Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Lortech válasza Tigi (#200) üzenetére


Lortech
addikt

Nem, nem tudod emelni (csak pl forrasztással), de általában nem a fesz a korlátozó tényező (ennél a kisebb tuningnál). A ht-t úgy értettem, hogy 600-ra tedd vissza. (kb: ht = ht szorzó * fsb, pl alapon 4*200= 800Mhz-es HT, ha 600Mhz-re visszaveszed, akkor értelemszerűen 3-as lesz a ht szorzó, ami 250-es FSB tuningnál 750Mhz). Ha nem vagy maximalista, jó lehet a mostani 250-es fsb is, mert minden passzol, ht 750, memória ddr333 beállítással pont effektív 400-ra jön ki. Feszemelés nélkül addig húzható ameddig húzható........ még azt sem írtad le, pontosan milyen proci. (d0 vagy e6)

Thank you to god for making me an atheist

(#202) Tigi válasza Lortech (#201) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a felvilágosítást.
Még nemtudom megnézni, hogy mennyire tudom húzni mert az egyik ramom egy 3 éves 333-as samsung, de majd lecserélem.
A proci az egy 2600+ os E6-os Sempron.
Mi a különbség a D0 és az E6 között?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#203) Lortech válasza Tigi (#202) üzenetére


Lortech
addikt

Az E6 újabb stepping, támogatja az sse3-at, és valamivel jobban tűri a tuningot.

Thank you to god for making me an atheist

(#204) Tigi válasza Lortech (#203) üzenetére


Tigi
őstag

Aha
Köszike

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#205) chgergo válasza Lortech (#196) üzenetére


chgergo
tag

''Tényleg milyen kevés is az egyik legolcsóbb 754-es laptól a 325-ös FSB''
Kiderült, hogy nem is a lap miatt nem megy följebb az FSB. Kipróbáltam egy másik 2800+ -os procit, azzal 333MHz is szikla szilárdan megy. Úgy fest az első proci egy ''selejtes'' példány, 2500MHz fölött nem igazán szeret futni. Még a végén kénytelen leszek lebarkácsolni a fémkupakot a jobb hőátadás érdekében. Így van ez, ha az ember nem tud válogatni, kénytelen beérni 50-55% tuninggal 60-70% helyett. :O
Esetleg lecserélm a gyári hűtőt, sose lehet tudni. :))

(#206) chgergo válasza Tigi (#202) üzenetére


chgergo
tag

Vedd ki a 333-as ramot a tuning idejére. :)

(#207) Tigi válasza chgergo (#206) üzenetére


Tigi
őstag

Szerdán vagy csütörtökön hozok egy 1gb-os Hynixet és betolom az 512-es Hynix mellé, majd akkor kipróbálom.
Szerinted bírni fogja a 2600+-os Sempron a 2400 Mhz-et alapfeszen?


[Szerkesztve]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#208) amajom válasza chgergo (#205) üzenetére


amajom
tag

333 MHz FSB? És még keveselled? És még stabil is? :O
Hát a ''CPU tuning toplista'' topikomban egész elől szerepelnél ezzel az eredménnyel.
Így megtuningolva az 1M Super PI mennyi idő alatt megy le?

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#209) chgergo válasza amajom (#208) üzenetére


chgergo
tag

Egyenlőre csak videót kódolok. Az 3-4 órás időtartamra hibátlanul fut. Majd holnapra megnézem a szu-pít is.
Idővel a hőcsöves hűtőt is átrakom majd, amit az AthlonXP-m hagyott az utókorra, meg talán valami rendes tápot is kerítek, legalább egy tuning csúcskísérletre.
Végül is így első közelítésre elégedett vagyok, féltem hogy a fele sem lesz meg ennek a tuningnak és akkor buktam egy rendeset az upgrade-en. :))

Egyébként érdekes módon, ha 300MHz-ről egyből tolom 333MHz-re a csúszkát ClockGen-nel, akkor elfagy a gép. 2-3 lépésben ráközelítve meg müxik órákig...

