Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) zzzzorgi válasza trebrona (#82688) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Dual sim-es samsung itt jóval több van mint otthon, mert itt konkrétan majdnem minden tipusnak van dual verziója. Már az s5-nek is. És általában mindent eredeti telefont jóval olcsóbban meg lehet venni...nem eredeti Kínai fake-el már elárasztottam a fél baráti körömet, nyilván egy fake s5 50-60 eur a jó minőségű fake sem drágább mint 70 eur, de azért ajánlatos 2-3-at ajándékba adni, hogy egy jó legyen benne. A kínai-kínai meg mégis csak kínai...:) Jó párszor voltam itt, velük dolgozok és ismerem milyen minőségre törekednek...úgyhogy kínai cuccot biztos nem veszek. Azért köszi a segítséget...:)

Zsolt

(#82702) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82701) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ez azért vicces, mert ebben a topikban mi szinte mind kínából rendelt telefont használunk, amit te most lehúztál. Elmondom, volt samum, és javítani is illetve szoftverezni is szoktam jó párat, de most is egy xiaomi van a kezemben és nem az ára miatt választottam. Vannak kinában is A brandek amik ketté pisilik a samsungot. ;)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82703) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Newman K1S vagy ZTE V5? Nem tudok dönteni közöttük.

(#82704) 426os válasza zzzzorgi (#82701) üzenetére


426os
őstag

Pedig a nevesebb kínai márkák között inkább vannak használható példányok, mint a "nagy" márkák koppintásai. Kérdezz csak meg egy ottani embert mi a véleménye a Xiaomi, Lenovo, Oppo, ZTE, Huawei tb. márkákról (van még, csak lusta vagyok írni).

.

(#82705) TedThomas válasza tototos (#82703) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Ha már csak kettő között vacillálsz akkor senki nem fog helyetted dönteni mire költöd a pénzed.

Ha nekem kéne dönteni ZTE. 1/4 vs 2/8
Volt Newmanom, nem volt rossz de nem csúcs minőség.
ZTE itt a fórumon több embernél is járt és tetszett nekik: Fórum

(#82706) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82702) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Nem a kínai márkák miatt írtam ide, hanem a kínában vásárolt, cenzúrázott mobilok emberivé varázsolása miatt...
Ha már arról beszélünk a Kínaiak milyen telefont használnak elmondhatom, hogy a 70% - kezében iphone van. Ezekből a nagy többség 4/4s és kisebb százalék az 5. Látok nagyon sok samsungot valamint sony-t...és az összes többi említett Kínai márkából elég keveset. Pre-paid mobil internet kártyát a china mobiltól vettem ahol hasonló választék fogadott mint egy otthoni szolgáltatónál. Samsung, apple, sony, nokia...van egy mifi huawei-em amit Németországban vettem, amikor megmutattam az eladónak, hogy ezzel szeretném használni a kártyájukat azt mondta ezt Ő nem is ismeri. Ha a tabokról beszélünk akkor más a helyzet, először is nem annyira nagy divat mint otthon, de ha valaki azzal szaladgál az szinte biztos, hogy nem ipad, de nem is samsung. Ebben az esetben igaz, hogy kínai tablet van náluk.

Zsolt

(#82707) Bendegúz98 válasza zzzzorgi (#82697) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

µ portable

(#82709) tolvaj! válasza #40993792 (#82708) üzenetére


tolvaj!
őstag

+1 :K

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82710) doongoo válasza Buccer (#82542) üzenetére


doongoo
addikt

Car dock for smartphone 2

(#82711) aronpapa válasza Hyacinto (#82689) üzenetére


aronpapa
tag

Az eMAG-tól többször is rendeltem már. Gyorsak, pontosak, és az áru átvételekor fizetsz, ha az tetszik egyáltalán.
Garis ügyintézésükkel eddig szerencsére nem volt dolgom.

(#82712) gfefe


gfefe
őstag

Üdv Mindenkinek.

Kissé eltér a kérdésem a topik eredeti témájától, de kérlek titeket, hogy segítsetek.

