Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #19617792


#19617792
törölt tag

Hi!
Nekem is Asrock lapom van: P4I65GV lassan 3 éve van meg eddig az ég adta világon semmi gond nem volt vele!!! Pedig ez nem egy DFI v. eVga lap. Na mid1. Az az érdekes míg a sima P4I65G-n minden vid.kari megy addig P4I65GV-n alig néhány (nekem tetsző) vidkari megy!
Ez mitől van? Azt írják AGI8x értem h ez ''Asrockos AGP'' De a kettő közt mi a különbség?
Fizikailag van különbség vagy szoftveresen (chipset felőli butításra gondolok)?
nagyobb márkákról annyit h: uncsitesómnak Asus P4S533-x lapja van a mem. (Samsung 512 DDR400 hibátlan darab én lapomba megnéztük és hibátlan!!!) miatt néha befagy!!! Ki kell neki venni a ramot h letörölgesse és visszarakja utána 2 hét és nem jó!!! Ennyit erről! + hangkártyája sípol ezerrel! kb. pí-píííííí-píí összevissza!!!
Haveromnak MSI 875P Neo-fisr)lapja van ugyanígy ram probléma pedig neki 2*1GB Kingston DDR400 ECC ram és ugyanígy plusz néha magától be-kikapcsol a gép táp: 450W chieftec (ezt is nálam megnéztük és milyen? jóóóóóóó) ismerősnek Asus P4SDX volt meghalt az agp a biosszal és két dimm-el együtt!!!! Se szó se beszéd!!! Nekem is alapértéken ATOM-stabil nem húztam egy percig se :( nem baj! Úgy is tervezek másik gépeet ASROCK Conroe945g-dvi lappal! Erről mik a vélemények/tapasztalatok(élmények...) tuning nem izgat tudom h jó de inkább nem akarom elrontani :U Ehhez mit szóltok?

[Szerkesztve]

(#702) #19617792


#19617792
törölt tag

De ez az új gép vásárlás még csak terv :U ! Addig is veszek egy Sima P4i65G-t újat! Arra meg lehet még építeni mert semmiben sem válogatós!!!

(#703) #19617792


#19617792
törölt tag

Bár ennek nem volna túl sok értelme hiszen régi és már hehéz bele cuccokat kapni h aztán 3-4 hónap múlva cseréljem... inkább ne Inkább várok és gyűjtök! Nincs igazam?

(#704) elfelejtette válasza #19617792 (#703) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Sztem most már felesleges ilyen régi cuccot venni. Szerezz inkább egy, a pénztárcádnak megfelelő conroe ready deszkát (az AsRock kínálatában is találsz), és bele egy E4300 v. E6300 procit, és azzal megint ki tudod húzni 2-3 évig. Max. veszel majd bele egy quad core procit, mikor már a dual core kevésnek bizonyul.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#705) Rellind


Rellind
senior tag

Hali.Vettem egy 775Conroe865PE-t. Előtte volt két sikertelen kísérletem DualVsta-val...nem volt videojel(nem volt kép)... Asus Ati Radeon 9550Ge 256mb-os vga-m van...
Na mármost a lapok 1,5v-os kártyákat favorizálnak...az enyém vajon milyen lehet? Gyanítom hogy 3,3v-os... találtam egy [link] -et ahol van az első hsz-nél néhány kép...nem merem beletenni mert nehogy gallyra vágja a lapot...
Valakinek valami bátorító ötlete van?Ne kíméljetek...
Előre is kösz!
Üdv: Richie


[Szerkesztve]

(#706) lazydog


lazydog
addikt

Összeállt az ASROck 775i65G+E4300 fődarabokból álló konfigom.
Ennyit tud alapon. [link]
Ez a maximális húzas melletti teljesítmény, 280 MHz FSB mellett. Itt még beton, illetve prime-stabil a cucc. [link]
A lapban gyakorlatilag nem lehet feszültségeket emelni, és a maximális FSB lehetőség 300 MHz.
Ugyanez az OCCT, és a SuperPi egyidejű futtatása esetén. Jól látszik, hogy kicsit lassabban számol az OCCT brutális mértékű terhelése mellett. [link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#707) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

