Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101501) aytukabozs válasza sexymusprime (#101499) üzenetére


aytukabozs
addikt

a szomorú az hogy nem csak a távolkeleten hanem nálunk is ez megy,
néha unalmamban nekimegyek a vaterán egy-egy ilyen görénynek,
és mivel legutóbb egy 'lenovo' s850c telefon eladója pofátlanul végighazudta a levelezésünket és engem próbált inkompetensnek beállítani, jelentettem az ügyet a vaterának.
szerintetek történt valami?
simán hagyták végigmenni az aukciót, sőt az ürge azóta is zavartalanul terjeszti a klónfoschokat :/

itt is egy csaló

(#101502) Oishi

kemény dió,
mint brand a ZTE-t választanám gondolkodás nélkül, de az a design :/
pofára meg a jiayu jön be jobban, de a topic alapján nem egy egyszerű eset... (bár nem állítom hogy végigolvastam)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#101502) Oishi


Oishi
újonc

Sziasztok,

Vélemények és tapasztalatok alapján Jiayu S3 vs ZTE Blade S6 plus közül melyik a jobb? Tudom ízlések és pofonok ezért kíváncsi vagyok mindenféle véleményre.

Épp telefonvásárlás elött állok és egy régi THL W100 ról akarok váltani. Tudom ehhez képest mindkettő nagy előrelépés. :)

Nézegettem én már mindent LG G3 dualt is, de valahogy eléggé tanácstalan vagyok mi mellé rakjam le a voksom.

Előre is köszönöm.
Üdv.

U.I.: Telefonra szánnék kb HUF 100e-t.

(#101503) KurtCobain válasza aytukabozs (#101501) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem az tetszik, ahogy a TV-ben reklámozzák a vaterát. "Ellenőrzött eladók!"

Mmm'kay?

(#101504) aytukabozs válasza KurtCobain (#101503) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát végülis ellenőrizve vannak, hogy rendben van-e a likviditás....?
Amíg tejelnek addíg meg kit érdekel mit árulnak :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#101505) b0bcat válasza aytukabozs (#101501) üzenetére


b0bcat
addikt

"RAM: 4Gb" -> = 512 MB?
"ROM: 16Gb" -> = 2 GB?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#101506) KurtCobain válasza aytukabozs (#101504) üzenetére


KurtCobain
őstag

Azt én tudom, hogy arra értik, hogy valós személy árul. Csak egy olyan ember, aki eddig azt sem tudta hogy mi a vatera, vagy nem vásárolt még onnan, -szerintem- azt hiheti hogy valós, frankó terméket vásárol.
Szóval kicsit félreérthető.

Mmm'kay?

(#101507) buca84


buca84
őstag

Az Ecoo Aurora E04-nél melyik a jó méret?
Ami a gyári oldalon van, vagy a minideal-é?

(#101508) beg válasza buca84 (#101507) üzenetére


beg
veterán

A gyártó tudja jobban szerinted, vagy a bolt?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101509) buca84 válasza beg (#101508) üzenetére


buca84
őstag

Valószínű a gyártó. :)

(#101510) beg válasza buca84 (#101509) üzenetére


beg
veterán

Na ugye.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101511) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#101500) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal mi a baj? 6 -ból, 5 -nek bejön. Nem olyan rossz arány, ráadásul még az a hatodik sem fog utólag reklamálni. :D

(#101512) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#101511) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hát... így is lehet nézni!! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101513) Zeki válasza aytukabozs (#101501) üzenetére


Zeki
nagyúr

A vaterára már ráállhatnának a zsaruk, a fogyvéd, meg a NAV, és alaposan meg kéne őket b@szni, mert jelentések után is simán vállvonással asszisztálnak a hamisítványok árulásához.
Mindegy hogy telefon, mosószer, ruha, leszarják ha hamis, csak nekik jutalék legyen belőle.

(#101514) nyisziati


nyisziati
veterán

Látom volt szó a védőfóliákról. Egy személyes tapasztalat: "Savvies"-t nem érdemes venni, nagyon vacak. Két hét után a gyakran érintett\húzott helyeken erősen megkopik, szinte smirglis lesz. Máshol meg csak zavaróan karcos. :((
A minőség a "Vikuitti"-nál kezdődik.

