Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139451) zsoltzsolt válasza rjg (#139447) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

VOlte-t kikapcsoltam, annyit javult, hogy most mindig kapok hívásértestést, a 2-es - céges - sim esetében ez nem nagyon volt eddig.
Ha a cégest átirányítom "Ha nem veszi fel" esetén a másik sim-re, akkor is ezt csinálja.
De még mindig azt mondja, hogy nem elérhető

(#139452) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#139451) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Megoldva---- mindegyiknél át kellett irányítanom a hívást a másik számra

(#139453) janakbacsi válasza t72killer (#139450) üzenetére


janakbacsi
őstag

mennyire lehet megbízni ezekben a "noname" készülékekben? azért mégiscsak 70000 Ft-nyi dollárba kerül.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#139454) t72killer válasza janakbacsi (#139453) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem is csak ajánlották, próbálok a kevés amazonos visszajelzésből eligazodni. Sajna értelmes tartósteszt nem létezik ezekről, az amazonos meg egyéb vásárló meg kb kibontás után 2 nappal pötyög be valamit aminek az érdemi infótartalma a 0hoz konvergál :(((.

Előző kiszemeltem, az oukitel 3wt nem ilyen "szerencsés", pár xda-s tag berendelte és kapja rendesen az ívet. Ezekután nem sietek a vásárral...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139455) Crytek


Crytek
veterán

[Asus ZenFone Max Pro M1 ZB602KL]
(Van ennek nagy tesója is de az 100k felett van. annyit nekem nem ér egy telefon sem)

Ebből nem létezik B20-as verzió? Ez most kegyetlen jó áron megy.
Vagy van árban ehhez közeli amit ajánlanátok jó nagy akkuval (4500 feletti)?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#139456) fateless válasza Crytek (#139455) üzenetére


fateless
veterán

A "Franciaországból" rendelt terméket természetesen Kínából adták fel legutóbb. A 2-5 vállalt postázási nap helyett hamarosan két hónapnál leszünk. Természetesenrendeltem már máshonnan, és elindítottam a dispute-ot, válasz még nincs.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139457) salaud válasza t72killer (#139454) üzenetére


salaud
aktív tag

A linkeden Ulefone van, te meg Oukitel-t írtál, én meg csak lesek, hogy erről a típusról még sosem hallottam... :F :DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#139458) Crytek válasza fateless (#139456) üzenetére


Crytek
veterán

Azóta nézelődtem és igaz batár nagy de a Realme 5i is 5k-s akkus itthonról 53k...

Next PC Upgrade: 2022

(#139459) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok!
Tudtok nekem olyan telefont ajánlani, ami tudja a vezetékmentes töltést, 2 sim-es, nagy az akksija és legalább 6/128-as kiszerelés. Az se baj, ha még nem jelent meg, de az idén fog.
A Mi 10 volt a befutó nálam először, de nekem egy telefon se ér ennyit, illetve kiherélve jött Európába (1 sim). Az iPhone SE 2020 majdnem jó lett, de 1800-as az akksija, meg amúgy se vagyok szifonfan...

(#139460) fateless válasza SamiCsillag (#139459) üzenetére


fateless
veterán

Ilyen a P30 pro-m

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139461) SamiCsillag válasza fateless (#139460) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Hát nem is tudom, tavalyi modell. 2017-től mostanáig egy Honor V9-et használtam, óriásit csalódtam a cégben. A 3 év alatt alig jött rá frissítés, de ha mégis, akkor egyre csak csonkították, a kamerát, az akksit, a rendszer egyre akadozott. Mondanom sem kell, hogy 1 éve már semmilyen frissítés nem jött rá. Tudom, hogy még idén ennek kijön egy frissített verziója, mármint a P30 Pro-nak, Google-el. Na azt azért megnézném.

