Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) dz1


dz1
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az én lapomnak az NB Voltagenak alapon mennyi a feszültségértéke?
Elöre is köszönöm!

(#1402) bifidus válasza radírfej (#1400) üzenetére


bifidus
tag

Köszönöm

(#1403) zolikaDB válasza radírfej (#1400) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kingmax RAM-ot tudom ajánlani - olcsó, de jó! 2 GB, 800 Mhz-es 6e körül van!

(#1404) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok
Lenne 1 kérdésem:

Írjátok hogy a tuning jumperekkel működik pl itt: [link]. Ez azt jelenti hogy van jumper a 800 az 1066 az 1333 és az 1600-as FSB-nek és nem lehet közéjük lőni a dolgot? Tehát az én E2160-asomat vagy 800FSB/1.8Ghz vagy 1066FSB/2.4Ghz és ha 2,2Ghz-en akarom hajtani akkor erre nincs lehetőségem? Vagy feltolom a jumpert az 1066-ra és onnan vmi bios beállítással lehozom 2,2-re? (Ez az egész csak 1 példa)

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#1405) Findzs


Findzs
addikt

asrock 770 -es alap lapokrol általában van valakinek tapasztalata ?
pl: 770DE ?

olcsóbb mint a konkurencia alaplapjai kb 5-6 ezerrel 14 ezer körül már van 770 de

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1406) Findzs


Findzs
addikt

valahogy nem pörög ez a topik

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1407) laczo


laczo
tag

Sziasztok

Alaplap vásárlás előtt vagyok, :) mi a véleményetek a következőről ?
Asrock ALIVEXFIRE-ESATA2 R3.0

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#1408) bignores


bignores
csendes tag

Hallo

Mostv vettem egy asrock G31M-GS lapot,és az a problémám,hogy a 2x1 giga rammal nem indul el,csak ha kiveszem az egyiket.Mit lehet tenni?

Kösz a segítséget előre is.

(#1409) Szólista válasza bignores (#1408) üzenetére


Szólista
senior tag

Inkább itt tedd fel a kérdésed,hamarabb választ kapsz:[azonnali alaplapos kérdések órája]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#1410) p0c0k


p0c0k
tag

hello!
most vettem egy asrock g31m-gs alaplapot és az lenne a kérdésem hol állitsam be a proci ventit hogy ne pörögjön állandóan 3000 rpm-el .... biosban nemigazán találom nemvágom ezt az asrockot :S köszi a helpet előre is. ja és a ramom 800mhzes de csak 667el megy azt hol állitsam be ? :S

(#1411) fekeandras válasza radírfej (#1400) üzenetére


fekeandras
őstag

Ismét csak a fentebb említett G31M-S lapot ajánlanám a figyelmedbe.Már 8.800forint bruttóért hozzá lehet jutni.Ebbe Kingston ValueRAM KIT-et vegyél.Az 100%, hogy prímán megy benne.Ugyanis én olyat raktam ismerős gépébe, igaz az csak 1Gb-os KIT volt (2x 512/800).

(#1412) Viperator


Viperator
őstag

Van egy Asrock 775iGZ alaplap (ismerősömé) és szeretne bővíteni.... Milyen videokártyát érdemes venni? (használtat, pl. Asus 1950 Pro)

Előre is köszi a választ!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1413) Viperator válasza Viperator (#1412) üzenetére


Viperator
őstag

Bocs, kihagytam valamit: 775i945GZ

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1414) Red Rebcs


Red Rebcs
tag

Hello mindenkinek

Az alaplap N68-S cpu sempron LE-1250
órajel szabályozás nem megy
de Asrock IES progi azzal jön
hogy cpu power 5-11 w között van
2200 Ghz órajel mellett
Ez igy tényleg lehet?

