Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) lovas001 válasza csontraket (#51700) üzenetére


lovas001
aktív tag

:C De legalább meglett a ludas (nehogy azt hidd hogy NV nél nincs semmi) Én meg azzal küzdöttem éveket ....

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#51702) Habugi válasza lovas001 (#51699) üzenetére


Habugi
addikt

Egyáltalán nem butaság, nekem is nagyon throtling gyanús azért is kérdeztem, hogy amikor bezuhan az fps nem-e esik le az órajel egy/több magon. Elvileg a GPU használaton is látszódnia kéne, mert a throtling pillanatában elvileg rántja magával a GPU-t is, kihasználtság szinten legalábbis.

Van még itt olyan is a pakliban, hogy az Omega elég sok újítást hozott, többek között Hawaii/Tongára a VSR-t.
Ugyan nálam is Omega van tegnap óta, de az én kártyámhoz ezek a funkciók egyelőre nem elérhetőek és nem tudom pl. a VSR nincs-e esetleg bekapcsolva default telepítés utáni állapotban.

De a teltkeblekteneked.net -ről is belehet ám nyalni olyan dolgokat, amik a háttérben futva hasonló anomáliákat okozhatnak. csontraket, Feladatkezelővel, ProcessExplorer vagy hasonlóval érdemes lenne megnézni nem-e látsz valami újat/furcsát a folyamatok között.
Esetleg hamár úgyis erre jársz és a BF4 is fut, megnézheted mind a 8mag rávan-e engedve és ha igen, adhatsz neki Magas/High prioritást hátha segít. A legmagasabb prioritást ne, mert megtröttyenhet az egész hóbelebanc.

(#51700) csontraket:

Na akkor tárgytalan! :R
A fentebb taglaltak okán simán lehet, hogy ettől függetlenül nem az Omega sara volt..
A 14.4whql-t pedig nem véletlen neveztem nevén, megölhetetlen, bebugolhatatlan, hibakereséshez igazi "csak egyetlen egy maradhat" darab. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51703) Taifa Díaz válasza Habugi (#51702) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A hóbelebanc, az valójában: hóbelevanc, v-vel. Remélem, csak billentyűleütés-hiba volt részedről, mert nagy csalódást okozna nekem, ha egy ilyen nyelvi zseniként megismert illetőtől olvasnék ilyet :R
Csak az lehetett, mert egymás mellett van normál esetben a v és a b.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51704) Picturemaker válasza Taifa Díaz (#51703) üzenetére


Picturemaker
őstag

Á - [link] :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#51705) Bossp válasza csontraket (#51700) üzenetére


Bossp
addikt

Esetleg ha még is élvezni szeretnéd az új Driver adta "lehetőségeket" Próbáld meg állítani az "áram felvételi korlátozást" nálam az droppolta a GPU teljesítményét. Át állítottam +20%-ra (ez a max a kártyámnál) azóta semmi gubanc.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51706) Habugi válasza Taifa Díaz (#51703) üzenetére


Habugi
addikt

Nézd, mondanám hogy gépelési hiba volt csak ez nem igaz.. :N

Annak idején a nagymamám használta gyakran ezt a kifejezést, a gyakorlatban elég ritkán használom de amikor éppen igen, akkor eddig kivétel nélkül mindig b-vel írtam. :B

A nyelvzseniséget köszönöm, de hamár nem átalottál 4sort áldozni ezért a hibáért a poén kedvéért elmesélem.., Gimnáziumban az osztály top3 legrosszabb helyesírói között voltam.
A magyar nyelv/irodalom tanárom (aki egyébként igazgatóhelyettes is volt) olyan szinten elvolt keseredve, hogy cirka a második évtől amikor éppen a tanáriban meglátta a történelem tanárunk asztalán a hegyben álló, egyenként 3-4 oldalas témazáró dolgozatainkat, akkor gondosan képes volt kikeresni az enyémet és az osztályból egyedüliként az én történelem témazáróm a helyesírás okán nyelvtan osztályzatot is kapott! :DDD :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51707) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

