Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101101) 7Sony7 válasza b0bcat (#101100) üzenetére


7Sony7
addikt

És nagyon jól teszed! Az általad favorizált Cubot S168 - al teljesen meg vagyok elégedve. Még több olcsó tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

-

(#101102) b0bcat válasza 7Sony7 (#101101) üzenetére


b0bcat
addikt

Lesz még, az biztos. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#101103) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Egy kedves ismerősöm szeretne egy dualsimes okostelefont ~100 forintért. Mindenképpen fullHD felbontásban gondolkodik, szerintem nem árt, ha 2 giga ramja van, ezen kívül nem ismerek "extra megkötést".
Tudnátok Pesten kapható megfelelő telefonokat ajánlani?

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#101104) WOT-H-A-C válasza jolti05 (#101103) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Kicsit feljebb kéne vinni a keretet... :U ;]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101105) zolipapa66 válasza b0bcat (#101100) üzenetére


zolipapa66
tag

Nincs is ezzel baj, csak Laza lecsapott egy lehetőségre :). Jól teszed ezeket a teszteket és köszi !!!

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#101106) zolipapa66 válasza jolti05 (#101103) üzenetére


zolipapa66
tag

100 Ft ért nekem jó lesz nem full HD is :)

[ Szerkesztve ]

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#101107) jolti05


jolti05
őstag

:DDD hopsz
Természetesen három nulla, vagy egy 'e' betű hiányzik a 100 mögül.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#101108) pluhm válasza beg (#101097) üzenetére


pluhm
aktív tag

Hát én ezt nem ajánlanám senkinek sem, Li-ion akksikat nem szabad 0-ra meríteni. A legjobb nekik, ha 30 és 80 % között tartjuk... [link]

(#101109) Vvarpi válasza pluhm (#101108) üzenetére


Vvarpi
tag

Ne kezdjük újra az akkukkal kapcsolatos félretájékoztatást.
Amíg nem veszed ki a készülékből és kötsz rá egy izzót addig nem nagyon tudod 0-ra meríteni.
Az általad említett 30-80% a telefon kijelzőjén 0-100% formában kerül kijelzésre.
A linkelt oldalon lévő adatok akkor relevánsak, ha vezérlőelektronika nélküli eszközzel használod.
Esetünkben a telefon elektronikája védi az akkut az ostoba felhasználótól.

(#101110) beg válasza Vvarpi (#101109) üzenetére


beg
veterán

Számból vetted ki.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101111) kobipeti válasza beg (#101110) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Vizuális vagyok, ezt ne gondoljuk tovább...... :)

(#101112) beg válasza kobipeti (#101111) üzenetére


beg
veterán

Sejtettem, hogy magas labda lesz. :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101113) b0bcat válasza pluhm (#101108) üzenetére


b0bcat
addikt

Pontosítás: ha a lítiumos akku töltöttségét kb. 20 és 80% között tartod (ez nem kb. 0,75 és 3 voltot jelent, hanem kb. 3,5 és 4 voltot, ugyanis nem 0 és 3,8 hanem kb. 3,3 és 4,2 V között, az üzemi tartományon belül értelmezendők a százalékok), akkor hosszabb lesz az élettartama, mintha mindig 100%-ról 0-ra merítenéd. (Cserébe lemondasz a kapacitás 40%-áról...)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#101114) Laza... válasza b0bcat (#101100) üzenetére


Laza...
addikt

Attól, hogy valamire rá van nyomtatva hogy Lenovo, még nem azt jelenti hogy a csúcs kategória. Talán az elvárásaid voltak magasan egy flirat láttán. Tipikusan egy low-cost teló, ráadásul a Lenovo mindig túlárazott a kategóriájában (kijelző, proci, ram, stb)

Én meg azt mondom, igazán jó telót nem találsz 50k alatt, olyat igen, amivel ilyen vagy olyan, általad vállalt komprumisszummal együtt tudsz élni.

Én pl. tipikusan az orvosi ló esete vagyok, nekem fontos a fényképező, a GPS, a kezelhetőség, a kijelző, és végül, de nem utolsó sorban: a beszéd hangszóró minősége! És biza, akár tetszik, akár nem, az 50k ársávban ezt nagyon keresni kell. A legjobb volt számomra ebből a szempontból a ZTE v5, nem is hiszem hogy lesz egyhamar ilyen best-buy teló mostanság. Sokan fikáztak hogy egy időben népszerűsítettem, de a fikázók kezében nemigen volt olyan teló (már nem gyátják).

