Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) raulicio válasza RVR400 (#83300) üzenetére


raulicio
senior tag

ok, köszi, valahol olvastam de ezek szerint csak alaptalan riogatás volt, főleg annak tükrében, hogy az mtk mindig azzal promózta a chipsetjeit, hogy keveset fogyasztanak és kevésbé melegednek.

(#83302) Graphics válasza raulicio (#83301) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Huawei Honor 3X van nalam 1hetes teszten. 2napot lazan megy nagyon intenziv hasznalattal.

Szval keveset kajal. Es semmifele takarekoskodas nincs ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83303) badabum


badabum
tag

Segítséget kérnék,ugyanis 1 hete vásároltam egy THL 5000-es készüléket,amely eddig rendben is volt,töltöttem is,de tegnap reggel 50%-on volt a töltés az akkuban és ezután töltőre csatlakoztatva csak felvillan egyszerre a piros indikátor led és a töltés ikon a jobb felső sarokban majd kialszik és nincs töltés,ugyanez van pc usb portról és a saját 230V tötlőjé-ről is, ha kikapcsolom a telefont és úgy tölteném akkor a piros led már folyamatosan világít és és a kijelző is bekapcsol és megjelenik az elem töltési szimbólum de így sem tölt, 1 óra elteltével sem,mostanra teljesen lemerült, próbálkoztam a power gomb és a hangerő gombok egyidejű megnyomásával de nem történik semmi, garanciás lenne, de ha javítható pár ezer Ft-ból akkor nem küldeném vissza Kínába.Köszönöm.

(#83304) RVR400 válasza Graphics (#83302) üzenetére


RVR400
veterán

A legutóbbi eredményem:

(#83305) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Néztétek már a Kingsing s2-t? Csak cca 110 USD, tudom klón, de jónak tűnik.

Duliee: A itthon kapható 3x és a kinti között van különbség? Az itthoni teszten csak 1 napot írtak.

[ Szerkesztve ]

(#83306) beg válasza Nyiaz (#83305) üzenetére


beg
veterán

Ugyanennyiért támogatott és bizonyított márkát is kapsz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#83307) RVR400 válasza beg (#83306) üzenetére


RVR400
veterán

Melyik lenne az?

(#83308) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv! Tudom, hogy a Doogee kissé leszerepelt már, de a DG450 Latte ról tudtok valamit?

-

(#83309) bkiky01 válasza RVR400 (#83307) üzenetére


bkiky01
senior tag

Talán g2f..

(#83310) tolvaj!


tolvaj!
őstag

ezt a jövevényt már kiveséztétek? kereső csak egy találatot dob rá, az is csak egy utalás... nem tűnik rosszank ennyiért itthoni garral, mindennel. Bár a tesztet olvasva elgondolkodtam, hogy qualcommal is lehet ergya GPS-t csinálni...dehát MTK-tól is láttunk már jót :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#83311) RVR400 válasza bkiky01 (#83309) üzenetére


RVR400
veterán

Az csak 4.3", tehát nem egy kategória.

(#83310) tolvaj!: Az Adreno203 pár éve még ért valamit. Meg ha a képek nem csalnak, akkor az a kijelző mindenre jó, csak kijelzőt nem kellett volna belőle csinálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83312) csendes válasza tolvaj! (#83310) üzenetére


csendes
őstag

Nincs sok vesézni való, hasonlítsd össze az MT6582 CPU-val: [MSM8225Q][MT6582] és nézd meg a webshop árakat hasonló paraméterekkel (RAM, kijelző, akku).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#83313) beg válasza RVR400 (#83307) üzenetére


beg
veterán

Előbb vennék pl. egy thl t5s-t. De még talán egy elephone vagy cubot is előbbre lenne.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#83314) wwenigma válasza tolvaj! (#83310) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak annyit irtak hogy nyögvenyelősen talál gps-t, mas teloknal még ennyit sem irnak. Kivancsi lennék mit irnanak a gps esőtancrol. :) Amugy ja.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#83315) RVR400 válasza beg (#83313) üzenetére


RVR400
veterán

Elephonera inkább ne vegyél mérget, a Cubot talán, bár ilyen árban az sincs, ez a THL is kisebb és drágább is, viszont nálam volt már Kingsing teló (K3), és meglepően jó kis szerkezet volt. Még élő háttérképpel is hasított, egész jól volt optimalizálva a rendszer, és a kijelzője is elég jó volt. Kolléganő nyúzza egy ideje, bírja a strapát is. Persze nem tudom, hogy más Kingsing-ek is ugyanígy sikerültek-e.

