Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Kutya_7 válasza Kensei96 (#57499) üzenetére


Kutya_7
tag

Bios beállításokról tolj képeket...
De ez igencsak kevés...

Ahol a CPU frekvencia és szorzó van arról is kéne, meg a DIGI+ beállításokról is. (Feszültségbeállításokkal egyetembe)

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#57502) rapidsquirel válasza Habugi (#57493) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Nagyon egyszerű és rövid a válaszom. Nem produkál akkora teljesítmény többletet a processzor 4.7 és 5Ghz között, hogy azt a mindennapi használat során megérje stabilan 1.5 fölött tartani. Viszont melegszik, rendkívüli módon, 1.5 fölött Crysis 3 alatt nálad milyen hőfokon megy? A "hosszútávon" pedig azt jelenti: ne rövidítsd annak kárára a hardver élettartamát, aki tőled esetleg később azt megvásárolja. A tuningot is lehet csinálni ésszel, ahogy korábban írtál is róla. És te sem az a fajta ember vagy, aki nyáron, 40 fokban, 1,65-ös fesz mellett, 5Ghz-en netezik. Legalábbis remélem. ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#57503) rambustibi


rambustibi
őstag

A tuningtól miért csökken az élettartam? Ez új számomra.. :U

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57504) Balathruin válasza rambustibi (#57503) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha egy embert túlhajtasz, akkor az nem fog jót tenni az egészségének. Na hát a hardvereknél kb. ugyan ez van. Hosszú távú élettartamot csökkenti.

(#57505) Kutya_7 válasza rapidsquirel (#57502) üzenetére


Kutya_7
tag

Az Én voltam :DDD (1,65-ös fesz mellett, 5Ghz-en netezik)

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#57506) rapidsquirel válasza rambustibi (#57503) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Mert fordítottan arányos. Megfelelő hűtéssel, egy igazán hozzávaló (nem 20k-s) profi lappal bátran mehet a tuning, hiszen tudod, az FX-eket, ahogy mondani is szokás: "erre találták ki". De csak a fenti kritériumok teljesülése esetében. Csak van az ésszel, mindennapos használatra bőven elegendő tuning, és ennek ellentéte, amely elég addig amíg lefuttatod a benchmarkjaidat. A kettőt nem szeretem keverni. ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#57507) rambustibi


rambustibi
őstag

Erre akartam célozni, hogy ha jó tuningalapokkal csinálom a tuningot, akkor nem mehet az élettartam rovására. Gondolom hasonlóképp működik itt is mint a motortuningnál. Megvan, hogy mit mivel meddig és semmi gond nem lesz az élettartammal és teljesítménnyel.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57508) Kensei96 válasza Kutya_7 (#57501) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Na megvannak a képek :D


















Kicsit sok kép de legalább mindent lefotóztam xD

(#57509) rapidsquirel válasza rambustibi (#57507) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Úgy nem, hacsak nem társul hozzá némi "user error". ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#57510) Habugi válasza rapidsquirel (#57506) üzenetére


Habugi
addikt

Na látod így már egészen más a leányzó fekvése, először nagyon drámaian nyilatkoztál az 1.5V-ról, de utóbb már felmentél 1.6V fölé..

Van különbség 4.7-5Ghz között, szerintem konkrétan nem is kevés pláne a húzott 280X-em mellett.
Adja magát hogyha amennyiben nem lenne, nem itt hajtanám, nagyobb CPU hűtőt is csak azután vásároltam, hogy megnéztem a kontrasztot 4.5-5Ghz között. :K

A Sas által Intel/i7 mellé említett 1.28V-os "határ" 8/9***-es FX esetében szerintem olyan 1.55-1.6V között lehet valahol, ahogy magad is írod "normális" hűtővel, 1.488-1.5V még meg sem kottyan nekik.

Nemrég linkeltem 5.2-es, 1.525V-os terhelést, HWinfosat: [link]

6perc után: 1.5V, kupak 70°C; 1.525V, kupak 78°C ráadásul jó meleg volt aznap, játék közben ezt még C3-ban sem érné el WTTJ-n, ami gyakorlatilag a létező legintenzívebb CPU terhelést csinálja a mai napig.

