Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) Hyacinto


Hyacinto
tag

Sziasztok!

Vergődöm már egy ideje androidos dual sim ügyileg. Volt már két despute-tal végződő kínai rendelésem, szóval nézelődtem itthon is hátha. De úgy látom, hogy a Xiaomi Hongmi 1S vagy Note lesz a nóta vége :) . Illetve játszik még Nokia Lumnia 520 is (nem ragaszkodom az androidhoz :) ). Tudnátok ajánlani itthonról még esetleg telefonokat a Hongmi ára alatt?

Az emagnál láttam sokfélét, gondolom B brandes kínaiak, de fontos lenne a gari és a számla (el tudnám számoltatni). Szóval nem nagyon bízom a kínai boltokban és a garanciális ügyintézésükben , mert hümm, huncutok a srácok és akkor még enyhén fogalmaztam. amilyen szerencsém van, biztos, hogy hibás készüléket fogok ki :( és nekem nem mindegy, hogy levelezni kell és unszolni a webshopot hetekig plusz a teló visszaküldési költsége ( ha a hardverapróról veszem akkor is én fizetem a visszaküldés költségét) vagy magyarul telefonon vagy levélben el tudok intézni mindent gyorsan.

Tudom, hogy sokatoknak bevált a közvetlen rendelés, ám én két pofára esés után eléggé elbizonytalanodtam. Persze a pénzemnek én sem vagyok ellensége :) . Ha tudtok valami atom biztosan és kimagaslóan customer friendly boltot akkor ne tartsátok magatokban. Bár (megint csak károgok de) megbízható és a kínai webshop egy mondatban hááát ;] . Vagy egy olyan telefont ami nem mondja be egy hét után az unalmast akkor jöhet az is.

Tehát akkor a követelményeim:

- hazai, megbízható webshop (én a az edigitalnál és az emagnál nézelődtem) vagy üzlet (Auschan, oda ma megyek is :). Media Markt esetleg? )
- 55k pénzügyi határ
- játékra, filmnézésre, videó és fénykép készítésére nem használnám (legalábbis nem elsődlegesen), minden másra igen
- Fm rádió esetleg, de nem létfontosságú, viszont fejhallgatóval átlagosnál, közepesnél jobb legyen a zenei lejátszás, de ha ez nincs az sem életveszély.
- kimagasló GPS sem kell
- normális, jó felbontású kijelző (ne folyjon ki a szemem amíg elolvasok/megírok egy e-mailt)
- ne akadozzon, fagyon a rendszer, fontos a support is, gondolok itt a frissítésekre. Szeretem ha egy dolog nekem dolgozik és nem alám, vagyis "készen" kerül hozzám és nem kell rögtön az első bekapcsolás után vadászni főzött romokra, rootolási lehetőségre meg belenyúlkálni a lelkébe.

Hirtelen ennyi :D. Elnézést, ha túl bő lére eresztettem a mondókámat, de még vasárnap reggel van és még friss vagyok és lelekes :D.

Segítségetek és jó tanácsaitokat előre is köszönöm!

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#82652) tihibaby válasza csordas78 (#82648) üzenetére


tihibaby
senior tag

Töltsd le ezt !
Töröld ki a listából a telefonnal kapcsolatos dolgokat,majd csatlakoztasd fel újra,meglásd újra látni fogja a pc-d a telefont! :K

(#82653) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82649) üzenetére


tolvaj!
őstag

Hol vagy kint, mert két típusa van a telefonodnak? A brazilban tuti, hogy van Play, de a kínaiban, nincs, mert kinában a google szolgáltatások le vannak tiltva. Csak roottal tudsz playt tenni rá.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82654) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82650) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Nagy nehezen, de sikerült letölteni...
Szóval az adatok:
Model: SM-G3812
Manufacturer: Samsung
Board: PXA1088
Display: JDQ39.G3812ZNUANF1
Hardware: pxa1088
Android version: 4.2.2
OpenGL ES version: 2.0
Kernel Acrhitectura: armw7l
Kernel version: 3.4.5-2700438 (G3812ZNUANF1)

Aztán máshol van ilyen:
CPU Architecture: ARM Cortex-A7
Cores: 4
Revison: r0p3

Remélem ezek közül kellett valamelyik...:)

Zsolt

(#82655) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82654) üzenetére


tolvaj!
őstag

Eredeti samu valóban. Flashelni odinnal kell, ha kell, de a root a fontosabb. Sajnos rootolni kell és egy 4.2-es androidhoz való gapps csomagot kell telepíteni. Ha kell a play akkor kell a root is sajnos.

