Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Nem tudom hogy jó helyen teszem fel a kérdést,de sztetek,Prime alatt,mért hallok a gép felől cicergést?

Proci vagy lap,esetleg táp miatt lehet? :U

(#51402) Knobber


Knobber
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg Intel Q9550-em van, gondolkozom váltani egy AMD procira mert jobb ár/érték aránya van (illetve eszerint úgy tűnik) mint az intel i3-5-7 eknek.
Mit ajánlanátok? Használtan újonnan 50 alatt szeretném kihozni a történetet, és kéne hozzá egy alaplap is.
Látom hardveraprón elég sokan szórják úgy hogy Proci + Alaplap egyben és 50 alatt jól kijön, de melyik szériát érdemes venni?

Youtube: Knobber

(#51403) Bossp válasza Dark KillerX (#51401) üzenetére


Bossp
addikt

Szia!
Azért hallod mert nagy terhelést ró főleg a procira. Én hallottam már tápból, Mobo-ból és Videokártyából (főleg ezeknél az előző 4 kártyám mind cicergett terhelés közben) is. De ez nem probléma kivéve ha nem bírod elviselni a zajt.
http://prohardver.hu/tudastar/a_tapellato_aramkorok_cicergese_sipolasa.html

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51404) Dark KillerX válasza Bossp (#51403) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát nem tudom elviselni,de szerencse,hogy csak Prime alatt,szóval nem érdekes! :K

Egyébként még az a fura,hogy pl IBT alatt Very High-nál viszont nem halom,pedig ott is kap rendesen a proci!

De szvsz nem Prime-al játszok,így nem kell elviselnem :R

Knobber Én pl anno egy Q8300-as ( 3,4Ghz ment) prociról válottam,a mostani FX-re ,és azt mondom sokkal erősebb,amit 50k-ból simán ki is tudsz hozni használtan

[ Szerkesztve ]

(#51405) EnterR válasza Knobber (#51402) üzenetére


EnterR
veterán

FX 6300 egy elég jó ár-/értékarányú proci, ami mellé -ha tuningolni is szeretnél- egy minimum 6+2 -es tápfázisú alaplap dukál. Pl. ASUS M5A97 EVO, vagy Gigabyte 970GA-UD3P.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#51406) Habugi válasza pipo112 (#51400) üzenetére


Habugi
addikt

Határeset de szerintem még rendben lenne! :K

(#51402) Knobber:

A vízválasztó kérdés szerintem az, hogy van-e megfelelő hűtőd a feladatra, ergó kell-e venni hozzá vagy sem.
8320ast már találni aprón 25k körül, ami tekintve hogy tova fel tudod húzni és mit nyújt 4.5körül/felette, szerintem vicc kategória, a jó fajtából! :K
Értsd, ennyiért vétek nem ilyet venni.

Lapszinten maradnék ajánlásban az Asus M5A97 EVO R2.0 / GIGABYTE GA-990XA-UD3, ezek újonnan kerülnek 25-27k-ba, használtan ezzel a lap+proci párossal 50K-n belül lennél. Utóbbi lap 8+2 fázis.., de hogy ennek értelme is legyen bőven 4.5 fölötti kéne tervezned, ahhoz pedig már durvább hűtő is kell..

Ugyanakkor itt jön az amiért vízválasztó lehet a hűtő megléte.., a 125W TDP-s 8320ashoz, ami legalább 4.5-ig felvan húzva már lehet jobb hűtőket kapni 10-15K-ért amik simán lehűtik. Ugyan ezek apróról jóval olcsóbban beszerezhetőek. Amennyiben viszont hardlimit az 50K, 6300asban kéne gondolkoznod inkább és az árkülönbözetből kihozni a hűtőt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51407) pEtii94


pEtii94
tag

Sziasztok. Az imént szereltem be az új FX 8350-et. Teszt alá is vetettem BF4-ben de semmivel se ad több fps-t mint az FX 6300. Pedig úgy tudod ez inkábbCPU intenzív program mint GPU. (A legújabb beta driver van fennt) Van valami ötletetek? Mert ez elég elkeserítő így. :S