(#139462) fateless válasza SamiCsillag (#139461) üzenetére


fateless
veterán

Azért a Honor v9 mint rétegtermék nem összevethető a fő húzómodellel. De nem is gondoltam, hogy ilyet vennél, csak beugrott. Tuti újabb készüléket vennék (bár mindenre elég ez is)

Nekem már túl sok is volt a frissítés, hogy minek jön ennyi...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#139463) t72killer válasza salaud (#139457) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jajj, félrement, persze, ulefone 3wt volt a kiszemelt:B:R - mostmár nem az :U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139464) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az AGM x2 (snapi 653, 6'000mAh) és a blackview bv9500 plus (Mediaretek P70, 10'000mAh) közül melyik lehet az érdekesebb :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139465) citkar válasza t72killer (#139464) üzenetére


citkar
addikt

AGM-t is kevesen használnak, régen valaki kifejezetten igényesnek említette emlékeim szerint, talán erre az utal az ára is. Az jó kérdés-e, megér-e ennyi többlet költséget.

(#139466) t72killer válasza citkar (#139465) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, nézegetem, hogy ez egy ősrégi snapi 28nm-es processzen gyártva, azaz még gyengébb is a hardver.

Viszont a blackview-nál kérdés, hogy normálisan licenszelték-e a mediaretek drivereit, mert ha nem, az egy olyan appban, ami esetleg kihasználá a grafikát (chrome, youtube, maps?) hiába a korelőny, elhasalhat.

+nekem fontos a betonstabil megbízható GPS és bluetooth (teló veszi a jelet, BT-n továbbítja a fotógépnek, ami geotaggel - lehetőleg pontosan, nem 8km-rel odébb, erdőben se...), nem tudom a mediatech mit tud ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139467) citkar válasza t72killer (#139466) üzenetére


citkar
addikt

Ha van konkrét app, amit használsz és kétes, érdemes rákérdezni a konkrét típust használóknál. Ismerős BV telójánál, ilyen probléma nem volt, de hétköznapi appokat használ, meg egy játékot, ami viszonylag teljesítmény igényes, az tempósan fut a MediaTek SOC-on.

(#139468) Somatom válasza t72killer (#139466) üzenetére


Somatom
veterán

Újra GPS nap! :)
Én nem javaslom. Lutri. Nem ódzkodok az MTK -tól, de 4 MTK -s készülékem közül 1 -en olyan a GPS, amilyennek lennie kéne. Snapin nem tapasztaltam ilyen szórást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139469) t72killer válasza Somatom (#139468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amitől gondolom függ: maga a chipset (ez talán nem szór annyira), a készülékbe szerelt antenna (szerelési) minősége és a driverek/ROM.

Nomármost egy mélyen a "piaci ár" alatt adott készüléknél megértem, ha van izgulnivaló az utóbbi két tétel miatt, ha az ember folyamatos és pontos munkát vár el. A rootolhatóság segítség lenne mondjuk, ha csak szoftveres a baj...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139470) SamiCsillag válasza SamiCsillag (#139461) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

A sima Black Shark 3, 8/128-as verzió. Pont nekem találták ki. :)

(#139471) nyisziati


nyisziati
veterán

(#139472) kisza25 válasza nyisziati (#139471) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szomszéd fűje mindig zöldebb :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139473) rjg válasza nyisziati (#139471) üzenetére


rjg
őstag

Valahonnan muszáj "inspirálódni" ;] (No offense, ezt is egy Xiaomi telefonról írom :D)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#139474) nyisziati válasza rjg (#139473) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát igen. Árban már felzárkóztak (MI 10). ;]

(#139475) trebrona válasza nyisziati (#139471) üzenetére


trebrona
nagyúr

Sosem tagadták, hogy mindig is az apple volt a példa.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#139476) Somatom válasza trebrona (#139475) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint miben? Hogy hogyan kell nagyot kaszálni a useren? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139477) trebrona válasza Somatom (#139476) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ja, abban. :U

