Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Lortech válasza pepeno1 (#750) üzenetére


Lortech
addikt

No offense, de a leírtak alapján szerintem a hozzá nem értésedből adódnak a problémáid a lappal. Tuningban el tudom képzelni, hogy valóban nem jeleskedik, de hogy a proci alapbeállítását ne lehessen belőni vele egy perc alatt, azt kizártnak tartom.
Manuált nem olvastad? Kézzel kell beállítani az FSB-t, legalábbis a limitet, aztán tudod finomhangolni a biosban. (FSB_SEL0-1) Kérésre leírom a helyes jumperállást a procidhoz.
Szorzóval kapcsolatban szintén elnézhettél valamit.. A Sempronodnak 12-es az alapszorzója, amennyiben valóban 2800+-od van. Ez is jumperrel (is) állítható, felülbírálható. (FID0-4)

Thank you to god for making me an atheist

(#752) pepeno1 válasza Lortech (#751) üzenetére


pepeno1
tag

Hát pedig kizárhatod, mert elég sokféle beállítást leteszteltem, és csak ez maradt meg (19X100 MHz). Olvastam a manuált azzal kezdtem, és a mellékelt CD-t is megnéztem. Ha a BIOS-ban akartam állítani az FSB-t akkor egyszerűen lefagyott, majd kétszeri újraindítás után beállította az alapértéket. Ha pedig feltettem 266 MHz-re az FSB-t kaptam egy szép fekete képernyőt, tehát még addig sem jutottam, hogy a BIOS-ban turkálhattam volna.

De mindezek ellenére, ha tudnál nekem egy leírást adni, mit hogyan lőjek be, azt megköszönném, mert az tényleg igaz, hogy Asrock alaplappal most találkozok először. :R
a procim tényleg Sempron 2800+, legalábbis a procira ezt írták. :))

A RAM-om pedig DDR 400 MHz-es Samsung (Ennek a frekijét nem tudtam állítani, legalábbis a BIOS-ban ha beállítottam, akkor kifagyott a rendszer.)

Előre is köszi:

Pepe

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#753) Lortech válasza pepeno1 (#752) üzenetére


Lortech
addikt

Kizárhatom? Ki is zárom. :)

Nincs pedig semmi hókuszpókusz.
-FSB_SEL0 1-2 pint zárod majd FSB_SEL1 2-3 pint is zárod, így kapsz 166-os FSB-t.
-FID0 2-3, FID1 1-2, FID2 2-3, FID3 2-3, FID4 2-3 pineket zárod. Kaptál egy 12-es szorzót. (elvileg ha minden jumpert eltávolítasz a FID0-FID4-ről, akkor automatikusan felismeri a megfelelő szorzót, a 12-est)
Biosban alapértékek maradhatnak: memory clock: auto (szinkron 166/eff. 333-as órajel), időzítések, vcore auto.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#754) pepeno1 válasza Lortech (#753) üzenetére


pepeno1
tag

Üdv!

Megcsináltam, amit mondtál, de nem igazán jött be a 12X166 MHz. Elsőre kifagyott Windóz betőltés közben. Reset, majd újra feláll a rendszer, de ekkor már kékhalállal szállt el. Szóval felcseréltem az FID0 és FID1 pinzárását (szóval FID0 1-2 a többi 2-3), így 11,5 szorzót kaptam, amivel, eddig úgy tűnik, stabil.
Azért köszi a tippet. Épp ezt a párost nem próbáltam. :R
Ja és a CPU-Z most már felismeri Sempronként, eddig Athlonom volt. :DDD

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#755) cvn69 válasza pepeno1 (#752) üzenetére


cvn69
tag

''Ha pedig feltettem 266 MHz-re az FSB-t kaptam egy szép fekete képernyőt, tehát még addig sem jutottam, hogy a BIOS-ban turkálhattam volna.''
Ezt hogy csináltad? :F Neken is ilyen lapom van, de csak 100-133-166-200MHz az FSB.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#756) cvn69 válasza Lortech (#753) üzenetére


cvn69
tag

Én is ezzel küzdök. A 400-as RAM-ot csak 266-osnak ismeri fel, bárhogy állítom az FSB-t vagy a BIOS-t.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#757) Lortech válasza cvn69 (#756) üzenetére


