Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Tele von Zsinór válasza Masterobal (#350) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A WOL-hoz ha jól tudom alaplapon kell összedugni őket, és utána megy. És a WOL net felől nem tudom hogy megy, főleg ha router mögött vagy. Nézz utána a ''magic packet''-net.

(#352) Polllen


Polllen
nagyúr

Hali!

Most vettem 1 asrock upgrade nf3-t és egy sempron xp 2800+-s procit.

Biosból próbáltam kicsit húzni rajta, de hiába kapcsolom be az overclockot, választhatóvá teszi a htt-t de 200-n kivül más érték nincs...agp-nél detto...Olyat meg hogy szorzó hírből se találtam...Lehet én vagyok ennyir láma, de vmi tipp?

Meg honnan szereztétek az 1.61 biost, mert a gyártó angol weblapján csak 1.60 van... :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#353) Polllen


Polllen
nagyúr

A procira rájtöttem :DD
A szorzó meg a belinkelt 1.61-s biost még mindig nem vágom :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#354) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Lehet h most körberöhögést kapok, de sebaj :)

Szal: vettem egy k7nf2-raid -et, összeraktam, fasza. Még az előző lapomon visszavettem az fsb-t 100-ra, ezzel a procit 2400+ -ról 1800+ -ra hogy ne termeljen annyi hőt, már nem szerették a kondik. Viszont most ebben a lapban is 1800+ -on ketyeg, és mivel nekem teljesen új ez az AMI (?) bios, nem találom, hol lehetne visszavenni :B. Help! :) Tbred magos XP2400+ -om van, elvileg 266-os fsb kell neki.

(#355) dokar válasza Polllen (#353) üzenetére


dokar
addikt

A procira rájtöttem

Ez mégis mit jelent? :F

A szorzó meg a belinkelt 1.61-s biost még mindig nem vágom

bios: [link]

Ne akarjál a szorzón változtatni, olvasgasd a Sempron klubot is szorgalmasan!

extra - SEXRay

(#356) Zethepolee válasza Polllen (#353) üzenetére


Zethepolee
tag

Szorzót csak A64-es procinál és 3100+ Sempront-tól felfelé lehet állítani.
BIOS megy mélben. Én 1.30-as BIOS-t használok. 2500MHz-n is megy vele a Sempron 3300+-os.

(#357) Zethepolee válasza Polllen (#353) üzenetére


Zethepolee
tag

BIOS link lentebb.

(#358) Zethepolee válasza Polllen (#352) üzenetére


Zethepolee
tag

Vagyis fentebb.

(#359) dokar válasza Zethepolee (#358) üzenetére


dokar
addikt

Ezzel rámutattál a relativitás elmélet gyakorlati alkalmazására. :C :DD

extra - SEXRay

(#360) Zethepolee válasza dokar (#359) üzenetére


Zethepolee
tag

?

(#361) dokar válasza Zethepolee (#360) üzenetére


dokar
addikt

Ha a #352-re válaszolva írtad volna, hogy 'fentebb' és a #357-re válaszolva, hogy 'lentebb', akkor helytálló lett volna ezen 2 hozzászólásod a relativitás elméletre vonatkozóan. Na de ez már nagyon itt off. :DDD

extra - SEXRay

(#362) Zethepolee válasza dokar (#361) üzenetére


Zethepolee
tag

Akkor hagyjuk. Nem értek én a relativi.....$*#> hoz. Maradjunk a ''kaptafánál''.
Szóval az előttem szóló hozzászólásából letölthető az 1.61 BIOS.
:) :))

(#363) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszi szépen, utánna olvasgattam,uh megoldódott, meg kijött az 1.7 bios is... :DD

Most viszont új gondom van...Nem tudom mióta, de búg a hangfal...Alapból nem lehet hallani csak közelről, de játék közben az igazán durva... :((( Rádugtam kishangszorót az is búg, uh vmi a gépben nem gömbölyü... :O

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#364) chgergo válasza Polllen (#363) üzenetére


chgergo
tag

Ez érdekes, nekem is búg a hang az 1.61-es BIOS-sal. Elvileg a RealTek is tud erről, mert a frissebb driverekben ígérnek valami javulást, de nálam ugyanúgy búgott tovább. Lehet, hogy egy downgrade segít?
Igazából úgyis csak ''biztos ami biztos'' alapon frissítettem, 0 javítás volt az 1.30 -hoz képest.
Tényleg, az 1.70 megoldja legalább az ostoba SATA boot problémát?

