Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok.
Ma megjött a csere Quest 2. (nálam olvadt meg az USB csatlakozónál) Kaptam új töltőt is hozzá, ez teljesen külön csomagban jött. Az "új" headset a doboz szerint refurbished, de teljesen újnak tűnik. Lencséken a fólia is rajta volt, teljesen karcmentes. Bekapcsolás után újra kellett párosítani a kontrollereket, szoftver frissítés is volt, és mindent nulláról kellett telepíteni. Egy vadonatúj kábelt és fejpántot is kaptam hozzá. A teljes ügyintézés kb 1 hét volt. Szóval az én tapasztalatom pozitív, minden gyorsan és szakszerűen ment. (bár én direkt a Meta ügyfélszolgálattal intéztem, nekem így egyszerűbb volt.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#59952) Dr.NX válasza mmdms (#59950) üzenetére


Dr.NX
addikt

De még ide is kell hozni valahogy.

Elfogadom a sütiket.

(#59953) dvogabi


dvogabi
tag

Sziasztok!
Bocs, hogy belekotyogok (nincs még vr-em, de karácsony óta kölcsön van nálam egy Q2 és ezért látogatom a fórumot.A Pivo ár miatt nézelődtem és ezt találtam. Azaz ha valaki vesz tőlük Pico 4-et egy, Quest Pro-t kap? :))

[ Szerkesztve ]

(#59954) mmdms válasza Dr.NX (#59952) üzenetére


mmdms
addikt

Ha biztosan kell irj nyugodtan egy PUt, semmi se megoldhatatlan. ;)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#59955) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani shooter gamet?Alyx-et nyomom most meg végigtoltam az Arizona Sunshine-t mindkettő bejött, nyilván nincsenek egy szinten de így értitek mire gondolok.Q2-n játszom.Viszonylag friss a VR élmény számomra :)

Hulligaaan

(#59956) section9 válasza creedszl (#59955) üzenetére


section9
őstag

Nekem a Gunman Contracts 1-2 mod Half-Life: Alyxhez, illetve a Medal of Honor ami nagyon bejott.

(#59957) Dr.NX válasza mmdms (#59954) üzenetére


Dr.NX
addikt

:)
Köszönöm!
Egyelőre nem aktuális a vásárlás.

Elfogadom a sütiket.

(#59958) Throme válasza creedszl (#59955) üzenetére


Throme
veterán

Pistol Whip, elég jól testre szabható beállításokkal. Alapjátékban is sok pálya van. Oké, a mechanika hasonló, de akkor is mások.

Robo Recall se rossz.

(#59959) gulasoft válasza Danecay (#59866) üzenetére


gulasoft
őstag

Én airlinket nem haználtam az utóbbi fél évben. Csak és kizárólag a vd-t. Pl. unrealos játékoknál elinditom a vd-t (a vd streamerben az openXr Runtime VDXR-re van állítva), elindítom az uevr launchert, elindítom a játékot, megjelenik nagy vásznon, visszaváltok az uevr-ra (asszem bal kontroller alsó gomb hozza a billengytűzetet cd-ben, és a ott működik a windows gomb, kétszer megnyomom feljön az alsó menüsávon a futó programok) kiválasztom a legördülőből a játékot, injektálom, és pár mp alatt vr-rá változik, eltűnik a vászon. Se oculus anyámkínja, se steamet nem kell külön tölteni, feskálázza magától a képet.
Ha véletlenül valami steames vr játékot játszom, akkor alol a ott a launch steamvr, megnyomom, és töltődik a steamvr. Az airlink biztos jó már, de fele annyit sem tud mint a vd.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59960) Apollyon válasza creedszl (#59955) üzenetére


Apollyon
Korrektor

After the fall, jegeszombi shooter.
Aztán ott van még a Sariento VR, de ott lövölde mellett kardozni és nyilazni is lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#59961) Danecay válasza gulasoft (#59959) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi!

Én elsősorban az említett funkciók "alternatív video kodekek miatt, vagy pl. a Snapdragon videófelskálázási opció miatt" miatt lennék kíváncsi, és még az ASW-t vagy valamilyen Frame Generation eljárást ki is hagytam. Az a helyzet, hogy csak egy RTX 3070-esem van, és ha mondjuk már natívan nem tudok valamit kiszámoltatni, akkor azt jó lenne az ilyen segédeszközök segítségével megtenni, nyilván a minőségromlás oltárán.

