Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) hackeeeee válasza xatos3 (#56349) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tökmindegy.

Nem forr.. Egyszerűen nem megy. TC órajel felett nem megy.

Plusz a CPU-NB emelést sem, bármit próbáltunk vele, nem bírta.. Egyszerűen antituning az egész.

Ezért voltam kíváncsi, hogy milyen lesz a proci, ha visszakapom, de szerencsém volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56352) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Üdvözlet!

Most, hogy bent van az új táp, első körben belőném 4.0GHz-re a 8320-ast. Tömören, röviden le tudná írni valaki, ezt hogy csináljam, mert eddig csak 4.2GHz-hoz kaptam tanácsot!?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#56353) lovas001 válasza Hegyirabló (#56352) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igazán nincs nagy különbség, ha jó tanácsot kaptál. Annyi , hogy a szorzót 21 helyett 20 ra állítod. Viszont ha viszi a 4,2-őt miért akarod 4,0 en járatni?

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56354) Hegyirabló válasza lovas001 (#56353) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Félek, hogy a hűtő nem bírja. :o

Aquila non captat muscas.

(#56355) norbert1998 válasza Hegyirabló (#56354) üzenetére


norbert1998
veterán

Mérj hőfokot és adj neki ;]

(#56356) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56354) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nem kell több fesz a 4,2-höz, mint a 4GHz-hez, akkor valószínűleg nem lesz gond. Ebben az esetben nem valószínű, hogy jobban fog melegedni 4,2-n, mint 4GHz.

Véleményem szubjektív...

(#56357) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56356) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát jó, megnézem.

Aquila non captat muscas.

(#56358) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tesztet neki, ha nem bírja a hűtő, akkor annyit kell tenned, mint amit korábban írtak, hogy a cpu szorzót lentebb veszed. :)

Véleményem szubjektív...

(#56359) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

"cpu offset voltage (cpu feszültsége=alap fesz + az itt beállított fesz): 1x nyomd meg a numerikus billentyűzeten a + -t"

Így jó ez?

Aquila non captat muscas.

(#56360) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56359) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elméletileg, ha kevés lesz, max fagyni fog. :)

Véleményem szubjektív...

(#56361) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56360) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi, akkor mindenen túl vagyok, most jön a teszt. Ennek a prime-nak mi a pontos neve, hogy le tudjam tölteni?

Aquila non captat muscas.

(#56362) Habugi válasza Hegyirabló (#56361) üzenetére


Habugi
addikt

[link] ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#56363) Hegyirabló válasza Habugi (#56362) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kösziiiiiiii! :R

Eric Idle-ben most 29C-on van. Még majd állítok a házventiken, hát ha tudok rajta javítani kicsit.

Aquila non captat muscas.

(#56364) Balathruin válasza Hegyirabló (#56363) üzenetére


Balathruin
veterán

Idle 29 az nagyon jó, ha nem hibás a mérés.

(#56365) Hegyirabló válasza Balathruin (#56364) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Két izé is azt méri, a HWINFO és az ANUS saját mérőkéje is.

Sőt, most három böngésző ablak is nyitva van, plusz ráengedtem a torrentet is, még így is csak 29C.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#56366) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56365) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A HWINFO tökéletes erre a célra. :)

Terhelni kell, akkor derül ki, hogy milyenek a hőfokok, és, hogy bírja-e a strapát.

Prime95 alatt blend tesztet Neki.

Én általában 1,5-2 órát prime-olok... :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56367) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56366) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bő tíz perc Prime 66C-ra ment fel, de ekkor már az ASUS program szólt, hogy meleg van. Hazajövök csinálok 1 órás Prime tesztet, ott meddig engedhetem felmenni?

Aquila non captat muscas.

(#56368) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56367) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nyaldossa a 70 fokot, akkor lehet, hogy lentebb kell majd menni..

Mondjuk tegyük hozzá, hogy más soha sem fogja ennyire terhelni a procit, mint a prime.. :)

Nekem most a foglalat hőmérséklete van 65-70 fok között, a magok pedig olyan 55 fok körül vannak prume alatt. Ez még vállalható, de nyáron lehet, hogy visszább kell majd venni.

Nem feltétlen muszáj a 1,5-2 óra.. Én csak biztos ami biztos alapon szoktam. :D Ha kicsivel több mint 30 percet bír, akkor az már elfogadhatónak mondható. Bár stabilnak csak több órányi teszt után mondható.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56369) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56368) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor most rányomom a 30 percet, és közlöm majd az eredményt.

Aquila non captat muscas.

