Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139801) Viktor0610 válasza aleister (#139800) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ÁSZF-fel összhangban csak az írható, hogy vegyétek fel a kapcsolatot a korábbi tulajjal.

Samsung Galaxy A54

(#139802) viktorhu válasza aleister (#139800) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem a knox, ez az android lopásvédelme. Meg kéne kérni az eredeti tulajt, hogy jelentkezzen be.

(#139803) aleister válasza Viktor0610 (#139801) üzenetére


aleister
veterán

...és viktorhu:
Ez volt az első amit javasoltam én is, de kb egy fél éves vásárlásról van szó, és már nem tudta előkeríteni ez eladót a kolléga. Ráadásul kitörölte azt az email címet, ami eredetileg a frissítésnél gmail fiókként szerepelt. Pedig arra írhatott volna egy emailt segítségkérés gyanánt.
Azt sem tartom kizártnak, hogy telefondílertől vette. Akkor meg nem is tud az eladó segíteni. Amikor én kerestem neki donort, akkor egy olyat linkeltem, amin 3db J5 is volt. Sima használónál ez nem életszerű.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#139804) viktorhu válasza aleister (#139803) üzenetére


viktorhu
veterán

Kereshetsz olyat a neten, hogy FRP unlock / FRP bypass, de több esélyed van, hogy kémprogramot fogsz telepíteni, mint egy valódi unlockert. :(

(#139805) dewill79 válasza aleister (#139803) üzenetére


dewill79
tag

Helló!
Ez segít (nem ingyenes).

(#139806) aleister válasza dewill79 (#139805) üzenetére


aleister
veterán

Köszi, de drágább lenne a hús, mint a leves. :)

#139804 viktorhu
:R
Elvileg csak futásra kell neki zenét hallgatni. Szóval nem para a backdoor. Elmondom neki a kockázatot, aztán, ha bevállalja, akkor megcsinálom.

Köszi mindenkinek!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#139807) Somatom válasza aleister (#139800) üzenetére


Somatom
veterán

Az FRP kikerülésének témáját a PH istenei wareznek minősítették, ezért itt nem kaphatsz segítséget.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139808) pècsimunkás válasza aleister (#139806) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Vagy a leves, mint a hús :D !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#139809) aleister válasza Somatom (#139807) üzenetére


aleister
veterán

Persze jogos. Megértem, ha a monitor túloldaláról nem lehet megállapítani, hogy most valaki jó vagy rosszhiszeműen jár el/teszi fel a kérdést.
De a lényeg, hogy kaptam segítséget. Köszi még egyszer!

sky11
Pláne. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#139810) w751230 válasza Viktor0610 (#139778) üzenetére


w751230
tag

Bocs a kései válasz miatt.
Anny lenne csak, hogy ebben a típusban, hardveresen nincs rádió, vagy elő lehet valahogy csalogatni?
Mikor vettük, ezt az egyet nem ellenőriztem, páromnak viszont hiányzik. Nem gondoltam rá, hogy van ilyen telefon, amiben nincs rádió :Y

Köszönöm előre is a választ.

(#139811) Viktor0610 válasza w751230 (#139810) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A leírása alapján nincs benne rádió, tehát csak a netes rádiók használhatók.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#139812) borix


borix
őstag

Üdv.
Galaxy A szériánál tapasztalt, hogy két SIM esetén azonos frekvencián zavarják egymást, a szerviz tudja orvosolni?
Már kezdek neheztelni, hogy az egyiket mindig vissza kell állítani 3G-re, hogy a másik adatkártya ne lassuljon be.Majd vissza ha másikon hívni akarok és a VoLTE hívás menjen.

(#139813) Viktor0610 válasza borix (#139812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kettős 4G-t sok telefon nem szereti.
Ezek szerint a te készüléked is ilyen.

Samsung Galaxy A54

(#139814) borix válasza Viktor0610 (#139813) üzenetére


borix
őstag

Ez van, vagy javítható szervizbe adva a hiba?

(#139815) Viktor0610 válasza borix (#139814) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Passzolom, én inkább használtam az egyik slotot 3G-n. :D

Samsung Galaxy A54

(#139816) borix válasza Viktor0610 (#139815) üzenetére


borix
őstag

Van olyan widget amivel gyorsan átváltható?