(#83316) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Mit hasonlítgassak, jóval erősebb az mtk :) itt nem is ez a téma, hanem az ára és amit érte kapsz. Áfával ÉS garanciával nem igazán kapni ilyen szintű hw-t. Az IGP gyenge, de a mali sem sokkal erősebb. Szvsz az akku ami harmat, de ez már egy ajánlható darab, főleg a mérete miatt. Hiánypótló!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#83317) gubabela válasza badabum (#83303) üzenetére


gubabela
senior tag

Próbáld meg másik kábellel, lehet, hogy kábel hiba.

(#83318) gfefe válasza setom (#83297) üzenetére


gfefe
őstag

Az első dolgom az volt, hogy a mem karit megnéztem. Fat32 persze, de újra is formáztam mi több linuxba particionáltam, de úgy se megy...

Viszont gyanús, hogy szoftveresen van valami gebasz....
Beállítások --- Tárhely--- Csak telefon memória van... ami viszont érdekes, hogy a belső tárhelyet 16GB nak látja... telefonmemóriát pedig 5.12 GB-nak.... ebben viszont sánít valami mivel eredeti leírás ekkora tárhelyről nem rebesget nem beszélve, hogy a 16 GB nem használható semmire.... Elérhető belőle 128MB úgy írja...

Tehát nagyon kellene az SOS:.....
Esetlegesen Rom cserével meg lehetne próbálkozni ahhoz viszont szint úgy segítséget kérnék...
Ami kellene.... Hozzáértő emberke egy időre privátban :) (nem lennék hálátlan)
magyarul beszélő rom.... (tudom ez a legneccesebb)
Eredeti rom mentése avagy abból language átvitel másik romba....
De mondjuk egy root jog se lenne rossz :)

Kegyetlen sok a kérés, de ha egy hozzáértő ember rám szánná az idejét ténylegesen meghálálnám. :R

Eredeti kérdés, hogy más is hozzá tudjon szólni:

""Üdv mesterek.
Most érkezett meg saját célra egy Dapeng A9592 nevü kínai csoda :)
Alapjában véve kiváló... nem is lenne semmi bajom vele ha a az sd kártyát kezelné, de valahogy sehogy se akarja.. meg se nyikkan.... 32 és 16 GB-os kártyával próbáltam amik más telóban tökéletesen mennek....
valami sos-t tudnátok adni.
Köszönöm. :R ""

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#83319) sbe561


sbe561
tag

Üdv mindenkinek!

Egy ideje nem olvasom a topicot, kb 4500 hsz lemaradásom van :( és a feleségemnek keresek valami dual sim-s telót kb. 35E környékén.
Mit tudtok ajánlani? Akár itthonról is jöhet!

Ami fontos lennne:
- magyar nyelv
- megbízhatóság (használható rom)
- elfogadható kamera
- front kamera
- led villanó

Köszönet előre is!

(#83320) Zeki válasza sbe561 (#83319) üzenetére


Zeki
nagyúr

OLvass feljebb picit, egy teszt volt linkelve, épp 35 ezres telóról.

(#83321) kodmen


kodmen
tag

Sziasztok!

Kis nézelődés után jobbnak láttam segítséget kérni, mert nem sikerült felvenni a fonalat.

Arról lenne szó, hogy feleségemnek nézek dual sim képes készüléket. Ehhez tudni kell, hogy ő nem feltétlenül lelkesedik a technikai bravúrokért, inkább az alábbi szempontjai vannak:
1. Legyen szép :))
2. Lehessen vele telefonálni, minden hókuszpókusz és fagyás nélkül. Samsung Duos telefonokról hallottam, hogy voltak gondok a két kártya kezelése miatt.
3. Ne naponta kelljen tölteni (nem nagyon használja csak telefonálásra, esténként kis netezés wifi-n). Most Samsung Galaxy Ace-e van, azzal 4 napig elvan
3. magyar nyelvű menü
4. szokásos funkciók (wifi, esetleg gps, legalább 2G): netezés, email, sms, facebook.

A programokat tekintve tehát nem túl nagyok az igények. Ami miatt írok, az a kínai telefonokkal szembeni bizalmatlanság. Legszívesebben a szolgáltatótól venném - de ők nem rajonganak annyira ezekért a telókért -, mert fontos a megbízhatóság.
Tudnátok ajánlani pár készüléket? olyan 40.000 környékére gondoltam, de kíváncsi vagyok más árkategóriára is, ha az a tuti.

