Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139051) Atomgeszi válasza bb71 (#139050) üzenetére


Atomgeszi
veterán

USB OTG miért nem jó? Ha csak az ideiglenes csatlakozás a lényeg, akkor bőven jó és egyszerű csatlakoztatni.A 128 GB tárhelyes pedig untig elég. Én rengeteget fotózok és videózok, 6-7 hónap után is van még 33 giga helyem. Persze a következő teló szerintem már 256-os lesz :D

Mi9SE + gcam kiváló párosítás. Van itteni tesztje is. Ott is nézheted a képeket. Persze huzamosabb használattal, kitapasztalva a dolgokat azért jobb képeket is lehet lőni.

(#139052) bb71 válasza Atomgeszi (#139051) üzenetére


bb71
őstag

Koszonom a tanacsot! Most indulunk MM-be fogdosni... Linkelned legy szives fenykepes tesztet rola? Koszonettel.

Es a MI9 Lite-rol velemeny?

[ Szerkesztve ]

(#139053) Atomgeszi válasza bb71 (#139052) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Mobilarénán mindkettőről van teszt.

(#139054) mobilizmo válasza bb71 (#139052) üzenetére


mobilizmo
addikt

A feltételeidnek nem nagyon felel meg, de szerintem ezért az árért annyira brutálisan jó telefon, hogy még én is csorgatom rá a nyálam, pedig nem akarok most telefont venni.
Meizu 16 8/128

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139055) Ájvé válasza mobilizmo (#139054) üzenetére


Ájvé
veterán

Céges vásárlás esetén csak, azt is tedd hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#139056) citkar válasza mobilizmo (#139054) üzenetére


citkar
addikt

Továbbá ez ÁFA mentes ár, amit adott esetben később ki kell fizetni, de még így is jó vétel szerintem is.

(#139057) bb71 válasza mobilizmo (#139054) üzenetére


bb71
őstag

Ismét köszönöm mindenkinek az együtt gondolkozást!

Nos eustock nem akadály, eu adószám van... valóban elég brutális az a Meizu, csak éppen milyen a valóságban? Ha jól láttam, nincs sd bővítési lehetőség, és 3,5mm-es jack dugó sincs, ez is fontos kitétel! Habár eléggé elgondolkoztató! Sajnos csak fekete van...
MM-ben az új Mi9 SE nem is volt. Viszont ez szóba jöhetne lányom szerint: Xiaomi Mi A3 4/64 okostelefon - MORE THAN WHITE eustock-nál 54200,- DE banggoodon kuponnal 46284,- + szállítás:
Priority Direct Mail 645Ft 6-14 business days Tracked
Air Parcel Register 687Ft 7-35 business days Tracked
EU Priority Line 1,207Ft 7-15 business days Tracked

Ezek közül az EU Priority ÁFA mentes még ugye?

MI A3-ról vélemény, tapasztalat esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#139058) mobilizmo válasza bb71 (#139057) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nyáron két hetet "együtt nyaraltam" egy ilyen telefonnal. Egészen brutálisan jó képeket csinált már amennyire én értek hozzá (3x optikai zoom!). Ami ezen kívül még engem nagyon vonz benne:
-előlapi ujjlenyomat olvasó (és jól működik)
-UFS 2.1 tárhely, bár nem bővíthető de azért 128 GB azért bőven elég
-látja a Galileo műholdakat
-6 "-os de fizikailag nem nagyobb, mint a az én A1-sem
-8 GB RAM sem kevés és a 845-ös Snapi sem rossz talán
-kecses szép készülék
Ami viszont zavar:
-Flyme, talán megszoknám
-Utána olvasgattam, úgy tűnik a Global változatra nincs root, bootloader nem nyitható, így persze nincs cRom sem

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139059) bb71 válasza mobilizmo (#139058) üzenetére


bb71
őstag

A Meizu-t elengedtem...

A mobilarénán sajnos a MI A3-ról sem írnak túl jókat...