(#101515) v-man válasza nyisziati (#101514) üzenetére


v-man
őstag

Én is így tapasztaltam, a Savviesnél egyetlen pozitívum a nagyon gyors érkezés, nekem 4-5 nap alatt itt is volt.
Viszont valóban tiszta karist már pár nap után és még a pontos mérettel is gondom volt (Ulefone Be Pro készülék).

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#101516) wwenigma válasza nyisziati (#101514) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Legjobb a noname 3layer folia, OT995-on 1evig volt fenn , serules nelkul.... Biztos jo ez a vikuti meg tarsai, de annyi penzbol... Nem a penz jelenti a minoseget, azzal a markanevet fizeted meg az esetek 96,39%-ban.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#101517) janaman01


janaman01
addikt

4:20 tól már érdekesebb

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#101518) zolipapa66


zolipapa66
tag

iGO Androidra ingyenesen???

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#101519) kymco


kymco
veterán

Milyen telefont tudnátok ajánlani, ami egy gigás rammal rendelkezik, vállalható a minősége, és mindennel együtt kijön max 20-22 ezerből? Ha alatta van az ár, az sem baj. Mert ebben az árkategóriában elég könnyen fut ipari hulladékba az ember fia, és én nem szeretnék. Gyereknek lenne...
Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#101520) fateless válasza buca84 (#101507) üzenetére


fateless
veterán

Elég abból kiindulnod, hogy a kijelző alapban ilyen széles, mint a minideal-es adat, tehát sehogy sem lehet az a helyes méret. Amit oda írtak, az egy átlagos 5"-es kijelzőjű készülék mérete.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#101521) aytukabozs válasza kymco (#101519) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ez kintről 65-70 euból 80-85$?

Ennyiért sztem nincs vállalható 1gigás :(

(Sőt, nem vállalható se nagyon)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#101522) fateless válasza zolipapa66 (#101518) üzenetére


fateless
veterán

Erről jut eszembe, hogy milyen fura nekem az, hogy miközben sokszor 6k-ért akcióban meg lehet venni a Sygic teljes EU térképét frissítéssel, illetve ingyenesen használható a nagyon jó Nokiás Here térkép, közben a berögzültségnek köszönhetően (berögzültség: az iGo a jó térkép) még mindig rengetegen görcsölnek az iGo tört változatának a telefonra való feltelepítésén, vagy egy használt telefon megvásárlása esetén azt kérdezik, hogy iGo elfut-e rajta.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#101523) zolipapa66 válasza fateless (#101522) üzenetére


zolipapa66
tag

Igen a Sygic elég jó.

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#101524) Mercutio_ válasza kymco (#101519) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kintről semmit, aprón nézz szét...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101525) tyuli76 válasza fateless (#101522) üzenetére


tyuli76
tag

nekem mind a 3 fent van:),nem hiszem h berögzültség,de mintha az igo menüje egyszerübb lenne

(#101526) rabtibus válasza rabtibus (#101437) üzenetére


rabtibus
tag

Megvettem egy új akksit, az eladó tévesen rendelte - az Ő telefonjához nem ilyen fajta való -, 2015.01.08 gyártási dátum van rajta, most feltöltöm és remélem nem lesz baj vele. :K ;)

(#101527) junkpod válasza kymco (#101519) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elephone G4 70usd+afa

Box's don't touch!

(#101528) #79335424 válasza fateless (#101522) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben van valami. Játszadozni a Waze is jó, de "élesben" ha már a MIO C720 óta IGO -t használok (jelenleg Gurjon skines Primo Truckot), akkor nagyon praktikus, ha a tartalék eszközön is ugyanaz fut (sztem ez a megfogalmazás még fórumképes :) ).

(#101529) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Udv!
Elephone p6000 113 dodoert vallalhato?
Koszonom

(#101530) cs.zs. válasza Bendegúz98 (#101529) üzenetére


cs.zs.
addikt

A szomszédomnak (barátom) 2 db Elephone van. Az egyik egy pár hónapos G6, állandóan lelép a hálózatról, aztán vissza, de hiába mutat jó térerőt, a SIM nem hívható. Kikapcs-bekapcs megoldja, de aztán megint hívják viberen meg messengeren, hogy Bélám mérnem vagy elérhető ? Na mindegy , szerintük jó az elefánt, rendeltek a tesójának is egyet, nem tudom mi a neve (tényleg nem is érdekel) de Kínából (átjött vám nélkül) 44 e Ft volt, 4G képes, de nem megy a magyar 4G, a gyárilag dobozában lévő töltő pedig nem működik.