(#210) Kornel


Kornel
veterán

Hali.
Nemreg csereltem le egy Gigabyte K8VT800as lapot egy Asrock K8Upgrade NF3-ra, es sokkal jobb. Fix agp/pci freki stb. sot stabilabb is az Asrock, ami igencsak meglepett:)
1.3-as bios-sal tokeletesen megy a tuning.
Egy kerdesem lenne aki regebben hasznalja a lapot: 300-as FSB-vel, HT freki 600-ra allitva 900-ra jon ki a HT, hosszu tavon nem lesz baja az alaplapomnak? Ugye alap 800-nak kene lennie. Ha 400-ra rakom a HT-t ugy mar nem indul a lap. A proci max. 43 fokos 2400 MHz-en, az alaplap 33 fokos, az nem sok? Meddig jo az alaplap homerseklete?

(#211) chgergo


chgergo
tag

Van 1.61 -es BIOS, küldte nekem a support. Azt ígérték, ez már nem hibaüzen cheksum micsodát. Este kipróbálom. :)

Viszont rájöttem, hogy mi az olcsóság ''ára''. Csináltam egy gyors tesztet Asus K8N ellen, és azonos órajelen 10-12%-ot vert az Asrockra. :O
Egyetlen vígasz, hogy az Asus tényleg nem bírt 280-nál nagyobb FSB-t, akárhogy is vettem vissza az időzítéseket. Igaz, vcore mod-ot nem csináltam rajta, mert elég durva drótozást igényelne. Az Asrock viszont alapfeszen vitte a 300-at, már csak az a kérdés, hogy mennyit csaltak a proci feszültségével...

(#212) chgergo


chgergo
tag

Kipróbáltam még egy 3100+ -t is, 2850MHz-ig bírta, pedig a CnQ miatt csak 1.45V a max adagolható Vcore. Három 2800+ -ból meg egy sem ment 2700 fölé 1.55V-on sem. Mivel a steppingük azonos, mégis a magas FSB lehet a korlát a 2800+ tuningjának.

Cool and Quiet-es procival lehet 1.45V fölé emelni valahogy a mag feszültségét?

(#213) Tigi


Tigi
őstag

Hali

Na beraktam az 1gb-os Hynixet is egyszer el is indult 2400Mhz-en a proci és a win is, nézegettem Everest-el és Sandrával is és úgytünt, hogy jó amikor megjelent a kékhalál.
Utánna már nemindult el 300-as fsbvel, most 290-el megy és a HT az 875Mhz Mem 387Mhz.
Szerintetek mit állítsak rajta még?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#214) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok valaki találkozott már ezzel a lappal
Asrock 775Twins-HDTV?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#215) Herbie


Herbie
csendes tag

Hello Emberek!

Csak egy kérdéssel fordulok hozzátok...Asrock P4i65PE sztetek milyen?Eddig nem igazán hallottam negatív visszajelzést, de kíváncsi vagyok ti mit mondtok.Elmondom az utóbbi 2 hónap alaplap mizériámat, hátha megértitek miért lettem ily kiéhezett egy stabil, megbízható alaplapra.Akkor kezdem.
Elindultam dec-ben egy Abit BE7-el.Tökéletes alaplap volt csak ddr333 meg 4xAGP plafonnak nem tetszett, szal eladtam, helyette ASUS P4S800D lett, amin az ide2 nem működött és végülis 1 hónap szervízelés után kaptam egy vadi újat...nem volt rossz, de olyan érzésem volt mintha lassan lódulna meg...pl xp boot-nál mindig megállt egy rövid időre, aztán folytatta mintha mi sem történt volna.Mind1, nemtetzsett, eladtam.
Aztán vettem egy P4P800-X-et amivel nem lett volna bajom (sztem), de ki sem tudtam próbálni, mivel gyári hibás volt.Még aznap visszavittem, beszereltettem a másik raktáron lévőt és az is kukatöltelék volt.Ezután átmentem egy másik boltba ahol beújítottam egy ic-7-et ami szintén kiszúrt velem, mert az meg működés közben csinált iszonyat szaggatásokat, meg az alaplapi hang is tré volt.Ha mikrofonnal beszéltem undorító alapzaj, hiába állítottam bármit.Ezt tegnap vittem vissza.És most itt tartok.Kinéztem az Asrock p4i65PE-t.Ár és tudás téren számomra tökéletes, már csak a megbízhatóság érdekelne.Nem szeretném ha ez lenne a 7dik ''barátom'' és mivel olvasgattam és úgy tűnik hozzáértő emberek vagytok, gondoltam segítségeteket kérem.Aránylag sürgős lenne, mert még ma meg akarom venni és olyan 12körül el is megyek.

