Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) aytukabozs válasza Enikő92 (#100649) üzenetére


aytukabozs
addikt

ja valami ilyesmi lesz

Tárcsázó>beállítások>hívás beállítások>phone1/2 egyéb beállítások>hívásátirányítás

valahogy így (nekem meg angolul beszél a teló)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100652) Enikő92 válasza tahepa (#100650) üzenetére


Enikő92
tag

Köszönöm. De minden hívásátirányítás le van tiltva. :O

(#100653) tahepa válasza Enikő92 (#100652) üzenetére


tahepa
senior tag

Nincs valamilyen tiltólista-program aktiválva? Jelzem nem ismerem a készüléket...

(#100654) Pogika válasza gery2k14 (#100640) üzenetére


Pogika
aktív tag

Oké, de majd ide írom a tapasztalatokat, mert másoknat is érdekelhet :)

(#100655) Enikő92 válasza tahepa (#100653) üzenetére


Enikő92
tag

Nem csináltam semmi iylesmit . Az előzménye annyi a dolognak, hogy rootolt teló és elkezdtem volna frissíteni ma délelőtt a szoftvert de kiírta a készülék hogy your system was demaged, wireless update is disabled. Erre visszállítottam volna a gyári beállításokat , de már valamiylen rendszer app hiánya miatt azt is elég hiányosan csinálta meg. Pl a középső home gomb sem reagál semmire. Szóval valmilyen flashelés kellene. Kaptam a leagoo topicban egy linket, le is töltöttem, de nem jutok dűlőre. Nem a leírásnak megfelelően megy a dolog. Szóval elég jól kitoltam magammal. A lényeg hogy jó enne egy tök új romot flashelni. Abban nem-e tud valaki segíteni?

(#100656) tahepa válasza Enikő92 (#100655) üzenetére


tahepa
senior tag

Ez nem segít ?

(#100657) Enikő92 válasza tahepa (#100656) üzenetére


Enikő92
tag

ezzel próbálkoztam, de vagy én vagyok kevés hozzá, vagy a leírás nem passzol vele. Pl. em találok pl ilyet a flash tool menüjében: choose Option->USB Model,click USB Model
–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

Megnyomom a download-ot, akksi ki, vissza. Rádugom. És elkezdi tölteni az akksit..ennyi történik
Pedig ez van a leírásban ...HELP

[ Szerkesztve ]

(#100658) aytukabozs válasza Enikő92 (#100657) üzenetére


aytukabozs
addikt

ott lessz az az OPTIONS alatt;

Használtad már a flashtoolt?
A teló a frissítés előtt normálisan működött (home gomb pl.)?
Kicsit úgy tűnik hogy kapkodsz össze vissza ez meg a legrosszabb amit tehetsz miközben mélyebben belepiszkálsz a telefonba.

Kicsit szedd össze a gondolataidat, és szerintem fáradj át a mélyvizes topicba ahol a 'nagykutyák' vannak :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100659) Enikő92 válasza aytukabozs (#100658) üzenetére


Enikő92
tag

Csak tudnám neked hogy van ott. Mert nekem csak options van. Alatta semmi. Ugyanaz a progi? Vagy mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#100660) Enikő92 válasza aytukabozs (#100658) üzenetére


Enikő92
tag

Inkább abban segíts hogy nekem is megjeenjen az a menü, amit bevágtál képként. És minden ok lesz asszem. :)

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-03/24/532576_nsjwvrcbpmbwoyzg_nevtelen.jpg

[ Szerkesztve ]

(#100661) aytukabozs válasza Enikő92 (#100659) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ez a te telód a kezdetektől vagy használtan vetted?
Driverek fent vannak a gépen?
Mentésed BÁRMILYEN van a még működő rendszerről?

Próbálj leszedni egy másik flashtoolt, mondjuk innen

De mondom még1*, menj át a másik topicba, nem szégyen segítséget kérni, itt szerintem mind megtettük már ha elakadtunk.
Ott meg olyan arcokat találsz akik kisujjból kirázzák hol a bibi...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100662) Enikő92 válasza aytukabozs (#100661) üzenetére


Enikő92
tag

a mostani állapotról van csak . De ez nem perspektíva nekem . :(

Amit bevágtál kép, az a needromos oldalról van, mármint a flashtool? Mert akkor nekem miért nem látszanak a további lehetőségek az options alatt vajon?