Ez után jön rögtön a Hongmi (MTK), az is hasonló megítélés alá esett nálam, azt mondom, még ma is teljesen vállalható telefon (az 1S már nem sikerült ilyen jól)

Az összes többi ~100 dolcsi teló 12 egy tucat nálam, és ha már tucat, akkor Elephone G4, mert a GPS-e ugyan elég fosch (mint majdnem minden ilyen árú telónak), de egyébként pl. szép kijelző, elfogadható hang, kellemes megjelenés, jó összeszerelés és amúgy minden xar megy rajta. - nem utolsó sorban occsó, nagyon.. :P

Ha ezektől a tucatoktól jobbat akarsz, akkor kell minimum 70k, de még nem értél révbe, csak a komprumisszum kevesebb :K Nekem Honor 6 van, ettől lejjebb már nem szívesen adnám.

Nem kell fikázni senkinek, ez a véleményem, megtehetem mert volt már egy rakat féle teló a kezemben, nem Pistikétől hallottam hogy melyik a jó teló :)

ui.: ja, van akinek pl. az is baj, ha a térerő ikont nem tudja átszínezni. Az ilyen felhasználókat sajnálom... komolyan :DDD

Never give up!

(#101115) KamuMazsola válasza b0bcat (#101100) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Teljesen egyetértek veled! Megszabadultam a szolgáltatói kötöttségektől és én sem látom sok értelmét 50000 Ft-nál többet költeni telefonra. Jelenleg egy THL T6 Pro-t használok megelégedéssel, igaz amikor vettem akkor még 250 körül (alatt) volt a dollár. 112$ ért vettem és az áfát is kifizettem rá, így bőven 50 ezer alatt kijött. Játszani nem játszom rajta, napi használatra nekem bevált.

Üdv.: KamuMazsola

(#101116) janaman01 válasza Laza... (#101114) üzenetére


janaman01
addikt

jó de ki az a pistike ? ;]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#101117) Laza... válasza janaman01 (#101116) üzenetére


Laza...
addikt

a szomszédod ;] :P :DDD

Never give up!

(#101118) janaman01 válasza Laza... (#101117) üzenetére


janaman01
addikt

jó van beköpted az informátorunkat ... :DDD

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#101119) tahepa


tahepa
senior tag

Jóó...jóóó de mikor lesz már v.6...állandóan ezt olvasom egy másik topicban....és nem értem miért az izgalom...

(#101120) 7Sony7 válasza Laza... (#101114) üzenetére


7Sony7
addikt

Sokaknak jó a kompromisszumos teló is, csak fontos, hogy a vevő tudjon róla, miből kell engedni.

-

(#101121) Laza... válasza 7Sony7 (#101120) üzenetére


Laza...
addikt

Én is azt írtam :P
"általad vállalt komprumisszummal együtt tudsz élni."

Never give up!

(#101122) 7Sony7 válasza Laza... (#101121) üzenetére


7Sony7
addikt

Jogos! :) Tulajdonképpen ezt arra írtam, hogy kell az olcsóbb telókról is teszt. A nejemé pl 23000ft volt. Cserébe 960 as felbontás- megfelel."csak" 4 mag, 1Gb Ram-megfelel. Gps vacak- sosem lesz használva.-megfelel. :) (Hú, de igénytelen vagyok.) :D

-

(#101123) Laza... válasza 7Sony7 (#101122) üzenetére


Laza...
addikt

Mindenkinek másak az igényei, és a pénztárcája, ad abszurdum, a fukarsága... :U Persze hogy kell az olcsó teló is, nehogy félre érts. :)

De az hogy minden komprumisszum mentes legyen, olyan nem létezik. 3 számjegyű összegnél sem, a különbség annyi, hogy minden picit jobbért, szignifikánsan jobban lehúznak :D

Never give up!

(#101124) 7Sony7 válasza Laza... (#101123) üzenetére


7Sony7
addikt

Sajna így van. Lásd pl az itthoni prémiumtelókat. Amiket hallok róluk, annyi pénzért... pff.

-

(#101125) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!
dual standby telefonok hogy kezelik, ha 1 sim és 1 adatkártya van a telóban?
ugye normál esetben ha az egyiken hívás megy, a másikat leválasztja. ez a fenti verzióban is igaz?
csak a gsm hívások esetén választja le a másikat?
előre is kösz!

#?*@&!

(#101126) Zeki válasza zeon.hu (#101125) üzenetére


Zeki
nagyúr

1 rádiós egység van, tehát a másik kiszáll.

[ Szerkesztve ]

(#101127) zeon.hu válasza Zeki (#101126) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Tehát akkor ez csak a gsm hívásokra vonatkozik.

#?*@&!