(#139817) Viktor0610 válasza borix (#139816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Androidon tiltva van jó pár éve. :(

Samsung Galaxy A54

(#139818) borix válasza Viktor0610 (#139817) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#139819) v-man


v-man
őstag

Hali, rég nem jártam erre, remélem kapok ismét jó tanácsot.
Banggoodról vennék egy Xiaomi telót, két esélyes van
Poco X3
Vagy Note Pro 9
Mindkettő 6/128 verzió lenne, 75, ill 70 ezer ftert. 16 éves fiatalember használná, a kettő közül melyik lenne a nyerőbb?
:R
Dualsim fontos, net külön kártyán van, de ha van ezeknél ajánlottabb vétel, 80ezerig bezárólag, az is jöhet.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#139820) RVR400 válasza v-man (#139819) üzenetére


RVR400
veterán

X3

(#139821) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
200k(+20-30k,-akármennyi) keresek duál SIM telót,5G nem hátrány.xiaomi mi9-et váltaná.
Jó kamera,stabil működés jöhet,nem lenne baj ha nem lenne extrém nagy. Jó volna vezeték nélküli töltés.
Xiaomi-t kedvelem,MI 10T Pro-t néztem,de qi töltést nem tud, igazából csak a kocsiban használom ezt a funkciót mert van egy beépített töltőpad.huawei,samsung nem érdekel.
Hálás köszönet.

(#139822) rjg válasza Bigemperor (#139821) üzenetére


rjg
őstag

Én (szintén Mi9-ről) Mi10-re váltottam. Xiaomi.eu ROM kell és egy duál SIM tálca és megy a két SIM.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139823) Bigemperor válasza rjg (#139822) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Annyira nem vagyok a sima mi 10-től elájulva, ár/érték arányban hát nem is tudom, nagyon Rom-olgatni sincs kedvem.

(#139824) rjg válasza Bigemperor (#139823) üzenetére


rjg
őstag

Én nem találtam más értelmes alternatívát, pedig kerestem. A Mi10 Pro a kamera miatt nagyobb előrelépés lett volna, de extrém felárral. Realme, OnePlus és Redmi vonalon valami hiányzott; pl pont a qi töltés vagy az NFC. A Samsung az exynos és az ár/érték arány miatt. A ROMoláson én is agyaltam, de az egyszeri egy órás küzdelmet be tudtam vállalni cserébe a többi előnyért. Egyébként a Mi9-hez képest egy érdemi előrelépés van, a sokkal jobb üzemidő és egy (nekem) hátrány, az ívelt kijelző.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139825) krics


krics
tag

Sziasztok. Van olyan teló, ami mindkét simen egyszerre támogatja az 5g-t? Az új iPhone-ok vagy a Mi10 T pro nem tud ilyet, hanem választani kell az 5g és a dual sim dual standby mód között. Vagy ez vagy az...

[ Szerkesztve ]

(#139826) Somatom válasza krics (#139825) üzenetére


Somatom
veterán

Próbálkoztak vele, de a telót reklámozó modell csajszi nem tudott szépen mosolyogni, amikor rajta volt a hátizsák az IFA akkumulátorral. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139827) krics


krics
tag

Ha ez azt jelenti, hogy nincs ilyen teló még, akkor egyelőre nem izgat az 5g.

(#139828) Somatom válasza krics (#139827) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor sztem ez jó sokáig ki fog maradni nálad. Talán már 4G dual active telót sem gyártanak. Kétlem, hogy az 5G -vel visszahoznák.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139829) krics válasza Somatom (#139828) üzenetére


krics
tag

Félreértés van. Nem dual aktiv teló után érdeklődtem, hanem ami 5g+5g képes, más szóval 5g DSDS (Dual Sim Dual Standby). Tehát ha bekapcsolom az 5g-t akkor ne csak egy sim működjön. Ugyanúgy ahogy eddig a 4g esetén működik a dual sim. Közben jobban utánaolvasva, már vannak ilyen telefonok, mediatek dimensity 1000+ chipsettel, mint pl iqoo z1, csak b20 nincs, így egyelőre nem játszanak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#139830) zsoltzsolt válasza krics (#139829) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Félre ne értsd, de komolyan érdekel. Mit ad hozzá az életedhez az 5g? Főleg a dual...

(#139831) krics válasza zsoltzsolt (#139830) üzenetére


krics
tag

Feltehetném én is a hülye kérdést neked, hogy szerinted miért visszalépés az 5g a korábbi generációkkal szemben. Mit vesz el az életedből?
Egy 3 éves mate 10 pro lehetséges utódait nézegettem. Nem atom sürgős a dolog, elvagyok én ezzel is még egy darabig. De ha majd egyszer úgy érzem, hogy leváltom, akkor olyanra fogom, ami megfizethető és előrelépést jelent a lehető legtöbb specifikáció szerint. Mindenképp dual simes lesz, melós és privát szám miatt, nem fogok két telót hurcolni magammal. De ha csak úgy van 5g a telón, hogy a másik sim deaktiválódik, akkor olyan teló nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#139832) iMaverick válasza krics (#139831) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem írta, hogy visszalépés lenne, csak érdekli, hogy miért ragaszkodsz hozzá ennyire?