Lortech
addikt

Kapcsold ki a flexible option-t.
Elvileg / szerintem:
-Ha auto-n van a memory clock, akkor szinkronban járatja a ramot az FSB-vel, kivéve, hogyha SPD -ből alacsonyabb órajelet olvas ki, mint ami szükséges. Ez nálad nem játszik.
-ha flexible optiont bekapcsolod, akkor visszaveszi a memóriaórajelet vsz. 133/266-ra esetleg 100/200-ra.
-ott van még az aszinkron beállítás, aminek sok értelme nem lenne nálad, mivel ha 133/266-os az FSB-d, hiába állítod 200/400-ra a memót, az FSB áteresztőképessége úgyis korlátozni fog.
Viszont ha flexible option be van kapcsolva, akkor a memory clock beállítás felülbírálódik.

Thank you to god for making me an atheist

(#758) Lortech válasza pepeno1 (#754) üzenetére


Lortech
addikt

Elképzelhető, hogy megsarkaztad a procidat, és azért nem viszi már az alapórajelet sem. Megnézném még a VCORE-t, 1.6V kell legyen. Adhatsz neki egy high beállítást egy próba erejéig.
Amikor belövöd a 12*166-ot, akkor a postnál még minden rendben van? Kiírja az adatokat? (Sempron 2800+ , 12 * 166 stb.) Mert ha igen, akkor a szorzót és FSB-t be tudta állítani, tehát a lappal / beállításokkal innentől minden ok. Ha egy feles szorzót visszaveszel, és minden beállítás marad, akkor csak a proci órajelében különbözik a dolog, ezért lehet valószínűsíteni, hogy a proci nem bírja valamilyen oknál fogva.

FID0-4 jumper nélkül nem próbáltad?

Thank you to god for making me an atheist

(#759) cvn69 válasza cvn69 (#755) üzenetére


cvn69
tag

(#755) cvn69 válasza pepeno1 (#752) üzenetére
... de csak 100-133-166-200MHz az FSB.

Ezt benéztem. A #755 hsz. stornó. Az FSB 200-266-333-400.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#760) cvn69 válasza Lortech (#757) üzenetére


cvn69
tag

''Kapcsold ki a flexible option-t.''

Köszönöm, ez hozott némi javulást. ''Auto''-n és manuális ''400''-on is 333-asként ismeri fel a RAM-ot! :R
Azért ez is több, mint 1GB/s sebességtöbblet a RAM-nál! :C
Ha van még egyéb ötleted (esetleg másnak) szívesen veszem!

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#761) Munkas


Munkas
aktív tag

Nekem egy régebbi Asrock (P4i45GV) alaplappal gyűlt meg a bajom.
Nem tudok DVD-t lejátszani, mindig azt mondja, hogy csökkentsem a képernyő felbontást, ami persze nem segít. Arra gyanakszom, hogy a VGA driverrel lehet gond. Letöltöttem ugyan az Asrock drivereket a net-ről (persze az Asroc.com-on már nem voltak fent), de nem segített.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata, ill. hogy mit lehet tenni ilyenkor.

(#762) Lortech válasza Munkas (#761) üzenetére


Lortech
addikt

Próbáld meg a frissítési frekvenciát is csökkenteni, ne csak a felbontást.
Itt a legújabb driver, amit találtam: [link]
Elvileg 1280x1024-en max 85Hz-et, 1600x1200-on 60Hz-et tud overlayen.
Ha nem használsz ilyen nagy felbontást és frissítést, és a driver sem segít, akkor még meg lehet nézni más szoftverekkel is (pl vlc player), hátha a lejátszóval van gond.

