Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) kukinyo válasza BluEyes (#1941) üzenetére


kukinyo
addikt

Még mindig nem jöttem rá hogy ennek a lapnak a bios-ába hol lehet állítani az NB és a HT feszeket. :O

[ Szerkesztve ]

(#1952) kryboy válasza kukinyo (#1951) üzenetére


kryboy
tag

Én maximálisan megvagyok elégedve az asrock lapokkal ár/érték arányban kitünőek

(#1953) vhw válasza kukinyo (#1951) üzenetére


vhw
addikt

Hello!
A lap kézikönyve azt írja, hogy NB frekvenciát lehet állítani rajta, de csak ha phenom proci van benne. HT-nál meg bus speed-et és bus width-et lehet állítani, azt is csak a felkínált lehetőségek közül választva. Én nem láttam ott feszültségállítási lehetőségeket. A procinál tudsz feszültséget állítani maximum, ha átállítod manual-ra.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1954) kukinyo válasza vhw (#1953) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszi hogy utána néztél. :)
Nekem sempron procim van de amit írtál beállítási lehetőségeket azt mind meg is találtam.
De ez is engem igazol hogy a lap bios-a némi kívánni valót hagy maga után.
Miért spórolták ki belőle a fesz állításokat? Enélkül a tuning nem is igazán tuning.
Lehet írni az asrock-nak hogy nem e lehetne e ezt bele?

(#1955) kryboy válasza kukinyo (#1954) üzenetére


kryboy
tag

Nekem is 780-as lapom van de nálam mindent tudok csinálni
Feszt mindennek tudok adni sőt különféle opciók vannak a tuningra!

(#1956) kukinyo válasza kryboy (#1955) üzenetére


kukinyo
addikt

Milyen című a lapod?

(#1957) kryboy válasza kukinyo (#1956) üzenetére


kryboy
tag

ASRock A780GM-LE128M

(#1958) vhw válasza kryboy (#1955) üzenetére


vhw
addikt

A kettő között elég nagy a különbség. A tiéden tényleg 780as chipset van a kukinyoén RS780L (ami 760as chipset, itt egy AMD chipset lista, ott van melyik mire képes) A modellszám becsapós...
De gondolom nem is egy árkategória volt a két lap.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1959) kryboy válasza vhw (#1958) üzenetére


kryboy
tag

Jah igy más ,persze a 2 nem egy kategoria

(#1960) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Probált már valaki Asrock G41-es tuningot?Pontosabban G41M-S
E3300 proci van benne és 4giga 1066-os G.Skill ram Chieftec GPS 450-es táppal és egy Asus GTS250-es VGA.Ez a proci elméletileg nagyon jól tuningolható,elméletileg simán vinné a 4GHz-et is,de nálam ez kicsit fura.3GHz-re se tudom felhuzni.Elöször a BIOS-ban 12.5-ös szorzóval(nagyobbat nem lehet állitani) max 230-as FSBt bírt,de akkor már Win7 x64-ben nem tudtam lefuttatni az élményindex mérést mert kékhalál lett belöle :(
Aztán megprobáltam a gyári OC Tuner progival,de azzal sem jobb az eredmény.230-as FSB-vel rögtön ujraindul,225-nél meg lefagyott a win még egy kis feszemelés melett is.
Ez a lap tényleg enyit tud vagy itt valami más hiba lesz?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1961) kukinyo válasza vhw (#1958) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor hiába is írnék az asrock-nak hogy ezt tegyék bele a bios-ba?
Vagy bele sem tennék?