Adott egy Kínából származó ám tegra 3 al szerelt telefon : [link]

Szükségem lenne 64 bites win7 alá telepítő fájl mivel újra raknám a telón lévő androidot viszont a cwr nem megy fel csak ha van megfelelő driver.

SOS plees. :R

gfefe

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#82713) b0bcat válasza zzzzorgi (#82706) üzenetére


b0bcat
addikt

Nyilván a statisztikák hazudnak arról, hogy a kínai belpiacos gyártók hány millió készüléket adnak el otthon, és a csóró kis kínaiak az éves fizetésükkel vetekedő árú készülékekkel szaladgálnak... :U Nem vonom kétségbe, hogy sok ájfónt látsz magad körül (itthon is 20 millás autókkal jár sok ázsiai :DDD), de kétlem, hogy ez reprezentatív lenne.

@terra:

A xiaomishop.hu hivatalos magyar forgalmazó?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#82714) csendes


csendes
őstag

Tanácsot szeretnék kérni vásárláshoz. Szempontok:
Lehetőleg ne törjön össze az első napon. A vállalati SIM miatt megbízhatóság és tűrhető hangminőség. Internetezéshez kellően gyors legyen, napfényben is olvasható kijelző (IPS?), tűrhető színek, megbízható WiFi otthoni routerrel kb. 15 m-ig. Fejhallgatón zenehallgatás, esetleg rádió. Bírjon ki egy napot az akku. Kamera, játék nem érdekel, GPS-t sem tervezem használni. Nincs kedvenc márkám.
EU raktárból szeretnék rendelni, hogy ne kelljen az ügyintézéssel bajlódni. Kb. 130 USD-ig.
Quad-core, 1 GB RAM és IPS feltételekkel (egyikhez sem ragaszkodom, csak a fentiek miatt gondoltam) ezeket találtam most jelenleg éppen (mindből lejön 5 USD, ha feliratkozom a hírlevélre):
[UMI X1 Pro; 110 USD] HD kijelző 4.7", Android 4.2, 2000 mAh, néhányan panaszkodtak a gyenge hangerőre.
[Ulefone U5; 130 USD] qHD kijelző 5.5", Android 4.4, 2800 mAh
[Elephone P6I; 105 USD] qHD kijelző 5.0", Android 4.4, 2100 mAh, itt nem szerepel, hogy Gorilla üveg van-e rajta.
Ha valaki tud jobbat, előre is köszönöm. :R

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#82715) TedThomas válasza csendes (#82714) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Antelife spanyol raktára felejtős. Laza...nak 6 telefonból 5 szar volt. Használt selejtet küldtek tippre.

130 USD, euraktár, és még jó is legyen nem egyszerű

Zopo 700? [link]

Nézz körül hardveraprón: [link]

(#82716) b0bcat válasza csendes (#82714) üzenetére


b0bcat
addikt

Az U5-öt megveheted itthon is Concorde 5500 néven. Potom 55 ezerért. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#82717) zzzzorgi válasza b0bcat (#82713) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Az a helyzet, hogy Kínában azért nem annyire keresnek rosszul az emberek mint ahogy mi gondoljuk európában.
Átlagban, ha nem a mérnököket, felsőfokú végzettségűeket nézzük akkor is olyan 3-4000 rmb-t keresnek. Ami vetekszik az otthoni fizetésekkel...a saját szakmámban, ipari területen dolgozók pedig (5-10e) körül. Ami kb. 600 eur - 1250 eur. Nem kell lebecsülni őket, nem csak a munkabérek miatt olcsóak ők, sokkal inkább a körülmények miatt ahogy/ahol dolgoznak. Mindegy nem érdekes a dolog, még egyszer köszi a segítséget...

Zsolt

(#82718) siryeti válasza #40993792 (#82694) üzenetére


siryeti
tag

Akkor már semmi esély az életbentartásra?
Mondjuk engem már az is meglepett hogy a kijelző bekapcsolt. :Y
Eddig azt olvasgattam hogy ha a pc felismeri akkor még van halvány esély bármire, de ez úgy érzem folyadék kezelés után már nem érvényes. :(

(#82719) csendes válasza b0bcat (#82716) üzenetére


csendes
őstag

Már csak 50 ezer. Vagy esetleg a Concorde 5005 (iNew V3) 60 ezerért.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#82720) tototos válasza TedThomas (#82705) üzenetére


tototos
őstag

Kíváncsi lettem volna a tapasztalatokra Newman esetében. Elég jól árazott készülék 8 maggal 2giga rammal és 16 giga flashhel. Zte készülékem van most is. Meg vagyok elégedve a minőségével.

