Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) RealNarcotic


RealNarcotic
csendes tag

Üdv!
Most készülök tápot venni az asrock k7s8x-e lapomhoz. Azt mondták lehetséges hogy a -5 volt hiánya gondot okozhat. Ez a lap használja a -5voltot? Esetleg tudna valaki valami jó tápot ajánlani hozzá 350-400w lehetőleg 10k alatt?

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#302) dokar válasza joergie (#299) üzenetére


dokar
addikt

Nagyon klassz! :C
Bár kicsit furcsa, hogy 7.1-es hangról váltottak 5.1-re. :F
Mi az a eSataII?

extra - SEXRay

(#303) Amusing


Amusing
csendes tag

Kereskedő vok, Asrcock alaplap:

még nem volt belőle garanciális probléma, tehát még az eladott kb 150-200 alaplapból még 1 db se romlott el. Ugyanez nem mond6ó el az asus és abitról , ahol iszonyú nagy a meghibásodás.

(#304) Amusing válasza joergie (#299) üzenetére


Amusing
csendes tag

ez igaz, de kell hozzá venni 939-es átalakítót, és olyat én még sajnos nem láttam sehol :(

(#305) Kornel válasza dokar (#298) üzenetére


Kornel
veterán

semmi baja nem lesz a lapnak?:) mert akkor nyomatom neki tovabb, bar mondjuk sok ertelme nincs, nekem igyis meggyozo ez a teljesitmeny, amit a legolcsobb procitol es laptol kaptam amit kapni lehetett a boltban :)

(#306) chgergo válasza dokar (#295) üzenetére


chgergo
tag

Még nem estem neki, mert nem ért még rá a gép. :)
Nehezen veszem rá magam, hogy kikapcsoljam, mert kevés a holtidő az állandó időzített felvételek és torlódó a videó kódolások miatt.
Napokon belül talán lesz alkalom pár órára leállni. Bár erősen gondolkodom, megéri-e.
Most 1.450V vagy 10-12 napja folyamatos 2700MHz-en fagyás vagy újraindulás nélkül még 7V-ra csendesített proci ventivel, ami már egész tűrhető. Csak a SpreadSpektrum-ot kellett kilőni.
Egyetlen szépséghiba, hogy első bekapcsolásnál mindíg alap FSB-vel éled fel a gép. Egy gyors reset után viszont helyre áll a rend. Nem tom, ez megoldódna-e kis plusz fesz adagolásától...

(#307) Tigi válasza chgergo (#306) üzenetére


Tigi
őstag

Nembiztos, hogy megoldódna mert nekem 1.65 voltot kap a proci és mégis ha néha lekapcsolom a gépet és vissza nekem is ezt csinálja.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#308) dokar válasza Tigi (#307) üzenetére


dokar
addikt

1. Használj ClockGen-t, a régit!

When using the file parameter, ClockGen runs without any graphic interface (ghost mode) and directly sets the settings stored in a file. The setting file structure is described just below.
In order to do this, you can either create a shortcut or a .bat file, in which you write :

CG-xxxxxx.exe -file=mysettings.txt

Using the ghost mode allows you to easily switch between several settings by using several settings files and creating a shortcut for each of them (on the desktop for example). Then, you just have to double-click on the shortcut to apply the predefined settings in a very simple and quick way.

2. A táppal kapcsolgasd ki és be.
szerk.: a tápon lévő gombbal ... :)

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#309) dokar válasza chgergo (#306) üzenetére


dokar
addikt

Most 1.450V vagy 10-12 napja folyamatos 2700MHz-en fagyás vagy újraindulás nélkül

Ez nagyon jó! :C Most akkor milyen procid van?

extra - SEXRay

(#310) Tigi válasza dokar (#308) üzenetére


Tigi
őstag

Miért használjak régi Clockgen-t :F
Meg sajnos az angol szövegnek se értem a nagyrészét. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#311) chgergo válasza dokar (#309) üzenetére


chgergo
tag

3100+ -os, tehát csak 300-as FSB-n jár. A lap meg a korábbi 2800+ -al tutira bírt 340-et is, tehát most a proci a ''szűk'' keresztmetszet.

