Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Az Asrock AM2NF4G-SATA2-ről tud valaki mondani valamit? Mennyire tuningbarát?

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#552) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Sziasztok!
Tudja-e valaki hogy a Gigabyte 7300 GS kárty hajlandó-e működni az Asrock dual775-880pro deszkámba?
Mert nincs Asrock oldáln a support listába a 7300-as széria, és én meg most vennék egy ilyen karit...
Valaki tudna nekem segíteni ??? :R :R :R

(#553) tibikx


tibikx
csendes tag

Hello mindenkinek !
S.O.S Help kellene.
Kedves sogorom meg örökölte tőllem az connect3d x600pro PCI-x vga-mat.
Vett hozzá egy ASrock 775Dual VSTA deszkát!
De sajnos az alaplapi manual szerint ezt a Vga-t nem támogatja a Lap.
Bios frissités meg volt ,ez sem segitett!
Ha lenne valakinek használható ötlete azt sivesen fogadnám!
Ez a baj------------>
ATI Radeon X600XT ABIT X600XT Yes Catalyst 5.8
ATI Radeon X600XT ASUS EAX600XT/HTVD Yes Catalyst 6.3
ATI Radeon X700 Pro ASUS Extreme AX700PRO/TVD/256M R1.00 Yes Catalyst 6.3
ATI Radeon X700PRO ASUS Extreme AX700PRO/TVD Yes Catalyst 5.8
ATI Radeon X850XT Gecube Radeon X850XT 256M Yes Catalyst 5.8
ATI Radeon X1300 Gecube RX1300GE2 Yes Catalyst 6.3
ATI Radeon X550 GeCube RX550GU2-D3 Yes Catalyst 6.3
ATI Radeon X1300 PRO MSI RX1300PRO-TD256E Yes Catalyst 5.11
ATI Radeon X700 MSI RX700SP Yes Catalyst 6.3
ATI Radeon X800GT PowerColor X800GT Yes Catalyst 6.3
ATI Radeon X800GTO PowerColor X800GTO16 Yes Catalyst 6.3
Miben külömbözik egy asus meg egy gigabyte???
A mag száma UA!

۞۩๑ღ•♥•΅ Cod_UO The-Best-FPS-Game L4nTb-clan.

(#554) Mr.Skynet válasza tibikx (#553) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Na nagyon jó hogy neked is ilyen gondod van, mert ha már 2-en vagyunk, talán jobban foglalkoznak velünk!!!

(#555) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#554) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

tibikx:
Bolta vette a deszkát vagy már használt volt?
Mert ha sehogy nem megy, akkor vidd be az egész gépét, had lássák a szerelők, hogy ez nem megy, és hátha hoznak egy másik deszkát (ingyen és bérmentve) mondván hogy az általuk eladott cucc, nem kóser...
Itt a hivatalos Asrock support: [link]
nekem az a legérdekesebb, hogy az X600XT-t támogatja, a pro-t meg nem ???
Mit csinál a gép???

[Szerkesztve]

(#556) tibikx válasza Mr.Skynet (#555) üzenetére


tibikx
csendes tag

Hello igen boltban vettük ma DE.
De csak hétfön lesz már vissza vive!
Én is ezt nem értem !
Lássuk a specifikációkat:

9600Pro X600Pro 9600XT X600XT
GPU RV350 RV380 RV360 RV380
Órajel 400 400 500 500
Memória 128 MB 128 MB 128 MB 128 MB
Órajel 600MHz 600MHz 650MHz 730 MHz
Memóriabusz 128 bit 128 bit 128 bit 128 bit

nekem ez magas!
Az én 6800xt-mel megy szépen tehát a Deszka nem rossz ,de még csppani sem csippan!
:( :( :( :(

[Szerkesztve]

۞۩๑ღ•♥•΅ Cod_UO The-Best-FPS-Game L4nTb-clan.

(#557) Mr.Skynet válasza tibikx (#556) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hát jó az összehasonlítás :)
Mivel én ebből azt tudom levonni, hogy a karid ugyanaz mint egy 9600pro csak más a csatolója, és a mag fejlettebb, így én nem tudok sokat mondani!
De van egy elvetemült 5letem! Egy kis VGA bios mod, mert minden megegyezik a X600PRO és X600XT elméleti felépítésében, és az X600XT-nek magasabb az órajele, így nekem az a vélemyényem, hogy ha bírja a karid az XT freikijeit, akkor már teljessen megegyezik a Supportban is leírt X600XT-vel....
Szóval egyszerűen nincs jobb 5letem, még talán annyit hozzá kellene tennem, hogy sok embernek, a Via KT600-tól felfelé, a 9550 és a 9600 nem volt stabil a 8X AGP-vel, csak 4X-be, és volt akinek el se indult... Bár ez már egy R380-as mag, meg PCI-E, de semmi 5letem...