(#51408) Habugi válasza pEtii94 (#51407) üzenetére


Habugi
addikt

Ez maximum annyit jelent, hogy már a 6300as is kellően kihajtotta a 270X-ed BF4-ben, ami nem csoda, hisz több szálra/magra egészen jól optimalizált játék. Ergo a VGA limitál, nem pedig a CPU.
Némi minimális infó egyébként nem ártott volna arról, meddig húztad a 8350est/mekkora fesszel, nem mintha jelen esetben sok jelentősége lenne, csak azt a látszatot keltené, hogy olyas valaki nem érzi egy 6/8magos FX közti különbséget, akiről egyébként feltételezhető, hogy indokolt esetben sikerülne neki. :R

"Mert ez elég elkeserítő így. :S"

Ha nagyon elkeseredsz, esetleg egynél több játékkal is nézd meg, hova tovább szívesen fogadnám a 8350esed a lapomban, megnézném egy olyat meddig lehet húzni! ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51409) pEtii94 válasza Habugi (#51408) üzenetére


pEtii94
tag

Nem húztam semennyit. Alap beállításokon néztem.

(#51410) norbert1998 válasza Habugi (#51408) üzenetére


norbert1998
veterán

lapfüggő, nekem az asrock 970 pro3 r2-vel 4.4ghz már instabil és rebootol, mert nem bírja a deszka, szerintem, igaz, 8320-am van, de úgy tudom, csak az órajel a különbség közöttük. kb. 4,2 maximum (ebben az írásomban kicsit bővebben látható a hőmérséklete és a stabilitása)

Amúgy üdvözlök mindenkit; újonnan érkeztem ide, és egy darabig maradok is :D.

[ Szerkesztve ]

(#51411) Habugi válasza pEtii94 (#51409) üzenetére


Habugi
addikt

Grat!

(#51410) norbert1998:

Klassz kis iromány!
Persze, tudom én hogy csak órajel különbség, de azért ott motoszkál bennem a kisördög, miszerint mégis csak valamivel jobban sikerült CPU-k a 8350esek. Sokan mondják, hogy a 8320asom szerencsés darab, de ettől függetlenül szívesen megnézném mit brummog 5Ghz fölött egy 8350es. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51412) Yllgrim válasza pEtii94 (#51409) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az a gond, adjad neki! :)

Aztan majd jon az erzes :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51413) Habugi válasza norbert1998 (#51410) üzenetére


Habugi
addikt

Üdv a darálóban CPU forralók/sanyargatók fellegvárában szentélyében! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51414) norbert1998 válasza Habugi (#51411) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :R
igazából, pcw elég durván lepontozta őket anno, mikor még olvastam, a 8320-as volt a 10/10 ár/értékre, a 8350 pedig talán 10/7, pedig csak 5-6 ezer ft volt köztük. lehet, hogy igazad van, nem tudom.
amúgy ez az első amd-m. vagyis, konkrétan ez az első procim, előtte cerka volt, 90 nm-es, meg egy 45-60 (nem tudom) nm-es c2d, de azok sem az enyémek
nyilván bírná a 8320 is az 5 ghz-et, de nem egy 970-es chipsettel :D

mondjuk igaz, hogy rá van írva a lapra jó nagy betűkkel, hogy PROCESSOR 130W MAXIMUM, alapon meg 120 a TDP-je a 8320-nak :D lehet, hogy azóta K.O. a lapom feszkezelése, kari után jön a gari ;]

[ Szerkesztve ]

(#51415) pipo112 válasza Habugi (#51406) üzenetére


pipo112
senior tag

Reméltem ,hogy ezt a választ kapom mert én is így gondolom gondoltam mikor beújitottam a kis 680-as bestiát.
Szerintem is határ eset és ez biztos izzasztani is fogja kockát ,jobban mint 660ti mert azt simán kihajtotta legelni :DDD
Remélem jó parit alkotnak majd de az tuti hogy ez a Max vga-ban amit mellé rakhatok.

Norbert üdv a klubban, és csapasad neki! :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#51416) Kutya_7 válasza Habugi (#51411) üzenetére


Kutya_7
tag

En pedig arra lennék kivancsi mit menne a Tiéd egy Sabertooth-al vizezve...
Lassan de biztosan biztosítom a feltételeket... :P

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#51417) Knobber válasza Habugi (#51408) üzenetére


Knobber
aktív tag

Apropó a játékok jelenleg hogy hajtják ki a 4-6-8 magokat ? Értem itt ACIII- ACIV - Unity , Far Cry IV miegymás...
Mi a jobb egy magonként nagyobb órajelű 4 magos, vagy inkább alacsonyabb órajelű de 6-8 magos?

