Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) echterion válasza laj7 (#1550) üzenetére


echterion
nagyúr

Szia!
Tuningot nem tudok, de tudtommal a 770-es chipset nem támogatja a letiltott magok feloldását. Ahhoz 780-as kell, vagy attól felfelé. A crossfire-t passzolom.

**********

(#1552) rob210 válasza laj7 (#1550) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez nem 100%-de tapasztalataim alapján ilyenkor 8X-os lesz mind a két sin.
Oszt szoroz felez dupláz a chipset:D

Renault power

(#1553) echterion


echterion
nagyúr

Nem tudom, mi van a lapommal, de nem veszi vissza valamiért a procimat, pedig bios-ban engedélyeztem. Valakinek valami ötlete van esetleg?

**********

(#1554) rob210 válasza echterion (#1553) üzenetére


rob210
nagyúr

ASROCK IES programot tedd fel a CD -ről.

Renault power

(#1555) echterion válasza rob210 (#1554) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, kipróbálom. :R

**********

(#1556) tomgabor


tomgabor
senior tag

Hello! A haverom videókártyát szeretne venni de nem tudja mi a jó választás neki, a gépe: Asrock ALiveNF6G-DVI, AMD Athlon 64 X2 4200+(2x2,21 Ghz [HT Link 803,6 Mhz]), Kingston 2Gb DDR2 800Mhz ram. Olyan 20-30e Ft-ot szeretne rá költeni.1280x1024-et tud a monitorja.

(#1557) fekeandras válasza tomgabor (#1556) üzenetére


fekeandras
őstag

HD4650 (512Mb gddr3) vagy GF 9500GT (512Mb gddr3). Ezeknél felesleges erősebbet nézni, de arra figyeljetek, hogy CSAK! gddr3-ast szabad megvenni. A ddr2 memóriával szerelt lényegesen lassabb. A memória mérete 1280x1024ben majdnem hogy mindegy, akár egy HD3850 OC 256Mb-os kártya is elég.

mod: basszus, hogy ez milyen jó áron van: ASRock P55M Pro :Y

[ Szerkesztve ]

(#1558) rob210 válasza fekeandras (#1557) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát énezzel nem értek egyet, mert ha a későbbiekben nagyobb processzorra fejleszt akkor a videókártya lesz a gyenge pont.
Ha most megveszi kicsit drágábban a VGA-t akkor a későbbi fejlesztéskor nem kell megint mindennek a cseréjén gondolkodni.
:R
Szerintem 4850-ami belefér az árba és még egy ideig használható is lesz.

Renault power

(#1559) fekeandras válasza rob210 (#1558) üzenetére


fekeandras
őstag

Én meg nem költenék arra gépre egy árva petákot sem hanem megpróbálnék megszabadulni tőle amíg még ér valamit. A gyártó oldalán az áll hogy abba alaplapba az X2 6400+ (2x 3200mhz) a leggyorsabb proci ami belemegy.

- ,,Egy hétnyi tesztelést követően már van némi fogalmunk arról, hogy a manapság kapható processzorokhoz melyik videokártya illik és fordítva. Az Athlon X2-ről kiderült, hogy bizony már nem mai gyerek, és az újonnan megjelent VGA-k kihajtásához 3 GHz-en már édeskevés. Ettől függetlenül nem rossz processzor, az előző generációs videokártyákhoz, a Radeon HD 3870-hez és a GeForce 8800/9800 GT-hez megfelel."
- ,,Összegezve a látottakat, az előző generációs videokártyák mellé Athlon X2-t vagy alacsonyabb órajelű Pentium Dual-Core, illetve Core 2 Duo processzort ajánlunk. Az ennél gyorsabb videokártyák (Radeon HD 4800-as széria, GeForce GTX széria) alá már illene betenni egy 2,6–3 GHz körüli Phenomot vagy Core 2 Duót." [link] :)

Persze az is járható út, hogy most megvesz egy HD4850-est és később belenyom egy X2 6400+ at. Ha ez megtörtént fel kell tolni minden grafikai beállítást a létező legmagasabb szintre és akkor valószínűleg nem lesznek proci limitesek a játékok. Persze e mellett fel is kell húzni a procit addig ameddig csak lehet. De én inkább lecserélném a mára már öregecskének számító Athlon64-et. De én nem vagyok ő. :DDD

(#1560) rob210 válasza fekeandras (#1559) üzenetére


rob210
nagyúr

Nézd nem mindenki milliomos, én a kisember technikával gondolkoztam.
Most vesz egy 4850-est utánna kicseréli a lapot egy AM2+-osra aztán a procit egy AthlonIIX2-re vagy X4 re.

