Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

(#1401) dz1

dz1
(tag)

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az én lapomnak az NB Voltagenak alapon mennyi a feszültségértéke?
Elöre is köszönöm!

Újszerű állapotban eladó egy 2,5 éves NAD T748-AS avr erősítő

(#1402) bifidus válasza radírfej (#1400) üzenetére

bifidus
(tag)

Köszönöm

(#1403) zolikaDB válasza radírfej (#1400) üzenetére

zolikaDB
(veterán)

Kingmax RAM-ot tudom ajánlani - olcsó, de jó! 2 GB, 800 Mhz-es 6e körül van!

MINDHALÁLIG DEBRECEN!!!

(#1404) Baboon

Baboon
(senior tag)

Sziasztok
Lenne 1 kérdésem:

Írjátok hogy a tuning jumperekkel működik pl itt: [link]. Ez azt jelenti hogy van jumper a 800 az 1066 az 1333 és az 1600-as FSB-nek és nem lehet közéjük lőni a dolgot? Tehát az én E2160-asomat vagy 800FSB/1.8Ghz vagy 1066FSB/2.4Ghz és ha 2,2Ghz-en akarom hajtani akkor erre nincs lehetőségem? Vagy feltolom a jumpert az 1066-ra és onnan vmi bios beállítással lehozom 2,2-re? (Ez az egész csak 1 példa)

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön elött''

(#1405) Findzs

Findzs
(addikt)

asrock 770 -es alap lapokrol általában van valakinek tapasztalata ?
pl: 770DE ?

olcsóbb mint a konkurencia alaplapjai kb 5-6 ezerrel 14 ezer körül már van 770 de

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1406) Findzs

Findzs
(addikt)

valahogy nem pörög ez a topik

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1407) laczo

laczo
(tag)

Sziasztok

Alaplap vásárlás előtt vagyok, :) mi a véleményetek a következőről ?
Asrock ALIVEXFIRE-ESATA2 R3.0

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#1408) bignores

bignores
(csendes tag)

Hallo

Mostv vettem egy asrock G31M-GS lapot,és az a problémám,hogy a 2x1 giga rammal nem indul el,csak ha kiveszem az egyiket.Mit lehet tenni?

Kösz a segítséget előre is.

(#1409) Szólista válasza bignores (#1408) üzenetére

Szólista
(senior tag)

Inkább itt tedd fel a kérdésed,hamarabb választ kapsz:[azonnali alaplapos kérdések órája]

Nem vagyok normális.Na és?! Nem vagyok jó kapcsolattartásban.

(#1410) p0c0k

p0c0k
(tag)

hello!
most vettem egy asrock g31m-gs alaplapot és az lenne a kérdésem hol állitsam be a proci ventit hogy ne pörögjön állandóan 3000 rpm-el .... biosban nemigazán találom nemvágom ezt az asrockot :S köszi a helpet előre is. ja és a ramom 800mhzes de csak 667el megy azt hol állitsam be ? :S

(#1411) fekeandras válasza radírfej (#1400) üzenetére

fekeandras
(őstag)

Ismét csak a fentebb említett G31M-S lapot ajánlanám a figyelmedbe.Már 8.800forint bruttóért hozzá lehet jutni.Ebbe Kingston ValueRAM KIT-et vegyél.Az 100%, hogy prímán megy benne.Ugyanis én olyat raktam ismerős gépébe, igaz az csak 1Gb-os KIT volt (2x 512/800).

(#1412) Viperator

Viperator
(őstag)

Van egy Asrock 775iGZ alaplap (ismerősömé) és szeretne bővíteni.... Milyen videokártyát érdemes venni? (használtat, pl. Asus 1950 Pro)

Előre is köszi a választ!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1413) Viperator válasza Viperator (#1412) üzenetére

Viperator
(őstag)

Bocs, kihagytam valamit: 775i945GZ

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1414) Red Rebcs

Red Rebcs
(tag)

Hello mindenkinek

Az alaplap N68-S cpu sempron LE-1250
órajel szabályozás nem megy
de Asrock IES progi azzal jön
hogy cpu power 5-11 w között van
2200 Ghz órajel mellett
Ez igy tényleg lehet?