Itt egy szösszenet arról a részről, nem ritka a 90+% mind a 8szálon: [link]

Azt a terhelést ami itt van nem tud se BF4 sem más felmutatni, hőmérsékletre szerintem bőven rendben van, igaz télen készült, ám mivel egy 1.5V-os nyáron már túlvagyok erre egy tizest még rá lehet pakolni de max annyit és ez ugye kupak. 10-12°C a difi általában mag/kupak között, az AMD elvileg mag szinten max 65°C-t tart "egészségesnek", ez a gyakorlatban 75°C-os kupakot jelent, tartósan. Na ettől sehol nincs az ember ahogy fogalmazol, megfelelő hűtéssel. :N
A lapban korábban egy Phenom II x4 955BE lakott, na az tartósan ment 2évig 70°C fölötti kupakkal, nem ritkán felette (GTA IV..), kutya baja nem lett, azóta is teszi a dolgát az új tulajnál hiba nélkül.

Nem fogok zsákbamacskát árulni, tunningprociként lesz kitéve apróra. :K
Azért ez nem egy 100K-s i7, 34k bruttó volt amikor vettem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57511) Hencso válasza Kensei96 (#57508) üzenetére


Hencso
Ármester

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57512) rapidsquirel válasza Habugi (#57510) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Látod, mégiscsak megértjük egymást. ;) Ám én nem vettem észre nagy különbségeket FX-el 4.7 és 5.0 között, ahová már irreálisan sok feszt kért, játékok közben, kivéve a hőtermelést.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#57513) Habugi válasza rapidsquirel (#57512) üzenetére


Habugi
addikt

Mivel korrigáltad magad, simán! ;)

Procija válogatja nyilván tudod, nem mindegyik kér irreálisan sok feszt így a hőtermelés sem ugyan az.

Van különbség.., C3-nál maradva rákereshetsz a WTTJ-s CPU limit tesztemre, az eredmény sok tucat játékra ráhúzható, arról nem beszélve hogy az Inteles összenépi r*csk@partyk 98%-a az egyszálas teljesítmény köré öszpontosul, azt pedig órajellel (is) lehet kompenzálni, persze egy bizonyos határig.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57514) Pancsermeste válasza Kensei96 (#57508) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hali!
Már írtam neked!

Semmi sincs optimalizálva.
Nyisd meg szépen az összefoglalót, minden le van írva benne szépen.

(#57511) Hencso: Látom, még mindig manual állítod a CPU feszt, pedig azt Asus-nál offsettel kell belőni.

-= Pancsermeste® =-

(#57515) Kensei96 válasza Pancsermeste (#57514) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Ja igen, bocsi :S
Esetleg le tudnád írni légyszi részletesen hogy mit hogyan állítsak be? Mert nem nagyon csináltam eddig ilyesmit.

(#57516) Kensei96 válasza Hencso (#57511) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Ezt azért küldted hogy ilyenre állítsam be? Mert beállítottam manualra ahogy azon a két képen volt és csak jobban melegedett a proci.

(#57517) Pancsermeste válasza Kensei96 (#57515) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát mondom, hogy összefoglaló! :N
Itt van ViZion mester leírása segítségnek.

-= Pancsermeste® =-

(#57518) Kensei96 válasza Pancsermeste (#57517) üzenetére


Kensei96
csendes tag

De ez az M5A alaplapokhoz van, most akkor ez jó a sabertooth 990FX R2.0-hoz is?

(#57519) Taifa Díaz válasza rambustibi (#57507) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

De, lesz gond, mégpedig nem is kicsi: 38 év helyett csak 36 évig fog működni a proci, márpedig a mai tendenciák mellett biztos, hogy fogod addig használni :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#57520) Pancsermeste válasza Kensei96 (#57518) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A leírás a lényeg. Minden lapnál ugyan ezeket kell optimalizálni, max. különböző bioszokban másképp neveznek egy-két dolgot, de az M5A és Saber nagyon hasonló, az utóbbi kicsit több beállítási lehetőséggel bír.
A beállított frekik és feszek viszont minden lap/CPU-nál egyedi értékek, ezeket neked kell kikísérletezned.
Persze, ha mondasz egy CPU órajelet, amire szeretnéd belőni, akkor ahhoz mondhatunk egy CPU fesz értéket, melyen nagy valószínűséggel működni fog, ám innen neked kell lépésenként csökkentve megtalálni a stabil minimumot.

-= Pancsermeste® =-

(#57521) Kensei96 válasza Pancsermeste (#57520) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Csak az a baj hogy nem nagyon értek ehhez és nem is csináltam. A processzoromat nem akarom húzni, nekem elég a 3,5 Ghz, csak azt szeretném hogy ne melegedjen ennyire a VCORE. Ha olyan meleg lesz, tehát mondjuk 50 fokos akkor az USB3.0-1 is ilyen 47 fokos, az USB 3.0-2 csak 38.

