Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) EnterR válasza Whysperer (#56649) üzenetére


EnterR
veterán

Az előbb még nem hittél a teszteknek. :DDD

Szerintem is hozza a többi kompakt víz teljesítményét.

PSN ID: marquuard

(#56652) Whysperer válasza EnterR (#56651) üzenetére


Whysperer
addikt

Hjaja átgondoltam utána olcsóbban kijövök egy 18 ezeres arrow-val és az ennél jobb is. Sajna a Brockent 6-8 körül tudom eladni így olcsóbban nem tudok húzásra alkalmas alkatrészt szerezni

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56653) KonzolKartel válasza Whysperer (#56649) üzenetére

Én ilyet(raijintek triton) használok a 8320 mellé, gyári ventikkel. 4,8 ghz-n 62 volt a max. temp, amire felment IBT alatt.

Más:
Behalt 1 mem modulom, így kivettem egy párt, így most kissé furcsán álok RAM ügyileg.
2x2GB Kingston Hyper X blue 1600mhz
2x4GB G.Skill Ares f3-1866c9-4gab

Gondolom az időzítések egy kissé kuszák lehetnek, szerintetek mi lenne a legcélszerűbb beállítás? Kéne játszanom az időzítésekkel is gondolom, de még sose csináltam :F

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#56654) hackeeeee válasza KonzolKartel (#56653) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom auto-n 1600-ra lövi be a ramokat, valami CL10 vagy CL11-es időzítésre.

Elméletileg ilyen 9-10-9-28-at pl. menniük kéne, 1866-on, szerintem. A fesz egy jó kérdés, meg kell próbálni 1,5V-n, 110-es, vagy egyel nagyobb trfc-vel, aztán majd kiderül, mi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56655) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#56653) üzenetére

Még annyi a tritonról, hogy a pumpája nem túl kraftos, így ha valahol törik a cső, akkor nem pesz hűtésed:). Én inkább vettem szilikoncsövet, az nem törik meg.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#56656) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

AMD FX(tm) 6300 six core processzort használok egy elég gagyi alaplapban, de nem volt több lóvém...Ehhez milyen lapot tudtok javasolni ami viszonylag jó áron van és teljesen meg tudja hajtani a procit?

(#56657) Hencso válasza Ezekiel Ston (#56656) üzenetére


Hencso
Ármester

A kérdés meik márka érdekel kedvenced!
990 es chipes deszka 30k tól 80k ig lehet kapni bármilyen márkában.. Asus sabertoot R1 /R 2.0 R 2.0 gen3.
MSI 990FX asrock extreme 4 , asrock fatalyti killer.. sorolhatnám kérdés mire van lové!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56658) Whysperer válasza KonzolKartel (#56653) üzenetére


Whysperer
addikt

priv

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56659) HANDO88 válasza Ezekiel Ston (#56656) üzenetére


HANDO88
senior tag

Alap az Asus M5A97 EVO R2., utána rajtad múlik hogy mennyit szánsz még rá. :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56660) ViZion válasza HANDO88 (#56659) üzenetére


ViZion
félisten

+1
nem kell túlzásokba esni, ez megteszi sztem is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56661) Zsivaagoo válasza ViZion (#56660) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Giga 970A-UD3P is játszik még, mint az első legolcsóbb és már jól használható lap.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56662) MK VII válasza Kolbi_30 (#56637) üzenetére


MK VII
veterán

Hát..
A processzor körüli hűtőbordák tuti útban lesznek a T4-nek.. És mivel csak felfele vagy levele irányú ventivel lehet felszerelni a AMD-s lapra ezért szerintem két memória foglalatnak is búcsút inthetsz,de egynek legalább. Én a helyedben néznék rá másik hűtőt.. PM-ben küldök képeket,hogy nekem hogy fért fel a lapomra. Vakartam a fejem rendesen. Küldök PM-ben képeket a felfogatásról. Bután van megoldva a T4 szó se róla.

(#56663) hackeeeee válasza MK VII (#56662) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem is az, hogy bután, ilyen kategória.

Ha jól emlékszem, akkor a 212 evo/plus is, de a 412 biztosan backplate-tel rögzíthető, vagyis elforgathatóak, de azok már más árkategóriába tartoznak.

Véleményem szubjektív...