A MI 9 vonalról mi a véleményetek? Mi9 Lite, SE

[ Szerkesztve ]

(#139060) citkar válasza mobilizmo (#139058) üzenetére


citkar
addikt

Viszont global ROM-ra könnyen cserélhető, angolul az is tud, ha valakinek megfelelő, ráadásul azt sűrűbben is fejlesztik (bár havi frissítést ott se várjon senki).

(#139059) bb71:
Nem hiszem, hogy Xiaomival mellé lőnél, azt válaszd, amelyik jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#139061) Atomgeszi válasza bb71 (#139052) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én lehet inkább Mi9Lite-ot vennék a SE helyett.

Nagyobb az akksi, van jack, infra ugyanúgy.
Méret kb 1 nap alatt megszokható.

Ezt az SD kártyát valószínűleg el kell engedjed. USB OTG-t ugyanolyan jól kezel a TWRP és egyszerűbb is bedugni és kihúzni. Nem kell SIM tálcát nyitogatni.

Mi9Lite-ra és Mi9SE-re van xiaomi.eu heti ROM, ami minden nyalánkságot tartalmaz. Mivel nem riadsz vissza TWRP telepítéstől, én inkább azt választanám.

Meizu sem rossz, de szoftveres támogatottságot nem kapsz olyat, mint Xiaomi-n, illetve a kamera sem valami nagy szám a 3x optikai zoomtól eltekintve.

Xiaominak nagyobb a közösségi tere is. Hegesztik rá a gcam-ot is folyamatosan.

(#139062) bb71 válasza Atomgeszi (#139061) üzenetére


bb71
őstag

MI 9 Lite most 72-73000,- körül eljön Banggoogról...

(#139063) Atomgeszi válasza bb71 (#139062) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az annyiért elég bestbuy! 128-as gondolom.

(#139064) bb71 válasza Atomgeszi (#139063) üzenetére


bb71
őstag

Igen 128-as.

(#139065) bb71


bb71
őstag

Most nézem, hogy a 9 Lite-ba tehető SD kártya... :Y Így nem sok minden vetekszik vele, iga,z hogy picit nagyobb mint a Mi A3.

(#139066) Atomgeszi válasza bb71 (#139065) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt el is felejtettem. :D

A3-nál azért jobb a Mi9Lite.

Mérete egyáltalán nem vészes.

(#139067) Peaceliker válasza bb71 (#139057) üzenetére


Peaceliker
őstag

Feleségemnek vettem egy A3-at. Üzemidő az valami brutális. 4nap, 5óra SOT után még 23%on volt. Képeket amennyit lőttünk nem nagy szám, de nem is rossz, majd szabadban kéne még tesztelni (bent műfényben mi 9t is kakit lő, bár ez sem egy csúcs kamerás teló).
Eddig stabil, de droid ONE nagyon fapad miuihoz képest

"Oh my Goa'uld!"

(#139068) bb71 válasza Peaceliker (#139067) üzenetére


bb71
őstag

Köszi!

(#139069) atee_13 válasza Peaceliker (#139067) üzenetére


atee_13
őstag

(#139070) Ájvé válasza Peaceliker (#139067) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A3 nem az általad soroltak miatt problémás, kijelző HD ez mellett Amoled Pentile is, ez a buktatója, amúgy biztosan jó telefon ha valaki ezeken túl tud lépni.

atee_13:
Nem ugyan az, de nem tud sokkal többet a Pro sem (4k 60 FPS videót tud ha jól emlékszem) fotók tekintetében ugyan azt tudja elvileg egyébként. Mi A3-ban egyébként ugyan az a kamera van mint Mi 9T Pro-ban is IMX586.

(#139071) Peaceliker válasza atee_13 (#139069) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kint, jó fényviszonyok mellett nem rossz. De bent 33W mesterséges fény mellett elvérzik azért. :DDD
Mondjuk éjszaka meg megint elég ügyes..

(#139070) Ájvé

Én nem vagyok egy felbontásnáci, persze ha nagyon közelről és direkt azt nézem, akkor szőrösebb picit a képe.