K8nf4g-vsta alaplapon futtat vki vistát? Csak mert a dobozon rajta van a vista logó, a weben is fent hagyták, de ajánlani csak k8nf6g-vel ajánlják és vista drivert sem raktak fel a lapocskához... :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#708) Lortech válasza Polllen (#707) üzenetére


Lortech
addikt

Megy rajta a vista. Az ajánlás itt nem jelent semmit. Vista alapból felismeri az alaplapi dolgokat.

Thank you to god for making me an atheist

(#709) Polllen válasza Lortech (#708) üzenetére


Polllen
nagyúr

Thx! :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#710) BlueAthlon válasza wwgolf (#699) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

GART driver: Alaplapi chipset AGP vezérlő drivere. Ha nincs fent, akkor mennek a cuccok? Abban az esetben a VGA PCI módban megy csak.


Próbáld ki másik ramokkal is! Noname Samsung/ Hynix modulokkal már nekem is szívóztak. AliveNF6G, AM2NF6G, AliveNF4GDVI is. Azóta csak kingston/kingmax/ corsair VS ramokkal etetem őket.

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#711) wwgolf válasza BlueAthlon (#710) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Üdv.
A Gart nélkül tényleg megy minden, DE 3DMark 05 06 videókártya pontban feleannyit hoz + ha dvd-t másolok (NERO 6.3.1.25) a max olvasási sebesség 3400-4000Kb/s ha a gart fentvan 10e is van.

A memóriákat teszteltem, a memtest86-3.2 progival, boot után kb 8 órát ment, lement vagy 30x, és nem talált hibát a memóriákba :F

Valami netes cím nincs ahonnan esetleg más GART DRIVER-t találhatnék és hátha rendeződne :F

A memória cserért holnap kipróbálom, reméllem ahol vettem tartanak más memóriát is :W

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#712) eddie17


eddie17
addikt

Hellosztok!
Mért van az hogy az Asrock 939 Dual SataII lapom nem akarja a proci ventit lejjeb venni?
Van rá valami szoftveres megoldás?
cnq aktíválva, proci 1ghz-en megy 1.8 helyett. De a venti ugyanúgy pörög.

(#713) Borosz


Borosz
senior tag

Én vettem egy K8NF6G-VSTA-t. Előtte ASUS K8N E-Deluxe volt. Kicseréltem a lapot és nem kellett ujratenni az XP-t. Még csak délelőtt raktam be, de eddig csak jót tudok mondani róla. :DDD
Sempron E6 van benne úgyhogy megpróbálok egy kis tuningot is. Ami érdekes, hogy az Nvidia Network utility-t nem tudtam használni az ASUS-on ezen meg hibátlanul megy. :F
Jah...és gyorsabb a lap, mint az előző sok tekintetben. Akár egy érzékelő kiolvasást, akár egy boot-ot nézek gyorsabb pedig ebbe csak 1600MHz-en megy a procc, az ASUS-ban meg 2200-on vitte a 2800+ Sempront. Ez is érdekes. a BIOS minkettőben AMI.

(#714) Borosz válasza eddie17 (#712) üzenetére


Borosz
senior tag

BIOS-ban van egy olyan, hogy Quiet Fan. Ott lehet valamit állítani - nálam legalábbis - de csak akkor hatásos, ha 4pin-es venti van a procin. Nem tudom a Dual Sata-nál ez hogy jelentkezik...

