Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) dethroner válasza liksoft (#9650) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi. Kivettem a HDD keretet és abból kicsúszott, láttam hogy elindult lefelé és szeritnem a kezemmel valamennyire tudtam csökkenteni az ütődést, de a 10 cm megvolt így is sajnos. Semmi remény hogy én itthon valamiféle netről letöltött programmal valahogy működésre bírjam? Akár csak kimenteni róla az adatot? Ha szakemberhez fordulnék más lehetőség híján az mennyibe fájna? Olyan adat nincs rajta ami pénzbeli veszteséget jelent, nagyrészt zenék és az elmúlt 10 év koncertreken, fesztiválokon készített fotóim. Szóval leginkább az emlékek vesznek el. Meg hát van rajta néhány izé, khm, :B olyan fotó is, amit nem publikus célra készítettünk. Ezért ha más segítségét venném igénybe a mentésre, akkor is mindenképp csak úgy, hogy viszem és hozom, nem hagyom ott egy perce se :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9652) dethroner


dethroner
veterán

Most amikor bekapcsolatm és bementem a lemezkezelőbe, egy ablak bukkant fel, hogy mielőtt a logikai lemezkezelő használni tudná ezt a lemezt, inicializálni kell. És ki van jelölve ez a HDD. Nem indítottam el, de ez azért reményre adhat okot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9653) liksoft válasza dethroner (#9652) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán. Nem vagyok jós. De írni tilos rá. Adatmentő programmal próbálkozz, de jóval. Esetleg szimuláld le másik drive-on a használatát.

Olyan adatmentéses céget nem találsz a földön, aki beenged esetleg a tiszta terébe. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9654) dethroner válasza liksoft (#9653) üzenetére


dethroner
veterán

Légyszi vezess végig ezen az úton. Soha nem volt még ilyenben részem szerencsére, és most nagyon nem tudom milyen programmal, hogyan is kellene csinálnom. Egy sörrel meg tudnám honorálni, ha sikerül :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9655) King Unique válasza dethroner (#9648) üzenetére


King Unique
titán

Miért a Windows helyreállítási partíciójáról akarsz menteni? :D
A megfelelő lemezt kellene kiválasztani, már ha kilistázza egyáltalán a Recuva az UUID / GUID alapján. Az azonosítót pedig többféleképpen is meg lehet nézni Windowson, egyik módszer pl. parancssorban. Bár ha esetedben inicializálatlan, akkor az más, úgy lehet a Recuva ki sem listázza, vagyis más programot kell keresni.

Egyébként mi van a másik programmal? Azt írtad nemrég a MiniTool szoftvere talált a merevlemezen adatokat és azzal elkezdted a szkennelést. A Recuva csak azért volt említve, mert full ingyenes, nem azért, mert a legjobb és leghatékonyabb ilyen célra. Plusz esetedben az világosan látszik, hogy nem teljesem zombi a HDD, ha ezen és ezen hsz-ed alapján megjelenik és kezeli a HDS, valamint a Windows lemezkezelője, megvan a valós tárolókapacitása, + állítólag a MiniTool adatmentő szoftvere tudta szkennelni is.

[ Szerkesztve ]

(#9656) liksoft válasza dethroner (#9654) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha nem haragszol, én inkább szervizes kollégának adnálak át. Ugyanis én adatmentéssel foglalkozom, és nekem első a drive gyári adatainak mentése, majd a fejek külön-külön vizsgálata működésük minőségére, és csak ezután döntöm el, hogyan tovább. Hiszen nálam a legelső, hogy másolat készül a drive-ról (fizikai, szektor-szektor szintű), és utána erről dolgozom a logikai mentésnél. Vagyis a bevett gyakorlatom már az első lépcsőnél megbukott, hiszen ehhez speciális eszköz kell, ami csak adatmentéses cégeknél szokott lenni.

Erre a feltételezhető mechanikai sérülés miatt van szükség, hiszen simán lehet, hogy az egyik fej meghalt, attól még a Samu be szokott jelentkezni. Számomra a Te mentésed nem egyszerűen software-es, így rögtön olyan eszközhöz nyúlok ami Neked sajnos tuti nincs.