(#312) dokar válasza chgergo (#311) üzenetére


dokar
addikt

Nekem ez az áldatlan D0-ás 3300+os nem akarm 2500MHz-nél gyorsabban menni. Tehát max stabil FSB 250 MHz. :( Le akarom cserélni E6-os 3400+ra. Célom a 3000 Mhz!

extra - SEXRay

(#313) dokar válasza Tigi (#310) üzenetére


dokar
addikt

A régi CG-nél van olyan cucc, hogy konfig fájl-t lehet rendelni a parancsikonhoz, amiben benne van az FSB. A parancsikont berakod mondjuk az indítópultba, hogy egyből induljon a windózzal. A BIOSban nem állítasz be magas FSB-t.
Pl: konfigfájlban FSB:315, BIOSban FSB:250. A gép így nem indul magas órajelen, de mikor az oprendszer bejön akkor a felvált turbó fokozatra. :DD

extra - SEXRay

(#314) Tigi válasza dokar (#313) üzenetére


Tigi
őstag

Aha...köszi
Asszem nem brékelek a Clockgennel mert jó ez így, úgyis csak néha van kikapcsolva a gép és nem is minden bekapcsnál jelentkezik a hiba ha meg jelentkezik akkor 1 gyors reset és már jól indul. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#315) dokar válasza Tigi (#314) üzenetére


dokar
addikt

ja, csak ha nem figyelsz oda, akkor betölti a default BIOS beállításokat.

extra - SEXRay

(#316) Tigi válasza dokar (#315) üzenetére


Tigi
őstag

Pont ezért nyomok resetet :DDD

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#317) elfelejtette válasza chgergo (#306) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Az egyik hsz-edben olvastam, hogy a spread spectrumról írtál. Ez a kapcsoló mit jelent? Nekem defaulton van, és eddig senki sem tudta megmondani, hogy mire való.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#318) dokar válasza elfelejtette (#317) üzenetére


dokar
addikt

Spread-spectrum clock generation is use to reduce the spectral density of the electromagnetic interference (EMI) that systems generate. A synchronous digital system is one that is driven by a clock signal and because of its periodic nature, has an unavoidably narrow frequency spectrum. In fact, a perfect clock signal would have all its energy concentrated at a single frequency and its harmonics, and would therefore radiate energy with an infinite spectral density. Many personal computers have a BIOS setting to turn spread-spectrum clocking on or off. It is important to note that this method does not reduce the peak electrical or magnetic field strength emitted by the system, nor the total energy, and therefore does not make the system any less likely to interfere with sensitive equipment such as TV and radio receivers. It works because the EMI receivers used by EMC testing laboratories divide the electromagnetic spectrum into frequency bands approximately 120 kHz wide. If the system under test were to radiate all of its energy at one frequency, then this energy would fall into a single frequency band of the receiver, which would register a large peak at that frequency. Spread-spectrum clocking distributes the energy so that it falls into a large number of the receiver's frequency bands, without putting enough energy into any one band to exceed the statutory limits. Even more problematic, the existence of spread spectrum clock generation in PCs may substantially increase the radiated EMI. For this reason, the FCC certification testing is done with the spread spectrum function enabled, but the preferred BIOS settings for actual use typically turn off the spread spectrum feature. Thus, the PC may emit up to 20 dB higher EMI than permitted by the FCC Part 15 rules. This loophole exists because the BIOS writers include the ability to disable spread spectrum clock generation as a user setting, thereby defeating the object of the EMI regulations.

extra - SEXRay

(#319) elfelejtette válasza dokar (#318) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi!
És ez hogy szól magyarul? Mert tudok egy kicsit angolul, de ennyire nem.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#320) chgergo válasza elfelejtette (#319) üzenetére


chgergo
tag

Nagyvonalakban a számítógép nagyfrekvenciás kisugárzását moddolja úgy, hogy igen kicsi mesterséges zavart kevernek a precíz órajelhez. Ezzel be lehet csapni a műszereket, meg ha valami más cuccot zavarna a gép, akkor azon esetleg csökkent, de alapvetően növeli a rendszer instabilitását.
Olyan, mintha azért rúgdosnád a kötéltáncos alatt a kötelet, hogy ne legyen interferencia mikor videokamerával fölveszed a mutatványt.
Szal, inkább kapcsold ki. :))

(#321) elfelejtette válasza chgergo (#320) üzenetére


elfelejtette
veterán

THX!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#322) dokar


dokar
addikt

Történt nálam egy kis gebasz, induláskor ezt írja ki:

MAC address are invalid in both CMOS and Flash!
Press F1 to continue


Ezt hogyan lehet orvosolni? Elemet már kiszedtem, BIOS frissítettem (1.61), BIOS-t reseteltem.

extra - SEXRay

(#323) dokar


dokar
addikt

Mértem Super PI 2M tesztben a következőeket:

