Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139401) trebrona válasza Nikaré (#139400) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha jól rémlik huawei/honor nem frissít OTA SIM nélkül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#139402) kisza25 válasza szanysa (#139396) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Redmi 7, redmi 7a, redmi 8a, 2sim+sd

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139403) Nikaré válasza trebrona (#139401) üzenetére


Nikaré
őstag

Áhh, erre nem gondoltam!
THX!

(#139404) svgyula válasza Mr. Y (#139397) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak egy megjegyzés! Sehol nem fogsz ON/OFF alkalmazást ROOT nélkül használni. Mivel a ki/be kapcsolást rendszerszinten kell elvégezni. Anno' szenvedtem a HONOR 6-nál BL nyitás root kellett. Természetesen bukta lett utána az összes frissítés és fél nap volt mire mindent sikerült visszaállítani! Aztán belerakták ezt a funkciót az alap ROM-ba. Azóta nem kell mókolni. Tehát Huawei telefonokban van alapból!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139405) sajtjani válasza szanysa (#139396) üzenetére


sajtjani
tag

Jonap!
Szerintem Redmi 7, még mindig jobbnak tartom mint a 8-at.
Van ütemezett ki/be kapcsolás. A mai forintárfolyamhoz képest még jó áron van: [link]

(#139406) kisza25 válasza sajtjani (#139405) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk én 35 ért vettem a 64 GB-ot, de akkor nem ennyi volt az euro

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139407) szanysa válasza svgyula (#139404) üzenetére


szanysa
csendes tag

Sziasztok - köszönöm az infókat, sokat segít!

Igen az ON/OFF nekem szükséges lenne , mert mikor alszik az ember ne menjen feleslegesen viszont ne kelljen ki-be kapcsolgatnom , mert elfelejthetem!

Volna még egy kritérium amiről megfeledkeztem!

Képes legyen rögzíteni VOIP beszélgetéseket is.
Mivel elfelejtek dolgokat így biztonságosabb lenne ha fontos ügyekről lenne szó.
Nem csupán a sima telefonhavásokra gondolok, mivel az ugye App-al IS megoldható.

Viszont pl. ami most van nálam telo - erre nem képes!

Mi alapján lehet ezt megtudni, hogy fel fogja venni a hívásokat.
/ WhatsUp, Skype....stb re gondolom /

Sima hangrögzítő SEM veszi fel a hangot - bizonyára tiltja a mikrofon használatot ekkor.

Üdv! :B

[ Szerkesztve ]

(#139408) Ájvé válasza szanysa (#139407) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igazából szerintem felesleges ki-be kapcsolgatni, de persze ez egyéni kérdés, ha kikapcsolod a netet nincs szinkronizáció, alig merül pár százalékot egész este, nekem mondjuk lényeges hogy elérhető lehessek este is (nem mintha hívna bárki is, de ha meg fontos akkor jó ha elérhető vagyok). Szóval így nem zavar senki, sőt ha lehet állítani "ne ravarjanak" módot ami megadott időben aktív és nem kapsz értesítéseket és csak azokat a hívások fognak zavarni aminek engedélyezed (csak kiválasztott számok vagy csak ismert számok stb.). Szóval szerintem ezért felesleges kikapcsolni, de ügye kinek hogy tetszik csak leírtam a véleményem.
Beszélgetések rögzítése egy külön téma, én nem nagyon jártam még utána, de így tudom a másik félt nem igazán lehet rögzíteni (programok nagy része ilyenek) személyiségi jogok miatt, de majd biztos ír valaki aki jártasabb ebben.

(#139409) t72killer válasza Ájvé (#139408) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A funkció engem is érdekel: távoli üzemben nyaralóról adna néha képet -hangot a telefon, anélkül, h vennék egy erre specializált IP-kamerát.

Folyamatos üzemre semmi szükség, napi 2 alkalommal bekapcsol az tökéletes.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139410) Ájvé válasza t72killer (#139409) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezt úgy érted a ingatlanba tennél egy telefont és annak a kameráját néznéd?
Én ennek nem látom túl sok értelmét, de te tudod. Úgymond ránézel néha hogy minden rendben és ha nem? Mindent kifosztottak de nem vett fel semmit mivel éppen nem volt bekapcsolva. A másik hogy kell hozzá olyan készülék ami időzíteni tudja a be-ki kapcsolást és automatikusan futtat egy szoftvert amivel tudod nézni a kamera képét (távoli vezérlés vagy hasonló, gondolom root nélkül nem fog menni).
Ennél még lehet egy kínai kamera is jobb ami non-stop rögzít legalább, de egyéni vélemény. Mondjuk nem értek hozzá és ebben a topikban off ez a téma.