Youtube: Knobber

(#51418) Picturemaker válasza Knobber (#51417) üzenetére


Picturemaker
őstag

Természetesen a magonként nagyobb órajelű 6-8 magos! ;]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#51419) Habugi válasza norbert1998 (#51414) üzenetére


Habugi
addikt

Hűűű, c2d után olyan lehet a 8320ast mint egy fénysebességre ugrás az SW-ben.. :D

(#51415) pipo112:

Hát igen, a 660Ti azért egy más kategória. A 680as egy vaddisznó, nagyon jól tunningolhatóak, még nem estek át ugyan azon az olcsósításon (770) mint a Tahitik (7970) a 280X-nél.
Szerintem jó döntés volt, a procidban is van még tartalék a D14es okán.. :K

(#51416) Kutya_7:

Hááát.., szerintem miután realizálná, hogy egy Anusz lapba került, pusztán dacból még alapórajelhez is 1.5V-ot kérne, olyan egyedi BSOD-okat dobálna, amiken a Gagyibájtot követeli vissza.. ;]

(#51417) Knobber:

Feltetted a kérdést, minek okán a PH felületének 95%-án rendszeresen parázs vita zajlik. :K ;]
(Már amennyiben 4magos alatt Intelt értettél/gondoltál..)

"Mi a jobb egy magonként nagyobb órajelű 4 magos, vagy inkább alacsonyabb órajelű de 6-8 magos?"

Remélem felse merült benned a hűtős kérdés okán, hogy alapórajelen járass egy FX-et! :N
Az egyszálon erősebb 4magos Intelek (újabb K-s procik, merthogy a K nélküli i5-ök egyszálas teljesítményét 4.6-4.7 körül már hozza egy 6-8magos FX) "előnye" nagyobb/erősebb VGA-k kihajtása végett lehet egy jó alternatíva/erős érv. Cirka GTX 680/770/280X/7970 fölött minden..(ne Yllgrim pls! :R), persze ha húzva van rendesen az FX akkor amellé is jöhet erősebb..

Továbbá trehány módon megírt/optimalizált játékok esetén, amik max 1-2 magot/szálat használnak, lásd pl. WoW és egyéb Blizzardos hulladékok. Ide lehet sorolni akár az AC sorozatot is hamár megemlítetted.
Az utóbbi fél-háromnegyed év gyakorlata alapján azonban szerintem teljesen korrektül ki van használva a 6-8mag/szál, legalábbis az elmúlt évekhez képest, játékok terén. Marha lassan indult be a folyamat, de szerintem már nincs probléma. Lásd merre mennek az API-k, pl. DX12 a Mantle hullámain lovagolva. Jó ha az Intel megtartja és tovább is viszi ezt az erős egyszálas teljesítmény vonalat, csak az új API-k kapcsán erre már nem nagyon lesz szükség. Aztán persze az idő majd eldönti, könnyen elképzelhető hogy nem lesz igazam, de most ezt (és) így látom.

Szóval változó mikor melyik jobb, csak játékra egy 4magos K-s i5-öt jobb, ha van elég bivaly a VGA amit megkell hajtani, már amennyiben az a nagyon max 5-10% fps valakinél elegendő ehhez a minősítéshez a kétszeres ár mellett. Ha mást is csinálsz a gépeden, videót szerkesztesz, konvertálsz miegymás, akkor krokodilkönnyekkel felsírsz egy húzott 8"magos" FX és egy húzott i5-ös közti különbségen, az FX javára.

Elkezdődött a 4K őrület, lassan a csapból is az folyik miért van/lesz szükségünk rá..(amellett, h kurvára senkinek nincs rá szüksége, csak kell az agymosás mert kéne a lóvénk..) .
Van egy amolyan Urban legend, hogy kissebb felbontáshoz erősebb CPU teljesítmény szükséges.
Bevallom személy szerint én ebben nem nagyon hittem idáig, amellett hogy még senki nem tudta úgy elmagyarázni hogy meg is értsem miért van/lenne ez helytálló megállapítás.
Ugyanakkor nemrég linkelt valaki ide egy 290X/GTX 980 CF/SLI-vel készült tesztet, amiben a húzott 8magos FX pariban volt egy olyan Intel fenevaddal VGA kihajtás/FPS érték terén, aminek az árából már egy ergyább használt autót lehet venni. (Ha ehhez a procihoz hozzászámoljuk a hozzávaló lap árát is, már nem is annyira ergya használt autó lenne az.. :D )

Tehát valami miatt 4K-s felbontáson a lesajnált egyszálas teljesítményű FX simán megbírkozott a topkártyák CF/SLI rendszerével, ergo mégis lehet ebben a nagyobb felbontás kissebb cpu igény dologban valami. Ne kérdezd mi, nem tudom, nem értek hozzá ennyire.