Spread Spectrum: Auto, 1:32.781s

Spread Spectrum: Disabled: 1:32.640s

extra - SEXRay

(#324) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hi!
Van nekem egy K7S8XE R3.01-es alaplapom, és az ultra noname 300W-os tápom szépen elszállt. Ki lett cserélve egy 400W-os Mercury tápra, de továbbra sem indul a gép. Lehet, hogy valami megsült a lapomon? Találkozott már valaki ilyen problémával?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#325) chgergo


chgergo
tag

Nagy dilemmám van. Behalt a VGA karim, próbálom gariban cseréltetni. Viszont az lenne karaj, ha PCIE-re tudnám upgrade-elni, ahhoz viszont alaplapot is kellene cserélnem. Mi lehet a méltó utódja egy K8Upgrade-NF3 -nak?
Sajnos a K8NF4G-nek kevés a PCI csatija.
?

(#326) Sanya


Sanya
nagyúr

Hali!

van egy K8Upgrade-NF3 alaplap, amit nem tudunk tuningolni, csak clockgennel. egy 3300+ sempron processzor van benne. melyik bios az, amivel lehet normálisan tuningolni, mert ebben az 1.6 hivatalosban, ha beállítok valamit a cpu részlegnél, akkor vagy f1-et nyomva betölti az alapállapotot, vagy f2-t nyomva betölti a biost. 1.3-as biossal ment rendesen ez?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#327) dokar válasza Sanya (#326) üzenetére


dokar
addikt

nekem is ugyanilyen a cpu-m és a lapom van

az 1.61-es bios próbáld

extra - SEXRay

(#328) elfelejtette válasza chgergo (#325) üzenetére


elfelejtette
veterán

A méltó utód szerintem egy 939DualSATA2 lenne, abban van AGP és PCI-Express is, viszont csak 939-es foglalat, tehát a procidat is le kellene cserélned.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#329) chgergo válasza elfelejtette (#328) üzenetére


chgergo
tag

Akkor garantáltan nincs upgrade. :(
Beleölnék mégegyszer annyi pénzt a gépbe, mint eddíg, és közel nulla gyorsulás lenne.
Legjobb lesz talán valami utolsó épkézláb AGP-s kártya.

(#330) Steve-S


Steve-S
tag

Nekem több mint 3 évig volt ASrock G Pro P4-es alaplapom. Gond nem volt vele egyszer sem szóval megbízható a márka szerintem. Az viszont igaz hogy lassú mint állat! :DDD

Set The World On Fire!!!

(#331) Sanya válasza dokar (#327) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezt honnan tépem le?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#332) Zethepolee válasza Sanya (#326) üzenetére


Zethepolee
tag

Ilyen konfigom van nekem is, 1.3-as BIOS-szal megy csak a tuning, amúgy hasonló a jelenség, mint nálad. Visszaáll CMOS Checksum error-ral. Tedd fel az 1.61-es, ebben javították a hibát.

(#333) Zethepolee válasza dokar (#322) üzenetére


Zethepolee
tag

Nekem 3 ilyen problémás lapom volt, garis csere lett a vége.

(#334) elfelejtette válasza chgergo (#329) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezért akarom az Athlon XP-met egy K8 combo lapra cserélni, mivel azon van S754-es foglalat egy Sempronnak, és egy S939-es egy majdani A64-nek.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#335) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziaasztok
939NF4G-SATA2 nVidia 6100 PCX SATA DDR VGA erről a lapról tudtok valamit.
ez és a gigaK8N51GMF-9 között gondolkodom.Szerintetek melyik éri meg jobban???

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#336) Sanya válasza Zethepolee (#332) üzenetére


Sanya
nagyúr

de azt honnan töltöm le?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#337) Bakko


Bakko
tag

Hy. asrock 775twins hdtv lapom van, 3,2 cel. 1gb kingmax ddr2 667 mennyire lehet szerintetek húzni? és milyen beállításokkal? 4 ig sikerült eddig.de szerintem az elég karcsú a régi gépemhez képest ami egy (abit be 6-2 raid lap és cel 700 volt ami ment 1200-on)

ui: az integrál vga-t használom szerintetek asus 6600gt top-vga val sokkal jobban mennének a játékok?

No Comment!

(#338) dokar válasza Sanya (#336) üzenetére


dokar
addikt

felraktam én is az oldalamra: [link] (direct download ;) )

extra - SEXRay

(#339) Bzzz


Bzzz
senior tag

sziasztok! az asrock 939NF4F-SATA2-es alaplapba szeretném egy picit a procimat huzogatni,olyan 2400MHz-ig gondoltam max. A robléma az hogy a tájékoztatójában nagyon nem mírnak erről.Tudna valaki segíteni hogy melyik menüpontba,mit érdemes állítani és mire kell odafigyelni.. Köszönöm szépen előre is!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#340) chgergo


chgergo
tag

Sziasztok!

