Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) MiklosSaS válasza rambustibi (#56750) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nezd, en mar nem irom le szazadjara ugyanazt a dolgot.

Aki atment FX-rol intelre csucskartyaval az tudja...ennyi.

Reszemrol ezt a temat zarom!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56752) rambustibi válasza MiklosSaS (#56751) üzenetére


rambustibi
őstag

Okey a tények ott vannak a videóban, de ha látod esetleg hol volt proci limitem szólj ;)
Erősebb az intel elismerem, de azért annyival nem, mint amennyivel többet kérnek érte... :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56753) fasterware válasza rambustibi (#56750) üzenetére


fasterware
aktív tag

Mindkét rendszernél van proci limit, jól látható, hiszen nem jár mindig 99% - on a gpu, csak az AMD rendszernél nagyobb a limit, attól függetlenül jól játszható a játék, hiszen bőven 50-60 fps felett van a játékmenet.
Én tegnap gta v - tel toltam pár órát, full hd / minden legmagasabb beállításon ( very high / ultra ) és fxaa, 4 GHz - en használom a gépet elég jól fut ( nekem legalábbis megfelelő :) , nem 30 fps és alatta ) de mikor városban császkálok gpu kihasználtság lemegy akár 70 - 75 % - ra is, ezért kipróbáltam 4,3 GHz - en is cpu - t, szintén lemegy 70 - 75 % - ra gpu kihasználtság, szóval maradok 4 GHz - en, amikor már jobb lenne a helyzet, gondolom olyan 4,6 - Ghz től legalább, ott meg elfogyna a tápom, mondjuk ha vga tdp limitet nem tolnám ki + 20 % - ra lehet elég lenne a táp, de, akkor meg azért esne hirtelen az fps, mert visszavenné a vga az órajelet.

(#56754) rambustibi válasza fasterware (#56753) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem értem tisztán, az a CPU limit, ha nem megy a GPU 100%-on?
Akkor az hogy lehet, hogy 4K UHD-n pedig 99-100%-on hajt a GPU?
Akkor most mi is van?
Full HD-n proci limit, 4K UHD-n pedig nincs proci limit? Ezt nem értem... :(

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56755) hackeeeee válasza MiklosSaS (#56751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezen felesleges rugózni..

Tételezzük fel, hogy ebben az esetben AMD konfiggal mondjuk 70-80 FPS-ed van, Intellel mondjuk 100, főként ha használsz vsync-et is, nem valószínű, hogy a különbséget észre fogod venni.

Nem állítja senki azt, hogy ez nem így van, csak hiába van, ha mondjuk eddig sem volt gond az FPS-sel, akkor a többletet nem valószínű, hogy észre fogod venni, bizonyos beállítások mellett.

Véleményem szubjektív...

(#56756) MiklosSaS válasza rambustibi (#56754) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4K-ban a nagyobb terhelest mar a VGA kapja. Vagyis van olyan helyzet ahol FHD-ban cpu limit van de ugyanazzal a konfigal es jatekban 4K-nal mar nincs limit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56757) fasterware válasza rambustibi (#56754) üzenetére


fasterware
aktív tag

Egyébként FX cpu - nál, attól függetlenül, hogy nem teker a cpu 100 % - on folyamatosan, hanem mondjuk csak 70 - 80 % - on, órajelemeléstől tovább gyorsulhat a játék.
Full hd felbontás felett biztosan jobban teljesítene a cpu, mondjuk 2560x1440 felbontáson, de oda már 100 k - s monitor kellene.