(#558) Mr.Skynet válasza tibikx (#556) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szóval szerintem próbáld meg a biosát úgy módosítani, hogy az teljessen megegyezzen az X600XT-vel és akkor elméletbe már X600XT-ként mennie kellene, de pl. foggalmam sincs a memó időzítéseiről, meg a pixel vertex futószallagok számáról, mert az is sokat számít.... (a hűtésről nem is beszélve) szóval lehet hogy hülyeségeket beszélek... :U :B
De ha sikerül a modbios, akkor a gép X600XT-ként fog indulni...
De mit csinál a karival gaép most ???? nincs kép ?

(#559) tibikx válasza Mr.Skynet (#558) üzenetére


tibikx
csendes tag

Semmit sem csinál!
Be kapcsol Bootol de nincsen kép a kari biztos jó mert,az én gépenben volt amig felhuztuk rá az xp-t.
De, ez csak ugy sikerült hogy a 6800xt-t tettük bele!
A bios moddal az a bajom hogy konkrét kártyákat emlegetnek és nincsen közte a Connect 3d!
Sajna igy lehet hogy ez sem lesz megoldás!
De azért köszi lehet hogy kiprobálom! :)

۞۩๑ღ•♥•΅ Cod_UO The-Best-FPS-Game L4nTb-clan.

(#560) tibikx


tibikx
csendes tag

UP UP UP UP............

۞۩๑ღ•♥•΅ Cod_UO The-Best-FPS-Game L4nTb-clan.

(#561) Mr.Skynet válasza tibikx (#560) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Figyu írj egy mail-t az Asrock-nak ott a címük a honlapon, és kérdezd meg mit kéne tenned vele...
De arra vigyázz hogy ne németül, írj nekik mert azt nem fogadják el...

Gondoltam én is megkérdem a bánatom tőlük, és mivel nem vagyok nagy guru az angolba, így a biztos németet választottam, és angolul válaszoltak nekem, hogy ne németül hanem angolul írjak nekik! sok sorry-val
Nekem most válszoltak 22:00-kor szóval bármikor készek segíteni, ha angolul írsz.... :(((

(#562) tibikx válasza Mr.Skynet (#561) üzenetére


tibikx
csendes tag

Köszi!
De szerintem azt mondják majd hogy a support VGA-k közul vállaszak 1et és akkor jó lesz!

۞۩๑ღ•♥•΅ Cod_UO The-Best-FPS-Game L4nTb-clan.

(#563) Daweee


Daweee
őstag

Hy!
Nem tudja valaki, hogy hogy lehet az AsRock p4vt8+ lapnak fixálni az agp/pci frekijét?

(#564) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Senkinek sincs Asrock AM2NF4G-SATA2?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#565) Mr.Skynet válasza Daweee (#563) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hali!
Nekem van egy modbiosom, de azt nemtom, hogy neked jó-e, nekem azzal lehet a deszkámba fixálni... nekem az Asrock 775 dula 880pro van és ezzel jól megy...
Milyen chipsetes a deszkád ???

(#566) Daweee válasza Mr.Skynet (#565) üzenetére


Daweee
őstag

Az enyém VIA PT800

(#567) Daweee válasza Mr.Skynet (#565) üzenetére


Daweee
őstag

De sztem nem fog menni vele, mert teljesen más a 2 deszka... pl: lga 775 - s478, DDR+DDR2+Dual - DDR, nincs dual AGP+PCI-E - AGP úgyhogy nem sok esélyt látok... :(

(#568) Mr.Skynet válasza Daweee (#567) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Na igen ez igaz, de az én modbiosom se az én deszkámhoz való (assezm)...
De egyáltalán biztos tud a deszkád fixálni, vagy csak nincs lehetőség a biosba rá?
Mert a VIA pt 880Pro ez van nekem, ez tud fixálni, de a nem ''pro'' jelölésű szériák azok nem tudják, szóval nálad nincsenek ilyenek? Mert lehet hogy alapból se tudja, nem úgy mint nálam, hogy csak a bios nem tudta...
De lehet, hogy hülye kérdés: van dulabios a deszkádba?

