Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1300) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És akkor szerinted ehhez a procihoz milyen VGA kellene, aminél már nem érdemes erősebbet?(sajna plusz procira is már nem lesz keret :( )
Bár lehet akkor már ugy csinálom, hogy veszek egy jobb vga-t, aztán a köv körben meg majd egy phenom-ot :)

Amugy igy a sok off után, nekem pl az is tetszik az asrock lapokban, hogy bár nincsenek tele extrákkal, de mindent tud amit kell, emelett olcsó, és ha alapban nem is ugy veszed hogy am2+, akkor 99% hogy egy bios frissítés, és viszi a phenomokat is :K Ami hasonló kategóriás lapoknál nem mindíg mondható el(pl nemrég itt a fórumon panaszkodott valaki, hogy a giga lapja nem viszi, még bios update-el sem, és ő is épp az asrock-ot említette meg, hogy azok közül meg szinte mind)

Jó igaz, hogy már itt az am3, meg a phenom II, de sajna nem nagyon hiszem hogy lesz lehetőségem a közeljövőben ilyen konfigra..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1302) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1301) üzenetére


ggaben1
tag

Nem tudom mikorra jutsz el a VGA vásárlásig,így nagyon tanácsot sem tudok jelenleg adni,majd az akkori piac és árak alapján kell okosnak lenni! :F
Amúgy tényleg jók a tapasztalataim az Asrockal,ez az első ilyen lapom és volt bennem félsz mikor ezt rendeltem meg, de már nem bánom! Ebben az ár kategóriában azt hiszem egy kimondottan jó ár-érték arányu lap ez és nem tudok hibát találni benne! :C
Sose voltam egy tuning bubu úgyhogy ez a része anyira nem is izgat.Amire készült azt tökéletesen ellátja,bár a HD videós részéről nem tudok nyilatkozni. Azt hiszem ha majd Phenom-ra váltok azért az lap cserével is fog járni hiszen ebben csak korlátozásokkal menne egy Phenom.
Mindent összevetve én örülök az Asrock meglétének,kiváló alternatíva azoknak akik nem a "pénz nem számít" kategoriában építenek gépet!
Remélem nem lesznek vele késöbb sem problémák és akkor valszeg a következő lapom is Asrock lesz! :DD

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1303) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1302) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem már ez a második asrock :R
És a régi lapom is megy még egy havernál :C

Everybody lies.

(#1304) Livius


Livius
őstag

Hello!
Vennem kell egy alaplapot, ami egy ASRock P4I 65GV. Tudom rohadt régi, de az eddigi beszart, és talán ez még van olyan régi, hogy menne a többi hardverrel. A kérdésem az hogy, bele kéne raknom egy Intel Pentium 4 1.6 Ghz-es 400Mhz fsb-s 478socket-es cpu-t, és egy GeForce 2 MX 400 vga-t. Sajnos nem tudom konkrétan milyen magos a cpu, emlékeim szerint northwood-os. Ebben a lapban működnek majd ezek a hardverek, vagy már ezek is túl régiek ehez a régi laphoz?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1305) Livius


Livius
őstag

Jah és a RAM-okra válogatós szokott lenni? Mert egy 512MB CSX 400Mhz-es ramot vennik bele, mert a bolt oldalán 10év garit adnak rá.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1306) Vidori válasza Livius (#1304) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Amit linkeltél az a lap az olcsóbb és a "kisebb tudású" még vehető 78-as lap.
Nekem a P4i65G változata van meg egy régi gépben. Sajnos ez drágább is kb. 16-17eFt de nem válogatós úgy VGA-ban mint a tiéd.
P4i65G
Nekem ment benne PQI 256mb/400mhz dualban, Kingmax 512mb/400mhz dualban gond nélkül.
Az általad linkelt lap CPU support-jában nincs ilyen proci hogy Intel Pentium 4 1.6 Ghz-es 400Mhz fsb-s 478socket-es cpu, itt a Northwood (újabb magos) és a Willamette (régebbi magos) procik 1.7 Ghz-től indulnak!!!
Meg kellene nézni pontosan a proci típusát, de elméletileg vinni kell neki a 400FSB procikat.
Miért költesz és mennyit ilyen régi gépre, mire használod?

[ Szerkesztve ]

(#1307) Steve-0 válasza Livius (#1305) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, miért veszel ilyen régi cuccokat :F

üdv.