Előre is köszönöm!

Kodmen

(#83322) cappa72 válasza gfefe (#83318) üzenetére


cappa72
nagyúr

mi több linuxba particionáltam
Ebben az esetben nézd meg, hogy az alábbi adb parancs mit ad:
adb shell cat /proc/partitions

A memóriakártyára valami ilyesmit kellene kapni:
179 96 31166976 mmcblk1
179 97 31162880 mmcblk1p1
Ha ez megjelenne, akkor az már félsiker.

Továbbá érdemes lenne megnézni egy mount kimenetet, egy /etc/vold.fstab fájlt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#83323) RVR400 válasza csampei (#83106) üzenetére


RVR400
veterán

Nos, visszatérve a kamera kérdésre. Megvilágosodtam, és értem a kiemelkedő jelzőt. Nálam van javításra egy Xperia SP. Kipróbáltam a kameráját most bent a szobában, mesterséges fénynél. Jelzőket inkább nem mondok a képminőségre, vagyis inkább annak teljes hiányára (igazán még fókuszálni sem tud), de egy Utime G7 porig alázza, nem beszélve a Coolpad 7320-ról...

SP:

G7:

7320:

[ Szerkesztve ]

(#83324) Zeki válasza kodmen (#83321) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor nem marad más, mint egy fehér Jiayu G4S
Ez többe kerül, de 3000-es az akkuja.

Vagy a Jiayu G2F, szintén fehérben.
Ez jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#83325) wwenigma válasza RVR400 (#83323) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

érdekes módon azonban a makró külön nem kapcsolható, túlságosan közelre nem is tud fókuszálni a masina. + a sötét, de ezt ugye le is irtak a cikkben. De azért nezzunk meg egy P10 nappali képet is. [link] :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#83326) kodmen válasza Zeki (#83324) üzenetére


kodmen
tag

Köszönöm, utána nézek mit tudnak!
A szolgáltatóknál is megforduló márkák (pl Samsung, ZTE, Sony) közül nincs olyan, ami szóba jöhetne?

(#83327) beg válasza kodmen (#83326) üzenetére


beg
veterán

40 ezerért? Ha eladod a lelked pár év hűségért és egy jó drága havidíjért, biztos találsz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#83328) asdf_ válasza beg (#83327) üzenetére


asdf_
veterán

Egy sim lockosat... ;) Vagy a ketkartyasat meghagyjak szuzen a szolgaltatok?

[ Szerkesztve ]

(#83329) cappa72 válasza asdf_ (#83328) üzenetére


cappa72
nagyúr

A Tesco mobile-nál láttam régebben olyat, hogy az egyik kártya-slot fix tesós, a másik független slot volt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#83330) gfefe válasza cappa72 (#83322) üzenetére


gfefe
őstag

Gondolom terminál emulátorban gondoltad a futtatást.
Az álltalad írt parancsra az eszköz nem találhatót dobta ki....

a kért fájlt pedig privátban küldöm. :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#83331) Nagya21 válasza RVR400 (#83323) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Csak a kisember tart rendet, a zseni átlátja a káoszt........ ;] ;] ;] ;]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#83332) badabum válasza gubabela (#83317) üzenetére


badabum
tag

Igen próbáltam még 2db külön kábellel is,sajnos ugyanaz

(#83333) b0bcat válasza RVR400 (#83315) üzenetére


b0bcat
addikt

Nálam egy King Sing K5 járt. Ugyanaz a hardver, azt hiszem, csak az enyémben 5,5 colos IPS kijelző volt. Nagyon elégedett voltam vele. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#83334) Gabócza válasza kodmen (#83321) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ragaszkodik az androidhoz? Mert ha nem, akkor ránézhet esetleg egy dual simes Nokia Lumia 630-ra. 45e Ft-ért már pl. eDigital-nál megkapja azonnal, 2 év magyar garival. 8.1-es frissítéssel már elég kulturált lett a winphone szerintem...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#83335) csampei válasza RVR400 (#83323) üzenetére


csampei
senior tag

Na itt van két napos kép az egyik egy közeli a másik az egy távolabbi,és szemben a nappal(fára fókuszálva).Szerintem nem rossz!

eredeti: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#83336) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. DOOGEE VOYAGER2 DG310. Erről van valakinek tapasztalata?

