Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) Darkylmx


Darkylmx
tag

Szia.
1TB-os samsung SATA-s 3.5" hdd.
A gép 32MB-ot lát belőle. Gondolom az a cash, mert annyi van rajta.
Menet közben lett a géphez csatlakoztatva. Van esély, hogy újra működjön, vagy az adatok lementésére?

(#9752) liksoft válasza Darkylmx (#9751) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Ez a drive volt már ezen az alaplapon? Ugyanis régen volt egy BIOS hiba (talán Gigabyte) alaplapnál, ahol a HDD méretét visszalimitálta a BIOS.
Most nem tudom melyik program képes visszaállítani, szerintem a Hiren's boot CD-n lehet ilyen. A kulcsszó a "MAXLBA" ezzel lehet visszaállítani a drive méretét. A drive-nak van egy fizikai mérete, ami visszalimitálható. Akár 32MB-ra is.
Ha nem ez a gond, akkor is lehet még további esély, de elsőnek ezt kéne ellenőrizni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9753) Darkylmx válasza liksoft (#9752) üzenetére


Darkylmx
tag

Szia.
Köszönöm, gyors voltál.
Ha jól emlékszem tényleg gigabyte alaplap volt. Lga775-ös foglalattal.
Típust nem tudnék mondani.
Utánanézek amit írtál.
Az adatok megmaradnak ha ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#9754) liksoft válasza Darkylmx (#9753) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ez csak egy limit beállítása, a területre nincs hatással. Ha viszont az OS valamiért "belenyúlt", az már más helyzet. Ilyenkor jöhet jól egy adatmentő program. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9755) Darkylmx válasza liksoft (#9754) üzenetére


Darkylmx
tag

Köszönöm. Jelzek ha jutottam valamire.

(#9756) eboostr


eboostr
aktív tag

Sziasztok, melyik program ajánlott adatmentésre ha RAW lett a külső merevlemezem?
HD sentinel szerint 100/100. eSATA -> SATA kábellel alaplaphoz kötve, áramot usb-ről kap.

(#9757) King Unique válasza eboostr (#9756) üzenetére


King Unique
titán

Hát pl. ezek, ha Windowshoz való kell.

De előtte meg lehetne próbálni közvetlenül SATA-n csatlakoztatni a HDD-t a géphez, mert lehet csak eSATA-nál van csatlakozási probléma és amiatt RAW.

(#9758) eboostr válasza King Unique (#9757) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nem tudom szétszedni a házat :( Egy ilyenről van szó: [link]
EaseUS 502 gigabájtnyi adatot talált. Sajnos 70 USD alatt nem fogom megúszni. :(

(#9759) King Unique válasza eboostr (#9758) üzenetére


King Unique
titán

Ja az más, az gyárilag készre szerelt modell, azt hittem más megoldás. Szétszerelni egyébként szét lehet azt is, de lehet csak némi roncsolással, ami nyilván garanciavesztéssel járhat.
Ha ingyenes adatmentő program kell Windowsra, akkor pl. a Recuva és a TestDisk jöhet szóba. De a fizetősök általában nem véletlenül azok, van amikor hatékonyabbak lehetnek.

(#9760) eboostr válasza King Unique (#9759) üzenetére


eboostr
aktív tag

Gari már lejárt. Az Amrev szoftver megoldása most pl. csak ~34 USD, Amint lesz fejlemény leírom a tapasztalataim, köszönöm a segítséget.

(#9761) spileraaa


spileraaa
senior tag

sdd és hdd a régi gépemen hogy tudom úgy kitorolni hogy utólag se lehessen visszaállítani róla semmit sem?

el akarom adni és jó lenne letorolni teljesen

es utána melyik programmal tudom ezt le elellenőrizni hogy sikeres volt a torles
vagyis melyik a legjobb adatvisszahozó program?

van aki ezt ajánlotta

HA eddig csak 1 partícióból áll , akkor az gyorsformázod és törlöd a partíciót - megvan...
Újra partícionálás , csak most elosztod kettő vagy 3 részre , azt mind hármat leformázod ujra . Ha kész vagy , akkor utána törlöd a partíciókat mind...

Ha el akarod adni így adod el ... Az új gazda első dolga úgyis az kell hogy legyen , hogy púj partíciót hoz létre . 99,9% az esély hogy nem úgy ossza ki ahogy utoljára volt , de meg így már amúgy sem tud mit keresni .