Thank you to god for making me an atheist

(#763) Loha válasza lazydog (#749) üzenetére


Loha
veterán

Nálam sincs, Bypass Access-nek hívják asrockék, ilyennek pedig sztem lennie kell.
a memória időzítéseket állítsd be és utána kapcsold be a Bypass Accest, mert utána eltűnnek az időzítések... :)

(#764) szucsinka válasza Loha (#763) üzenetére


szucsinka
őstag

mégegysze kérdezném mi a f.szra jó a PAT ?Bekapcsoltam és lefagyott

(#765) pepeno1 válasza Lortech (#758) üzenetére


pepeno1
tag

Elképzelhető hogy biztos nem, mert a VCORE 1,693 V mind 12X-es mind 11,5X-es szirzó mellett AUTO és HIGH módnál is. (Többi feszkó: +3,30V: 3,387V ; +5,00V: 4,985V ; +12,00V: 12,196V) JA az adatokkal miunden rendben, felismerte, hogy 2800+-os Sempron 12X-es szortóval, de megint elfagyott a Windows bootscreennél. Szóval visszaállítottam 11,5X-re.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#766) Lortech válasza pepeno1 (#765) üzenetére


Lortech
addikt

Egy (nem-)sarkazás sose biztos, mindig csak azt tudod megmondani, hogy az előző felrakás hogy sikerült, mivel amikor felraktad, nem látsz alá, csak ha leveszed, ha meg leveszed, még egyszer fel kell rakni, és nem lehetsz benne 100%-ig biztos, hogy akkor épp nem zúztad meg. :D
Amúgy csak tippeket próbálok adni. Valami oka csak van, hogy nem bírja az alapórajelét a proci; és nem azért, hogy az állásontomat védjem, de kevés esélyt látok rá, hogy ez az alaplap miatt van.

Thank you to god for making me an atheist

(#767) pepeno1 válasza Lortech (#766) üzenetére


pepeno1
tag

Most vagy az alaplap nem tudja lekezelni a procit, vagy a proci nem tudja nyújtani a névleges teljesítményt :U

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#768) Loha válasza szucsinka (#764) üzenetére


Loha
veterán

Parancsolj: [link] ;)
Gyakorlatban kb. 5% -ot gyorsít a memóriakezelésen jelentősen csökkentve a késleltetéseket.
Ahogy néztem ha bekapcsolod a Conroe865PE-n akkor fikszen 2,5-3-3-6 -os késleltetésekre állítja a memóriát, tehát ha ezeket ez értékeket nem bírja 200-as FSB-n a ram akkor tuti nem fog menni.

Egyébként közben rájöttem hogy nekem sem megy a PAT hibátlanul, pedig a ramom bírja ezeket a késleltetéseket, meg egyébként a gép is teljesen stabilnak tűnik PATtal, 10 órát futott a Prime hiba nélkül... De aészrevettem hogy a Google Earth-t :DDD és a COD2 DX7-es módban textúra hiba szerüségeket csinál, mintha hibázna a VGA RAM, de alig észrevehetően. Először azt hittem képzelődöm... :DDD Egyébként mindenféle tesztprogit futattam tényleg és nem bírták kimutatni a hibát... PAT-ot kikapcsolva minden fasza...
Azért sajnálom a PAT-ot mert a memória késleltetése everest szerint PAT-al 67,5ns, nélküle meg 88,3ns ami azért biztos számít...

(#769) Loha


Loha
veterán

Vazze mondom tuningolok.... Beállítom a 266-os FSB-t rendszer szépen indul, ahogy az XP végez a betöltéssel kékhalál... aztán rájöttem, ha kikapcsolom a BIOS-ban a speedstepet, akkor is működik tovább... Akkor nem csoda, hogy kifagyott ha 1,163V-ra leveszi a proci feszültségét 1600MHz-en... Nektek kikapcsolódik, ha kikapcsoljátok? :D

(#770) szucsinka válasza Loha (#769) üzenetére


szucsinka
őstag

kössz a választ :R
sajna nekem ha bekapcsolom a PAT -ot el sem indul a rendszer cmos cleart kell csinálni.

