Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) Lacielvtárs válasza Hegyirabló (#56497) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem most már mindegy, ha rendben működik :)
igazából a hőközlő paszta lényege hogy a mikornyi fém egyenetlenségeket kiegészítse valamint hogy ne a fém a fémmel érintkezzen, mert úgy nehezebb a hőátadás, mint a pasztával.
meg arra is célszerű törekedned majd a jövőben hogy a "fémkocka" peremére nem "lógjon" ki az anyag...
szerintem.
nem lesz azzal baj, így ahogy van, csak mint egy film réteg legyen rajta, de a youtube.com-on is vannak videók ha majd biztosra akarsz menni a jövőben.
de azzal hogy a cpu ventit ráhelyezted és megfelelően rögzítetted, az is elég sokat kinyomott a két fém közül - cpu kupak és venti hűtőborda - így még több gyülemlik fel a kupak mellett, amit majd legközelebb ha szét szeded, érdemes lesz majd letakarítani.

no közben megjött a Mesterem, így +999 neki :K

szerk 2: ha úgy kented mint a vajas kenyeret akkor az nem igazán jó, olyan vékony legyen mint egy minőségi örömfólia a harcúrlécre ;]
de még lehet ez a hasonlat is vastag eredményt hozna, ami alapvetően nem gond, csak nem a cpu hűtés világában :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56502) Hegyirabló válasza Lacielvtárs (#56501) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:)

Az a baj, hogy mikor felrakom a procira hűtőt, tuti, hogy legalább az egyik csavart nem találom el a négy közül. Vagyis húzni-forgatni kell, hogy irányba álljon, ez meg el is rontja rögtön az egész mókát (munkát).

Aquila non captat muscas.

(#56503) Lacielvtárs válasza Hegyirabló (#56502) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezt megértem, de ha nagyon vékony rétegen viszed fel akkor nem fogja elkenni a mókázás a cpu hűtőbordával :)
vagy ha el is keni, nem baj, mert amikor rászorítod, akkor "elsimul" a két fém között az anyag...
de ne aggódj kérlek, ha mondhatok ilyet, amikor én magamnak csináltam az első gépemen az ilyet - nem tudom neked ez e az első ilyen - , én is megúsztattam a pasztában. :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56504) Hegyirabló válasza Lacielvtárs (#56503) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sokadik már nekem is ez, csak az egyik legjobban utált, mert ezt aztán ténylen nem lehet jól csinálni, csak marha nagy szerencsével. :))

Aquila non captat muscas.

(#56505) Balathruin válasza Hegyirabló (#56500) üzenetére


Balathruin
veterán

Minek akarod, hogy Idle-ben hideg legyen? Még a 29°C is kevés, hova akarsz lemenni? Mínuszokba?

(#56506) Lacielvtárs válasza Balathruin (#56505) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,
Hegyirabló: amúgy tényleg alapjáraton elég az a hőfok, nálam is egész nap megy a gép és most 31 fokos alapjáraton a cpu-m :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56507) Balathruin válasza Lacielvtárs (#56506) üzenetére


Balathruin
veterán

Jóvan, de neked nem is csinál semmit, évekig idle-be van. :D

(#56508) Lacielvtárs válasza Balathruin (#56507) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

na puff neki, te is kezded mán' :DDD
azé néha szokott számolgatni egy két bolti blokk összeadás, stb ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56509) Hegyirabló válasza Balathruin (#56505) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Félek a nyártól!

Aquila non captat muscas.

(#56510) Balathruin válasza Hegyirabló (#56509) üzenetére


Balathruin
veterán

Állítsd le a házventiket és kész a nyár szimulátor. :D

(#56511) hackeeeee válasza Hegyirabló (#56494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit soknak tűnik.

Véleményem szubjektív...