-

(#83337) sbe561 válasza Zeki (#83320) üzenetére


sbe561
tag

Köszi, de nemigazán nyerte el a tetszésemet! Főleg ár érték arányba... :F

(#83338) gyulagy válasza badabum (#83332) üzenetére


gyulagy
tag

Akkumulátor érintkezőit is nézd meg légy szíves.

(#83339) asdf_ válasza csampei (#83335) üzenetére


asdf_
veterán

Nem biztos, hogy tul jo otlet 4 megabyte-os kepeket direktben forumba illeszteni...

(#83340) silver10 válasza wwenigma (#83262) üzenetére


silver10
aktív tag

Szerintem nem nyert...Itt valami más baj van. Ráadásul mindegy, hogy mi a Preferált telepítési hely és az Alapértelmezett íráslemez. Akkor sem akar letölteni semmit. Amúgy most a külső SD -re van állítva. A külső SD-n főleg elégnek kellene lennie a szabad helynek. Továbbra is csak a frissítések eltávolítása után működik a letöltés. :((

[ Szerkesztve ]

(#83341) b0bcat válasza 7Sony7 (#83336) üzenetére


b0bcat
addikt

Nagyon új még. De pár héten belül biztosan lesz valakinek. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#83342) Graphics válasza csampei (#83335) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az egy C-s merci? :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83343) csampei válasza Graphics (#83342) üzenetére


csampei
senior tag

Az! :K

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#83344) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Akinek Huawei honor 6 vagy THL T5000 készüléke van, nem tenné meg hogy csinál rajtuk egy antutu battery tesztet? Lehet hogy nagyon sokáig fog tartani, viszont valamiképp össze lehet hasonlítani melyik mennyit kajál.
Érdemes feltölteni előtte 95% környékére.
:R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#83345) WOT-H-A-C válasza Blizzardking (#83344) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

5000 mAh contra 3100 ezen mit kell összehasonlítani???? :F

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#83346) paolinho


paolinho
őstag

Bocsi az Off-ért, de a saját dual sim-es telóm kapcsán merült fel az a probléma, hogy egy Flash-elést megelőzően amikor a telót aksi nélkül feldug-tam/-om a gépre, akkor az eszközkezelőben nem tudom a drivert hozzáilleszteni, mert rendszeresen el kezd ugrálni a kép úgy hogy hol legördíti az eszközlistát, hol felfut a kép a PC-ig, és közben olyan ütközésprobléma szerű hangokat ad. Ezt nem rég óta csinálja, és gyanítom, hogy valamelyik driver illesztő zavarhat be, amikkel kísérletezgethettem. Találkozott már ilyennel valaki, és ha igen hogy lehet ezt orvosolni? Esetleg hogy lehetne eltávolítani a bezavaró drivert. Rendszer-visszaállítással már próbálkoztam, az nem oldotta meg a gondot, és őszintén szólva nem túl sok kedvem lenne újrapakolni az op.rendszert. Előre is köszi. /OFF]

[ Szerkesztve ]

(#83348) b0bcat válasza #45553408 (#83347) üzenetére


b0bcat
addikt

Szerintem szoftveres is lehet a gond. Jó egy éve a Galaxy Tabom bolondult meg, majd pár hét alatt észhez tért magától. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#83349) Graphics válasza #45553408 (#83347) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg batt.stat törlés?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83350) Blizzardking válasza WOT-H-A-C (#83345) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én csak annyit kértem (tulajoktól egyébként) hogy ha már mindenki antutu pontszámokkal rohangál, egy batteryt is tegyünk már mellé. Biztos másokat is érdekelne, aki vásárlás előtt áll. Sőt, szerintem minden teszt és lerás esetében az kéne legyen az alap, hogy sebesség/battery teszt, és utána jöhetne a fogalmazásóra.
Simán el tudom képzelni, hogy azzal a kijelzővel és azzal a soc-kal a maga 3,1Ah-s aksijával a Honor nincs nagyon lemaradva, különösen ha a T5000-es körül van valami sundám. Eddig 3 leírást olvastam róla, és mindhárom két napot említett, ami számomra meglepően kevés. Mellesleg ha egy telefon direkt az üzemidőre van kigyúrva, nem fura, hogy sehol nem látni ilyen teszt eredményt, annak tükrében, hogy ha egy telefon a sebességre van kigyúrva, akkor 3 pecre rá hogy az első napvilágot látott, már tele a net a sebességteszt eredményeivel?
Nyilván ha valakinek nincs rá 10 órája hogy battery teszteket futtasson, én megértem. :R

szerk: a jelenlegi sajátomhoz is hasonlítanám, ha szabad... :R

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.