Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) nem_tom


nem_tom
őstag

Hali! Csak az érdekelne, hogy egy FX-4300 -as alá jó e az Asrock 960GM-VGS3 FX alaplap. Ha nem, akkor melyik a legolcsóbb alternatíva? :R

(#56952) Pancsermeste válasza norbert1998 (#56950) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez igaz, de én nem erről, hanem a fikázásról beszéltem.
Tudod, a stílusról... főleg, ha még írni se tud az illető, csak az észt osztani. Felhígult a topik... kár érte.

(#56951) nem_tom: Kompatibilis. Bár 'ezer éves' 760G/SB710 Chipset, gyenge VRM.
Jönnek a fikázók és jól lebeszélnek arról a 'gyehenna' lapról. De mindegy is, mert a procid se jó már semmire! ;)
Viccet félretéve, tényleg nem érdemes komoly beruházás... max. 10K-t, ha megér az a lap. Mondjuk én inkább vennék egy használt 970 ext3-at (ha mATX nem követelmény).

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#56953) norbert1998 válasza Pancsermeste (#56952) üzenetére


norbert1998
veterán

Így már érthető, ezzel egyetértek.

(#56954) nem_tom válasza Pancsermeste (#56952) üzenetére


nem_tom
őstag

Azt tudom, hogy kompatibilis. Igazából arra volnék kíváncsi, hogy rendesen kihasználja e a procit az a lap. Használt cucc nem játszik. :)

(#56955) ViZion válasza nem_tom (#56954) üzenetére


ViZion
félisten

Ha újat veszel, akkor ne azt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56956) MiklosSaS válasza nem_tom (#56954) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sem az FX sem az a lap nem OK. Inkabb hasznaltan egy 6300-as es valami pedigres 970-es alaplap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56957) akela91 válasza akela91 (#56901) üzenetére


akela91
addikt

Nah tesztelgettem még, 4.5GHZ-en megálltam, teljesen komfortos hőmérséklettel (prime95 alatt max cpu : 58 max NB: 57, Alaplap meg sokkal alacsonyabb (ez lenne a VRM gondolom))

Kíváncsiságból felhúztam 4.7GHz-re, prime alatt is stabil volt, de elérte a 62C-t a cpu, úgyhogy ezt nem erőltetem, más kérdés hogy GTA V alatt nem megy 50 fölé se. :)

Nagyon baba a cucc.

(#56958) .zSoLTi. válasza akela91 (#56957) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Vrm höt nem látod sehol sajnos.

(#56959) akela91 válasza .zSoLTi. (#56958) üzenetére


akela91
addikt

2 ventillatort is rá állítottam (síkjában), úgyhogy nem aggódom vrm miatt, throttling nincs, szóval boldog ember vagyok.

(#56960) rambustibi


rambustibi
őstag

FX8350: 47ezer vs.i5-3570K 73ezer: :C
[link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56961) ViZion válasza rambustibi (#56960) üzenetére


ViZion
félisten

Ha játékon kívül másra is használod, akkor Te nem vagy ember! (PH!-n) ;] :D
Mindenki tudja, h itt is a fogyasztás, meg a kis nyuszik az erdőben, etc.. etc... gyilkos az FX :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56962) Hencso


Hencso
Ármester

üdv!
komoly kérdésem lenne felétek!
ez a táp elbirna egy 290x et ?
enermax-pro87-600w

ha nem akkor a következöt amit meg fogok venni az ö lenne : Enermax REVOLUTION85+ 1050W SLI®

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56963) Balathruin válasza Hencso (#56962) üzenetére


Balathruin
veterán

Simán. Egy kérdés. Ez a tápos topik?

(#56964) paleinho válasza Hencso (#56962) üzenetére


paleinho
senior tag

el!
kivéve ha szénné van tépve az FX és a 290x is, miközben IBT+furmark egyidőben fut.

(#56965) HANDO88 válasza Hencso (#56962) üzenetére


HANDO88
senior tag

A többfelé osztott 12v-os ággal rendelkező tápokat manapság inkább kerülik. De erről a tápos topikban bővebb
felvilágosÍtást kapsz.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56966) Balathruin válasza HANDO88 (#56965) üzenetére


Balathruin
veterán

Még akkor is elviszi ha egy ágról megy a VGA.