Rövid összegzés :)
Én eddig 2 db Elephone készülékkel találkoztam, abból 2 db hibás. Én biztos hogy senkinek sem javaslom ezt a márkát.

...

(#101531) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Egyik ismerősömnek rendeltek egy lenovo s850c-t, eddig minden rendben.
Engem nem hagyott nyugodni a tudat, hogy a telefon megérkezéséig majdnem 2 hónapot kell várni.
Így keresgéltem és találtam olyan oldalakat, ahol külön az ilyen hamisítványokkal foglalkoznak, vagyis felhívják a figyelmet, hogy mire figyeljünk.
Láttam itt is pár ember elég gyakorlott a "mit ne vegyünk" témában és mivel itt már több kérdést is feltettem és mindre kaptam is választ, így itt kérdeznék először.

Ez amit rendeltek szerintetek hamisítvány?

És miben nyilvánul meg egy a telefonokhoz nem igen értő ember számára, hogy ez egy klón és nem az eredeti lenovo?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#101532) Bendegúz98 válasza sotetlovag97 (#101531) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Az

(#101533) #79335424 válasza sotetlovag97 (#101531) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem vagyok Lenovo szakértő, de sztem egyértelműen hamisítvány. A nevében ott a "c", ami Lenovoéknál nem szokás. Ezzel a "custom" -ra utalnak, ami itt magát a hamisítást jelenti. Aztán nézd meg (Google képtalálatok) egy eredeti Lenovo home gombját! Az nem házikó, hanem egy lótuszvirág szimbólum, amolyan Lenovo specialitás. Eddig már nem szoktak eljutni a hamisítványok.

Szerk: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#101534) Zeki válasza fateless (#101522) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a Here is teljesen okés volt nálam.

(#101535) cs.zs. válasza sotetlovag97 (#101531) üzenetére


cs.zs.
addikt

4G Ram , 20MP fényképezővel 100 dollárért, és van aki ezt beveszi ? Már a leírás is egy kamuözön. Döbbenet.

...

(#101536) fateless válasza sotetlovag97 (#101531) üzenetére


fateless
veterán

Ha kintről vásárolta, akkor mielőbb indítson dispute-ot, ha vateráról, akkor megérdemelte nincs mit tenni, max az értékelésben leírni, hogy hamis készüléket kapott.

Valószínűleg egy MTK6572 proci 52MB RAM-mal, "mázlis" esetben egy 6582-es proci 1GB RAM társaságában lesz a készülékben, de ez utóbbit kétlem.
A kijelző felbontása talán 800x480 lesz, esetleg 854x480, de ezt egyszerű egy screenshot elkészítésével megtudni.

Telefonálásra és alap dolgokra (pl net, mail) nagyjából elég lesz a készülék, illetve arra is hasznos lesz, hogy ne higgyen a mesékben.
Sajnálom, hogy így járt a barátod, és hogy nem érdeklődött előre.

CineDOG1 #101534
Magam is meglepődtem, hogy milyen jó a Here. Ha korábban nem vettem volna meg a Sygic-et, most már tuti nem venném meg a jó ingyenes alternatíva miatt.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#101537) Pogika válasza Bendegúz98 (#101529) üzenetére


Pogika
aktív tag

Üdv, van itthon belőle 2 db. Tökèletesen működnek, most is az egyikről ìrok.

(#101538) #79335424


#79335424
törölt tag

Ha már megint itt tartunk, lenne egy aktuális kérdésem. Tegnap megtalált az egyik barátom, hogy rootolni kéne a telóját. Ez egy Android Note. Biztos, hogy eredeti :) , mert legalább 32GB a tárhely és 4GB a RAM (de néha 6,5GB -ot ír). Az Elixír2 -vel, a CPU részleteinél találtam 657x -re utalót, de meg tudom nézni Flashtool -lal is. Persze, már felvilágosítottam a srácot és vázoltam, hogy sok jóra ne számítson, de szerintetek van esélyem a rootolásra és ha igen, akkor mivel érdemes próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#101539) janaman01 válasza #79335424 (#101538) üzenetére


janaman01
addikt

első körben ezzel nézném meg, másodikban pedig cappa72... egy cwm et barkácsolni rá és egy root zipet feltolni

volt a kezemben nekem is klón...cappa72 fabrikált rá cwm et és onnantól menyilt a menyország kapuja:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#101540) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Koszonom az eddigi valaszokat, a tovabbiakban esetleg privatban is johetnek tapasztalatok, hogy ne legyen osszeszemetelve a topic. Holnapig kellene dontesre jutnom.

