Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) TomiFiu


TomiFiu
tag

Ja!
Talán félreérthető a fenti beírásom.

Tehát egy Asrock AM2NF3-VSTA alaplapról van szó.

(#952) Kicsi Én


Kicsi Én
csendes tag

Sziasztok!
Asrock K7Upgrade-880 (socket462) alaplapot vettem.(beszart a régi)
Összeraktam a gépet, jól muzsikál meg minden, de nem tudom, h kell
a memóriákat elrendezni, h működjön a dual-channel memóriavezérlés. 4 slot van, már az összes elrendezést próbáltam, de mindig single channel maradt. Aki találkozott már ilyen lappal, és tudja a megoldást légyszi írjon!

Itt egy link a lapról:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7Upgrade-880&s=462

(#953) Vidori válasza Kicsi Én (#952) üzenetére


Vidori
aktív tag

1. egyformák a modulok?
2. tölsd le a manualt az [link] -ról

(#954) Vidori válasza Kicsi Én (#952) üzenetére


Vidori
aktív tag

A manual szerint ddr 1-3 vagy ddr 2-4 vagy mind kitöltése 1-2-3-4 memóriamodullal.De itt is cserélgetni kell a modulokat! pl. 1-3 és 3-1

(#955) Lortech válasza TomiFiu (#951) üzenetére


Lortech
addikt

Nem valószínű, hogy a videokártyával lenne gondja, mivel az említett lapon nem AGI van, hanem normális, chipset által natívan megvalósított AGP.
Egyéb hardverben kell keresni a problémát, amiben a kékhalál pontos hibaüzenete támpont lehet.

ps: igen, játékra is alkalmas ugyanúgy, mint bármely más nforce3-as alaplap. Nem alaplaptól függ.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#956) attrax


attrax
aktív tag

Sziasztok,van egy 478-as Asrock lapom GE-PRO HT.Csak...őőőő
forditva rakták be a memót és kicsit most nem megy.És van egy ASUS P4PS800X az se nem megy. :F Ha valakit érdekelne...

Unterschreiben

(#957) Kicsi Én válasza Vidori (#954) üzenetére


Kicsi Én
csendes tag

Két ugyanolyan Kingstone 512 Mb ddr 400. Az előző lapomon simán működött a dual channel ezekkel a memóriákkal. A biosban nem találtam ilyen beállítást, de azért még tanulmányozom kicsit. Köszi a tanácsokat!

(#958) teep


teep
csendes tag

Sziasztok a segitséget kérném valakitől.Lefagy a gépem ha kamerát akarom használni,sőt most már az usb-im a pc-n nem akarnak felismerni semmilyen eszközt amit rácsatlakoztatok.Az eszközkezelőben az sm buszvezérlőm kérdőjelesre változott.Valahol azt írták hogy valamilyen driver probléma(chipset) lehet,valahol meg azt hogy hardver.Valaki segitsen mert igy nem láthatom a barátnőmet és elég messze van. :W

(#959) teep


teep
csendes tag

Az alap lap:ASrock k8upgrade-NF3

(#960) Lortech válasza teep (#959) üzenetére


Lortech
addikt

A chipset drivereket szedd le, restart, megnézed, ha nincs változás, rakd fel újra. USB vezérlőkkel járj el ugyanígy (eszközkezelőből). Próbálgatni kell, nem tudok okosabbat írni vaktában.

Thank you to god for making me an atheist

(#961) fv82


fv82
tag

Sziasztok Már 3. asrock alaplapon tapasztalom ugyanazt a hibát, (754, 478 és 775 ösökkel) hogy egészen a bootolásig semmit nem ír ki a gép. Ez miért van és mit lehet ellene tenni?

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#962) Macintosh válasza fv82 (#961) üzenetére


Macintosh
csendes tag

Hali!

Szerintem te egy általános jelenségről beszélsz, minden olyan alaplap ami integrált videókártyával indul el, nem ír ki semmit, csak elindul és kész, ez néha zavaró lehet mert túl gyors. A megoldás külön videokártya berakása, és induláskor kiírja hogy nvidia xx vagy ati xx.
Amúgy Abit alaplap is ugyanazt csinálja mint egy Asrock alap esetben. Ha nem ez a helyzet akkor valami inkompatibilitás áll fenn, vagy hiba.

(#963) fv82 válasza Macintosh (#962) üzenetére


fv82
tag

nem erről van szó, egészen a windows betöltő képernyőjéig nem ír ki semmit, csak a kurzor villog a bal felső sarokban

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#964) elfelejtette válasza fv82 (#961) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Mit szeretnél látni, vagyis mi az amit hiányolsz?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#965) Daert


Daert
őstag

Hali!
Akkor már én is megkérdezem :DD
4Core1333-FullHD????
Vélemények-tapasztalatok???
Szerintem jónak tűnik.
Vásárlás előtt állok!!!
Vagy inkápp P35 chipes lapokat nézzek??