(#56512) Lacielvtárs válasza Balathruin (#56510) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56513) Hencso válasza eldiablo (#56478) üzenetére


Hencso
Ármester

2400 on vana cpu nb :P

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#56514) Eclips21


Eclips21
őstag

Pár napja írtam, hogy 4,6on 1,5V-al lefut az IBT futattam maxon és very high-on is és simán lement, most meg instabil mint a fene. Vissza is vettem 4GHz-re. Mi a fene lett vagy csak szerencsém volt ? :D hogy ment 3-4 napot ? Most az ibttől fagy :(

próbáltam mindent 2200-re vissza vettem a NB és HT-t meg a ramokat 1333-ra vissza tettem, de gyári 1866 cl9-esek,de mondom hátha ramok rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#56515) do3om válasza Eclips21 (#56514) üzenetére


do3om
addikt

Előfordul, az a 3-4 nap meg nem valami sok, simán lehet instabil hetekbe mérd ha már stabil.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56516) Eclips21 válasza do3om (#56515) üzenetére


Eclips21
őstag

de mondom ha az ibt lefutott 2x akkor csak jó lesz :D de nem :O

(#56517) ViZion válasza Eclips21 (#56516) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ismét elmesélem az évekkel ezelőttit: minden tesztem stabil, minden játékom stabil, etc... etc...
Erre az asszony a farmmal meg az egész oldalas flash-el asszony megborította :D

Szal. egy hibás ram beállítás, bizonytalan táp, VRM túlmelegedés is teheti instabillá. RAMot is alaposan teszteld, időzítéseket nézd át, adj neki feszt ha kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56518) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Esti olvasni való: [link]
Rühellem az APU elképzelést, de talán megbarátkoznék a ZEN kedvéért vele.
Kérdés, hogy mikorra kapunk kész terméket?!

(#56519) MiklosSaS válasza eldiablo (#56518) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mi ertelme ha core/core-ban lassan egy pentium is elveri...a jatekok meg 2 max 4 szalat terhelnek le rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56520) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok az FX táborban és teljesen amatőr. Nem szeretném húzni a procim csak stabil gyári értékeket szeretnék minél alacsonyabb feszültségen. Az itt olvasottak alapján kikapcsoltam a turbót és belőttem a 3.8 GHz értéket kézzel valamint lejjebb vettem a feszt. Kb fél óra Prime után hwmonitorral ezt sikerült kiolvasni:

Engem egy kicsit a hőmérséklet aggaszt. Nem túl sok ez ekkor a feszültséggel egy AC Freezer 7 Proval?

Proci FX 6300
Lap ASUS M5A97 EVO R2.0

(#56521) ViZion válasza Tibicsucsu (#56520) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Adatlapod töltsd ki és rakj fel biosból képeket a beállításokról. Feszt nem lehet lejjebb vinni? Ennyire nem gáz az a hűtő, ott sztem paszta, leszorítás, vagy nem szellős ház is rájátszik még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56522) Tibicsucsu válasza ViZion (#56521) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

A ház most nyitva, pasztát most raktam rá, mert most szereltem be. A leszorításban nem vagyok biztos. Nem lehetett nagyon meghúzni, de most idle-ban 43/23 (package) fokot mutat a hwmonitor (egyébként melyiket kell nézni), ami gondolom normális. Feszt mennyire lehet levinni? Prime meddig menjen, hogy tudjam, hogy stabil-e?

(#56523) Tibicsucsu válasza ViZion (#56521) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

BIOS képek
Annyit még csendben hozzátennék, hogy a NB rohadt meleg.

[ Szerkesztve ]

(#56524) fasterware válasza Tibicsucsu (#56520) üzenetére


fasterware
aktív tag

Ahhoz a cpu feszhez elég sok az a hőmérséklet, nem tudom kikapcsoltad e a tdp limitet, mert ha esetleg nem, akkor ne is tedd meg, kevés lesz az a cpu hűtő ( főképp annak fényében, hogy a venti 675.000 - t pörög percenként maximumon :) , bár gondolom mérési hiba ).
Az a 128 fok TMPIN2 sem túl biztató, és az folyamatosan annyi, gondolom az alaplapi vrm - ek lehetnek, de lehet az is mérési hiba, mert az az alaplap azért nem egy belépőszintet képvisel, szerintem töltsd le inkább a hwinfo64-et, megbízhatóbbnak tűnik, mint a hwmonitor.