Előre is köszönöm! :U

(#216) Boyfish válasza Herbie (#215) üzenetére


Boyfish
senior tag

Furcsa, hogy jobb nevű alaplapokkal szívtál, én szívtam már Asrockkal, mert elsült, és nem cserélték, és halvány gőzöm nincs, hogy hogyan de ez lett...
Asrock olcsó, már fogásra is az, de szerintem megbízható, és nekem nagyon lehetett tuningolni is...sorry, de konkrétan P4i65Pe-vel még nem találkoztam, de gondoltam leírom a véleményem:)

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#217) Kornel


Kornel
veterán

Hali.
Szoval 900 MHz-es HT meg jo hosszu tavon is? Ha valaki kepben van irhatna.
Valakinek van fent a gepen WindowsXP x64 editon (Windows Server 2003). Az uj alaplapommal (K8Upgrade) nagy gepigenyu jateknal pl. FEAR mindig Warningot ir (EventID 106 WMIxWDM). Viszont egy kisebb gepigenyu jateknal mint pl. a colin 4. semmi baja. Aki mar latott ilyet regaljon pls.

(#218) chgergo


chgergo
tag

Mi van? Senkinek nem kell az új, nem-hivatalos 1.61-es BIOS? Vazeee.

Pedig müxik, ugyanoan jól megy a tuning mint 1.30-al.

Na mindegy, ha mégis kell valakinek, akkor belép az origón a k8upgradenf3@freemail.hu emilre asrock jelszóval. Plz nem letörölni a levelet...

(#219) Tigi válasza chgergo (#218) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi

Leszedtem, de milyen változtatásokat tartalmaz ez a nem hivatalos bios?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#220) amajom válasza chgergo (#218) üzenetére


amajom
tag

te az 1.61-est használod? Mit tud? HT:400 MHz műxik már? Még mindig csak 300MHz-ig lehet húzni BIOS-ból az FSB-t, vagy már esetleg engedélyezték 400-ig?

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#221) Tigi válasza amajom (#220) üzenetére


Tigi
őstag

amajom lécci nézz be a Cpu tuning toplista topicba.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#222) chgergo válasza amajom (#220) üzenetére


chgergo
tag

u.a. mint az 1.60, csak nem ír checksum bad-et tuningnál.

(#223) Tigi


Tigi
őstag

Hali

Na megcsináltam a forrasztást de mint utólag kiderült feleslegesen, mert a memóriák összeférhetetlenség miatt volt kékhalál és nem a kevés proci fesz miatt.
Most nemtudom, hogy mit csináljak mert most a proci 1.5 volt helyett kap 1.65-öt.
Vagy megpróbálok még tuningolni rajta vagy megint szétszedem a gépet és kiszedem a a zárlatot amit csináltam.

Javaslat?

Ja és milyen szoft-al tudom még tovább húzni a procit?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#224) amajom válasza Tigi (#223) üzenetére


amajom
tag

Ha már jó sok feszt kap, akkor húzd meg rendesen! :))
Szoftveres tuningra ezt használom: ClockGen

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#225) Tigi válasza amajom (#224) üzenetére


Tigi
őstag

Hi

Na végül visszaszedtem a forrasztást mert szerintem sok az a 1.65 volt mert lefuttattam a 3dmark 03-at és a végére 50 fokos lett a proci pedig egy jól szellőző házban van és félek, hogy nyáron 55 fok fölé megy a hőmérséklete.
Most alap 1.5 volton alapban 37 fok terhelve max 45 fok és csak annyira van húzva, hogy a teszt progik 3300+-nak ismerik fel, próbáltam így 1.5 volton a 2400Mhz de ha elindítok valami progit ami kicsit jobban megterheli a procit akkor megfagy.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#226) chgergo


chgergo
tag

Tudja valaki, hogy hogyan lehet korrektül beállítani SATA winyót rendszerindításra?
Mióta használom az IDE-s rack-et, azóta mindíg átkerülnek az IDE cuccok előlre, ha cserélem a rack winyót, így minden alkalommal újra meg kell adni a BIOS-ban a helyes sorrendet. :(

(#227) lipati


lipati
csendes tag

Sziasztok!
van egy fölösleges ventim és nem tudom mire szereljem fel Az alaplapi nvidia chipet hűtsem vagy az ati 9250 -es videókártyát amihez gyárilag nincs venti.
használom a power strip programot a videókártya tuninghoz szerintetek valamit segítene a videókarinak vagy az alaplapi chipnek ha felszerelném segítsetek melyikre?