(#82721) tototos válasza csendes (#82719) üzenetére


tototos
őstag

Zte v5 vagy Newman K1S? Mindkettő kapható itthon egyik fórumtárstól

(#82722) csendes válasza TedThomas (#82715) üzenetére


csendes
őstag

Ennyire megbízhatatlan? A harmadik a listán (Elephone P6I) merimobiles-nél van EU raktárban. Elvileg nagyjából annyit tud, mint a ZP700, csak már Android 4.4-es, kicsit nagyobb az akku és most 40 dollárral olcsóbb. :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#82723) TedThomas válasza tototos (#82721) üzenetére


TedThomas
aktív tag

130 USD-ért? Kettőt kérek :D Ugyanis ennyiért keres.

(#82724) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni, mert nem sikerul kivalasztanom a megfelelo telefont. A lenyeg, 50 ezer JMF korul, (60-ig belefer...) kene nekem egy fasza cucc, jo GPS-sel, iranytuvel, elfogadhato fenykepezovel. Hosszas tiprodas utan a lenti 3 tipusra szukitettem a kort:
1. Motorola Moto G 16GB
Ez meretben jo lenne, tetszik is, csak nem bovitheto...
2. ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)
Ez nagyon tetszik, a 2GB RAM miatt, de... tul nagy
3. Xiaomi Redmi 1S a Qualcomm csipes
Hat, ez meretben elmegy, kicsit nagy, es olcso... megvehetem az e-digiben, frankon, garisan... logikus dontesnek tunik megvenni.
Persze, szerettem volna NFC-s telot, de az mindezekbol hianyzik. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82725) Laza... válasza tvamos (#82724) üzenetére


Laza...
addikt

1S bugos, nem ajánlom - Ha már ez a típus, az MTK verzió is elég mindenre, és nem bugzik, nem melegszik, jó a GPS-e is.
Motot nem ismerem :)
ZTE v5 - jelenleg most ez a best buy (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#82726) gipsztigris válasza tvamos (#82724) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha nekem kellene vennem, akkor ezek közül nem kérdés, hogy a hazai garis (és nemmellesleg nagyon jó árú) Redmi 1S lenne a választott.

(#82725) Laza...

Telenor "bug"-ra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#82727) 426os válasza tvamos (#82724) üzenetére


426os
őstag

A ZTE 2-2 mm-el nagyobb csak a Hongminál 0,3" -al nagyobb kijelző mellett. Nem számottevő különbség, szerintem észre sem veszed

.

(#82728) Laza... válasza gipsztigris (#82726) üzenetére


Laza...
addikt

Nem csak arra, a memóriakezelésre, melegedésre, kis akksira is

Nekem volt 1S is, "régi" MTK is, és az MTK 100x jobb teló. Stabil, gyors, nem bugzik, mindenre elég. Érdeke smódon a snapis már olcsóbb is... (nem véletlen)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#82729) XenHai válasza tvamos (#82724) üzenetére


XenHai
senior tag

Most zte-m van de volt 1S-em.
A hongmit nagynak éreztem ezért is adtam el .
De érdekes a zte nem tűnik annyira nagynak más dizájn vagy lehet a -1mm vastagság az oka de kényelmesebb nekem mint az 1S volt.

(#82730) GIJoe


GIJoe
addikt

lehet nem érdemes már az alsó kategóriában sem a noname telefonokat hajtani?