(#59962) proci985 válasza Apollyon (#59960) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

+1 Sairento VRre

Superhot

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59963) gulasoft válasza Danecay (#59961) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen ráadásul ott emberi nyelven le van írva, hogy melyik a low, medium, high, ultra meg valami goodlike, és melyik melyik kártyához ajánlott, a felskálázás meg annyit csinál, hogy mindíg az egyel nagyobbra csinálja a képet. (Ja és poén, de be tudja rakni az egészet úgy hogy átlátszon a szobád, és olyan játékok amik nem támogatják a Ar-t azokban is látszik a szoba (az átlátszóságot te állítod be), és mondjuk rohadt zavaró, de jó poén)
De a VD csak wifin megy arra figyelj!

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59964) fatal` válasza Danecay (#59961) üzenetére


fatal`
titán

Alternatív codecek közül egyedül az AV1 van a VD-ben, amit az Air Link egyelőre nem tud, de ez csak RTX4xxx kártyákkal megy, a korábbiakban nincs encoder.

Frame gen. hasonlóan működik az összesben.

A UI/UX viszont sokkal jobb, mint Link/Air Link alatt és vannak egyéb funkciói, amik miatt érdemes megvenni.

Ha viszont Beat Saberezel akkor a VD sajnos felejtős, a tracking API proprietary úgyhogy nem tudja a fejlesztő jobbra megcsinálni és eléggé laggol, nagyjából expertig jó, de ide az Air Link vagy tethered Link ajánlott.

(#59965) Danecay válasza fatal` (#59964) üzenetére


Danecay
őstag

"AV1 van a VD-ben, amit az Air Link egyelőre nem tud, de ez csak RTX4xxx kártyákkal megy, a korábbiakban nincs encoder."

Ez biztos? Vagy decoder van csak encoder nincs?

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/gfecnt/202009/rtx-30-series-av1-decoding/

(#59966) Raymond válasza Danecay (#59965) üzenetére


Raymond
félisten

Encoder csak a 40-esnel van es az kell a VD-hez.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59967) Márton válasza Danecay (#59965) üzenetére


Márton
nagyúr

Hmmm… a lap nem érhető el.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59968) gulasoft válasza fatal` (#59964) üzenetére


gulasoft
őstag

Bocsi airlinkben hol állítod a felskálázást?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59969) fatal` válasza Danecay (#59965) üzenetére


fatal`
titán

Decoder van a 30-as sorozatban is, de az kevés, mert itt encodeolni kell a képet, a headset decodeol.

(#59970) fatal` válasza gulasoft (#59968) üzenetére


fatal`
titán

Sehol, nem említettem felskálázást, codecekről volt szó és frame genről.

A felskálázásnak én kevés értelmét látom, a DLSS és az FSR is ocsmány VR-ban.

(#59971) gulasoft válasza gulasoft (#59963) üzenetére


gulasoft
őstag

Itt egy leírás meg egy videó felskálázásról. Uevr-al kifejezetten hasznos.
Ráadásul a vdxr beállítással tudja a vezérlőid gomb melleti részét érzékelni (ugye ezeken a vezérlőkön nincs a 4 irányú nyíl mint ami az xbox vezérlőkön vannak, de az uevr-ban van olyan lehetőség, hogy a jobb hüvelykedet a gombok melletti terültre teszed, és akkor a bal joy fel, le, jobbra, balra emulálja ezeket a gombokat. Az új verzióban már van olyan is, hogy mondjuk a bal kezed a fejed mellé emeled, elkezd rezegni a vezérlő, és ekkor a joy mozgatása emulálja őket, ezt én jobban szeretem, és valószínűleg ehhez nem is kell ez a vdxr, de hátha valaki a másikat preferálja)

[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59972) gulasoft válasza fatal` (#59970) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát ha valakinek egy 4090-es kártyája van, az nem skálázza fel valószínűleg a dolgait, mindenki más beáldozza a képkocka szám növelése érdekében a dolgot, de itt igazából annyira rossz dolog nem történik, és a csávó a a qualcommal együtt fejlesztette ki a meta meg szerintem szart rá, és itt nagy előnye van a VD-nek az airlinkkel szemben.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59973) fatal` válasza gulasoft (#59972) üzenetére


fatal`
titán

Semmi köze ennek a 4090-hez, 3080-nal se skáláztam fel, mert ocsmányabb, mintha lejjebbhúzod kicsit a felbontást és a részletességet.