(#569) pisti666


pisti666
tag

hello van egy asrock combo -z és azt szeretném kérdezni hogy lehet a legtöbbet kihozni a lapbol kössz :))

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#570) Márton


Márton
nagyúr

Asrock K7 upgrade, kt600-as alaplapban sehogy sem megy normálisa egy firewire kártya,
ami egy nforce2-esben tökéletesen ment.
Amikor visszaírnám a videóanyagot kazettára, a kamerán villog a kép. Teljesen kék, csak néha tünik fel a videó, aztán megint kék. Valami latency, pci probléma lesz.
Ütközés nincs.

Tippeket várok mit tegyek? Szerintem már mindent megpróbáltam:
kártyacsere NEC chipesre, Audigy-re... másik slotba tétel
xp reinstall, csak a minimálisan szükséges driverek feltételével
új 400W-os táp
bios reset, cmos clear
legfrissebb detonator, directx, via4in1
driver keresés a kártyához, de nincs hiszen 2k/xp alapból ismeri

köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#571) VaniliásRönk válasza Márton (#570) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Olcsóbb lett volna egy jobb alaplap, de pl. egy olcsó AM2 rendszerrel is jobban járnál és nem is kéne vészesen sokat ráfizetni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#572) Márton válasza VaniliásRönk (#571) üzenetére


Márton
nagyúr

A proci adott volt, régi 2300-as sempron, mivel a régi lap elszállt.
Örülök hogy találtam még ilyet SocketA-st, és 9k-ból megúsztam.
De a fene se gondolta volna, hogy a via chipset a via chippel nem müködik együtt.
Visszavihetem a boltba? Hiszen nem csak egy kártyával nem megy a lap, hanem már a harmadikkal sem! Ez már durva! Ha meg megy, bizonyítsák be, mutassák meg, nem?
Ha nem tudják, levásárolom az árát, ez a minimum!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#573) chgergo válasza Márton (#572) üzenetére


chgergo
tag

Kamera gond nem lehet? Kábel, fejtisztítás?

(#574) Márton válasza chgergo (#573) üzenetére


Márton
nagyúr

Kizárt.
Másik kamerával is ezt csinálja.
De a fejtisztitás hogy jön ide? Kazi se kell bele, ha pl. csak átmegy a jel a kamerán és analógra veszem fel a videót, pl. vhs-re..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#575) VaniliásRönk válasza Márton (#572) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Asrock AM2NF4G-SATA2 15k (+6k)
Sempron 3000+ 256k L2 BOX 14k (-1k)
512MB DDR2 9k (-2k)
Az alaplapon van integrált VGA (így a 6200-at is eladhatod még 8k-ért), nem hiszem hogy érezhetően rosszabb a 64bites 6200-adnál (godolom úgysem játékra kell), van egy gyorsabb és jobban tuningolható rendszered, ami még olcsóbb is volt, esetleg a fennmaradó 4-5k-ból vehetsz egy jobb CPU-t is. (Athlon64 3000-3200+)

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#576) Márton válasza VaniliásRönk (#575) üzenetére


Márton
nagyúr

Bocsi, azt elfelejtettem irni, hogy nem az en gepemrol van szo, hanem csaladtag.
Nekem 2.5-ös bartonom van, mint az latszik az alairasban, ez a proci pedig sempron.
Integrált vga-t soha! :) 6200 is azért lett, mert passziv.


Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#577) VaniliásRönk válasza Márton (#576) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez így kicsit más, így maradna a Sempron 64. :D Figy, tudom milyen az integrált VGA, 2D-ben semmi baj sincs vele, egy 6200-zal meg szintén semmit se lehet kezdeni 3D-ben. ;) De mindegy, csak segíteni akartam.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#578) Daweee válasza Mr.Skynet (#568) üzenetére


Daweee
őstag

Hy!
Bocs hogy ilyen későn írok, de a héten nehézkesen tudok nethez jutni...
Hát elvileg a deszkán van vmi hybrid booster vagy mi, aminek keretében lehet fixálni, de nem találtam semmi arra utaló jelet hogy ténylegesen benne lenne ez a funkció...
Mi az a dualbios? :F

(#579) Efbialy


Efbialy
tag

Hellosztok!

Most tervezek egy új gépvásárlását, és ugyebár alapos szétnézés után felmerült a palettán az asrock termékei is, egészen pontosan a ConRoe945G-DVI. Nem tudom menyire van vele kapcsolatba tapasztalad de én azért kérdezek. Ez a lap már csak azért is jó mert kölcsékhatékony, kis méretü (mAtx), és a jövö beni fejlesztést is lehetövé teszi, mivel ugye a conroe-t még elég borsosan mérik ezért egyenlöre még csak egy 805ös kerülne bele.Azt már (itt is) olvastam hogy 300MHz a max fsb és ez ugye a conroe 266jához képest nem sok, de ha a 805ös 133-jához képest már igencsak jelentös és itt merül fel az igazi kérdés hogy ezt a lapot hogy lehet tuniongolni, lehet e fixre állitani a pcix, ht és egyébb frekiket? és hogy valaki egyáltalán probált-e már ennyi pluszt nyerni e lap segítségével?