Szóval a jövőbeli API-k, a felbontás hisztéria, nextgen konzol (több de gyengébb mag aka. AMD) átiratok és egyéb dolgok okán elég érdekes időket élünk. Ember legyen a talpán aki meg tudja jósolni nagyjából helyesen mi számít manapság jó procivételnek. Szerintem a 3éves Vishera akár 6, akár 8magos még mindig baromi jó vétel. Hangoztatva van az AMD súlyos lemaradása ezen a fórumon elég sokat, de én még mindig baromira nem érzem/látom ezt a lemaradást. _Semmiben_ :N
Csont AMD a gép és olyan vajsimán megy minden új játék amit kiprobáltam (és nem, nem minimum beállításokon szoktam játszani.. :N), egy szavam nem lehet rá.
Márpedig ha most ez a helyzet (buta és lassú DX11 mellett), a fenti okfejtés okán a jövőben rosszabb már nem lehet az új API-k és egyebek miatt, csak jobb.

Szóval nem nagyon tudok okosat mondani neked a vásárláshoz. Ahogy én látom a dolgokat a fentiek alapján.., talán mostanság még jobban megfogja érni Visherát venni/használni mint eddig bármikor, tudom egy vicc de ez van. Ez persze nem jelenti azt, hogy játékra K-s i5-öt venni rossz döntés lenne, mert bármiben hátrányt fog majd szenvedni, nem fog. A minimális előnye fog eltűnni (ott ahol van egyáltalán..), ami egy 6magos Visherához vagy 8320ashoz mérhető dupla árát, jobb Z-s lappal számolva tán triplát is, erősen megkédőjelezhetővé teszi.. ;)

Azért nem hülyék dolgoznak az AMD-nél.., a Mantle akár elterjed akár nem, sikeresen legenerált olyan hullámokat/vonalat, amire rálépve (M$ által) okafogyottá vált loholniuk az Intel után.
"Kakukktojásnak" ottvan még az Integráció menete/kérdése is. Mindkét cég hoz CPU-kat jövőre, engem spec pusztán kíváncsiságból nagy érdekel mit tud alkotni az Intel a Skylakkel.. :K

Na mindegy, kicsit elkaladoztam.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51420) stratova válasza Habugi (#51419) üzenetére


stratova
veterán

Ugyanakkor nemrég linkelt valaki ide egy 290X/GTX 980 CF/SLI-vel készült tesztet, amiben a húzott 8magos FX pariban volt egy olyan Intel fenevaddal VGA kihajtás/FPS érték terén, aminek az árából már egy ergyább használt autót lehet venni.

Chiller kolléga linkelte az i7-4930K vs. FX-8350 tesztet én pedig később az i7-4930K, i7-4770K, FX-8350 tesztet.

Számomra még mindig nem tiszta, hogyan jött fel így GTX 980 SLI-vel az FX GTX 780 SLI után. Egyébként az a legjobb teszt ahol mérnek frametime-ot vagy késleltetés diagramot is (pl techreport vagy házon belül Frescho).

Van egy amolyan Urban legend, hogy kissebb felbontáshoz erősebb CPU teljesítmény szükséges.
Bevallom személy szerint én ebben nem nagyon hittem idáig, amellett hogy még senki nem tudta úgy elmagyarázni hogy meg is értsem miért van/lenne ez helytálló megállapítás.

Ez ebben a formában tényleg Urban legend. :DDD Úgy viszont van létjogosultsága, hogy ha alacsonyabb grafikai terheléssel/részletességgel tesztelsz könnyebben kapsz CPU limites szituációt, mert a VGA-nak van kevesebb dolga (és a CPU-ra vár), nem pedig a procinak több.
Mondjuk a látótávolság valószínűleg éppen nem ilyen beállítás, mert egy open world játékban magas látótávval bizonyosan akad a CPU-nak is meló pl. az NPC-kkel.