(#82731) gipsztigris válasza Laza... (#82728) üzenetére


gipsztigris
addikt

Közel két hónap távlatából azt tudom mondani, hogy ezek a problémák a napi szinten abszolút nem jelentősek! Sőt! Igazából a feleségem csak jót mond róla. Ha pedig a kinti ÁFÁS árat és a hazai garanciás közötti 6 ezer forint különbséget nézem, akkor nem kérdés, hogy melyik a jobb vétel szerintem.
Szóval, lehet, hogy elfogult vagyok a Snapival szemben, de 100x inkább "melegedős" snapi, mint egy MTK....persze azok között is vannak vállalható darabok, de a kettő nem egy kategória.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#82732) Laza... válasza gipsztigris (#82731) üzenetére


Laza...
addikt

Értem amit mondasz, én meg a felhasználói élményt mondom. A kettő ugyan az. Csak több kijelzőidőt kapsz az MTK javára. A GPS-e is teljesen rendben van, minden játék elfut rajta. Akkor miért is jobb a snapi? :F Antutut nem használ az ember napi szinten

Ha meg snapi, akkor ZTE v5 - fényévekkel jobb teló mint az 1S. A 2GB RAM pedig nyugalmat hoz

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#82733) kisda válasza kisda (#82569) üzenetére


kisda
aktív tag

Szétszedtem a zp980+-t a ledgyengülés miatt. 4.95V mérhető a leden bekapcsolt zseblámpával. Led lenne akkor tényleg elgyengülve? Mivel a feszültség gondolom rendben van.

(#82734) gipsztigris válasza Laza... (#82732) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyébként meg most olyanról beszélünk ami nem is volt kérdés. :) Volt három alternatíva amik közül csak és kizárólag a hazai garancia miatt az 1S-re "szavaztam". Ha mindegyik külföldi beszerzés akkor a ZTE!

A Snapi pedig ÁLTALÁBAN jobb mint az MTK. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#82735) beg válasza gipsztigris (#82734) üzenetére


beg
veterán

A barnák meg szebbek, mint a szőkék. Szubjektív hitvitákba ne menjünk bele, mert flémömleny lesz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82736) gipsztigris válasza beg (#82735) üzenetére


gipsztigris
addikt

Miért nekem mondod? :F

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#82737) beg válasza gipsztigris (#82736) üzenetére


beg
veterán

Mert most te voltál közelebb :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82738) wwenigma válasza kisda (#82733) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem lényeg a feszültség mert nem egyenfesszel megy igy nem hiszem hogy jot mertel, hanem a frekvencia is mert PWM-mel huzzak fel a fényerőt, túlvezérelve a ledet - oszcilloszkóppal lehetne megnezni pontosan. Egyébként ja, idővel elfáradhat de nem jellemző. Csatlakozásokat, forrasztást nézd meg, utána meg ledcsere ha beszerezhető és ugy van feltéve hogy lelehet.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82739) csendes válasza TedThomas (#82723) üzenetére


csendes
őstag

Nagyon jó telefonok, csak nem tudnám kihasználni az erősebb CPU-t. A Newman K1 S 144 dollárra (+ÁFA) le volt értékelve az antelife-on, de már elfogyott. [link], meg ennél olcsóbb Európából rendelni 160 dollárért nyolcmagosakat (Kingsing T1, Bluboo X2). De a 130 dollárba is belefér a fenti három, csak most nem tudom, hogy merjek-e rendelni a spanyol vagy más európai raktárból; még meggondolom.:U. Esetleg az Elephone P6I-ről valaki tud valamit? Közben már leértékelték 98 USD-ra (-5 USD kupon a hírlevélért) európai raktárból [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#82740) káplán


káplán
újonc

Sziasztok.
A segítségeteket kérném.
Mindenlépp kellene egy dual simes telefont vennem. Nézegetem már egy ideje a topic-ot. Nagyon hasznos és kifizetődő szerintem a tapasztalatok megosztása a "laikusok" felé.
S4-ről váltanék. Most két telót hordok magamnál de nagy macera a különböző fajta miatt a töltögetés, autós töltők, itt ott felejtés stb...
Ebay-os leltem egy jónak leírtat, de szerintem kicsit vagy nem kicsit kamus a dolog.
http://www.ebay.de/itm/EU-STOCK-TECA-T92W-ANDROID-4-4-OCTA-CORE-NFC-6-inch-Full-HD-4GB-RAM-18MP-HANDY-/171406794477?pt=DE_Handy_s&hash=item27e8a41eed#payCntId

Találkozott már valaki ilyennel? Vélemény? Mi a buktatója? Nekem nem lenne problémám a mérettel. Vagy esetleg valami jót nem ismertek 6" körül?