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1415) Dr. Romano válasza Viperator (#1412) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Attól függ milyen proci van alatta és persze milyen táp. Ilyentéren az alaplap majdhogynem mindegy, csak a proci ki tudja hajtani az adott vga-t.
VGA vásárlás előtt mindenféleképp érdemes ehhez a listához tartanotok magatokat hogy nem érjen kellemetlen meglepetés.
Ugyanis az alaplapon lévő foglalat AGI. Ami fizikailag egy, de gyakorlatilag egy 4x-es sebességű PCI-E.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1416) Red Rebcs válasza Dr. Romano (#1415) üzenetére

Red Rebcs
(tag)

saját tapasztalat szerint az ilyen fura csatolású sineket az nvidia kártyák jobban viselik mint az ati
pci 16x valójában csak 4x agp valojában pci 4x

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1417) Dr. Romano válasza p0c0k (#1410) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Be kell kapcsolni a Biosban a H/W monitor menüpont alatt a CPU Quiet Fan opciót és a Target Fan értékénél tudod kalibrálni.

(#1418) Dr. Romano válasza Red Rebcs (#1416) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Hát igen, de szerencsére az ASrock listája amit belinkeltem a srácnak tartalmaz ATi Radeonokat is a felsorolásban, tehát a listán szereplőkkel nem lehet gond :)

(#1419) Viperator válasza Dr. Romano (#1415) üzenetére

Viperator
(őstag)

Köszi a választ, már tárgytalan a videokártya. Egy kérdésem van (sosem foglalkoztam Asrock alaplappal. Megkért egy ismerősöm, hogy csináljam meg a karbantartást és a bővítést)), hogyan kell beállítani, hogy a memóriák 2x1GB alatt fussanak? (most 2x512 MB. Megnéztem az Asrock paramétereit és max 2 GB tud kezelni, akkor miért nem megy?)

Memória típusa:
Kingston 1 GB PC2-4200 DDR2 RAM (kvr533d2n4k2/1g)

[ Szerkesztve ]

(#1420) Viperator válasza Viperator (#1419) üzenetére

Viperator
(őstag)

Most már mindegy, utánanéztem és a memória volt a kakukk, mert nem egy gigás, hanem fél gigás és ezért ennyit mutatott a gép. Visszakérem az eladótól a pénzt.....

(#1421) hads válasza p0c0k (#1410) üzenetére

hads
(tag)

Ez is egy jó megoldás:

Be kell kapcsolni a Biosban a H/W monitor menüpont alatt a CPU Quiet Fan opciót és a Target Fan értékénél tudod kalibrálni

de én úgy oldottam meg, hogy a kikapcsoltam a biosban a H/W monitort és feltelepítettem a SpeedFan nevű progit, ahol betudod állítani a cooler sebesség és a proci hőmérséklet határait és az XP-vel indul.

Nekem is 3000 fölött pörgött már majd széthullott, most nézd meg a képet, hogy mennyi elég neki. Ha esetleg túllépi a proci hőmérséklete az általad beállított hőmérséklet határt, akkor kezd el pörögni.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#1422) liderces

liderces
(csendes tag)

hello mindenki! Lenne egy ASROCK 775Twins-HDTV tipusu deszka amit telepitenék de noincs hozzá gyári lemezem. Ott akadtam el hogy minden kész de a LAN kábelt és vele a netet nem érzékeli, nincs bedugva ilyesmi. Eszközkezelőben sárga a RAID vezérlő. Videókártya külön van benne nem az alaplapit használom.
Kérdésem pontosan milyen drivereket kell telepiteni? Egy másolt CD-m van azt ha beolvassa csak LAN, audioó, sata,beállitásokat drivereket enged telepiteni. Más alaplapoknál van csipkészlet driver is itt nincs olyan opció. Kösz a válaszokat. üdv

(#1423) hads

hads
(tag)

Ez egy döglött fórum?

(#1424) hads válasza hads (#1423) üzenetére

hads
(tag)

Igen. Gondoltam , hogy nyitok egy új topicot a Asrock G31 M-S alaplapnak, de úgy érzem nincs értelme ilyen érdektelenség mellett. Mindenki mindent tud és ért, mert én nem.

[ Szerkesztve ]

(#1425) hommeros

hommeros
(őstag)

Hello

Szeretnék irodai célokra egy ilyen alaplapot:
[link]

Azt írjál AM2+ procival szereti az 1066-os memóriát.