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9762) King Unique válasza spileraaa (#9761) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk úgy, ahogyan a másik 2 topikban javasolták - ebben és ebben - ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést alig pár perc eltéréssel... Legközelebb elég lesz 1 topikban megkérdezni, először ott megvárni a válaszokat.

Az ajánlott módszerrel is részben csökkenthető az adatok későbbi visszaállításának esélye, de egyrészt szvsz felesleges ennyire túlbonyolítani és alapesetben a sima gyorsformázás nem szokott teljesen elég lenni. Másrészt az igazán biztos a lassú formázás és SSD-knél a Secure Erase, lásd az előbb leírtakat, más topikokból linkelt megoldásokat.
Az viszont reális lehet, hogy az új tulaj sok esetben nem adatkereséssel fogja kezdeni, hanem kapásból OS-t telepít a lemezre, vagy pl. multimédiás fájlokat másol rá, azaz egyből elkezdi felülírni a korábbi tartalmat és ezzel az esetleges későbbi adatmentés esélyét még tovább csökkenti, vagy teljesen ellehetetleníti.

Utólag leellenőrizni otthon értelemszerűen egy adatmentő programmal lehetne a törlés, adatmegsemmisítés sikerességét. Az új tulaj is alapesetben max. ezt csinálhatja, nem éppen valószínű, hogy puszta kíváncsiságból adatmentő céghez vinné és kifizetne csak ezért egy viszonylag nagyobb összeget, már ha helyreállíthatók egyáltalán az adatok, mert lehet már ott sem lesznek. Az ellenőrzést Windowson pl. a GetDataBack Pro programmal lehet megoldani, ráengedni a lemezre és megnézni, hogy talál-e rajta valamit. De megnyugtatlak, hogy nem fog az említett módszerek után se HDD-nél, se SSD-nél. Max. pl. egy lassú formázás után az újonnan létrehozott X fájlrendszerű partíciót listázza ki üresen, a korábbi adatok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9763) spileraaa válasza King Unique (#9762) üzenetére


spileraaa
senior tag

több topikba inkább azért írtam mert lehet egyiket követik de a másikat nem
de lehet tévedek

"es utána melyik programmal tudom ezt le elellenőrizni hogy sikeres volt a torles
vagyis melyik a legjobb adatvisszahozó program? "

ezt inkább azért kérdeztem mert simán letöröltem pár dolgot amiről később derült ki hogy nem volt lementve vagyis emiatt is kellene egy olyan program ami a legjobb

egyik ismerősöm mondta van olyan program ami 4-5 éve torolt adatokat is visszahoz tényleg létezik ilyen? a nevére mar nem emlékezet csak arra hogy talán rutrackerol töltötte le

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9764) King Unique válasza spileraaa (#9763) üzenetére


King Unique
titán

Említve volt már az előző válaszban ilyen program, vagyis pl. a GetDataBack Pro. De van más is Windowsra, lásd az ebben a hozzászólásban felsoroltakat. Olyan, hogy legjobb, nem feltétlen van, meg ez függ attól, hogy ingyenes / fizetős kell-e, az adott helyzetben melyik hogyan boldogul a mentési feladattal (ki kell próbálni).
Ez a "4-5 éve torolt adatokat is visszahoz" is általánosan megint kb. hülyeség, mert ez nagyban függ attól, hogy azóta mi történt azon a lemezen és hogyan lettek törölve a fájlok. Ha azóta új fájlok lettek másolva a töröltek helyére, vagyis az előbbiek felülírva, akkor már jó eséllyel nem fogja visszahozni. Ha sima törlés, vagy Shift + Delete módszer helyett pl. ezzel a programmal lettek törölve, akkor meg pláne nem. Ahogyan megint más lehet ilyen téren HDD és SSD, ha az utóbbinál törlés után lefutott a TRIM és/vagy a szabad területen egy manuális TRIM, akkor a korábban törölt adatok visszaállításának jó eséllyel megint lőttek.

[ Szerkesztve ]

(#9765) liksoft válasza spileraaa (#9763) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép Estét!

Köszönet King Uniquenak, a program linkeléséért. Ez az etalon, ezzel érdemes kezdeni.