(#56664) MK VII válasza MK VII (#56662) üzenetére


MK VII
veterán

Gondoltam beteszem ide a képeket. Hátha valaki még T4 vásárlásra vetemedne és nem tudja,hogy mibe vág.
Egy mindenhol hűtőbordás lapnál szerintem elég sok gond fel fog merülni ennek a hűtőnek a felrakásában.
Remélem nem köveztek,hogy egy Inteles konfigról teszek ide képeket,de nem a lap a fontos hanem,hogy mégis mennyire macerás ez a hűtő. Látszik az egyik képen,hogy a hátsó VRM bordát simán eléri sőt anélkül oda sem tudtam tenni a hátsó felfogató lemezt,hogy a bordát ne billentettem volna meg, a hűtő felrtakása közben pedig folyamatosan feszítenem kellett a bordát,hogy be tudjam pattintani a leszorító lemez akadóját.
Megpróbáltam 90 fokkal elforgatva felrakni de úgy meg kettő memória foglalatnak búcsút inthettem szóval maradtam a VRM borda feszítős történetnél ami így néz ki.
Hyper T4

Természetesen mindettől függetlenül a hűtő tökéletesen teszi a dolgát és szépen hűti a procit kb hangtalanul. Szóval arra nem lehet panasz!

Amúgy Kolbi_30, 18 napja küldtem egy pm-et a VGA-dal kapcsolatba.. Elkerülhette a figyelmed,mert még választ nem kaptam. Bár,ha nem akartál válaszolni rá akkor nem szóltam. Azért egy böfföt irhattál volna főleg,hogy felajánlottam valamit,hogy a VGA procedúrát hamarabb megoldódjon. Ha már nem aktuális akkor storno.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56665) Kolbi_30 válasza MK VII (#56664) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Bocs atszaladtam rajta szerintem :D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#56666) Kolbi_30 válasza MK VII (#56662) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ennek örülök:D Remeltem nem kell vele sokat szarakodni, :D ha megis akkor lesz egy elado T4 hutom kb 1,5 honapos:D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#56667) Ezekiel Ston válasza Hencso (#56657) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

hát nem terveztem 80k-t költeni rá szóval a legolcsóbb legjobb kombó érdekel mindig...
-mondjuk kit nem? :)
Egyébként az asrockról nem sok jót hallottam hiába fatality és társai....Inkább ASUS vonal szokott nálam a legjobban működni...esetleg gigabyte. De ha van ötlet még azt szívesen veszeem. Az MSI 990FX milyen?
A többieknek köszönöm az ötleteket.

(#56668) Steven


Steven
addikt

Háát ... sokatok tanácsára vettem Noctua D14 et.... bár szerintem ua. úgy gáz... annyit értem el hogy 87 fok 97 helyett 3 ventivel (freezeren ugye egy van) jobbnak jobb lett ez tény viszont
4500mhz 1,392v nál magonként viszont 67, kérdésem ezek után , hogy ezzel a hűtővel hogy megy valakinél 1,5v on? :DDD nem mintha hitetlen lennék csak nálam a tények mást mutatnak... ;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#56669) Zsivaagoo válasza Ezekiel Ston (#56667) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Már írtam... 24K

(#56668) Steven: FX-8320-nál a 4.5GHz és 1,45V össz delej (alap + amit az LLC ad) a kazán nyitja. Onnéttól fűt, mint az állat, 4,4GHz max. 1,41V-tal még kézbentartható.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56670) Whysperer válasza Zsivaagoo (#56669) üzenetére


Whysperer
addikt

LLC-t beírtam stb, de akkor sem értem mi az ,hogy LLC-vel húzom vagy órajellel? mert megnézném akkor Én is ,hogy lehet akkor jobban menne 4,2-nél ha nem órajellel húznám vagy nem értem már ezt a témát! 8)

Valaki magyarul írja le és magyar alatt nem a magyar tudományos szakirodalom szavait értem hanem .. egyszerű felhasználónak akit érdekel a téma ,de nem érti a szaknyelvet hiába olvassa el! inkább megmagyarázásra szorulok mint okításra! 8)

Előre is köszönöm

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56671) Zsivaagoo válasza Whysperer (#56670) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Naszóval (bajuszpödrés, bakfitty, sercintés a padlóra, nagy pöfékelés a pipából):

Tuning: szorzóemeléssel (és/vagy FSB emeléssel) pöccinted fel a proci(stb) működési frekvenciáját.

Ami még kell hozzá: adott működési frekvenciánál már nem elég az a delej, amit a gyári órajel megkíván. Ergó megfontolt lépésekben emeljük a Vcore értékét. Eddig fasza is lenne a dolog, ha nem lenne a különböző százalékos terhelés, pláne több magon. Mert ilyenkor tud jönni a feszültség drop, azaz adott százalékú terhelésnél már nem elég az az össz delej, amit beállítottunk és a feszültség visszaesik. (Csak a feszt tudjuk szabályozni, a szilikonrezsón átfolyó áramerősséget nem.)