(#101541) WOT-H-A-C válasza cs.zs. (#101530) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az elefonok fél - egy évvel ezelőtt is ilyen és hasonló problémákkal küzdöttek , szinte semmit sem fejlődtek azóta...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101542) silver10 válasza fateless (#101522) üzenetére


silver10
aktív tag

"(berögzültség: az iGo a jó térkép)"
Távol álljon tőlem holmi kiotatás- okoskodás, de... Az én tudomásom-tapasztalatom szerint az iGO az a Nav'n Go (NNG)cég navigációs szoftvere (nem térkép) ami eddig jól boldogult sokféle térképpel. Köztük pl. a korábbi TopMap ma NNG, volt Tele Atlas, ma TomTom és az egykori Navteq, ma már HERE térképeivel egyaránt. De elég széleskörben ismert volt (releváns fórumok foglalkoztak vele) és én is tapasztaltam, hogy a HERE elődje a Navteq, Kelet Európa és persze Magyarország viszonylatában mennyire pontatlan ás hiányos volt évekig. Úgy néz ki mára már "kinőtte magát", ami üdvözlendő. Próbáltam pár pár navigációs szoftvert, mindegyikben lehet találni jót-rosszat. A hárombetüst pl. szeretik a Nuance TTS hang opcióért is sokan. Elég korán beletették.

[ Szerkesztve ]

(#101543) Zeki válasza WOT-H-A-C (#101541) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én azt nem értem, hogy ha VAN mert baszki VAN normális áron megbízható, minőségi telefon, akkor minek kell venni drágán szart??? Perverzitás miatt?
Mert azért egy Xiaomi vagy ZTE van már normális áron, a minőségük meg nem kérdőjelezhető meg.
De nem, kell a sok szar 3. vonalbeli, meg klón, és mehet a nyavajgás...

(#101544) WOT-H-A-C válasza Zeki (#101543) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ne tőlem kérdezd, fogalmam sincs mi vesz rá valakit , hogy elefont vegyen.... Persze itt nem a teljessen laikus eberekről beszélek.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101545) fateless válasza silver10 (#101542) üzenetére


fateless
veterán

Anno (mikor barátom még a NNG-nál dolgozott sok éve, ő volt többek között Pest megyéért a felelős), csak ők használták a TopMap térképeit. Kédöbb más cégek is megvásárolták a TopMap alapot, amire építettek, illetve a NNG már felvásárolta a TopMap-et.

Mivel anno az iGo alapult csak a legpontosabb térképen, ezért volt annak idején a legjobb. Ez rögzült a fejekben.
Ha lesz megint NNG normál módon, főleg, ha ingyenes lesz, tuti sokan letöltik. In app purchase pedig jó bevételi forrást jelenthet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#101546) kymco válasza aytukabozs (#101521) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, ettől féltem én is.

www.refujvaros.hu

(#101547) kymco válasza junkpod (#101527) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az ötletet, megnézem.

www.refujvaros.hu

(#101548) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Szevasztok!
Tudnátok nekem ajánlani jó, megbízható dual simes telefont? Apumnak kéne, leginkább telefonálásra meg egy kis netezésre használná. A lényeg, hogy ne keljen vele babrálni semmit működjön rendesen, megbízhatóan!
Kb 30ezret szánna rá, de használt is szóba jöhet! Android vagy wp az mindegy.
Köszönöm

(#101549) BullZeye


BullZeye
veterán

Romolgatni szeretnék, de előtte backupot mindenről, miket kell lementeni mindenképpen, és hogyan?
Gondolok itt ha az IMEI eltűnik ne legyek bajban, legyen backup róla. Vagy ha nem tetszik az új rom, vissza tudjam rakni. Jelenleg ott tartok, hogy rootolva van a teló, de minden más gyári (nincs fent se CWM se TWRP)

(#101550) Zeki válasza bozarjoska (#101548) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valamelyik Lumia.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.