(#715) lazydog válasza eddie17 (#712) üzenetére


lazydog
addikt

Nincs a lapban venti szabályozás lehetőség. Hardveresen kell azt megoldanod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#716) arpeen2


arpeen2
senior tag

Egy barátomnak szívok a gépével pár napja légyszi segítsetek.
ASRock 775i65G lap volt benne 512 ram és ugye venni kellett bele még 512-t. Itt jöttek a gondok. A Good RAM mellé tettem egy kingmaxot mindkettő 400-as (amik 333-on mennek mert egy 3GHz-es cerka van benne) természetesen nem mentek dualban de ez nem is volt fontos mert netezni, töltögetni kellett a gép. Szal jöttek a restartok mikor a két memcsi együtt ment a lapban, BIOS-ban engedélyeztem már a Flexibitily option-t is, meg spread spectrum, meg mindenféle butitást de nem mentek. OK mondom vittem két egyforma 512/400 memcsit tegnap azt már sikerült elérnem hogy a memtest nem írt hibát, de miután otthagytam a gépet 20 perc múlva hívtak hogy megint dobja a restartot. A legújabb bios van fent. Ja persze az új memcsiket már dualban kezeli/kezelNÉ ha tudná. Itt is butítottam már a rendszeren de egyelőre nem megy a dolog. Valakinek 5let, tanács ?

Még az este az jutott eszembe hogy a biosban van az a beállítás hogy ''configure timing'' ez ''By - SPD''-re van állítva. Az esetleg lehet hogy automatikusan nem jól állítja be az időzítéseket és manuálisra kellene állítani ?

(#717) Borosz válasza arpeen2 (#716) üzenetére


Borosz
senior tag

Memória kompatibilitási táblázatban ott vannak a kérdéses modulok AsRock-ék honlapján?
Az SPD rossz kiolvasása sztem lehetséges, de ahhoz, hogy ezt megállapítsd bele kéne bújnod az IC-be. :DDD

(#718) lazydog válasza arpeen2 (#716) üzenetére


lazydog
addikt

Ugyanilyen ASRock 775i65G alaplapom van, 2x512/400 Geil Value RAM-al. Még jelentős húzás mellett is tökéletesen működik.
A Flexibitily option, és a Configure DRAM timing by SPD is, Disabled-re van állítva.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#719) eddie17 válasza lazydog (#715) üzenetére


eddie17
addikt

Éreztem. Akkor majd veszek valami halk ventit. Kösz mindenkinek a segítséget!

(#720) ***HG*** válasza arpeen2 (#716) üzenetére


***HG***
tag

Majdnem hülyeséget írtam :B :B :B



[Szerkesztve]

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#721) ***HG*** válasza arpeen2 (#716) üzenetére


***HG***
tag

Szóval ha csak a régi 512-es memcsi van benne magában akkor mi a helyzet?

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#722) Blaise


Blaise
veterán

üdv!

ASRock 4CoreDual-VSTA

ilyennel van vkinek tapasztalata ?

(#723) lazydog válasza Blaise (#722) üzenetére


lazydog
addikt

Érdeklődj a lap lánykori nevét viselő topic-ban. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#724) Blaise válasza lazydog (#723) üzenetére


Blaise
veterán

Ohh...hogy erről van szó ? :D

Látom már nagy rajongótáborra tett szert :C

(#725) #19617792 válasza elfelejtette (#704) üzenetére


#19617792
törölt tag

Én is így gondolom felesleges lenne már ilyen régi cuccot venni, meg aztán gyorsan szállnak lefelé az árak úgyhogy jobban megérne az új!! Nyár közepe tájára tervezek új gépet ezért előtte ki akarok kupálódni, hogy milyen konfignak lenne értelme! Core 2-n töröm a fejem csak még drága! E4300 v. E6300 sztem inkább E6300 mert kb 2-3ezerért 2x annyi L2-t kapsz (ja és 1066FSB-t)... ez csak az én véleményem. Asrock lapom van úgyhogy emellett teszem le a voksomat! Túlhúzni nem fogom se ezt, se azt... Úgyhogy nem kell DFI v ABIT....