Van egy furcsa gondom.
Most vettem észre, hogy a gépcsere óta ''álsztereó'' lett a tunerkártyám. Detektálja a Nicam vagy A2 normát, átváltáskor változik is a hangszín, de mono marad a hang. Először fel sem tűnik, mert nem minden adás valóban sztereo, viszont tuti sztereo adásokkal lebukott a piszok.
A vicc, hogy nem is WDM-en keresztül használom a tunert, hanem egy FLY2000TV nevű programmal ami hardveresen kezeli a kártyát.
Természetesen kipróbáltam az átkötő kábel helyére dugva is a fejhallgatót, a helyzet változatlan. XP reinstall, ugyanaz.
Két másik gépbe átraktam, XP install ugyanazzal a lemezzel, minden OK.
Mintha valami gebasz lenne a kártya vezérelhetőségével. Érdekes még, hogy a teletext sem megy a mostasni Asrock-al, a régi gépben meg semmi baj nem volt vele.
Grrr.

(#341) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Ahogy láttam, volt már kérdés, de nem jött rá érdemi válasz: érdemes-e k7nf2-raid alaplapot vennem? 2400+ Tbred menne bele, meg inno 6600gt.

(#342) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Itt is megkérdezem hátha:
Kinek mi a vélemény az Asrock 939Dual Sata2-es lapról? Ilyenre szándékoznék cserélni az Abit lapomat a Agp-pcie lehetőség miatt.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#343) alias_bobo


alias_bobo
tag


Van egy K7S41GX lapom, most próbáltam bele egy 1700+ AtlonXP-t,
Proci be, mem (256/400MHz Samsung) be, táp bedug.
A jelenség: Power gomb megnyomása után látszólag POST-ol.
A monitoron semmi,winchester felpörög, és ugy 10-15mp mulva kikapcsol.

Akinek volt ilyen gondja, és tudja mit kell tenni irjon.

Üdv, István

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#344) Tele von Zsinór válasza alias_bobo (#343) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Más asrock lapokon jumperekkel lehet állítani az fsb-t. Nem állítottad el úgy, hogy ez a proc nem viszi?

(#345) alias_bobo válasza Tele von Zsinór (#344) üzenetére


alias_bobo
tag

Jót állítottam be mert az 1700+ os AthlonXP az 266FSB-t támogat 11es szorzóval
Ennek jónak kell legyen

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#346) Tele von Zsinór válasza alias_bobo (#345) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem csipog? Egyáltalán van mivel csipognia? Ha nem, akkor talán táp, mert alaplap elkezd bootolni, aztán nem kap elég feszt, próbáld ki kölcsöntáppal.

(#347) alias_bobo válasza Tele von Zsinór (#346) üzenetére


alias_bobo
tag

Nem csipog, van hangszoró.
Köszi kipróbálom, majd irok, bár szerintem a táp és ház jó, mert előtte egy
MSI MS-6147-es alaplapot PII 350 MHz es gépet már kiszolgált, egyébként 235W
és szerintem elbirná az alaplapot procit winyót meg egy cd/dvd meghajtót más nem kell
nekem.




[Szerkesztve]

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#348) Tele von Zsinór válasza alias_bobo (#347) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Sztem egy 235-ös ennyihez már kevés, minimum a 300-as, legalább ilyen erős legyen, amivel teszteled.

(#349) alias_bobo válasza Tele von Zsinór (#348) üzenetére


alias_bobo
tag

OK, Megnézem

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#350) Masterobal


Masterobal
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy Asrock P4VM800 as alaplapot, nincs is vele semmi gond, azon kívül hogy a kézikönyv és a hivatalos honlap szerint az alaplap integrált lanja támogatja a Wake-On-Lan -t, de a BIOS beállításokban nyomát se láttam. Lehet hogy én vagyok a szerencsétlen (remélem), vagy lehet hogy más néven van feltűntetve, de nem találtam megfelelő beállítást. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném, mert nagyon unom hogy napi 24 be megy a gépem, mert gyakran házon kívül is szükségem van rá.
Előre is köszi :)

U.I.: Gondoltam már a BIOS frissítésre, de nem hiszem hogy attól függene, ugyanis gyárilag kellene tudnia..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.