Egyébként a Get Data Back megfelelő változata valószínűleg tud segíteni, ha nem romlik a drive állapota közben. Ha igen, akkor az várhatóan gyors lesz, akár pár perc is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9657) dethroner válasza King Unique (#9655) üzenetére


dethroner
veterán

Nem arról akartam menteni, de valahová tenni kellett a kurzort :)
A Minitool PDR kb 15%-ot nézett át, jó sok idő alatt, amikor gondoltam megnézem már, mi az a sok tízezer fájl amit talált. Menteni max 2GB-ot lehet vele, gondolom fizetősben korlátlan. Nem az én mappa szerkezetem és mappa és fájl neveim voltak, ezért csak találomra kiválasztottam pár fényképet és rövid videót. Mentésre kijelöltem a másik HDD-t. Ott voltak a kijelölt mappában, de semmit nem lehett megnyitni. Vagy kamu, vagy valami nem úgy működött ahogy vártam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9658) liksoft válasza dethroner (#9657) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Titkosítás nem volt rajta biztonsági okokból? ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9659) dethroner válasza liksoft (#9656) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm, picit jobb hírre vártam azért :(( Get Data Back használatáról valami infót találok valamerre?
Nem volt titkosítva :N

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9660) King Unique válasza dethroner (#9657) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis akkor lehetett vele szkennelni a HDD-t és menteni róla. Ahhoz, hogy minden fájlt megtaláljon és eredményesen vissza tudjon állítani a program, nyilván az is kell, hogy rendben lefusson a keresés, abból is lehetőleg a mélykeresés. Viszont ha közben meg lett szakítva, akkor annyira nem meglepő az eredmény. De van, hogy alapból hibás lesz a lementett fájlok egy része, ez is benne van a pakliban. Aztán előfordulhat olyan is, hogy korábban törölt fájlokat és mappákat is kilistáz a program, de ez beállítás kérdése is lehet. Arról pedig már volt szó előzőleg, hogy a jobb adatmentő programok rendszerint mind fizetősek, a demó verzióik max. 1-2 GB-ot engednek menteni. De ha van reális esély az eredményes otthoni mentésre, akkor még mindig jóval olcsóbb egy ilyen program, mint a másik megoldás. Persze nyilván az utóbbi a biztosabb és a szakszerűbb, csak akkor fixen el kellene dönteni, hogy számodra megérnek-e annyit azok az adatok, vagy sem, vagy esetleg megpróbálod az előbbit, vagy hagyod a fenébe az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#9661) dethroner válasza King Unique (#9660) üzenetére


dethroner
veterán

Hát 100K összeget biztosan nem ér meg :( Most megnézném a liksoft által javasolt Get Data Back programot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9662) liksoft válasza dethroner (#9661) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Ha jól látom, 79$. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9663) dethroner válasza liksoft (#9662) üzenetére


dethroner
veterán

Telepítettem, elindítom és amikor kijelölöm melyik meghajtóról akarok mentést csinálni, ezt dobja. Ilyenkor mit csináljak?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9664) King Unique válasza dethroner (#9661) üzenetére


King Unique
titán

A GetDataBack Pro mondhatni az egyik etalon, általánosan javasolt, vagyis egy próbát mindenképpen megér. Meg az kapásból a magát a fizikai lemezt listázza ki, nem kell meglévő / elveszett partíciók kiválasztásával babrálni. De annak a demo változata csak keresni és lemezképet készíteni enged, menteni egyáltalán nem. Amúgy az árlista alapján 79$, vagyis ~ 22k. Plusz még érdemes az itteni promós topikba is benézni, ott nemrég volt egy adatmentő programnak ingyenes promója, ami teljes értékű, vagyis lehet vele menteni. De ezt pont nem ismerem, igaz manapság már egyre több van ilyenekből, pláne Windowsra, mert desktopon eleve annak a legjobb a szoftveres támogatottsága.

Vagy továbblépsz, vagy megszakítod, mást nem tudsz. Ha érdekel tud-e vele mit kezdeni, akkor nyilván az előbbi. Meg ugye nálad a HDS szerint az 1 db gyenge szektor mellett adatkapcsolati hibák is voltak, amiről nem derült ki rendeződött-e. A régi NTFS verzió helyett meg lehetne akár a Pro (Simple) változatot is használni, sőt manapság eleve inkább az utóbbi fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#9665) dethroner válasza King Unique (#9664) üzenetére


dethroner
veterán

Elindult az átnézés. Sokáig ezt az ismeretlen hibát mutatta amíg eljutott kb 60000 szektorig. Utána nagyon begyorsult és most már folyamatosan error 433 van mindenben. De most gyorsan fut, 10% átnézve.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9666) Doky586 válasza dethroner (#9665) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem keress egy adatmentő céget mielőbb, több is van.
Ha kis probléma van a lemezzel (amit otthon is le tudnál menteni megfelelő hozzáértéssel) akkor kis pénzbe kerül, ha nagy gond van az pedig nagy pénzbe.
Tudtommal előre megmondják hogy mennyibe fog kerülni. Utána dönthetsz kellenek-e.