(#1308) Livius válasza Steve-0 (#1307) üzenetére


Livius
őstag

A gondom az hogy egy socket 478-as konfigom is van, csak az alaplapomon már jó pár kondi felmondta a szolgálatot, és már be se kapcsol. Több hete keresek 478-as lapokat, de már csak ezt találtam 15k-ért. Újabb konfigot meg nem tudok összeállítani, mert az az eggyik elvárás hogy fusson a Windwos 98, munka miadt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1309) Steve-0 válasza Livius (#1308) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, 15e? LOL :DDD (használtak között kapsz 5e elég jót), én inkább utána járnék a helyedben, hogy a Win98 fut e legalább virtuálisan az új gépeken (ami szerintem elég valószínű).

Mihez kell Win 98, ha megkérdezhetem? :)

üdv.

(#1310) Livius válasza Livius (#1308) üzenetére


Livius
őstag

Valószínű hogy ilyen a cpu-m Pentium 4 (Willamette, FSB400, L2 Cache 256KB).
A CPU a legeleső pentium 4-es korszakból van, és más fajta szerintem nincs is ami 1.5 Ghz vagy 1.6Ghz-es lenne.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1311) Livius válasza Steve-0 (#1309) üzenetére


Livius
őstag

Könyvelői programhoz, mert az DOS-os.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1312) Livius


Livius
őstag

És van esetleg olyan megkötés a ramoknál hogy a 400Mhz-es RAM nem megy 400FSB-s CPU val, vagy ez nem lényeg?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1313) csibor válasza Livius (#1311) üzenetére


csibor
őstag

mi is dos alapú könyvelést használunk,minden gond nélkül működik XP alatt.

(#1314) Livius válasza csibor (#1313) üzenetére


Livius
őstag

Nekem a Profi nevű progi kell rá. Ez XP alatt nem nagyon indul el, mert az autoexec.bat-ot is átírja telepítésnél, és azt XP alatt nehezen tudja.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1315) Vidori válasza Livius (#1312) üzenetére


Vidori
aktív tag

Menni fog csak annál van kikötés, hogy milyen frekvencián megy.
Itt a venni kívánt lap user manual-ja:
AsRock P4i65GV
Please check the table below for the memory support frequency and its
corresponding CPU FSB frequency.
CPU FSB Frequency Memory Support Frequency
800 ----------------------------DDR266, DDR320*, DDR400
533 ----------------------------DDR266, DDR333
400 ----------------------------DDR266
* When you use an FSB800-CPU on this motherboard, it will run at
DDR320 if you adopt a DDR333 memory module.
De egy gyengébb procinál ez vajmi keveset számít, hogy a memória milyen frekvencián megy.

[ Szerkesztve ]

(#1316) Livius válasza Vidori (#1315) üzenetére


Livius
őstag

Nah megvan az új rendszer P4i65G lappal, és minden jól megy. Az 1.5Ghz-es Willamette simán működik vele.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1317) Livius


Livius
őstag

Csak egyett nem értek, vagyis nem tudom hogy jó e. A CPU-m feszültségének 1.75V-nak kellene lennie, de a cpu-z 1.85V-ot ír , és a BIOS is annyit ír. Ez normális még?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1318) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Meghalt az alaplapom, pontosabban a PCI-E port rajta. Még garos ezért cseréltetem, de azt mondták kb 3 hét mire kicsrélik. Na ennyi időm nincs potyában, ezért veszek gyorsan egy lapot, az elsődleges szempont, hogy minél olcsóbb legyen. (mivel ha megkapom a cserét, akkor lesz két lapom, amiből az egyiktől meg kell válnom majd...)
Ezt a lapot néztem ki: [ASRock - ALiveNF7G-FullHD R3.0]
Az árához képest meglehetősen korrektnek tűnik.

Azonban egy valamit nem találok hozzá, a QVL-t, azaz hogy milyen gyártók ramjait fogadja.
(manualt leszedtem, FAQ, stb, de nem látom, lehet hogy a fogammal nézek, de nem találom :DDD )
A kérdésem, hogy Kingmax 2Gigás modulokat kifogástalanul kezeli?
A válasz sürgős lenne, mivel holnap megrendelem vagy eltetetem az alaplapot, holnapután már mennék is érte.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1319) kpal


kpal
veterán

Az asrock4coredual-sat2 alapom tudja mefelelően kezelni a q6600 -os procit ?
Köszönöm a válszt ! :R

(#1320) Fire/SOUL/CD válasza kpal (#1319) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, kezeli. Viszont amint látni fogod, van egy kis megjegyzés fűzve hozzá:
"When you adopt Quad Core CPU, FSB may be reduced 5%"
Ami annyit tesz, hogy az adott Quad Core CPU esetén, az FSB 5%-kal csökkenhet.