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#139478) monti0222w válasza nyisziati (#139474) üzenetére


monti0222w
addikt

Kár érte, sokan fenték pedig a fogukat a MI 10-re. :K

(#139479) citkar válasza nyisziati (#139474) üzenetére


citkar
addikt

Az utóbbi időben mintha másképp áraznának, mármint több mobilgyártó. Az új széria nem az előző helyére lép, hanem a fölé, nem csak teljesítményben, hanem árban is. Mintha mostanság (talán évről évre) egyre drágább lenne az éppen csúcs kategória. Vagy csak nekem tűnik így ? :)

[ Szerkesztve ]

(#139480) monti0222w válasza citkar (#139479) üzenetére


monti0222w
addikt

Sajnos így van, az X3 Pro is drágább lesz mint ahogy az X2 Pro indult, és van egy sanda gyanúm hogy az X50-nél is drágább lesz!

[ Szerkesztve ]

(#139481) t72killer válasza citkar (#139479) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajna így van, és nemcsak a csóri vírusette forintban, hanem dollárban-eur-ban is:(.

A korábbi "elit" apple-csamcsung kicsit másképp lépett szintet, pl kiadták a méregdrága Fold-ot, ami végülis szintén csak egy telefon - 2000dodóért:W.

Apropó, érdekelne, mi várható a mediatek dimensity-kre. Ott sorakozik már egy sor SoC (800, 1000, 1000L, 1000+) de telók még nincsenek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139482) citkar válasza t72killer (#139481) üzenetére


citkar
addikt

Az IQOO jön talán ki először Dimensity-vel. Már azt is követem, de szerintem az is lesz vagy 4-500 USD :D

(#139483) t72killer válasza citkar (#139482) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Blackview Will be the World’s First Rugged Phone Manufacturer to Apply MediaTek Dimensity 1000 5G - készülék viszont még sehol.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139484) citkar válasza t72killer (#139483) üzenetére


citkar
addikt

Hát nem mintha biztosra mernék állítani bármit is ezekkel a hírekkel kapcsolatban, de lehet május 19-én jön az IQOO első ilyen telója. Közeli időpont, ámbár ezekkel úgy vagyok, hogy hiszem, ha látom :D Főleg azt, hogy mikor lesz elérhető a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#139485) Crytek válasza citkar (#139484) üzenetére


Crytek
veterán

De ez is milyen márka már jobb nincs? :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#139486) t72killer válasza citkar (#139484) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ellennék én egy snapi 735g-vel is, csak azt cseszi bármelyik strapafon-gyártó beletenni a készülékébe. Pedig azért nem egynek akad 400$ feletti cucca - azokban is 12nanós mediaretek múzeumszökevény lapul :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139487) citkar válasza Crytek (#139485) üzenetére


citkar
addikt

Nekem elég jó lenne. Ha lusta voltál rakeresni, de hallottál már az Oppo-rol, a OnePlus-rol, a Vivo-rol és a Realme-rol, akkor ezt is tedd a lista végére.

(#139488) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

Egy elég általános kérdésem lenne, a szakértelmem hiánya miatt elnézést kérek. Xiaomi Redmi 5A telefonom van jó pár éve, eddig semmi gond nem volt vele. Az utóbbi időben lelassult, és hülyeségeket csinál, ma pl. kiírta, hogy a kezdőképernyő nem válaszol és úgy pedig semmit nem lehet vele kezdeni, az újraindítás segít, de csak átmenetileg, utána ugyanez van.
A kérdésem az lenne, hogy telefonoknál létezik-e olyan mint PC-nél egy windows reinstall, hogy lehessen tiszta lappal indulni? A factory reset lehet ilyen esetleg?
Ezen kívül bármilyen megoldás érdekel amivel újra normálisan működőképessé tudom tenni a telefont.

Köszönöm!