Ennek van értelme, mert a mostani proci belemegy az AM2+-os lapba, utánna ha cserél procit akkor meg teljes a rendszer, és épeszűen fokozatosan mindig csak egy kicsit a zsebbe nyúlva fejlesztett egy elfogadható konfigra.
Nekem most egy AthlonIIX2 es 245 ös proc dolgozik a gépembe és semmi bajom vele.
Ha kéne még plusz teljesítmény 3.5Ghz-n simán elmegy alap órajelen.
Szóval ezt tartom egy kompromisszumos és zsebbarát megoldásnak a fejlesztéshez, de a témától már nagyon elkanyarodtunk:D

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#1561) echterion válasza rob210 (#1560) üzenetére


echterion
nagyúr

Akarod mondani alapfeszen, ugye? :D
Amúgy teljesen egyetértek veled. Én is így fejlesztettem a mostani gépemet. Már csak egy vidikari kell majd bele, de az még ráér egy pár hetet-hónapot.

**********

(#1562) rob210 válasza echterion (#1561) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen alapfeszen.
:B :R

Renault power

(#1563) John Rose válasza tomgabor (#1556) üzenetére


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Nem akarom mondani, de tényleg értelmesebb lenne eladni a konfigot és a kapott összeget még amennyivel lehet megfejelni.Én is így cseréltem le a régi gépem (AMD Sempron 3400+ s754 , Asus K8U-X alaplap ,1.5 Gb DDR400 , Galaxy 7600Gs GDDR3 AGP8X).
Ezeket az alkatrészeket kiárultam és megvettem az újakat (AMD Athlon II X2 250 , AC 64 Pro , ASRock M3A785GXH/128M alaplap , 2 GB Samsung DDR3 1333 Mhz , Gainward HD 4850 512 Mb GDDR3).
A régi rendszeremhez képest szerintem nagyot léptem előre és nem volt hatalmas befektetés.
Összegszerűen:
A régi cuccokért kaptam 24000 HUF-ot.Ehhez volt 30000 HUF-om.
Alaplap 16785.- (2 év gari)
Proci innen az apróról 13000.- (3 év gari)
Memória ugyancsak az apróról 7500.- (3 év gari)
Ac 64 Pro 1850.- (1 év gari)
Ez így Vga nélkül 39135 HUF (maradt 14000HUF), majd kb. 1 hónap múlva vettem ugyancsak itt az aprón egy Gainward HD4850-et (3 évből még 2 év gari) 20000HUF-ért.
Szerintem ezen érdemes elgondolkodni.

(#1564) Speed limit


Speed limit
tag

Sziasztok

Segítség kellene. Hogy kell Asrock lapon BIOS-t frissíteni.

Azért kellene frissítenem mert új procit szeretnék venni és ha sikerülne lefrissítenem akkor kezelné az AM3 lapokat is.

(#1565) rob210 válasza Speed limit (#1564) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem az AM3-as lapokat kezelné, hanem az AM3-as procikat.
A gyártó oldalára felmész, letöltöd a biost amiben benne van egy exe file.
Innentől más dolgod nincs azon kívül, hogy kicsomagold csak az, hogy elindísd az exe filét amgától megcsinál Windows alatt mindent.
Majd újraindul a gép vagy újraindítod.
Ezután már az új biossal alap beállításokon indul a gép.

Renault power

(#1566) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van egy Asrock P4i65G lapom amiben van 2x512MB CSX DDR4 RAM, és csak Single Channelben látja őket. Mit kéne tennem hogy menjen Dual Channelben?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1567) rob210 válasza Livius (#1566) üzenetére


rob210
nagyúr

CSodát, mert DDR4 es ram még sehol nincs.
Még a gyártóknál sem.
Amit te szerettél volna írni az a DDR 400Mhzes DDR I -es ram.
Ezek pedig ha dual chanel kit akkor menniük kell.

LEhetőségek amiért nem mennek:
1-single chanel memók. Még ha párban vannak is.
2-nem azonos chip van a memókon.
3.-Biosban be kell kapcsolni a dual chanel funkciót. (azaz engedélyezni kell!)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#1568) Livius válasza rob210 (#1567) üzenetére


Livius
őstag

Jah persze DDR400-asok [link]
BIOS-ban semmit nem látok amivel állítható lenne a működési mód. Elvileg mind a kettő azonos tipusú és méretű, azt viszont sehol nem látom a neten, hogy single vagy dual módban tudnak e menni.