(#771) -=Lord Tom=- válasza Loha (#769) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Tehát akkor megy 2,4GHz-n?

(#772) lazydog válasza Loha (#769) üzenetére


lazydog
addikt

Állítsd Auto-ra az EIST-et.
Enabled-re állítva nekem is hajlamos lefagyni, tuningolt állapotban. Egyébként 266-os FSB-nél a RAM miatt is fagyhat, különösen, ha az FSB-vel 1:1-ben hajtod.
Bypass Access-t továbbra sem találok a 775i65G BIOS-ban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#773) Loha válasza lazydog (#772) üzenetére


Loha
veterán

Csak akkor jelenik meg ha 800-as FSB mellett hajtasz 1:1-ben 400-as DDR.
Már sikerült kikapcsolni, vmi bug lehetett hogy elsőre nem kapcsolt ki, amikor BIOS-ban kinyomtam az EIST-et...
Természetesen nem szinkronban akartam 266-on hajtani :)


[Szerkesztve]

(#774) lazydog válasza Loha (#773) üzenetére


lazydog
addikt

Nekem sikerült szinkronban 266-on hajtani. Az Everest szépen kiírta, hogy DDR533-on megy a 400-as RAM-om. Bírná is ezt a túlhajtást külső videokártyával.
Mivel az integrált videot használom, a megosztott RAM miatt, ez száll el néhány perc után.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#775) Loha válasza lazydog (#774) üzenetére


Loha
veterán

Nekem sikerült most 300-as FSB-vel bebootolnom (2,7GHz) a ramokat 200-on hajtva (3:2), aztán vmilyen smbus driver miatt kékhalált dobott a win... Előző tulaj szerint a proci feszemelés nélkül megy 2,9-et, szóval sztem a lap fingott ki... Lehet emelnem kéne FSB feszt vagy amit még lehet :) A ramom 220-nál nem megy többet tehát a 2,4GHz-et 5:4-es osztóval hajtva még éppen bírja (212MHz)
A BIOS-ban nekem úgy tűnik, hogy az EIST csak akkor kapcsol ki ha az enhanced halt state-et is kikapcsolom.

Na ez mind szép és jó, de van egy marhára idegesítő dolog, ami azt hittem megoldódott, de mégsem... Szóval a billentyűzet meg egér csipogásról van szó... Azt gondolom mindenki ismeri, vagy ismeri régről, hogy ha túl sok billentyűt nyom le a billentyűzeten egyszerre akkor a gép elkezd sípolni... A sípolással még nem lenne gond, de a gép is gyakorlatilag megfagy közben, aztán ha abbahagyja a sípolást megy minden szépen tovább... Először a szokásos módon PS/2-re volt dugva a billentyűzetem és az egerem is, ahogy az előző alaplapomnál volt, és eddig semmi olyan jellegű dolgot nem tapasztaltam mint most. Ha mindkét mag 100%-os terheléssel dolgozik, akkor egyetlen egy billentyű lenyomvatartása és az egér mozgatása esetlegesen kattintás vele már előidézi a sípolást, amitől az egérmutató is megfagy. Az egeres része az egerem USB-re dugásával megoldódott (ez csak sejtés, csak remélem :) ), viszont a bill.-es része nem. Csak annyi változott, hogy most már a VGA-t is le kell terhelnem közben és akkor egyetlen egy billentyű lenyomására jön a sípolás és fagy a gép... A falra tudnék mászni tőle... Most vegyek egy USB-t bill.-t hogy hátha megoldódik? Csak az én lapom csinálja vagy másnak is? Mert ha csak az enyém, akkor sztem ezen vmi gáz van a PS/2-es portokkal vagy a Super I/O vezérlővel...