[ASRock 4CoreDual-SATA2 CPU Support List]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1321) kpal válasza Fire/SOUL/CD (#1320) üzenetére


kpal
veterán

És az fsb csökenés az számit valamit a mindennapi játékokban ? Ugyértem nagyon észrevehető ??

[ Szerkesztve ]

(#1322) Fire/SOUL/CD válasza kpal (#1321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az FSB 5%-os csökkentése(nem minden esetben csökkenti, csak csökkentheti), az NEM EGYENLŐ a géped teljesítményének 5%-os csökkenésével. Tehát, ha egy játék simán futott, aztán meg akadozik, az nem ezért van.
Egyébként ez nem csak ASRock lap esetén áll fenn, hanem más gyártóknál is, csak Ők nem tüntetik ezt fel az információk közt. Ezért van az, hogy sok emberke kérdezi itt PH(meg máshol is) hogy, "nem annyi az fsb amennyi kellene", "meg nem annyi a cpu órajele", "meg nem annyin megy a ram" stb.
Az FSB módosítása azt a célt szolgálja, hogy a lehető legmagyobb(legoptimálisabb) órajelen tudjon menni a cpu ill. vele "párhuzamosan" a ram.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1323) ggaben1 válasza Fire/SOUL/CD (#1318) üzenetére


ggaben1
tag

Szia!Nekem olyan lapom van mint amit venni készülsz!A 2G-ás Kingmaxról nem tudok nyilatkozni de az 1G-ást hibátlanul kezeli dual-ban.

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1324) Lovasíjász


Lovasíjász
tag

Üdv emberek!!!

Szeretnék egy kis segítséget kérni a gépösszerakós problémámhoz, előre is köszönet minden tanácsért!!!!
Szóval a jelenlegi asrockomat(775i65PE lassan 4 éve hibátlanul végzi a dolgát, de hát már szegény veteránnak számít)szeretném egy P45TS-re cserélni, hozzá pedig egy E 5200 procit, valamint egy radeon 4830-at. A kérdésem az lenne, hogy mennyire életképes a konfig, illetve mennyire ajánlott megcibálni a procit???

Mégegyszer köszönet előre is!!!

Saggitis hungarorum libera nos Domine!!!

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#1325) Fire/SOUL/CD válasza ggaben1 (#1323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kösz az infót..., az 1 gigásba biztos voltam, csak a 2 gigással voltak fenntartásaim...
Azóta megvettem, és a 4x2G Kingmax-al(8g ddr2 800) tökéletesen műxik :DDD
(csak meg kellet nézni a nagytestvér(Asus) honlapját. M3N-H/HDMI)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1326) Lesley Gabor válasza Barthezz2 (#1291) üzenetére


Lesley Gabor
csendes tag

" talán okosabb vagy mint a többiek itt"hát nem és nem értek semmihez,olyan sötét vagyok,hogy a negró világít a saját számban.Csak egy dologhoz értek,ha valamit nem tudok akkor bizony nem szégyellek másoktól megkérdezni,hogy ne hülyén haljak meg.
Amúgy a made in Chine MP4 lejátszó és a Garmi Nüvi 205 GPS tökéletesen kommunikál néhány másik PC USB portjával,csak az én Ashrock lapomat nem akarják.

(#1327) Red Rebcs válasza Lesley Gabor (#1326) üzenetére


Red Rebcs
tag

Nos az nem igen van hogy egyszer müködik az usb
egyszer meg nem

Valszeg szoftveres baj, mint hardveres

ilyen esetekben célszerű alaplapi usb használni a házi usb helyett ( kábelezés miatt )

rakd újra az egészet legújabb driverrel ( a gyári honlapon nem mindig az új van!)

sorrendben őket természetesen

( ha kokány xp d van leheteknek örömök
az előre teleírt szarokkal meg föleg ( driver progik))

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1328) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Valaki próbált már XP-t telepíteni Asrock K7VT4A Pro és WD 250 Sata2 kombóra?
Mert nekem nem akkar összejönni.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1329) WhiteWalker válasza Tigi (#1328) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

nem írtad konkrétan mi a hibajelenség de ha telepítéskor azt irja ki vagy vmi hasonlót:
"nem lehet telepiteni mert nem megfelelő a kapcsolodás"
ha igen akkor állítsd át a biosba a sata beállítást hogy ne sata legyen hanem "ide" -re tedd,nekem is ilyen problámám volt p45r2000 lapom van és ez volt a hiba ezért nem tudtam telepitewni az xp-t.Ezt átállítottam és minden ok,aszem az xp nem ismeri fel a sata meghajtót.