(#580) Mr.Skynet válasza Daweee (#578) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hi mostanában én se értem rá...

Hát tulajdonképpen keresgéltem, én is, de még csak egy halvány infót se találtam azzal kapcsolatba, hogy ez a deszkád tud fixálni... szóval sorry de nem tudok segíteni :(
Az hogy mi is a Dualbios, azzal én se vagyok tisztába nagyon....
én úgy hallottam, ha pl. egy bios upgrade lecsesződik (pl. elmegy az áram), akkor valahogy még könnyen helyrehozható a bios, és semmi baja se lesz, nekem volt szerencsém kihasználni a dual bios előnyeit... mikor a modbiosok nem sikerültek, többet is próbáltam a deszkámba, és mikor nagyon nem nem volt kompatibilis a deszkámmal az adott modbios, és nem indult a gép, nagy fekete kép...
Fogtam Cmos reste/törlés és induláskor, már valami kis betölő csík ment, hogy tölti a gyári eredeti original biost, és mikor végzett láss csodát reset és minden a régi...
A lényeg, hogy van dualbios a deszkádba, nehezebb tönkretenni a deszkát...

Talójában nemtom mit csinál a dualbios :B :R

(#581) elfelejtette válasza Mr.Skynet (#580) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Ay AGP/PCI fixálásáról annyit, hogy a régi deszkám (K7VT4A+) nem fixálta, és az Aida32 és a Sisoft Sandra is kiírta az Alaplap fülön az AGP és a PCI busz órajelét, ami alaplapom utána volt (K7S8XE R3.0), az pedig fixálta, az Aida32/Everest és a Sandra pedig nem írt AGP/PCI órajelet!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#582) Mr.Skynet válasza elfelejtette (#581) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hát nálam ez tuti nem gond, hogy mit csinál, mert ha 200FSB-ről feltoltam 240-re akkor, ha nem fixálta volna a frekiket, nem lettem volna olyan boldog(szerintem szétment volna a vga karim), ennek a 630-as asrock tuningnak.... szóval nálam ilyen még nem volt hála istennek :) :R

(#583) Márton válasza chgergo (#573) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudjátok mit tanácsoltak a boltban a firewire problémára?
Vegas helyett használjam a Movie Makert!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#584) zolo96


zolo96
tag

Én egy AsRock 939DUAL-SATA2 lapot néztem ki de nem tudok róla semmi konkrétat. Az első szempon az hogy legyen rajta AGP mert egy kicsit húzós lenne videókarit is cserélnem.

(#585) Gtxtt válasza zolo96 (#584) üzenetére


Gtxtt
tag

Itt mindent megtud(hat)sz:[link]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#586) mergal válasza zolo96 (#584) üzenetére


mergal
aktív tag

Nekem ilyen van most!

Én is az AGP miatt választottam ezt a lapot!
Eddig semmi bajom nincs vele.5 hónapja van meg kb. a 3000+A64 em 2350 en fut szóval még tuningot is bír. Minden van rajta ami szükséges. Sajnos a ramjaimat képtelen 1T ben hajtani csak 2T ben. Ezt olvastam hogy bioshiba de olvastam olyat is akinek simán kezeli. Ki kell fogni!

(#587) Blaise


Blaise
veterán

Üdv !

A ConRoe945G-DVI lappal kapcsolatban van vkinek tapasztalata ? :C

(#588) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a tuningban.
jelenleg:
AMD Athlon 64 3200+ Venice (2000 @ 2200)
ASRock S939 A8X-M
512DDR 2.5-4-3-5 440mhz-n

2400-on is elindult a gép.,de a cod2 pár perc játék után megáll

Elég kezdő vagyok még, tudnátok esetleg egy részletes és pontos leírást ami jobb lehet?

[Szerkesztve]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#589) elfelejtette válasza MaddeNNNN (#588) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Milyen ramod van? Bírja a tuningot? Szinkronban hajtod, vagy vissza van osztva?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#590) Gtxtt válasza elfelejtette (#589) üzenetére


Gtxtt
tag

A64 topik:[link]

szerk.:bocsánat,nem neked szántam. :)



[Szerkesztve]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#591) userZ


userZ
tag

Vonzó ára miatt valószínű egy asrock am2-es alaplap (am2nf4g-sata2 v. am2xli-esata2) lesz a következő konfigomban. Lehet korai a kérdés; de ezek az olcsóbb lapok kompatibilisek lesznek a későbbi 2 ill 4 magos amd procikkal, vagy csak bizonyos típusokkal? Lehet erről már tudni valamit?

