Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) FST200 válasza honda 1993 (#51049) üzenetére


FST200
tag

uhh elírtam :D bocsi
szóval 2 db 4 giga elosztás vagy 4 darab 2 gigás ,vagy az teljesen mindegy, a lényeg hogy párban legyen a dual channel miatt?

(#51052) honda 1993 válasza FST200 (#51051) üzenetére


honda 1993
senior tag

Jobb ha 2*4 gb-t veszel.

XD alias IKSZDé

(#51053) FST200 válasza honda 1993 (#51052) üzenetére


FST200
tag

oks, köszi szépen! (aztán ha találtam ramot+proci hűtőt akkor ahogy írtad jelzek )

(#51054) honda 1993 válasza FST200 (#51053) üzenetére


honda 1993
senior tag

A procihutore mar irtam hogy a Deepcool neptwin jo valasztas lenne 15-ert.

XD alias IKSZDé

(#51055) ViZion


ViZion
félisten

(#51022) eldiablo:
Ejj, ez nagyon szép eredmény! :R A feszültség félelmetes :Y Bár fele ennyi bátorságom lenne :B

(#51023) honda 1993:
Elvileg 61°C mag felett nem garantált a hibátlan működés, 90°C körül lekapcsol. Játék teszteket nézz -bár ott nem tuningolják a procikat- és eldöntöd mit veszel. A nem K Intelekkel semmi szöszölés nincs, AMD oldalon be kell állítgatni, kicsit húzni, etc. Celeron laptop is elég a GTA-hoz, ha szereted a diavetítést... Vannak oldalak, ahol normális tesztek vannak játék név + review a gugliba és csoda. :K
Hűtők az összefoglalóban.

(#51039) Bossp: Takarékos funkciókból nem kell mindent kikapcsolni. LLC-t állítsd feljebb, adatlapod töltsd ki.

(#51042) FST200: A 990FX PRO R2.0 sokunknak van, nagyon jó lap. Ha tuning nincs tervben, akkor elég a kisebbik, de a procit nem húzni elég nagy bűn. Benne hagynád a +1GHz-t? :U Hűtők az összefoglalóban, de aprót is érdemes nézni. Ramból a kevesebb modul jobb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51056) Bossp válasza ViZion (#51055) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi. Lehet én vagyok a béna de az LLC-t nem találom a BIOS-omban. Melyik funkciókat ajánlod be kapcsolni C6, C1E?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51057) GeronimoTama válasza Bossp (#51056) üzenetére


GeronimoTama
tag

Lehet hogy úgy van írva hogy Load Line Calibration

GTAO: tamadotcom

(#51058) Bossp válasza GeronimoTama (#51057) üzenetére


Bossp
addikt

Igen tudom. De nincs.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51059) csontraket


csontraket
tag

én sajnos még csak most jöttem rá hogy az AMD semmiképp nem jó választás egy olyan embernek aki hosszútávre tervez :( és még csak olcsóbbnak sem mondható ha mindig maxon akarsz a játékokkal játszani és ki akarod hajtani az aktuális (csúcskategóriás) kártyád. Számolgattam és nem jön ki az ember olcsóbban ha AMD-t vesz ugyan is jó megveszi mondjuk az Fx 8350-et 45 ezerért de kb 1 vagy max 1,5 év múlva cserélheted is le ugyan is addigra fejlődik mindig annyit a vga hogy nem fogja kihajtani ha veszel egy csúcskategóriás kártyát.. Ha viszont mondjuk veszel egy intel 4790k-t 90 ezerért az ki fog téged szolgálni és a jövőbeli kártyád/kártyáid is kihajtja 2-3 évig biztos! Tehát megvesz az ember 2db fx-et 3 év alatt(ami még akkor sem biztos hogy kihajtja az éppen aktuális csúcskártyát) SLI , Crossfire-ről ne is beszéljünk mert nincs értelme az AMD-nél és ráköltesz úgyszint 90 ezret mintha vettél volna egy i7 4790k-t és 3 évig tuti kiszolgál és elvisz mindent. Sajnos nekem is erre kelett ráébrednem AMD tulajként. Vettem 1,5 éve egy Fx 8120-at most már az is 3,8Ghz-en hajtja ki csak az r9 290-em ha vennék egy erősebb AMD-t akkor megint (talán) kihajtaná 1,5 évig a kártyám vagy ha veszek majd következő szériábal akkor megint csak nagy talán hogy azt is kihajtaná...

(#51060) ViZion válasza Bossp (#51056) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, azokat és a C'n'Q-t.
Pedig kellene lennie valaminek, majd jön Asrock tulaj, most nincs időm manualt nézni.