(#365) chgergo


chgergo
tag

Van valakinek tapasztalata K8NF4G-SATA2 lappal? Fog abban menni ugyanúgy a sempron procom, mint a K8UNF3-ban? (310-315MHz FSB?)

(#366) dokar válasza chgergo (#365) üzenetére


dokar
addikt

nem fog

extra - SEXRay

(#367) chgergo válasza dokar (#366) üzenetére


chgergo
tag

Akkor marad a mostani lap. Számíthatok valami gondra, ha virítok bele egy 6600GT-t? Vagy maradjak 9600-9800 vonalon?

(#368) chgergo


chgergo
tag

Úgy általában PCIE-el elérhető a 300-as FSB, vagy csak az Asrocknak nem sikerült ez?
Fontos lenne, mert a behalt VGA-mat most le tudom vásárolni, és értelmesnek tűnik egy AGP->PCIE upgrade. Visznont, ha ugrik a jó tuning, akkor nem erőszakolom...

(#369) Soja


Soja
aktív tag

Van nékem egy frankó p4v88-asom. Donwclockolni akarom, mert passzívan akarom a procit hajtani. A host frequency-t tudom állítani lefele (nem sokáig), sőt így a win el sem indul, illetve van egy ratio, tehát szorzó, amit nem enged állítani. Azt mondja, hogy locked. Hogy lehet unlockolni, illetve lejjebb vinni a frekit?

(#370) Lortech válasza Soja (#369) üzenetére


Lortech
addikt

Két lehetőség van alapvetően a proci hőtermelésének csökkentésére:
1, órajel csökkentés, mely szintén kétféleképpen érhető el:
A, szorzó csökkentése (P4-nél már nagyon régóta lockosak a procik, szorzómentesítésre nincs lehetőség)
B, FSB csökkentése (amit írtál is, host frequency, ameddig megy, addig csökkentsd, jobbat nem tehetsz)
2, Vcore csökkentése - erre ennél a lapnál nincs lehetőség, ahogy nézem, még emelni se lehet benne, nem hogy csökkenteni. Úgyhogy marad 1/B


chgergo: elsősorban nem gyártófüggő ezeknél a tuning, 300-as FSB-hez szerencse kell bármelyik nf4 410/430-nál. Szóval ha 300-as FSB a fő cél, és biztosra akarsz menni, akkor egyiket se tudom ajánlani.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#371) Soja válasza Lortech (#370) üzenetére


Soja
aktív tag

Ez tök jó, mert ha az FSB-t csökkentem, 20 Mhz-el, akkor már nem indul a win, így semmit nem értem el. Most akkor nem tudom ezt a fo*tengert downclockolni???
Oké beletörődök, és az Intel elmehet a *icsába. Ezeket az alkatrészeket is úgy vadásztam össze, inkább lett volna AMD...
Ezek után sem lesz Intelem, az is tuti.

Sempron 2500+ 754 szerintetek elmegy passzívan?
Én próbáltam, és bios idle állapotban 50C-ot mértem.

(#372) Lortech válasza Soja (#371) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tudom milyen procid van, de a 20Mhz FSB az órajelben 300-400 Mhz is lehet a szorzótól függően. Másik, hogy a chipset nem tudja fixálni a pci/agp órajelet, ezért próbáld meg szabványos értékre csökkenteni az fsb-t, pl ha 133-as az alapfsb-d, akkor 100-ra, ha 200, akkor meg 133-ra, mert a 100-133-200 közti FSB-ken többet/kevesebbet ad a pci/agp-nek. Elvileg mennie kéne így 100-on :F. Egyébként nem túl jó megoldás fsb-vel downclockolni, mert a tejlesítményt eléggé hazavágja.
Egy sempron 2500+ alig eszik valamit, egy gyárilag passzívra tervezett hűtéssel kényelmesen lehűthető. Viszont cnq-t nem tudják a Sempronok csak 3000+-tól és fölfelé. CNQ nélkül meg nem tudsz szorzót állítani, és pl asrock/asus lapokban vcore-t sem. Más lapokban általában lehet vcore-t állítani cnq nélkül is, de nem tudom, hogy lefelé is lehet-e. CNQ-val mindenképp, az a lényege.

Ja és nem az intel tehet róla, hogy erről a lapról kisprórolták a vcore állítást

Thank you to god for making me an atheist

(#373) Soja


Soja
aktív tag

Oké, tényleg nem az intel a hibás. Én csak egy tuti kis HTPC-t akartam 0 zajjal, és egyszerűen már úgy néz ki, hogy nem is lehet ilyet csinálni. Egyébként a legalapabb 1.8-as p4 van benne 18x100-on...