(#139411) t72killer válasza Ájvé (#139410) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

400km-re van tőlünk. De jogos, kifosztás esetére kell valami ébresztő megoldás :R. Van itthon egy Pi, lehet azzal mókolok inkább valamit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139412) sbwolf válasza t72killer (#139411) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Az Alfred erre való.

(#139413) Ájvé válasza t72killer (#139411) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ilyen távolságra én inkább rendes kamerát szerelnék, estére pedig még LED világítást is bár az lehet meg már feltűnő, a bent tárolt értéktől függően mondjuk nem biztos hogy túlzás.

(#139414) t72killer válasza Ájvé (#139413) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értéket felmosóvödrön, acél evőeszközökön kívül nem tartunk, kb a kamera lenne a legértékesebb :DD . A 0hoz konvergáló értékű sgs2-met gondoltam bevetni, legyen egy kis haszna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139415) Ájvé válasza t72killer (#139414) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs arra semmi ismerős, szomszéd néni akit meg lehet ilyennel bízni? Már az is elég nagy kár ha kárt tesznek, bútorok ilyesmi? Vagy csak egy üres camping?

(#139416) t72killer válasza Ájvé (#139415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Régi bútorok vannak, nem örülnénk, ha összetörnék. Van ismerős és rá is szokott nézni :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139417) nyisziati válasza t72killer (#139416) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem mire ebből használható rendszert faragnál, ami megfelel a kívánalmaidnak, azt is megbánnád, hogy belekezdtél. :))
Túl régi, ki tudja, mi működne rajta és mi nem, ami működik, az is milyen minőségben, mennyire lehetne távolról vezérelni, milyen lenne a kamera képe, főleg sötétben stb.

Persze kihívás, ezt a csoportot is ez hozta létre.
Csak már van ~10év tapasztalatunk. Szerintem nem mindenbe ugranánk bele, amibe régen igen. :DD

(#139418) svgyula válasza t72killer (#139416) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szerintem is felejtős a telefon. A helyedben inkább felraknák pár álkamerát kicsit eldugva de az utcáról még éppen felfedezhető módon. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139419) t72killer válasza nyisziati (#139417) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#139418: :R

ON: A blackview MediaTek Dimensity 1000 5G csipszettel készül - tavaly novemberi hír, mégsics azóta konkrétabb infó :(((

Jelentős előrelépés lehetne fogyasztás terén uis az új soc 7nm-en készül az előd 12nm-ével szemben. + teljesítményben is beéri remélhetőleg a jobb snapik szintjét.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139420) Zeki válasza szanysa (#139407) üzenetére


Zeki
nagyúr

VOIP-ot nem rögzít semmi. Csak a saját voip appja, ha benne van a tudás.

(#139421) Sgr_A válasza svgyula (#139404) üzenetére


Sgr_A
addikt

A huawei telók tudják
mate 20 és a p smart is mind kettőn használtam (használom)
a psmart melós teló be van állítva, hogy h-p 6-17-ig legyen bekapcsolva rendben teszi a dolgát
2sim+msd-t nem tud

csak az elejét olvastam el reggel van még :R

[ Szerkesztve ]

(#139422) szanysa válasza Zeki (#139420) üzenetére


szanysa
csendes tag

Szia - Nos, akkor másképp fogalmazok.
Talán 6-7 éve vettem ZTE telefont , nos azon ha beszéltem
fel tudtam venni - hangrögzítő alkalmazással VOIP telefonos beszélgetést.

Nem a WhatsUp a lényeg hanem a VIOP beszélgetés maga!

Pl. : [link]

Ezt vonalas telefonhoz használtam és használnám most is.
Mivel ha beszélek nem jegyzem meg sokszor amit mond a vonal végén
a partner, így csak vissza kell hallgatni-nincs tévedés.

Tehát VAN elvileg lehetőség rá!
Csak jo volna tudni melyik készülékben!

Köszönöm!

(#139423) Sgr_A válasza szanysa (#139422) üzenetére


Sgr_A
addikt

A huawei telókra van 9.1droidig gyári hangrögzítő de külön kell telepíteni apk-ból
azt viszont nem tudom, hogy voipot rögzít-e

(#139424) szanysa válasza Sgr_A (#139423) üzenetére


szanysa
csendes tag

Amennyire tudom ezeken a HUAWEI készülékeken nincs engedélyezve a GOOGLE PLAY.