(#56758) Whysperer válasza no more (#56730) üzenetére


Whysperer
addikt

:C :C Komolyan az anyját ....a meg aki kitalálta i...en szarra azt a takony készüléket. érted rámész valamire cserélgeti össze vissza hiába nyomok az X-re és még utánna lefagy meg újraindul egy nyomorult messengertől :C :C :C :C :C :C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56759) Whysperer


Whysperer
addikt

Köt a munkahelyi szerződésem és a pontos részt nem írhatom ki szóval "olyat .... ..... .... .... .... ... ...." ma amitől AMD userként olyan boldog lettem ,hogy az csoda!! 8) FX userkétn nagyon tetszett!! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56760) ViZion


ViZion
félisten

Nem akarom ezt a limites témát bolygatni, nem is érint igazán...
De az miért baj, ha marad egy kis tartalék a GPU-ban? Nekem nem érdekem megfőzni, halkabb is, ha nem fullon jár. Ha van rá pénz, akkor igen is 390X kell a 6300-hoz is, szépen halkan vinne mindent, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56761) HANDO88 válasza MiklosSaS (#56756) üzenetére


HANDO88
senior tag

Megnéztem én is hogy dolgozik a 6300-as Diyng light alatt. FHD-HIGH beállÍtás alatt 60-70 %-os a proci kihasználtság a 7950 pedig 100 %-on teker. A proci 4200 mhz-en megy.
A proci 36-40 fokos a kari meg 58-62 :DDD

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56762) MiklosSaS válasza HANDO88 (#56761) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt mondom, 6300-as szepen kihajtja a 7950-et..alapon mi a helyzet?

@ormanyos: mert ertelmetlen a 290X-re penzt adni ha 280X szinten jatszol..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56763) hackeeeee válasza MiklosSaS (#56762) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezen az elven a 4GHz-n ketyegő 965 szépen 100/100%-on tudta hajtani a 270X CF-et.

Véleményem szubjektív...

(#56764) ViZion válasza MiklosSaS (#56762) üzenetére


ViZion
félisten

Nyílván túloztam. De akkor sem kell koppra a szükségeset venni, ha anyagilag belefér a jobb. Például azért is, mert mi van, ha jövőre deszkát+procit cserél, akkor ott a fain VGA már. OK, értem én, h sokaknak ez nem gond, Intelesek is hajlamosak ezt kihagyni a számításból, h AMD oldalon régóta tudtál alkatrészenként fejleszteni, míg Intel oldalon komplett csere kellett. Szal. mindenki arra baCCa el a pííízét, amire akarja. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56765) Whysperer válasza MiklosSaS (#56762) üzenetére


Whysperer
addikt

eldurran az agyam és veszem egy 295x2-t 8) úgyis az már az a felbontás kategória ami nem CPU limites mert a VGA dolgozik és nem SLI/x-os a lapom így egy sínbe megúszom a CF-t! 8) HÁHÁ és atom jó lesz vele renderelni! 8) és mgé az orrodat is tisztíccsa-----directx12-vel meg majd éáneklem ,hogy " szárnyakad aaaaad" 8))

Amúgy viccet félretéve pont így csinálom e7300 mellett 9800GTX+ votl aztán ati 6850 aztán gép csere de a 6850 ment ebbe bele most 7870oc ,de nyáron megy bele a 380/380x aztán gép cserénél meg megy a az új gép ,de 380x meg megy át bele bár rendernél belehet rakni a jó kis VGA-t dolgozni szóval lehet 390/390x lesz benne aztán nekem az is elég ,ah csak 70-on megy játékba ,de 100x gyorsabb lesz munkánál mint a 7870oc 8)

Amúgy ilyet a népnek! : [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56766) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Tessenek kérem nem kiröhögni, de nekem még alapnál is gyengébb konfigom van...
Asus M5A78L-M LX3 a lap
AMD FX(tm) 6300 six core processzor
4gb DDR3 RAM
ASUS Radeon HD6670 2GB
Szóval nem röhögni könnyesre a szemünket...

Lehet vannak már sokkal sokkal jobb cuccok, de lóvé hiányában ez jött egyenlőre még össze...
Fut rajta a battle.net, a Heroes of the storm és ennyi elég nekem...
:)
Meg a HD filmek.
Bár azért tudom hogy még képes ennél jóval többre is a masina úgyhogy majd egy 990 vagy egy 970es chippel ellátott lapot mindenképp meg 4gb ram még belekerül.