(#374) Lortech válasza Soja (#373) üzenetére


Lortech
addikt

Azzal a 100-as FSB-vel már tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni, és nem is érdemes igazából. Valószínüleg Villamette magos a proci sajnos, ami még jobban is melegszik mint egy nw. Egy jobb hűtés (borda) + ventilátora 5V-ra csökkentve, és kész is az alig hallható rendszer. A többi alkatrész hangosabb lesz.

Thank you to god for making me an atheist

(#375) Blazy


Blazy
csendes tag

Hy!

Volna egy kis dillemmám, aminek eldöntésében segítségre lenne szükségem...
Nos! Van nekem egy ASUS P4V8X-X típusú alaplapom, egy Northwood magos 2,2-es Celeronnal, mellette 512MB PC3200-as Samsung RAM-ok (2x256MB) és egy Club3D GeForceFX 5600 videókártya. Szeretném kicserélni az alaplapot, mert rengeteget szívtam már vele, illetve elég érdekes dolgokat képes művelni: például papíron kezelnie kéne 400MHz-en a RAM-okat, de a gyakorlatban csak 333-on teszi illetve, ha a BIOS-ban beállítom, hogy 400-on kezelj, akkor gyorsabb a gép, de fagy... Továbbá olyan max. 3 havonta telepítek rendszert. Na én erre ráuntam és úgy döntöttem, hogy kicserélem. Ez mind szé és jó, de MIRE? Egészen pici pénzből szeretném kihozni a dolgod, ami aztjelenti, hogy olyan 13- max. 14ezerből. Találtam is egy pár nekem megfelelő lapot (ASUS-t is, de mindegyikben volt X és én mostmár kerülöm az X-es ASUS lapokat, mint a srat :wink: ) és ezek közül az ASRock P4i65PE tűnik a legjobbnak.
Mindeddig rendben is van a dolog, csak eddig még nem igazán találkoztam ASRock termékekkel és nem tudom, hogy mennyire jók és megbízhatóak, ezért szeretnék segítséget kérni, hátha ti többet tudtok a gyártóról, esetleg magáról a lapról is. Esetleg, ha van jobb ötletetek, hogy ezekhez az alkatrészekhez milyen lapot vegyek azt is szívesen fogadnám.

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#376) Soja válasza Lortech (#374) üzenetére


Soja
aktív tag

Ezt komolyan mondod, hogy a nortwoodos kevésbé melegszik, mint ez a villamette magos??? Mert tényleg az, vagyis villamette magos, direkt régit vadásztam, mert a prescott az überbrutál, ez meg a legrégebbi fajta. A többi alkatrész kiiktatva, legalábbis a közeljöbőben. Passzív táp, 5400-as winyó, ha hangos akkor noti winyó, vga passzív... Tehát én tényleg nem akarok egy ventillátort se.
Mennyi lenne a hőmérsékletkülönbség a két típusú procinál, és az milyen fsb-n meg?


[Szerkesztve]

(#377) Lortech válasza Soja (#376) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, komolyan, a Willamette 0.18-as, a Northwood már 0.13-as. Azonos órajelen nagyságrendileg úgy 2/3-a a fogyasztása az nw-nek. A hőmérsékletkülönbséget nem tudom megsaccolni sem a hűtés ismerete nélkül, de egyébként sem vállalkoznék rá.
Az alacsonyabb órajelűek jellemzően 133-asok, de emlékeim szerint létezik belőle 100-as is, a nagyobbak 200-asok.



blazy:
A kiszemelt asrock lap Intel 865PE chipsetes, így nagyon rossz már nem lehet, tudja a dual channelt már. A memória problémt valószínűleg inkompatibilitás okozza, és másik rammal lehet, hogy tökéletesen menne 400-on is. A manuálban találsz memória kompatibilitási listát, benne van egy samsung 256-os egyoldalas TCCC, ha pont ilyen a modulod, akkor viszont passz..

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#378) Blazy válasza Lortech (#377) üzenetére


Blazy
csendes tag

Hy Lortech!

Az egyik RAM valóban egy oldalas, de a másik nem... Szerintem végülis mindegy lehet, mert mikor belepakoltam őket (az egyiket nemrég vettem, mert egy 333-as volt egy 400-as mellett és ezt korrigáltam) megpróbáltam egyedül is beletenni, de úgy sem akarta az igazságot... Sokak szerenint az ASUS X szériája egy rakás... Lehet, hogy van benne valami.
Akkor szerinted valóban jó választás lenne az ASRock lap? Szeretném, ha végre normálisan, megbízhatóan működne a gépem, mert már unom az állandó szívást...