(#1962) kryboy válasza kukinyo (#1961) üzenetére


kryboy
tag

Szeritem nem, de meg kell próbálni

(#1963) PCrevRM


PCrevRM
tag

Sziasztok! A780gxh/128m gazdájaként érdekelne, más is tapasztalt-e tág határok között ingadozó procifeszt? (PhenomII x3 710) Pl.: a bios 1.3-at ad neki alapból, ki is írja, hogy 1.280 :) , ott még nem is nagyon ingadozik, de win alatt everest szerint 1.260 és 1.380 között szaladgál. Nem instabil, de ez az intervallum bármilyen beállított fesz esetén fennáll, tuning nélkül is. (táp fsp bluestorm II 400) Spread spectrum be-ki kapcsolgatása is hatástalan a jelenségre. Gyanakodhatok a gyenge mosfet készletre :F

We are Outcast Consensus 1

(#1964) vhw válasza kukinyo (#1961) üzenetére


vhw
addikt

Itt nem a bios-szal van a gond, hanem a chipsettel. Ha az nem képes rá fizikailag, akkor nem lehet vele mit kezdeni... :(

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1965) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Egy kis Asrock tortenelmet szeretnek ha lehet..
Ugy tudom hogy 2002-ben szuletett az Asus-bol.
Szoval az lenne a kerdesem hogy teljesen fuggetlen Asus-tol vagy az Asus-hoz tartozik?

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1966) vhw válasza Csaby25 (#1965) üzenetére


vhw
addikt

Nem valami részletes, de nézted már a wikipedian?
Egyébként az ASUS leányvállalata. Eleinte biztos ilyen olcsó cuccokat akartak eladni ilyen márkanév alatt, de aztán időközben valahogy túlnőtte magát a vállalat :) Mára meg ott tart ahol, a költséghatékonység pedig megmaradt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1967) kukinyo válasza kryboy (#1962) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem túl jó az angolom.Annyit értek hogy no,yes.
Ha valaki jó ebben a témában és lenne egy kis szabad ideje,kedve írjon nekem légyszi egy pár sort ami takarja a lényeget és amit elküldhetnék nekik.Jöhet priviben is.
Előre is köszi :)

(#1968) kukinyo válasza vhw (#1964) üzenetére


kukinyo
addikt

Azért nem értem ezt mert az 1000 éves chipsetek is tudták már ezt a funkciót.Ebből miért szedték volna ki?

(#1969) vhw válasza kukinyo (#1968) üzenetére


vhw
addikt

Ezer éve is megvolt a különbség az alsókategória és a felső között. Ha már egy alsókategóriás alaplap is tudna minden tuning funkciót, akkor ki venné meg a 20-30ezer forintos lapokat :) A te lapodat nem tuningra találták ki, van benne egy kis proci feszültségállítás, meg pár más értékállítási lehetőség, amit egy tuninghoz annyira nem értő ember maximum megkockáztat és kipróbál, vagy egyáltalán hozzá se nyúl, csak használja a gépet. Ha komolyabban akarsz tuninggal foglalkozni akkor kicsit mélyebben kell a zsebbe nyúlni mikor alaplapot veszel :)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1970) kukinyo válasza vhw (#1969) üzenetére


kukinyo
addikt

Értem amit írsz.
De
Bele rakták az ACC funkciót ami szerintem a világ legnagyobb tuningja.
Akkor ez már nem fért bele?

(#1971) kryboy válasza kukinyo (#1970) üzenetére


kryboy
tag

Épp ez benne a logika!
Az acc-vel csalják az embereket megvenni azt a alapot

(#1972) PCrevRM válasza Csaby25 (#1965) üzenetére


PCrevRM
tag

Az ánusztól 2002-ben vált le, de már jóval korábban is készültek ASrock lapok, csak itthon nem nagyon lehetett kapni 2002 előtt.

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#1973) kukinyo válasza kryboy (#1971) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor ezek szerint egy s..r alaplapot vettem,amibe raktak egyetlen-1 jó dolgot vevőcsalogatónak? :D

(#1974) PCrevRM válasza Csaby25 (#1965) üzenetére


PCrevRM
tag

Hopp, tévedtem, valóban 2002-ben született :B Az asus ezzel a névvel akart betörni az olcsó lapok piacára, hogy a prémium lapjait ne kelljen áron alul adnia a konkurencia miatt.