Egyébként kösz a CPU-t, már bent van és megy jól 55-60 °C-on.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1569) rob210 válasza Livius (#1568) üzenetére


rob210
nagyúr

Oké reméltem hogy így lesz:D

Renault power

(#1570) Sala76


Sala76
csendes tag

Sziasztok!
Vetem egy ilyen lapot: Asrock P43DE3
Vettem bele egy Intel Core2Duo E7600 3.06 GHz FSB: 1066 MHz procit + 2x2 GB Geil 1066 1333 Mhz DDR3 ramot.
A BIOS a procit 1600 MHZ -en működteti nem is értem hogy miért csak ennyin!
Szeretném beállítani a Bios -ban hogy a gyári 3.06 GHz -en "ketyegjen", semmi tunning csak a gyári sebesség!
Nem merem a Biosban addig álligatni!
Nagyon megköszönném ha valaki segítene hogy hogy kell lépésről lépésre beállítani a Biosban így az órajelet!

(#1571) Livius válasza Sala76 (#1570) üzenetére


Livius
őstag

OC Tweaker menüben tudod állítani.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1572) rob210


rob210
nagyúr

Hát gyerekek micsoda szívás.
Leírom nehogy ti így járjatok.
Vett a cimbim egy Gainward green edition 9800GT-t.
Alaplapja Asrock N68-S mint az enyém.
Nekem ugye egy öregecske Galaxy 7900Gsem van.
Viszont az enyém kiegészítő tápcsatis, az övé nem.
Tehát a gainward csak azt az áramot kapja amit a pci-e sinről kap.
No és bizony ez kevés neki.
Kipróbáltuk a kártyát másik lapban abban megy de az egy soksok ezressel drágább lap.
No és nem is Mikro ATX-es.

Tehát mikro ATX es laphoz csak és kizárólag olyan kártyát vegyetek aminek van kiegészítő tápcsatija.

Ez is egy tanúlság.

Renault power

(#1573) zso73


zso73
veterán

Sziasztok!
Egy kérdésem volna :
Asrock Alive NF7G-HDready lapba milyen procit lehet beletenni max. Nem akarok teljesítmény vesztést....... Valami Am2 proci kellene jó. Úgy 20 e Ft környéke. Vagy a VGA N Vidia 8600- hoz mit?
THX!!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1574) rob210 válasza zso73 (#1573) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát a 8600-kihajtásához nem kell komoly processzor.
Szóval nem kell komoly prociban gondolkoznod.

Renault power

(#1575) zso73 válasza rob210 (#1574) üzenetére


zso73
veterán

X2 400+/4600+ van most bene.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1576) rob210 válasza zso73 (#1575) üzenetére


rob210
nagyúr

4000-es van 4600-as értékekre húzva jól értem?

Renault power

(#1577) zso73 válasza rob210 (#1576) üzenetére


zso73
veterán

Igen.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1578) rob210 válasza zso73 (#1577) üzenetére


rob210
nagyúr

Az kihajtja.

Renault power

(#1579) zso73 válasza rob210 (#1578) üzenetére


zso73
veterán

Akkor valami komolyabb VGA is kellene mellé? Nem tudom mi a vége az AM2+ slotnak. Mekkora a legnagyobb proc, amit elbír. Éas milyen VGA -val van pariban.
Van tipped rá?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1580) rob210 válasza zso73 (#1579) üzenetére


rob210
nagyúr

AM2+nak a csillagos ég a vége.
Hiszen az összes még kijövő félben lévő processzor is bele fog menni.:D
Nekem egy
Athlon x2 245 öm van magonként 2.9GHZ.
De ennél jóval erősebb Phenomok és Athlonok vannak.

Renault power

(#1581) zso73 válasza rob210 (#1580) üzenetére


zso73
veterán

Láttam valahol, hogy az AM3 is belemegy, de az átviteli sebessége csökken, mert visszaveszi a frekit a lap. A tied is AM3. Neked nincs veszteség?

AMD Phenom X3 8750 Ez jó lenne?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1582) rob210 válasza zso73 (#1581) üzenetére


rob210
nagyúr

Az én AM2+ os lapom támogatja.
Egyébként ha felmész az alaplap gyártói honlapjára.
Akkor ott van processzor lista.
Azok közül válasz, hiszen azok nem véletlen vannak feltüntetve a kompatibilitási sorban.:D

Lassabb valamivel mint egy AM3 as lapban, de majd késöbb ha lesz egy kis pénzem kicserélem a lapot és a ramot. Mostani viszonylatok között viszont nagyon jól muzsikál a kis öszvér.