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#379) Lortech válasza Blazy (#378) üzenetére


Lortech
addikt

Tehát mindkét rammal próbáltad külön-külön is 400-on?
Konkrétan ehhez a laphoz még nem volt szerencsém, így nem tudok többet mondani, minthogy jónak tűnik. Szerintem nem lesz vele gond, de őszintén szólva én meggondolnám, hogy esetleg itt a ph!-n a hardver piacon veszek inkább a 13-14 ezres összegből egy használtabb, de márkásabb, bejáratott I865/875-ös lapot. Pl az előbb láttam, hogy fLeSs is árul egy szuper 875-ös msi lapot, 14-ért.
Arra felhívnám a figyelmed, hogy a majdani dual channel biztos működéséhez két ugyanolyan memóriamodulra van szükség.

Thank you to god for making me an atheist

(#380) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hali. van valakinek ilyen lapja-->ASRock K7VTA Pro?
ha igen van satas vinyoja...? nem tudom osszehozni a dolgot..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#381) ElmoMcelroy


ElmoMcelroy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőltek.
Asrock P4i45 PE+ alaplapom van:

http://www.asrock.com/product/P4i45PE+.htm

Tervezem, hogy veszek egy SATA 2-es winyót, viszont nem tudom, hogy passzol-e bele. Vetnétek egy pillantást a honlapra?
Továbbá memóriát is szeretnék venni. Jelenleg ami benne van:
256 Mb 333 Mhz
256 Mb 400 Mhz
Ahogy olvastam, a maximum, amit bír, az a 400 Mhz. Cseréljem ki a 333Mhz - et és vegyek bele 400 - asat vagy nincsen olyan nagy jelentősége, hogy eltérnek egymástól.
BIOS: jelenleg, még a gyári Bios verzó van fent (2003. szept.). Gondoltam már rá, hogy frissítem, csak nem volt elég bátorságom, nehogy elbasszintsak valami. Ezidáig így is elvoltam, de ha ajánljátok a frissítést, és tudtok benne segíteni, annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm a válaszokat!

McElroy

(#382) chgergo


chgergo
tag

Kipróbálta már valaki az 1.70-es BIOS-t?
Én sajna igen. :(
Rosszabbul tuningolható, mint a régivel, ráadásul visszaflesselve 1.61-re a következőt hibaüzeni induláskor:
''Invalid MAC address in both CMOS and Flash''
továbbá ''single channel memory mode''.
BIOS default, újra flash, vissza 1.30-ra kipróbálva, nem segített.
Valami 5 LET?

(#383) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Most akarok venni egy ASRock P4V88+ alaplapot.

Kinek mi a tapasztalata velle???

(#384) sakto


sakto
őstag

sziasztok az lenne a kérdeésem hogy mi a külömbség a 2 lap között?
939SLI32-eSATA2.... 939SLI-eSATA2
ja és menyire jok ezek játékra filmnézésre net..stb

(#385) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez a hangkártyabúgás lassan az örületbe kerget... :(((
Még az nvidia.comról is leszedtem a legújabb hangkártya-drivert, mert ugyan a winfos azt mondja ac'97(legújabbat raktam fel), everest azt állítja nForce...

Most az nForce driverrel megy, de semmi különbséget nem hallok...és ugyanúgy búg...

Sztetek melyiket érdemes meghagyni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#386) dokar válasza chgergo (#382) üzenetére


dokar
addikt

''Invalid MAC address in both CMOS and Flash''

ezt én is bekaptam, elszállt az integrált LAN, nincs köze a BIOS frissítéshez, ez tipikus K8Upgrade átok, press F1

extra - SEXRay

(#387) chgergo válasza dokar (#386) üzenetére


chgergo
tag

És mit lehet vele csinálni?
Láttam az OCWforumon kérdezgetted már, meg hogy van valami tool hozzá, de nem találtam letöltést. Supportnak már írtam, múltkor segítettek, de még nincs válasz.
Nagyon gáz az F1-nyomogatás, így nem tudom automatikusan ébreszteni a gépet pl. időzítésnél vagy áramszünet után.
Nameg ott van még a Single-channel mód. Ugrik a gyorsabb memóriaátvitel is?
Így nem frankó, megy vissza gariba. Még szerencse, hogy végül a forrasztást lustaságból nem ejtettem meg...

(#388) chgergo válasza Polllen (#385) üzenetére


chgergo
tag

Melyik BIOS-sal búg? Korábban valaki az 1.30-ról 1.61-re upgrade után vett észre búgást, bár csak az derült ki, hogy előtte nem tűnt fel neki.