We are Outcast Consensus 1

(#1975) vhw válasza kukinyo (#1970) üzenetére


vhw
addikt

Az ACC egy szoftveres alkalmazás a bios-ban. A bios kap egy kódot hogy konkrétan milyen proci van a gépedben, és ha ez ilyen mag-letiltott, akkor lehetővé teszi, hogy olyan procinak ismerje fel mégis, amilyennek fizikailag készült (egy 3 magost mondjuk 4 magosnak, persze ha a negyedik mag tényleg nem azért lett letiltva mert hibás). Ehhez különösebben nem kell változtatni a hardveren, mert ugye alapból kezeli a 3 magost és a 4 magost is. A különböző feszültségállításokhoz viszont kell a komolyabb hardver, amit olcsó lapba az ár miatt nem tesznek. (Fajlagosan tényleg nagy "tuning", de nem a semmiből varázsol egy új magot, hanem, ha ott szunnyad és hibátlan, akkor használhatóvá teszi)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1976) vhw válasza kukinyo (#1973) üzenetére


vhw
addikt

Inkább vettél egy alap-alaplapot olcsón, amibe raktak pár hasznos funkciót is :D (egyébként szétnézhetsz, más márkánál se sűrűn fogsz találni ilyen árkategóriában nagyobb tudású lapot :) )

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1977) kukinyo válasza vhw (#1975) üzenetére


kukinyo
addikt

"Az ACC egy szoftveres alkalmazás a bios-ban"
Akkor az én feszeimet is kezelje szoftveresen. :D
A tuningra mindig ott bujkálnak a lehetőségek,egyik sem a semmiből lesz.
Az egyik lapba így a másikba úgy.
Egyébként biztos van olyan olcsó lap amibe lehet állítgatni a feszeket.
Utána is nézek.
A s..r lapot nem komolyan gondoltam,nekem csak ez a fesz problémám van a lappal.

[ Szerkesztve ]

(#1978) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Esetleg az 1960-as hszre valaki valamit tud mondani?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1979) kukinyo válasza Ghandi (#1978) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia
Szerintem tuningos kérdéseidet ITT tedd fel.
Keresd darál0w-ot.Nagyon vágja a tuningot.

(#1980) vhw válasza Ghandi (#1978) üzenetére


vhw
addikt

Hát nem egy tuningos lap, úgy látszik valóban ennyit tud... Te lehet elérted a határait. Valami izmosabb lap után kellene nézni ha tuningolni akarsz

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1981) Ghandi válasza vhw (#1980) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Lehet az lesz,de akkor is furcsa hogy ez semmi tuningra nem képes,mások meg dicsérik a G41-es lapokat :(
Vizhütés van rajta,minöségi ram,jó táp...stb és ennyi :(
Bosszantó!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1982) vhw válasza Ghandi (#1981) üzenetére


vhw
addikt

A tuning miatt dicsérik vagy hogy olcsón megbízható alaplap, ami teszi a dolgát? :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1983) Ghandi válasza vhw (#1982) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Olcsónak olcsó volt az biztos,és végül is végzi is a dolgát,eddig semmi baj nem volt vele,de tuningolni lehet csak én nem tudom?
Lehet én csinálom rosszul? Az FSB-t emeltem a szorzót maxon hagytam azaz 12.5-ön.Nem vagyok egy tuningmester,nenm igazán tuningoltam még soha igy nem is nagyon tudom pontosan miket kell még állitgatni.
Tud valaki ebben segiteni?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1984) vhw válasza Ghandi (#1983) üzenetére


vhw
addikt

Én se nagyon vagyok képben tuning ügyben, másrészt meg amd rendszerem van, így az intelhez tényleg alig van fogalmam, de inkább itt olvasgass ilyen ügyben, vagy kérdezz :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1985) kukinyo válasza vhw (#1976) üzenetére


kukinyo
addikt

Na szétnéztem asrock-éknál és találtam egy lapot ugyan ilyen chipsettel (Northbridge: AMD RS780L (760G)- Southbridge: AMD SB710) amiben a manual szerint lehet állítani az NB feszt.