(#228) lipati


lipati
csendes tag

Sziasztok van egy ventim és nem tudom hogy az alaplapi nvidia chipre szereljem fel vagy az ati 9250-es videókarira amin gyárilag nincs ?
alaplap asrock k8u melyikre rakjam fel a ventit?

(#229) lipati válasza amajom (#224) üzenetére


lipati
csendes tag

Szia nekem is asrock k8u nf3-as lapom van és van egy fölösleges
ventim és nem tudom hogy érdemes e az alaplapi nvidia chip hűtésére
rárakni vagy az ati 9250 -es re rakjam rá mert azon gyárilag nincs és
így tudnám e húzni a videókártyát a power strip programmal vagy ez
elenyésző hűtés volna segíts te melyikre tennéd ?

(#230) Kornel


Kornel
veterán

En a chipsetre tennem, en is arra fogom, mert senki se bir valaszolni hogy chipset homerseklete hany fokon jo még. De arra se valaszolt meg senki se hogy HT-nél hany Mhz-et bir a lap hosszú távon. 9250-el meg nem nagyon fognak menni a jatekok, ha huzod egy kicsit akkor se.

(#231) amajom válasza Kornel (#230) üzenetére


amajom
tag

HT: ~1000MHz hosszú távon, 800 MHz gyártó szerint, de ha 1000 fölé megy vki, akkor sem kell megijedni.

chipset: ~ua, mint a cpu-> ~69°C,azaz 55°C fölé ne menjen

[Szerkesztve]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#232) omega9200


omega9200
csendes tag

sziasztok!nem nagy kérdés csak biztos béna vagyok.Most vettem egy p4vm800 as lapot celeron D 2.53 al.hogy lehet biosban húzni a procit?

(#233) ps2k


ps2k
tag

Na szóval volna egy olyan kérdésem hogy ha az integrált vidkártyát használom sokban befolyásolja a sebességet?
Van egy ASRock 775Twins-HDTV (x200 series 300/400 vidkari ) lap, 3GHz@3, cerka, 1GB DDR2 533@667 (3-3-3-12) és ilyen értékeket ad everestben. olvasás: 4503, írás:989?, késleltetés :128,3

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#234) BlueAthlon válasza ps2k (#233) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

nagyon nemsokban, nekem is kb ezek az eredmények, mondjuk én egy 2800as D-t járatok 167es FSB-n 3500on akkor éppen szinkronban van a DDR2 667 tel. és 5000/ 1050 körül kapok. sima DDR400 zal alig 750 körül volt... késleltetés 110 körül.

amúgy én elkövettem egy disznóságot a lap ellen, integrált VGA tuningot :D
kapott DDR2 őt hogy legyen elég memsávszélje, core 300->533 ra fillrate is kell ugye

és elég derekasan kolbászol

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#235) qtrica válasza lipati (#229) üzenetére


qtrica
aktív tag

Miért kell ezt 3x beirni :F .Tedd arra amelyik meleg.Egyébként minek raknád be? :DDD

Yoda Jr.

(#236) Kornel


Kornel
veterán

Hali. egy kerdes a k8 upgrade tulajokhoz: amikor összeszereltem a gépem, elsőre nem indult el, utána mindent kiszedtem és visszaraktam, és az AGP slotban nem volt rendesen a videókártya, mert miután kivettem megmozgattam ment tökéletesen. Eltelt 2 hét minden ok, most megfagyott az egész gép se kép se hang, és ugyanezt el kellett játszani, pedig hozzá se nyúltan a vid. kártyához... semmi se melegedett túl, tuti ez volt a baja. Másnak is előfordult már ilyen? Mert tuti jól bele volt dugva a videókártya, magától azárt csak nem kéne ilyet csinálnia.