(#59974) gulasoft válasza fatal` (#59973) üzenetére


gulasoft
őstag

Ja az biztos szebb lesz ha lehúzod a felbontást meg a részletességet. Kinek a pap, kinek a papné, de itt legalább van rá lehetőség, és ez egy nagy dolog. Ott van a hardverben a lehetőség, és a meta aki elsőként jutott hozzá a ami napig nem csinálta meg. Lehet hogy te inkább alacsonyabb felbontásban és kevesebb textúrával tolod, de nekem pl. uevr játékoknál eddig nem nagyon kellett 1 alá húznom a felbontást és simán futnak a játékok, és nagyon durván jól néz ki egy jedi falen order vr-ban felskálázás ide vagy oda. (4070ti)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59975) fatal` válasza gulasoft (#59974) üzenetére


fatal`
titán

A felskálázással pont, hogy 1 alá húzod, ha egyébként 1-en van. Cserébe mosott lesz a kép.

De nyilván nem 1 a kiindulási alap, hanem 1.5, mivel az a natív, 1 alá soha nem húztam, igazából 1.2 alá se.

(#59976) gulasoft válasza fatal` (#59975) üzenetére


gulasoft
őstag

Jó lehet nem használtál még uevrt. Ott lehet menet közben állítgatni milyen felbontáson menjen. Ha jól emlészem most mediumon megy és így lesz szemenként valami 2496*2592 ha ott a felbontást alapon hagyom. Az nekem még fluid. Egy 3080 sajnos nem tud annyit mint a 4070Ti, de mikor egy ilyen alapban nem VR játék egyszer csak kinyílik körülötted, akkor én legalábbis leesett állal néztem és már állítottam is be a srácoknak a patronálást (havi 2500Ft) mert a palworld is nagyon állatul néz ki és a többi is egész pöpec mindenféle egyéb beállítás nálkül is. (Jó az ark új verziója dlss-el low-on is éppen csak vánszorgott, de az nagyon szarul van optimalizálva)
És ilyenkor sokat stegít ha nem a gpu-nak kell kiszenvednie azt a 90fpst 4992*2592-es felbontással.
[link]

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59977) mmdms válasza fatal` (#59975) üzenetére


mmdms
addikt

Nem feltetlen. Acc be a custom fsr beallitassal a renderfelbontasbol csinalhatsz felskalazast ha 100% fole huzod a gaint, sztem sokkal tobbet er mint a gen5 taa es feleannyi eroforrast igenyel. . En mar rendszeresen hasznalom 110%gain fsr custom opcioval.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#59978) Jinxb1rd válasza creedszl (#59955) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Seeking dawn, Into the radius

Kicsit eltérnek a közhelyes lövöldözősöktől.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#59979) Danecay válasza Márton (#59967) üzenetére


Danecay
őstag

Véletlenül fatal` idézete marad a vágólapon :) Így már működnie kell. Mondjuk jelentősége nincs a jelek szerint.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/gfecnt/202009/rtx-30-series-av1-decoding/

(#59980) Aki21


Aki21
aktív tag

Hali. Olyan kérdésem lenne,hogy lehet a quest3ra pendrivot csatlakoztatni? C type usb A otgadaperbe bedugtam a pent és nem történt semmi. Formáztam ntfsbe, exFatba és fat32 be is de sehogy nem ismerte fel.

(#59981) Márton válasza Aki21 (#59980) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehet. Milyen appal próbáltad?
Moon vr és 4XVR biztos kezeli.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59982) Aki21 válasza Márton (#59981) üzenetére


Aki21
aktív tag

Skybox vr. Meg a file kezelöt próbáltam de akkor a file kezelő nem is látja alapból?

(#59983) Márton válasza Aki21 (#59982) üzenetére


Márton
nagyúr

A Meta-s nem.
Skybox-nak látnia kéne. Ahogy csatlakoztatod nem is jön fel a permission ablak?
Lehet az adaptered nem jó neki. Telóval megy?
OTG kábeled nincs?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59984) Aki21 válasza Márton (#59983) üzenetére


Aki21
aktív tag

Samsung telohoz kaptam az otg type c usb a adaptert. De van type c usb adapterem majd megpróbálom azzal. Honnan tudnék leszedni olyan file kezelőt ami tudja kezelni? Am nemdobta fel a permission ablakot

(#59985) fatal` válasza Márton (#59983) üzenetére


fatal`
titán

Frissült az Android egyébként a rendszer alatt és változtattak a fájlkezelésen (szigorúbb lett, ha minden igaz), ez nem szólhat közbe?