[ Szerkesztve ]

(#100663) Enikő92 válasza aytukabozs (#100661) üzenetére


Enikő92
tag

Értem és köszi. De arra azért akkor is kíváncsi lennék, hogyan jött be neked a további menü az opsönsz alatt

[ Szerkesztve ]

(#100664) aytukabozs válasza Enikő92 (#100663) üzenetére


aytukabozs
addikt

:( figyelmetlenül olvasol....
ott van a link abban a HSZ-ben ahol a kép...

de ott is kell majd válaszolni a kérdésekre amikre nem válaszoltál itt, pl. hogy driverek rendben vannak-e?
Ha nem akkor lehet azért nincs az options alatt semmi...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100665) Zeki


Zeki
nagyúr

Azért az érdekes, hogy vesz az ember egy márkás telót, és annál megy a frissítés. Vagy OTA és tök laza minden, nem baszódik el semmi, vagy online letöltős, SD kártyára másolós, aztán menüből frissítős, és megint nem baszódik el semmi.
Amatőr sem téglásítja a telefonját.
Aztán jönnek a kínai B brandek, és aki nem profi, az elbassza. Aztán jön a C azaz klón vagy olyan legalja, és az már akár pár hónap után magától csesződik el, taccsra.

Aki nem zseni, vagy nem olvas igen alaposan utána, az vagy vegyen Windows telót, ahol a 10-es is úgy ment fel anyám dual simes Nokia telójára hogy jóformán nem is tudott róla, és minden baba, vagy vegyen drágábban minőségi droidost, ahol az update nem egyenlő a szerencsejátékkal.

(#100666) WOT-H-A-C válasza Enikő92 (#100657) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Vcom driver telepítve van??

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#100667) aytukabozs válasza Zeki (#100665) üzenetére


aytukabozs
addikt

A Leagoo-val semmi baj nincs sztem.
Az én ZTE-m is b@szik OTA frissülni, ha bele van piszkálva a rom-ba,
márpedig Magyar nyelv a V5-ön csak úgy van ha belepiszkál valaki a romba.
Nekem nincs ilyen bajom, mert érintetlen rommal használom, de ettől még így van.

De az biztos hogy akinek nincs affinitása az ilyesmihez annak inkább a WP való :)
Jelen esetben is szerintem hebrencsség a fő problem :P

(#100666) WOT-H-A-C

Mennyé' szépen utána szakmázni a mélyvízbe,
itt kell a hely a GPS flamewarnak, és a nélkülözhetetlen mitvegyek kérdéseknek :P :DDD

(#100668) Enikő92

ÓÓÓÓÓÓ bammmeg! :)
Azt se írja a mikró használatija hogy ne száríts benne macskát, de azért tudod magadtól is nem? :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100668) Enikő92 válasza WOT-H-A-C (#100666) üzenetére


Enikő92
tag

a szgépre? nem tudok róla, de a leírásban nem is írja. ez lenne a gond?

(#100669) Enikő92 válasza aytukabozs (#100667) üzenetére


Enikő92
tag

jójó. Inkább segíts gyorsan megoldani ezt a menü problémát. Aztán hagyom is a bandát, na :D

(#100670) WOT-H-A-C válasza Enikő92 (#100668) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen, az hianyzik... :K

....de én is azt mondom, hogy inkább olvass mielőtt neki állsz mert könnyen ott találhatod magad, hogy bebootol a telefon, de ugrott az imei, vagy tégla a teló....

google-> " spflashtools használat logout"

aytukabozs: :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#100671) Enikő92 válasza WOT-H-A-C (#100670) üzenetére


Enikő92
tag

Nem nagyon értem miért ezt kellene használnom, amikor a needrom-os nagyságrenddel 1xűbbb :) Egy olyan drivert honnan tudok feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#100672) WOT-H-A-C válasza Enikő92 (#100671) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Figyeljen kisasszony... :DDD ...ha eme prominens geek bandához akar tartozni, akkor elvárunk némi önnállóságot ám!! :DDD

Linket had ne krlljen most már beszúrnom mert mobilról mindig oda rakja ahova akarja és nem oda ahova én!!! :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#100673) aytukabozs válasza Enikő92 (#100671) üzenetére


aytukabozs
addikt

A needromos leírás azért egyszerűbb mert olyanoknak írták akik tudják mint csinálnak.
Te, szemlátomást nem tartozol ezek közé, úgyhogy nyugodtan haladj a szájbarágós leírás szerint!

Ráadásul a kollega által ajánlott leírásban ott van a driver is. :(((

szerk.
oops, wrong link...