Na viszont ha kamera ugyan az A3 ban is, akkor kint az is ügyes lesz.

szerk: noch miatt nem vennék magamnak A3 at, meg igénylem a 6GB RAM ot, de 52k ba sztem jó vétel az a teló

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#139072) ph2012


ph2012
senior tag

Kár, hogy nem kapható a Samsung Galaxy A20. Super Amoled kijelzős, 4000 akkus. Sokkal jobb mint az A20e és olcsóbb mint az A50.

(#139073) Ájvé válasza Peaceliker (#139071) üzenetére


Ájvé
veterán

Ehhez nem kell felbontás nácinak lenni, simán láthatóak a pixelek. Van akinek belefér, de másoknak viszont nem, csak erre hívtam fel a figyelmet. Notch elképzelhető hogy rejthető (nálam Mi 8-al igen de ezen ugye MIUI van még Mi A3-on stock droid).
Hát 52-ért nem nagyon kapsz 6GB RAM-ot, max ilyen B brandes kínaiakat.

(#139074) Peaceliker válasza Ájvé (#139073) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah persze, csak azt írtam, hogy direkt nézegettem és látszott, de amúgy nekem nem tűnt fel.
Mondjuk filmezni nem szoktam telón lehet ott kijönne...

Igen, hide my notch vagy miaszösz eltünteti ügyesen, csak az meg olyan izé úgy :))

Jaja, az világos...és azok meg mint MTK SoC al szaladnak, ami meg "no way" nekem (meg sokaknak)

"Oh my Goa'uld!"

(#139075) Dr.NX válasza bb71 (#139057) üzenetére


Dr.NX
addikt

Csak a pontosság kedvéért: a Meizu 16th-n van jack aljzat.

Elfogadom a sütiket.

(#139076) Ájvé válasza Peaceliker (#139074) üzenetére


Ájvé
veterán

Én nem láttam még, biztos igazad van, én csak felhívtam rá a figyelmet, szerintem ez a készülék leggyengébb pontja, ezen kívül biztos nagyon jó.
Én is rejtett notchal használom a Mi 8-am, nekem jobban bejön mint notchal, OLED miatt még teljesen ki is kapcsolja szóval egyáltalán nem világít.
Igen, én se vagyok nagy híve az MTK SoCnak, mondjuk piaci szempontból nem túl jó hogy Snapdragon ennyire vetélytárs nélkül van.

[ Szerkesztve ]

(#139077) Peaceliker válasza Ájvé (#139076) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, ebben igazad van ma már valóban elvárás egy fHD, nemtom melyik fiók mélyéről jött ez a panel nekik. :)
Nem is kötekedésnek vettem, meg önigazolási kényszerem sem szokott lenni, ha veszek valamit és másnak nem jön be akár :)

És amúgy az be sem ugrott hogy oled miatt a notch elrejtés nem is fogyaszt, mint ipsnél tenné. Így mondjuk kevésbé bántja a lelkem. :) ... Nem mintha én használnám a telot :DDD

Nekem amúgy 9T hez képest még az jön be A3 ban, hogy könnyebb. Mondjuk 9T marha nehéz, így nem nagy érdem és lehet csak ez után a telo után feltűnő a súlya.

"Oh my Goa'uld!"

(#139078) atee_13


atee_13
őstag

Tudom, hogy kicsit optimista a kérdés, de be lehet szerezni még újjonan LG G6 dual sim es verziót újjonan valahonnan?

(#139079) ElektrikusDE válasza atee_13 (#139078) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Itt elvileg van:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#139080) atee_13 válasza ElektrikusDE (#139079) üzenetére


atee_13
őstag

:R köszi, bár nem gondoltam volna hogy 100+ ban gondolkodnak eBayen USA felújítottak vannak 30-35 között. Ha ennyi az ára akkor inkább 115 ért vennék 1+ 7 et

(#139081) tthom válasza atee_13 (#139078) üzenetére


tthom
senior tag

Turbado outletben szokott lenni. Pár hete sokszor volt 60e környékén. Azért számold hozzá, hogy USAból, ha csak nincs ismerős, a vámon szinte biztosan megfogják.