(#56967) Hencso válasza HANDO88 (#56965) üzenetére


Hencso
Ármester

annyi h a 600 as tápom ha meg nézitek 25 ampert ad le a 12 voltos ágra és attol félek ez kevés lesz a 290x alá.. a vgat nem húzom de a procim az felvan tolva addig amíg bírom hűteni stabilan 4.8ghz en megy most 1.47 vcoréval! azért érdeklődtem itt hamarjában h elég e lesz de már mind 1 meg vettem az 1050 watosat!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56968) MiklosSaS válasza Hencso (#56962) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elbirna, de nem ajanlom. 3 agas tap....600 W. Inkabb egy 600-700 W-os tap egy agon.

@Pabu: neked meg mi bajod van? Miert zavar az teged ha a kollega itt kerdezte meg? Van egy bizonyos hatar amit nem jo ha az ember tulepi!

(#56960) rambustibi: az igen! :C , kemeny...4.6 Ghz-en olyan programba ami rendesen terheli a szalakat megveri a 4.3 Ghz-en jaro 3570K-t 4 szalon. Mennyivel ? Jah....kb 10 %-al.

Anno en is megvertem tobb szalban a 2600K-t, majdnem azonos orajelen.....de mar a 4790K-t nem tudnam befogni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56969) Balathruin válasza MiklosSaS (#56968) üzenetére


Balathruin
veterán

Azért mert egy csomószor félreinformálnak másokat ha rossz helyen kérdezik.

(#56970) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#56968) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Költséghatékonysági mutató a lényeges. Multi Core teljesítményben a 4,4 GHz-re húzott FX-8320 i7 3770 szintig agyon csap szinte mindent, a Haswell és Refresh i5-i7 K-kal nem bír teljesítményben boldogulni.

Nagy(on nagy) teljesítmény igénynél pedig már nem a költséghatékonysági mutató számít.

--------------

Pabu: igazad van, csak engem a nyers stílusomért raktak ki mozigépész tanfolyamra majdnem egy évet... Ne döntsd meg a rekordomat. :P

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56971) rambustibi válasza MiklosSaS (#56968) üzenetére


rambustibi
őstag

Olvasom a fórumokat és a legtöbb ember temeti az FX-et, azért itt (is) rácáfol az ellenkezőjére...
A tuningról pedig csak gondolatként:
FX8350 gyári 4Ghz lett felhúzva 4816Mhz-re
I5 3570K gyári 3.46Ghz lett felhúzva 4300MHz-re

Szinte azonos órajel lett húzva mindegyiknél (intelnél picit több),nem értem miért írtad a felhúzását az FX procinak, mikor mindkettőnél érvényesült ez a tétel.. Egyébként 15% gyorsabb itt az FX8350.

Utánanéztem és ha lehet hinni ennek a tesztnek: [link] , akkor köszönöm szépen nem cserélem le a procit + alaplapot intelre plusz 10fps-ért (ami ugyebár a csúcs proci 300K-s), de ha csak a 3770K-t nézem az pedig 105K plusz 8fps-ért. Az alaplap csere ezekben az összegekben nincs benne. ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56972) ViZion válasza rambustibi (#56971) üzenetére


ViZion
félisten

De ez soha nem erről szólt, a legtöbb játék köszöni, szépen fut FX-en. Csak menő dolog lenézni, mert az Intel azzal a jelentős pár fps-el gyorsabb. Szép teljesítmény egy kiöregedett procitól. :R

Valóban számít 10 FPS? Igen! Nem mindegy, h 20 vagy 30... az igaz. De hogy 70 vagy 80 az már nekem pl. mindegy.Persze mindjárt jön valaki, aki megmondja: deazonban ámbátor 3 VGA SLI és két projector 3 monitor 3D-ben már dekevésazefiksz... Aham. Biztosan. És ez sokunkat nap mint nap érint... :U

Megpróbálom ezt feldolgozni. De még nem éreztem egy játéknál sem, h a procim hátráltatja. Watch Dogs is szépen fut, sajnos egy szar játék, evvan. BF3 is fut szépen, csak unalmas f@s. Maradok a Fallout-STALKER-Deus Ex gémeknél inkább. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56973) HANDO88 válasza ViZion (#56972) üzenetére


HANDO88
senior tag

Maradok a Fallout-STALKER-Deus Ex gémeknél inkább. :D

+1 :K :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56974) Pancsermeste válasza rambustibi (#56971) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na igen ám, de az a 10 plusz FPS a csúcs Intelek javára azért 'csak ennyi', mert már rég VGA limitben vannak, hiába TitanX-ről van szó.
Sajnos ez van: "Clocked at 4.5GHz the FX series is slower than a Core i7 clocked at just 2.5GHz in GTA V which is obviously disappointing."