Így nem tudom valojában mire-miként lehet ezeket használni jelenleg.

Ezekről milyen tapasztalat van?

Thx

(#139425) Ájvé válasza szanysa (#139424) üzenetére


Ájvé
veterán

P Smart és Mate 20 is a tiltás előtt jelentek meg ezeket nem érinti, vagyis van rajtuk GMS.

(#139426) fateless válasza szanysa (#139424) üzenetére


fateless
veterán

A p30 pro-m mást mond 😉 feleségem Nova 5t-je is és az említett mate 20 és p smart is (itthon van még egy p smart z, azon is van)

Az a kérdés, melyik Huawei telefonra gondolsz. A legújabbak nagy részén nincs, de készüléket nevezz meg inkább.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139427) szanysa válasza fateless (#139426) üzenetére


szanysa
csendes tag

Szia-írtam PM.

(#139428) svgyula válasza fateless (#139426) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A 10-es droidtól már nincs benne. Nekem is volt de most már telepíteni sem engedi.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139429) fateless válasza svgyula (#139428) üzenetére


fateless
veterán

Én arra válaszoltam, hogy "Amennyire tudom ezeken a HUAWEI készülékeken nincs engedélyezve a GOOGLE PLAY."

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139430) svgyula válasza szanysa (#139424) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az igaz, hogy nincs kugli rajtuk de nem áll meg az élet nélküle.
Mindegyiken van Huawei App Galery amin már rengeteg apk elérhető magyarul is! A régebbi modellekre is települ frissítéssel. De van azon kívül más alkalmazás letöltő oldal. Én inkább a kugli erőszakos/energiazabáló alkalmazásaitól szabadulok!
Egyre rosszabb lesz a helyzet csak ugye senki nem figyeli mert mindenki azt hiszi a "GOOGLE AZ ISTEN" hát nem! Pont olyan adattolvaj mint a többi amerikai szoftvergyártó mint az MS, Aple, stb....
Először jön a nyalóka az "ingyen szoftver" aztán amikor megszoktad akkor jön a szopató. :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139431) Zeki válasza svgyula (#139430) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kínai is lop meg rögzít mindent. Ez van. És amúgyis, mindenki kontrollálni akarja valamilyen mód a lakosságot. Más ország lakosságát is.
Ha valamit esetleg mókolni kell és nem repül a szájukba készen, akkor az a legnagyobb többséget nem érdekli.

(#139432) citkar válasza Zeki (#139431) üzenetére


citkar
addikt

Lehet őt régen beetették a nyalókával és csak később jött rá, hogy pénz helyett mással fizet. Ezzel szerintem semmi baj, a Google nyújt egy (azaz sok) szolgáltatást és kap cserébe valamit (valamiket). Nem hiszem, hogy ő ingyen dolgozna.

(#139433) Zeki válasza citkar (#139432) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az öszes okos készülék, okosotthon pluszban arra is jó, hogy a nagy cégek meg titkos szolgálatok figyelemmel követhessenek "statisztikai" okokból..

(#139434) zsoltzsolt válasza Zeki (#139433) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De azért ne felejtsük, hogy mindent az egyéni döntések sora határoz meg. Dönthet mindenki úgy, hogy ezentúl nem vesz ilyet, vagy más terméket. Szidja mindenki módjuk a Colat, de ha úgy döntene mindenki, hogy nem vesz ezentúl, akkor simán megszűnne, mert nem lenne rá igény. Van még buta telefon, internet nélkül utad lehet élni, ismerek ilyen embereket és semmi bajuk. Én használok, de emiatt nem szidok senkit, ha zavar a sok háttér infó szerzés, stb, akkor kidobom ezeket ez eszközöket. Az egyén döntése a fontos, e ehhez kell egy adag érettség és intelligencia.

(#139435) t72killer válasza zsoltzsolt (#139434) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak a "kimaradás" manapság egyre inkább azt jelenti, hogy kb mehetsz a híd alá lakni. Kis szerencsével alföldi tanyára, de ott se feltétlen árt tisztában lenni a világon zajló dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139436) zsoltzsolt válasza t72killer (#139435) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Persze, igazad van, de az is az egyén döntése. Kimaradni akar és lehet, hogy leszélet, szabad, vagy választ más, és ő is érezheti ezt szabadságnak.

(#139437) nyisziati


nyisziati
veterán

Világnézet kérdése minden.
Lehet így is élni.

