Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139501) Somatom válasza mzso (#139500) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól számolok, ahhoz 9 bekötött érintkező kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139502) nyisziati válasza Somatom (#139499) üzenetére


nyisziati
veterán

Kíváncsiságból megnéztem most pár kábelt, és ennél 3. funkciónak be van írva az adatátvitel.
[link]

(#139503) Somatom válasza nyisziati (#139502) üzenetére


Somatom
veterán

Persze! Ezt sok ilyenhez odaírják. A PC és a teló közötti adatkommunikációt értik alatta. Az OTG más tészta. De, ha bárki tud ilyet, ami kipróbáltan tudja az OTG -t, léccci linkelje (USB-C kéne). Az autós használat miatt nagyon aggódok a portokért. Könnyen sérülnek. Azonnal vennék ilyen adaptereket az összes kütyümre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139504) ANOka válasza Somatom (#139503) üzenetére


ANOka
őstag

Ld. -> OLAF
OTG-t nem használok, de adatkapcsolatnál a PC felismeri a csatlakoztatást.

(#139505) Somatom válasza ANOka (#139504) üzenetére


Somatom
veterán

De, engem nem érdekel a PC -s adatátviteli képesség. Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az elmúlt öt évben hányszor csatlakoztattam a telómat PC -hez. Egyáltalán nem bánnám, ha olyankor ki kéne piszkálnom az adaptert. Perifériákat viszont napi szinten csatlakoztatok. Nem fogom minden alkalommal kipiszkálni az adaptert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139506) ANOka válasza Somatom (#139505) üzenetére


ANOka
őstag

Akkor ebben nem tudok neked segíteni.

(#139507) RVR400 válasza Somatom (#139505) üzenetére


RVR400
veterán

De nem is Te kerestél ilyen cuccot... :DD

(#139508) Somatom válasza RVR400 (#139507) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam, hogy keresek, kérek linket, ha vki tud ilyet. Erre ajánlott olyat, ami egyáltalán nem alkalmas rá.
Az eredeti szálhoz is írtam helpet. Ha öt szál kell és feltételezzük, hogy a test (GND) közös, akkor a megfordíthatósághoz olyan adapter kell, amelyikben 9 érintkező van és mind be van kötve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139509) Papooo


Papooo
senior tag

Ide is felteszem, hátha valaki tud rá megoldást:

Van egy BV8000 pro nálam.
Tegnap ráfrissítettem SP Fash toolal a 8-as droidot (ugyanúgy és ugyanazzal , mint a saját bv8000-esemre még tavaly).
Az imei-k megvannak, a sim kártya jó, de nem tudok semmiféle mobilhálózatra csatlakozni.
Csináltam factory reseret is, teljesen potyára.

Ami biztos: nem letiltott, nem hálózatfüggő, nem hardveres hiba.

Mi csesződhetett el?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#139510) mzso válasza Somatom (#139501) üzenetére


mzso
veterán

Amit linkeltek azon 8 látszódik. Akkor az vajon jó-e vagy sem?

(#139511) Somatom válasza mzso (#139510) üzenetére


Somatom
veterán

Olyat keress, aminek az adapterén 9, vagy 10 érintkező van. Google -ben rá tudsz keresni a képtalálatokra. Itt egy példa a 9 -esről. Egy érintkező középen van, az mindkét állásban ugyanoda esik. A 10 érintkezősnél mindegyik le van párhuzamosítva. Annak a csatlakozópárja asszimetrikus. Fordítástól függően valamelyik 5 -ös sorhoz csatlakozik. Sajnos, a képekből nem derül ki, hogy az érintkezők mindegyike be van-e kötve. Továbbá, az esetleges különbözőség nem csak bug lehet, hanem feature is. A mikro USB -s csatlakozók 2.0 -k. Ennek a szabványos max áramerőssége 450mA. A teló fali töltője viszont ennél többet is tudhat. A teló töltésvezérlőjén múlik, hogy mekkora töltőáramot enged. Úgy különbözteti meg a két töltőt, hogy a gyári, fix (fali) töltőben az adat ér össze van kötve a töltő érrel (mivel az csak töltő, adatátvitelre úgysem alkalmas). Ezt érzékelve a töltésvezérlő engedi a nagyobb töltőáramot (ennél írja a teló, hogy hálózati töltés). Amin nincs összekötve, annál lehet adatátvitel is, viszont alacsonyabb a max. töltőáram, hogy ne nyírja ki az USB eszközt (ennél írja a teló, hogy USB töltés). Dupla csatlakozósornál meg lehet csinálni, hogy az egyik módon erősebb a töltőáram (adatátvitel nélkül), fordítva csatlakoztatva pedig adat+USB töltés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139512) mzso válasza Somatom (#139511) üzenetére


mzso
veterán

Hmm. Érdekes, ezeket nem is tudtam. Kösz az infót.

