Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Terentius válasza Terentius (#22900) üzenetére


Terentius
őstag

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#22902) V/ válasza Terentius (#22900) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra az okra amit választottál ez lesz a válaszuk, tehát várj annyi napot mint amit írtak.

Ennyi idő után a dispute-nál a No tracking information választandó, mert ahol az egyik posta megérkezettnek mutatja mi postánk meg nem ugyanazt látja akkor az igencsak kamu bejegyzésnek tekintendő, sajnos a SG posta csak úgy beírja a megérkezést, ha letelt egy bizonyos nap mennyiség.
Így ha az ő bizonyítékuk lesz elfogadva, akkor nem jól jössz ki a dologból.

Képek nélkül is elhittem amit írtál és meg is értettem. Ilyenkor mindig le kell ellenőrizni, hogy nem-e maradt nem publikus személyes információ a képen.

[ Szerkesztve ]

(#22903) Terentius válasza V/ (#22902) üzenetére


Terentius
őstag

Köszi, megváltoztattam no tracking information-re. A kérdés az, hogy a dispute becsült befejezési idejére 02.07-et írnak, viszont várjak még 10 napot írnak. :F Semmiképp sem szeretném bukni azt a 100$-t. Remélem figyelembe veszik a magyar posta screenshotját is meg a 17track-ét és nem az SG alapján döntenek.
Nem látom,hogy személyes info maradt volna benne, ezért tettem be a képeket.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#22904) Sziszilabi


Sziszilabi
csendes tag

Sziasztok,

Hosszú idő után rendeltem újra az Aliról, s ma figyeltem csak fel, hogy nem 60 napos a szállítási idő, hanem 40. Meg tudná valaki mondani, hogy szállítási időt az eladó határozza meg vagy ez mitől függ?

(#22905) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, Singapore post-tal feladott küldemény (telefontok) 17track szerint már 2018-01-16 15:14 óta
Arrival at Destination Post (Country: HU). Még mindig nem kézbesítették, érdemes reménykednem vagy ezt is lenyúlta a Magyar Posta? (Most írok újra az eladónak, aki szerint akár 15 napot is lehet transitban)
2017.12.04.-én rendeltem, eddig minden ali-s rendelésem 3-4 hét alatt megjött :O
SZERK: most olvasom pár hozzászólással korábban, hogy a Singapore Post simán beírja, hogy megérkezett, még ha nem is igaz. Meglátom, mit ír az eladó...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22906) V/ válasza koncsik (#22905) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nyúlták le, csak még szállítva van.

(#22907) koncsik válasza V/ (#22906) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, akkor várok, gondolom a Singapore Post track nem felel meg a valóságnak...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22908) V/ válasza Sziszilabi (#22904) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási mód határozza meg amit választasz.

[ Szerkesztve ]

(#22909) Sziszilabi válasza V/ (#22908) üzenetére


Sziszilabi
csendes tag

Köszi a választ. :R

(#22910) Peter.70 válasza koncsik (#22905) üzenetére


Peter.70
őstag

Nálam is ez a helyzet

(#22911) Terentius válasza koncsik (#22905) üzenetére


Terentius
őstag

Na nekem meg 12.23. óta írja ezt a Singpost...Kíváncsi leszek aliék mit lépnek az ügyben. :(((

Poco F5 12/256 Gb

(#22912) koncsik válasza Peter.70 (#22910) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

& Terentius is: együttérzek, bár nekem csak 1,98 USD az összértéke.
Most kíváncsiságképpen rendeltem egy másik hasonló árú tokot, másik eladótól, hozzácsaptam China Post Registered Email-t 1,13 USD-ért, nem tudom volt-e értelme... a skót részemnek fáj a több, mint fele akkora szállítási költség, mint az egész cucc (1,88), de hátha jobban sikerül a shipping... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22913) C0d3r válasza koncsik (#22912) üzenetére


C0d3r
addikt

Registered is repülhet hetekig, hónapokig. Sőt, el is tűnhet félúton az úti cél felé.

(#22914) koncsik válasza C0d3r (#22913) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ma is tanultam valamit, köszi :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22915) tomazin válasza V/ (#22902) üzenetére


tomazin
veterán

Hat ezt az adott ember majomsaganak erzem. En is ezt valasztottam ugyanerre a problemara es rendben volt.

(#22916) Terentius válasza tomazin (#22915) üzenetére


Terentius
őstag

Mire célzol?