-= Pancsermeste® =-

(#56975) rambustibi válasza ViZion (#56972) üzenetére


rambustibi
őstag

Én is így látom :R
Csináltam GTA5 alatt 4K UHD felbontással Ultra beállítással tesztet a "Milyen vasat rakjak a GTA5 alá" topikba.
[link]
A videó: [link]

Gépigény oldalra is bedobtam, erre jött a sok negatív jelzés:15fps-el játszom...fx proci...titan x gyenge.. :DDD

Pedig ott van, hogy ez egy "teszt" és miért csináltam :K Kompromisszum mentesen mindent felcsavarni a maximumra az az ultra beállítás.. :R

Inkább Racerrom Racing Experience-el játszom, ott pedig csodálatosan folyik a játék, oda fontos a fix 60fps a proci pedig lazán hozza, amit kell. V-syncel játszom, de ott is a tesztvideó kedvéért ki szoktam kapcsolni. ;)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56976) rambustibi válasza Pancsermeste (#56974) üzenetére


rambustibi
őstag

Az érdekes az, hogy a Far Cry 4 videónál pedig CPU limitet mondanak (ami hülyeség szerintem), ha nálam ez CPU limit: [link] akkor ez is az: [link]
A beállítások ugyanazok voltak a játékban, a procik: fx9590 és 5690x.

Az eddig senkinek meg sem fordult a fejében, hogy itt nem a hardver a limites, hanem a szoftveres háttér? pl.: DX11 és az Open GL..? :F

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56977) Steven válasza rambustibi (#56976) üzenetére


Steven
addikt

4 magot hasznal csak jol latom?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#56978) Whysperer válasza Pancsermeste (#56974) üzenetére


Whysperer
addikt

Na jó ,de amit RAmbu linkeelt ugye ott is egy 295x2 a csúcs és ugyan azon az oldalon ott a tesztje a [link] Dragon age 3-nak ami "VGA limitben vannak" és nézd meg mennyire látszik is. Lényeg az hogy Mi is látjuk és a cégek is látják ezt.

Példákat Én így vezetem le: ,hogy Dragon age 3 rögtön jött PC-re meg ps4/xbox 1 és ahogy látod teljesen más már a felépítése rögtön nem számít ,hogy FX8xxx vagy i5 vagy i7 van mert fullra VGA függő nagyobb részben. CPU-k 50-60 %-ba dolgoznak.

Nézd a GTA-5 először xbox360-ra jött ki aztán lett átalakítva pc-re/ps4-re meg xbox one-ra.

Én most konkrétan szimulációkkal foglalkozom,de jobban fogok aggódni a jövőben 7870 OC-m miatt mint,hogy a fx-em fogy el. Nálunk is sokan látják ezeket az FX intel topicocat és Én értem ezeket a negativ bevétel mutatókat az AMD-nél stb,de Mi játék fejlesztő cégeknél nekünk sokkal fontosabb ,hogy sok sok sok konzolt-t adnak el és azokba Jaguár van így nagyon fontos az optimalizálást a jövőben figyelembe véve. (directx12 -- ugyebár az is sokat kap,hogy hjaj messze van meg egyénileg kell írni stb stb. Hajrá legalább lesz értelems dolog is amire költik a hardware cégek a pénzt)

Nem is olyan rég egy messzi messzi galaxysban a (nem) távoli jövőben : [link] [link] Attól nem kell tartani ,hogy nem fognak 12-re fejleszteni mert ugye el kell adni a játékot és mindenkinek ez a célja szóval független ,hogy milyen CPU-d meg VGA-d lesz vagy esetleg konzolod. akkor is jobban fognak futni. Azt is értem,hogy voltak olyanok akik azt mondták,hogy igen jobban megy akkor se lesz jobb mert akkor meg nagyobb felbontáson akarnak játszani.. ez is részben igaz,de amég nem olcsó egy 4k-s vga vagy monitor addig nem fognak gyorsan átállni az emberek Főleg,hogy konzolnál is FULL HD TV-k vannak a lakásokba.. azt sem lesz gyors váltás.

Ahogy SAS mondta FX nyugdíj előtt még fog élni egy kis jó kort...

Én személyes véleményemet nem fejthetem ki -- és ezért sokszor kapok "nem értesz hozzá .. béna vagy kritikát -- Nem publikus tesztekben közel sincs olyan nagy gáz egyik CPU-val sem akár kék akár piros.. pirosak is tisztségesen mennek.. VGA fronton ugyan ez. Mi amit jövőre nézve tapasztalunk az kb a fogyasztás.. ,de Én ezt a gyártás tech-nek tudom,be.