Na itt lép be az LLC szerepe: terheléstől függően megpróbálja a a kívánt feszültséget egyensúlyban tartani. Beállításoktól függően (default/auto/mezei/normal/regular/high/extreme tudja tököm hányféleképpen nevezik a szinteket az alaplapgyártók BIOS/UEFI verziós permutációban) az LLC (Load Line Calibration -- pokoli rossz fordítással: terhelési vonal/egyenes/görbe kalibráció -- talán inkább egyensúlyban tartás) adott "szélességű" +/- feszültséget korbácsol ki a VRM-ekből, hogy a júzer által megkövetelt teljesítmény a kívánatos közelében maradjon.

Mint minden, amit ember alkotott (pláne szoftver és elektronika) az LLC sem működik intelligensen, azaz csak az adott eltérési értékeket tudja a Vcore-hoz +/- ban hozzáadni.

Tehát OC-nál az órajel emelés mellet a szükséges Vcore-t és az LLC beavatkozási szintjét is egyedileg kell kitapasztalnunk.

------------------

Ehhez meg kell LYÓ hűtés is, mert a szilikonrezsó, ha jól begyújtunk alá, bizony ontja magából a hőt.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56672) Ezekiel Ston válasza Zsivaagoo (#56669) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Igazad van, köszönöm. :D

(#56673) Zsivaagoo válasza Ezekiel Ston (#56672) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szívesen. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56674) Whysperer válasza Zsivaagoo (#56671) üzenetére


Whysperer
addikt

itt melyikre kell jó hűtést szerelnem plusba?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56675) Balathruin válasza Whysperer (#56674) üzenetére


Balathruin
veterán

A prociban van szilikon, azt kell hűteni.

(#56676) Whysperer válasza Balathruin (#56675) üzenetére


Whysperer
addikt

Értem szóval akkor brocken - mx-4el van és ,hogyha msot kiemgyek biosba és nem a szorzót állítom hanem ezt a LLC izét akkor úgy is tudok húzni? vagy ez csak a stabilitásért van ,hogyha húzok szorzóval akkor megfelelő fest legyen alá.

ezek nem az Én biosaim csak ilyen pont melyiket szabályozzam?

ez nem az enyém mondom megint! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56677) Zsivaagoo válasza Whysperer (#56676) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Feleslegesen írtam az egész előző litániát. :W

LLC-vel a terhelés közben tudod a feszültséget simítani, azért, hogy ne legyen Vcore drop.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56678) Whysperer válasza Zsivaagoo (#56677) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem felelslegesn csak nekem más jött le mert Én ezt úgy értem ,hogy az LLC szabályozzat a voltot és ,hogyha húzom akkor az kell hozzá szabályozni, csak nekem az nem jött át ,hogy az LLC-t hol állítom ezt a "default/auto/mezei/normal/regular/high/extreme"

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56679) Whysperer válasza Whysperer (#56678) üzenetére


Whysperer
addikt

mármint azt megtaláltam a LLC-t csak ,hogy 4,2-n van most auto-n akkor ha mondjuk 4,5-z akarok akkor rakjam extrem-re vagy hogy?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56680) Steven válasza Whysperer (#56678) üzenetére


Steven
addikt

nálad tényleg 1,75v ot kap a ram? :Y kicsit sokkalom

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#56681) Whysperer válasza Steven (#56680) üzenetére


Whysperer
addikt

ember nem olvasod amit oda van írva?

"ez nem az enyém mondom megint! 8)"

mondom ,hogy googlbe beírtam a lapom nevét és bios és ami fent volt kép azt vágtam be ide?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56682) Whysperer


Whysperer
addikt

Enyém az ilyen:

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56683) Zsivaagoo válasza Whysperer (#56678) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az LLC nem szabályozza, hanem csak "rásegít" a Vcore-ra terhelésnél. Általában 3 érték/beállítás között lehet választani, de hogy melyik mit csinál pontosan az erősen gyártó, lap és BIOS/UEFI verzió függő is.

Tehát belövöd a Vcore-t egy fix értékre, a szorzót is egy fix értékre (20-25) és a LLC-t kikisérletezed, hogy melyik beállításánál nem ad túl sok + feszt, de stabilan tartja a CPU drop nélkül terhelésen.

Többet nem magyarázok erről.