(#139513) nyisziati válasza Somatom (#139503) üzenetére


nyisziati
veterán

Ilyen kábel konvertereket találtam még.[link]
Nem mágneses, de fixen bennehagyhatod a telefonban, így ki-behúzogatásnál nem a portot terheled.

[ Szerkesztve ]

(#139514) Somatom válasza nyisziati (#139513) üzenetére


Somatom
veterán

Nem a ki/be húzogatás a probléma, hanem az oldalirányú erőhatás. Pl. ha zuhan egyet a teló a műszerfalról, szélvédőről, vagy ha véletlenül megrántom a kábelt. Ilyenkor sérülhet a port. A mágneses meg leválik és nincs sérülés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139515) svgyula válasza Papooo (#139509) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szinte biztosan nem egyforma a hardverük! Ezeknél gyártóknál még sokszor az azonos sorozaton belül is változhat az egyes egység. Vagy szimplán "elfogyott" az a típus vagy az esetleg menet közben előjött gond miatt váltottak.(ez nem jellemző)
Tehát abban a rádiós egység valami más típus. Faragtak rá egy ROM-ot oszt csókolom! Próbálj hozzá az adott eladótól eredeti ROM-ot kérni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139516) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A következő lenne a problémám.
Adott egy 1 hónapja vásárolt dual simes Motorola one action. Hívás indítása után, amikor létre jön a kapcsolat, a hívott fél neve, telefonszáma rögtön átvált magántelefonszámra, tehát később nem tudom visszakeresni hogy milyen számokat hívtam, a hívásnapló gyakorlatilag nem használható. Bejövő hívásnál ez a probléma nincs, ott visszakereshető minden.
Egy telekomos, előfizetéses simkártyával használom. Kipróbáltam ket kártyával is, ugyan úgy fennáll a probléma. A simet egy hete cseréltettem újra, a szolgáltató részéről rendben minden. A telefonon a legfrissebb szoftver van, újratelepítettem a telefonkönyv, illetve a tárcsázó appot.(google mindkettő, de más tárcsázó appnal is ua.) Gyári visszaállítás is megvolt. A telefont az alzától vettem. Bármilyen segítséget, ötletet szivesen fogadok.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#139517) Nikaré válasza JamesFinn (#139516) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Ez érdekes probléma.
A névjegyzéked SIM kártyán van, a telefonban vagy pl. Google gmail hoz rendelve?

(#139518) svgyula válasza JamesFinn (#139516) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A névjegyzékben a számok formátuma megfelelő? Esetleg gond lehet az, hogy nem tudja lekezelni a pl 06303332211 formátumot. Vagy az egyes számhoz túl sok egyéb információ van rendelve amit nem tud értelmezni. Vagy mint előttem írták a sim-en tárolt névjegyeket nem tudja olvasni(valamiért?) hívás közben, így kiköpi ismeretlennek.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139519) svgyula válasza svgyula (#139518) üzenetére


svgyula
addikt

Kifutottam a szerkesztésből.
Eszembe jutott még egy dolog igaz elég régi talán 5-ös droid idejéből. Van egy ismerősöm aki anno' váltott almáról droidra. Amikor beszéltünk vele ment a köpködés mert Ő a metróban akart telefonálni de nem volt mobilnet és nem tudta előhívni a goggle névjegyzéket. Neki csak akkor volt névjegyzék ha neten keresztül beolvasta. Nem is értettem ezt a gondot mert nálam soha nem volt anno' net(csak wifi) de mindig elérhető volt a névjegyzék a google is.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139520) JamesFinn válasza svgyula (#139519) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. A telefonszamok +36.... formátumban vannak elmentve, próbáltam a hagyományos módon is 0630/20... De igy is fennáll a problemám. Túl sok adat nem lehet, egy pár számnál van fénykép, email cím.
Nikaré:
A kontaktok a gmail fiókomban vannak, a sim kártyán nincsenek számok.

(#139521) Nikaré válasza JamesFinn (#139520) üzenetére


Nikaré
őstag

Önállóan másik slot -ban is ugyan ez a jelenség?
Van lehetőséged másik telefonnal kipróbálni?
Ami még eszembe jutott (bár ez csak elmélkedés)
hogy nincs sw régió probléma?
Kerestél típusra topikot?
Hátha van valami külföldi fórum, okosság.

(#139522) JamesFinn válasza Nikaré (#139521) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Már ezeket is vegigjártam....
Külföldi topikban nem nagyon találtam ilyesmi problémát. Sw probléma lesz, nagyon valószínű.
Várok egy frissítésre, hátha megjavul, ha nem, szervíz.
Mindenesetre köszönöm a segítséget!