Tudom megint megkapom a : hülye vagy, nem tudsz írni meg nem értesz hozzá. Igen a hardware részéhez annyit értek hozzá ami az Én gépem meg amit ti tanítottatok nekem. Azért is köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56979) MiklosSaS válasza rambustibi (#56976) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te miert probalsz meggyozni mindenkit? Nekem volt es a legtobbunknek is volt FX processzor (nekem peldaul ketto darab is), az enyemnek 5.1 GHz volt a vege...jatekban inkabb 4.8-on ment.

Tehat, en tudom mire kepes az FX. Jatszottam vele, dolgoztam vele, hasznaltam atlagos felhasznalasra.
Csak nem ertem mi ertelme van ennek a processzorlimites videoknak?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56980) rambustibi válasza MiklosSaS (#56979) üzenetére


rambustibi
őstag

Én úgy vettem észre, hogy te szeretnél meggyőzni embereket, hogy cpu limitem/limitek van/vannak. Erre szeretnék rácáfolni azzal, hogy nem CPU limites egyik sem ;)
Ez inkább CPU limit: [link]
Ha ilyet tapasztalnék, mint a fenti videóban, akkor igazat adok, amíg ilyet nem tapasztalok, addig fenntartom a véleményem. ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#56981) Hencso válasza MiklosSaS (#56979) üzenetére


Hencso
Ármester

szerintem aki csak játszik nincs 4k monitora és ha 1080P nyomja nem fogja észre venni ... tehát a lag határtól mesze leszel a másik meg az hogy ha nem mindennap játszik meg ilyen egyebek akkor fölösleges pénzt kiszórni Intelre mivel egy 4790k én is meg hajtanák de ahogy bele gondolok csak az alaplap és a pocimért kapót össze lenne elég a 4790k ra (kb használtan) mellé valami értelmes deszka is javallott ! Z97 es vagy Z87 es deszka :) :C :W esetleg egy tipp 800/600 as felbontáson esszére lehet venni a proci limitet ilyen kártyáknál ...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56982) Hencso válasza rambustibi (#56980) üzenetére


Hencso
Ármester

az a baj hogy 2 magos cpu kinoz vele ... más lenne mond lyuk egy phenom 2 x4 965 ösön a dolog . vagy phenom 2 x6 szérián ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56983) DudeHUN válasza rambustibi (#56980) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ezt már gameren is írtuk. De limites vagy. A linkelt videók pont bizonyítják is. A millió tesztről nem is beszélve.
De nincs ezzel baj, amíg boldog vagy ezzel a konfiggal. Azt viszont balgaság állítanod, hogy nem hagy a kártyában a proci.
Nekem is FX-em van és nem tervezem cserélni jövő év végéig. De DX11 alatt meg vannak a korlátai.

Gamer for Life

(#56984) MiklosSaS válasza rambustibi (#56980) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te mit ajanlanal egy 290X vagy 980-as kartyahoz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56985) Whysperer válasza MiklosSaS (#56984) üzenetére


Whysperer
addikt

Ezt. [link] tuti nem elég már 980 alá ugyan ez az fx és ,ha régi játékokban gondolkodom akkor biztos kéket,de újabb játékoknál már elég klassz --- GTA 5 nem új játék mert felturbozták xbox360 szintről újabbra... attól még ugyan az a régi szar hajtja! 8)

[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56986) MiklosSaS válasza Hencso (#56981) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont az a lenyeg hogy 4K-ban mar nem szamit annyira a CPU, de FHD-ban nagyon is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56987) Hencso válasza MiklosSaS (#56986) üzenetére


Hencso
Ármester

aki nem ezt fürkészi szerintem észre sem veszi .

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56988) Whysperer válasza MiklosSaS (#56986) üzenetére


Whysperer
addikt

Jó de SAS akkor nem értem tényleg.. mindenki azt írja ,hogy ne vegyetek FX-et már mert x@r,de amit Te is írsz ,hogy a FHD-nél magasabba meg már nem számít amit egy Dragon Age 3 be is bizonyít,hogy erős vgaval nagy felbontáson fx8350nel ugyanannyi fpsed van mint i7 4770k-val.. Akkor nem értem miért is nem ajánlott az FX ,ha pont fele annyiba kerül?



gondolom ahhoz ,hogy ezen 3 CPU 4,5-n menjen más más hütő szükséges. meg Z-s alaplap szóval ez nem a sima i7 + olcsó alaplap kategória.

Akkor,ha ezt vesszük alapul és ez még csak inkább erre fog orientálódni... akkor mégis lehet még jó vétel.. egyedül a fogyasztás a döntő.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56989) lovas001


lovas001
aktív tag

Én most nem értek valamit. Minél alacsonyabb a felbontás anál inkább támaszkodik egy játéka cpu-ra mint a gpu- ha jól értelmezem. Nos akkor tételezzük fel hogy egy aktuális játékot leveszek fhd-ről 1024-768 ra mondjuk. Akkor ott mégnagyobb cpu limitem lesz mint FHD-n volt (természetesen a többi beállítást nem piszkálva) ???