Akinek PS/2-es billje és egere van az kipróbálhatná, hogy mondjuk 2db SuperPI-t futtat egyszerre hogy 100%-on legyen a proci, és közben lenyom 1-2 gombot és közben bűszen egerészik... :D

[Szerkesztve]

(#776) Loha


Loha
veterán

Egyébként rajtam kívül kinek van még Conroe865PE lapja? :D

(#777) szucsinka válasza Loha (#776) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem

(#778) Loha válasza szucsinka (#777) üzenetére


Loha
veterán

Tied nem engedett el soha egy kósza csipogást sem? :D

Játszok a Supreme Commanderrel amiről csak azt érdemes tudni, hogy egy RTS ami leterheli mindkét magot meg a VGA-t is. Az egér már USB-n, bill. PS/2-őn. Szóval ha lenyom ok egy gombot a bill.-en és 1 mp-nél tovább lenyomva tartom megakad az egész játék, és ha még további 2mp-ig nyomom akkor jön a sípolás is... És a bill. tökéletes volt eddig de kipróbálom mindjárt egy másikkal is...

(#779) Édesapa


Édesapa
csendes tag

helló mindenkinek :R
Az a problémám van hogy az én Asrock p4v88+ os alaplapomba szeretnék berakni két 400MHz-es memórát. A BIOS automatikusan csak DDR333 nak ismeri fel és az órajel 166Mhz. Beállítható a DDR400 as mód is de ekkor is csupán 200MHz az órajel. Ha csak egy db 256-os 400MHz-est raktam bele akkor is ugyan ez van. Más opció pedig nem választható. Ehhez sztnék segítséget kapni. Köszönöm... :F

Apa

(#780) lazydog válasza Édesapa (#779) üzenetére


lazydog
addikt

Ez így teljesen rendben van.
A DDR RAM működéséből adódóan, kettővel szorozva értelmezendő az órajel. Tehát 2x166MHz=DDR333, vagy 2x200MHz=DDR400.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#781) Édesapa válasza lazydog (#780) üzenetére


Édesapa
csendes tag

Bocsi, de akkor nem értem. De hisz 1db memória lap 400Mhz. Nem. légyszi magyarázd már el.

Apa

(#782) Édesapa válasza Édesapa (#781) üzenetére


Édesapa
csendes tag

Nem lehet őket Dualba kötni?

Apa

(#783) Loha válasza Édesapa (#781) üzenetére


Loha
veterán

DDR400-as ram valódi órajele 200MHz. (Double Data Rate)
A 800-as FSB valódi órajele is 200MHz.

''Dualba kötéshez'' '' modul kell amiket a megfelelő ramslotba kell raknok. Általában az egyiket az egyes slotba a másikat a 3-asba.

[Szerkesztve]

(#784) szucsinka válasza Loha (#778) üzenetére


szucsinka
őstag

szia nyomkodom mint az őrült de meg se nyikkan
egysze volt a BERAGADO BILL menü jött elő
ps/2-es az egerem és a bill is

(#785) Loha válasza szucsinka (#784) üzenetére


Loha
veterán

Alapból nekem sincs semmi gond, csak 100%-os prociterhelésnél.
SuperPI-vel be tudod terhelni minkét magot úgy hogy ketőt futtatsz egyszerre, és akkor nekem már csinálja. 2 példányban kell felmásolni és egyszerre elindítani.
Csak azért érdekel ennyire ez a dolog, mert jó lenne tudnom, hogy csak az én lapom hibás-e, vagy pedig gyárilag ilyen az összes. Remélem csak az enyém gázos... :U Ezeket a beragadó bill.-es dolgokat már rég kikapcsoltam...

(#786) szucsinka válasza Loha (#785) üzenetére


szucsinka
őstag

na megcsináltam a 2super pis nyomogatást bocsi de nekem nem sipol :F

[Szerkesztve]

(#787) Loha válasza szucsinka (#786) üzenetére


Loha
veterán

Ennek örülök, mert ez az erősiti bennem, hogy a lapom Super I/O vezérlője vagy vmi hozzá kapcsolódó dolog szar... Csak azt nem tudom, hogy fogom ezt kicseréltetni gariba :( Leginkább sehogy...