(#56370) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Egyik szál leterheltsége leesett 99%-ra. Ez nagy gáz? A többi 100%-on van.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#56371) Balathruin válasza Hegyirabló (#56370) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem gáz, lehet valami használja. Hőfokok? Sebesség nem esett vissza? VRM?

(#56372) Hegyirabló válasza Balathruin (#56371) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hőmérséklet eddig 66C a plafon, sebesség OK, VRM-et hol látom?

Aquila non captat muscas.

(#56373) Balathruin válasza Hegyirabló (#56372) üzenetére


Balathruin
veterán

Alaplapon. :D

(#56374) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56368) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kicsit több, mint fél óra Prime, a hőmérséklet csúcsértéke 68C volt, de erre csak kétszer-háromszor ment fel, legfeljebb 20-30 másodpercig, általában úgy 65-66C körül mozgott.

Mit gondolsz erről?

Aquila non captat muscas.

(#56375) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56374) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel otthoni használat mellett nem valószínű, hogy kap ilyen terhelést a proci, így ez még vállalható.

Ha a saját "ingerküszöböd" engedi ezt a hőmérsékletet (Habugi után szabadon) akkor használd. Pár napos használat után ki fog derülni, hogy stabil-e, vagy sem.

Véleményem szubjektív...

(#56376) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56375) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké!

Ezer köszönetem! Azért szerintem ennyire csúcsra járatni nem fogom normál körülmények között. Majd rányomok egy Batman Arkham City-t, megnézem közben/utána mit produkál.

Ezer köszönetem Neked is, és mindenkinek, aki segített! :R

Aquila non captat muscas.

(#56377) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56376) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát őő.. 8320 esetén a csúcsra járatás 4500 MHz felett kezdődik! ;]

Amúgy, azt is próbálgathatod, ha van kedved, hogy 4200MHz-n veszel vissza a feszből. Ha jó a proci, akkor az sem kizárt, hogy kicsit alá tudod feszelni ezen az órajelen, és lehet, hogy pár fokkal hűvösebb lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#56378) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56377) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké, csak ez a fesz visszavevés megint az újdonság kategória nekem, hol kell azt?

Aquila non captat muscas.

(#56379) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56378) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyan ott, ahol adtál neki. :)

Véleményem szubjektív...

(#56380) Hegyirabló válasza hackeeeee (#56379) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De csak egyet nyomtam a +-ra, a leírt tanácsnak megfelelően. Ezek szerint vegyem vissza alap feszre?

Aquila non captat muscas.

(#56381) Balathruin válasza Hegyirabló (#56380) üzenetére


Balathruin
veterán

Mivel gyárilag eléggé túlfeszeltek ezért igen. Utána ha jó, mehet alá is.

(#56382) Hegyirabló válasza Balathruin (#56381) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Király!

Aquila non captat muscas.

(#56383) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56380) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy, leviszed - értékbe, mert azt is lehet. ;)

Csak, tesztelni kell.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56384) Whysperer válasza hackeeeee (#56383) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem 70 fok felett káros?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56385) hackeeeee válasza Whysperer (#56384) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a káros is "szubjektív".

Amikor gyári hűtőkkel TurboCore-ral eleve képes 75-80 fokon izzani a proci, főként nyáron..

Véleményem szubjektív...

(#56386) lovas001 válasza Whysperer (#56384) üzenetére


lovas001
aktív tag

Alapvetően az AMD azt jelentette ki hogy 62 C maghőmérséklet felett hibázhat a processzor. Alapvetően ha emlékezetem nem csal akkor 85 fok körül van az a határ ahol (lapfüggő) megvédi és lelövi magát a rendszer.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56387) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Korábban már érdeklődtem itt, de akkor még csak elméleti síkon :)

A lényeg, hogy van egy FX8350em, táp, RAM megfelelő a VGA bővítésre. Szóval technikai akadály nincs.
Képes a proci egy Radeon R9 290et vagy egy GTX 970 kihajtani alapjáraton? Vagy esetleg tuningal? Ha igen akkor mennyi MHzre kellene húzni?

Vagy teljesen felejtős ez a R9 290? Elégedjek meg egy R9 280X/7970-el vagy GTX 960-al?

Természetesen a kártyát itt venném hardverapron, nem újonnan szerezném be, így a két kategória közötti árkülönbség nem annyira durva mint újonnan :)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#56388) lovas001 válasza Tanisz (#56387) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ezzel itt egy komoly vitatéma kirobbantója leszel :D Kérdés hogy mekkora felbontással miféle játékokat fogsz játszani. Alapvetően szerintem mehet mellé, legalább is én ezt vallom. lehet hogy egyes játékok esetében nem fog a vga 100% pörögni de 90 körül tuti lesz. Ha a procit nem tuningoltad akkor azonnal bios és láss hozzá. Összefoglaló sokat segít a lap tetején ;) Amennyiben elakadnál szólj bátran segítünk. Húzni addig érdemes ameddig tudod hűteni és számodra érdemi teljesítmény növekedést produkál a cucc.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56389) Tanisz


Tanisz
senior tag

Köszi :)

Nem szeretnék vitát kirobbantani :)
Annyit nem ér a dolog :)
Tuningot már próbáltam (4.6 ig húztam), de mivel jelenleg nincs szükségem az extra teljesítményre így alapon használom.