"Kakukktojásnak" ottvan még az Integráció menete/kérdése is. Mindkét cég hoz CPU-kat jövőre, engem spec pusztán kíváncsiságból nagy érdekel mit tud alkotni az Intel a Skylakkel

Legfőként kövér GPU-t (akár 72 EU) + AVX 3.2 + DDR4 + . De első körben nem is HEDT vonalra érkezik Skylake, mert ekkora GPU és tranzisztorszám mellett, már némi áldozatot követel CPU (órajel) részről a mutatvány.

Ubisoft portok közül legalább FC4 skálázódik is:

Ubinál egyébként némi galibát az is okozhatott, hogy PC oldalon Nvidia kooperációval készült a port és több zárt Gameworks megoldást implementál az Ubi, viszont nincsen módosítási lehetősége mert Nvidiától kapja a csomagot. Úgy hírlik, több esetben viszont még GTX 970 tulajoknál is problémás teljes pompájában (a Radeonokról nem is beszélve), tehát van itt még reszelni való bőven.

[ Szerkesztve ]

(#51421) norbert1998 válasza Habugi (#51419) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan. Konkrétan az összes közül a leggyengébb c2d volt :D
Ráadásul tuning kizárt, mert hp alaplap volt :D

[ Szerkesztve ]

(#51422) pipo112 válasza Habugi (#51419) üzenetére


pipo112
senior tag

Sajnos a prociban a tartalék 100mhz mert 4,7 felett már bőven 1,5V-t kér és úgy elszabadul a pokol hogy a D14 nem bírja .
Ibt , Prime fél perc után fagy a hőtermelés miatt sajna a magok itt egyből felszaladnak 60C -re :((( hogy miért nem tudom próbáltam már mindent de ugyan az a szitu egyszerűen akkora a fesz ugrás hogy az embertelen .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#51423) rappit4 válasza rappit4 (#50987) üzenetére


rappit4
őstag

A héten beszereztem egy Enermax iVektor házat, így most meg tudtam húzni a csavarokat. A probléma még mindíg fenn áll. Felkúszik 4,5GHz@1.390V-on 75C-ra. Ti mit tennétek, mert már ötletem sincs.

(#51424) RVR400 válasza rappit4 (#51423) üzenetére


RVR400
veterán

Semmit, a HR-02 ennyit tud, nekem is volt, és sosem nem értettem, hogy sokan miért vannak ennyire elhalva tőle.

(#51425) ViZion válasza RVR400 (#51424) üzenetére


ViZion
félisten

A Macho jó hűtő, de inkább a félpasszív üzemre. Ritka a lamellázása, ezért van, h lenyomják a sűrűbb lamellázásúak és a kéttornyosok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51426) Yllgrim válasza Habugi (#51419) üzenetére


Yllgrim
őstag

Errol a felbontas dologrol beszeltem itt a forumon miota megvan a gepem. Sass meg Macsek jott azzal a nem hajcsa ki dologgal 1024x768 meg alacsony felbontas meg huje tesztek h legyen 200FPS-el. Erre irtam h en FHD-ben jatszok es remekul megy minden.

Uh leszoph@t mindenki, kihajcsa (meg ha nem mindig 100% GPU) de stabil 55-60FPS FHD-n minden maxon, Crysis 3 es tarsai. hadd ne kelljen visszakeresnem a kommentjeimet, a lenyeg azon volt, hogy a franc sem akar 1024x768-on jatszani h meglegyen a 200 FPS-em, mikor nekem 60Hz-es IPS monitoron a 60FPS remekul mukodik.

Flem johet privatban :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51427) stratova válasza Yllgrim (#51426) üzenetére


stratova
veterán

Azt azért lássuk be, hogy az ajánlhatósághoz AMD bácsinak még kell némi szelektálás, ha még a következő évet is FX-szel akarja lehúzni a felsőházban (mert Zen leghamarabb 2016-ban jön, és még az sem tuti, hogy a Steamroller magos Carrizoból egyáltalán asztali/cserélhető variáns lesz).

Ha normalizálják az árakat és egy FX-8370 fölé még befér egy 4.5 vagy 4.8 GHz boostos példány 125 W TDP-vel, el lehet lavírozni még egy kicsit.