[ Szerkesztve ]

(#57522) Hencso válasza Kensei96 (#57521) üzenetére


Hencso
Ármester

vagy kevesebb feszt adsz a procinak már pedig az kellene vagy nem figyelsz rá ezek a hőmérsékletek még semmik .... 70 fok főlőt kell a VRM ek nél aggódni.Mondom még egyszer ott ahol a VCORE t látod biosban ne offset mod legyen hanem manuál és CPU Vcore= 1.3 körül legyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57523) Kensei96 válasza Hencso (#57522) üzenetére


Kensei96
csendes tag

és kb mennyi legyen a környékén? 1,258?

(#57524) Pancsermeste válasza Hencso (#57522) üzenetére


Pancsermeste
őstag

És miért is ne offset mod legyen? Miért jó az, ha állandóan 1,3V-ot kap a proci?? :W

-= Pancsermeste® =-

(#57525) Hencso válasza Kensei96 (#57523) üzenetére


Hencso
Ármester

igen körübelül. de legyen 1.3 körül pl 1.3125

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57526) Hencso válasza Pancsermeste (#57524) üzenetére


Hencso
Ármester

képzeld van gazdasszonykodási séma a világon én is ha pl csak megy a gépet itt hagyom iszok egy kávét akkor leveszi alpra... 0.8xxx valamenyire

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57527) Kensei96


Kensei96
csendes tag

Hát így alapból is 1,308 és melegszik.
De most akkor offset vagy manual? :D mert összezavarodtam x'D

(#57528) Hencso válasza Kensei96 (#57527) üzenetére


Hencso
Ármester

próbáld ki mind 2 öt .. offsetet nem használom személy szerint... manuálisan csapkodom neki fel le a fesz lépcsőket ... de leviheted 1.258 ra is.. ha nem indul el ne lepődj meg nincs baj :d hosszan nyomod a bekapcsoló gombot leáll és utána újra bekapcsolod és be mész biosba

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57529) Pancsermeste válasza Hencso (#57526) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Persze, ha a gazdasszony visszaveszi, de addig, ill. a köztes Pstates fesz szinteket nem állítja. :N
Ezért kell Offsetezni a feszt, max. ha valaki tuning rekordokra tör, akkor célszerű a stabilitás miatt manuálba állítani, energiagazdálkodást pedig kikapcsolni.

-= Pancsermeste® =-

(#57530) Kensei96 válasza Hencso (#57528) üzenetére


Kensei96
csendes tag

És csak a CPU Manual Voltaget kell 1,258-ra állítani ugye?
És akkor mellette a többi érték majd hogy legyen? azokat hagyjam?

[ Szerkesztve ]

(#57531) Hencso válasza Kensei96 (#57530) üzenetére


Hencso
Ármester

azt hagyjad a többit :D csaka cpu vcorén meny mindig lejjebb

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57532) Kensei96 válasza Hencso (#57531) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Ja oké :D

(#57533) Kensei96


Kensei96
csendes tag

Na most alaphelyzetben a VCORE-1 43 fokos, a VCORE-2 meg 44 fokos, a proci 37 fokos. Az 1,258-at nem is engedte, beírtam, majd 1.262-re rakta be. Kipróbálom hogy mennyire megy fel ha játszok, és azt a hőmérsékletet is leírom.

[ Szerkesztve ]

(#57534) MiklosSaS válasza Taifa Díaz (#57519) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez azert nem igy van. Hamar degradalodnak a tranzisztorok, van olyan peldany aminel eszre sem lehet venni meg 3 ev mulva sem, de mar volt szerencsem olyan AMD processzorhoz ami a tuning miatt alap feszen es orajelen hibazott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57535) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#57534) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Degradálódás: a szilícium egykristály rétegbe diffundált szennyező atomok - amik a p és n típusú vezetésért felelősek - a hőterhelés és az üzemit meghaladó feszültség hatására távoznak a tranzisztorokból. Minél nagyobb a hő és a feszültség, annál gyorsabban.