(#237) dokar válasza Kornel (#236) üzenetére


dokar
addikt

vannak különöző csipogások, ha vmi hibázik. a csipogásokból ki lehet találni a hiba okát. use google: bios hangjelzések

extra - SEXRay

(#238) ps2k válasza BlueAthlon (#234) üzenetére


ps2k
tag

thx, ezt a tuningot én is megtolom:D

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#239) ps2k válasza ps2k (#238) üzenetére


ps2k
tag

és mivel toltad meg?

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#240) qtrica válasza Kornel (#236) üzenetére


qtrica
aktív tag

Valószinüleg koszos, poros a csatlakozó.Egy takaritás ráférne, de csak óvatosan.Pl. használj kontakt spray-t, ami kifejezetten elektronikához való.

Yoda Jr.

(#241) Kornel


Kornel
veterán

Tudom melyik csipogas mit jelent, de nem csipogott egyet se. De valoszinu a videokartya volt selejtes, mivel tegnap ki is purcant, az alaplapom meg masik videokartyaval tokeletesen megy, szoval problema megoldva ;) de azert koszi

(#242) dokar válasza Kornel (#241) üzenetére


dokar
addikt

Tudom melyik csipogas mit jelent, de nem csipogott egyet se.

Lehet, hogy a PC Speaker is kipurcant. :DDD ;]

extra - SEXRay

(#243) Dufresne


Dufresne
addikt

Asrock K8NF4G-SATA2 Nvidia GeForce 6100
Ezzel a lappal kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata.
Költséghatékony egyszerű, de stabil megoldásnak szánnám esetleg.

(#244) dokar válasza Dufresne (#243) üzenetére


dokar
addikt

[link]

extra - SEXRay

(#245) Kornel válasza dokar (#242) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet, de a videokartya jobban aggaszt, remelem visszaveszik garba:)
Valakinek van tapasztalata inno3d GF6600 es a K8Upgrade megy e egyutt, mert olvastam forumban hogy az inno-s kartyak nemelyik lapot nem szeretik.

(#246) Dufresne válasza dokar (#244) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, azóta már keresgéltem ezt a topicot és megtaláltam, csak megláttam ezt a topicot és gyorsan benyogtem ide magam:))

(#247) dokar válasza chgergo (#226) üzenetére


dokar
addikt



Tudja valaki, hogy hogyan lehet korrektül beállítani SATA winyót rendszerindításra?
Mióta használom az IDE-s rack-et, azóta mindíg átkerülnek az IDE cuccok előlre, ha cserélem a rack winyót, így minden alkalommal újra meg kell adni a BIOS-ban a helyes sorrendet.



Most vettem én is egy SATA vinyót, szal, ha tudsz vmit, kérlek oszd meg. A rendszerindítás dolog érdekel engem a leginkább. Nincs ott a bootolhatók között a listában. :(

extra - SEXRay

(#248) dokar válasza dokar (#247) üzenetére


dokar
addikt

to chgergo: A Boot összejött. De ezt, hogy ne removable mediaként kezelje, hogyan lehet kikapcsolni?
[kép]

Bocs, az offért.

extra - SEXRay

(#249) chgergo válasza dokar (#248) üzenetére


chgergo
tag

Neked akkor is jol bootol, ha beraksz egy IDE winyot is? Mert nekem ilyenkor ujra kell tanitani a HDD sorrendet a BIOS-sal, mert az IDE HDD-rol akar indulni. :(
Egyebkent ez nem Asrock problema, Asus P4P800 is ugyanezt muveli, pegig mas gyarto mas chipsettel...

(#250) chgergo


chgergo
tag

Azer valami jo hir is legyen, rajottem mitol gyorsabb az Asus-os lap az Asrockomnal azonos orajelen.
A64 Tweaker -rel osszevetettem a ket lap beallitasait, es az Asuson a Refresh Rate (Tref) = 166 MHz 3.9us ill. ''2T Timing = Disable'' allasban volt, minden mas ugyanaz. Ranyomtam ezeket az Asrockra, es szepen felvette az is a tempot. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.