(#139438) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

MediaTek Bug Actively Exploited, Affects Millions of Android Devices - ez gondolom még a legtöbb készüléknél aktuális probléma...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139439) zsoltzsolt válasza nyisziati (#139437) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szabadnak lenni a legnehezebb.. 🙂

(#139440) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Oukitel WP6 jobb választás bármivel, mint egy Ulefone 3W(T) vagy Blackview 9500 plus? Évek óta hallani a márkáról, de valahogy sehogy se lett belőle egy xiaomi pl...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139441) salaud válasza t72killer (#139440) üzenetére


salaud
aktív tag

Családban 2 oukitel volt eddig, az egyik az enyém. Baromi elégedett vagyok vele és a következő is oukitel lesz. Hibátlan minőségű, normálisan működő készülékek, azt tudják, ami rájuk van írva. Többet nem, de kevesebbet sem. Ulefone-t én nem vennék, a fórumban és életben tapasztaltak szerint baromira szór a gyártásminőség. Ha kifogsz egy péntek délután vagy hétfő reggel összeszereltet, szidni fogod, a szerda délelőtti gyártás meg fasza. Olyan mintha nem lenne náluk minőség-ellenőrzés. Blackview-ról nem tudok rosszat.
Oukitel: jobb kamera, több ram, Butulsz 5. Blackview: wireless charge, nfc.
Én az Oukitelt venném, mert nfc-re nincs szükségem, wireless töltéssel meg 3-4 nap mire feltöltöd a 10000mAh-ás akkut, ergo arra sincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#139442) t72killer válasza salaud (#139441) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Kár, h walkie-talkie-s változat nincs, bár ahhoz asszonyt is rá kéne dumálnom egyre, az meg kb esélytelen :( .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139443) fateless válasza t72killer (#139442) üzenetére


fateless
veterán

Ha elmúlik a varázs, valószínűleg nemigen használnátok, utána

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139444) t72killer válasza fateless (#139443) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi praktikus haszna van, hogy a játszótérre, ahova le-leviszi egyikünk a gyerkőcöt rálátunk, viszont nincs egymást ingyenhívó előfizunk. + ha átmegyek haverhoz, az ő lakásából is látni a mienket - fel tudom onnan is csörgetni.

De mondjuk ha nincs vmi további haszna, pl nem üzemel 802.11ah-s wifi routerként/bridgeként, akkor el tudom engedni:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139445) fateless válasza t72killer (#139444) üzenetére


fateless
veterán

Tudom, hogy van haszna, csak elmúlik a varázs, illetve egy ismerősömék sok éve vettek ilyet, és külön engedélyezni kellett ezt a funkciót (ami logikus különben bármikor megstólalhatna a készülék). Egy ideig üzengettek egymásnak, hogy kapcsold be, hogy szólhassak, aztán elszoktak tőle, mert gyakran maga az, hogy szóltak a másiknak, gyorsabb, egyszerűbb volt, mint bekapcsoltatni, mert elfelejtették.
Nálunk van efyébként baofeng cb, ha nagyon olyan dolog van, akkor csak feljapjuk a szobából és használjuk azt. Városon belül (édesanyámig légvonalban 700m, 22 méter szintkülönbség és sok többemeletes épület közte) egész jól használható. De inkább biciklizésekhez, túrákhoz használjuk.

Ja, és olcsóbb ez a megoldás, meg nem vagyunk megkötve telefonügyileg.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne haszna nálatok, de még a rosszul lefedett amerikai területeken is kikopott a ptt funkció

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139446) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Mit kell beállítsak, hogy ha bejön egy hívás, akkor ne azt jelezze a hívónak, hogy nem vagyok elérhető?
Átirányítás be van kapcsolva a +36309876543-ra mindkét sim kártyán. Szerinem VoLte is aktív, lehet az kavar be?
A telefon egy Nokia 9 PureView.
Köszönöm előre is a javaslatokat

(#139447) rjg válasza zsoltzsolt (#139446) üzenetére


rjg
őstag

A Volte és a hívástartás összeakad a Telekomnál. Kapcsoltasd ki és megint menni fog. Az átirányítás arra jó, hogy hívásértesítő smst kapj, de bekapcsolt Volte mellett az sem működik.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139448) zsoltzsolt válasza rjg (#139447) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!!

(#139449) t72killer válasza salaud (#139441) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oukitelnél nem láttam, h gyúrnának az új Dimensity chipsetre, az öregedő Helio-t lehet kihagynám. :(

Rem. idén frissítik a wp szériát...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139450) t72killer válasza t72killer (#139449) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha vkit érdekel a mostani széria, Oukitel WP6 akció a Gearbesten, 220$.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.