ÁÁ a gonoszság határtalan :DDD [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#51708) norbert1998 válasza PofaJenö (#51707) üzenetére


norbert1998
veterán

de most ezt miért tette szegény sráccal? :W :DDD ;]

(#51709) Picturemaker válasza norbert1998 (#51708) üzenetére


Picturemaker
őstag

A srác elhitette a lánnyal, hogy megcsalta. Ez volt a bosszú. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#51710) norbert1998 válasza Picturemaker (#51709) üzenetére


norbert1998
veterán

jaah, értem :D

(#51711) vhw válasza PofaJenö (#51707) üzenetére


vhw
addikt

Nem tudom ez hogy jött ide, de ez az illető még olcsón megúszta - nem rég olvatam egy esetet, ahol némi tömény sav is az ugratás részét képezte.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#51712) norbert1998 válasza Picturemaker (#51709) üzenetére


norbert1998
veterán

amúgy gőzöm incs, hol láttátok, miért tette, a magyar feliratot elolvastam a videó körül és az angoltudással sincs gondom, de valahogy nem szúrta ki a szemem az oka :D
de nem érdekes mostmár, nem kell beírni, hogy hol volt :)

(#51713) PofaJenö válasza vhw (#51711) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Nem ide akartam linkelni de már nem tudok törölni,(engem nem zavar annyira :D ) más ezt még érdemes használni ? [link]Jó árban tudnék most :U
ui. jól mutatna a saber-en ;)

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#51714) norbert1998 válasza PofaJenö (#51713) üzenetére


norbert1998
veterán

a hűtők nem avulnak el, szerintem, de ez nagyon badass-ül fest :K :Y

(#51715) =HG= válasza norbert1998 (#51712) üzenetére


=HG=
addikt

Egyébként is megjátszott az egész, mint a hasonlók 95%-a... :K

(#51716) Habugi válasza =HG= (#51715) üzenetére


Habugi
addikt

Nyehhh, a linkelése óta azon erölködtem, hogy megálljam h ne postoljam ezt! :C :R

Utálom mások illúzióbuborékjait kipukkasztgatni, szóval igen, ez akkora kamu mint a HÁZ! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51717) =HG= válasza Habugi (#51716) üzenetére


=HG=
addikt

Ha rakétát gyújtanának a p..csádba, nem a parkettát próbálnád fényezni, hanem fejest ugranál a zuhanyba első körben, és nem ruhában kúszva...

(#51718) norbert1998 válasza =HG= (#51715) üzenetére


norbert1998
veterán

Nyilván :)

(#51719) Taifa Díaz válasza Picturemaker (#51704) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Á - [link]
Más is elq*rhatja :B Írd csak be oda b-vel, és nézd meg, mit ír rá.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51720) eastone1


eastone1
senior tag

Sziasztok. Létezik elfogadható árú pci e 3.0 ás am3+ os alaplap?

(#51721) ViZion válasza eastone1 (#51720) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs, de szvsz nem is volt ott igazán probléma. Ha megnézed minimálisan _lehet_ gyorsabb ott a VGA.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51722) Bossp válasza eastone1 (#51720) üzenetére


Bossp
addikt

Létezik de nincs sok értelme! A Prohardveren van is egy jó cikk róla ha rá keresel a Sabertooth 990FX GEN3 R2.0 lapra.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51723) eastone1


eastone1
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a választ.

(#51724) EnterR válasza Bossp (#51722) üzenetére


EnterR
veterán

Én csak egy jó marketingfogást látok ebben a 3.0 kompatibilitásban. Ennél már csak az jobb, amikor egy fülhallgató csomagolásán azt látod, hogy Windows 8 kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#51725) Bossp válasza EnterR (#51724) üzenetére


Bossp
addikt

Igen ismerős! Mikor egy csúcs GPU dobozán virít a windows 8.1 Ready! Hurrá ;) Ja és a +D Mark 11 Ready... :D Kb enyi értelme van :P

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51726) Bandi8bácsi


Bandi8bácsi
tag

Üdv. Van egy új pc-m, AMD FX 6350-es procival, a kérdésem az, hogy normális ha a gyári venti már olyan hangos, hogy nem lehet 5 percnél tovább megmaradni a gép mellett? Mi lehet a gond?