(#101128) Zeki válasza zeon.hu (#101127) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem ha 1 rádiós egység van, akkor a másik nem jut hozzá, ha az első lefoglalta. De mondjuk nem próbáltam, hogy beszéd alatt még lecsorog-e a net a másik simre.

(#101129) #79335424 válasza zeon.hu (#101127) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt írta, hogy a "másik kiszáll". Vagyis leválasztja a másik kártyát tok-vonó, GSM -estől, WCDMA -stól, LTE -stől.

(#101130) zeon.hu válasza #79335424 (#101129) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mifit váltanám ki a következő telóval, de rengeteget vagyok a neten, viszont jó lenne közben is elérhetőnek maradni.
(Sim csak feltöltős az elérhetőség miatt, másik kártya csak adat és másik szolgáltató)

#?*@&!

(#101131) wwenigma válasza zeon.hu (#101130) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha telefonalas közbe is feltetlenul szukseges a net akkor elméletileg* vagy maradsz a beszélős SIM-nél adatkapcsolatnal (elmeletileg akkor nem szakad meg a halozati kapcsolat) vagy Dual Active teló kell neked.

* - elmeletileg igy mukodhet

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#101132) #79335424 válasza zeon.hu (#101130) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az "működik". A GSM -nek magasabb a prioritása. Ha bejövőd van a másikon, azt észre fogod venni, mert bye bye net. Ha akarod, ha nem. Hab a tortán, hogy mint tudjuk, az ostoba Android szerint a VOIP az nem telefonálás, hanem netezés. Pl. ugyanazon a kártyán használva GSM -et és netet, egy Skype beszélgetésbe gyönyörűen belecsörög egy GSM hívás (feltéve, hogy 2g -s). Két kártya esetén nincs ilyen probléma, mert a droid eldönti helyetted, hogy melyik fontosabb a számodra. Bye bye Skype! Persze, trükkök mindíg vannak. Főleg MTK -s telón.

wwenigma:
Elméletileg ez régen működött, ha a net 3g -n ment, a GSM meg 2g -n, mivel a kettő kompatibilis. Csakhogy mostanság már GSM hanghívás is megy 3g -n és a net meg 4g -n. Egyrészt 3g -n nem mehet párhuzamosan hang és adat, másrészt a 4g teljesen más technológia, ezért azt mindenképpen bontja GSM hívásnál.

[ Szerkesztve ]

(#101133) KamuMazsola válasza wwenigma (#101131) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Netezés közben elérhető maradsz, csak gsm beszélgetés közben nem lesz net.

Bocs, a választ zeon.hu-nak szántam.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#101134) b0bcat válasza Laza... (#101114) üzenetére


b0bcat
addikt

A Lenovo A850+ - szoftveres okokból - a hasonló kategóriás Coolpad 7320-hoz képest okozott csalódást számomra. Zappa kolléga elmondása szerint másik rommal hasított a 8 mag (míg a gyárival a képernyő lapozás is szaggatott). Bekapcsolásig maximálisan elégedett voltam vele; jól össze volt rakva. :D

Valóban szükséges kompromisszumokat kötni az olcsóbb készülékeknél. Nálam például a GPS egy sosem használt funkció, és a kamerától sem várok sokat. (Éppen ezért egy forint pluszt nem fizetnék azért, hogy ezekben erős legyen egy telefon.)

Ellenben a beszédhangszóró minősége nálam is kiemelten fontos. Itt pedig el kell mondanom, hogy az eddig nálam járt telefonok közül a két Cubot-nak (C11 és S168, mindkettő alsó kategória) és a Haier-nek volt a legjobb a minősége, pedig járt nálam Lenovo, Coolpad, Huawei és ZTE is, nem csak C kategóriás vackok.

Szóval alapvetően egyetértünk, bár máshonnan közelítjük meg a kérdést.

Végszóként még annyit, hogy nagyon örülök, hogy mostanság 80 dollár környékén olyan képességű telefonokat lehet kapni, mint két éve kétszer ennyiért. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#101135) wwenigma válasza KamuMazsola (#101133) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

WCDMA 3G-t használva nem esik le netről a telóm HA ugyanazon SIM-en beszélek mint ami az adatkapcsolatot adja.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#101136) junkpod válasza Laza... (#101114) üzenetére


junkpod
nagyúr

A G4 véleményed eléggé megnyugtató, főleg, hogy női telonak szántam a G4-et,ott pedig csak az számít amit leirtal:)

Box's don't touch!