Poco F5 12/256 Gb

(#22917) V/ válasza Terentius (#22916) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom arra aki elbírálta.
Viszont nekik is meg van adva hogy mit válaszoljanak.
Azt látva, hogy van nyomkövetésiszám meg még idő a védelemből, automatikusan ezt a választ küldte, nem mérlegelte az információt. Másik meg adott esetbe nem így dönt.

Végül is az ok az ebbe a kategóriába tartozik, elsőre én is választottam volna a helyedben. Csak közben a tapasztalat más irányt mutat.

[ Szerkesztve ]

(#22918) Terentius válasza V/ (#22917) üzenetére


Terentius
őstag

Tanácsod alapján megváltoztattam és további screenshotokat mellékeltem különböző tracking oldalakról.

Poco F5 12/256 Gb

(#22919) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget fizetés témában.
Lejárt a bankkártyám amit le is fixáltam anno, hogy ne kelljen minden alkalommal kitölteni a kártya adatokat. Megjött az új kártyám, de sehol nem találom az Aliaxpress-en, a kártya adatok módosításának lehetőségét. Lehet, hogy csak akkor lehet, ha valamit veszek és fizetés előtt módosíthatom? Nem akarok ezzel kísérletezni, mert, úgy emlékszem, ha rányomok a fizetésre, akkor egyből fizet és arra meg nem emlékszem, hogy van e közben egy választási lehetőség. Előre is köszi a segítséget.

(#22920) RBJ


RBJ
addikt

Platinum member ség jár valami előnnyel az alin?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#22921) V/ válasza Fejvadi (#22919) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 10. Gyakran ismételt kérdések, 5.Hogy tudom törölni az eltárolt bankkártya adatokat?

Törlöd és azután ha akarod hozzárendeled az AliPay-hez (ha nem Maestro) vagy majd fizetéskor beírod és megjegyzi.

(#22922) V/ válasza RBJ (#22920) üzenetére


V/
Topikgazda

My AliExpress, Member Center, My rewards és ott látod a linkeken, hogy mi jár ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#22923) azbest válasza V/ (#22921) üzenetére


azbest
félisten

lehet változott az app, vagy kimaradt egy menüpont

2. Az AliExpress mobil appban: (ez törli az Alipayről is)
Belépés után
A bal felső sarok 3 vízszintes vonalat megérinteni,
My account
My Wallet < ezen belül van a többi lépés
My Credit/Debit Cards lejjebb a menüben
az adott kártyánál REMOVE

[ Szerkesztve ]

(#22924) Fejvadi válasza V/ (#22921) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszönet! :R

Elfelejtettem az összefoglalót. :W
Maestro kártyám volt és az új is az.
Próbáltam a Saját AliPay-t, mielőtt írtam volna ide, de úgy nézem, hogy oda nem is vagyok regisztrálva.

(#22925) V/ válasza azbest (#22923) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm hogy szóltál, :R tényleg változott ezzel a My Wallet menüponttal, eddig ez nem így volt. Beírom.

(#22926) Fejvadi válasza V/ (#22921) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mindenképpen kell regisztrálni az AliPayre?
Amikor rámegyek az AliPay-re, küld egy mailt, abban klikk és megnytja újra az AliPay-t, ahol kéri a jelszót, a jelszót újra, meg a biztonsági kérdést és arra a választ. Ebből gondolom, hogy nem vagyok itt regisztrálva, mert ez nekem regisztrálásnak tűnik. Ide belépve kellene törölnöm. Belépési lehetőséget, nem is látok itt.
Akkor ha nem vagyok itt regisztrálva, hova mentette el a kártyám? Nem értem.
Az a baj, hogy Maestro-m van? Registráljak az AliPay-re, hátha ott a kártya?

(#22927) V/ válasza Fejvadi (#22926) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: ha akarod hozzárendeled az AliPay-hez (ha nem Maestro)
Csak Visa és Mastercard mehet oda, fizetni viszont lehet a Maestro-val ahogy eddig is használtad.

(#22928) Fejvadi válasza V/ (#22927) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Oké, értettem amit írtál, de továbbra se tudom a megoldást.
Ami tény:
- Biztosan nincs AliPay account-om.
- Biztosan Maestro kártyát használtam.
- A Maestro van rögzítve valahol, mert emlékszem amikor rákérdezett, hogy szeretném e rögzíteni ezt a kártyát. Azért rögzítettem, mert sokszor előfordult, hogy amikor fizetni akartam, nem engedte a Maestro-val napokig. Mindig arra hivatkozott, hogy a bankom nem elérhető. Ekkor rögzítettem és azóta, ha fizetek, nem kér semmit, csak megköszöni a vásárlást.