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1415) Dr. Romano válasza Viperator (#1412) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Attól függ milyen proci van alatta és persze milyen táp. Ilyentéren az alaplap majdhogynem mindegy, csak a proci ki tudja hajtani az adott vga-t.
VGA vásárlás előtt mindenféleképp érdemes ehhez a listához tartanotok magatokat hogy nem érjen kellemetlen meglepetés.
Ugyanis az alaplapon lévő foglalat AGI. Ami fizikailag egy, de gyakorlatilag egy 4x-es sebességű PCI-E.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1416) Red Rebcs válasza Dr. Romano (#1415) üzenetére


Red Rebcs
tag

saját tapasztalat szerint az ilyen fura csatolású sineket az nvidia kártyák jobban viselik mint az ati
pci 16x valójában csak 4x agp valojában pci 4x

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1417) Dr. Romano válasza p0c0k (#1410) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Be kell kapcsolni a Biosban a H/W monitor menüpont alatt a CPU Quiet Fan opciót és a Target Fan értékénél tudod kalibrálni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1418) Dr. Romano válasza Red Rebcs (#1416) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát igen, de szerencsére az ASrock listája amit belinkeltem a srácnak tartalmaz ATi Radeonokat is a felsorolásban, tehát a listán szereplőkkel nem lehet gond :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1419) Viperator válasza Dr. Romano (#1415) üzenetére


Viperator
őstag

Köszi a választ, már tárgytalan a videokártya. Egy kérdésem van (sosem foglalkoztam Asrock alaplappal. Megkért egy ismerősöm, hogy csináljam meg a karbantartást és a bővítést)), hogyan kell beállítani, hogy a memóriák 2x1GB alatt fussanak? (most 2x512 MB. Megnéztem az Asrock paramétereit és max 2 GB tud kezelni, akkor miért nem megy?)

Memória típusa:
Kingston 1 GB PC2-4200 DDR2 RAM (kvr533d2n4k2/1g)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1420) Viperator válasza Viperator (#1419) üzenetére


Viperator
őstag

Most már mindegy, utánanéztem és a memória volt a kakukk, mert nem egy gigás, hanem fél gigás és ezért ennyit mutatott a gép. Visszakérem az eladótól a pénzt.....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1421) hads válasza p0c0k (#1410) üzenetére


hads
tag

Ez is egy jó megoldás:

Be kell kapcsolni a Biosban a H/W monitor menüpont alatt a CPU Quiet Fan opciót és a Target Fan értékénél tudod kalibrálni

de én úgy oldottam meg, hogy a kikapcsoltam a biosban a H/W monitort és feltelepítettem a SpeedFan nevű progit, ahol betudod állítani a cooler sebesség és a proci hőmérséklet határait és az XP-vel indul.

Nekem is 3000 fölött pörgött már majd széthullott, most nézd meg a képet, hogy mennyi elég neki. Ha esetleg túllépi a proci hőmérséklete az általad beállított hőmérséklet határt, akkor kezd el pörögni.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#1422) liderces


liderces
csendes tag

hello mindenki! Lenne egy ASROCK 775Twins-HDTV tipusu deszka amit telepitenék de noincs hozzá gyári lemezem. Ott akadtam el hogy minden kész de a LAN kábelt és vele a netet nem érzékeli, nincs bedugva ilyesmi. Eszközkezelőben sárga a RAID vezérlő. Videókártya külön van benne nem az alaplapit használom.
Kérdésem pontosan milyen drivereket kell telepiteni? Egy másolt CD-m van azt ha beolvassa csak LAN, audioó, sata,beállitásokat drivereket enged telepiteni. Más alaplapoknál van csipkészlet driver is itt nincs olyan opció. Kösz a válaszokat. üdv

(#1423) hads


hads
tag

Ez egy döglött fórum?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#1424) hads válasza hads (#1423) üzenetére


hads
tag

Igen. Gondoltam , hogy nyitok egy új topicot a Asrock G31 M-S alaplapnak, de úgy érzem nincs értelme ilyen érdektelenség mellett. Mindenki mindent tud és ért, mert én nem.

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#1425) hommeros


hommeros
őstag

Hello

Szeretnék irodai célokra egy ilyen alaplapot:
[link]

Azt írjál AM2+ procival szereti az 1066-os memóriát.