Tud valaki segíteni, hogy memória érzékenyek általában, vagy bármit megvehetek bele, ami 1066mhz-es?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#1426) petymeg

petymeg
(addikt)

sziasztok!
egyik haveromnak ilyen asrock 4core sata2 r2.0 lapja van amibe egy intel e7200 procit raktunk. többször úgy indult el a gép hogy 6x266 mhz-en futtatta a processzort és nem is tudtuk feljebb venni mert azt írta csak akkor lehet ha a "speedstep technology" le van tiltva. (aztán sokadik újraindítás után-normálisan- 9,5x266-on kezdett futni)
mi ez a speedstep technology amit le kellett volna tiltani mert sehol se találtam a biosban?

a másik kérdésem, a proci az én ep-35 lapomban simán futott 9,5x333-on mindenféle extra hűtés vagy feszemelés nélkül. van rá esély hogy ebben a lapban is tud így teljesíteni?

Régen azt hittem Angelina Jolie-t lehet a legnehezebb lefektetni. Akkor még nem tudtam milyen egy felpörgött pizsamás hároméves.

(#1427) 3800+ válasza petymeg (#1426) üzenetére

3800+
(senior tag)

Sziasztok! Szeretnék venni egy A770DE+-t és ha valakinek ilyen van az egy pár mondatot írjon róla. Milyenek a tuning lehetőségek stb...:)

Köszi!

MSI Z370-A PRO, MSI GTX 1660S Ventus XS OC, Intel i5-8400, Hyper TX3, Ballistix Sport 2x8 GB 2400Mhz

(#1429) Steve-0 válasza petymeg (#1426) üzenetére

Steve-0
(őstag)

hi, bios lett frissítve?
Az a lap max. 300 FSB-t bír!

(#1430) Barthezz2

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Üdv!

Van egy NF7G-HD720p lapom, ami elvileg AM2+ -os, de a hivatalos lista az újabb procikat nem tartalmazza. Most akkor felejtsek el mondjuk egy AM3 procit? Nem lehet valahogy megoldani BIOS-al, hogy vigye? :U

Everybody lies.

(#1431) Steve-0 válasza Barthezz2 (#1430) üzenetére

Steve-0
(őstag)

hi, még nem adtak ki hozzá modbios-t! De megkérhetnéd, www.pctreiber.net - BiOS Guruját:
ASRock_USer - hogy írjon neked egy módosított BiOS-t! ;)

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1432) Barthezz2 válasza Steve-0 (#1431) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Kössz :R Már csak németül kéne megtanulnom hozzá :U :D

Everybody lies.

(#1433) Steve-0 válasza Barthezz2 (#1432) üzenetére

Steve-0
(őstag)

srác tud angolul is ;)

(#1434) Barthezz2 válasza Steve-0 (#1433) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Ment neki mail..

Everybody lies.

(#1435) elfelejtette

elfelejtette
(veterán)

Hy!
Van egy kis gond egy új géppel:
LAP: ASROCK K10N78
CPU: AMD X2 7750
HŰTŐ: CM HYPER TX3
RAM: KINGMAX 2X1GB DDR2 800MHz
VGA: SAPPHIRE HD4650 512MB GDDR3
HDD: SEAGATE 250GB SATA2 7200.12
ODD: LG GH22NS50RBBB
TÁP: FSP 350PNF
A gond az, hogy eddig elsőre nem indult el a gép, felpörögtek a ventik, de a monitor maradt stand-by állapotban. A reset gomb megnyomása után általában másodjára, vagy harmadjára indult el rendesen. Ha egyszer elindult, akkor viszont működött hibátlanul.
És most a legújabb fejlemény az, hogy most már abszolút nem akar beindulni. Az áramtalanításra sem reagál.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Előre is köszi.
Üdv.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#1436) Steve-0 válasza elfelejtette (#1435) üzenetére

Steve-0
(őstag)

biztos mindent jól raktál össze?
jól van bekötve a bekapcs gomb?
próbáld csak egy db memória modullal?
próbáltad integrált vga-val is?

ezeket sorrendben ;)

(#1437) elfelejtette válasza Steve-0 (#1436) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Hy!
Minden a helyén.
A WinXP is felment rá hibátlanul. Csak nem mindig akar beindulni (illetve áltaálban nem akar, csak egy kis unszolás után, de most meg már semennyire...)