Minden saját próbálkozásod csökkenti az esélyét annak hogy a prifi visszaszerezze az adataid..

(#9667) dethroner válasza King Unique (#9664) üzenetére


dethroner
veterán

Gondolom ez nem sok jót jelent

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9668) King Unique válasza dethroner (#9667) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem, ezek szerint a régi GDB hozzá se szagol. Viszont ilyenkor kérdés, hogy ha nemrég a MiniTool szoftvere állítólag még talált rajta fájlokat és tudott róla menteni, akkor időközben a lemez állapota romlott annyit és most azért nem megy, vagy csak a régi GDB nem boldogul vele. Az utóbbi sem teljesen elképzelhetetlen, ebben a topikban is volt már példa arra, hogy egyeseknél a GDB nem vált be, ellenben más adatmentő program (pl. EaseUS) igen. A fájlrendszer csak nem lehet gond, mert gondolom eleve NTFS volt rajta, nem pedig pl. exFAT, hogy az utóbbi miatt legyen sikertelen a keresés.

Ez esetben alapvetően 2 választásod marad:

A) Megpróbálod az otthoni mentést másik adatmentő szoftverrel (pl. MiniTool Power Data Recovery, EaseUS Data Recovery, GetDataBack Pro), hátha az megtalálja és le tudja róla menteni a fájlokat.

B) Elviszed adatmentéses céghez a HDD-t és szakemberre bízod a mentést.

Azt gondolom nem kell mondani, hogy nyilván az utóbbi a biztosabb és a szakszerűbb megoldás. Már csak az a kérdés - amiről már volt szó - , hogy ez, illetve az adatok számodra megérnek-e anyagilag annyit, vagy nem és helyette mindenképpen inkább otthoni mentéssel szeretnéd valahogyan megoldani. Illetve az utóbbinál akár azt is bevállalva, hogy nem feltétlen lesz sikeres a mentés, valamint az otthoni nyúzás miatt egy esetleges későbbi, profi mentés esélye is csökkenhet. Ha ezeket eldöntöd, akkor tudni fogod, mi a teendő. :)

[ Szerkesztve ]

(#9669) dethroner válasza King Unique (#9668) üzenetére


dethroner
veterán

Ez a régebbi verzió legalább látta a sérült meghajtót, még ha érdemben nem is csinál vele semmit. Az 5.01 simple meg egyszerűen nem is látja, csak a működő 2 drive-ot. Hogy tűnik el egy fájlrendszer? Mert ha az ütődéstől romlik el, akkor most kerregni, zörögnie kéne, nem? De semmi hangja, csendsen duruzsol mint eddig az elmúlt majd 10 évben. Amikor telepítéskor a win rákérdeztett a helyre, ugye mutatja a lemezek kihasználtáságát. Már akkor furcsa volt hogy ezt üresnek mutatja.
Minitool-ról csak annyit tudok mondani, hogy több mint 100 GB átfésülése után mutatta a saját fa struktúráját, és abban voltak mindenféle fájlok szerinte, de egy olyan mappa vagy fájl nevet se láttam, ami ismerős lett volna. Meglehet kamu volt az egész, arra próbált rávenni hogy vegyem meg a programot. De ha lesz kis időm, újra ráengedem hogy lássam, most is talál-e valamit. Most még adtam egy esélyt a mélyvizsgálatra a Recuvanak, hátha. Jelenlegi szakaszból van még vissza 2 óra, bár lassan 2 órája is ennyit írt, azóta 43% a mostani szakasz, várok.Pár ezer db fénykép igen fájni fog ha elvész, meg a pár száz album ami szépen letöltve, konvertálva sokszáz óra munkával, de nem adok akkor se 100 ezer pénzt a visszaállításért. Ezentúl sokkal figyelmesebb leszek, és valószínű tartani fogok mentést az adatokról.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9670) King Unique válasza dethroner (#9669) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az 5.50 Pro verzióra céloztam, az most az aktuális, illetve a korábbi Simple már megszűnt. Másrészt, ha a HDS-ben és a Windows lemezkezelőjében továbbra is megjelenik a HDD valós kapacitással, akkor normál esetben nyilván a GDB Simple és Pro is kilistázza. Ha nálad az utóbbinál állítólag egyáltalán nem, akkor kérdéses, hogy az előbbi helyeken megjelenik-e, meg felismeri-e egyáltalán még a Windows. Továbbá a korábban említett és a HDS által is detektált adatkapcsolati problémák szintén, vagyis hogy SATA-n a fizikai csatlakozás, adatkábel stb. biztosan rendben van-e.
Ha a MiniTool nem tud róla menteni, egyáltalán nem talál fájlokat, akkor nyilván azt fogja írni a keresésnél. Ellenben ha esetedben talált, akkor volt mit menteni. Olyan viszont előfordulhat, hogy az eredeti mappastruktúra és fájlnevek nem feltétlen maradnak meg, valamint programtól és problémától is függően pl. tartalom, kiterjesztés szerint lesznek kategorizálva a fájlok annak megfelelő mappastruktúrába rendezve.
A Recuva esetében kérdéses volt, hogy egyáltalán kilistázza-e a HDD-t, most meg állítólag már keres rajta. Remélem jó lemezen futtatod, nem egy másikon. :) Ha fizetős program nem opció, akkor marad ez, vagy esetleg egy másik, nemrég említett megoldás.