(#139082) atee_13 válasza tthom (#139081) üzenetére


atee_13
őstag

Szoktam figyelni a turbót, néztem az LG -t is de karcos kijelző+hátlap volt, ha találok valamit ami jó ár és be is neveznék már elfogy mire leütöm.

Pont a vám és társai a problémám, de gondoltam, ha ott kin ennyi 50 körül itthon is lehetne még annyiért kb jó lenne nekem de 100 az irracionálisan sok szerintem.

(#139083) tthom válasza atee_13 (#139082) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, 100e-et azért nem ér, csak 2 éves már. Vagy fogod, veszel egy romosat és kicseréled az külsejét saját magad. :)

(#139084) DJGABI válasza atee_13 (#139082) üzenetére


DJGABI
addikt

bb topicban azt írták hogy volt olyan karcos amin épp csak nem mikrokarcok voltak...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#139085) Norbi8719


Norbi8719
tag

Sziasztok!
Először is üdv mindenkinek , örülök , hogy idetalàltam :)

Az alábbiakban kérném a segítségeteket / tanácsotokat :

Van nekem egy céges Iphone SE-m (Telekom , főképp telefon!) , és egy 6S-em (Telenor , főképp net).

Ezeket untam meg , mindig cipelni mindkét mobilt , mindkettő merül mint a Titanic stb.

Így úgy döntöttem beruháznék egy dual simes készülékre , mindenképp Mo-n beszerezhetőre (leginkább a Samsung , Huawei vonz)

Amire használom a készüléket :

-sok hívás
-sok net
-sok youtube
-sok fotó

Tehát fontos lenne egy viszonylag nagy kijelzős (sokkal nagyobb mint a 6s nem szükséges) , komoly akkus , jó kamerás , dual sim active készülék.

Árban mondjuk függetlenül 80000-ig , de szolgáltatónál (Telenor) is van lehetőségem a vásárlásra.(Lejárt a hűségidő)

Amit még szem előtt tartanék :
Viszonylag újabb modell legyen , frissítések miatt , illetve , hogy egy sima fekete színben is elérhető készülék legyen , nem szeretem az ilyen csili-vili színeket.

Előre is köszönöm ha valaki ellát jótanácsokkal , sajna lemaradtam , az utolsó Androidos telefonom egy Note 3 volt :)

(#139086) fateless válasza Norbi8719 (#139085) üzenetére


fateless
veterán

Samsung A50, Redmi note-ok jó kíndulási alapok lehetnek

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139087) n@p@lm válasza citkar (#139056) üzenetére


n@p@lm
őstag

Miért is kell kifizetni később?

(#139088) RVR400 válasza fateless (#139086) üzenetére


RVR400
veterán

Dual active feltétellel viszonylag rövid a lista...

(#139089) Norbi8719 válasza fateless (#139086) üzenetére


Norbi8719
tag

Köszönöm tanácsod.
Az A50 pont tetszik is.

Még egy kérdés , mert nem vagyok otthon dual simben.
Ha szolgáltatónál veszem akkor mindkettő sim “helye” szolgáltatóhoz kötött vagy pedig az alap igen a másik pedig nem ? 🤔

Lenne lehetőségem T-ből jó áron kihozni , viszont a másik kártyám (a privát) Telenoros...

Ez a készülék fixen dual sim active?
Egyszer majdnem kaptam egy Honort , ott olvastam , hogy mivel dual sim standby , ezért ha pl a privátomon netezek , akkor a másik azt jelzi h nem vagyok elérhető ha hívnak ?!

(#139090) fateless válasza Norbi8719 (#139089) üzenetére


fateless
veterán

Azt írtad, hogy dual sim activ készülék, de a második hozzászólásod alapján már látom, hogy dual active készüléket keresel. Ez esetben ne keress tovább, nincs olyan, amit szeretnél.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139091) Norbi8719 válasza fateless (#139090) üzenetére


Norbi8719
tag

Ajj vszeg félreérthető voltam a hozzánemértésem miatt...:/
Szóval csak arról lenne szó h ülök a Héven , youtubeon hallgatom a zenét a privát mobilom netéről , és közben keresnek a cégesemen és az kicseng.