(#726) elfelejtette válasza #19617792 (#725) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Lehet, hogy én néztem be, de nekem úgy rémlik, hogy az E4300-ban ua. cache van (2x1MB) mint az E6300-ban. Az E4300-at meg nyugodtan felhúzhatod 200-ról 266MHz-es FSB-re, még egy AsRock lapban is alapfeszen, így kapsz egy E6600-at, mivel ugye
E4300=9x200MHz
E6300=7x266MHz
E6600=9x266MHz
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#727) lazydog válasza #19617792 (#725) üzenetére


lazydog
addikt

Mint már elfelejtette kolléga nem felejtette el közölni veled, semmivel sem kevesebb a cache mérete. Másrészt a 9x szorzó miatt az E4300 sokkal jobb egy szerényebb, például ASRock alaplapban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#728) Loha válasza wwgolf (#711) üzenetére


Loha
veterán

Nem lehet, hogy kevés a tápod? Ha kékhalál nélkül újraindul a géped, akkor sztem a legvalószínübb, hogy táp gond, de szinte biztos, hogy hardverhiba és nem szoftver.

(#729) elfelejtette válasza lazydog (#727) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ááááá...
Csak most esett le!
(Nem semmi. 28 órája agyalok ezen a hsz-eden)
Ez nagyon ült öregem! :C :DD :))

Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#730) wwgolf válasza Loha (#728) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Hali.
Amúgy kösz a segítő szándékot. (Tápom Chieftec 410W , az elég :C )

Alaplapcsere után minden rendben van. Most ugyanaz az alaplapom van, csak valószínű következő verziós. (Ezen 1.4-es bios volt alapból + más az AGP csatlaqkozó kialakítása, míg az előd 1.3 Bios-os volt alapból.

Most minden tökéletes, így már elégedett vagyok az alaplappal. :C

THX.

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#731) elfelejtette válasza wwgolf (#730) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Mi a tápod pontos tipusszáma? Ugye nem 410-212? Mert azoknak a készenléti köre hajlamos megdögleni?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#732) Borosz


Borosz
senior tag

Valahol olvastam, hogy az AsRock lapok nem kifejezetten tuningbarátok. Cáfolom. K8NF6G-VSTA mATX lapom van 2600+ Sempron64-el, 512/400 KingMax-al és a jelenlegi beállítások szerint 270MHz az FSB és 224MHz a RAM órajele. De volt már, hogy 250-en hajtotta a lap a ramot 8-4-4-3 időzítésekkel. Minden feszültség alapon van.
Piros pont az AsRock lapoknak!
:C

(#733) elfelejtette válasza Borosz (#732) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Úgy bizony. Nálam a te lapod elődje, még K8NF4G-SATA2 néven, benne egy 2800+ proci, és 265MHz-es FSB-vel megy, mellette 2x512 KingMAX Hardcore szinkronban (DDR530), illetve a 7300GT voltmoddolva 785/1680 MHz-en, a tőled vett Primecooler hűtővel!
Szóval AsRock forever!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#734) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!
Egy K7NF2 lap szorzóbeállításában szeretnék segítséget kérni. Nem a pontos beállítás, hanem annak a helye érdekelne, vagyis hol lehet állítani?
Van egy FID jumpers nevűhely a lapon, ha jól gondolom az lenne az? Ehhez kapcsolódik, hogy az FBS-t szeretném 400-ra felhúzni, de a proci miatt nem lehet 13.5-ös szorzóval. Tehát, pl. 13.5x133 helyett 9x200-ra állítom, az milyen következményekkel jár(hat), milyen hatással van a procira?

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#735) dodopek


dodopek
addikt

sziasztok!
Nem tom mirt csináljak!Az előző alaplapomhoz as sata driver egy floppy-n volt,és amennyire emlékszem,az XP telepítéskor kifeezetten 1.44 lemezt kér a satát felismerni.Az uj asrock laphoz viszont már csak cd-n van a sata driver.Vajon tom majd ezt igy telepíteni,hogy a rendszerwinya sata-s legyen?Vagy írjam ki a telepítőket kis lemezre?
Előre is kösznöm a segítséget!
Dodo
Ps: Bocs mindenkitől,hogy több topicban is felteszem ezt a kérdést,de feltétlen kell a válasz!