Ha jól veszem ki a leírtakból, akkor az adatmentéses cég most nem opció számodra. Ez esetben akkor max. az otthoni próbálkozás marad, de annak a kimenetele itt most eleve kérdéses és korántsem biztos, hogy sikerül lementeni az adatokat. De egyébként meg lehet érteni ezt is, mert valóban nem olcsó a profi adatmentés. Bár egy bevizsgálást és árajánlatot lehet megért volna a dolog, akár pl. náluk megejtve, innen a fórumról. Meg persze ilyenkor szokták mondani, hogy a fontos adatok minden pénzt megérnek, el kell dönteni mennyire fontosak, stb. De ezek szerint akkor döntöttél.
A biztonsági másolatok készítése meg nyilván alap lett volna, pláne ha a most leírtak alapján nehezen pótolható adatokról van szó. Erre amúgy a jelen topik 1. hozzászólása is felhívja a figyelmet. De remélhetőleg legközelebb majd jobban odafigyelsz erre és akkor nem lesz ilyen gond, max. a tönkrement HDD-t kell kicserélni, ami jó esetben a garancia keretében megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#9671) dethroner válasza King Unique (#9670) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hiszem most már elengedem ezt az adatmentés dolgot. Végigment a mélyszkenelés a Recuva alatt, ment vagy 4 órát, és a vége az lett, hogy a két jó meghajtó dolgait rendben találta és zöld színnel jelölte, a lényeges részt meg pirossal, helyreállíthatatlannak jelölve. Már a HDS se látja a nevét, méretét, eddig legalább jeölte és mutatta a hő és egyéb dolgait. Már semmi, csak egy szürke rész van a helyén egy kérdőjellel. Minitool se látja, ennyi volt :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9672) dethroner válasza dethroner (#9671) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy ne verjem bele most már :(( Kikapcsolatm a gépet és a zápot is, lehúztam majd visszadugtam a sata kábelt a vinyóra és újra látja a HDS. Igaz, most már jóval gyengébb kondícióban van

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9673) dethroner válasza dethroner (#9672) üzenetére


dethroner
veterán

Végleg pontot akartam tenni a végére, megnyomtam a lemezkezelőben az inicializálását a lemeznek, de Adathiba crc ablak jött. Gondolom itt a vége, le is húzhatom végleg a kábeleket róla :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9674) liksoft válasza dethroner (#9673) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A fizikai másolat készítését nem véletlenül írtam. Egy ilyen drive esetében a folyamatos romlásra fel lehet készülni. Ilyenkor a másolat viszont nyúzható marad, mert hibátlan. ;) Sőt, a másolat készítését is a hiba függvényében kell elkészíteni, hogy a felület legnagyobb része legyen meg a további munkához. Ha ezt csak alkatrész cseréjével lehet megoldani, akkor egy adatmentéses cégnél ott a donor (legtöbbször, persze lehet, be kell szerezni), a szerszámok, a gyakorlat, a tiszta tér, stb.... ;)