Roothoz ajánlom ezt.
Google csomagot itt találsz.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82656) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82655) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Igen az eredetiség nem volt kérdés, Kínai kollégával mentem vásárolni így jutottunk a samsung márkaboltba.

Egyébként play nélkül tudok telepíteni bármilyen programot?
Gondolok arra, hogy nincs olyan lehetőség, hogy leszedem a playről és átmásolom majd telepítés?
Gondolok főleg a google progikra, szokásos appokra mint pl:
Google Calendar, Drive, Facebook, Youtube, Gmail, Chrome, face messenger,
Minden máshoz nagyjából azért lehet letölteni appot...de ezek leszedhetőek-e?

Rootolástól kicsit viszakodok, félek hogy elcseszem...mellesleg ha viszont rootolásra kerül sor akkor már fel is lehet tenni egy normális androidot nem? Amiben magyar menü is van mert ebben csak az angol az egyetlen emberi nyelv.

Zsolt

(#82657) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82656) üzenetére


tolvaj!
őstag

Amit linkeltem root nem teszi tönkre a telefont, max nem rootolja. Custom romot nem találok hozzá. Kínai kiadás csak, a B végződésű típus a brazil, de hw-sen eltérhet és abban hiába van google csomag, ha fel teszed a készülékre tégla lehet ( ace2 -nél is volt hasonló, a német nfc-s verzió romja téglásított pár sima ace2-őt). Szóval a leg értelmesebb amit tehetsz, hogy rootolod és telepítesz egy gapps csomagot. Illetve root után a morelocal 2-vel próbálhatsz magyar nyelvet varázsolni rá.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82658) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok az utóbbi időben elgondoltam egy lenovo s750 vásárlásán, de még soha nem vásároltam paypallal.. meg külföldről sem... így nem ismerem a buktatókat és a vásárló oldalakat is csak azokat néztem amit az android dual sim telefonos fórumon írnak...
ezek közül most a tmallbox-on a legolcsóbb 196 dollár és állítólag ingyenes a szállítás. a kérdés az hogy lesz e valamilyen plusz költség.
utánanéztem pár dolognak
itt
nos az a kérdés hogy ha jelenleg 196 dollár és ingyen szállítással számolok és nincs egyéb költség. ehhez hozzáadom a vámot és áfát hogy a francba éri meg egy vaterásnak 56 ezerért árulni?
mert ugy logikus hogy keres valamit rajta.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#82659) csordas78 válasza tihibaby (#82652) üzenetére


csordas78
csendes tag

Bocs, de kicsit analfabéta vagyok. Letöltöttem, telepítettem, megnyitottam, de nincs benne semmi telefonnal kapcsolatos dolog. csatlakoztatom de akkor sem megy. :(

(#82660) csordas78 válasza csordas78 (#82659) üzenetére


csordas78
csendes tag

Még a telefon is azt írja, hogy nincs USB kapcsolat.

(#82661) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82657) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

No, sikerült rávenni a kínai nagy testvért, hogy ne blokkolja a letöltést, így az folyamatban van. A fürge netnek köszönhetően csupán 3,5 óra és lent lesz...:)
Úgy látom mind a két file zip. lesz így már jön is a kérdésem, hogy kell telepíteni majd?

Zsolt

(#82662) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82661) üzenetére


tolvaj!
őstag

A framarootot kicsomagolod és .apk, tehát sima telepítő, telepíted, végig viszed, esetleg addig amíg sikerül, mert több root verzió is van a programban és ha minden jól megy rootolt lesz a telefon. A másik,recovery alól telepítendő (gapps).