Na most, ha nem lehet az AliPay-re Maestro-t rögzíteni és nincs is AliPay-em, de rögzített Maestro-m van, akkor az hol törölhető? Az Aliexp-ben, az account résznél nincs. Mi a megoldás?

(#22929) V/ válasza Fejvadi (#22928) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil app-ban lehet törölni az összes eltárolást, ahogyan leírásban van, értelemszerűen neked a 2. ponttól kezdődik a leírás.
2. Az AliExpress mobil appban: (ez törli az Alipayről is)
Belépés után
A bal felső sarok 3 vízszintes vonalat megérinteni,
My account
My Wallet
My Credit/Debit Cards lejjebb a menüben és
az adott kártyánál REMOVE

Még annyit, hogy a fizetési kliens az mindig az AliPay. Akár az odaregisztrált kártyával, akár a nem regisztrált kártyával fizet valaki.

Ha még ezek után is előszedi, akkor a böngésződben is eltároltad. Onnan mindenképp törölni javaslom a kártyaadatokat.

[ Szerkesztve ]

(#22930) Fejvadi válasza V/ (#22929) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Úgy néz ki fel kell tenni akkor az app.-ot a telóra.

Köszi mindent! :R

(#22931) V/ válasza Fejvadi (#22930) üzenetére


V/
Topikgazda

Megéri, mert ahol ilyet látsz, azt ott olcsóbban megveheted.

Keresel a böngészőben, megtalálod amit meg akarsz venni, ha látod a Get our app to... szöveget akkor a kosárba teszed.
Belépsz az app-ba és onnan fizetve olcsóbban kapod meg.
(Az 1.76 helyett ennél 1.63 volt)
Vannak olyan kuponok is amit csak ott vásárolva tudsz felhasználni.

Az app-ot is használhatod nézegetésre, de kicsi a kijelző :)

[ Szerkesztve ]

(#22932) kuksa90


kuksa90
őstag

Ha már Alipay... regisztrált accountot hogyan lehetne törölni?
(Jelszóemlékeztetőt kértem, erre küld két kérdést, hogy válaszoljak rá... Miből gondolják, hogy ha a jelszót elfelejtettem, akkor a kérdéseikre tudok válaszolni? :F )

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#22934) Fejvadi válasza V/ (#22931) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Miden megoldódott, már vásároltam is az új Maestro-val.

Köszi minden segítséget. :R

(#22935) Terentius válasza V/ (#22902) üzenetére


Terentius
őstag

Így ha az ő bizonyítékuk lesz elfogadva, akkor nem jól jössz ki a dologból.

Na az be*****a! Az SG oldalán is, sőt a 17 track-en is csak az áll, hogy arrival at destination post, ergo nem írják, hogy kézbesítés regisztrálva. Tegnap telt le a 60 nap a feladástól számítva. A proposal-t kiegészítettem azzal, hogy arra kérem az alit, amint lejár az extended buyer protection lesz szíves full refundot adni, mert már így is az eladó által vállalt 60 napos on-time delivery időn túl vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#22936) ledger


ledger
tag

Sziasztok!
Először vásároltam az aliexpressen.
17-én indult a vásárlás, 24-én jött az email, hogy a célországban a csomag, örültem is nem gondoltam, hogy ilyen flottul megy a dolog. DE azóta ugyan ott tartunk. Csomag még nem érkezett meg.
Ám lehet csak én vagyok türelmetlen de azt hittem ha már Mo. van akkor másnap esetleg két nap és itt is van ehhez képest több ideje van Magyaro.-on mint a csomagolás, feladás, szállítás, összességében. Ez Normális? Várjak csak, vagy van valami teendő?itt tart a dolog

[ Szerkesztve ]

(#22937) V/ válasza ledger (#22936) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel lehagytad a nyomkövetési számot-az is elég lett volna- arra tippelek, hogy nem igazi számod van, vagy te is egy SG végződésűt kaptál, így az hogy a repülőgép megérkezett (Airline arrived) nem jelent semmit.
Nálunk a Posta a küldeményeket könyveli, nem a repülőgépeket.
A mi Postánk nyomkövetése mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#22938) Peter.70 válasza ledger (#22936) üzenetére


Peter.70
őstag

Sokan járunk ugyanebben a cipőben

(#22939) ledger válasza V/ (#22937) üzenetére


ledger
tag

TRACKING NUMBER : RB453718050SG.

