Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) a2d2 válasza gulasoft (#59498) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, én az utolsó bekezdése végére reagáltam, nem a PC/VR/tárhely részre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59502) Márton válasza BusinessGuy (#59500) üzenetére


Márton
nagyúr

[kép]
Pedig semmi extra felhasználás és a videók mappám is csak 3.5GB..
Mondjuk a rendszer 17gigájára is kiváncsi lennék, miért akkora.

Egyszerűen szeretem ha minden flottul, pikkpakk működik.
Úgy látszik egy bizonyos kor felett minden felesleges perc számít. (Nálam az élet más területén is.. mert a sok kicsi mind-mind összeadódik.)
És a telepítés egy dolog, de mikor gyorsan kéne hely, még azon is agyalni kell, mit szedjek éppen le, mivel fogok én pár nap múlva játszani, esetleg jön-e rokon, barát, akinek pont azt mutatnám, amit most leszedek.. Rém bosszantó dolgok ezek.
Bár, mint tudjuk, tárhelyből sosem elég, olyat még nem találtak fel :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59503) section9


section9
őstag

Úgy néz ki az örök vadászmezökre távozott a bal kontrollerem. Próbáltam resetelni, de csak villog rajta a LED. Intézett már valaki garanciáztatást az olasz Amazonnal? Próbáltam végigmenni Google Translate-el az automata folyamaton, de azt mondja vegyem fel a kapcsolatot a Metával. Chatelnem kéne Marioval, hogy legyen olyan szíves segítsen kicseréltetni? Próbáltam visszakeresni itt, de sajnos nem találtam semmi infót. :R

(#59504) Tyrone89


Tyrone89
tag

Ez elég bitangnak tűnik :Y

[link]

(#59505) Danecay válasza Tyrone89 (#59504) üzenetére


Danecay
őstag

Ja, ja, kár, hogy nem tudok úszni :DD (tudok amúgy :D )

(#59506) Tyrone89 válasza Danecay (#59505) üzenetére


Tyrone89
tag

Mindenki tud úszni..van aki normálisan, s van aki úgy mint balta a nyél nélkül.. :D

(#59507) Raymond válasza Tyrone89 (#59506) üzenetére


Raymond
félisten

Na igen, olyan ez mint ejtoernyovel kiugrani egy repulobol, ott is csak a masodik probatol ervenyes a dolog, egyszer barki meg tudja csinalni :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59508) Tyrone89 válasza Raymond (#59507) üzenetére


Tyrone89
tag

Hát..ha az valóban nem sikerül elsőre, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem a te sportod :) egyébként ez a játék kicsit a kayak vr mirage-t idézi nekem. Az is gyönyörű szerintem, de itt a víz és a halak, élőlények még durvábban néznek ki, már már fotorealisztikus :)

(#59509) a2d2 válasza Tyrone89 (#59504) üzenetére


a2d2
addikt

Várjuk meg a Subnautica 2-t (talán már idén jön), az első rész már bizonyított, részemről egy fantasztikus élmény volt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59510) Raymond válasza Tyrone89 (#59508) üzenetére


Raymond
félisten

Engem is a Kayak-ra emlekeztetett, meg is neztem nem-e ugyanaz a fejleszto, de nem, ez az egyetlen jatekuk ami a Steam-en listazva van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59511) Raymond válasza a2d2 (#59509) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, de a fejlesztot (marmint a lead developer) hiresen/hirhedten nem erdekli a VR igy kerdeses milyen lesz ha lesz egyaltalan tamogatas. Persze UE-el valaki mas majd megoldja ugy mint az elso reszben is a QoL javitasokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59512) gulasoft válasza Raymond (#59511) üzenetére


gulasoft
őstag

Már meg van oldva. Ráadásul ez a teleportos ugrás nagyon vr, mint ahogy a kéz is. Nem Vr ready ez a játék?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59513) gulasoft válasza Raymond (#59511) üzenetére


gulasoft
őstag

Bocsi láttam a subnautia 2-re gondoltál. Bocsi, de ha ue engine akkor VR :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59514) a2d2 válasza gulasoft (#59512) üzenetére


a2d2
addikt

Már a Subnautica 2-ről beszélünk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59515) Raymond válasza VincentVG (#59438) üzenetére