(#1330) Tigi válasza WhiteWalker (#1329) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ.
De ez egy 4-5 éves Socket A lap.
Az a hiba, hogy ugye floppy-val ismeri fel a vezérlőt, a format-ig nincs is gond, de mikor másolná az adatokat akkor kb 10x lassabban másol mint kéne.
Nem emlékszem, hogy lenne ilyen beállítás a biosban, de holnap megnézem.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1331) WhiteWalker válasza Tigi (#1328) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

erre gondoltam:
[link]

(#1332) gabi133


gabi133
aktív tag

Hello!
Valakinek van ilyen lapja? AsRock 4Core1333-FullHD
Ebbe bele lehet tenni egy INTEL Core2Duo E5200 2,53Ghz s775 (45nm) processzort?
Csak azért kérdem, mert nincs benne ez a típus a támogatott processzorok között.
Melyik a legnagyobb játék amit az integrált VGA-ja még játszhatóan elbír?
Esetleg valami negatívumot tudtok valamit mondani róla?
Fontos lenne a gyors válasz, és előre is köszönöm! :R

(#1333) whirus


whirus
tag

Haliho!

Nemrég (2 hete) kaka lett a régi Asus alaplapomnak. Rakattam a gépbe egy Asrock K8NF6G-VSTA lapot bele. A probléma a következő, lehet h már tárgyaltátok, most találtam a topicot.
A szerkezet minden USB-s cuccomat felismeri, csak a legfontosabbat, a Logitech kormányomat nem. :(
Ismeretlen eszközt ír ki az xp, és nem is akarja megváltoztatni a véleményét.
Hugomnak szintén Asrock-ja van, azon tökéletes.
Az XP-m SP3-as, de SP2-n is próbáltam.
Próbáltam mind a 8 lyukba, egyikbe se. Bekapcsolódik, majd egy másodperc múlva kikapcs. és ismeretlen eszköz duma.
BIOS-t lefrissítettem, a chipset drivereit szintén (nVidia nforce 405)

Remélem tudtok segíteni, már külföldi fórumokon járok.

üdv. Mindenkinek!

c.

(#1334) Tigi válasza WhiteWalker (#1331) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Ilyen beállítás nincs a biosba csak annyi, hogy ki vagy bekapcs.
Na, mind1 mert egy 4. floppy meghajtóval sikerült feltelepíteni faszán.
De XP alatt is szivatott egy kicsit, egyszer a VGA drivert nem szerette (4bit only :( ), de 1 másik driver-el már jó lett.
A másik probléma meg az volt, hogy XP alatt 1-2 másodpercre meg meg fagyott a gép.
Annyit csináltam, hogy a wlan karit átraktam egy másik PCI-ba a Sata vinyót pedig a másik Sata csatira és most látszólag rendben van.

Azért köszi a segítséget. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1335) itroh


itroh
tag

Csá mindenki!
Létezik hogy az asrock conroe 1333-d667 r1.0 alaplapom nem visz egy 1950pro karit?
A tápom is elég "tápos" AB power 450 W.A kérdésem: Ha a 1950 berakása után pöttyös a kép és játéknál kikapcsol a monitorom,majd reset után is haldoklik,akkor az vga hiba,vagy tényleg egy sza az alaplap?aztmondja haver(hiszek neki) beletették egy másik gépbe és ott ment.Akkor most mi lehet a gond???

(#1336) gabi133 válasza gabi133 (#1332) üzenetére


gabi133
aktív tag

Mind1, már tárgytalan!

(#1337) Rosep


Rosep
senior tag

Nem tudja valaki hogy az ASRock P45 lapok hogy állítják elő az IDE és FLOPPY csatikat? Mert nem látok semmilyen (JMicron) chipet. Konkrétan a P45TS(-R)-re gondolok.