FullHD-ban használnám. Főleg RPG és RTS -el játszom(Witcher, Dragon Age,Mass Effect...stb.). Néha előfordul az FPS, TPS is, de az ritka (pl. Alien Isolation, Dead Space).

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#56390) t1 válasza Tanisz (#56389) üzenetére


t1
addikt

4.6-on biztosan elég a 970-hez is.

(#56391) xatos3 válasza Tanisz (#56387) üzenetére


xatos3
senior tag

azt tudom hogy a 7970 oc ghz edition alias r9 280x OC kártyámat a 8320 4600on röhögve kihajtja úgyhogy szerintem minden további nélkül mehetsz a vágyott kártyákra, de megjegyezném hogy mivel 2-4 hónap mulva jön a 390x most majdnem pont a legrosszabkor vennél vgat ezek ára le fog menni szerintem eléggé

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#56392) Hencso válasza xatos3 (#56391) üzenetére


Hencso
Ármester

igen énis várom h essenek az árak adig marad a 6970 es :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56393) Brolly799


Brolly799
csendes tag

Üdv mindenkinek. Annyi kérdésem lenne hogy most vettem egy FX6300-as procit, rajta pedig egy Cooler Master Hyper T4-es hűtő dolgozik, és eléggé furcsa hogy az AIDA64 azt írja hogy CPU 53C, mag 1-2-3-4-5-6 pedig csak 21C. Nem pontosan értem hogy akkor most ebben az esetben a CPU mit jelöl és azt sem hogy egy ilyen hűtővel miért ilyen magas ez az érték. Nem fagy egyébként meg semmi különös és még egy kis tuningot is lazán bír, de nem is kísérletezem vele mert így nem tudom hogy miért van ez. Egyébként full etrhelésben CPUra 67 fokot ír a magokra meg max 30at. Valaki tudja hogy most ez micsoda?

(#56394) lovas001 válasza Brolly799 (#56393) üzenetére


lovas001
aktív tag

Lehet pár dolog a probléma kiváltója. Lehetséges hogy maghőmérsékletet ír ami idl ben marhaság terhelés közben szokott normális értéket mutatni, ráadásul egy számított érték. Lehetséges hogy a szenzor ami mér meg van butulva esetleg.A második érték (tehát a cpu) az a kupak hőmérséklete ami full terhelés mellett nem tűnik kevésnek azzal a hűtővel. Lehet megérne egy ujrapasztázást vagy legalább egy ellenőrzést hogy jól fekszik fel a hűtő nincs e mocorgás vagy egyéb nyalángság.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56395) Brolly799 válasza lovas001 (#56394) üzenetére


Brolly799
csendes tag

Az benne a szörnyű hogy ugyan ezt csinálta az Athlon II x4 630-al is és ott is mindig volt legalább 20 fok eltérés a kettő között. Minden esetre ellenőrzöm hogy felfekszik e rendesen még1x de én arra gondoltam hogy ha minden oké akkor lehet simán a szenzor van meghülyülve.

(#56396) MiklosSaS válasza Tanisz (#56387) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha azt nezzuk hogy nalam a 8350 4.8 GHz-en nem volt kepes meghajtani a GTX 780-at, es a 970 kicsivel erosebb mint a 780...nem is tudom. Oda mar intel kell. 960/770/280X kartyakhoz meg jo az FX, de azon tul mar nem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56397) rambustibi


rambustibi
őstag

Van valakinek ötlete, hogyan tudnám beállítani az FX9590-et, hogy stabil 5.2Ghz fusson?
Úgy vettem észre, hogy sokkal érzékenyebb, mint az FX9370.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56398) rambustibi


rambustibi
őstag

Már megvagyok vele :K FX én így szeretlek :B

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56399) ViZion válasza rambustibi (#56398) üzenetére


ViZion
félisten

ez hasznos volt, ne az istenért be ne írd, h esetleg mi volt a gond, nehogy valaki tanuljon belőle! Így kell ezt, komcsi szakm unkás módra. :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56400) rambustibi válasza ViZion (#56399) üzenetére


rambustibi
őstag

Töltök fel videót a beállításokról a BIOS-ban, az segíthet?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.