Stop the Earth, I want to get off!

(#592) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Üdv! ConroeXfireEsata2 ezen a lapon csinált már valaki volt-modot?

(#593) ftc


ftc
nagyúr

lusta vagyok íghát kérdezek....

mennyire stabilak ezek a lapok?van olyan stabil mint egy ECS ?

(#594) MaddeNNNN válasza elfelejtette (#589) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nos most 2200-on megy a proci,a RAMom meg 400mhz-n 2-4-4-5-ön,hát nem tom ez mennyire van szinkronban.. de ha visszaosztom a RAMot,akkor is ugyanaz a probléma,fagyás,újraindulás.de csak akkor amikor terhelve van a gép(játék,3dmark stb..)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#595) elfelejtette válasza MaddeNNNN (#594) üzenetére


elfelejtette
veterán

Lehet, hogy nem stabil a ramod 400-on a 2-4-4-5 időzítésekkel. Sztem próbáld meg 2.5-4-4-8 időzítéssel húzni a gépet visszaosztott memóriával.
Nálad a szinkron akkor van, ha CPU=2000 akkor RAM=400, ill. CPU=2200 és RAM=440MHz, tehát a szinkron órajel CPU/10.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#596) Lortech válasza ftc (#593) üzenetére


Lortech
addikt

Totál értelmetlen márkát öszehasonlítani, még a két márka azonos chipsetű és ugyanolyan felszereltségű (integrált lan, audio ide stb) lapjának összevetése alapján sem érdemes itéletet mondani a gyártókra általánosságban , főleg nem felhasználói vélemények alapján.
Ennek ellenére azt mondom, a gyártót ajánlani tudom, a lapom 7/24-ben megy hónapok óta. Stabil, mint a beton.

Thank you to god for making me an atheist

(#597) rozsomak


rozsomak
tag

Nekem egy Asrock 939nf4g-vsta lap van, 3500+ venice-el. (szerintem a mostanaban kerdezett am2nf4g lap is hasonlo lehet..)
Tapasztalat: stabil, de memoria teren kenyes. 1T-vel mar a win se jon be. Integralt vga teljesen jo megoldas TFThez, viszont nekem 21es eizo van, nagy felbontas, nagy frissites, es homalyosodik a kep erosen.. :( 1280ban 100hzen mar eleg rossz a kep. Atmeneti megoldaskent hasznalom az integraltat, addig kibirom vele. De TFT-re kotve nem volt eszreveheto a kulonbseg.
Osszessegeben meg vagyok elegedve vele, megerte a penzt.
Tuningot nem tudom, masik lapban a procim megy 1.55Von 2600mhzet, de ebbe nem probaltam, mert nem is nagyon akarom huzni. Meg a Vcore-t se tudom a biosban csak 0.8 es 1.45kozott allitani, holott en olvastam mashol hogy 1.55ig lehet (van valami trukk?).

Ami kimaradt: az integralt audio nagyon jol szol az elozo nf7re integralthoz kepest, sokkal teltebb, dinamikusabb a hangzas erositore kotve. Az AMIBIOS igenyel kis megszokast, de nem veszes.

[Szerkesztve]

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#598) uzsz


uzsz
senior tag

Hi all!
Látom sok nálam okosabb emberke mozog ebben a témában, ezért kérdeznék:
Vettem egy asrock 775Twins HDTV alaplapot LGA 775-ös, egy 3Ghz-s Celeronnal. (Az ár sajna fontos volt)
Van az alaplapon 4db SATA csati, és hát az előző gépemből megmaradt 2db WD SATAII-s vinya. Az a bajom, hogy nem akarom RAID-ben használni őket, ellenben mind a 2-t szeretném használni. Itt jön a baj. Ha a BIOS-ban Enabled az ATA combination mode akkor 1db sata vinyával beboot-ol, de akkor csak 1 lehet rajta. Ha disabled akkor be sem boot-ol.
Ilyenkor mit lehet csinálni?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#599) lorcsi


lorcsi
veterán

olyan sok conroe ready lapot adrtak ki azt sem tudom melyiket válasszam :F
valami jót tudtok mondani?

(#600) misuti válasza lorcsi (#599) üzenetére


misuti
tag

Hali!
A 775 dual vsta egészen jó kis lap,nézz utána a topikjában,de ezzel igazán komoly gondok nem igen voltak!Csak a tuningot nem szereti!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.