Amúgy meg: LINK

Én a magam részéről egyelőre biztosan nem fogok ragaszkodni az 5g-hez. Jó lesz egyelőre a mára már kiforrottnak nevezhető 4g-s hálózat. (Kicsit olyan ez, mint a Covid-os oltás: én biztosan nem fogok az elsők között tolongani, hogy belém szúrják.)

szerk. "De ha csak úgy van 5g a telón, hogy a másik sim deaktiválódik, akkor olyan teló nekem nem kell."

Ez meg ugye a dual-standby technológia jellegzetessége, nincs köze az 5g-hez.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#139833) krics válasza iMaverick (#139832) üzenetére


krics
tag

Lehet, hogy szakmailag nem helytálló a korábbi fogalmazásom, de oda akarok kilyukadni, szerintem az nem dual sim jellegzetesség, hogy miután bekapcsol a mobilnet az egyik simen, a másik egyúttal lejön a hálózatról, hívni sem lehet. Márpedig, ha jól értem a jelenleg elérhető 5g képes dual sim telók így viselkednek, kivétel a korábban említett kínai belpiacos mtk dimensity procis termékek.

(#139834) mobilizmo válasza krics (#139833) üzenetére


mobilizmo
addikt

De, ez a dual-standby. Amire te gondolsz az a dual-active, ami többszörösen drága. Ugyanis ahhoz két rádió kell, ami viszont nagyon erőforrás zabáló, tehát nagyobb akksi kell.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139835) svgyula válasza krics (#139833) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hívni akkor is tudnak ha az egyik sim a net-en lóg mert azt, hogy ott van csak te látod! A normális üzemben az adatkapcsolatot addig minden dual stanby telefon megszakítja amíg feljelentkezik a másik kártya. De a legfontosabb ha hívásod jön akkor az minden telefonnál elsődleges prioritást élvez és lekapcsolja a másik kártyát arra az időre amíg beszélsz. Van olyan rádiós egység ami képes egyszerre a 2G hívást és a 4G adatátvitelt ugyanazon a sim-en de ez nagyon ROM függő. De a dual active telefonokon kívül nem lesz olyan telefon ami egy időben használ 3-4-5G forgalmat. Ehhez minden alkalommal a simnek az adott slot IMEI számával kell a hálózatra lépni. Nyilván minden dual sim telefonnak 2db IMEI száma van........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139836) ElektrikusDE válasza svgyula (#139835) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Csak halkan jegyzem meg:

"minden dual sim telefonnak 2db IMEI száma van."

Sajnos nem.

Nekem egy Lenovonak csak 1.db IMEI száma volt, mégis működött a dual sim!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#139837) viktorhu válasza mobilizmo (#139834) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem félreérted a dual standby fogalmát, a dual standby az, amikor mindkét sim egyszerre elérhető, és csak az egyik simen folytatott hívás alatt deaktiválódik a másik.

Annak, hogy a dual sim módhoz ki kell kapcsolni az 5G-t, az 5G mód bekapcsolásával pedig kikapcsol a dual sim mód, semmi köze a dual standby-hoz, ez VAGY 4G dual standby VAGY 5G single sim üzemmód.

Akkor lenne 5G dual standby, hogy ha az 5G bekapcsolásával nem tűnne el a menüből is a második sim kártya (ahogy a 4G-s telefonokon nem is tűnik el, mindkét kártya elérhető marad).