(#139489) citkar válasza aviator (#139488) üzenetére


citkar
addikt

Mindenképp megpróbálnám a teljes gyári állapotot visszaállítani. Előtte minent ments le a teelfonról, amire szükséged lehet a jövőben. Ha segít öröm bódottá, ha nem, felmerül hardware-es hiba is.

[ Szerkesztve ]

(#139490) aviator válasza citkar (#139489) üzenetére


aviator
tag

Rendben, megpróbálom. A teljes gyári állapotot gondolom szó szerint kell érteni, tehát veszik minden? Az, hogy pl. egy játékban hol tartok, azt vissza lehet valahogy állítani?

(#139491) citkar válasza aviator (#139490) üzenetére


citkar
addikt

Talán van olyan lehetőség is, hogy az adatok megmaradnak (mint kép, videó, letötlött file-k stb), de ha rászánom magam én mindent le szoktam túrni.

(#139492) nyisziati válasza aviator (#139490) üzenetére


nyisziati
veterán

Játékok különösen érzékenyek. Ha nincs Google Játékok vagy Facebook felhőmentés, akkor sajnos esélyes, hogy bukod a játékállást.

(#139493) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A xiaomira jött egy frissítés, jól hazavágta a global telefonokat, folyton lefagy
Itt írtak egy megoldást, nekem nem segített sajnos

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139494) kisza25 válasza kisza25 (#139493) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kellett neki egy újraindítás, most jónak tűnik

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139495) iMaverick válasza kisza25 (#139494) üzenetére


iMaverick
addikt

Amikor feladta, én fel is raktam a Note8-ra. Nem láttam problémát. Másnap jött megint egy ugyanolyan frissítést (ugyanaz a név, ugyanazt javítja a leírás alapján), néztem is, hogy meghülyültek a Xiaomi-sok? (A dátum volt csak más, nem 13-ka, hanem 14.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#139496) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok!
Ma megérkezett Telekomtól a teló érdekes csomagolásban és frissíteni se akar. Azt írja naprakész, pedig 2019. június 5. 1 telekomos, 1 telenoros SIM van benne.
1,5 hónapja vettem ugyanígy ugyanilyen telót és akkor sorban dobta fel a frissítéseket gond nélkül.
Ez valami újracsomagolt teló lehet? Mert sehol nem jelezték ezt!!!!

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#139497) nyisziati válasza perzeus (#139496) üzenetére


nyisziati
veterán

Valószínű. Gondolom romot is cseréltek.

(#139498) mzso


mzso
veterán

Helló!
Nem találtam általános okostelefonos témát, talán itt tud valaki válaszolni.
Tud valaki nekem olyan mágneses microUSB adaptert/kábelt ajánlani ami jó (pl van rendes kapaszkodó köröm) és kipróbáltan működik megfordítva is? Unom már, hogy a microUSB portok mindig elnyúzódnak rövid időn belül. Az új telefonomon is azt veszem észre, hogy nem olyan pászos már és nem kattan amikor betolom a csatlakozót.

Korábban próbálkoztam ilyesmivel de az gagyi volt. Bár a dizájnja alapján nyilvánvalóan úgy volt kitatlálva, hogy mindkét irányban csatlakoztatva is működjön, de csak a töltés ment mindkét irányban.

(#139499) Somatom válasza mzso (#139498) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy érted azt, hogy "mindkét irányban"? Én még nem hallottam olyan adapterről, ami "OTG irányban" működne. Gépre dugva, a teló tud működni külső eszközként, de a telóhoz külső eszköz csatlakoztatása nem müxik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139500) mzso válasza Somatom (#139499) üzenetére


mzso
veterán

Talán nem fogalmaztam pontosan: 180 fokkal elforgatva is.
A legtöbb ilyen ebay-en fellelhetőnek olyan a kialakítáas, hogy működni kéne így is úgy is. (Csak amit én próbáltam nincs rendesen megcsinálva és csak egyik irányba működik az adatkapcsolat)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.