Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) do3om válasza mtotesz (#57294) üzenetére


do3om
addikt

miféle fantasztikus vízhűtésed van? :DDD
Lehet a házadba is kevés levegő jut be igy amikor kifelé nyomja, jó meleg levegővel hűt, mert az a 76 fok..... annyit bármi tud hacsak nincs széthajtva.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57302) Whysperer válasza Habugi (#57297) üzenetére


Whysperer
addikt

:C :C :C :C

szerintem is szépen megy igaz nekem 4,2-n megy a Fx8120-am és csak 7870 OC-m van ,d enem igen mediumon mert szint eminden highon van és 39-75 fpsem van nekem kevesebb.a min meg azér tpá rodlog kevesebb

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57303) MiklosSaS válasza Habugi (#57297) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Korábban akartam csak lusta voltam mint a tetü.. - true story!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57304) Whysperer


Whysperer
addikt

most nem azért,de szerintem itt azért még is elgondolkdotató. sz.tem.

forrás [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57305) tothpisti21


tothpisti21
csendes tag

üdv mindenkinek, valaki tudna segíteni némi tuti tuning beállításokkal? már mindent végigpróbáltam de nem tudok húzni még plusz 200 Mhz-et sem mert kifagy :F

proci: FX 6100

lap: Asrock 870 Extreme 3 R 2.0 1.80-as Bios

ram: 4*2 GB DDR 3 1333Mhz Kingston

Bios-ban nem értem az APM-et pl meg a többit mire állítsam mit tiltsak le....

tudom-tudom van a "tuning..." kezdetű topik de hátha van valakinek ilyen lapja aki tudna segíteni :B

köszönöm előre is :R

Hyper TX3 a procihűtő 3-400 Mhz-et szeretnék csak stabilan húzni rajt....

(#57306) ViZion válasza tothpisti21 (#57305) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Aztán az összefoglaló, na az! Vótemááá? :D
Görgess fel, ott van a legtöbbre leírás, csak bele kell olvasni a linkekbe.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57307) Hencso válasza tothpisti21 (#57305) üzenetére


Hencso
Ármester

4+1 digi poweral szerintem ne is erőlködj már bocsi de csoda h megy az a proci benne! :W :W :W :W :W

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57308) bozont válasza Hencso (#57307) üzenetére


bozont
veterán

Ne essünk azért túlzásokba, egy 6100-hoz elegendő az is, a 8 szálas FX-ekhez kell csak az izmosabb vrm.

(#57309) Hencso válasza bozont (#57308) üzenetére


Hencso
Ármester

nem esek túlzásba de azért ne mond azt h 4+ fázis elég a Turinghoz...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57310) Balathruin válasza Hencso (#57309) üzenetére


Balathruin
veterán

(#57311) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Ehhhh.... :(((

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57312) tothpisti21 válasza bozont (#57308) üzenetére


tothpisti21
csendes tag

pedig megy méghozzá sikerült most kerek 4 Ghz-re belőnöm némi fesz és szorzó (nem fsb) emeléssel.

és stabil.... ;)

(#57313) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

IBT 3. köre után instabilitas miatt megáll a teszt..mi lehet a problema? proci 45 fok alaplap 40 a vrm 60-62..
4,3GHz 1.350 fesszel..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#57314) norbert1998 válasza tothpisti21 (#57312) üzenetére


norbert1998
veterán

4-et nekem is megy. Többet nem nagyon. Főleg, mióta új vga van, nagyobb fogyival. (bár nem tudom, az alaplapnak mi köze hozzá)

(#57315) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Felraktam nosztalgiából ezt Return to Castle Wolfenstein :) ,és nyitott térnél hihetetlenül be laggol :F mivel elég régi játék ezért max minden grafika.Elképesztő hogy meg izzasztja a gépet :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#57316) .zSoLTi. válasza Kolbi_30 (#57313) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Adj még neki feszt, vagy LLC-t rakd feljebb. Hogy nézel vrm hőt?