Így fokozatos a fejlesztés de nem kerül csilliárdokba, mert lássuk be a proci már megvan a lap kicserélődik a rammal együtt.

Szóval vannak fél megoldások amik a legjobb megoldások.
Kispénzű embereknek én ezt javaslom.

Renault power

(#1583) zso73 válasza rob210 (#1582) üzenetére


zso73
veterán

Agena, és a Windsor magos proci is belemegy. A többit nem írja. De gondolom még a lista elkészültekor nem is volt ilyen proci. Ha AM2+ a foglalat, akkor vinnie kellene. Na mindegy egyelőre gyüjtöget a gyerek, és majd, ha aktuális, akkor beleásom magam jobban.
Köszi a segítséget!! :R

Neki is azért vettem ilyen lapot, hogy az integrált cuccal játszon, amíg nem lesz normális VGA. Kapot bele egy 4000+ -ot, ami cserélhető később. Eddig elég volt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1584) rob210 válasza zso73 (#1583) üzenetére


rob210
nagyúr

Így is kell fokozatosan fejleszteni.
Aki milliomos és mindig az újat veszi az rengeteget bukik a cuccain.

Renault power

(#1585) steveko


steveko
csendes tag

Hali!

Frissíteni akarom a gépem(proci,videókártya) és emiatt sajna új alaplapot is kell vennem,mert a régi nem támogatja az új procit.
Ezt nézetm ki:[link]
Tud róla valaki valamit?
Mennyire stabil?

(#1586) rob210 válasza steveko (#1585) üzenetére


rob210
nagyúr

Én úgy vettem észre, hogy az -S es lapok stabilnak stabilak megbízhatóak.
De tuningra elég macerásak, a bővithetőségük minimális a kis méretük miatt.
Nem használható a pci slot ha pl komolyabb vga van a lapban.
Etc.

De a stabilitásukkal nincs baj.
NEkem N68-S van és semmi bajom vele amióta megvan szépen teszi a dolgát.

Renault power

(#1587) steveko válasza rob210 (#1586) üzenetére


steveko
csendes tag

Igazából nem akarom tunningolni,mert nem is értek hozzá.
Mit jelent,hogy komolyabb videókártya?

(#1588) rob210 válasza steveko (#1587) üzenetére


rob210
nagyúr

Amin a hűtés két slotos.
4850-től ATI 9800Gt-től Nvidia

Renault power

(#1589) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne,hogy az Asrock K10N78D lapján is be lehet állítani a letiltott magokat.
Valaki elmagyarázná,hogy ez hogy lehetséges,mivel a bios-ban nincs ACC funkció.
egyik PH-s tag-tól hallottam,hogy valamiféle nVidia clock kalibration menü van a biosban és ott kell mahinálni.
Valaki segítsen,ha tud.

:R :R

(#1590) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Sziasztok

Nemrég vettem egy Asrock P45DE alaplapot egy közepes konfoghoz (e5300,2*1g CSX 800, sap4850), lightos tuninghoz.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a lappa, főként, ha tuninggal kapcsolatos, kérem minden infót osszon meg vele.
Leírásra [link] egész jó, teljesértékő p45-nek tűnik, szóval nem lehet túl sok tuningproblémája...
Árra tetszett (17k újonan), használati értéke a napokban kiderül :)) ...

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#1591) sagit


sagit
addikt

sziasztok

a konfigom olvasható az adatlapomon, majdnem minden vadi új , BIOS-ban minden default és mégis van 1 kis problémám

az oprendszerem: Win7 x64 Ultimate

a gép a következő érdekességet csinálja: átlagos használat mellet (netezés, zene, film) random lefagy... de semmi hibaüzenet vagy kékhalál hanem egyszercsak lekapcsolja a monitor az standby-ba megy és kész... csak a reset segít rajta....

tegnap óta nem akart bootolni a gép, kiírta hogy üdvözöljük aztán monitor kikapcs..
gondoltam hogy mindent kihúzkodok amit csak lehet hátha úgyhogy csak az maradjon ami nagyon kell... csak 1 ramot hagytam bent a 2 modulból és láss csodát úgy elindul (igaz néha így is kifagy de lényegesen kevesebbszer), ha berakom a 2. modult akkor nem áll fel a rendszer csak csökkentett módban és úgy is instabil...

a ramokat memtest86-tal 2 óráig teszteltem és nem volt hiba, bios szépen látja őket
adtam nekik 2 V-ot hátha azért instabilak de ugyan az volt az eredmény
a procit az intel burn tesztel kínoztam ott sem volt hiba,
összes drivert frissítettem az utolsóra, bios-t szintén, az összes winfrissítés is fentvan...

esetleg ötlet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1592) Adamka3kerék válasza sagit (#1591) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Én kipróbálnám más oprendszerrel, ha ott is produkálja ezt, akkor gari vagy kuka a lap...nézd meg valami progival, hátha nagyon ingadozik a procifeszültség...de ez csak egy teoretikus ötlet, sose láttam még ilyet.
Terhelésfüggő a dolog? Milyen öreg a táp? Minden vidodriver is hibátlanul működik?