(#59986) Márton válasza fatal` (#59985) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt látod nem tudom, jópár napja nem volt a fejemen, épp egy náthával küzdök.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59987) fatal` válasza Márton (#59986) üzenetére


fatal`
titán

Nem használok fájlkezelőt meg semmi ilyesmit, csak ötlet szinten merült fel bennem.

Jobbulást.

(#59988) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Megérkezett ma a bobo vr pro, és az amvr arcpárna többek között az amazonról :) , meg vagyok vele elégedve, a másoknál hallható akku zümmögés sincs eddig, most vagy szerencsém van vagy nem tudom. A Q2-emhez ami volt régen is volt bobo, nekem nagyon bejött, az mondjuk akku nélküli volt. Arcpárna meg kiwi volt régen. Tartottam tőle hogy nem lesz jó a kombó, sokan panaszkodtak rá hogy nehezen fér össze, de tökéletes, nekem nagy a fejem, de a 8 éves lányomra is ugyanolyan jól passzol. Ami nekem fura, hogy azt javasolják ne töltsd a Q3-at az akksi packon keresztül, viszont ezzel kapcsolatban tapsztalatokra lennék kiváncsi, napi használatban mi marad majd egy év múlva a Q3 töltő csatijából ha naponta 3x húzom ki, dugom be a bobo-t, aztán húzom ki, dugom be a töltőkábelt direktbe?? Vannak már ilyen mágneses kábel végek töltésre, amik jó is lennének, mert tennék egyet a Q3-ra, csak az a baj, az spec kábellel van, akkor meg a bobo akksi nem menne rá... azt a kábelt meg ugye nem tudom cserélni mert fix. Ti hogy csináljátok? Esetleg, 2 ilyenen filózok, az egyik a kis rész bele a Q3-ba, a másik kettő nagy rész meg egyik a bobo kábelvégre, a másis a töltő végre, így nem gyalázódna a töltőcsati


[ Szerkesztve ]

(#59989) fatal`


fatal`
titán

v64 elvileg szignifikáns javulást fog hozni a passthrough képen

[link]

Valaki próbálta már PTC-n?

(#59990) Hiei555 válasza Csokifalo (#59988) üzenetére


Hiei555
tag

Èn olyasmit használok amit küldtèl kèpet csak 90 fokos hogy ne álljon ki. Abból vettem 2 egyet a rendes töltèshez egyet meg a headseten levo powebankhoz ès így nem kell dugdosni semmit csak a mágneses fej odacuppan. Nincs semmi gond ha beleakad vmibe mert akkor leesik de legalabb nem az egesz headsetet rántja.

[ Szerkesztve ]

(#59991) Csokifalo válasza Hiei555 (#59990) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

eSETLEG írsz típust vagy linket? megnézem, köszi

(#59992) Hiei555 válasza Csokifalo (#59991) üzenetére


Hiei555
tag

Aha tessèk.

https://a.aliexpress.com/_EH9CxXj

(#59993) nimfas válasza Csokifalo (#59991) üzenetére


nimfas
addikt

Én meg ilyet rendeltem, de 1000 Ft körül volt, jól felbaszták az árát. Jövő héten érkezik szerintem.

[link]

(#59994) Hiei555 válasza nimfas (#59993) üzenetére


Hiei555
tag

Jah ugyan ezt küldtem èn is.

(#59995) Csokifalo válasza Hiei555 (#59992) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi ez jó mert elfordított. Gondolom bírja a gyorstöltést akkor. Veszek

(#59996) Csokifalo válasza nimfas (#59993) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Viszont a második az 200 Ft... így megéri a kettő 7.65 euro ha jó... itthon ugyanezt adják kb darabját 4000ért

(#59997) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Jahm... :) a magyar árrés ... no komment

(#59998) Hiei555 válasza Csokifalo (#59988) üzenetére


Hiei555
tag

Azzal a pisztoly markolattal mennyire vagy elégedett èrdemes beszerezni?
Ha igen az is aliexpresses? Látok ott pont egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#59999) Csokifalo válasza Hiei555 (#59998) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Jóféle, én amazon.de rendeltem 19 euro volt nem tétel, pontosan illeszkedik, jó anyag, de még nem játszottam vele, ha őszinte akarok lenni azt se tudom milyen játék van hozzá talán Tomb Raider?
[link]

(#60000) Hiei555 válasza Csokifalo (#59999) üzenetére


Hiei555
tag

Köszi azóta rájöttem h nem feltètlen kell mert egy ilyen szilikon tokba benne van a controller szal nem fogom ki- be rakosgatni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.