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82663) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82662) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Recoveryről? Hmm...ez mit jelent? :)

Zsolt

(#82664) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82663) üzenetére


tolvaj!
őstag

Huhh.... az androidos eszközök 98% nak van egy recovery menüje, amit leginkább a bios és dos keverékeként tudnék leírni. Samsung mobilon kikapcsolt állapotban a hangerő fel+ home+ bekapcs gombbal tudsz belépni. Innen lehetőség van telepíteni bizonyos frissítési csomagokat.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82665) janaman01 válasza DarknessHope (#82658) üzenetére


janaman01
addikt

úgy, hogy ott még az áfát te fizeted.....feltehetően (igy szokták csinálni) vám meg ugye nincs

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#82666) KurtCobain válasza DarknessHope (#82658) üzenetére


KurtCobain
őstag

A paypalos fizetési lehetőség a(z egyik) legbiztonságosabb. A tmallbox meg hazudik, mert a szállítás nem ingyenes náluk, és a paypal költséget is felszámolják (4%).
A legtöbben szvsz a minideal-t fogják ajánlani.
A vaterás csak megrendeli a címedre, tehát ha kell fizetni áfát, márpedig kell, akkor te fogod fizetni. :)

Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#82667) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82664) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

A framaroot menetközben lejött...első körben az 1.9.3-as verziót töltöttem. Erre azt írta a gépen, hogy vírusos így ezt nem is mentette. Ezután próbáltam az 1.9.2-t...ez lejött, de ez meg nem rootolta...a google csomag meg úton van, de egyenlőre sz@r van a palacsintába...

Zsolt

(#82668) janaman01 válasza KurtCobain (#82666) üzenetére


janaman01
addikt

ez az a vaterás...de akkor hogy is van az az 56ezer?

Lehetőség van arra, hogy a leütést követően a vételár 60%-ának /ami ebben az esetben 60.000Ft/ azaz 36.000Ft kifizetésére, ebben az esetben a telefon megrendelésre kerül.A maradék 40%-ot/ 24.000Ft/ a megérkezést követően kell kiegyenlíteni.Természetesen a telefon hozzám érkezik és a teljes vételár kiegyenlítése után postázom a vevőnek. Ha a vevő időközben eláll a vételtől, akkor, csak a már befizetett összeg felét kapja vissza!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#82669) Bendegúz98 válasza DarknessHope (#82658) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Az 56ezres az azt írja, ő fizet mindent.
Na az úgy lehet kell 200ezer forint nekem. Meghirdetem 4-en megveszik eszembe sincs megrendelni, 3-5 hét múlva szólok sorry nem jött meg blablabla de f@sz@gyerek vagyok és visszautalom neki a pénzt,és máris van kamatmentes "hitelem"

(#82670) KTU válasza DarknessHope (#82658) üzenetére


KTU
addikt

Inkább innen vedd,
Tmallboxot már régóta nem nézem PayPal-al vásárolsz jön még hozzá pár dollár, meg gondolom Justin hozzáálása azota se változott.

Ja, csak keress rá: Justin :DD

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#82671) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv.
Rendeltem kínából egy Z.doxio mobilt. Amikor megkaptam nem működött rajta a hangszóró... tegnap a hangszóró körüli területetet megnyomkodtam, és van hang de csak minimális. Max hagerőn úgy szól mint 1-2 fokozaton. Visszaküldeni egyáltalán nem érné meg, mert 20%-os vámot fizettem érte. Szerintetek nagy baja lehet? Előre is köszönöm!

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#82672) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82667) üzenetére


tolvaj!
őstag

Töltsd le újra a 193 -at. Vírus irtót likvidáld, ha chrome ot használsz,a letöltésekben engedélyezd és állítsd helyre a letöltött filet. A framarootban több variáció is van, hogy sikerüljön a törés, a legördülő menüben lépkedj végig mindegyiken.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82673) zzzzorgi válasza zzzzorgi (#82656) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Szóval progikat más úton telepíteni van remény mint google playen keresztül?
Nem kell semmi extra csak alap dolgok, hogy videót tudjak lejátszani, emailt tudjak letölteni, facebook, normális böngésző...:)

Zsolt

(#82674) zzzzorgi válasza tolvaj! (#82672) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Nem tudom likvidálni mert céges laptop...
Egyetlen lehetőséget adott, nem tudtam mást választani.
De próbálkozom akkor valamivel.