Ezt pl tudja az A50?

mi a különbség a dual active vs dual sim active között ? 🧐

[ Szerkesztve ]

(#139092) fateless válasza Norbi8719 (#139091) üzenetére


fateless
veterán

A fentit tudja mindegyik dual sim készülék, mivel a hívást előnyben részesíti. A fenti esetben tehát megy a yt, jön a hívás, leáll a zene és cseng a telefon. Felvedzed, beezélsz, majd ahogy vége, megy tovább a yt (sokat megyek autóban, ugyanez a helyzet gyakori hívásoknál. Leáll a zene és cseng az autó. Amint vége a hívásnak, egyből megy tovább a yt lejátszás)

Viszont ha az egyiken bejön egy hívás, a másik addig nem lesz elérhető, ha hívnak, csak ha átirányítod egymásra a két hívást.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139093) Norbi8719 válasza fateless (#139092) üzenetére


Norbi8719
tag

Akkor szuper , nekem ez a lényeg !
Köszönöm a segítséged!

Már csak kiváncsiságból merem megkérdezni h ez esetben mi a dual sim standby hátránya a dual sim active-hez képest?
Illetve az általad említett dual active és dual SIM active között?

Csak azért mert pl a Honor 10 tesztnél olvastam , hogy jajj dual sim standby az nagyon nem jó?!

Olyan dual simes nem is létezik ami jelzi h a másikon bejövő hívás van (mint a sima simes telóknál) vagy csak az árkategória a gond ?

(#139094) Somatom válasza Norbi8719 (#139093) üzenetére


Somatom
veterán

Dual standby -nál egy modem szolgálja ki a két SIM -et. Dual active -nál mindkét SIM -nek külön modeme van. Hívás közben sem áll le a YT, vagy az online navi, illetve tudsz netezni hívás közben. Az egyik kártyán hívást bonyolítva a másik is aktív. Árkategóriától függetlenül a dual active -ról valamiért leszoktak a gyártók.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139095) citkar válasza n@p@lm (#139087) üzenetére


citkar
addikt

Ez a cég működésétől, tevékenységi körétől (meg talán mástól is) függ. Nem minden cég igényelhet vissza áfát, ebben az esetben, ha külön nem fizeti be a cég, adócsalás történik.

[ Szerkesztve ]

(#139096) Atomgeszi válasza Somatom (#139094) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem lehet,hogy a VoLTE miatt?
Mert ugye ott megy egymás mellett a net is beszélgetés is egyugyanazon kártyán.

(#139097) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Kicseréltem a Redmi Note 5-m akksiját. Először nem akart bekapcsolni, ezért felraktam töltőre. Szépen lassan elkezdtem feltölteni, 8%-nál volt. Aztán amikor elindult a telefon, már 26%-ot mutatott, és azóta is töltődik. Csak kalibrálódnia kell? Hogy tudnám ellenőrizni, hogy tényleg jó állapotban van-e az akksi? (mint amikor a laptopoknál kiírja, hány % használható fel még a kapacitásból)

(#139098) Somatom válasza Atomgeszi (#139096) üzenetére


Somatom
veterán

Vannak speciális esetek. Ilyen a VOLTE, vagy az, ha a GSM és a net közül az egyik 2G -n, a másik 3G -n megy. De, ugyanazon a kártyán. A kérdés viszont alapvetően két slot -ra vonatkozott.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139099) atee_13


atee_13
őstag

Realme X2 ről tudtok valami biztosat? Csábító az ár, de nem tudom szoftveresen követi e az 1+ ot vagy külön utakon jár. Most az ára is beleférne a keretbe csak még egyenlőre nekem sötét ló.

(#139100) rjg válasza atee_13 (#139099) üzenetére


rjg
őstag

Úgy olvastam, hogy Color OS-t futtat, ami elég messze van a stock droidtól, inkább a MIUI vagy EMUI vonalhoz hasonlít.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.