(#389) Polllen válasza chgergo (#388) üzenetére


Polllen
nagyúr

1.5 van fent, ahhoz nem nyúltam még...
Én az új drivercsomag (all in one :(( ) után vettem észre, hogy búg játék közben, de amíg nem raktam fel, nem játszottam sokat, szóval tanácstalan vok... :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#390) dokar válasza chgergo (#387) üzenetére


dokar
addikt

Hát ha nézegetted az OCW-t, akkor kb ugyanannyit tudunk erről.
Az F1 nyomogatást kezdem megszokni. :B

Nameg ott van még a Single-channel mód. Ugrik a gyorsabb memóriaátvitel is?


:F s754-ben csak single van

extra - SEXRay

(#391) chgergo válasza dokar (#390) üzenetére


chgergo
tag

Most küldött egy mac.exe-t a support. :)
Még nem tom müxik-e, csak otthon tudom kipróbálni, de igen bíztató.
A single channel meg azért furcsa, mert eddíg nem írta ki, ha meg úgyis csak azt tudja akkor meg mi értelme ''detektálni'' induláskor?

(#392) chgergo válasza chgergo (#391) üzenetére


chgergo
tag

Kipróbáltam, működik! :))
Úgyhogy ez volna az a mágikus tool.
Feltettem a szokásos k8upgradenf3@freemail.hu címre, jelszó: asrock
Innen bárki leszedheti, használhatja, vagy felteheti dokar oldalára. :)

(#393) Lortech válasza chgergo (#391) üzenetére


Lortech
addikt

El tudom képzelni, hogy együtt fejlesztik a 754 és a 939-es lap biosát is, lehet, hogy majdnem ugyanaz a kettő, és ezért íra single channelt.

Thank you to god for making me an atheist

(#394) chgergo válasza Polllen (#389) üzenetére


chgergo
tag

Érdekes, pont az új driverek ígérnek javítást a búgásra. Én végül vettem egy Audigy1-et használtan 4k-ért, azzal nincs búgás, és nagyságrendnyit javult a hangminőség is. Jobb ötletem sajna nincs.

(#395) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

ASROCK 775Dual-880 Pro
Van valakinek tapasztalata ezen laphoz? Jó és rosz tulajdonság.....tuningpotenciál...stb...

(#396) chgergo válasza Lortech (#393) üzenetére


chgergo
tag

Na jó, de első körön downgrade-eltem 1.30-ra, és ott is azt írta ki.
Végülis nekem mindegy, amire használom (video kódolás) semmi gyakorlati haszna nincs. 2700MHz-re clockolva lenyomja a haver 2500MHz-en járatott 939-esét, amiben ráadásul kétszer annyi cache, meg memória csati van. Csak kb. 1/3 annyiba került. :)

(#397) dokar válasza chgergo (#396) üzenetére


dokar
addikt

2700MHz, hű az nagyon jó! Mindig elfelejtem, hogy milyen procid van. Megmondanád újra?
És ez a mac.exe hogy működik? Kell hozzá kisfloppy? Mert az nincs. A freemail.hu meg nem jön be, de majd felrakom az oldalra, amint sikerült leszednem.

extra - SEXRay

(#398) chgergo válasza dokar (#397) üzenetére


chgergo
tag

3100+ a proci, 1.45V beállítással megy 2700MHz-et. A forrasztott lapban 2800 fölé is ment, de ott már bizonytalan volt a gyári hűtővel. Így maradtam a 2700MHz-nél, mert egy mezei hőcsöves borda és egy 5V-on járó venti elég hozzá, hogy hetekig folyamatosan bekapcsolva se fagyjon le. AMD rulz.

A tool-hoz dos kell, de boot CD is elég. Íráshoz mac.exe c számkötőjelnélkül, kiolvasáshoz mac.exe r

(#399) dokar válasza chgergo (#398) üzenetére


dokar
addikt

3100+ a proci, 1.45V beállítással megy 2700MHz-et.

Ez nagyon állat! :C Ritka jó példányt fogtál ki! :C

A MAC tool-al elboldogultam, lehet, hogy felteszem, hogy bárki hozzáférjen.

extra - SEXRay

(#400) Polllen


Polllen
nagyúr

Az új biost érdemes felrakni (most 1.50 van) hangkártya ügyben, vagy ne is reménykedjek?
És persze az újjal tuningolható a proci? Mert most beállítok új értéket restartnál jön a bad check sum...ha f11-t nyomok nem történik semmi, marad f1 default vagy f2----> setup, de már mindent belőtt alap értékre...Elég bosszantó utánna visszakapcsolni agp fast write-t és hasonlókat... :(((

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.