(#51727) Habugi válasza Bandi8bácsi (#51726) üzenetére


Habugi
addikt

A gyári hűtő elég gyász, minden szempontból..

Állandó a hangereje/fordulatszáma?
Amennyiben igen, elképzelhető hogy BIOS-ban nincs a ventivezérlés beállítva azért teker állandóan maxon vagy akár még az is elképzelhető, hogy szimplán csak ennyire melege van.

Nagyon kevés az info..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51728) Taifa Díaz válasza Bandi8bácsi (#51726) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Gond egy szál se. Ez ilyen. Le kell cserélni, mert fennáll a tartós halláskárosodás veszélye ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51729) Bandi8bácsi válasza Habugi (#51727) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Bocsi, teljesen analfabéta vagyok infó téren. Igen állandó a sebessége, hangja (hallásra, mint egy turbina:D ). Egyfolytában mintha maxon pörögne. Esetleg pár tipp, hogy mit keressek a biosban? :)

(#51730) Bandi8bácsi válasza Habugi (#51727) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

NA belenéztem közben a BIOS-ba, és tényleg, fullra volt állítva.

Átállítottam automatára, a max cpu hőmérséklet 55 fok, a target fan speed-et (1-9-es skála) levettem 5-re, ez így oké lesz? Most fényévekkel halkabb, örömbódottág :)

(#51731) norbert1998 válasza Bandi8bácsi (#51730) üzenetére


norbert1998
veterán

tedd csak nyugodtan 1-esre a target speed-et, ha nem elég neki, úgyis feljebb pörgeti majd. én is mindig egyesre veszem, 55 fokkal

(#51732) Habugi válasza Bandi8bácsi (#51730) üzenetére


Habugi
addikt

Ahhoz képest, hogy állításod szerint nem értesz az ilyesmihez szépen lezongoráztad egyedül! :K :R

Azt igazából te tudod eldönteni, hogy így már viselhetőbb-e.
Nem tudom mennyire szoktad leterhelni a procit és mivel (játék/munka), de ha ezen ventiprofilon/beállításon még nem melegszik el és már nem is olyan durván zavaró, akkor maradhat.

CPU hőmérséklettől függően akár lejjebb is veheted!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51733) Bandi8bácsi válasza Habugi (#51732) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Angol tudás megvan, gondoltam 55 foktól még nem olvad bele a parkettába a gép...szóval nem volt nagy ördöngősség :) Köszönöm szépen a gyors segítséget mindenkinek.

(#51734) ViZion válasza Bandi8bácsi (#51733) üzenetére


ViZion
félisten

Fent a topik összefoglalót olvasd el, némi finomhangolás nem ártana. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51735) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítség kellene, hogy melyik feszt növeljem meg ? CPU-NB vagy csak simán a memória feszt, mert:

Tegnap este toltam egy kis prime95 blend tesztet, mert miért ne :) , és pár percen belül a 8 mag 100 % terhelélséből az egyikről levette a terhelést, gondolom hibázott, de a kérdés, hogy mi miatt cpu v. memória miatt e ?

A dologhoz hozzátartozik, hogy már kiteszteltem jó ideje a cpu - t, 3900 MHz - en használom, minden teszten ( small fft's , large fft's és blend alatt ) átment hiba nélkül fejenként 2 óra hosszán át, soha semmi gond nem volt se prime, se játék, semmi alatt, a felállásban 2 x 2 GB kingson hyperx 1600 MHz volt ( 9-9-9-27 időzítéseken, ráadásul CR : 2T alatt, 1.65 v gyári ajánlás alatt ).

Nemrégiben még vettem hozzá ugyanilyen ramokat 1600 MHz 2 x 1 GB felállásban, szóval 6 GB van most a gépben, azóta van, hogy prime blend alatt hibázik néha.

A 9-9-9-27 CR: 2T beállításokat használom azóta is, ha jól tudom a blend memóriát tesztel, gondolom fesz emelés kéne, csak tényleg nem tudom, cpu - nb vagy esetleg sima ram feszt vigyem feljebb 1, 65 voltról.