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#1438) elfelejtette válasza Steve-0 (#1436) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Az AMI BIOS-oknál azt olvastam, hogy ha indulásnál nem sípol egyet a gép (ami ugye azt jelenti, hogy minden rendben), akkor lehet, hogy tápellátási probléma is lehet. Itt az szokott történni, hogy indításkor felpörögnek a ventik és világít a power led, de nem sípol a gép, és nem kel életre a monitor.

(#1439) hads válasza elfelejtette (#1438) üzenetére

hads
(tag)

Nem húztad az FSB-t?

(#1440) elfelejtette válasza Steve-0 (#1436) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Az történt, hogy a tápon a kapcsolót ki, majd bekapcsolva egyből indult a gép. Ha lehúztam az alaplapról a ház (CM ELITE331) Power ON kapcsolójának a kábelét, akkor is beindul a gép, ha bekapcsolom a tápot...

(#1441) elfelejtette válasza elfelejtette (#1440) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Azt csináltam, hogy amikor lehúztam az alaplapról a PowerON kapcsoló kábelét, a Reset gomb kábelét dugtam a helyére. Így most jó a gép, csak a Reset gomb megnyomásával indul be. Egyébként pedig azóta rendesen beindul a gép, tehát bejön az XP is.
Most mi lehet a sz@r? A lap, a ház, vagy a táp?

(#1442) Barthezz2 válasza elfelejtette (#1441) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Szerintem csak a gomb..

Everybody lies.

(#1443) elfelejtette válasza Barthezz2 (#1442) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Megpróbálom majd kilámpázni, vagy multiméterrel kimérni, hogy be van-e ragadva.
Üdv.

(#1444) Steve-0

Steve-0
(őstag)

Kedden vettem egy ilyen lapot: ASRocK G31M-GS, hozzá 2x2 GB Kingmax 1066 MHz-s CL6-os ramokat. A processzor pedig adott volt, egy E2180-as. Számomra nem hozta a várt eredményeket a lap: [link], egy 333*9-nek örültem volna, de csak az jumperOC szintjén tudom stabilan jártani, azaz a 800 FSB-s procit 1066 FSB-s ként futtatja, jelen esetben (10*266). Sokszoros próbálkozás után se tudtam magasabb órajelen stabilan futattni...

BIOS frissítés, talán segít rajt...

[ Szerkesztve ]

(#1445) elfelejtette válasza elfelejtette (#1443) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Kimértem a gombot, nincs beragadva. Összeraktam, és most működik...
Csak én voltam szerencsétlen az összerakásnál? Nem hiszem, mivel tegnap vagy 10x lehúztam, meg visszadugtam, de egyszer sem volt jó.

(#1446) Bibby

Bibby
(addikt)

Asrcok G31m-GS lapot vettem, de az istennek sem tudom bekötni az előlapi audio-t és usb-ket.

Az usb egyértelműnek tűnik: alaplapon usb_pwr, p-, p+, gnd a csatlakozón meg vcc, usb-, usb+, gnd. Mégsem működik.

Az audio már neccesebb, ott nem is értem hogy kellene csinálni. Addig oké hogy a Mic_in megy a Mic2_L a Mic_bias megy a Mic2_r jelűbe. Ezt a gyártó oldalán írták.
De nálam a csatlakozón két audio left és két audio right is van. Az alaplapon megy ugye csak egy-egy mindkét oldalnak és hiába dugom rá csak az egyiket mindegyikből, nem szól.
Remélem valaki tud segíteni!

Ελευθερια η θανατος

(#1447) Bibby válasza Bibby (#1446) üzenetére

Bibby
(addikt)

Megoldódott.

Ελευθερια η θανατος

(#1448) kpal

kpal
(veterán)

Van nekem egy asrock 4coredual-sata2 alaplapom és aszt akarnám,hogy arra rátenni a 2.0-as verzió biosát ? Meglehet eszt csinálni ,vagy lenne valami baja az alaplapnak ?

(#1449) Mercutio_

Mercutio_
(nagyúr)

Sziasztok!

Hátha van valaki aki tudja a választ erre :U :R

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, 2 db G&T Bőr Sneakers, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, m4/3 obik

(#1450) elfelejtette válasza elfelejtette (#1445) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Kolléga üzent, hogy még mindig sz@rakodik a gép, mivel bekapcsoláskor resetet kell nyomni, hogy beinduljon a gép...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.