(#139523) alex73 válasza Somatom (#139499) üzenetére


alex73
tag

“de a telóhoz külső eszköz csatlakoztatása nem müxik.“
Annó a huawei Mate7 telefonról OTG kábelel közvetlenül nyomtattam Samsung Ml1665. Lézer nyomtatóval printhand mobil print appal.
meg még a lap scanert is elindította Egy másik app,csak az app nem tudta rendesen kezelni a Canon lide 210 scanert .
Nem tudom, hogy van ilyen OTG képes telefon Mostanában a piacon mert amikor a telefonom ellopták és az ujjlenyomat olvasót megtudták kerülni egy sima factory resettel akkor almás telefont vettem.

[ Szerkesztve ]

(#139524) Somatom válasza alex73 (#139523) üzenetére


Somatom
veterán

Olvasd el légyszi, hogy miről van szó! A mágneses adapter kábelének a vége USB papa. Az OTG kábelé mama. De, hiába dugsz rá egy mama-mama adaptert, attól nem lesz OTG funkció és nem azért, mert a teló egyébként ne lenne OTG képes. Az enyém nem csak USB -t, hanem kép és hangkimenetet, valamint Lan kapcsolatot is tud USB-C -n. Ezek sem működnének mágneses adapterrel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139525) alex73 válasza Somatom (#139524) üzenetére


alex73
tag

Ok. :R
bocs figyelmetlen voltam :W nem néztem hogy mágneses dologról beszélünk sima OTG kábelre gondoltam. Egyébként Az ilyen mágneses dolgokban nem szoktam bízni. Meg szerintem (Úgy tapasztaltam)olyan hogy mindenhezjó az általában félmegoldás semmihez sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#139526) bb71


bb71
őstag

Realme-t szabad venni, mennyire lesz támogatottsága?

(#139527) citkar válasza bb71 (#139526) üzenetére


citkar
addikt

Nyugodtan vehetsz, jók a tapasztalatok vele. Az x50-nek tuti van topikja, ott érdeklődhetsz részletekről. Mit tervezel venni, X3, vagy korábbi modell?

[ Szerkesztve ]

(#139528) bb71 válasza citkar (#139527) üzenetére


bb71
őstag

Most néztem a x50-et... :K ennyiért én inkább autót szoktam venni...
Jóóóóval olcsóbb kategóriában keresek.

(#139529) nyisziati válasza bb71 (#139528) üzenetére


nyisziati
veterán

Realme 6-ra nézz rá...
8/128-as.
Bár én inkább a Redmi Note 9S-t részesíteném előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#139530) citkar válasza bb71 (#139528) üzenetére


citkar
addikt

A többség X50 Pro-t vesz (szerintem erre gondoltál, ez 600 Euro), x50-t nem is nagyok látok most. Az X2 nekem egy szimpatikus készülék kb 300 Euro, de hogy jön (jött) az X3, talán lejjebb megy az ára. Spanyol, olasz amazonon kicsit olcsóbb, mint az európai oldalán, de ez sem drága. Viszont jó Xiaomi/Redmi készülékek is vannak alternatívaként (vagy, ha nem gond a ritka frissítés, ahol droid főverzió nem is biztos, hogy lép feljebb, akkor Meizu is szóba jön, alin rendlehető, DHL egyéb költség nélkül elhozza).

[ Szerkesztve ]

(#139531) bb71 válasza nyisziati (#139529) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm az együtt gondolkozást.

Az a bajom, hogy ezek péklapátok, nem telefonok. A Redmi Note 9S is egy csoda, de egy gyereknek keresek, bazi nagy...lenne neki.

(#139532) citkar válasza bb71 (#139531) üzenetére


citkar
addikt

Tavaly vettem egy Meizut ajándékba egy fiatal ismerősnek, ő elégedett vele. Meizu Note 9 4GB 64GB Smartphone Snapdragon 675 Octa Core pl. most összesen (minden költséggel) kb 180 USD, de pár nap múlva 10 USD-ral még olcsóbb lesz (ez alig több, mint 50 ezer Ft). Ráadásul ez alig több, mint 15 cm, ellenben a Redmi Note 9S több, mint 16,5 cm. Nem mai darab, droid alapverzió frissítés szinte biztos, hogy nem jön rá, de egyéb frissítés is alig, viszont jól működnek. Sokan ódzkodnak a Meizutól, mert alig van rá frissítés, de ha ezzel együtt tud élni , akkor jó vétel. Na nem mintha a Xiaomi, vagy a Realme rossz lenne, csak egy alternatíva.

(#139533) nyisziati válasza bb71 (#139531) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajnos ma már a 152 mm az alja. :(
Ez alatt elvétve van néhány. Galaxy S10e, Xiaomi MI9 SE, Galaxy A20e, A40, meg régebbi iPhone-ok (SE, 7-es, 8-as).