Szvsz még egy FX-6370 is bőven jó lapka lenne ha out-of-the-box úgy szaladna mint Ga példánya és a kisebb i5-öket kóstolgatná, mert pl. FC4-ben 3.7 GHz-en is csak 40+ fps-re esett be. Addig úgy is folyamatosan az lesz a szöveg, hogy de FX mellé erős táp jó lap és jobb hűtés kell, ami jelenleg igaz is.

(#51428) Lacielvtárs válasza stratova (#51427) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1.... :R
ezzel pontosan egyetértek :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#51429) Yllgrim válasza stratova (#51427) üzenetére


Yllgrim
őstag

Megmondtak h nekik nem prioritas a felsokategorias asztali CPU (szerencsere ez valtozott) a jelenlegi felhozatal meg boven eleg meg manapsag, jatekok teren nem igazan lattam olyat ahol nem lenne eleg, most stabilan 4.83-an megy a vas, de ha nagyon akarom fel tudom rakni 5Ghz-re is 1.475V-al ott meg aztan mar hozza azt a furgeseget amit en elvarok.

Nem aggodom a proci miatt, most jonnek azok a szoftverek, amik miatt ez az architektura ki lett fejlesztve, DX12 es Mantle meg remelhetoleg szepn eltunteti az osszes eddigi problemat, kerdest majd, bar linuxon ez mind1 is :)

ZEN-t varom nagyon, a baj az, hogy ha vegre elindul a vilag abba az iranyba ahol az FX-eknek van jovoje, akkor beleoltek egy csomo penzt egy brutal CPU-ba ami csak izmozni lesz jo igazan, nagy haszna meg mar nem lesz :)

Akkor meg kezdhetnek ujra FX-eket fejleszteni, kisse bolondok ezek a sracok... :)

szerk: Az eros tap meg jobb hutes szamomra nem gond, nem azert mert fussa ra, nem szeretek "jo" cuccokat venni, mindig igyekeztem a "legjobbat" kihozni az elkepzelesembol. A tapom is a hutesem is felsokategorias es ugy is mukodnek ahogy elvarhato. Inkabb minosegi cuccok, megbizhato gyartok, bejaratott alkatreszek legyenek :))

szerk szerk: nekem a 8350-em boven eleg, jol muzsikal. Nem nagyon ajanlanak mar FX-eket sajnos, pedig teljesen jok, en szeretem :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51430) Kutya_7 válasza Yllgrim (#51429) üzenetére


Kutya_7
tag

+1
FX Mert szeretem... ;)

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#51431) MiklosSaS válasza Yllgrim (#51426) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na de azert ne essunk tulzasokba....nem mindegy hogy a 290/780 82 atlag FPS-el megy vagy 55-el mert akkor ertelmet vesziti a dragabb/erosebb VGA.

Es nekem peldaul fontos a magas FPS mivel 144 Hz-es a kijelzom es neha 3D-zek is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51432) inci67


inci67
tag

Helló, emberek az lenne a kérdésem, hogy van amd fx 8120-as procim. És hallottam, hogy le lehet kapcsolni belőle 2 magot. és akkor 6 magos lesz de mi az értelme és mire jó ez pontosan. a 8 mag 3.1 ha csak 6 akkor az a 6 erőseb vagy mi. előre is köszi az értelmes válaszokat. :R

(#51433) inci67


inci67
tag

ja a lapom az asus m5a97 evo r2.0

(#51434) norbert1998 válasza inci67 (#51432) üzenetére


norbert1998
veterán

Lap függő. De valójában nincs értelme. Fogyasztást tudod vele csökkenteni. Meg esetleg tartalékolni, ha mondjuk egy mag betojik., de ugye ez megint hülyeség.

(#51435) MrM94 válasza Yllgrim (#51426) üzenetére


MrM94
őstag

Ne légy bunkó és ne ferdíts kérlek.
FullHD ba volt kevés az FX nem pedig 1024x768ba.
Bár te biztosan jobban tudod mint én,biztosan több tapasztalatod van mint nekem az efixxel..
Százszor lebeszéltük már ezt a témát,nem is emiatt válaszoltam,hanem a leszophat mindenki miatt..Ezt kicsit tulzásnak érzem.S maradj meg nyugodtan az AMD fanatizmusodban.Én itt befejeztem a témát több hozzászólásodra nemfogok válaszolni,s kérlek meg se említs,sem direkt sem indirekt módón

@Habugi Tökéletesen igazad van avval a kis regénnyel!
Hatalmas +1

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#51436) stratova válasza Yllgrim (#51429) üzenetére


stratova
veterán

Nem nagyon ajanlanak mar FX-eket sajnos, pedig teljesen jok, en szeretem :)

Mert az emberek egy jó része fix büdzsével meg a milyen procit vegyek topikba, amiből általában a Gyii5 olcsó lap gyári hűtő kerül ki győztesen.
Bár egy i5 4670K + GTX 750 TI kombóra én már elég furán nézek (oda az a CPU abszolút overkill).