[ Szerkesztve ]

(#57317) rambustibi válasza PofaJenö (#57315) üzenetére


rambustibi
őstag

Tegnapelőtt telepítettem fel a jó öreg MOHAA-t... Besz@rás milyen rövid a betöltési idő, és röhögve viszi a gépem max beállításokon... azért 2002.jan.20. nem most volt... :B
Proci 20-40% (csak 2 szál) a VGA 20%-on teker :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57318) Kolbi_30 válasza .zSoLTi. (#57316) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Elvileg hwinfo64 irja Vr T1-T2 nevvel.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#57319) Kolbi_30 válasza .zSoLTi. (#57316) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Semmi mas alatt nincs gond nem fagy ki, ..stb csak ibt 3. kor nel

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#57320) .zSoLTi. válasza Kolbi_30 (#57319) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

IBT-t futtasd rendszergazdaként.

(#57321) Zsivaagoo válasza Kolbi_30 (#57319) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hagyd a szarba az IBT-t. Cinebench R15. Ha azzal lefut a multi core teszt, akkor nem kell foglalkozni a dologgal.

kép:

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57322) rambustibi


rambustibi
őstag

Futtattam egy tesztet:

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57323) Habugi válasza rambustibi (#57322) üzenetére


Habugi
addikt

Az 5.2-es 833-amat sikerült már kigurítanod?

Nézegettem pár napja a 3DMark topicokat és láttam hogy csendben elkezdted elnyomni a Physics scorejaimat mint a csikket.. :D
Vantage mondjuk nem rémlik, de Firestrike Physicsben már lenézel rám mint ló a nyúlra.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57324) Whysperer válasza Habugi (#57323) üzenetére


Whysperer
addikt

Habugi olvasd el amit írtam priv-ben 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57325) rambustibi válasza Habugi (#57323) üzenetére


rambustibi
őstag

Még nem sikerült ;)
Rákattantam a 3DMark tesztekre, bár most 1-2 hete nem próbáltam. Lusta vagyok kiszedni a 16GB Beast ramot. A 8GB xmp beast-ek jobban húzhatóak, csináltam velük már 3000Mhz-t is :DDD (valahova itt ph-n be is linkeltem, ha jól emlékszem Aida 64-el teszteltem)
Szóval valamikor meghülyül a 3DMark és nem írja fel a score-t, nem látja a ramokat és a processzor órajelét.. :O
Van még a rendszerben, csak ki kellene tudnom hozni belőle, viszont annyira mélyen még nem merek belenyúlkálni a tuningba. Amit tudok, azt innen szipkáztam és plusz még bevállalósan megérzéseimre hallgatva próbálgattam 1-2 dolgot.
Ha megnézem a 3DMark ranglistáját nincs szégyenkezni valóm, mert kategóriámban általában 3. helyen vagyok és ha jól látom akkor ezzel az alaplappal nekem van a legjobb eredményem :R
3DMark Vantage eredményem:
[link]
Ez pedig amit nem írt fel:
[link]

Kár hogy sok mindenre ez nem elég a ph ranglistákon, mert a sok Intel között egyedüli AMD-s vagyok az Nvidia kártyám végett :U Itt megnézheted a listákat: [link] :R
Jó lenne LN2 hűtéssel nyomni pár tesztet....lehetséges, hogy az alaplapom azt már nem köszönné meg :DDD

Ezt még nem írták fel ph listára: [link] Itt is egyedüli AMD-s lennék, ha felírják :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57326) rambustibi


rambustibi
őstag

Megtaláltam a ram eredményem, viszont nem 3000Mhz, csak 2612Mhz (gyárilag 2400Mhz)
[link]
Itt a kép:

Itt 9370-em volt, viszont a ramok nem változtak most is ezek vannak.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57327) Habugi válasza rambustibi (#57325) üzenetére


Habugi
addikt

Jó az a proci és igen, még rengeteg tartalék van benne, majd látod ha rászánod magad hogy komolyabban belezubbanj. Az enyém szerintem már kifújt, nem tudok már jobb eredményeket csinálni vele, max ha végképp szarráfeszelném de nem akarom megnyomorítani.

Azért vantage/2k11-ben még van 1-2k Physics score előnyöm.. ;]
Összpontszámban a Titánoddal nem tudok versenyezni, ahhoz a 280x-em hurka.