(#82741) káplán


káplán
újonc

(#82742) kisda válasza wwenigma (#82738) üzenetére


kisda
aktív tag

2 forrasztás a ledcsere szalagkábelestől. Szerintem sok az a közel 5V működés közben a leden. Aksi nélkül ráaggattam 3.2V-ot, úgy még kisebb volt a fényereje. Nem tudom érdemes lenne-e belefaragni egy másik ledet vagy sem. Mellesleg, mekkora áramot képes leadni a led vezérlője? Gondolom az 1W powerledet már nem szeretné.

(#82743) ssj81 válasza csendes (#82739) üzenetére


ssj81
aktív tag

Én megrendeltem 1,5hete P6i-t.Nem postázták ezért gondoltam nem várok tovább és beszélek az eladóval.Azt mondta egyenlőre nincs hozzá még jó szoftver és nem megy a gps.Ha jó így is akkor postázza...Inkább visszakértem a pénzt.Megnéztem a needrom-on és tényleg irkálnak olyat,hogy nem megy a gps.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#82744) gfefe


gfefe
őstag

Kérésemre némi segítséget kérhetnék: [link]

Vagy egy romot amit telepíthetnék stock recoweriből...

Köszönöm.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#82745) wwenigma válasza kisda (#82742) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom, akár telefononként más és más lehet. Nem sok az 5V a PWM miatt, es csak igy van meg a kivant magas fényerő akacsony fogyasztással és melegedéssel. Szerintem ne kiserletezz vele es csak gyari cuccot rakj bele.

gfefe: szerintem neked valami 2magos MTK cuccos telód van, az ára alapján - hacsak nem volt valami űberakció. Mi a vid/pid amihez a driver kéne? (az eszközkezelőben a sarga felkialtojeles eszkozt nézd meg) Aszongyák amugy hogy innen kell felrakni ezt az univerzálisat de Win8/8.1 x64-re nincs.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82746) gfefe válasza wwenigma (#82745) üzenetére


gfefe
őstag

A linken pontosan mutatom, hogy egy tegra 3 laapkával megáldott teló van nálam...
ha mtk lenne már megoldottam volna....

Jelenleg úgy áll a teló, hogy sima recoweri bejön... os nem....
Fel szeretnék tenni rá egy cwm recwerit valamint egy sima androidot.... találtam valami romot, de nem nagyon engedi [link]

Nagyon kellene valamilyen szintű segítség.

:R

(feltettem az univerzálisat, de azzal se megy semmi.... amúgy win7 x64)

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#82747) Andoidtibi


Andoidtibi
csendes tag

Sziasztok milyen telót érdemes rendelni és honnan ? Nekem a nagy kijelző fontos lenne mivel külföldön dolgozom és csak telefonon tudok kommunikálni a családommal, ebből adódóan dupla kamerás kéne hogy legyen és fusson rajta egy két újabb játék mit ajánlanátok?

(#82748) csendes válasza ssj81 (#82743) üzenetére


csendes
őstag

Így már érthető, miért értékelték le. A GPS-t itt is írják [link], meg azt is, hogy csak két ujjat érzékel egyszerre. Ez mennyire általános, illetve zavaró egy ilyen mobilnál? Ez is lehet szoftverhiba, ami frissítéssel javítható?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#82749) wwenigma válasza gfefe (#82746) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igazabol szvsz a 64bittel van baja (bár nem kéne de mégis), Win7 alatt XP módot csinald meg es indits el egy virtualis XP-t, annak át lehet passzolni az ismeretlen USB-s eszközt és az alatt fel tudod majd rakni amit szeretnél. Masik megoldas egy Virtualbox majd abban egy XP telepitese.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82750) ssj81 válasza csendes (#82748) üzenetére


ssj81
aktív tag

Szerintem nem zavaró ha csak 2 ujjat érzékel.Nekem P7 minim van,teljesen jó telefon a kamerája nem nagy szám sajnos,de minden tökéletesen működik.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.