------------

Tele a tököm az egész fórummal, és a nagyhangú iskolásokkal. Bááááááááááááááááááááááááááááááá...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56684) Whysperer válasza Zsivaagoo (#56683) üzenetére


Whysperer
addikt

köszönöm
.... az a baj,hogy ami neked terméseztess és sokaknak akik már átlátjátok a dolgot persze,hogy egyértelmű,de mint fórumot nézegetve sokaknak nem jött át a LLC,de most már igen . legalábbis nekem.. Hiába olvastam el magyarul angolul.. eddig úgy jött le ,hogy auto-n magától csinálja.. nem gondoltam volna ,hogy mondjuk extremre kell rakni vagy hasonló. Ezért nem értettem mi célt szolgál az LLC

Így már értem.. az utolsó rész remélem nem neked szántam mert Igen nem értek hozzá ,de a igen nagy 3d-s cégnek dolgozom és 32 éves vagyok.

Ismerem az érzést. Nekem meg 3-4 oldalon kell Maya 3D beállításokat magyarázni és még se vesztem el a türelmem.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56685) Hencso


Hencso
Ármester

Hali.
Köztetek van olyan aki Avexir
ramokat hajt ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56686) Mcdctom


Mcdctom
újonc

Üdvözletem!
Szeretném 8150 procimat felhúzni úgy, hogy rendszer stabilan maradjon.
Specifikációm:
Asus Sabertootht FX990
Asus Hd 7850 dc2 tg
Geil Black Dragoon 16 Gb ddr 3 1600 mhz
Spire Black Eagle 550 w
Enermax elc 240 liquid vízhűtő

[ Szerkesztve ]

(#56687) ViZion válasza Mcdctom (#56686) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban a segítség. Hol akadtál el?
Bios képeket rakj fel esetleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56688) Mcdctom válasza ViZion (#56687) üzenetére


Mcdctom
újonc

Remélem ezek a képek elegek a Bios ról. Szeretnék egy minél teljesebb tanácsot kérni róla, hogy minél zökkenő mentesebb legyen a dolog. Köszönöm.[L:/dl/upc/2015-04/19/548060_rq7q8jdrrqszldsq_b1.jpg](IMG:/dl/upc/2015-04/19/548060_rq7q8jdrrqszldsq_b1.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#56689) ViZion válasza Mcdctom (#56688) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nem sok mindenre elég... Összefoglalót olvasd el, Asushoz a leírásban vannak képek is, legalább azt látod, mit kellene berakni ide.

Az összefoglalónál teljesebb tanácsot nehéz lenne egy hsz-ben adni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56690) PofaJenö válasza Whysperer (#56678) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Általában a + - jellel tudod állítgatni . ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#56691) Whysperer válasza PofaJenö (#56690) üzenetére


Whysperer
addikt

azt megtaláltam 8)) csak az nem jött át ,hogy ha auto-n kezeli akkor mivel lesz jobb extremen--- mármint,hogy 4,2-n auton van akkor rakhatom 4,5-4,6-ra aztán EXTREME-re? erre voltam kíváni. ezek a fantázia nevek nem sokat mondanak infomracióban. extrem turbo meg hasonló

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56692) Mcdctom válasza ViZion (#56689) üzenetére


Mcdctom
újonc

Megyek összetúrom a cuccaimat hozzá, mert hatalmas kavalkád van ezen a téren. Ez már csak részlet kérdés bár.

(#56693) abydos


abydos
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, hogy hol keressek plusz teljesítményt, illetve a processzornak milyen hatása van a játékokra. Alapszituáció az, hogy Oculus Rift DK2 köré építenék gépet és jelen állapotban úgy érzem, hogy alacsonyabb a teljesítményem, mint amit elvárnék a géptől. 75 FPS-nek kell a gépnek elérnie stabilan a Riftben, ez sajnos több esetben sem jön össze. Például autós játékban sok ellenfélnél vagy Alien Isolation-ben. Utóbbinál a grafika minősége nem számít, marad a teljesítmény 78 és 62 FPS között, ami zavaró Riftben, mert tengeribetegséget okoz.

Videokártya: GTX970 G1 Gaming
2db Kingston HyperX KHX1866C9D3/4GX (össz: 8gb)
Alaplap: Asrock 970 Pro 3
CPU FX6300 Cooler Master Hyper 212 EVO hűtővel

Keresem a gépem gyengepontját, amivel további FPS nyerhető. Körülbelül 10 Fps-re lenne szükségem átlagban, ennyi hiányzik, a 60-at hozza gépem, a 75 a gond.