[ Szerkesztve ]

(#56767) Beretvás


Beretvás
addikt

:((( mire megirom megváltoztatják a HSZ...

[ Szerkesztve ]

(#56768) MiklosSaS válasza Ezekiel Ston (#56766) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert rohognenk ki? Azert mert nem engedheted meg (egyenlore) magadnak a csucs szuper masinakat azert nincs joga senkinek senkin rohogni!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56769) Balathruin válasza Ezekiel Ston (#56766) üzenetére


Balathruin
veterán

Két éve még Celeron D 340-em volt, de nem röhögtek ki.

(#56770) Ezekiel Ston válasza MiklosSaS (#56768) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Hát csak olvasom hogy kinek milyen csodamasinái vannak....
Ezeket olvasva poénos a konfigom olvasata...Arra értettem... :B

(#56771) rambustibi válasza Balathruin (#56769) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez jó, mert engem lefikáztak már páran, hogy TX alá FX9590 blablabla :DDD
Természetesen vannak pozitív visszajelzések is (ebből van kevesebb) :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56772) MiklosSaS válasza Ezekiel Ston (#56770) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Dehogy poenos...ha tudnad hany athlon xp alapu gephez hivnak neha gatyaba razni...

(#56771) rambustibi: mondjuk meg is erdemled ;] (vicc)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56773) Ezekiel Ston válasza MiklosSaS (#56772) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Engem is sokszor hívnak régi géphez...celeronokhoz és társaihoz...Meg laptopok AMD E procikkal....örülök hogy az XP fut rajta... :DDD

(#56774) Balathruin válasza rambustibi (#56771) üzenetére


Balathruin
veterán

páran
Ha a minimum FPS-sel nincs gond, akkor jóaz. Az egy/néhány szálas játékoknál lehet gázabb a helyzet.

(#56775) Hencso válasza MiklosSaS (#56772) üzenetére


Hencso
Ármester

Én a 8350 re felsem tetem a gyári hütést :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56776) rstwingo


rstwingo
tag

Én nem értek olyan jól a PC-khez mint itt sokan, de hál isten, azért jól elboldogulok
de kérdem én, miért kell mindig mindenhol értve olyan dolgokat összehasonlítani, ami nem egyformák

AMD vs INTEL vagy Android vs IPHONE

Szerintem az Intelnél már csak azért is gyorsabb és több FPS-t tud ugyan az a videó kártya, mint AMD-n, mert Inteles lapokon van PCIe3.0 foglalat, míg az AMD-n sajnos nincs, vagyis egyen volt amiről tudok az a SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0 , de ez a lap rejtélyes módon eltűnt a piacról, pedig most akartam volna rá kicserélni a SABERTOOTH 990FX R2.0-met, de sehol nem találni, még külhonba se

Szóval azért kíváncsi lennék, egy összehasonlításra ezzel a lappal , lehet picit jobban tudna teljesíteni a PCIe 3.0-val

(#56777) Kutya_7 válasza rstwingo (#56776) üzenetére


Kutya_7
tag

Hát bizony írtó nagy különbség van:PCI-E 3.0 vs 2.0 :DDD

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#56778) Balathruin válasza rstwingo (#56776) üzenetére


Balathruin
veterán

Intel lapokon lehetne 1.1, szerintem akkor is gyorsabb lesz.
CPU sebesség meg nem attól függ.