Amúgy semmi konkrét ötletem nincs, nem láttam még ilyet...

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#1593) sagit válasza Adamka3kerék (#1592) üzenetére


sagit
addikt

szia

akkor szerintem rakok rá xp-t egyik nap és megnézem ott hátha..
a lap kb 1 hónapos szóval megy vissza gariba ha ő rossz...

a procin be van kapcsolva a C&Q ami működik is... és nem terhelésfüggő mert tök random fagy ki, van hogy épp elindult a gép csökkentett módban és már fagyott...

de Full HD filmezés közben meg még sosem... érdekes
a táp a legöregebb, rajta kívül minden új, kb 5 éves a kicsike :B
a videódriverek szerintem jók, mivel játszani+filmezni tudok vele....

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1594) rob210 válasza sagit (#1593) üzenetére


rob210
nagyúr

Ahogy azt előttem is mondták neked.
Javaslom az Xp felrakását meg fog szünni a hiba jelenség.
A win7 egy fos sajnos.
:W

Renault power

(#1595) rob2174


rob2174
tag

sziasztok!

azt szeretném megtudni mi a különbség az asrock M3A785GXH/128M ill M3A785GMH/128M
közt azonkívül hogy atx/mikroatx a formátum
az atx -nek jobbak a minősége? meg mi az hogy "Dura Cap"?

(#1596) BluEyes válasza sagit (#1593) üzenetére


BluEyes
őstag

HDD is lehet. Lapozófájlt kapcsold ki, ill. az energiagazdálkodásnál ne engedélyezd a hdd leállítását.
Valamint az Everest és a cpuz SPD adatai alapján ellenőrizd, hogy a lap eltalálta-e a memóriák időzítéseit.
Biosban spreda spectrum, thermal trottyli meg ilyenek disabled legyen.
Ilyen lap/proci kombóm van, semmi gond a w7-tel, más bibi lesz ott.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1597) bR3Zo


bR3Zo
csendes tag

Hali all. Egyik spanomnak AM2-es Asrock alaplapja van. 2 éve megvan neki mire gondolt egyet és egyik reggel mikor bekapcsolja ntdrl hibával indult neki a windows. Nem tellik el fél óra, elmegyek, bekapcsolom, és már a bios sem jön be, csak fekete képernyö. Próbáltam CMOS resetet. nem segítet. Van rajta integrált kártya is. azzal is próbáltam hogy nincs benne a PCI-e kártya, de ugy sem "kapcsol be" rendesen, csak fekete képernyö. Vmi ötlet mi llehet a gond? Mert 10 ezer lenne 1 hasonló lap, de ha vki tud vmi ötletet az irja le, és annyi pénzt megspórol.

Elöre is kösz!

(#1598) BluEyes válasza bR3Zo (#1597) üzenetére


BluEyes
őstag

Másik táp, ramok egyesével próbálva, hátha elindul.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1599) fekeandras válasza bR3Zo (#1597) üzenetére


fekeandras
őstag

Kapd ki a bios elemet és próbáld meg a nélkül bekapcsolni a gépet.

(#1600) rob210 válasza bR3Zo (#1597) üzenetére


rob210
nagyúr

ntdrl nincs ntl dll. van.
Ez a hibaüzenet a windows okossága.
Bár az hogy most meg be se kapcsol az elég érdekes.
Én arra gyanakszom, hogy a winyó elszált.
Ezért húzd le a winchestert és ha beindul a biosig a gép.
Akkor winyó csere.
Illetve ilyenkor a teszt a következő.
Mindent leveszel a lapról és egyesével kezded a dolgokat csatlakoztatni, amikor mrá beindult.
Ha üresen a lap proci 1 ram trió nem indul be akkor tápegység lehet még illetve utánna ha azt is kiszűröd egy másik táppal lehet a lapra gondolni.
Ramhiba esetén sípolna mint a barom, már ha rajta van a speaker.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.