(#1986) vhw válasza kukinyo (#1985) üzenetére


vhw
addikt

Konkrétan melyik is lenne ez a lap?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1987) kukinyo válasza vhw (#1986) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez

(#1988) vhw válasza kukinyo (#1987) üzenetére


vhw
addikt

Hm, igaz, tényleg szerepel a könyvében. Mondjuk nem találtam így hirtelen sehol magyar webshopokban, nem tudom mennyi lehet az ára.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1989) kukinyo válasza vhw (#1988) üzenetére


kukinyo
addikt

Szerintem nagyjából egy ár kategória az enyémmel.
De akkor a chipset fizikailag tudja azt amire szükségem lenne.

(#1990) kryboy válasza kukinyo (#1989) üzenetére


kryboy
tag

Mégis milyen árban gondolkodsz?

(#1991) kukinyo válasza kryboy (#1990) üzenetére


kukinyo
addikt

Ezt hogy érted?
Egyenlőre nem szándékozom új lapot venni.
Bááááár elgondolkodtató.
Van tipped?

[ Szerkesztve ]

(#1992) kryboy válasza kukinyo (#1991) üzenetére


kryboy
tag

Mostanában már olcsóbbak a lapok a boltokba is , nameg van itt pár kolega az aprón akik jó áron tudnak beszerezni dolgokat!
De természetesen attol függ mennyi lenne rá a kp :)

[ Szerkesztve ]

(#1993) kukinyo válasza kryboy (#1992) üzenetére


kukinyo
addikt

Rátapintottál a gyenge pontra. :D
A lap cserét csak úgy tudnám megoldani,ha ezt eladom illetve elcserélem,esetleg valamennyit ráfizetek.
Konkrét ötlet van?

(#1994) earlyrat


earlyrat
tag

sziasztok, lenne egy kérdésem.
adott a lent látható konfig. a gondom az, hogy nem megy a cool'n'quiet benne. biosban engedélyezve van.
indítás után el kell indítani egy OC Tuner nevű progit, amely a hőmérséklet-venti értékeket hivatott alacsonyan tartani, de ez mindig meghal hibaüzenettel.

Így a proci-venti pörög mint állat, és jó hangos, miközben a proci nincs is terhelve.
Tuning nincs, minden alapon.

mi lehet a gond?

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#1995) kukinyo válasza earlyrat (#1994) üzenetére


kukinyo
addikt

Szedd le az OC Tuner-t.Tisztitás CCleaner progival.Újra inditás és telepítsd fel megint.

(#1996) BluEyes válasza earlyrat (#1994) üzenetére


BluEyes
őstag

SB driver, processzor driver (az AMD-től, winupdate-es nem jó) legyen fenn, és mennie kell a cnq-nak. Az OC tuner nem igazán kell, a biosban mindent be tudsz állítani. A venti szabályozás valahol a hw monitor részlegben kell legyen, cpu quiet fan, engedélyezd, állítsd be legkisebb induló fordulatra, adj meg mondjuk 45 fokot targetnek, oszt kb jó is lesz.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1997) kukinyo válasza BluEyes (#1996) üzenetére


kukinyo
addikt

"SB driver, processzor driver (az AMD-től, winupdate-es nem jó) legyen fenn, és mennie kell a cnq-nak."
Elméletben jó gyakorlatban kevésbé.

(#1998) kukinyo válasza BluEyes (#1996) üzenetére


kukinyo
addikt

Örülök neki hogy feltűntél. :))
Az én kérdésemre nem tudsz vagy nem akarsz válaszolni?

(#1999) BluEyes válasza kukinyo (#1998) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem tudok.
#1996 a gyakorlatban is kiváló.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2000) kukinyo válasza BluEyes (#1999) üzenetére


kukinyo
addikt

"#1996 a gyakorlatban is kiváló."
hmmm-hmmm
Te vágod az angolt ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.