Tud valaki segíteni, hogy memória érzékenyek általában, vagy bármit megvehetek bele, ami 1066mhz-es?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#1426) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
egyik haveromnak ilyen asrock 4core sata2 r2.0 lapja van amibe egy intel e7200 procit raktunk. többször úgy indult el a gép hogy 6x266 mhz-en futtatta a processzort és nem is tudtuk feljebb venni mert azt írta csak akkor lehet ha a "speedstep technology" le van tiltva. (aztán sokadik újraindítás után-normálisan- 9,5x266-on kezdett futni)
mi ez a speedstep technology amit le kellett volna tiltani mert sehol se találtam a biosban?

a másik kérdésem, a proci az én ep-35 lapomban simán futott 9,5x333-on mindenféle extra hűtés vagy feszemelés nélkül. van rá esély hogy ebben a lapban is tud így teljesíteni?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1427) 3800+ válasza petymeg (#1426) üzenetére


3800+
őstag

Sziasztok! Szeretnék venni egy A770DE+-t és ha valakinek ilyen van az egy pár mondatot írjon róla. Milyenek a tuning lehetőségek stb...:)

Köszi!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#1429) Steve-0 válasza petymeg (#1426) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, bios lett frissítve?
Az a lap max. 300 FSB-t bír!

(#1430) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Van egy NF7G-HD720p lapom, ami elvileg AM2+ -os, de a hivatalos lista az újabb procikat nem tartalmazza. Most akkor felejtsek el mondjuk egy AM3 procit? Nem lehet valahogy megoldani BIOS-al, hogy vigye? :U

Everybody lies.

(#1431) Steve-0 válasza Barthezz2 (#1430) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, még nem adtak ki hozzá modbios-t! De megkérhetnéd, www.pctreiber.net - BiOS Guruját:
ASRock_USer - hogy írjon neked egy módosított BiOS-t! ;)

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1432) Barthezz2 válasza Steve-0 (#1431) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kössz :R Már csak németül kéne megtanulnom hozzá :U :D

Everybody lies.

(#1433) Steve-0 válasza Barthezz2 (#1432) üzenetére


Steve-0
őstag

srác tud angolul is ;)

(#1434) Barthezz2 válasza Steve-0 (#1433) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ment neki mail..

Everybody lies.

(#1435) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Van egy kis gond egy új géppel:
LAP: ASROCK K10N78
CPU: AMD X2 7750
HŰTŐ: CM HYPER TX3
RAM: KINGMAX 2X1GB DDR2 800MHz
VGA: SAPPHIRE HD4650 512MB GDDR3
HDD: SEAGATE 250GB SATA2 7200.12
ODD: LG GH22NS50RBBB
TÁP: FSP 350PNF
A gond az, hogy eddig elsőre nem indult el a gép, felpörögtek a ventik, de a monitor maradt stand-by állapotban. A reset gomb megnyomása után általában másodjára, vagy harmadjára indult el rendesen. Ha egyszer elindult, akkor viszont működött hibátlanul.
És most a legújabb fejlemény az, hogy most már abszolút nem akar beindulni. Az áramtalanításra sem reagál.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Előre is köszi.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1436) Steve-0 válasza elfelejtette (#1435) üzenetére


Steve-0
őstag

biztos mindent jól raktál össze?
jól van bekötve a bekapcs gomb?
próbáld csak egy db memória modullal?
próbáltad integrált vga-val is?

ezeket sorrendben ;)