Ja, és 10 dolcsi miatt nem célszerű sokadszorra nyúzni esetleg nem megfelelő programmal a delikvenst. :B

Ezeket nem szemrehányásként írom, mert ilyenen még profi is átesett mikor tanulta a szakmát! Ezek tények, és legyen itt tanulságként. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9675) dethroner válasza liksoft (#9674) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm a hozzászólást, de nekem sajnos ez teljesen szakmai :) Annyit értettem meg belőle hogy 10 dolcsi :)) Most ez azt jelenti hogy ennyiért le lehet menteni, vagy mi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9676) liksoft válasza dethroner (#9675) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A linkelt Pro és a használt NTFS változat között ennyi az árbeli különbség. Ez az összeg azért van, mert a drágább nem csak az NTFS-t tudja. Amennyiben meg nem vagy szakmabeli, az adatmentő programnak ez a plusz tudása sok esetben "aranyat érhet". Főleg, ha nem is NTFS volt esetleg rajta, ahogy ezt más kérdezte is. :B

Részemről ezt a mentést zártam. A mentést meg Te. Ha van bármi újabb fejlemény az érdekel, de a múltat hagyjuk. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9677) dethroner válasza liksoft (#9676) üzenetére


dethroner
veterán

Leszedtem a Pro változatot is, végigfutott és közben ugyanúgy dobálta az error kódot mint a másik. És a végén ugyanúgy azt írta hogy nem talál semmiféle fájlrendszert. Nemcsak NTFS hanem semmi mást se. És természetesen NTFS volt a vinyó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9678) Doky586 válasza dethroner (#9677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért írtam neked: Minden saját próbálkozásod csökkenti az esélyét annak hogy egy profi visszaszerezze az adataidat..

Akkor még csak 10eFt lett volna, de mostmár félmillióért se sikerülne..

(#9679) liksoft válasza dethroner (#9677) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy utolsó gondolat.
Ha a drive olvasása korrekt, és NTFS volt rajta, akkor csak abban az esetben nem működnek a programok, ha titkosítás volt rajta. Akár vírus, akár Bitlocker vagy hasonló.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9680) dethroner válasza Doky586 (#9678) üzenetére


dethroner
veterán

Az utolsó mondatot magyarázd el, mert nem tudom mire gondolsz.

(#9679) liksoft Én nem raktam rá titkosítást. Ez egy adatlemez volt, fényképekkel amiket én készítettem és zenékkel, amiket letöltöttem egy másik lemezre és onnan konvertáltam erre át. Meg pár régebbi film. Azt se tudom hogyan kell titkosítani és hogy ez mit jelent egy HDD esetében :B

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9681) DPD


DPD
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok guru és azt sem tudom, hogy jó helyen járok-e, de kérlek segítsetek, ha tudtok.

A gépemen volt egy Free Hide Folder nevű alkalmazással "védett" mappa, amit rendszeresen használtam.
Jelszóval megnyitottam, majd bezártam, minden működött éveken keresztül.

Ma reggel azonban nem tudtam belépni a jelszó megadásával. Új jelszó megadását kérte kétszer, majd amikor beengedett a mappa feloldási ablakba, ott nem találtam semmit. Az Intézőn keresztül se látszik a rejtett mappa.

Valószínűleg elkövettem egy hibát (már a program használata is az volt, ahogy nézem), mert letöröltem, majd újratelepítettem a mappát ugyanazzal a jelszóval. Semmi.

Az első kérdésem, hogy hogyan lehetne láthatóvá tenni a mappát?
A másik, hogy adathalászat történhetett-e?

Köszönöm szépen!

(#9682) liksoft válasza DPD (#9681) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ezt a programot nem ismerem, így csak általánosságban tudok beszélni.
Egy korrekt titkosító program a jelszóhoz generál egy random kulcsot. Ha ez megsérül, akkor nem nyitható a védett terület. Az új de ugyanolyan könyvtár létrehozásával feltételezhetően új kulcs készült, amivel tuti nem nyitható a régi terület (pláne ha azonos nevű, mert akkor ha azonos helyre került, felül is sikerült írni). Ha "mindent ugyanoda" tettél, akkor a program az új kulccsal a régit akár nyakon is vághatta a felületen, innen meg ebben az esetben semmi esély a visszalépésre.