Ez a nyomkövetési szám igaz?Én ezzel sem vagyok okosabb.
amúgy $6.25 két teló tok. Összefoglalóba olvastam, hogy 6000 Ft-ig vám mentes elvileg akkor ott nem depoztatják ugye?
Magyar Posta

Akkor mégse érkezett meg? Miért van 2X elküldve a célországba?

[ Szerkesztve ]

(#22940) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A Livolo cuccokra van valami megoldás az Alin?
Valami olyasmi mint a Banggoodon?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#22941) V/ válasza atyca (#22940) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen megoldásra gondolsz? Megveszem amilyen szállítással kifizetem azzal elküldik, megjön.
Mobil app-ban olcsóbb meg lehet hogy van kupon az eladónál.
Viszont az AliExpress hivatalos üzletükben magyarok "ki tiltva", Can not deliver to Hungary

(#22942) V/ válasza ledger (#22939) üzenetére


V/
Topikgazda

Két bejegyzés ugyanarra, nem kétszer küldve, sg posta és a magyar posta bejegyzése.
Ha egy kicsit visszaolvasol, pont mostanában vettük észre, hogy a szingapúri postával küldött küldeményeknél könyvelési problémák vannak.

(#22943) ledger válasza V/ (#22942) üzenetére


ledger
tag

Köszönöm az infókat, ezek szerint teendőm nincs, akkor várok türelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#22944) atyca válasza V/ (#22941) üzenetére


atyca
senior tag

Telefonos Chrome böngészőben, bekapcsolt adatforgalom csökkentés mellett (csak androidon) a Banggood oldalán a kosárba rakható a termék.
Onnan pedig akár asztali gépről is megvehető.
Eddig így vásároltam, de most nincs az a konnektor, ami kéne.
Sajnos az Alin nem megy ez a trükk, itthon pedig dupla annyiba kerül.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#22945) azbest válasza ledger (#22939) üzenetére


azbest
félisten

amikor ugyanazt a sort látod több időpontban, az csak azt jelenti, hogy a magyar rendszerben ugyanaz a szöveg van hozzárendelve több különböző állapothoz. Ezért érdemes küldő és fogadó oldalon is megnézni. A cn posta esetén a kínai oldal sokkal részletesebb például, mint a magyar.

sg post [link]
24/01/2018
Arrival at Destination Post (Country: HU)
21/01/2018
Despatched to overseas (Country code: HU)

Lehet már a reptéren várja, hogy feldolgozásra kerüljön. Ez is eltarthat akár 1-2 hétig is.

[ Szerkesztve ]

(#22946) ledger válasza azbest (#22945) üzenetére


ledger
tag

Köszönöm a segítséget , még nagyon kezdő vagyok itt.

(#22947) V/ válasza atyca (#22944) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt jobb a trükk. Mert fordítva célszerű.
Keresel a böngészőben, megtalálod amit meg akarsz venni, ha látod a Get our app to... szöveget akkor a kosárba teszed.
Belépsz az app-ba és onnan fizetve olcsóbban kapod meg.
(Az 1.76 helyett ennél 1.63 volt)

IDe itt is működik amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#22948) Peter.70 válasza V/ (#22942) üzenetére


Peter.70
őstag

Tehát ha sg posta adta fel a csomagom, akkor abban se lehetek biztos, hogy egyáltalán megérkezik?

(#22949) V/ válasza Peter.70 (#22948) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen erre utaltam. Megszoktak jönni, csak nem akkor amikor azt látod, hogy megérkezett ide Magyarországra.
Ezen az oldalon nézd meg.
Ez egy már megérkezett és átvett küldemény RB390177846SG (ez nem 8 napig volt a Nemzetközi kicserélő központba) és ez is RB273026619SG
Jönnek ezek is csak néha lassú.

(#22950) Peter.70 válasza V/ (#22949) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez nekem azt írja hogy:

21.01.2018 19:51
Érkezés a nemzetközi átvételi helyre
Hungary

Már egy hete

Viszont a posta.hu-n még csak azt látom, hogy feladva a cél országba

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.