Amit egyszer felülírtak HDD-n vagy SSD-n, annak annyi. Mind az átmágneseződés és a töltöttségi szint változása is akkora, hogy az előző adatok már nem olvashatóak semmilyen eszközzel. Matematikai esélye van, fizikai nincs. (Ha jól tudom, a matekban megvan annak is az esélye, ha egy pohárba piros és kék golyókat teszünk és keverjük, akkor létrejöhet olyan állapot, mikor ezek pontosan elkülönülnek. :B ) Itt az esély ennél is kisebb. Vagyis ha 5 évig nem írtak oda, akkor visszahozható, de ha ráírtak, akkor már nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9766) Darkylmx válasza liksoft (#9754) üzenetére


Darkylmx
tag

Sikerült, de az adatok és a particiok is eltűntek.
Két napja fut a get data back.
Jó sok particiót talált. Az eddig átnézett fájlok hibátlanok. Eddig 1.5 T adat jött le.
Köszönöm a segítséget.

(#9767) liksoft válasza Darkylmx (#9766) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez jó hír, gratulálok!
Azért ad fel sok partíciót, mert nem Ő akarja eldönteni melyik volt az eredeti amiről mentenél. Minden elképzelhetőt felajánl. Így ha már pánikban kétszer is átparticionálta valaki mindig máshogy a drive-ot, akkor is van esély, hogy felajánlja a legelsőt, ami mentendő igazából.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9768) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket és véleményetek szeretném kérni!
Adott egy Kingston DataTraveler G4 32GB-os pendrive, ami az alábbi képeken látható jelenségeket produkálja, mindezt úgy, hogy a hiba megjelenéséig tele volt adattal. Kb. 1 éves a drive. Gari még van rá, de az adat visszanyerése lenne a fontos, ami rajta van.
Eddig "GetDataBack Pro"-t, "Recuva"-t, "TestDisk"-et és "iCare Data Recovery Pro"-t szabadítottam rá sikertelenül. Előbbi három nem is látja, az iCare pedig ugyan látja, de nem tud vele mit kezdeni.

Egyéb szoftveres lehetőség? Mi makkanhatott meg a pendriveban, mi a gond?

Köszönöm! :R



[ Szerkesztve ]

(#9769) liksoft válasza Sir Sparrow (#9768) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Sajnos 0 byte a kapacitása. Ilyenkor a flash rész szokott megmukkanni benne, ahol a működéshez szükséges adatokat tárolja. Vagyis software adatmentő programok itt nem segítenek. Csak flash-re szakosodott adatmentéses szakember, ha a flash még az adatterületen valamennyire ép.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9770) Sir Sparrow válasza liksoft (#9769) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Értem!
Tudtok esetleg ilyen céget/személyt ajánlani, aki szakszerűen és nem horror áron dolgozik?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9771) King Unique válasza Sir Sparrow (#9768) üzenetére


King Unique
titán

Mielőtt adatmentő céghez futnál vele, lehet előtte nem ártana lecsekkolni az eszközkezelőt, hogy ott nincs-e hibakód és nem-e amiatt nem ismeri fel rendesen a Windows. Valamint kipróbálni másik USB-porthoz, lehetőség szerint másik OS-en (akár másik pendrive-ról bootolt Linux Live), + másik gépen is. A fájlkezelőben egyébként a 0 bájt kissé megtévesztő, az cserélhető lemezeknél lehet RAW és particionálatlan (unallocated) állapotban is, a lemezkezelő a lényeg, ott hogyan jelenik meg, ha megjelenik.

Ha otthon nem sikerül vele mit kezdeni, akkor lásd a másik válaszban leírtakat, vagyis adatmentő cég, ha megér annyit számodra. A hova, kihez kérdésnél pedig pl. az ITT leírtak, vagy legalábbis azok is szóba jöhetnek.

Legközelebb pedig lehetőleg több helyen, több offline és/vagy online tárolóra kellene menteni a fontos adatokat, nem kizárólag csak egy helyen tárolni. Meg pláne nem egy ilyen konzumer pendrive-on, ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb ilyen célra, sőt némi túlzással inkább kb. vicc kategória...

[ Szerkesztve ]

(#9772) eboostr válasza eboostr (#9760) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szétpattintottam a házat a körmömmel, kivettem a vezérlőből majd betettem a gépbe a vinyót, Win 10 boot közben javított valamit, és most tökéletesen megy :))

(#9773) liksoft válasza eboostr (#9772) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerencséd volt. Ritka mikor nem a HDD a sérült a rendszerben.

Duplán szerencséd volt. Ugyanis a CHKDSK csak hibátlan HDD-n fut korrekt módon. Ha íráshibás lett volna a drive, akkor a CHKDSK írással javítja a régebbi írási hibáját, de a mostanit is írással akarja javítani. Vagyis ül az ágon, és fűrészeli, de nem figyeli hol van a fa törzse.