(#788) Loha válasza Loha (#787) üzenetére


Loha
veterán

Megpróbálok BIOS-t cserélni hátha segít... Most a legújabb 1.6-os van fent te visszateszem az 1.2-est vagy 1.5-öst hátha attól megjavul...

(#789) szucsinka válasza Loha (#788) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem 1.4 es bios van fent

(#790) Loha válasza szucsinka (#789) üzenetére


Loha
veterán

Minden BIOS-al ugyan ez...
Egyébként nekem az 1.4-esbennem is volt Bypass Access nevü beállítás :)

(#791) szucsinka válasza Loha (#790) üzenetére


szucsinka
őstag

asszem nekem is van Bypass Access
az mire jó? :F

(#792) cvn69 válasza Édesapa (#779) üzenetére


cvn69
tag

Nekem is volt (van) ilyen gondom. Először csak 266-osként ismerte fel a memot, de a BIOS-ban a ''flexible option'' (vagy mi) kikapcsolásával már 333-MHz-n mentek a RAM-ok. További gyorsulást csak úgy tudtam elérni, hogy az FSB-t emelgettem és a szorzót csökkentettem, de a proci miatt csak 230x7,5-ig sikerült, ekkor ment a RAM ~358MHz-cel.
További emelésnél már nem indult a rendszer, nem bírja a procim. Az Everest szerint 20-25%-os gyorsulást és 7ns-os késleltetést nyertem az emeléssel.
Próbáld meg ezt, ha mindenképp kell az a kis plusz.


[Szerkesztve]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#793) Loha válasza szucsinka (#791) üzenetére


Loha
veterán

Az a PAT :)

cvn69 Érdemes BIOS-t frissíteni, az 1.6-osban már sok hülyeséget kiküszöböltek, pl, ha 400-ra állítom a rammot, akkor annyin is megy :)

[Szerkesztve]

(#794) szucsinka válasza Loha (#793) üzenetére


szucsinka
őstag

már letöltöttem a 1.6 os frissitést de még nem használtam ugyanis nemtom hogy kezdjem asztmondják hogy az előzőt elkell menteni na azt m,eg hogy kell?

(#795) mazda626


mazda626
addikt

Az AM2-es AGP-s porttal ellátott [link] lapról mik a vélemények? Tuning? Stabilitás? Megbízhatóság? X2 3600+-al milyen párost alkotna?

(#796) Loha válasza szucsinka (#794) üzenetére


Loha
veterán

1.) Letöltöd az 1.6-os bios frissítés windows-os változatát.
2.) Kicsomagolod egy könyvtárva.
3.) Elindítod az exe-t, ami feldob egy ablakot igen-nem lehetőségekkel.
4.) Az igent választod, majd a végén megkérdezi, hogy újraindítsa-e a gépet, szintén igen :)
5.) Bios-ban beállítasz mindent újból ahogy neked jó.

Más téma:

Ez a @@>#@#{�{ gép még mindig sípol teljes terhelés alatt, és nem a sípolással van a bajom, hanem azzal, hogy közben nem reagál az egérre és a bill.-re sem! :W
Teljesen olyan, hogy mintha nem lenne elég magas prioritáson a 2 beviteli eszköz...
Már mindent kipróbáltam amit lehetett, de semmi... USB-re dugva mindkét eszközt picit csökkenti a sípolás ingerküszöbét, de nekem ne sípoljon ez a &@@>#@>! :((

[Szerkesztve]

(#797) Loha válasza mazda626 (#795) üzenetére


Loha
veterán

Jó kis lapnak tűnik, az NF3-as chipset minden előnyével és hátrányával...
Érdemes beleolvasgatni vmelyik NF3-as témába...

(#798) szucsinka válasza Loha (#797) üzenetére


szucsinka
őstag

köszi megcsináltam müxik :R

(#799) cvn69 válasza Loha (#793) üzenetére


cvn69
tag

Az asrock oldalán csak 1.3-ig van BIOS.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#800) Loha válasza cvn69 (#799) üzenetére


Loha
veterán

Akkor bocsi, hirtelen azt hittem, hogy neked is Conroe865PE van :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.