(#51059) csontraket:
nézzük sorban!
"még csak olcsóbbnak sem mondható ha mindig maxon akarsz a játékokkal játszani és ki akarod hajtani az aktuális (csúcskategóriás) kártyád" - Ez soha nem volt olcsó, egyik plattformon sem, mondjuk C64-el kezdtem, lehet nem éltem eleget, vagy vmi kimaradt... :D

"Fx 8350-et 45 ezerért" - nem, ennyiért garis, használt FX-9370-et kapni... pont mint az enyém ;)
"de kb 1 vagy max 1,5 év múlva cserélheted is le" - ha csúcsot akarsz, akkor ez mindre igaz. Intel foglalatot is cserél, tehát a csúcs mobót is adhatod el 50-60% áron...

"mondjuk veszel egy intel 4790k-t 90 ezerért" - mondjuk a többség ennyiért félkonfigot vesz. Én inkább 1-2 évente veszek fele ennyiért procit, egy VGA-hoz nincs értelme i7-nek sem, idle 2 évig, arra meg minek beleölni a pénzt? És éppen ez az, h AMD procit eladom, +20k és léptem feljebb. Minden évben ez volt nálam, kb. Ph II óta. Vehetsz Intelt, senki nemtart vissza. Ez FX topik, itt a tulajoknak segítünk, de ebbyi még belefér, legalább nem flamekeltően írtad. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51061) honda 1993 válasza csontraket (#51059) üzenetére


honda 1993
senior tag

Ez nem az amd hibaja, hanem a sajat butasagod eredmenye.
De varj sak amig a tobbiek is reagalnak. :DDD

XD alias IKSZDé

(#51062) Bossp válasza ViZion (#51060) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi szépen.
Én is így gondolom de hiába futottam át 3* a könyvet és keresgéltem a neten. Ott is írták hogy mire lőjem be ennél a lapnál de a 40 kép amit mellékeltek mellé egyik sem tartalmaz ilyen opciót. Sehol nem találom.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51063) MiklosSaS válasza csontraket (#51059) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Okos fiu, menj vegyel i7-et. :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51064) Yllgrim válasza honda 1993 (#51047) üzenetére


Yllgrim
őstag

Persze: "Akarod tuningolni, legalabbis finomhangolni hogy optimalisabb teljesitmenyt adjon le."

Ha vetetsz vele egy gyengebb lapot mert nem akarja tuningolni, de kesobb rajon hogy esetleg finomhangolni akarja, vagyis manualisan beallitani a fontosabb parametereket, ami teszem hozze egyben tuning is, akkor eleri hogy optimalis teljesitmenyen fog menni.

Magyaran a nagyobbik lapot ajanld neki, ne a kissebbet. Tuning nelkul kar FX-et venni szerintem. Hozzateszem 5-10% tuning boven eleg es a kezzel beallitott ertekekkel sokkal job lesz a stabilitas, teljesitmeny...

Szoval mit nem ertesz?

(#51059) csontraket: vegyel keket, az jo neked, aztan ne sirj.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51065) honda 1993 válasza Yllgrim (#51064) üzenetére


honda 1993
senior tag

"szoval mit nem ertesz?"

Az elobb nem sikerult megfogalmaznod erthetoen, azt nem ertettem....

Egyebkent meg teljesen ellentmondasos az egesz amit irtal.
Megkerdezte hogy melyiket ajanlanank neki a leirt feladatok elvegzesehez.( azokra pedig boven eleg az EVO R2.0, sot, azt is irtam hogy meg tuningra is elegendo lesz ha azt is szeretne.)

Tehat mar itt megbukik az amit mondtal.

XD alias IKSZDé

(#51066) ViZion válasza honda 1993 (#51065) üzenetére


ViZion
félisten

Érthetően írta, tényleg fura volt, h rákérdeztél. A két lap között alig 5k különbség van. Sajnos a szar forint miatt megint nem lett olcsóbb semmi, amúgy 30-32k körül volt a Pro R2.0, az volt jó vétel.