(#736) pepeno1


pepeno1
tag

Üdv!

Én is az előttem szólókhoz hasonlóan küzdök a K7NF2-RAID-es alaplappal. Elég sután oldották meg ezt a ''CD-ről felbootolok, majd lemezt kérek a SATA-hozé és majd arról esetleg elindulok'' dolgot. Nem értem, ha ott van a CD, amiről ugye freedos indul, meg a kiadási dátuma 2006, akkor miért nem tudták megcsinálni, hogy betölti a SATA cucc magát a memóriába, és esetleg ad egy interfészt a windows-nak, hogy lássa azt a szerencsétlen SATA-s vinyót.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#737) pepeno1 válasza cvn69 (#734) üzenetére


pepeno1
tag

Az már lehet, hogy egy kicsit sok lesz a procidnak, de hajtottam én már 1,2 GHz-es procit 2,0 GHz-en, igaz csak 33 MHz-cel emeltem az órajelét 166-ról 200-ra.
Szerintem próbáld ki 200-on a procit, aztán max nem indul el, vagy ha észreveszed, hogy fagyogat még vehetsz vissza belőle. De egy 2200+-osnak illenék bírnia az 1800 MHz-et.

A proci jumperei balról a socket mellett vannak, asszem 3X5 db. de ha kaptál hozzá könyvet az útmutatást ad erre is. A helyét megadja. Csak a beállítások a mellékelt CD-n vannak sajna. Így most még nem buheráltam meg a saját gépemet, nekem is 1,2 GHz-en megy a 2800+-os sempron...pazarlááááss.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#738) elfelejtette válasza dodopek (#735) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Az előző hsz-ben benne van a válasz.
Berakod az alaplaphoz kapott CD-t a meghajtóba, bebootolsz róla, és dos alatt létrehozod a sata drivert tartalmazó floppyt, amivel már tudod, hogy mit kell csinálni.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#739) pepeno1 válasza dodopek (#735) üzenetére


pepeno1
tag

Jahm4 Felbutulsz az Arock-os CD-ről, majd nyomogatot az F11-et és bejön a boot menű. Ott kiválasztod azt a CD-t, amelyikről bootoltál, majd nyomsz neki egy ENTER-t. aztán megkérdi szeretnél-e egy floppy-t készíteni a SATA vezérlőhöz. Ez értelmetlen kérdés, mivel máskülönben nem is kellene a CD az elején. Szóval igen. Kér egy lemezt, hát adjál neki. Majd rámásolja a SATA vezérlőt, meg állítólag bootolni is tud majd a lemezről, hogy el tudjon indulni a ziXPé.

Tegnap eddig jutottam...majd ma folytatom, ha vettem kislemezeket...

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#740) pepeno1 válasza elfelejtette (#738) üzenetére


pepeno1
tag

Szóval azt mondod, hogy egy 2800+-os Sempront K7NF2-Raid-es alaplapban meg lehet hajtani 266-os FSB-vel?...az karaj lenne...

[Szerkesztve]

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#741) elfelejtette válasza pepeno1 (#740) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezt mondtam volna?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#742) cvn69 válasza pepeno1 (#737) üzenetére


cvn69
tag

Köszi a választ!
Jelenleg is 1800MHz-en megy (133x13,5), úgyhogy bírja és nem is áll számdékomba jobban hajtani.
A kérdés inkább arra irányult volna, hogy a gép szempontjából van-e különbség (és mi) a 133x13,5 és a 200x9 között? Tehát, az FSB-t lehet-e emelni minden további nélkül, ha a szorzót arányosan lejjebb viszem? Jó lenne kihasználni a 400-as RAM-ot, hogy ne 266-on menjen.
Érdekes (legalábbis nekem), hogy a BIOS-ba hiába állítom 400-ra a RAM-ot a windows (Everest) már csak 266-osként ismeri fel.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#743) pepeno1