Zsolt

(#82675) Bendegúz98 válasza zzzzorgi (#82674) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

letöltöd valahonnan az apk-t és filekezelővel elindítod
minden megtalálható valahol ami a playen van

(#82676) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82674) üzenetére


tolvaj!
őstag

Hát én a helyedben vissza vinném, és vennék helyette egy xiaomi t, vagy zoppot. De próbálkozz alternatív forrásokkal akkor. Ami kell program írd be böngésző keresőjébe a nevét. Pl: youtube.apk stb. stb. Marad ez ha más nincs.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82677) janaman01 válasza Bendegúz98 (#82675) üzenetére


janaman01
addikt

de ha gmailt használ akkor hiába telepiti fel a gmail apk t max böngészőből....
nem kell letakaritani a virusirtót....csak 10 percre lekapcsolni az ellenörzést... egy kicsit szedd már össze magad...tolvaj már ennél jobban nem tud segiteni...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#82678) asdf_ válasza Hyacinto (#82651) üzenetére


asdf_
veterán

- hazai, megbízható webshop (én a az edigitalnál és az emagnál nézelődtem)

Az emag minden, csak nem hazai webshop...

(#82679) gerejoe


gerejoe
tag

Hali.Adott egy Zopo zp900s teló,rom csere után a mac address,az ip address és a bluetooth elérhetetlenigy és a rádió is megadta magát,más funkciója minden működik.Próbáltam már factory resetett,romból fent volt vagy 5 féle,beleértve a gyári eredetit is,de semmire nem reagál ,ha elhúzom a wifis csúszkát on-ra vissza is ugrik off állásba,a bluetoothnál dettó,a teló rootolt,szerintetek van rá esély hogy valahogy vissza jöjjöbn rá a wifi,a rádió,és a bluetooth nem érdekes.?Válaszokat előre is köszönöm.

(#82680) b0bcat válasza Hyacinto (#82651) üzenetére


b0bcat
addikt

Hongmi 1S kell neked az Edigital-tól. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#82681) tolvaj! válasza janaman01 (#82677) üzenetére


tolvaj!
őstag

De igen, ha kiveszem a kezéből és megcsinálom :P :) amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82682) KTU válasza GasBang (#82671) üzenetére


KTU
addikt

Ilyen, vámot biztos nem fizettél, inkább 27% áfát + kez. kts.-get.

Én visszaküldeném.
Mikor megy ki ill. küldik a cserét van papírod hogy már fizettél.

Azt a párezerforintot amibe a posta kerül, itthon kifizetnéd a buherálásra, szállításra.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#82683) terra052 válasza Hyacinto (#82651) üzenetére


terra052
őstag

Nagyon egyszerű:
[link]

werkmania.hu

(#82684) Bendegúz98 válasza KTU (#82682) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

szlovák

(#82685) trebrona válasza tolvaj! (#82672) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerintem nem sok értelme van kínlódni, hiába sikerül a Gapps-ot feltenni, Play áruház ugyanúgy blokkolva van odakint... Szvsz
Valamint a facebook is.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#82686) tolvaj! válasza trebrona (#82685) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tudom, de ha hazajön, van egy használható készüléke....még ha samsung is.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82687) GasBang válasza KTU (#82682) üzenetére


GasBang
csendes tag

Szlovákiában 20% az adó... mobil 32eurora jött ki adómentesen, szóval nem igen érdemes visszaküldeni.
dx.com -ról rendeltem, már írtam nekik a paypal-on keresztül, hogy szeretnék kártérítést.

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#82688) trebrona válasza tolvaj! (#82686) üzenetére


trebrona
nagyúr

:) Igazad van, Kínában Samsungot venni! :C
zzzzorgi nem akarlak megsérteni, remélem nem vetted sértésnek!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#82689) Hyacinto válasza asdf_ (#82678) üzenetére


Hyacinto
tag

Most komolyan ilyenbe kötsz bele? :D

Tudom, hogy Román cég. De legalább beszélnek magyarul ! :P

@terra052: őket is ismerem, köszi, csak ők kizárólag Xiaomit forgalmaznak ugye,ám a kérdésem más, esetleg a Hongmi 1S-nél olcsóbb hazai forgalmazású, dual simes kínai telefonokra vonatkozott igazándiból :) .