Tripla szerencse, hogy nem a HDD paneljára integrálták az USB elektronikát.

Ezek után viszont tessék nagyon gyorsan biztonsági mentést készíteni a fontos adatokról, mert legközelebb valószínűleg nem lesz ekkora szerencséd!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9774) eboostr válasza liksoft (#9773) üzenetére


eboostr
aktív tag

Az fix, ez most elég vékony jég volt :K

(#9775) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Ha nem ide tartozik, akkor elnézést.

Véletlenül rossz volume-t formáztam diskpart-tal. A pendrive helyett a D: meghajtóm ment a levesbe. Photoreccel nem sikerült semmit előszedni belőle, easeus-szal se.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9776) King Unique válasza IO.sys (#9775) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt nem ártana tudni, hogy pontosan mit csináltál, milyen parancsot adtál ki. Ha csak gyorsformázás (format fs=ntfs quick), gyorstörlés (clean) történt, akkor még lehet esély az adatok visszaállítására, lementésére. Viszont ha lassú formázás (format fs=ntfs), teljes törlés (clean all), akkor nem, mivel azok 0-ákkal felülírnak.

Másrészt, hogy azóta mi történt a partícióval/lemezzel, újra lett-e formázva, lettek-e rá írva új fájlok, vagy sem. Ha igen, akkor nem meglepő a sikertelen mentés, ha lassú formázás/teljes törlés történt, akkor meg pláne nem. Ha nem és csak gyorsformázás/gyorstörlés történt, akkor viszont az adatmentő programnak ki kellene listáznia a korábbi fájlrendszert és partíciót, az azon lévő fájlokat. Viszont itt megint nem derült ki, hogy a megfelelő köteten/lemezen volt-e futtatva, teljes/gyors kereséssel, stb. Ahogyan az sem, hogy milyen fájlrendszer volt rajta, támogatja-e azt a próbált adatmentő program egyáltalán. A DiskPart alapján a Windows alóli használatra, az utóbbiból pedig alapesetben NTFS, exFAT, FAT32 fájlrendszerekre lehet következtetni. Vagy ki tudja, sok itt az ismeretlen tényező...

[ Szerkesztve ]

(#9777) IO.sys válasza King Unique (#9776) üzenetére


IO.sys
őstag

Szia! Sima format parancs volt. Köszi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9778) King Unique válasza IO.sys (#9777) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent a sima, quick/anélkül (lassú), esetleg találgassak még? :D

Valamint az előző válaszban felvetett egyéb dolgokról sem ártana bővebb információ, már ha a megoldás keresése a cél. Ha nem, akkor mindegy, nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#9779) Doky586 válasza IO.sys (#9777) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sima pont nincs.
Csak gyors vagy lassú..

(#9780) IO.sys válasza King Unique (#9778) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor rendben, ez volt a parancssorban:
sel vol 1<enter>
format<enter>

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9781) King Unique válasza IO.sys (#9780) üzenetére


King Unique
titán

Aha, tehát így értendő a "sima" format parancs. Ez esetben viszont nem meglepő, ha az adatmentő programok nem találtak semmit, mivel ez az alapértelmezett fájlrendszert állítja be lassú formázással, vagyis újabb Windowsoknál 0-ákkal felülírja a partíción lévő adatokat.

(#9782) IO.sys válasza King Unique (#9781) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi! Szerencsére nem voltak rajta létfontosságú adatok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9783) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok! Van egy Maxtor OneTouch 4 1TB 16MB 7200rpm USB külső vinyóm! kb.8-10 éves Rádugom a gépre világít nagyjából mintha felpörögne aztán semmi! Eddig nem volt vele gondom. Lehet itt a vége?Kábelek jók mert akkor nem világítana és nem akarna betölteni se .Esetleg szervizbe tudnak adatot menteni róla így is?Előre is kösz a segítséget.Ez lett volna az eredeti kérdésem!Csak rossz topikba próbálkoztam!
King Unique adott tanácsot amit megfogadtam és szétszedtem.A vinyót beleraktam a sz.gépbe SATA-n csatlakozva de ugyan az a helyzet vele megpróbál felpörögni aztán semmi.A win betölt SSD ről de a vinyót nem látja! A benne levő vinyó helyére raktam a kérdéses vinyót!
Kérnék további tanácsokat! Előre is köszönöm!
Ezt a hiba üzenetet írja: [1119/070215.192:ERROR:crash_report_database_win.cc(469)]

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9784) liksoft válasza kaboska (#9783) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Kérek egy fényképet a drive-ról. Ugyanis a MAXTOR régóta nem gyárt, és legtöbbször Seagate az ami a külső dobozban van. Ettől függetlenül az az érzésem, nem fog segíteni általános szerviz, csak adatmentéses. Azt is jó lenne tudni, hogy felpörög-e, vagy csak zzzz....zzzz....zzzz hangot ad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9785) kaboska válasza liksoft (#9784) üzenetére


kaboska
aktív tag

Szia! Igen Seagate. Nem pörög fel csak elkezd de pár másodperc múlva lekapcsol majd megint próbálkozik de semmi.