pepeno1
tag

Na akit érdekel:
K7NF2-RAID bootolása ha XP-t vagy 2000-et telepítesz SATA-s vinyóra:
Alaplapi csodálatos szürke-rózsaszín AMD-nVIDIA McAfee felíratú szárvárszos repülős CD a meghajtóba. Nyomogatod F11 előjönni boot menü. Majd kicseréled XP lemezre (gondolom én, mert nekem 2 meghajtóm van és a másikban csücsült az XP lemez, amit megadtam neki bootolni) és szépen elkezdi telepíteni a ziXPét. A BIOS menü pedig F2. :C :))

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#744) Loha


Loha
veterán

Beszereztem egy Asrock Conroe865PE lapot C2D E4300-al. NF2-ről és Bartonról váltottam, minden részegység tökéletesen megy az új lapban is még a windowst sem kellett újraraknom. Az alaplap teljesen rendben van, stabil minden frankó, 800-as FSB-s procival szépen megy szinkronban a RAM :) , szóval aki ilyen lapot tervez, én mindenképpen E4300-at ajánlanék E6300 helyett.

Egy apró hibát vettem észre, az egér PS/2-es portja nem szereti a nagyteljesítményű egereket X7-es egeremmel, 100%-os prociterhelésnél sípolgatott a gép és beakadt az egér, de szerencsére USB-ről kifogástalan.

Tuningot még nem próbáltam, de a PAT-ot be lehet kapcsolni a lapon, Bypass Access néven van a BIOS-ban. Everest memória sebesség alapórajelen, ramok szinkronban, PAT bekapcsolva, időzítések: 2,5-3-3-6: [link] Érdemes összehasonlítani a PH!-s teszteredményekkel: [link] Teljesen ugyan azok az értékek mint a tesztben i975-ös chipsettel és 800-as DDR2-es rammal, sőt a késleltetés még az E6300-nál is jobb! Szóval sztem aki ezt a lapot választja semmit sem veszít teljesítményben, és tuningban sem sokat... :) (3200+-os Barton után vhogy nem foglalkoztat jelenleg a tuning :D )

(#745) elfelejtette válasza Loha (#744) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Grat a váltáshoz/választáshoz! :R

Azért majd tessék min. 266MHz-es FSB-re átállni, így kapsz egy felezett cache-es E6600-at! :C

Egyébként a 7600GT-d mit szól az új szomszédhoz? ;]

Na jó, nem rizsázok tovább!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#746) pepeno1 válasza pepeno1 (#743) üzenetére


pepeno1
tag

Csak annyi megjegyzés, hogy a CD-vel nem kell szórakozni. de az F11 indulásnál ajánlott, valamint az F2, ha még valamit előtte be akartok állítani

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#747) lazydog válasza Loha (#744) üzenetére


lazydog
addikt

ASRock + E4300 rulez! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#748) szucsinka válasza Loha (#744) üzenetére


szucsinka
őstag

hy
nekem is conroe 865pe van
mi az a PAT? :Y

(#749) lazydog válasza Loha (#744) üzenetére


lazydog
addikt

Az én lapom BIOS-ában nincs PAT nevű beállítási lehetőség, pedig igen közeli rokonságban van a tiéddel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#750) pepeno1


pepeno1
tag

Hali!

Az Asrock K7NF2-RAID-es alaplap nem mondanám, hogy nagyon szuper. Sajna a 10X-es szorzót 8Xosnak látta, és habár a 2800+-os Sempron bírja a 266 MHz-es FSB-t, csak 100 MHz-en engedte leindítani. A szorzót pedig csak 19X-esre tudtam beállítani (így lett 2200+), mert 2,0 GHz-en (2400+) már fagyott. Ja és az FSB is leesett 100 MHz alá, így a tényleges üzemi frekvencia 1889 MHz.
Gáz.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.