(#56525) fasterware válasza Tibicsucsu (#56523) üzenetére


fasterware
aktív tag

Most látom bios képeidből, hogy APM: disabled. Nem tudom milyen házban vannak a cuccok, de pár rendszerventi segíthet visszafogni a hőmérsékleteket.
A bios beállítások egyébként jónak tűnnek, a naggyát beállítottad, esetleg lehet majd finomhangolni később.
A prime addig mehet míg van rá türelmed, akár egy hétig is :) , de ha 2 órát kibír fejenként minden teszt, akkor már nagyon nagy gond talán nem lehet :) .

(#56526) Tibicsucsu válasza fasterware (#56525) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Lőttem még egy képet (ugyanabban az albumban megtalálod) a DIGI+ beállításokról. Az alaplap előző tulaja 4,8 GHz húzta benne a prociját, ezért lehet, hogy nem az én alulfeszelésemhez legjobb beállítások vannak.
A proci melegedés ennek ellenére sok. Majd megpróbálom este az alapbeállításokból kiindulva. A ház Fractal Design Define R3, de most le van véve mindkét oldala.

hwinfo64-ben nem láttam a 128 fokos értéket, de mint írtam a NB rohadt meleg volt kikapcsolás után pár perccel is.

(#56527) szivacs1987 válasza Tibicsucsu (#56526) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Az NB nekem is piszok meleg (éget már). Én fabrikáltam 2db 4cm-es ventit (900rpm-re állítva), hogy fújja az NB-t. De enélkül is ki kell simán írnia.
Én a HPC-t kikapcsolnám.

Ezek a magas hők szerintem is rossz pasztázás, vagy hűtő felszerelésből (esetleg sérült hőcső miatt) adódhatnak ekkora fesz mellett.
Nekem régen a 3db 6mm hőcsöves 9cm-es ventijű (kb mint a tiéd) hűtővel 4,2GHz-et (1,28V) bírta hűteni ibt és prime alatt is max 67 fokkal.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#56528) fasterware válasza Tibicsucsu (#56526) üzenetére


fasterware
aktív tag

Úgy látom a digi+ menün belül lehet beállítani az LLC - t, amiben nem nagyon tudok segíteni sajnos, mert az én alaplapomon ilyen opció nincs, de az összefoglalóban szereplő AMD Bulldozer and Piledriver Overclocking Guide - Asus Motherboard Angol leírást érdemes átolvasni, én is találtam benne hasznos dolgokat .
A házad jó, esetleg felülre tegyél legalább egy db 12 cm - es ventit, ha nincs benne, a meleg úgyis felül távozik leghamarabb. A NB - re tehetsz egy 6 cm - es ventit ha nagyon zavar, hogy meleg, mert nyáron ez csak roszabb lesz.
Az LLC - ben majd biztos tudnak segíteni a hozzáértők itt :) , akiknek van tapasztalata benne, ha elakadnál.

(#56529) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hány fokig nem gáz a NB hőfoka? Milyen progival tudom megnézni a hőmérsékletét?
2 óra játék után érezhetően meleg a borda de még nem süt,szóval a kezem állja.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56530) .zSoLTi. válasza HANDO88 (#56529) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Sztem a Hwinfoba a mainboard hőfok azt mutatja..

(#56531) lovas001 válasza HANDO88 (#56529) üzenetére


lovas001
aktív tag

Annó nekem is ez volt a problémám csak nekem hozzá sem lehetett érni ,viszont azt a választ kaptam meg külföldi forumokon azt írták hogy akár 90-100 fokig is elmehet nem kell foglalkozni vele.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#56532) Gabrikovics válasza Tibicsucsu (#56520) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Először is frissítsd a HWMonitort nálam is hülyült a régebbi verzió !

Másodszor 3,8GHz 1,188v-on a 67c fok az sok ha nálam 4,5GHz 1,475v 62c fok vagy rossz pasztázás vagy gyenge hűtő !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#56533) Hegyirabló válasza ViZion (#56521) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mi az a leszorítás?

Aquila non captat muscas.

(#56534) HANDO88 válasza Hegyirabló (#56533) üzenetére


HANDO88
senior tag

A proci hűtő lefogatása,leszoritása. :DD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56535) Hegyirabló válasza HANDO88 (#56534) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akartam már kérdezni, hogy mennyire kell/szabad azt rászorítani?