Nembaj. Ami nem öl meg az erősebbé tesz :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100674) Enikő92 válasza WOT-H-A-C (#100672) üzenetére


Enikő92
tag

Megtisztelne a társaságotok, de nem akarok én ezzel foglalkozni, csak szeretem megoldani magam a problémáim. :) Ok ha nem adsz linket, legalább áruld el, hogy mindegy melyik vcom driveert teszem a gépre? Amit elsőre találok jó? vagy vannak azért kritériumok?

uI: hát nem látok ott vcom-ra utaló dolgot...no mindegy :(

[ Szerkesztve ]

(#100675) beg válasza Enikő92 (#100674) üzenetére


beg
veterán

Ha minden kattintás előtt kérdezni fogsz, hosszú esténk lesz. Mi lenne, ha higgadtan elvonulnál olvasni és googlizni kicsit? Mert így nem leszünk előrébb. Én sem tudok repülőt vezetni és nem a botkormány mögül, 20 km magasan szeretnék megtanulni. Amit meg a mélyvíz topikba belöktél, az a stílus hagy némi kivetnivalót maga után. Kérni tudni kell, utasítani és elvárni kevésbé.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#100676) WOT-H-A-C válasza Enikő92 (#100674) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Olvassad a feletted inkelt eírást, de ne kezdj neki semminek csak olvasd és próbáld 3rtelmezni!!! még 1x... ne kezdj neki! Holnap segítek meg csinálni, addig legyél el home gomb nélkül ha lehetséges... :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#100677) aytukabozs válasza WOT-H-A-C (#100676) üzenetére


aytukabozs
addikt

+1

(#100674) Enikő92

Az hogy szereted magad megoldani a problémáidat, becsülendő és dícséretes dolog.
De ha fejjel mész a falnak, azzal nem megoldod a problémát, hanem újabbakat veszel a nyakadba.

Vezetni is magadnak tanulsz meg, de mégsem mondod az oktatónak hogy ugorjuk át a szaros kreszt, és nyomás a forgalomba!

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#100678) Enikő92 válasza WOT-H-A-C (#100676) üzenetére


Enikő92
tag

Köszönöm, remek! de az a gond, hogy hívást sem fogad a teló. No de megfogadom a tanácsodat. Olvasgatok és holnap leszek. Remélem összehozzuk . Köszönöm még egyszer mindenkinek. Nem fárasztom a csapatot tovább. Klassz estét!

(#100679) peestike


peestike
senior tag

kis közérdekű "pozitív" képhez hozzátevő reklám:
a zopo baltic, most már zopo.lv bandához garis javításra küldött telóm ma kaptam kézhez, kábé 120 levélváltás után.
visszaküldtem, hogy szar, de le akartak húzni érintő csere okán 46+5 euróval, mivel, hogy biztos én nyúlkáltam bele a telefonba... (random érintéseket érzékelt a kijelző, nem egyedi eset, sokan szívtak/tunk vele)
mikor kábé 4X írtam hogy a prostituált édesanyátokba húzzátok bele, amit gondolok nem jutottunk semmire.
ma megjött a telefon, csak hirtelen...
zp700. 2014.10.01-2015.03.24. csak gratulálni lehet az ilyen szupporthoz szerintem...
szóval jó nagy sZopo a történet, ajánlani nem igazán tudom a céget. :N :N

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#100680) Zeki válasza peestike (#100679) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pedig anno ők voltak sztárolva, a mobilamb.eu meg fikázva.

(#100681) eszementális


eszementális
tag

Sziasztok!
A beégett képernyőt cserélik garanciában a kínaiak? Két fehér pont van a kijelzőn.

(#100682) Dhampir válasza b0bcat (#100642) üzenetére


Dhampir
félisten

Alcatel Fire E 4.5” és csak 103g. :K

(#100683) rizso

Ezt olvastad?

[ Szerkesztve ]

(#100683) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

A következő paraméterekkel keresek telót:
- 2 sim
- minél jobb kamera
- minél jobb akksi üzemidő
- lehessen bővíteni microSD-vel (de úgy, hogy mellette menjen a 2 sim is!), vagy min. 32GB legyen a belső tárhely
- kijelző lehetőleg 4,3-4,7", HD vagy esetleg még FHD
- egy 720p vagy 1080p film ne okozzon neki gondot, akadás mentesen le tudja játszani (és ne forrósodjon fel tőle)
- minőségi burkolat, ha fém, az csak előny
- legyen rajta eseményjelző/értesítő led

Vélemények, tippek? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#100684) Zeki válasza eszementális (#100681) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem foglalkoznak vele kategória.

(#100685) Zeki válasza rizso (#100683) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem ilyen telefon nincs.