(#101137) janaman01 válasza wwenigma (#101135) üzenetére


janaman01
addikt

hmmm....és valóban nem , tehát mondjuk tartod a hivást és tudsz is netezni közben, vagy akár fogadja mondjuk a beérkező leveleket ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#101138) Laza... válasza junkpod (#101136) üzenetére


Laza...
addikt

Árához képest, és a telón nézve, a kamerája is rendben van - szerintem

Never give up!

(#101139) wwenigma válasza janaman01 (#101137) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen. Ha 4G-t hasznalsz akkor a hivas idejere 3G sebességed lesz csak.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#101140) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

kösz mindenkinek!

elsősorban a voip miatt kérdeztem, hogy aktív hívás közben megszakad-e, ha gsm bejövőm van.

#?*@&!

(#101141) odium


odium
aktív tag

Üdv!

Tudtok mondani olyan telót ami megfelel ezeknek a követelményeknek?

64bit-es SoC
5.0 android (vagy tutira megkapja)
2 vagy több giga RAM
jó GPS (Glonass)
FM rádió
5-6 col kijelző
normális értesítési led
Wolfson, Yamaha vagy hasonlóan jó minőségű DAC
150k-ból megáll

bárhogy keresek, nem találok ilyet. Lehet, hogy várnom kell amíg jobban elterjednek a 6752-esek?

(#101142) Coolmat válasza odium (#101141) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Lenovo P70? Biztosan Jön rá Lollipop. Amiben hibádzik, hogy értesítési led csak hívásra és sms-re jelez egyelőre (reméljük beleteszik hogy más app is használhassa), és a DAC típusát sem tudom, de normális fülessel rendben van a hangminősége.

(#101143) odium válasza Coolmat (#101142) üzenetére


odium
aktív tag

Szia!

Köszi, olvastam a topikot egy darabig, csak mivel nem találtam a DAC-ról infót, ezért nem foglalkoztam a P70-el. Két kérdés: milyen fülessel használod? mivel tudod összehasonlítani a P70 hangminőségét?

Köszi

(#101144) Coolmat válasza odium (#101143) üzenetére


Coolmat
őstag

Astrotec AM-90 armatúrás fülesem van. Előtte LG F6-al használtam, ahhoz képest talán kicsit teltebb basszust ad ki ugyanez a füles, és jobban kihallanai az alacsonyabb tömörítés hibáit (lehet csak beképzelem ezeket).

(#101145) WOT-H-A-C válasza Coolmat (#101142) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A led "probléma" Úgy néz ki vibe ui betegség. A Vibe z-n használtam a 1427-től az összes verziót ami volt 1507-ig ami 14 verziószámot jelent.Közel egy évet lefedve. Ez idő alatt nem sikerült nekik kijavítani. A végén már hardveres problémára is gondoltak egyesek. Aztán miután kiadták a forrás kódott ett CM rom. Azóta a vibe z arra értesít amire akarom, a fehér színtől elkezdve a cián ig... :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101146) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#101145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem némi Robot -trükközéssel, a gyári rom alatt is lehetne abcungolni azt a ledet. :)

[ Szerkesztve ]

(#101147) KamuMazsola válasza zeon.hu (#101140) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ahogy írtad két kártyát használsz, az egyiken gsm, a másikon adat. Ebben az esetben ha bejövő hívásod van, megszakad a net. Ha egy kártyát használnál, mint wwenigma írta, akkor nem szakad meg, ha pl headsettel használod a telót, akkor tudsz GSM hívás közben netezni.

Üdv.: KamuMazsola

(#101148) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok.
Lenovo K3 Note- ról mi a véleményetek? Leírás alapján jónak tűnik...

scanman

(#101149) aytukabozs válasza scanman (#101148) üzenetére


aytukabozs
addikt

Itt a topicban még senki nem rendelt ilyet tudtommal (vagy ha igen, nem dicsekedett vele),
papíron rendben van. (Bár 2 giga rammal erősebb ajánlat lenne)
Maga a brand meg nem szórja a szemetet, bár voltak már zsákutca telóik.

Fontos hogy honnan vennéd mert van belőle TD-SCDMA változat is, azon meg csak 2 G-d lenne itthon.

Szerk.

És ezt az egészet természetesen a sima K3-ról írtam mert csipás szemmel nem vettem észre a note szócskát, mondjuk arra meg hatványozottan igaz hogy nincs még senkinek :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#101150) odium


odium
aktív tag

Kingzone Z1 ilyen telefont használ valaki? A tudása megfelelő lenne, de ismeretlen a márka és félek az összeszerelés minőségétől, a gyenge supporttól...

Coolmat: Kösz a választ, ha nem találok mást, akkor marad a P70

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.