Nekem ez nagyon "tanulópénzes" esetnek tűnik a leírásod alapján.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9683) DPD válasza liksoft (#9682) üzenetére


DPD
csendes tag

Új rejtett mappát nem tudtam létrehozni, a régit se tudtam újra elrejteni, amivel felülírtam volna az állományt, mert nem is láttam (most sem látom) magát a mappát a kezelőpanelen, amit korábban elrejtettem. Nem ajánlja fel, hogy oldjam fel (unhide) és nem találom, hogy elrejtsem (hide).

Újratelepítés után is ugyanazzal a jelszóval próbálkoztam, de a program menüjében ugyanúgy nem jelent és most sem jelenik meg az elrejtett mappa és nem kérdez rá, hogy fel akarom-e nyitni.

Ezek szerint a rejtett mappa és az adat ott van a C: meghajtón a mappában, amit most üresnek látok, és nem is fogok hozzáférni soha?

A support egyelőre csak annyit írt, hogy lépésről-lépésre írjam le mit csináltam.

És nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat! :-)

(#9684) Doky586 válasza DPD (#9681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy tipp: ezek a 'rejtő' programok általában csak azon OS elől rejtik el a dolgokat amire telepítve lettek. Ha pl live linux vagy winPE vel bootolsz be akkor jó eséllyel megtalálod a filejaidat valami fura nevű könyvtárban..
(ámbár a konkrét programot én sem ismerem)

(#9685) DPD válasza Doky586 (#9684) üzenetére


DPD
csendes tag

Köszi! Akkor most egy (újabb?) dilettáns kérdés:
Fel tudok telepíteni a windows10 mellé egy Linuxot? És akkor hogy történik a bootolás? Bekapcsolás után rákérdez, hogy melyik oprendszert választom?

(#9686) liksoft válasza DPD (#9683) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Akkor egy apró kérdés csak. Nem létezik, hogy egy fle-ba teszi be a titkosított mappát a program? Ha igen, ez nem lett véletlenül törölve?

Ahogy olvasom a program leírását, valószínűleg rossz kérdést tettem fel. Ez a program inkább új attributumot adhat hozzá a rejtett (titkosított) adatokhoz, amihez az OS csak ennek a programnak a jóváhagyásával nyúlhat. A nagy kérdés, van-e titkosítás rajta. Ha nincs, akár egy GDB is segíthet. De ez csak egy tipp, és csak átfutott programleírás alapján. "Sacc/kb....)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9687) Doky586 válasza DPD (#9685) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell telepíteni. CD vagy Pendrivera másolni a letöltött live rendszert és arról bootolni.

(#9688) liksoft válasza DPD (#9685) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mentendő drive-ra TILOS bármit írni, telepíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9689) DPD


DPD
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, délután kiderül megoldódik-e a problémám!

(#9690) King Unique válasza DPD (#9681) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ez egy spéci program és nem teljesen ismert a pontos működése, ezért célszerűbb lenne elsődlegesen a készítőjénél érdeklődni, velük felvenni a kapcsolatot, hogy ilyenkor mi van. Ugyanis egyrészt ha csak valami bug, vagy könnyen helyrehozható, akkor arra a megoldást nyilván ők inkább fogják tudni. Másrészt ha úgy letitkosította, olyan szinten zárolta a program a mappát, a benne lévő fájlokat, hogy csak azzal lehet hozzáférni, akkor zárolt állapotban nem fog vele tudni mit kezdeni egy általános adatmentő program, ahogyan pl. egy Linux Live rendszer sem. Az utóbbi amúgy pl. a Windows EFS titkosítását sem kezeli, ahogyan a BitLockert szintén nem, vagy max. csak külső programmal.