Raymond
félisten

Vettem egy ilyet [link] 30EUR-ert mert ugy nezett ki van ket kulon allithato lehetoseg is, de nem jon be. Nem lehet normalisan beallitani, legalabbis meg nem talaltam meg. Ha a felso pantot a homlokomra teszem hogy olyan halo fele megoldas legyen akkor nem lehet ugy alliani a hatsot hogy a ketto rendesen tartsa a fejemen. Meg ugy is hogy a felso ugy van rajtam mint egy fules is problemas beallitani hogy kenyelmes is legyen es hogy ne mozogjon amikor a fejemet mozgatom. Majd meg megprobalom meg beallitani, nem kuldom azonnal vissza, de igy elose nem az igazi. Biztos hogy nem ebben lesz Beat Saber, Smash Drums vagy Eleven jatszva :) Arra jo hogy kenyelmesen leulok, beallitom hogy tartson es ne szoritson es nezek rajta filmet, mert ahhoz jobb mint a gyari fejpant.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59516) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
Használ valaki szilikon arcvédőt, vagy valamit párásodás ellen?

(#59517) gulasoft válasza Raymond (#59515) üzenetére


gulasoft
őstag

A gyári fejpántnál kevés szarabb van. Nekem a bobo m2 bejött, elsőre nyomtattam, mikor lehett már kapni akkor gyári replace kittel tettem a q3-hoz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59518) nimfas válasza PapírVilla (#59516) üzenetére


nimfas
addikt

"AMVR Facial interface and face pad"
Én ilyet rendeltem a Q3-hoz, a gyári az tragédia.
Ehhez van egy műbőr és egy zselés belsejű (képen), külön van az orr köré is szilikongumis hogy még kevesebb fény jusson be.
Nekem bevált.

(#59520) nimfas


nimfas
addikt

Hali.

Quest3. Felveszem a fejemre. Egy ideje nem használtam (1,5 hét)
Következő ablak fogad: something went wrong, an error occurred, try again.

Generate New device code

Telefonon sem tudok belépni a programba.
Küld kódot email-ben, de nem fogadja el. Ilyenkor mi van?

(#59521) speter33 válasza nimfas (#59520) üzenetére


speter33
aktív tag

Szia!
Ne aggódj, világszerte gebasz van.

Nem működik a Facebook, a Messenger és az Instagram

[ Szerkesztve ]

(#59522) nimfas válasza speter33 (#59521) üzenetére


nimfas
addikt

Közben nekem is szembejött a cikk. 🤣🤣🤣
MEGHALUNK MIND! 😇
De a prohardver is pont akkor állt le. Na mondom fasza.....

[ Szerkesztve ]

(#59523) speter33 válasza nimfas (#59522) üzenetére


speter33
aktív tag

Most csináljon még mindenki azt amit akar, mert ki tudja holnap mi lesz :DDD

Szerk.
Már megy, lehet játszani :)

[ Szerkesztve ]

(#59524) Márton válasza nimfas (#59520) üzenetére


Márton
nagyúr

Végülis csak 1 hsz-t kellett volna visszaolvasni :P

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59525) nimfas válasza Márton (#59524) üzenetére


nimfas
addikt

Nem tudtam hogy összefügg a Quest3-al. Ezek szerint ha olyan helyre megyek ahol nincs net akkor megbaszhatom a standalone headsetet, mert semmit nem fogok tudni vele csinálni? :DDD

(#59526) kevike576 válasza nimfas (#59525) üzenetére


kevike576
senior tag

Vigyázz, könnyen sérül a pancake lencse :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59527) VincentVG válasza Danecay (#59491) üzenetére


VincentVG
aktív tag

akkor igy mar azt is tudom mennyi kb a beszerzesi ara :) sebaj nekem azonnal kellett, igy meg ez volt elerheto.

(#59528) fulton válasza nimfas (#59525) üzenetére


fulton
addikt

na ne csináljátok .... ha nincs net nincs semmi?
Net nélkül még filmet sem nézhetek a quest 3 -on?
És semmi játék?