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56990) MiklosSaS válasza lovas001 (#56989) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Altalaban igen. De ez nagyon jatek fuggo. Van olyan jatek ahol nincs cpublimit, nem zabalja a processzort. De volt olyan pelda hogy 4.4 GHz-re huzott 3770K is limites volt GTX 780 SLI-ben. Ott csak 4.7-en nem volt limitem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56991) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#56990) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azt azért valld be, hogy amit te űzöl a hardverekkel, az már az extrém sportnak is az űberbrutál változata.

Csúcsprocesszor + csúcskártyák SLI-ben még a hardcore gamerek körében sem elsöprően gyakori. :K
Pláne Intel + NV vonalon.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56992) Hencso válasza Zsivaagoo (#56991) üzenetére


Hencso
Ármester

igen csak az alaplap + proci 180k ... amiből már egy erős AMD hoz ki manapság az ember ... :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56993) DudeHUN válasza Whysperer (#56988) üzenetére


DudeHUN
senior tag

rambustibi-ből indult ki a dolog. Ő egy TitanX-et hajt FX mellett 1080p videót mutatva.
Amivel nincs baj, mert neki bőben elég. Főleg mivel nem kispályás szimulátoros és ha ott hozza a stabil 60-at a cucc persze, hogy fasza neki. Máshol meg persze, hogy letolja azt az 5-10 fpst.

Gamer for Life

(#56994) ViZion válasza DudeHUN (#56993) üzenetére


ViZion
félisten

Ott indul a dolog, h az általános PH! tézis szerint i7 k + 780 SLI alatt nincs élet és ha van is, akkor laggos szar. Nem, nem az. VGA-val is mindig az volt, h tudni kellett kompromisszumot kötni (régen az AA is zabált, nem volt annyi ram a karikon, etc...), mindig is voltak "céges" játékok, ami akkor sem futott jól ATI VGA-val, ha 8-at raktál volna a gépbe... de akkor is működött, jó közepes géppel símán élvezhető szinten voltak a játékok már. Persze akkor is voltak, akik megmondták, h nem. Örök harc. :DDD Nekem jó így az FX, és igen, kap nagyobb VGA-t, amit nem hajt ki és nem is érdekel... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56995) DudeHUN válasza ViZion (#56994) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Én sem tervezem cserélni az FX-em és nekem is megy majd bele nagyobb VGA (ha végre megjelenik...). De itt most csak szimplán arról van szó, hogy a legtöbb DX11-es játékban nem hajtja ki maximálisan(!) a proci a TitanX-et 1080p-ben vagy alatta. Semmi több. Nem hiszi el. Vagy nem akarja.
gamer365-ön is megbeszéltük már vele. De mondom, így is brutál mód jól fut neki minden. Ha számára azt hozza a konfig, amit szeretne akkor meg öröm és bódottá! Csak nem kell bizonygatni olyan dolgot ami nem igaz.

Gamer for Life

(#56996) ViZion válasza DudeHUN (#56995) üzenetére


ViZion
félisten

De miért kell mindennek 100%-on pörögni? Főleg ha VSync-et használ... akkor nem is fogja kihajtani. Nekem a kisebb VGA-nál is zavar a hangja, amikor meghajtom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56997) DudeHUN válasza ViZion (#56996) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem kell. De mindom vele most nem szubjektív megítélésről szól. Simán csak a szokásos kihajcsa nem hajcsa teljesen vita :)

Gamer for Life

(#56998) MiklosSaS válasza Hencso (#56992) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akinek van 160-200K HUF-ja vga-ra az nem fogja sajnalni a penzt egy i7-re sem.

Az FX kombo is jo: 8320+ 280X , aki koltseghatekony gepet szeretne annak tokeletes lehet.

De amit @rombustibi allit az a nevetseg hatara. Szerinte nala nincs CPU limit, de minden videojaban jelen van...eleg kemenyen.

Minek kell kihajtani egy videokartyat? Hat azert hogy hasznald...ha nem hajtod ki akkor mi ertelme a csucs kartyanak?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56999) Balathruin válasza MiklosSaS (#56998) üzenetére


Balathruin
veterán

;]

(#57000) do3om válasza Balathruin (#56999) üzenetére


do3om
addikt

Na így már lehet mellette FX-is, nem lesz cpu limit. ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.