Yllgrim: ...az meg kimaradt, h az új, nagyszerű i7 proci tuninghoz kell pár apróság: jó deszka, táp és a kupaktalanítás, ami pici garvesztéssel jár, meg pici kockázattal is. De egy 90k procinál ennyi rizikó belefér :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51067) honda 1993 válasza ViZion (#51066) üzenetére


honda 1993
senior tag

A lenyeg hogy a kerdezonek boven megfelel az EVO r2.0. ( meg akkor is ha kesobb tuningolni akarna, mert boven van tartalek ebben a lapban, tehat teljesen felesleges lenne a nagyobbat megvenni)

Kesz.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#51070) Yllgrim válasza honda 1993 (#51067) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha neki eleg, akkor nekem is, aztan ha majd egy ev mulva ugy dont hogy tuningol minthogy ujra vagyen mindent akkor majd azt mondod neki h miert nem vettel jobb lapot? Ha 5e ft a kulonbseg akkor meg vegkepp nem ertem.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51071) honda 1993 válasza Yllgrim (#51070) üzenetére


honda 1993
senior tag

Na akkor meg utoljara megprobalom neked elmagyarazni ( bar mar 3* elmondtam)

Az m5a97 EVO r2.0 is boven eleg lesz ha tuningolni is szeretne a kesobbiekben.

XD alias IKSZDé

(#51072) Yllgrim válasza honda 1993 (#51071) üzenetére


Yllgrim
őstag

Kezeltesd magad...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51073) honda 1993 válasza Yllgrim (#51072) üzenetére


honda 1993
senior tag

Minden keppen. De elotte aruld mar el hogy te mindig ilyen vagy ha nincs igazad valamiben?

Yllgrim : megegyeztunk :C

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#51074) Yllgrim válasza honda 1993 (#51073) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem, en eseti hulye vagyok :))

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51075) EnterR válasza Bossp (#51056) üzenetére


EnterR
veterán

Valóban nincs benne LLC, én még régebben írtam az ASRock supportnak emiatt.

PSN ID: marquuard

(#51076) Habugi válasza EnterR (#51075) üzenetére


Habugi
addikt

LLC is Overrated.... ;]

Hinnye mi ez az új profil, szokatlan, legalább a bézból sapit vedd vissza!

(#51022) eldiablo:

Azt a kutttya úristenit!! :K :C
Szép munka.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51077) Balathruin válasza Habugi (#51076) üzenetére


Balathruin
veterán

Bézbóz!

(#51078) Habugi válasza hackeeeee (#50992) üzenetére


Habugi
addikt

Detto, magam is ezt vettem észre, ezért nem értettem amit a topictárs linkelt.. :U

(#51077) Balathruin:

Izé.. :D
.
.
.

Azért az nem piskóta, amit az elmúlt két napban idetermeltetek hsz szám ügyileg..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51079) EnterR


EnterR
veterán

Mai nap telepítettem A Windows 8.1-et és azt vettem észre, hogy Win8 alatt rendszerint kékhalált kapok instabil RAM tuning miatt, ami két hónapig nem fordult elő Win7 alatt. :DDD

PSN ID: marquuard

(#51080) honda 1993 válasza EnterR (#51079) üzenetére


honda 1993
senior tag

A helyedben most azonnal visszaraknam a win7-et, en egy darabig ragaszkodtam a win 8-hoz ( mert valoban vannak elonyei is) de ra kellett jonnom hogy az csak egy atlag felhasznalonak megfelelo( es nekik sem minden esetben) mert rengeteg gond van vele.

XD alias IKSZDé

(#51081) Habugi válasza honda 1993 (#51080) üzenetére


Habugi
addikt

Úgy érted annyira hiányzik a Win7 után az embernek mint üvegesnek a hanyatesés?

Egyetértek.. :)

Procikezelésben elvileg jobb mint a Win7, legalábbis FX szinten de nálam a 7eshez kiadott M$ "patchek" tökéletesen végzik a dolgukat.
Olvastam itt-ott, hogy benchmarkok minimálisan jobbat mennek Win 8.1-el de ennyit nem ér az egész, plusz momentán nincs mit megdönteni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51082) EnterR válasza honda 1993 (#51080) üzenetére


EnterR
veterán

Nálam a frissítés problémás, több rendszervisszaállítás is kellett 1 update miatt, de ezen kívül nincs vele problémám.

PSN ID: marquuard

(#51083) csontraket válasza honda 1993 (#51061) üzenetére


csontraket
tag

nem az AMD hibája! Én nem mondtam egy szóval sem! Sőt tisztában vagyok vele hogy abban az árkategóriában amit lefednek a legjobb választás. Viszont nem annak (amit már említettem is) aki mindíg csúcs ragadozót akar kihajtani és több időre tervezi1-2 évnél a procit. Arra meg hogy az intelt is le kell váltani ugyan ennyi idő után nem tudok mit mondani mert ez nem igaz! Mondom példának a 2011-es socketes i7-es procikat azok is vannak olyan idősek mint az AMD 8 magos procijai viszont azok még a mai napig kihajtanak gond nélkül akármilyen vga-t és ki is fognak még 1-2 évig! Ennyit erről viszont igazatok van ez AMD topic sorry miadta csak gondoltam megosztom a gondolatmenetem! Elnézést érte.