RAM szinten is van még a configodban elég sok szerintem, nálam így pörögnek az 1600osok 21**-on:

Aztán ott vannak ugye a eldiablo kartárs komolyabb CPU-NB tunningos eredményei..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57328) rambustibi válasza Habugi (#57327) üzenetére


rambustibi
őstag

Szép eredmény, én még messze vagyok.. :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57329) rambustibi


rambustibi
őstag

Ezt egy fórumtárs írta egy topikban:
I7 4790k-val: "itt egy titanx ami ki van használva, szóval igen, az amd procit lehet huzni akármeddig, akkor se fogja rendesen ki hajtani az egyszer már biztos :)"

Csináltam én is ugyanezekkel a beállításokkal egy tesztet az FX-el:
[link]

:DDD
Jelen pillanatban várom a srác elméletét, hogy fejtse ki bővebben mire gondolt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57330) Habugi válasza rambustibi (#57329) üzenetére


Habugi
addikt

A legtöbben általában a GPU Usage százalékaidon akadnak fenn, momentán teljesen jó!

Volt már olyan videód, ahol nem volt egyértelmű a dolog, mert a ventifordulat %-át könnyen össze lehetett keverni a kihasználtsággal.

Érdemes lenne összekapcsolnod az Afterburgert a HWInfo64-el és azon át nyomatni az OSD-t, kiiratod vele mi micsoda és mindjárt kevesebben mennek majd a torkodra. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57331) ViZion válasza rambustibi (#57329) üzenetére


ViZion
félisten

Nem érted Te ezt! Ez nem jó, a titánnak sem jó, meg amúgy is. Nem hajcsa kifelé. Hát csak Te nem látod? Mondjuk sztem több fps volt Nálad, mint a jóembernél ahol én néztem, de az FX csal... biztosan, hiszen ilyen nincs, megmondták... :D

:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57332) rambustibi válasza Habugi (#57330) üzenetére


rambustibi
őstag

Ezt a HWinfo64 dolgot még nem próbáltam..van valami leírás a beállítására Afterburnerhez?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57333) rambustibi válasza ViZion (#57331) üzenetére


rambustibi
őstag

Francba...pedig azt hittem "kihajcsa" :D
Lehetséges, hogy a kételkedő fórumtárs, már hosszában vagdossa az ereit egy tompa kanállal a videó láttán.. :DDD Ha pedig elolvassa, hogy 4812Mhz-n üzemelt a procim és "meglássa", hogy a Titan X emelt órajellel működött és még így is "kihajcsa" az Fx...nem tudom mit fog csinálni.. :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57334) Habugi válasza rambustibi (#57332) üzenetére


Habugi
addikt

Van persze, YT keresőbe beírod hogy Afterburner HWInfo64 és van pár tutorial hogyan lehet összekapcsolni a kettőt. Amit össze lehet így hozni OSD terén az űrhajó az AB sajátjához képest. :K

Elég régóta így OSD-zek, persze csak videók kedvéért mert amúgy semmi szükségem rá, második kis kijelzőn fut a HWInfo64 amit kedvemre ki/be kapcsolgatok ha épp érdekel vmi.

Nézz meg egy ilyen OSD-t, meg azt amit AB-vel lehet összehozni..: [link]

Te rakod sorokba/oszlopokba, ergó kényed kedved szerint alakítod és/vagy iratod ki vele mi micsoda stb, a kiiratható szenzorok mennyiségéről nem is beszélve.. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57335) rambustibi válasza Habugi (#57334) üzenetére


rambustibi
őstag

A videó Duke Nukem Jam :D biztos ez az?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57336) Habugi válasza rambustibi (#57335) üzenetére


Habugi
addikt

"A videó Duke Nukem Jam.. biztos ez az?"

Határozottan nem! :DD

Ezt szerettem volna [link], csak annyi tab van nyitva a browserben hogy ihaj, ráadásul egyre kisebbek.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#57337) rambustibi válasza Habugi (#57336) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez tetszik, komoly cucc. Nincs apelláta, minden látható aprólékosan :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57338) DudeHUN válasza rambustibi (#57329) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem kötözködésből, de az első videóban nem egyedül köröz a tag.