(#56779) rstwingo válasza Kutya_7 (#56777) üzenetére


rstwingo
tag

Valakinek az a kicsi különbség is számít
fasterware-nek csak 10 fps kell és már egy PCIe 3.0-s alaplappal tudna szerezni 6 fps többletet , de lehet a jobb alaplap miatt a procit is jobban tudná húzni és már meg is lenne az a fránya hiányzó 10 fps

ugye milyen olcsón megúszná, csak egy alaplap csere

(#56780) Taifa Díaz válasza rstwingo (#56779) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az tényleg marha olcsó lehet :((

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#56781) Ezekiel Ston válasza Taifa Díaz (#56780) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Egyébként a game a lényeg, vagy a full hd filmek vagy mindkettő, vagy a feeling, hogy tuti gépet építettünk? Mert én már elvesztettem a fonalat.... :DDD

(#56782) fasterware válasza rstwingo (#56779) üzenetére


fasterware
aktív tag

Nem nekem kell a + 10 fps :) , bár néha jól jönne :K .

(#56783) ViZion válasza rstwingo (#56779) üzenetére


ViZion
félisten

Hidd el, h nem a PCIe a szűk keresztmetszet. Proci felépítésben AMD előremutató volt mindig, csak a programozók le vannak maradva... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56784) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Olvastatok a PH!-en oliverda cikkjet? Az AMD utolso dobasa, mindent vagy semmit .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56785) lovas001 válasza MiklosSaS (#56784) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen most olvastam az imént, hááát nem tudom mi lesz belőle, mindenesetre drukkolok hogy kihozzanak valamit, mert ha nem akkor marad az intel monopol helyzete, ami ugye nekünk annyira nem előnyös sem fejlődésteknikailag sem árazásilag...

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56786) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Van egy "öreg" fx 8120@4ghz procim egy mugen 2 társaságában. Olyan problémám van, hogy UEFI-be bármit állítok át (Asrock 990FX Extreme 3) a proci 55-56 C foknál MINDEN esetben visszaveszi az órajelet 1600 vagy 1400Mhz-re ami elég kellemetlenül érint. Szerintem maximum 58-60ig menne korlátozás nélkül, mert ezt az 55-öt is csak 8szál - 100% terhelést is több perc után éri el.

Ötlet, hogy ezt hogy tudom kikapcsolni?

Pl videó konvertáláskor pár percenként visszaveszi az órajelet, ilyenkor 3-4 sec alatt visszahűl 48C -ra, majd visszaadja a kakaót neki. De Játék közben borzasztóan zavaró, mikor e miatt az FPS is leesek 10-re, mert proci limit lesz.

UEFI - thermal throttle kikapcs/bekapcs se segít. (legújabb 1.7-es fw)

[ Szerkesztve ]

(#56787) MiklosSaS válasza akela91 (#56786) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csereld le az alaplapodat. Tul melegszik a VRM.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56788) pipo112 válasza akela91 (#56786) üzenetére


pipo112
senior tag

A probléma az alaplapod vrm-je melegszik túl azt próbáld hűteni mert az nem bírja .
A kockád még 65c kupak hővel se veszi vissza az órajelet .
Sajnos sikerült beválasztanod a leggagyibb am3as alaplapt ha teheted add el és végy egy asus 970 Evo r2 vagy 990est.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56789) akela91 válasza MiklosSaS (#56787) üzenetére


akela91
addikt

Aham, nem szeretnék pénzt költeni már erre a proci alaplap párosra. Egészen biztos vagy ebben, hogy a VRM miatt?

Csak mert az alaplap hőmérsékletek rendben vannak (38C max- bár ez mérhet szarul gondolom), illetve, terhelés időtől független a CPU 55 foknál vesz vissza.

Ezen felül, brutál szét van hűtve a ház maga is, HDD is aktuális szobahőmérséklet mindig , VGA idle 27 fok stb.

Amikor ez a proci aktuális volt, és vettem, ez egy ajánlott lap volt konkrétan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56790) akela91 válasza pipo112 (#56788) üzenetére


akela91
addikt

Köszi neked is. Nem találtam hirtelen eladó ilyen lapokat, eddig jól megvoltam ezzel a lappal és együtt is tudtam élni ezzel (3 év + konfig), de valamit most ki kell találnom GTA V miatt. Első lépésként megpróbálom jobban csökkenteni a CPU feszt, hátha kevesebb hő megy a VRM-re. (remélem nem mondtam hülyeséget).