Egyébként meg ott van Windowsra a BitLocker, vagy a VeraCrypt, ha komolyabb megoldás kell. Az utóbbival lehet titkosított konténerfájlt is létrehozni, nem feltétlen csak partíciót / lemezt. Viszont legyen szó akármilyen titkosításról is, az nyilván itt is alap, hogy a fontos adatokról eleve máshol is legyenek biztonsági másolatok. Már csak azért is, mert ha elszáll a titkosítás és nincs mentés, akkor az ez esetben pláne problémás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9691) kriisz01


kriisz01
csendes tag

Sziasztok!
A gépemben kicseréltem a belső HDD-t egy SSD-re, majd a HDD-t egy külső rack-be tettem bele. Miután a rack-et csatlakoztatom a géphez, sajnos nem ismeri fel a Windows. Csak a lemezkezelőben jelenik meg dinamikus (érvénytelen) MBR meghajtóként. Nem nagyon ismerem ki magam a témában, így az lenne a kérdésem, hogyan tudnék hozzáférni az adatokhoz? Illetve, ha ez megtörtént akkor hogyan érdemes a meghajtót formatálni, ha a jövőben külső meghajtóként szeretném használni?

Előre is köszönöm!
Üdv, Krisz

(#9692) liksoft válasza kriisz01 (#9691) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Olvass utána a dinamikus lemezeknek, van hozzá egy "jó barát" a böngészőn keresztül.
Addig is: [link]

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9693) King Unique válasza kriisz01 (#9691) üzenetére


King Unique
titán

A Windows USB-n nem kezeli a dinamikus lemezeket, ezért érvénytelen a lemezkezelőben. Vagyis ha hozzá akarsz férni a HDD-n lévő adatokhoz, akkor tedd vissza a gépbe és SATA-n csatlakoztasd. USB-n csatlakoztatva csak alaplemezként fogod tudni használni, de akkor ahhoz törölni kell, majd újra kell particionálni, ami viszont destruktív művelet, a rajta lévő adatok törlésével jár. Azt meg gondolom nem akarod, ezért először le kellene menteni az adatokat SATA-n.

Legközelebb pedig inkább kerülni kellene a dinamikus lemez használatát, ha nem tudod pontosan mire való és nem célirányosan (tükrözés, ill. RAID) állítottad át olyanra. Alapesetben mind rendszerlemeznek, mind adattárnak jó az alaplemez.

[ Szerkesztve ]

(#9694) liksoft válasza King Unique (#9693) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszönöm, ezt nem is tudtam. (Soha nem próbáltam.) :B
Számomra mindegy milyen csatolású. Bár régen (DOS) sem értettem a kódlapok különbözősége miatt nem képes 1-1 file-t megnyitni. Azon kívül, hogy felesleges filter van a névben. Úgy hívják? Akkor úgy hívják. Oszt annyi.
Elnézést a kérdezőtől, rossz választ adtam Neki. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9695) King Unique válasza liksoft (#9694) üzenetére


King Unique
titán

Ha idegen lemez, akkor lehet importálni, ha érvénytelen, akkor viszont vélhetően az USB-s csatlakozás a gond, ha már külső rack. Most kivételesen lehet, de általában eleve az ellenkezője jellemzőbb és nem véletlenül te vagy itt a TG. :) :R

(#9696) liksoft válasza King Unique (#9695) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hopp, csak egy tipp, hátha az AF és szektorméret kavar be Nála. Persze ha igen, akkor is csak a gépbe rakása a HDD-nek lesz a jó megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9697) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
90 nap után megdöglött egy 2 tb-s 2,5" merevlemezem, sentinel szerint 5% kondíció maradt, van remény, hogy a rajta lévő adatokat ár tudom másolni egy másik hdd-re?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9698) liksoft válasza milkabrams (#9697) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Háj!

Az elkövetkezendő 90 napban 50%-os. Vagy igen, vagy nem.

:B Elnézést, magas labda volt. :B

A hiba ismerete nélkül még jósolni sem lehet, és azt is jó lenne tudni, milyen drive, milyen környezetben, és milyen felhasználás mellett. Egy biztos, ha van rá esély, akkor az csak stabil, zajmentes hűtött környezetben, amit klímás szobában csak asztali számítógép tud biztosítani. Persze ha van rajta TPM biztonsági beállítás (üzleti laptopok védelmi hw modulja) akkor marad az eredeti helyén lévő próbálkozás. Ebben az esetben is kíméletes módon, tehát OS ne innen induljon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9699) *Ropi* válasza liksoft (#9698) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, erre a nostradamus.com-on lenne érdemes ennyi infó alapján fogadni. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9700) milkabrams válasza liksoft (#9698) üzenetére


milkabrams
őstag

Egy seagate laptop hdd, os nen innen fut.
Csak simán átmásolom az adatokat egy másik hdd-re, vagy van valami trükkje?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.