1 év, de 1 nap alatt is meg lehet ölni egy procit... :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57536) rapidsquirel válasza Zsivaagoo (#57535) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Mégsem hiszik el. ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#57537) Zsivaagoo válasza rapidsquirel (#57536) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A végén mindenki azt szokta mondani: Deháááááátt.... hááááá tennnap mééééégg működöttt. :D

-------------

Távoznak... Kilépnek a szilícium egykristályból. --- Na, ezt le kellett írnom, elvégre műszaki mérnök diplomával rendelkezem alapból. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57538) rapidsquirel válasza Zsivaagoo (#57537) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Azaz.. :DDD

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#57539) Kensei96


Kensei96
csendes tag

Na egy fél órát kikapcsoltam a gépemet, visszakapcsoltam most alaphelyzetben bekapcsolás után 38 fokos a VCORE. Egy AMD konfignál mennyi szokott lenni az alap? Illetve pl. játéknál és tesztelésnél? Azt tudom hogy egy AMD sokat eszik és "fűt".
Bár most ahogy beléptem a böngészőbe, majd itt elkezdtem írkálni, azalatt felment 41 fokra.

(#57540) Zsivaagoo válasza Kensei96 (#57539) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Lap, proci, hűtés, fesz és tuning függő. 60 C fokos proci (kupak) hőmérsékletig felesleges aggódni, afelett pedig figyelni kell.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57541) Kensei96 válasza Zsivaagoo (#57540) üzenetére


Kensei96
csendes tag

A proci most 55 fokra ment fel, VCORE 62 fokra. Ez a Final Fantasy XIV-A Realm Reborn-nál. Amikor sokkal több játék van ami többet igényel, és ennél ment fel ennyire. Szóval nem oldódott meg :/ És csak negyed órát játszottam vele.
Mi lehet akkor a baj?
Nem hiszem hogy ez normális :/

[ Szerkesztve ]

(#57542) Zsivaagoo válasza Kensei96 (#57541) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Gyári hűtő? ---> CSERE! AC MX2/4 pasztát az új hűtőre.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57543) Kensei96 válasza Zsivaagoo (#57542) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Nem a gyári hűtő van rajta, egy cooler master hyper 103. Enermax EG565AX-VE(G) (24P) ez a tápom van most, egy 2006-os model. Nem ez a baj véletlenül? Meg volt olyan ma egyszer, hogy kapcsoltam be a gépet és csak kikapcsolt. Újraindítani akartam, véletlenül kikapcsoltam xD aztán visszakapcsoltam akkor meg kikapcsolt és be se lehetett kapcsolni, és áramtalanítás mellett vártam még pár percet, majd akkor kapcsoltam be újra. Remélem nem az alaplapnak valami hibája, csak max rosszul van beállítva vagy a táp nem elég jó.

(#57544) Zsivaagoo válasza Kensei96 (#57543) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Javasolnék legalább egy CTG-500-80P tápot, legalább 1-2 napi kipróbálás erejéig. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57545) Kensei96 válasza Zsivaagoo (#57544) üzenetére


Kensei96
csendes tag

Értem, köszi :) És amúgy a VCORE-n lehet valahogy hűtést cserélni? vagy ott is kell pasztázni vagy ilyesmi?

(#57546) Pancsermeste válasza Kensei96 (#57539) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Energiagazdálkodás működik?
Netezés közben mennyire veszi vissza az órajelet és feszültséget?
APM, Turbocore-t kikapcsoltad?
Persze, mint ahogy már írtam, a VCore, vagyis a VRM hőmérséklet 80 fokig simán felmehet terhelés alatt, főleg, ha nem jól szellőzik a házad.

-= Pancsermeste® =-

(#57547) Kensei96 válasza Pancsermeste (#57546) üzenetére


Kensei96
csendes tag

őő nem, semmihez nem nyúltam hozzá csak a VCORE-hoz, amit manual beállítottam 1.262-re. 1,258 volt a cél de 1,262-re tette be. nem nagyon értek ehhez. De megnézem. :S

(#57548) Kensei96


Kensei96
csendes tag

Az AMD Turbo Core technology-t kell kikapcsolni?

Illetve két kép az APM-ről mert gőzöm sincs miaz :D


Az APM-et is ki kell kapcsolni akkor? A kettő kép közül melyiknél kell??

(#57549) Balathruin válasza Kensei96 (#57548) üzenetére


Balathruin
veterán

Turbo-t mindenféleképpen kapcsold ki.

(#57550) Zsivaagoo válasza Kensei96 (#57548) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"Az AMD Turbo Core technology-t kell kikapcsolni?" -- Igen.

APM-et ne bántsd, az az energiagazdálkodás -- amikor csak netezel, visszaveszi a teljesítményt és feszt - ami segít hűvösen és kevés fogyasztáson tartani a procit.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.