(#51437) rappit4 válasza ViZion (#51425) üzenetére


rappit4
őstag

Zsír, akkor kidobtam 13k-t az ablakon... :W

[ Szerkesztve ]

(#51438) RVR400 válasza rappit4 (#51437) üzenetére


RVR400
veterán

Csak 3-at, 10-ért még mindig el tudod adni. :DDD

(#51439) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Ebben kérném a segítségeteket!

Elsőnek a RAM topic-ba írtam (pár napja 1 válasz sem érkezett), majd az Alaplaposba, ahonnan ide irányítottak, hátha valaki tud nekem segíteni. :(

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#51440) RVR400 válasza Vidual001 (#51439) üzenetére


RVR400
veterán

A lehető legegyszerűbb megoldás:

A proci szorzót természetesen annak megfelelően, amit a procit tud, ezek után lehet finomhangolászni esetleg az időzítésekkel.

(#51441) rappit4 válasza RVR400 (#51438) üzenetére


rappit4
őstag

Egy Brocken 2-re megérné lecserélni?

(#51442) pipo112 válasza rappit4 (#51437) üzenetére


pipo112
senior tag

Milyen pörgettyű van pakolva arra HR-02-re

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#51443) rappit4 válasza pipo112 (#51442) üzenetére


rappit4
őstag

Arctic F14.

(#51444) RVR400 válasza pipo112 (#51442) üzenetére


RVR400
veterán

Ha ráteszed a 2 db 14-es Thermalright légkavarót, akkor sem jobb az eredmény, pedig azok tudnak ám levegőt szállítani, úgyhogy ez irreleváns.

(#51441) rappit4: Nem tudom, Brocken még nem volt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#51445) ViZion válasza rappit4 (#51437) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs baj vele, csak nem extrém tuningra van kitalálva. Ha nem kitaposni tervezed a proci lelkét, akkor tökéletes. Brockennel sem lennél beljebb, max. pár fokkal lehet jobb terhelésnél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51446) norbert1998 válasza RVR400 (#51440) üzenetére


norbert1998
veterán

amúgy nekem is vannak gondjaim a rammal. 1600-ost vettem, biosban viszont, ha a cpu-n van már minimális változtatás, vagy nem bootols be, vagy baromságokat írnak ki a ramokra az órajelre, ilyen abszolút nem szabványos értékeket

(#51447) RVR400 válasza norbert1998 (#51446) üzenetére


RVR400
veterán

Az Asrock 970 betegség lesz, nekem a 970 Extreme3 csinálta anno ezt, hogy véletlenszerűen ilyen 1714 MHz-en mentek a RAM-ok.

(#51448) norbert1998 válasza RVR400 (#51447) üzenetére


norbert1998
veterán

igen, igen. és a tuning is nagyon necces, ha egyáltalán sikerül... de már nem nagyon akarok másik deszkát, mert inkább áttérnék egy ííötre, haswellra, mert azért 2/3-a a nódmérete (22 vs 32 nm) és a fogyasztása is sokkal jobb, majd akkor lesz vásárolva egy normális deszka alá, vlalami msi gaming izé. addig meg marad ez, kari után jön a gari, befejezem a jogsit, meglátom mennyi tőke marad utána, és úgy fogok fejlesztgetni,de valszeg nyár vége előtt semmi nem lesz belőle

[ Szerkesztve ]

(#51449) EnterR válasza RVR400 (#51447) üzenetére


EnterR
veterán

Igen, hajlandó elhasalni azokkal a beállításokkal, amikkel hónapokig gond nélkül ment és reseteli az értékeket.

PSN ID: marquuard

(#51450) rappit4 válasza ViZion (#51445) üzenetére


rappit4
őstag

4,5Ghz azért nem számít kitaposásnak, vagy mégis?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.