(#966) fv82 válasza elfelejtette (#964) üzenetére


fv82
tag

hali!
amiket nem látok: a vga bios üzente, aztán ram test, merevlemzek felismerése (közben a setup felajánlása) és a boot lemez fel vagy nem felismerése

ezekhelyett van egy ball felső sarokban villogó kurzor, majd amikor lefutottak, jön a win logo

[ Szerkesztve ]

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#967) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!
Egy Asrock AM2NF3-VSTA lapot, X2 4800+-os procit és 2x1gb ddr2 667-es ramot használok pár napja. Az a problémám, hogy a bios a proci hőmérsékletét 42 fokosnak mutatja, viszont everestben vagy sisoftban ez már csak 32 fok. A proci 1. magja -3 fok, 2. magja 4 fok. Találkozott e valaki hasonló eredményekkel? Nem tuningolom a procit, alapon megy, a bios 2.10-es. Mi lehet a probléma?

(#968) zsolti1990


zsolti1990
csendes tag

Szerintetek ASROCK ALIVENF5 ESATA2 Plus alaplapba fog passzolni ASUS -- GeForce EN8800GT 512MB HTDP PCX vagy a XpertVision GF8800GT 512MB DDR3 TD2 PCX kátya,mert hallottam valamit,hogy ezek már PCI 2-es csatlakozóssak???HA jó lessz az alaplapomba akkor a kettő közül mellyiket válasszam???

(#969) Frenk válasza Frenk (#967) üzenetére


Frenk
aktív tag

Van valakinek ötlete a 967-es hozzászólásomhoz. Csak az idegesít, hogy nem valós értékek vanak a proci 2 magjára.

(#970) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy hol kapok 4Core1333-FullHD alaplapot? Sehol nem találtam árlistában.Amúgy van valakinek tapasztalata ezzel a lappal kapcsolatban?
Kössz!

(#971) fv82 válasza qw78er89 (#970) üzenetére


fv82
tag

Azért találni pár helyen
[link]
[link]
és ezt mind innen: [link]

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#972) fv82 válasza Frenk (#969) üzenetére


fv82
tag

Nem lehet, hogy túl régi Everest-tel próbálkozol?

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#973) qw78er89 válasza fv82 (#971) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Igen köszi!
Ezeket én is megtaláltam, de ezek internet áruházak, én pedig be szeretnék menni valahova, hogy megvegyem. Azonkívül a Chip-ben a tesztben azt írták, hogy kb 14 500k, viszont ezeken az oldalakon 19000 - 21000. Ez a problémám! Azét köszi!

(#974) fv82 válasza qw78er89 (#973) üzenetére


fv82
tag

Nem lehet, hogy chip nettót írt? Mert egyik linken azt láttam, hogy nemzetközi szinten is ennyin mozog az ára. Másrészről azt sem értem, hogyha webshopban ennyi, akkor miért lenne olcsóbb olyan helyen, ahol készletet is kell tartaniuk.

Webáruházakban is lehetőség szokott lenni rá, hogy bemenj és megvegyed, csak abban van a különbség, hogy előtte meg kell rendelned.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#975) Musicbox válasza fv82 (#974) üzenetére


Musicbox
tag

én Asrock-ot nem vennék, mindegy hogy mikor dobom ki a pénzt most vagy mikor megdöglik a lap!

(#976) qw78er89 válasza fv82 (#974) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Hát azt nem írta, hogy nettó, de ezek szerint elírta. Akkor köszi, majd megprószálom.

[ Szerkesztve ]

(#977) lazydog válasza Musicbox (#975) üzenetére


lazydog
addikt

Ez a mélyenszántó hozzászólás nagy élettapasztalatról árulkodik! ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#978) zsolti1990


zsolti1990
csendes tag

Mellyiket választanátok a kettő közül ?mind a kettő ugyanannyiba kerül!!!
MSI K9N Neo-F V3 VS ASROCK ALIVENF5 ESATA2 Plus
Amellyik a jobb azt veszem meg!!!!KÖSZI

(#979) fv82 válasza zsolti1990 (#978) üzenetére


fv82
tag

[link]
Én MSI-t választanám :U

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#980) benz válasza lazydog (#977) üzenetére


benz
csendes tag

én sem értem miért kell bántani az asrockot, nem olyan ismert de sztem megbízható, legalábbis nálam az.