(#100686) cappa72 válasza rizso (#100683) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát nagyjából az álomvilágú, sosem gyártott telefont írtad le.
Talán Jiayu G4S (gps-től ne várj sokat)
Aztán a többiek is mondanak majd még.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#100687) #79335424 válasza Zeki (#100665) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sem ilyen egyértelmű. Nem tudom, hogy az én telómnak mi az ABC brand szerinti besorolása. De azt tudom, hogy a gyári romot csak custom recovery -vel tudom rootolni. Custom recovery -vel viszont nem megy az OTA frissítés. Ahhoz root után vissza kell tenni a gyárit. Nos, én pont le..om az OTA frissítéseket, sokkal többet ér nekem az a custom TWRP recovery. De ha most így elednám a telót, akkor a köv. tulaj cseszhetné a gyári frissítéseket. Az más kérdés, hogy a hazai tulajok elég kreatív csapatot alkotnak, így a topikjában csak az összefoglalót kellene lenyitnia és minden infót megtalálna a külön Gdrive -ra mentett romokkal és toolokkal együtt. Szvsz ez nem csak a brand besorolásán múlik.
Mellesleg velem is előfordult, hogy csörgött a teló, csak nem jelent meg semmi, amivel felvehettem volna. Ez is csak brand kérdése lenne? Fenét. Csak annyi történt, hogy rákényszerítettem a telót a szenzor szerinti megjelenítésre. Amikor jött a hívás, akkor épp fekvőben volt a teló. Elfordulni nem tudott, a hívásfogadó felületnek viszont nincs fekvő nézete, így nem tudott mit megjeleníteni.

(#100688) rizso válasza Zeki (#100685) üzenetére


rizso
addikt

& cappa72: mi az, ami teljesíthetetlen? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#100689) CoolBoy323 válasza rizso (#100688) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a méret

(#100690) rizso válasza CoolBoy323 (#100689) üzenetére


rizso
addikt

Ennyire kihalóban az egyébként már k nagy 4,7"?? És ha átmegyünk tepsi méretbe, akkor van alternatíva?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#100691) CoolBoy323 válasza rizso (#100690) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ennyire sajnos :(

Jiayu G4S, G5S ami szóba jöhet 4,7 illetve 4,5".

5"-ban van már jó pár lehetőség, javasolnak is többet ha visszaolvasol hasonló igényekre

(#100692) Zeki válasza #79335424 (#100687) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te is mókolod a telód. De ezt nem mindenki szereti, akarja. Sokan azt szeretik, hogy kiveszik a dobozból, bekapcsolják, kiválasztják a magyar nyelvet, beállítják az időt, és megy a telefon. Ennyi. Ha jön frissítés, azt töltse le maga.
Se root, se custom. És ha már hülyül a teló, akkor bátran nyomhassanak neki egy gyári beállítások visszaállítását, ne legyen ettől az mégrosszabb.

Ez nem nagy kívánság, mégis sok kínai teló ezen megfekszik. Kihívás ez nekik.

(#100693) BullZeye válasza cappa72 (#100686) üzenetére


BullZeye
veterán

Ugyanez 5 - 5,3 - 5,5" -ban?

(#100694) junkpod válasza Zeki (#100680) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig mennyivel jobb támogatást ad mobilamb! Annyiszor segített már önzetlenül, azonnal, hogy meg se tudom számolni.

Box's don't touch!

(#100695) #79335424 válasza Zeki (#100692) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor olyat kell venni. Gyorsan, olcsón, jót. Sajnos, három kívánság csak a mesékben van. A valóságban ebből a három kritériumból a legjobb esetben is max kettő választható.

(#100696) citkar válasza Zeki (#100665) üzenetére


citkar
addikt

Ha valakinek annyira fontos a frissítés érdemes előtte érdeklődni, milyen formá(k)ban is érhető(ek) el.
Van ahol semmi különösebb teendőd sincs, igaz talán ezek a drágábbak, de az olcsóbbaknál van ahol tesznek fel videót a weboldalukra, hogy hogyan is lehet frissíteni, illetve minden ehhez szükséges program, driver, ROM el is érhető az oldalukon, aztán döntse el az ember bevállalja-e vagy sem.

(#100697) joy_k válasza Ferenc. (#100626) üzenetére


joy_k
tag

Szia!

Nezd meg ezt hogy tetszik aztan dontsel!

(#100698) b0bcat válasza Dhampir (#100682) üzenetére


b0bcat
addikt

Csak ez nem Androidos telefon. :N (Vagy az nem volt kitétel? :U)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#100699) cappa72 válasza rizso (#100688) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem lenne teljesíthetetlen egyik sem.
Csak minek csináljon egy gyártó túl jót? Hogy ne köss kompromisszumot? De akkor nem veszed meg az újabb készülékét!
Na ez a gond.... Ezt hívják üzletpolitikának.
Egyszer majdnem csináltak egy összességében jó telefont a Jiayu-ék: G2F. Aztán jól elbazilideszzoltánozták a sok hülyeségükkel. (4 mag, 4,3" kijelző, stb...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#100700) medica válasza cappa72 (#100699) üzenetére


medica
senior tag

azt "nem értem" más gyártók miért nem töltik be a keletkezett réseket - csak nem kartellezés?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.