(#1437) elfelejtette válasza Steve-0 (#1436) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Minden a helyén.
A WinXP is felment rá hibátlanul. Csak nem mindig akar beindulni (illetve áltaálban nem akar, csak egy kis unszolás után, de most meg már semennyire...)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1438) elfelejtette válasza Steve-0 (#1436) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az AMI BIOS-oknál azt olvastam, hogy ha indulásnál nem sípol egyet a gép (ami ugye azt jelenti, hogy minden rendben), akkor lehet, hogy tápellátási probléma is lehet. Itt az szokott történni, hogy indításkor felpörögnek a ventik és világít a power led, de nem sípol a gép, és nem kel életre a monitor.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1439) hads válasza elfelejtette (#1438) üzenetére


hads
tag

Nem húztad az FSB-t?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#1440) elfelejtette válasza Steve-0 (#1436) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az történt, hogy a tápon a kapcsolót ki, majd bekapcsolva egyből indult a gép. Ha lehúztam az alaplapról a ház (CM ELITE331) Power ON kapcsolójának a kábelét, akkor is beindul a gép, ha bekapcsolom a tápot...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1441) elfelejtette válasza elfelejtette (#1440) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azt csináltam, hogy amikor lehúztam az alaplapról a PowerON kapcsoló kábelét, a Reset gomb kábelét dugtam a helyére. Így most jó a gép, csak a Reset gomb megnyomásával indul be. Egyébként pedig azóta rendesen beindul a gép, tehát bejön az XP is.
Most mi lehet a sz@r? A lap, a ház, vagy a táp?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1442) Barthezz2 válasza elfelejtette (#1441) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem csak a gomb..

Everybody lies.

(#1443) elfelejtette válasza Barthezz2 (#1442) üzenetére


elfelejtette
veterán

Megpróbálom majd kilámpázni, vagy multiméterrel kimérni, hogy be van-e ragadva.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1444) Steve-0


Steve-0
őstag

Kedden vettem egy ilyen lapot: ASRocK G31M-GS, hozzá 2x2 GB Kingmax 1066 MHz-s CL6-os ramokat. A processzor pedig adott volt, egy E2180-as. Számomra nem hozta a várt eredményeket a lap: [link], egy 333*9-nek örültem volna, de csak az jumperOC szintjén tudom stabilan jártani, azaz a 800 FSB-s procit 1066 FSB-s ként futtatja, jelen esetben (10*266). Sokszoros próbálkozás után se tudtam magasabb órajelen stabilan futattni...

BIOS frissítés, talán segít rajt...

[ Szerkesztve ]

(#1445) elfelejtette válasza elfelejtette (#1443) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kimértem a gombot, nincs beragadva. Összeraktam, és most működik...
Csak én voltam szerencsétlen az összerakásnál? Nem hiszem, mivel tegnap vagy 10x lehúztam, meg visszadugtam, de egyszer sem volt jó.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1446) Bibby


Bibby
addikt

Asrcok G31m-GS lapot vettem, de az istennek sem tudom bekötni az előlapi audio-t és usb-ket.

Az usb egyértelműnek tűnik: alaplapon usb_pwr, p-, p+, gnd a csatlakozón meg vcc, usb-, usb+, gnd. Mégsem működik.

Az audio már neccesebb, ott nem is értem hogy kellene csinálni. Addig oké hogy a Mic_in megy a Mic2_L a Mic_bias megy a Mic2_r jelűbe. Ezt a gyártó oldalán írták.
De nálam a csatlakozón két audio left és két audio right is van. Az alaplapon megy ugye csak egy-egy mindkét oldalnak és hiába dugom rá csak az egyiket mindegyikből, nem szól.
Remélem valaki tud segíteni!

Ελευθερια η θανατος

(#1447) Bibby válasza Bibby (#1446) üzenetére


Bibby
addikt

Megoldódott.

Ελευθερια η θανατος

(#1448) kpal


kpal
veterán

Van nekem egy asrock 4coredual-sata2 alaplapom és aszt akarnám,hogy arra rátenni a 2.0-as verzió biosát ? Meglehet eszt csinálni ,vagy lenne valami baja az alaplapnak ?

(#1449) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Hátha van valaki aki tudja a választ erre :U :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1450) elfelejtette válasza elfelejtette (#1445) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kolléga üzent, hogy még mindig sz@rakodik a gép, mivel bekapcsoláskor resetet kell nyomni, hogy beinduljon a gép...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.