(#51736) persil válasza Bandi8bácsi (#51729) üzenetére


persil
nagyúr

Ha megengedheted magadnak, hosszabb távon mindenképp jobb lenne a füled és a proci egészsége szempontjából is egy normális hűtő beszerzése. 10 ezer magyar királyi forint körül már van több is, ami minden szempontból fényéveket ver a gyárira.(meg mondjuk egy gép mellé állított propelleres baseball sapi is jobb, mint a gyári megoldás, de ez más kérdés :D )

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#51737) Bandi8bácsi válasza persil (#51736) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Köszi, ha minden igaz, ma vagy holnap érkezik az új hűtő.

(#51738) Land


Land
veterán

AMd FX4300-hoz mindenképp Ati videókártya érdemes vagy jó a geforce is? Tehát tök mindegy vagy érdemes Atit venni hozzá?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51739) MrM94 válasza Land (#51738) üzenetére


MrM94
őstag

Amit csak szeretnél azt raksz mellé

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#51740) remusz13 válasza Land (#51738) üzenetére


remusz13
tag

nekem 750ti-m van, szépen muzsikál ugyanezzel a procival.

(#51741) Land válasza remusz13 (#51740) üzenetére


Land
veterán

Vagy olyat vagy hasonló kártyát veszek hozzá. Hogyan muzsikál az a proci videókártya páros?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51742) Habugi válasza Land (#51741) üzenetére


Habugi
addikt

Ha muzsikára vágysz 970est vennék a helyedben.. :DDD , bár ahhoz nagyobb proci kell.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51743) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
FX-8320-at Alpenföhn Brocken hűtővel kb meddig lehet húzni? Sosem volt még tuningolós processzorom , nem is tudom igazából , hogy működik :DDD Ha hülyeséget kérdeztem bocsi :B
(Corsair CX600M tápom van)

(#51744) remusz13 válasza Land (#51741) üzenetére


remusz13
tag

ömm, írj privátot hogy mire volnál kíváncsi pontosabban, és holnap-holnapután megmondom, nem vagyok gépközelbe ( 100km-el odébb van :DD )

(#51745) lovas001 válasza akkójóva (#51743) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az egy jóféle kis hűtő 4,5-4,8 között meglehet vele kérdéses mennyire éhes kockát fogtál ki. :) Javaslom az 1. hozzászólásnál lenyitni a fület sok hasznos infót találsz ott meg.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#51746) EnterR válasza akkójóva (#51743) üzenetére


EnterR
veterán

Közepes tuningra elfogadható, ha egy jobbfélét fogsz ki a CPU-ból. Ebben az árszegmensben ajánlható még a Scythe Mugen 4, vagy egy hajszálnyival drágább TR Macho 120.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#51747) norbert1998 válasza EnterR (#51746) üzenetére


norbert1998
veterán

jaja, a macsó eléggé macsó :DDD

(#51748) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Minap örömteli tulaja lettem egy 7950 OC-nak,és féltem attól,hogy a kis FX6300-am (4,2Ghz-en) nem lesz elég alá,de hál Isten csalódnom kellett,mert bőven elég alá,legalábbis,amit eddig néztem játékokat,ott bőven elég volt ( BF4,Crysis3,Watchdogs)

(#51749) Bandi8bácsi


Bandi8bácsi
tag

Tudnátok ajánlani lehetőleg ingyenes programot ami mutatja akár játék közben is a proci terhelését és hőmérsékletét?

(#51750) Habugi válasza Dark KillerX (#51748) üzenetére


Habugi
addikt

Grat az új kártyához!
Ez a három felsorolt játék speciel pont elég jól kihasználja a 4nél több szálat/magot, 1-2szálra optimalizált játékok esetében mindannyian belefutunk kisebb-nagyobb procilimitbe, de nem vészes! :N

(#51749) Bandi8bácsi:

Ez kell neked [link], ez éppen csak a kedvesed hangulatingadozásait nem monitorozza.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.