(#981) Frenk válasza fv82 (#972) üzenetére


Frenk
aktív tag

Nem valószínű, szerintem. Everest 4.20.1170.

(#982) Frenk válasza benz (#980) üzenetére


Frenk
aktív tag

Nálam is megbízható, stabil.

(#983) fv82 válasza zsolti1990 (#978) üzenetére


fv82
tag

gondolkodtam, az msinél a max 8 giga nem nyerő, mert az 2 modul esetén "csak" max. 4 giga
-viszont az 560-as chip meg msi mellett szól

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#984) drlovi


drlovi
aktív tag

967-re.

Én is használtam egy ilyen lapot,kb 1 évig.Nemrég cseréltem le.
Nálam rendben mutatta a Hőmérsékletet,sztem.
Esetleg bios frissítés.2.20 a legujabb.Bár lehet a te bajodon nem segit. :F

Én teljesen meg voltam elégedve a lappal.(Csak az AGP miatt cseréltem)
15K-t megért egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#985) Musicbox válasza drlovi (#984) üzenetére


Musicbox
tag

Én ha ismeretlen nevűt kellene venni inkább BIOSTAR alaplapot vennék, sokkal jobban megtervezett és jobb minőségű alkatrészekből van. szegény ASUS-t még régen szóbahozták ezzel az Asrock-al pedig nem sok közük lehet egymáshoz, ez olyan mint az Acorp azt is volt aki szidta és volt akinek bejött, vagy pl. a Tomato az is megosztotta az emberek véleményét. :C

(#986) Frenk válasza Musicbox (#985) üzenetére


Frenk
aktív tag

Semmi gond evvel a lappal, stabil, és ha mégis problémás ott a 2 év garancia.

(#987) Zsolti0609


Zsolti0609
tag

8800 gt jol fog szerintetek menni a ASROCK ALIVENF5 ESATA2 Plus alaplapomba ???KÖSZI SZÉPEN

(#988) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Hi Mindenki!

Tudtok valamit erről a lapról? 4CoreDual-SATA2
A PCIe az 16x vagy csak valamennyi. Tényleg megbízhatóan támogatja a DDR-t és a DDR2-t is, vagy csak a DDR2-t érdemes rajta használni? Van aki lebeszél, van aki szerint jó az Asrock! Mi a tapasztalatotok ebben? Nekem zümmög egy P4VM890 (s478-as) a gépemben, semmi gond vele, de ez az alaplap elég hibrid! Ha van info légyszi osszátok meg velem! KössssssssssssZZ!

(#989) Ryback


Ryback
csendes tag

Üdv, segítséget kérnék.
Van 1 775Dual-VSTA deszkám, melyre rádugtam 1 SATA-s DVD-pörkölőt, és ettől fogva bizonyos időközönként egy másodpercre meg-megakad a gép, bármit csinálok (filmnézés, zene, net - ugyanúgy), és az első megakadás után a hang el is megy. Restart, rövid ideig jó, aztán ua. A SATA-drive előtt semmi baj nem volt. Újraraktam a drivereket, semmi. Mivel így se DVD-zni, se videot digizni (ATi AiW X800) nem lehet: XP újratelepít. Eredmény: semmi hang. Benézek az eszközkezelőbe, látom a HD audio sárga felkiálltó jeles! Megnézem: The device cannot start Code 10. Unistall, drivertelepítgetés, semmi. Ezután beraktam régi jó hangkütyümet, ezzel már lett hang, de az akadozás maradt. Na most, alaplapi hang letilt, Winfos újrahúz, eredmény zéro. Ez nem lehet igaz, gondoltam, és el kezdtem nézelődni. Azt találtam, mind a P_DVD, mind az ATi MMC diagja azért nyafog, hogy engedélyezzem a DMA-t, de hát, könyörgöm, az eszközkezelőben engedélyezett, nincs semmi UDMA hibajelzés. Végül, SATA cucc kitép, újabb XP telepítés, de hiába. Akkor ez most hardware hiba, mert akkor felesleges volt ez az egész kínlódás.

[ Szerkesztve ]

(#990) Vidori válasza qw78er89 (#988) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!a 4CoreDual-SATA2 lapnak van saját topikja is!
Nekem már ez a harmadik asrock lapom,sorrendben P4i65G,P4VM890 ez egy pci-e 16x volt és most 4CoreDual-SATA2 .
Ez csak pci-e 4x a vga de nem kell megijedni a lassulás csak pár százalékos.És ha a mostani kártyák már kiaknáznák a 16x sávot akkor már új szabványt kéne bevezetni.
A proci 2140 pentium,kezdetben két kingmax ddr400-as 512mb volt benne duálban,most vettem bele kingston 2x1gb ddr2 667-es dual kittet.Stabil mind a kettővel,a ddr2 nem sokkal gyorsabb mint a ddr400-as a rossz időzítések miatt.Minimum 1 giga azért el kell bele.