(félreértések elkerülése végett nem leszólom az AMD-t mert mint már leírtam és így is gondolom aki nem akar vagyonokat költeni és átlag felhasználó annak a legjobb választás még mindig)

(#51084) ViZion válasza csontraket (#51083) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, ****.
2011 deszka a legolcsóbb 60k, az ajánlott olyan 75 k. Abba a proci 90 k a legolcsóbb... Ehhez képest AMD jó deszka 30 k, bele 8350/9370 az +30-45 k. többit nem írom, az mindkét oldalon kell. Mielőtt beröffentené valaki, bizony, tuning intel procikon sem hagyják a stock coolert... De a többin sem, elég csak benézni a hűtős topikokba.
De ez itt OFF, van erre is topik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51085) Bossp válasza EnterR (#51075) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi! Tudtam hogy nem én vagyok a hülye! :D Esetleg válaszoltak valamit?! Esetleg készítenek valami BIOS frissítést ehhez?!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51086) Habugi válasza Bossp (#51085) üzenetére


Habugi
addikt

Giga lapom van, ehhez sincs olyan BIOS amiben lenne LLC.

Írtam/tunk már a supportnak, engem válaszra sem méltattak, egy topictárs is írt/kapott beta BIOS-t de abban sem volt LLC. A tendencia azt mutatja, hogy gyártófüggetlenül senkit nem érdekel.

Ezek a lapok azért kint vannak egy ideje, ha eddig nem jött hozzájuk LLC-s BIOS akkor szerintem már nem is fog. :(

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51087) MiklosSaS válasza csontraket (#51083) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem volt 4930K+Asus Rampage IV Extreme alaplap. A ketto durvan 750 angol font, ami kb 300K HUF. A CPU 4.5 GHz-en zabalt mint a diszno, melegedett.....nem volt kellemes a hutes.

Jatekban nem ereztem nagy kulonbsegeket a 4930K(4.5) VS 4770K (4.5) VS 3770K (4.5) es FX-8350 (4.7) processzorok kozott. Persze volt nemi FPS kulonbseg de nem zavaro, de a lenyeg az a kovetkezo:

FX-8350 + Asus Crosshair ROG : 115K HUF
i7-4770K(4790K) + Asus Maximus 7 Formula: 195K
i7-5930K + Asus Maximus Extreme : 308K HUF

(termeszetesen lehet olcsobb alaplapot nezni, de a ROG lapokat vetem alapul)

Tehat a lenyeg az hogy atlag, normal felhasznalonak..azert a plussz 10-25 %-ek FPS-ert megeri plussz 80-200 %-ot kifizetni?
Es meg nem is beszeltunk a 4770K es 4790K-rol, ami mar 4.5 GHz korul szinte huthetetlen.

Es az is igaz hogy a 8350 nem kepes megbirkozni a 290X/780Ti/980 kaliberu kartyakal, ez igaz. De azert jon majd a DirectX 12 es van a Mantle.

De ez mar eleg OFF tema.....kicsit el lehet gondolkodni az ilyesmin.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51088) Bossp válasza Habugi (#51086) üzenetére


Bossp
addikt

Az én lapom viszonylag "friss" az egyik legújabb ha nem a legújabb AM3+-os lap és az egyetlen ami M.2-t is támogat nem igaz hogy ilyet volt pofájuk kihagyni a BIOS-ból eléggé zavar hogy maximális terhelésen majd 1 tized Voltot esik a Fesz! :D Ettől függetlenül már 4,2 Ghz-nél járok alap feszen ^^ 30 perc Prime 95, IBT és 2 óra stressz teszt után Stabil.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51089) Bossp válasza MiklosSaS (#51087) üzenetére


Bossp
addikt

Én azt azért kétlem hogy nem hajtja ki a 8350 ezeket a kártyákat! ;) még a Phenom II X2 @ X4 3,3 GHz-es procim amit egy hónapja sme cseréltem sem találkozott olyan játékkal ami 100 %-ban kihajtaná egy 6950-es kártyával.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51090) Yllgrim válasza Habugi (#51081) üzenetére


Yllgrim
őstag

Volt ott egy Cinebech par napja... Ha erdekel :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#51091) MiklosSaS válasza Bossp (#51089) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos nem nagyon. Szerintem max 780/290 az amivel meg fogjuk ra hogy megbirkozik. De en szemely szerint ha gepet epitenek es csak jatekra kellene meg netre akkor ez volna a legjobb kombo:

FX-8320 + MSI Gaming 970 + MSI Gamint R9-290 = 160K HUF, ujonan boltbol.
Felsokategorias gep ami 2-3 evig siman eleg jatekra, a proceszort meg megrantani 4.5-4.6 GHz-re.....meg igy is majdnem 50K HUF-al olcsobb mint egy intel kombo (4690K+Msi Gaming 5)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51092) Bossp válasza MiklosSaS (#51091) üzenetére


Bossp
addikt

Jövő héten jön egy 7970 Lightning a 6950 helyére és eladom a régi Phenom II-es Configom 80 K-ért. De 1 hónap múlva terveztem vásárolni még 1 db ugyan ilyen 7970-eset (50 K) majd kiderül kihajtja e... Remélem igen ;). így megúszom a full konfig váltást 80 ból két elég erős kártyával CF-ben és egy tuning barát FX-el. Egyébként azzal a 3,5 éves konfiggal még mindig vígan lehet Far Cry 4-ezni High Very High beállítások mellett Full HD-ban.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51093) MiklosSaS válasza Bossp (#51092) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem is volt 7870 CF-em, sajnos a 8350-es nem volt kepes kihajtani rendesen, gondolom a 7970 CF -et eselytelen.

Itt egy teszt a 7870CF + 8350 VS 7870CF + 2600K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51094) Bossp válasza MiklosSaS (#51093) üzenetére


Bossp
addikt

Első körben csak egy jön aztán még meglátom. De enyi pénzért még egy ilyen kártyát kár lenne kihagyni :P

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51095) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ide is belinkelem, a 8350 a negyedig leggyakoribb processzor a FutureMark tesztcsaladban. Ez egesz szep dolog :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51096) Bossp válasza MiklosSaS (#51093) üzenetére


Bossp
addikt

Gyorsan nézegettem pár tesztet. elég erős az a proci ;)
http://www.overclock.net/t/1333027/amd-fx-8350-vs-i5-3570k-delidded-single-gpu-and-crossfire-gpu

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51097) Habugi válasza MiklosSaS (#51093) üzenetére


Habugi
addikt

Mekkora jó! :C

Nem is tudtam, hogy lehet ilyen összehasonlítást csináltatni vele.

Megnézed egyébként 2k11/Firestrikeal is? Csak mert a Vantage a mai napig képes CPU limitet csinálni bármi alá.., szóval a másik kettő valamelyike lehet kicsit reálisabb lenne.

Amúgy az a 8350@4.6 + 7870CF Graphics score?? :F
A 280X 37k-t tud, alapórajelen mentek? Mondjuk úgy is fura lenne.

(#51095) miklosss2012:

Ezt sem gondoltam volna.. :Y

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51098) MiklosSaS válasza Habugi (#51097) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Parancsolj, de telik az ido, mindjart ket eves tesztek.

En inkabb a Vantage-ot hasznalom mert ott nagyjabol kimutatja a skalazodast is tuningban.

8350+7970

8350+ GTX 780

3770K + GTX 780

es a rekord:

4930K + GTX 780 SLi

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#51099) Habugi válasza rappit4 (#50984) üzenetére


Habugi
addikt

Megkésve bár de törve nem..: [link]
Nem egy CPU zabáló játék.. :N , a SA agyonnyomja, terhelésre visszatérve én nem látom hogy annyira silány lenne a szálhasználat. Lehet csak a korai játék állás miatt vagy patchekre vár, de ennél még az FC3 is erősebben terhelte a 8320ast.

Motion Blur, DoF, Fur kikapcsolva, minden más maxon és SMAA (Tree bigyo On, Godray enhanced csak mert ezeket sikeresen lehagytam..) Durván ~10fps-t rá lehet számolni még a softveres felvétel miatt.

A video végére már olyan a hátizsákom mint egy mobil hentes. :DDD

(#51098) miklosss2012:

:R

Kimutatja a skálázódást látványosan mert egy CPU zabáló szörnyeteg, de nézd meg nem lett igazam mert ugyan ezek az arányok vannak Firestrikeban is, ugyan úgy leheletnyivel gyorsabb a 280X a húzott 8320/8350 mellett. Uccsó listáztatott eredményem: [link], CF nyűg lenne-é, csak mert 7870/270X CF az inkább Hawaii szint nem Tahiti?!

Na mindegy, kösz a linkeket, a rekordod az büntet! :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#51100) DudeHUN válasza Habugi (#51099) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Te sem tapasztaltál micro stuttering-et FC4 alatt ugye? Mindenhol panaszkodnak rá, hogy főleg az AMD konfigokat érinti. De én nem vettem észre. Aztán lehet az évek alatt igénytelenebb lett a szemem.

Gamer for Life

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.