De akkor marad a Hongmi 1s és a Redmi Note, ileltve a Nokia Lumnia 520 :P, majd még alszom rá egyet kettőt :).

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#82690) siryeti


siryeti
tag

Sziasztok
Kérdésem az lenne hogy imádott kisfiam csekély 10 perces úszást eszközölt egy medencében, utána felfedezte hogy bizony a zsebében "lapul" a Jiayu G3n telefonja. :Y
Esélytelenek nyugalmával egész estére rizs-szárító kúrát tartott, persze készülék azóta nem kapcsol be. :N
Elhozta nekem.
Legnagyobb meglepetésemre Pc-re dugva, pittyen, elvileg telepítettem a hozzá való drivert is, de sem az sp flash tool, sem Mtk Droid nem látja.
Meglepő hogy gépre dugva kijelző feléled és mutatja hogy akkumulátor bizony 100%-on. :C
Rendszer Windows 7 64 Bit.

Előre is köszönöm a segítséget

(#82691) tolvaj! válasza trebrona (#82688) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ugye?:DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82692) Bendegúz98 válasza siryeti (#82690) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Alkoholba vele
Mármint a telefonnal, ha így marad a víz megöli. Ez a rizskúra ez halottnak a csók.
Ez mondjuk pont az ellenkezőjét javasolja

[ Szerkesztve ]

(#82693) siryeti válasza Bendegúz98 (#82692) üzenetére


siryeti
tag

Sajnos már nem biztos hogy segítene rajta mert több mint 1 hét telt el az incidens óta mire idekerült hozzám.
Gondolom már ami akart az oxidálódott benne :W

(#82695) asdf_


asdf_
veterán

Tovabbra is 5" alatti, nagy (min 2500mAh) akksis, 1G ramos telefon utan turom a netet (ezt nem konnyiti meg, hogy egy rakas helyen, mindenre lehet szurni, csak epp kijelzomeretre nem, vagy ahol igen, ott baromsagokat hoz a talalati lista -pl. 5"-os telefonokat, vagy hogy pl. a Huawei kepes 4.x"-os kijelzos telefont 14x mm meretben kesziteni :( - ).
Szoval hatha valaki: a Jiayu G3C-n es a Lenovo S660-on kivul (ebben az arkategoriaban) van meg olyan keszulek, amit erdemes lenne megfontolni?

[ Szerkesztve ]

(#82696) Bendegúz98 válasza asdf_ (#82695) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

g4 c s?

(#82697) zzzzorgi válasza janaman01 (#82677) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Mint említettem volt céges laptop, aminek az a jelentése, hogy se programot telepíteni, se programot törölni, se beállításokat változtatni nem tudok. Nincs admin. jogom a gépen...mint említettem volt most Kínában vagyok és csak ez van nálom, nyilván otthoni gépen meg tudom oldani, de akkor már otthon vagyok és nem tudok itt ügyintézni, ha kell valamit. Még egy nehezítő tényező, hogy Kínában nagyon sok weblap blokkolva van...ezek elérhetőek nagy nehezen vpn-el, egy vpn van ez pedig a céges vpn. Viszont nagyok sok weboldalt meg a céges vpn blokkol...szóval itt ebben a helyzetben elég nagy hátrányból indul az ember...otthonról karosszékből minden sokkal könnyebb. És ha valami végere elkezd letöltődni akkor még mindig imátkozni kell, hogy az "hyper gyors" 2-10 kb/s-es internet kapcsolat épp ne szakadjon meg...

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#82698) zzzzorgi válasza trebrona (#82685) üzenetére


zzzzorgi
csendes tag

Nem kínában akarom használni...:) Hanem otthon...:)

Zsolt

(#82699) tolvaj! válasza zzzzorgi (#82697) üzenetére


tolvaj!
őstag

Valóban sz@r a helyzet, egy megoldást tudnék a bajodra, de a lezárt gép azt is mattolja....(firefox tor)

Esetleg még a bin4ry módszer lehet, de azt is le kell tölteni...

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#82700) Bendegúz98 válasza zzzzorgi (#82698) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Akkor majd ha hazajöttél megoldod.
Ne sokat próbálkozz, mert mehet érted a TEK.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.