[ Szerkesztve ]

(#59529) Necc


Necc
addikt

Jajj ti szegenyek, de sajnallak most titeket :N

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#59530) gulasoft


gulasoft
őstag

Érdekes a meta store nekem bejött mikor állt a fb, bár letölteni nem próbáltam róla. Azóta meg visszajött csak újra be kellett lépni

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59531) barcalaci84 válasza fulton (#59528) üzenetére


barcalaci84
őstag

szó sincs erről...
Ma nem az okozta a problémát h nem volt NET :)
Hanem h kijelentkezett az accountodból (FB /Meta) és visszajelentkezni se lehetett...

Ha csak simán nincs Net akkor tudod használni a headsetet hisz be vagy jelentkezve mindig...

egyébként használni lehetett a headsetet pl én netflixet néztem mosogatás közben :)

[ Szerkesztve ]

(#59532) fatal` válasza gulasoft (#59530) üzenetére


fatal`
titán

A session/login kezelő szerverek borultak meg (vagy a cloudflare mögötte).

[ Szerkesztve ]

(#59533) Necc válasza fatal` (#59532) üzenetére


Necc
addikt

Nem biztos hogy megborultak, tervezett volt ez, többen panaszkodtak hogy nem tudnak belépni a korábbi rift/oculus accountjaikkal, és állítólag kikényszerítették őket hogy beleintegrálódjanak a borgbookba, ha még eddig nem tették meg.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#59534) prtvlogan válasza gulasoft (#59498) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

"Viszont azt nem fogom megérteni, hogy valaki azért vesz questet, hogy aztán egy "kényelmetlen" fejszettben nézzen egy nagy tv-t "
Nem tudom, hogy ezért külön vesz-e valaki, viszont megfordítva, ha valaki vesz, az igenis ki fogja próbálni a big screent, vagy a netflix alkalmazást. És azért pont a netflix az, akinél hiába fizetsz 4k-s csomagra, ha épp nem olyan készüléken, vagy nem olyan sávszélességen nézed, lerontja képminőséget, mert egy átlag user szempontjából:
" a, elindítottam a netflixet, de nem indul el csak tölt= szar a netflix..
b, elindítottam a netflixet, de szar a kép: haver, nálam jó, milyen neted van?

Abban igazad, van, hogy kényelmetlen a fejpánt, viszont itt épp a gyári volt az, ami nekem bejött, mert az ágyra ülve meg tudtam támasztani a fejem, nem nyomta hátul a tekerő gomb, mint most a kiwi-nél.

Egyébként ez is szubjektív vélemény, de egy megfelelő formátumú filmet streamelve a questre nem rosszabb a minőség, mint a kecskeméti moziba beülni megnézni ugyanazt. Ott sem tűéles a kép, meg itt sem. Cserébe nem köpködik a nyakadba a szotyimagot, és a cigó nem rugdossa az ülés háttámláját. ..

(#59535) v2 válasza Necc (#59533) üzenetére


v2
senior tag

Nekem még régi rift1 accountom van, jó pár játékkal. A napokban kaptam egy email-t ezektől a patkányoktól, hogy ha nem lépek a metaverzumba törlik az accot az összes játékkal egyetemben. Csak, hogy ezeket a játékokat én kifizettem!!! Ehhez mindenféle adatokat adjak meg. Minek?? Simán át tudnák rakni. Csináltam egy face profilt, hogy tudjam nézni a marketplace-t. Csak a nevem meg az email címem volt fent. Semmit nem csináltam, nem volt barát, nem volt oldal lapozás, csak a market. Ott is csak motor alkatrészek meg motoros ruha, szóval semmi illegális. Egy hét után zárolták a profilt, és ha nem adok meg mindenféle adatot (pl telefonszám) törlik örökre. A kqrvaédesanyukba mennek el, patkány adathalász férgek :W

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#59536) fatal` válasza Necc (#59533) üzenetére


fatal`
titán

Nem hiszem, hogy tervezetten rohadt le a facebook meg az instragram.