(#1338) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! van egy asrock alivenf6g-vsta lapom. Szeretem naon, nem ez az elsé asrock lapom, cska egy problémám van.
Be lehet állítani, hogy dinamikusan állítsa a proci ventijének fordulatszámát a hőmérséklet függvényében, namost a proci meg kőkemény 1V-on, mert amugy is energy efficient meg ilyesmi, a lap meg kőkemény 500at csökkentett, de 2500on is hangos még nekem ez a gyári venti (4csatis, szóval kommunikál a lappal)
a tudtok valami megoldást, vagy esetleg bios frissítéssel meg lehet oldani, kérem mondjátok. potmétert tudom hogy lehet, de arra nem akarok költeni, ha szoftveresen is meg lehet oldani.
1000es fordulattal már meg lennék elégedve :)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1339) Lesley Gabor válasza Red Rebcs (#1327) üzenetére


Lesley Gabor
csendes tag

Köszike,magam is az újra rakás mellett döntenék,de egyelőre meg vagyok anélkül.Addig meg marad a melóhelyi pc mp4 lejátszó és gps töltögetésre,frissítésre.

(#1340) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet kapni az alábbi Asrock alaplapot:

K10N780SLIX3-WiFi

Ugyanis az a problémám, hogy itt Kecsón egyelőre úgy tűnik, hogy nem tudnak szerezni, és az Origo sem hoz fel rá szinte semmilyen magyar találati oldalt, csak a hardver-teszt.hu oldalát, de ott csak egy ismertető volt róla.

Köszönettel: Munkácsi Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1341) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Az Intelligent Energy Saver-ről van valakinek tapasztalata? Nálam nem akar működni - egy P45XE alapról van szó. A feszültség - vele együtt a fázisok száma - nem emelkedik a terheléskor, csak a szorzó. Az eredmény: újraindul a rendszer. Ha vannak ötletek, szívesen fogadom őket. :R

Üdv: Vig

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1342) dokee78


dokee78
félisten

ALiveSATA2-GLAN--ehhez a laphoz jó az Asrock O.C.Tuner szoftver?

(#1343) dokee78


dokee78
félisten

Elég hallott a topik!

(#1344) sonar


sonar
addikt

6b38-as bios hibakóddal találkozott már vki?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1345) PeL


PeL
addikt

Hello!

Lenne egy kis problémám és tanácsot kérnék :

Van egy Asrock K8Upgrade-1689 alaplapom (ULi M1689 chipset), benne egy 3100+ Sempron S754 CPU, 2x512 Kingmax SuperRam, Asus Radeon 9250 kártyával.
Szereztem bele egy használt Eagle GeForce 6600 (nem GT) 256 MB-os kártyát. BIOS-t lefrissítettem a beszerelés előtt, mert a második revíziója volt a gépen, és volt pár újabb nála, az egyikben javítottak elvileg valamit a 6600 GT videókarikkal kapcsolatban.

Miután beszereltem a kártyát elsőre el sem indult a gép. Kikapcs, visszakapcs után elindult, de miután felraktam a videókártya drivert restart utáni rendszerfelálláskor újraindult a gép mikor bejött az asztal.

3. indulás után már nem volt gond kb fél óráig. a kártya addig hibátlanul működött, ezután viszont megint restartolt a gép magától.

Nem tudom mi lehet a baj, a kártya sztem hibátlan mert 2 játékkal ki tudtam próbálni amíg nem resetelt és gond nélkül ment.

Lehetséges hogy az alaplap nem kompatibilis a kártyával ? tanácstalan vagyok

(#1346) elfelejtette válasza PeL (#1345) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
ATI-ról GeForce-ra váltás általában nem zökkenőmentes... Néha csak teljes rendszer újratelepítés kell.
Milyen drivert raktál fel? Mert az is lehet gond. A gyári CD-ről tetted fel, vagy a netről töltöttél le egyet?
A tápod milyen? Nem lehet, hogy az vacakol?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1347) PeL válasza elfelejtette (#1346) üzenetére


PeL
addikt

tápom az egy Chieftec GPS-450AA, már az beszerelés utáni első bekapcsolásnál nem jött be a post screen sem először, csak kb 2.-3. bekapcsolásra. Miután visszaszereltem az ATI-t azzal most is hibátlanul megy a gép.

Driver az nvidia honlapjáról lett leszedve,

(#1348) elfelejtette válasza PeL (#1347) üzenetére


elfelejtette
veterán

Érdekes.
És pontosan melyik drivert szedted le?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1349) PeL válasza elfelejtette (#1348) üzenetére


PeL
addikt

182.06 -es ForceWare

(#1350) elfelejtette válasza PeL (#1349) üzenetére


elfelejtette
veterán

Esetleg próbálkozz meg egy régebbivel...
Anno a 6600GT-hez még 77.77-es, meg hasonló verziójú drivereket használtunk.
Nézz meg egy 90.18-ast, meg mondjuk egy 158.17-est.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.