Amúgy elég hektikus alaplap valóban, mivel anno ugyanez a konfig 1.2v mellett ment 4GHz-en, mostanában 1.275 -1.3v kell neki. (semmi nem változott tényleg....) Biztos instabilabban tudja a feszt tartani, ha létezik ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#56791) pipo112 válasza akela91 (#56790) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem mondtál hülyeséget a cpu feszültséggel ha bírod lentebb vinni akkor a vrm se melegszik annyit ,de a gtav elég kocka gyilkos szvsz sok sikert.
Amit még tudok ajánlani lapt az giga 970 udp3 de abbol is valami rev xx kéne a lényeg ha a vrm fölé tudnál szerkeszteni valami kis ventit ami lekergetné a meleget már az is jó lenne . Vagy a mugen hátuljára dobnál egy plusz ventit úgy hejezve hogy fújja a vrm-et egy próbát ez is megér.

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56792) Maotun válasza akela91 (#56790) üzenetére


Maotun
őstag

szia ha már asrock keress egy ilyet használtan a ph.-n:
[link]

(#56793) Balathruin válasza Maotun (#56792) üzenetére


Balathruin
veterán

Nagyon rossz ötlet.

akela91: Ha sehogyan sem jó, akkor a VRM bordát kéne gyártanod, EnterR biztosan tud segíteni. :D

(#56794) akela91 válasza Balathruin (#56793) üzenetére


akela91
addikt

Sajnos totál betakarja a MUGEN 2 óriáshűtő. Már ha jól sejtem hogy az a VRM rész...

Megfogtam hátulról is az alaplap azon részét, és valami istentelen forró valóban...

(#56795) Balathruin válasza akela91 (#56794) üzenetére


Balathruin
veterán

Borda alatt van az igazán forró része. Az nem lehet, hogy tönkrement a gap pad a borda alatt? Nem tudom mennyi ideig bírják a forróságot...

(#56796) akela91 válasza Balathruin (#56795) üzenetére


akela91
addikt

A vaku csillanas alatt, és picit jobbra, annál a 2 fekete kocka csip körül baromi forró.
A proci alatt/felett/balra okés.

[ Szerkesztve ]

(#56797) zsotesz81 válasza akela91 (#56789) üzenetére


zsotesz81
senior tag

ugyanilyen lapom volt nekem is, amint lecseréltem a gyári hűtőt előjött nekem is ez a gond, én vettem egy asus m5a99x evo r2.0 lapot, azóta nincs ez a gond

(#56798) akela91 válasza zsotesz81 (#56797) üzenetére


akela91
addikt

Fúúú, de hogy én mennyire nem akarok most ilyenekre költeni. :(
Agyalok valami orbitális nagy gányoláson, de sehogy nem fér be fölé egy venti, bordáim nincsenek pluszban, úgyhogy nem tudom mit tegyek. (a pénzköltésen kívül)

(#56799) rstwingo válasza akela91 (#56794) üzenetére


rstwingo
tag

Én egy hete alakítottam át a gyári hűtőt erre

http://img537.imageshack.us/img537/2655/We96yd.jpg

Egy Gemini II hűtő és rá 2 AKASA VIPER 12 cm ventillátor , igy hűt mindent VRM-t + procit + Memóriát

(#56800) akela91 válasza rstwingo (#56799) üzenetére


akela91
addikt

UH ez durva, nagy gratula. Valószínű eladás lesz a vége, már csak azon agyalok, hogy adjam-e el egyben procistul, hűtőstül, bár gondolom nem lenne rá semmi igény így egyben.

Hát kösz srácok, aki tudna még ajánlani jó lapot fx8120 alá az szóljon (használtan venném).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.