(#139534) monti0222w válasza bb71 (#139531) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem még nincs olyan X50 topic ami még élne!
Viszont van és megy az X2 Pro topic, ez a telefon ami tavaly nagyon jó és komoly ajánlat volt még az idén is az! Frissítések vannak, lesznek, kb. havonta jön ki egy verzió, főverzió váltás is volt ami hozta magával a Realme új felületét UI, addig Color OS futott rajta.

(#139535) bb71


bb71
őstag

34000,-
[link]
hogy örültünk volne ennyiért egy ilyen tudású telefonnak régebben...

(#139536) bb71 válasza bb71 (#139535) üzenetére


bb71
őstag

30800,- Banggood-on...

[ Szerkesztve ]

(#139537) cappa72 válasza bb71 (#139535) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#139538) ANOka válasza bb71 (#139535) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem van ilyen és most is örülök neki: GPS navigálálásra használom "célhardverként" az autóban.

(#139539) bb71 válasza ANOka (#139538) üzenetére


bb71
őstag

Nekem fiamnak kellene karácsonyra egy nem tepsi, most egy Redmi 3S van nála... annál kisebb már nem is létezik talán, de 60-80000-et meg azért nem adnék ki... majd 4-6 év múlva...

(#139540) npnp válasza bb71 (#139536) üzenetére


npnp
tag

Lányomnak ilyet vettem, tökéletes a célra.

p

(#139541) Ájvé válasza bb71 (#139539) üzenetére


Ájvé
veterán

Karácsony? Majd fel év (november előtt nem igazán érdemes venni) szóval bőven ráérsz még nézelődni.

(#139542) Viktor0610 válasza Ájvé (#139541) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy gondolta, hogy most megrendeli, hogy tutira ideérjen karácsonyra. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#139543) Ájvé válasza Viktor0610 (#139542) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát Kínából majdnem lehet is :D

(#139544) bb71 válasza Ájvé (#139541) üzenetére


bb71
őstag

Novemberben hova akarsz rendelni kínából???

Egyébként karácsonyra a még most beszerezhető kisebb méretű telefonok se híre, se hamve nem lesz, ezért nézelődöm már most!

(#139545) Ájvé válasza bb71 (#139544) üzenetére


Ájvé
veterán

Novemberbe rendelsz az karácsonyig normál esetben megjön, ha megint korona helyzet lesz akkor lehet probléma, de akkor októberben is elég megrendelni, viszont most június van, teljesen felesleges karácsonyi vásárláson pörögni, mert mobil piacon fél év az sok idő (új készülékek jelennek meg, régiek ára lejjebb megy stb.).
Ha meg itthon veszed akkor főleg ráér a november.
Kisebb készülékek jövőben se nagyon lesznek, vadászhatsz rájuk, de ha veszel egy kb 2 éve megjelent készüléket amihez se frissítés se semmi nincs már, nem hiszem hogy jól jár vele a fiad hosszú távon (gondolom nem évente fogja cserélni). Ezért érdemesebb újabb készüléket nézni amik még támogatva lesznek egy darabig. Gondolom a fiad nem fog kapásból elmerülni a modromok világában. Nézelődni persze mindig lehet, de az idő viszont pénztárcádnak dolgozik, most közel l kinézel egy készüléket az fél év múlva olcsóbb lehet (főleg ha Kínából rendelsz, ott nagyon gyorsan mérséklődnek az árak), kivétel ha egy kifutó termékről van szó, mert ha ilyet akcióznak ki az lehet raktár kisöprés és fél év múlva már nem biztos hogy kapható lesz. Döntés a tiéd én biztos várnék még vele, nézelődni persze mindig lehet.

(#139546) pècsimunkás válasza ANOka (#139538) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Offline GPS- ként milyen?
Gondolkodok, hogy veszek egyet én is. Netes rádiónak, média lejátszónak, GPS- nek, darts számolónak jó lenne 30 körül.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#139547) ANOka válasza pècsimunkás (#139546) üzenetére


ANOka
őstag

Mi az az "Offline GPS"? :F
Ha látja a navigációs műholdakat, az nekem online.

(#139548) pècsimunkás válasza ANOka (#139547) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Pl Here WeGo, igo is megy net nélkül is.
Sok GPS csak internettel.
Én arra lennék kíváncsi, hogy internet nélkül milyen gyorsan talál GPS jelet, mennyire pontos internet nélkül a Sharp telefon GPS- e.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#139549) ANOka válasza pècsimunkás (#139548) üzenetére


ANOka
őstag

Igo Nextgen Pal (Kalos)-t használok.
A GPS bekapcsolása után egyből talál navigációs jelet.

Netes SIM kártya is van a telefonban. A pontosságról nem igazán tudok mit mondani, mert nincs mihez hasonlítanom. Szerintem pontos.

(#139550) pècsimunkás válasza ANOka (#139549) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok, köszi a választ!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.