(#139838) krics válasza svgyula (#139835) üzenetére


krics
tag

Én erről beszélek :- ) [link]

(#139839) Ryoo válasza krics (#139838) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez azért van, mert az iPhone eSIM-es dual SIM a Kínán kívüli régiókban.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#139840) krics válasza Ryoo (#139839) üzenetére


krics
tag

Itt egy YT video linkje [link] , a Xiaomi Mi10 T Pro-t elemezgetik. 8:10-től jön az idevágó rész, itt valós fizikai dual sim van, mégis aszondja a csóka, hogy "if you wanna use 5g you have to deactivate one of the nano sims". Screenshot:

(#139841) Ryoo válasza krics (#139840) üzenetére


Ryoo
senior tag

Szép! De iPhone elvileg tényleg ezért van, mert a kínai valós fizikai dual SIMes iphoneokon nincs ilyen probléma. :R

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#139842) Bigemperor válasza rjg (#139824) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Na most az ívelt kijelző és a kialakítás miatt is számomra gyatra a 10,a 9hez képest egyetlen dolog valóban az üzemidő, tehát semmivel sem jelent többet,viszont még mindig horror áron van hivatalos forrásból ahhoz képest hogy leállítják a gyártását.A.kamera szinte alig változott,szóval kérdezem én mi az innováció benne?Oneplus semmiben sem alternatíva és semmi mást nem találtál?

[ Szerkesztve ]

(#139843) krics válasza viktorhu (#139837) üzenetére


krics
tag

πcsába is, hogy én nem tudok ilyen érthetően fogalmazni :-) Köszi a kiegészítést :R

(#139844) rjg válasza Bigemperor (#139842) üzenetére


rjg
őstag

Az az igazság, hogy a Mi9-hez képest nagy előre lépés szerintem amúgy sincs egyik gyártónál sem. A Huawei a GMS hiába miatt nálam kiesett, pedig van még két Honor használatban a családban. LG és a Sony vonalon sem láttam értelmes alternatívát. OnePlus-om volt, szerettem is, de árban elszálltak és ott is hiányzik a qi töltés, pedig azt megszoktam és nagyon kényelmes a kocsiban. Szóval kompromisszumként maradt a Mi10.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139845) iMaverick válasza krics (#139838) üzenetére


iMaverick
addikt

Még jó hogy linkeldet. A hír alatti hír: LINK

"Viszont a probléma nem kizárólag az Apple készülékeit érinti. Például a OnePlus, a Sony és a Nokia sem tette lehetővé eddig két szolgáltatói kártya használata esetén az 5G hálózati kapcsolatot. Ez nem hiba, hanem szoftveres korlátozás."

Ezek szerint ez nem "hiba", hanem feature. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#139846) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Van egy rootolt Xiaomi mi 8-as készülékem (EU DEV 20.9.4, TWRP, Magisk fent), mely egyik napról a másikra nem érzékeli a SIM kártyákat (egyiket sem).
Gondoltam mielőtt elviszem valahová, csinálok egy teljesen friss installt, viszont szeretném lementeni az adatokat, applikációkat, hogy vissza tudjam majd esetleg állítani. Nem tudom milyen megoldás lenne jó nekem.Tudnátok tanácsot adni? Akár azt is, hogy hol tegyem fel a kédést?

Előre is kösz

(#139847) mobilizmo válasza Tarokk79 (#139846) üzenetére


mobilizmo
addikt

Migrate

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139848) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Adott két telefon A és B.
A: Nagyméretű androiods, Dual sim, privát sim kártyával és céges sim kártyával.
B: Kis méretű iPhone, Single sim, a privát sim kártyához tartozó multi sim kártyával.

1. Ha A és B is be van kapcsolva akkor a privát sim hívása esetén mindkettő csörög.
2. Meg tudom e azt valósítani, hogy A-ban a privát sim-et lekapcsolom eseti jelleggel, és a privátra érkző hívás esetén csak a B csörög.
-> Magyarul ilyen helyzetekben az A telefon teljesen "céges" telefonná válna , a B pedig privát telefonná.
-> Magyarázat: a hétköznapokban dual módban az A lenne használva, hétvégén alkalmi jelleggel (pl. sport, bevásárlás, stb. ami) pedig csak a B. Mindez természetesen fizikai sim kártya cserélgetés nélkül.
Előre is köszönönm a válaszokat.

(#139849) Mercutio_ válasza Ferink (#139848) üzenetére


Mercutio_
félisten

Míg leírtad már kipróbálhattad volna:D
Egyébként miért ne tudnád, beállítások/Sim kártyák és mobil hálózatok
Ott a Privát simre nyomsz majd "Engedélyezés" OFF

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#139850) Bigemperor válasza rjg (#139844) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem, na most nekem csak egy bajom van a mi9-el, de az nagyon, az alapból borzalmas és idővel egyre csapnivalóbb üzemidő, ha ez nem keserítené meg az életemet, nem akarnék másikat helyette. Sajna a Mi 10 nagyon nem akar bejönni nekem, hiába próbálok erőszakot tenni magamon. Tényleg létezik, hogy abszolút nincs semmilyen értelmes alternatíva? :U :W

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.