(#991) Vidori válasza qw78er89 (#988) üzenetére


Vidori
aktív tag

a vga egy galaxy pcie 7600gt, agp karit nem próbáltam benne,de ez ment a régi P4VM890 lapban is.Érdekes hogy a csipszett majdnem ua. mint a két lapban, a régiben teljes sebességű 16x.Én csak az olcsó árak miatt váltottam 775-re.A régik is működnek másodgépként.

[ Szerkesztve ]

(#992) Vidori válasza qw78er89 (#988) üzenetére


Vidori
aktív tag

Látom neked is P4VM890 van,nekem p4 3.0 prescott van bene 2x512mb kingmax ram és 9600xt vga.Csak sajna ez nem duál csatornás.De már ez is tudja a sata raid-et.Az asrock lapok jók az árukhoz képest,én csak az átállás miatt vettem ezt meg de nem csalódtam benne.Ha jövőre lecserélem gigabyte-t veszek, az asus amelyik jó drága,az abit és az msi is,talán még a foxconn jó, a többi felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#993) Zsolti0609


Zsolti0609
tag

8800 gt jol fog szerintetek menni a ASROCK ALIVENF5 ESATA2 Plus alaplapomba ???KÖSZI SZÉPEN

(#994) qw78er89 válasza Vidori (#992) üzenetére


qw78er89
aktív tag

THX! Hát ez elég kimerítő volt és minden kérdésemet megválaszolta. Megkeresem a lap topikját és ott tovább érdeklődöm. Mégegyszer kössz! Ja a P4 Prescottot mivel hűtöd, mert nekem azt mondták ne vegyek mert akkora hűtő kell rá, hogy nem fér a házba. Így egy P4 2.8 ketyeg benne, de az csak Northwood és 512 L2 van benne. Egyébként a VM890 dobozán az van, hogy dual channel RAM kezelés!

(#995) Vidori válasza qw78er89 (#994) üzenetére


Vidori
aktív tag

Igaz hogy a prescott k....ra melegszik,alapon is kb.48-50 fokos,játék alatt 60-62-re is felmegy.
A gyári hűtő elég zajos de jól hűt.Nekem most egy zalman 7000b alcu van rajta,ez már nem olyan hangos és teljesítményben is jobb.De még így is fűt mint egy kályha.Volt p4 2.4ghz prescottom is az sem hűvösebb.Ez a prescott egy mellékvágány volt az intelnél,a mostani dual core 2140-em hűvösebb mint a wincseszter!(alu magos hűtővel!!!).Szerintem már ne válts 478-as prescottra,a northwood sem rossz,sőt!
Az PVM890 es csipszett:via p4m890 sajnos nem duálos!

(#996) qw78er89 válasza Vidori (#995) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Ha nem hát nem. Gondolom nem érzékelném a különbséget akkor sem ha dualban mennek...
Egyébként nekem egy AC Super Silent 4 Ultra TC zümmög a procin. Az szerinted elbírná a prescott-ot vagy nem kéne?

(#997) qw78er89 válasza Vidori (#995) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Ja megnéztem a dobozt, tényleg nem dual-os a lap. Rá sincs írva. Nem tudom honnan szedtem. :B

(#998) Vidori válasza qw78er89 (#996) üzenetére


Vidori
aktív tag

Az AC elég jó, gyári adat szerint jobb a hővezetése és halkabb mint a referencia hűtő.Jó nagy 92mm-es venti van rajta.[link]
Mikor vetted,mennyiért,hol?Szerintem halkabb mint a zalman,mert csak 1000-2300 a fordulata.

[ Szerkesztve ]

(#999) qw78er89 válasza Vidori (#998) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Csak nem jut eszembe a bolt neve. A XI.ker-ben a Tétényi út - Bartók Béla Út sarkán van egy PC-s bolt a Jet kúttal szemben. Ott vettem kb. 3 hónapja vagy 2200 vagy 2600 volt. (nem találom a számlát se, pedig mindent elrakok :( - talán ezért - , úgyhogy nem volt vészes.

(#1000) Varga Csaba válasza Ryback (#989) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

LOL!

Ismerős a probléma...
A 9800pro AIW-nél szívtam ugyanezzel...

Az ATI kártya nem szerette az Nforce3 chipset IDE driverét.
Ha rám hallgatsz akkor megpróbálod a gyári windows IDE vezérlőt az alaplap telepítőjének IDE vezérlője helyett, úgy talán nem fog sírni az MMC...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.