Gamer for Life

(#57339) rambustibi válasza DudeHUN (#57338) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem kötözködésből, ki köröz még Dubaiban a srácon (Gumpert Apollo-n) kívül? Lehet mégis igaza lesz ViZionnek és csal az FX? :DD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#57340) Whysperer


Whysperer
addikt

Hallod ezt meglátnák az Intel Vs AMD-ben túlmelegedne a server a troll spamtól! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57341) pipo112 válasza rambustibi (#57339) üzenetére


pipo112
senior tag

Aa fx nem tudhat ilyet az ffffxxxx nem érted csak inteeeeeel van aaasa értsed már meg cpu limited van látszik
Vizionnak igaza van csal az amd :DDD :P

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#57342) DudeHUN válasza rambustibi (#57339) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Áhhh igazad van. Az a része a videónak nekem kimaradt.

Btw ehhez is építettél több monitoros rendszert?

Gamer for Life

(#57343) Whysperer válasza rambustibi (#57329) üzenetére


Whysperer
addikt

rambustibi könyörgök tolj már le légyszi egy teljesen atomra terhelt projekt CAr-t mert most meg abba kötöttek bele linkelem [link] ebbe kötöttek most bele! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57344) ViZion válasza Whysperer (#57343) üzenetére


ViZion
félisten

hiába írod neki, nem érti meg, h az AMD akkor is sz@r,mert az Intelesek megmon'ták :D

tegnap este is kiderült: 45k-ért a 2500k jó vétel, jól bírja a játékokat futtatni. A pár fps különbséggel lemaradó, de alig 4,7 GHz-n botorkáló, 42k Ft-os FX meg szar, az már nem jó. És ezt kb. így, a teszt alatt... :D
Erre mit lehet írni? Legyen boldog ha Intele van, majd jelzem, ha a tanácsait kérem. De egyelőre elég az FX, köszi mindenkinek, h aggódik az fps droppok miatt... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57345) Whysperer válasza ViZion (#57344) üzenetére


Whysperer
addikt

Jó ,d edirekt megnéztem .. inteles topicocba nem látsz AMD fant trollkodni ,de nem tudsz egy topicot sem ahol AMD é sne járna be Inteles... osztani .. milyen CPU-t használsz AMD vagy Intel-be is már intel a király írás van

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57346) Hencso


Hencso
Ármester

engem pont ezért nem érdekel intel vs amd .. amire kell nekem arra elég a 8350 es is :D R9 290x bedobok alá aszt koksz grafon igy is ugy is pörögni fog nem értem mit kell itt ebben a topikban erösködni intelel ... pl ahoz h elérje azt az orajelet amin mi járunk ahoz neki lehet delideltetni kell arrol nem beszélve h ök kb 10 fokal magasab értékeken járnak és ugyan ugy bekérik az 1.3 vcorét...1 szálon gyorsab az meg lehet de DX 12 majd meg lásuk és persze az új AMD AM4 es cpu kat (ZEN) bizunk benne ezek az új lapkák letörlik az intel elönyét!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#57347) Whysperer válasza Hencso (#57346) üzenetére


Whysperer
addikt

Én így vagyok ezzel .. fogyasztást leszámítva mind a kettő autó 3000 CCM és 200 lóers csak olyan váltók vannak a kcosikba,hogy az egyik felválthat 5-sbe a másik meg 3-asba... aztán hiába pörög mert ott az erő,ha az átét nem megfelelő...talán a directx12 már olyan Váltó lesz ahol mindenki felválthat 5-be.. bízom,hogy a pártatlan tesztek valósak mert akkor az CPU-k is meg a GPU-k is jók lesznek piro soldalon. ahogy nézegettem. 290x jobb egy titannál? azért az nagyon övön aluli ütés lesz.!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#57348) Balathruin válasza Whysperer (#57345) üzenetére


Balathruin
veterán

Cserébe tele van a PH! AMD-t istenítő cikkekkel.

(#57349) MrM94 válasza Balathruin (#57348) üzenetére


MrM94
őstag

+1
+ inteles topikban soha nincs meg sem említve az AMD.
Itt mindig megy a hasonlítgatás.
Olyan jókat tudok derülni :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.