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9786) liksoft válasza kaboska (#9785) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez parkoló pályás, nagyon régi típus. Ha nem pörög fel, csak próbálkozik, akkor letapadhatott, vagy akár a főmotor be is sülhetett. Vagyis a fejek fogják a lemezeket, vagy a csapágy tropa. Mindkettő tiszta teres szerelést igényel, nem otthoni tuning.
FIGYELEM!
Amennyiben nem a motor sült be, hanem letapadt, akkor hirtelen mozdulat tilos vele! Ugyanis a lemezek nem akarnak mozdulni (tehetetlenség + tömeg), de ha a ház körülöttük mozdul (fordul), akkor a fejek amik tapadtak a lemezen maradnak, de a karjuk nem! Vagyis a fejek hajszálvékony rugós rögzítése gyűrődik, de csúnyán! Tilos rázni, forgatni!

Ez egy összegyűrt fejszerelvény WD HDD esetén. Az így sérült rugók menthetetlenné tudják karcolni a felületet, ezért kell óvatosan mozgatni. Bárkinek kerül átadásra adatmentésre, erről tudnia kell! Vagyis ha nem pörög fel, célszerű ráragasztani kis matricát, és ráírni, hogy valószínűleg tapadt !!

A legrosszabb, ha felpörög, de leáll, majd újraindul. Ebben az esetben a kora miatt feltételezhető, hogy a parkoló pálya elkopott, és a pora a fejre tapadt. Ez befolyásolja a fej repülését, így nem tud olvasni, de folyamatosan a por karistolja a felületet. Ilyenkor mikrokarcok keletkeznek, melyek egyre erősebbek, és újabb hibát okoznak. A folyamat lavina szerű, és van egy pont, ahol már menthetetlen.

Ez pont egy ilyen hiba, bár Samsung (kora kb megegyezik) drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9787) IO.sys


IO.sys
őstag

Szia!
Látom, hogy nem a levegőbe beszélsz, szeretnék megkérdezni valamit, ami már régóta foglalkoztat és egy elég régi történet.

Két egyforma WD Blue, egyik megállt. Először alaplapot cseréltem rajtuk, akkor még nem tudtam, hogy bios chipet is kell. Informatikai tanulmányaim és clusterekről való tudásom ellenére egy dezorientált napon (fiatal voltam és meggondolatlan) szétszedtem őket, kicseréltem a tányérokat. 2 tányér volt 1 vinyóban, egyszerűen átpakoltam. Tudom, siralmas, erre a művelet után én is ráeszméltem, meg is kérdőjeleztem a tudásom minden mással kapcsolatban is.

Ebben az esetben -ha tegyük fel, a pénz nem számít- van mód az adatok kinyerésére?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9788) kaboska válasza liksoft (#9786) üzenetére


kaboska
aktív tag

Javaslat? Esetleg adatmentést hol tudok csináltatni Székesfehérvár környékén?

"Fej vagy gyomor"

(#9789) liksoft válasza IO.sys (#9787) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Elméletileg igen, gyakorlatilag nem. Ugyanis a lemezek fizikai középpontja és a mágneses középpont nincs azonos helyen (hőtágulás miatt a lemezek nem pontosan illeszkednek a tengelyre, hanem picit lötyögnek). Így átrakáskor a lemezekre felírt jel excentrikussá válik, amit a fejszerelvény tömege miatt egy ponton túl nem fog tudni követni. Vagyis a mentéshez minden lemez eredeti pozícióját kell megtalálni, és több lemez esetén egymáshoz képest sem fordulhatnak el. Ha nem ezek figyelembe vételével kerülnek át másik motorra, szinte esélytelen eltalálni a helyüket. A másik gond, hogy ha kosz került a lemezre, azt azonnal el kell távolítani, mert a felületet védő lakkréteggel (gél jellegű anyag) kémiai reakcióba lép idővel, így a felület tulajdonsága megváltozik. A kéz zsírossága pont ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9790) liksoft válasza kaboska (#9788) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Inkább Budapest környékén van több cég.