A CPU, ha nem használódik 100%-ban, akkor is képes lenne több FPS-re, ha kicserélném? Pl egy 8300-as CPU nagyobb teljesítményre képes, mint egy húzott 6300-as? Jelenleg a 6300-as 4,3 Ghz-en fut nálam nagyon stabilan, különösebb melegedés nélkül. De hiába húzom, FPS töbletet nem tapasztalok, maximum az egyszerre elvégezhető feladatok száma nő, tehát több progim működik (pl Unreal Engine és böngésző stb.)

A mostani alaplapomat nagyon utálom. Rosszak a csatlakozók és instabil is. Ha cserélnék egy normális alaplapra, mit gondoltok, tudnám növelni a teljesítményt? MSI 970 GAMING-re gondoltam, ez ahogyan olvastam megfelelő FX tuningra.

Tudom, hogy kicsit átnyúlik a kérdés alaplapra is, de ha nincs full terhelés mellett egy processzor, akkor érdemes jobbat venni vagy fölösleges? Ha fölösleges, akkor az alaplap lehet a hunyó?

Nagyon köszönöm a segítséget, nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre :)

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#56694) Whysperer válasza abydos (#56693) üzenetére


Whysperer
addikt

1: Alaplap: Asrock 970 Pro 3 -- gyenge pont
2: húzni kell azt a 6300-t ,hogy talán jelzem talán elég legyen a 970-hez ,de szerintem ott még a jól optimalizált játékhoz se fogja rendesen meghajtani azt a 970-t

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56695) Kolbi_30 válasza Whysperer (#56694) üzenetére


Kolbi_30
őstag

vagy a 970 fogy el ezekben a jatekokban a 3,5 giga ramjaval!lehet belefut a herelt reszebe:) az alaplap sem a legjobb

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#56696) abydos válasza Whysperer (#56694) üzenetére


abydos
aktív tag

1. Ez a szutyok alaplap FPS számban probléma szerinted? Az MSI-t azért néztem ki, mert van gamer USB portja, amire a Riftet dugnám rá, hogy gyorsabb legyen a kapcsolat (tényleg minden ms számít, ha valaki érzékeny rá :S )
2. 4,3-on gondolod kevés a 970-hez? Egy 8300-as elég lehet?
Konklúzió: Mindkettőt cserélnem kéne?

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#56697) abydos válasza Kolbi_30 (#56695) üzenetére


abydos
aktív tag

Nem jöttem még rá, hogy van-e esetleg valamilyen figyelő alkalmazás, ami mutatja, hogy mennyi memóriát használ a GPU, de szerintem 1080p-ben még nem lép át 3,5 gigán túlra, hogy ez problémát jelentsen.

Szerk: 1680x1050-ben is van FPS visszaesés Rift nélkül, csak ugye az nem olyan feltűnő, mint a VR-ban benne, szóval nem hiszem, hogy kifogyna a 3,5 gigából, de sajna nem tudhatom biztosan.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#56698) ViZion válasza abydos (#56693) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, amennyit olvastam erről a kütyüről, csak pár dolgot kell cserélned: Alaplapot, procit, VGA-t... :D

OK, a 970-re azt írják, már elég. De ahol olvastam, ott Intel Core i5-4690K hajCSa, ami azért sokkal erősebb a 6300-nál. Amúgy kb. 3. a gugliban a rift topikja, ahol kitárgyalják alaposan:
- GTX 770 is probably the minimum spec that would be OK.
- i5 3570k @ 3.4 ghz

A 6300 még húzva is kevés lehet annak a VGA-nak, szal. legalább 83xx-re váltás kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56699) Whysperer válasza abydos (#56696) üzenetére


Whysperer
addikt

igen probléma mert azzal alappal nem lehetrendesen tunningolni és fa6300- alapon nem igazán fogja azt meghajtani szóval Igen probléma

alaplap lsita: [link] ott az excel táblázat válasz egy giga vagy asus vagy MSI alapapot ami 8+2 -es meg rakj mellé egy 83**-t egy jó hütővel --- húzd fel aztán majd jó lesz! 8) 970-től felelfe. az az asrock 4+1-es vajmi kevés egy tunninghoz. ha 970-eshez ragaszkodsz akkor:

GA-970A-UD3 / M5A97 EVO/PRO / 970 Gaming -- és ettől felfele bármelyik ... XA990-ud3 stb stb.
mellé egy jó kis 8320-n rá egy Erős hűtés water vagy mondjuk egy Silver arrow/ k2 / noctua 15 / mehet a 4,8

Itt ezt olvastam már vagy 700x ebbe a topicba

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56700) PofaJenö válasza Whysperer (#56691) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Talán itt nézd meg [link] :U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.