Aquila non captat muscas.

(#56536) HANDO88 válasza Hegyirabló (#56535) üzenetére


HANDO88
senior tag

Érzéssel,ne told át a procit a lapon :DDD De viszont stabilan álljon.Felfogatás válogatja, a Prolimatechen például idióta biztos a dolog mert tökre be kell csavarni a rugós csavart. A Matterhornnál nem mertem.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56537) EnterR válasza HANDO88 (#56529) üzenetére


EnterR
veterán

2600-on nálam éget a borda és semmi gáz. :D

Mainboard szerintem a chipset hőt mutatja.

PSN ID: marquuard

(#56538) v_peter2012


v_peter2012
csendes tag

Hogy hogy ilyen gyengén szerepelnek az FX-ek?

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#56539) szivacs1987 válasza v_peter2012 (#56538) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Én csak arra tudok gondolni, hogy ez is erősen 1 (max 2) szálat használóan lett megcsinálva. Akár csak a WoT és a WoW. Így az intel nagy fölénye.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#56540) do3om válasza szivacs1987 (#56539) üzenetére


do3om
addikt

Ami több szálas azzal is ez van nem nagy csoda, legfeljebb az arányok nem ennyire rosszak.

Látható az is hogy mindegy már mire van készítve (konzol=AMD) akkor is alulmarad már a játékokban.
Még az ára ami miatt tarthatja magát de lassan azt is elbukja. :(
(ha így meg az új VGA-it szégyen szemre intellel kel majd magának is reklámozni, gyanús hogy egy teszt sem lesz már FX procival a neten, bár már jó ideje ez van)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56541) MK VII válasza do3om (#56540) üzenetére


MK VII
veterán

+1
Bár én már inkább meg sem szólalok.. Megint csak trollkodom itt.. :D
Hiába minden szó ;]
De majd jön a dx12 és a windows 10 aztán lesz itt nemulass.. Úgy fognak pörögni az FX-ek mint a szél :)

[ Szerkesztve ]

(#56542) HANDO88 válasza EnterR (#56537) üzenetére


HANDO88
senior tag

Mainboard ??
Nekem nincs olyan a HWINFO64-ben. :( :(

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#56543) EnterR válasza HANDO88 (#56542) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem írja. Konstans 40 fok, ezért gondolom, hogy a chipset.

PSN ID: marquuard

(#56544) Balathruin válasza szivacs1987 (#56539) üzenetére


Balathruin
veterán

8 szálat használ a játék.

(#56545) szivacs1987 válasza Balathruin (#56544) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Akkor ez viszont elég szomorú :(

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#56546) MiklosSaS válasza v_peter2012 (#56538) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a teszt nem annyira reealis. Vnnak tesztek ahol jobban teljesit. Itt meg az i3 is elveri az 5 GHz-re huzott 9590-es FX-et.

Meg maskulonben a GTA valahogy sohasem kedvezett az AMD-nek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#56547) pibor válasza v_peter2012 (#56538) üzenetére


pibor
csendes tag

Most találtam ezt a tesztet. A két proci kb. egy árkategória és az FX szépen tartja magát. Persze ki kell próbálni a rendes játékban, valós körülmények között, hosszabb időn keresztül, de mindenesetre ez alapján nem olyan gázgéza.

https://www.youtube.com/watch?v=e9rdtc-14Vo

(#56548) DiszNóÓl válasza pibor (#56547) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nekem 40+fps-em van high-very highon 1600*1200-ben. De a vga miatt...

HATER

(#56549) Whysperer válasza DiszNóÓl (#56548) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] nekem ez a teszt olyan SAS mint amit amoda raktál be corsair hűtős tesztre. Úram isten V_peter ide is betalált.. nem volt elég neked IPON.hu még az FX topicba is bevette penész trollkodni? v_peter az az okos akin röhögtünk! Tudod akire mondtad,hogy azok trollok! 8) 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#56550) MiklosSaS válasza Whysperer (#56549) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Urban legend. Hagyni kell az ilyeneket. Ennyi..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.