De egy kérdés még. Nem esett le, vagy dőlt el? Nagyon fontos lenne tudni !! Ha a család sumákol esetleg, az nagyon nem jó! Pontosan kell tudni a munkát végzőnek, mi volt az előélete!

Az igazságtól nem lesz drágább egy mentés, de egy elhallgatott információ esetleg pont a drive halálát okozhatja!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9791) kaboska válasza liksoft (#9790) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nem emlékszem rá hogy valamikor is leesett volna! Más nem használta csak én.Egyébként találtam a neten Székesfehérváron is több helyet!Egyik -nél pl.4000FT az adatmentés! Ez reális lehet?Egyébként szervizelnek is.
1TB Bluray van rajta az én igényeimnek megfelelően megcsinálva.Nagyon sok munkám van benne.

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9792) IO.sys válasza kaboska (#9791) üzenetére


IO.sys
őstag

Szerintem az az adatmentés a szervizelt laptop telepítése előtti családi fotók átmásolását jelenti.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9793) kaboska válasza IO.sys (#9792) üzenetére


kaboska
aktív tag

Felhívom és le infózom hogy ez mit is jelent :K
Azt mondta az úr hogy ha nem pörög fel a vinyó akkor nem tud róla adatot menteni :F

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9794) liksoft válasza kaboska (#9791) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az az adatmentés archiválást takarhat csak! (Azt az árat minimum hússzal szorozd be.......) És egy szokásos szerviznek nincsenek meg a megfelelő eszközei. Ha orvosi hasonlattal élnék, nagyon nem mindegy, mikor kell csak a körzeti doki és mikor Csókai professzor!
A Te problémád nem a körzeti dokihoz tartozik. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9795) kaboska válasza liksoft (#9794) üzenetére


kaboska
aktív tag

80000FT? :Y Lenne az adatmentés?

"Fej vagy gyomor"

(#9796) IO.sys válasza kaboska (#9795) üzenetére


IO.sys
őstag

Annyi a vizsgálat, utána árajánlatot kapsz. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9797) liksoft válasza kaboska (#9795) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy tiszta teres (mechanikás) a legtöbb cégnél innen indul, de a sikerességtől és a hiba nagyságától akár a többszöröséig is elmehet.

Olyan tiszta térben lehet csak bontani, mint a chip gyártásakor. Többmilliós berendezésekre kell tenni, hiszen nem ép a belső software-e legtöbbször, a saját OS-e összef0ss@ magát, alkatrészt meg a polcon lévő széria azonos másik raktáron lévő ugyanilyenből lehet szerezni. Vagyis az adatmentéses cégek csak a mentésekhez donornak több ezres HDD raktárral kell rendelkezniük! Ezeket a mentések árából kell fenntartani, létrehozni.

Még kérdés? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9798) oszy


oszy
veterán

Üdv.! Haverom most telefonált, hogy sikerült elég fontos adatokat letörölnie a benti gépéről. Sajnos mivel az adatvisszaállításhoz nem nagyon értek, ezért kérek tőled/tőletek segítséget!

Amit tudok:
Eredeti Windows 8.1 van a gépen, C és D partíció is van, de a D recovery image nevű. HP gépről van szó. Ha rákattint a recovery-re, csak kíirja pirossal, hogy helyreállítási partíció.

Az asztalon voltak neki olyan adatok (word dokumentumok), amik elég fontosak lennének. Én már kétszer mondtam, hogy minimum egy pendrive-ra mentse az adatokat, mert... És most tessék. :(

Időközben csinált egy sima helyreállítást, de az csak 1-2 mappát hozott vissza, üresen!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9799) IO.sys válasza liksoft (#9789) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszönöm, rosszabbra számítottam. :D

(#9793) kaboska:
Biztosan archiválást jelent, 4000 Ft-ért mire számítasz? Éppen ezért értelmes szervizes archiválást, jobb esetben adatköltöztetést ír az árlistájába, hogy ne kapjon ezért se felesleges hívásokat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9800) kaboska válasza IO.sys (#9796) üzenetére


kaboska
aktív tag

80000 ezer forintért vizsgálják be hogy javítható e?
Hát akkor sajnos megy a kukába és veszek 20000 -ért másikat .
Csak a filmjeimet sajnálom!

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.