(#59537) Raymond válasza Necc (#59533) üzenetére


Raymond
félisten

Az alufoliat azert le lehetne venni a fejrol :))

A regi Oculus fiokokat egyebkent 2022 vegeig kellett konvertalni Meta fiokra. A mostani emailek a vegleges torlesrol szolnak es oda/azoknak mentek amelyikek nem voltak konvertalva, en is kaptam egyet az egyik teszt fiokomra mert mar nem hasznalom es el is feledkeztem rola.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59538) Raymond válasza v2 (#59535) üzenetére


Raymond
félisten

Ezeket az emaileket hogy kovertald mar 2020 ota kuldik, a Q2 megjelenese elott volt bejelentve. Akkor a Facebook fiok kapcsolassal ami sokaknak nem tetszett, nekem se ezert en se valtottam es vartam a 2022 december vagy 2023 januari vegso hataridoig. Akkorra aztan lett a Meta fiok es nem kellett Facebook kapcsolas es 2022 vegen konvertaltam a fiokot, talan 2 perc volt es semmi plusz adatot nem kellett megadni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59539) mmdms


mmdms
addikt

Megjött a typec-typec kábelem. 5 m, 20 gbit, 100 watt töltés.
Kicsit volt csak türelmem szórakozni vele, de már most is van pár észrevéleményezésem. Annak ellenére h szövetborítású kábel, de azért mégse olyan hurka mint a g2-é, hasonlóan merev, sokkal körülményesebb még a rigben is használni. Pölö a cipő felvételéhez már le kellett vennem a hmdt. Ez fura így most elsőre a wifis használat után, remélem megszokom majd.
A fejes 78 %-on volt bekapcsnál, 36 perc használat után már 100%-ra töltve vettem le, sztem csillagos5-re vizsgázott a vga kimenete ezt illetően.
Az össz latency kb 6-10 ms-ot csökkent, 33-on áll általában, és teljesen másképp fut kábelen a játék mint wifin, mindig fluidabbnak érződik.
Tök érdekes h a transmit duplája mint wifin, 6-9 ms a wifis stabil 4 ms-hez képest.
Van egy frame interpolation opció a hmd-n, eddig nem használtam nem sok értelmét láttam, wifin laggolva működött, de kábelen te atyaég, ez fantasztikusan működik így, teljesen folyamatos játékmenet fix 90 fps-el annak ellenére h 80 alatt volt a renderelt képkockaszám, egyedül a ffb-en érzem hol van/volt a képkockaszám bezuhanás, ha épp roszzak a beállítások.
És biza a beállításokkal is sokkal feljebb tudok menni, 300x300-al magasabb renderfelbontással is több az fps-em mint wifin. Erre mégcsak sejtésem sincs miért lehet így, örülök neki azt kész. :D
Felkészülve várom a pico connect 10-et, ha annyival jobb lesz vd nél mint a videókban mutogatják, muszáj lesz megszoknom ezt a kábeles verzát.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#59540) proci985 válasza Raymond (#59538) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igy igaz

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59541) Necc válasza v2 (#59535) üzenetére


Necc
addikt

Resistance is futile, you will be assimilated. ;]

Én pontosan ezért rá se voltam hajlandó nézni a questekre mikor VR után kutakodtam.

#59537 - mivel droidmentes telefon és webkameramentes laptopom van valamint a VR-em működik bármiféle account nélkül, nincs szükségem alufóliára.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#59542) PapírVilla válasza nimfas (#59518) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszi!

(#59543) fulton válasza barcalaci84 (#59531) üzenetére


fulton
addikt

Akkor jó ;) :R

(#59544) gulasoft válasza prtvlogan (#59534) üzenetére


gulasoft
őstag

A gatyamadzagos eredeti headsettel az a baj, hogy ahhoz, hogy fentmaradjon rá kell húzni az arcodra, és egy 2 órás film után leveszed, és búvár arcod lesz. Netflixet egyszer kétszer használtam a q2-vel még. Ha valahol van értelme, azok a 3d-s filmek, azt meg nem nézem ágyból, de tény, hogy a tekerők meg a +aksik ágyban fekve kényelmetlenek, viszont az eredeti az emberkínzásra való. Legszívesebben ráhúznám arra aki jóváhagyta és egy napig nem vehetné le. Szerintem a nap felénél már elvinnék a gumiszobába.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59546) Danecay válasza VincentVG (#59527) üzenetére


Danecay
őstag

Meg lehet kérdezni, hogy Te mennyiért vetted? :)

(#59547) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Sziasztok!

Valaki használ itt Quest 3-at szemüveggel? Mennyire élhető a dolog? A leírások szerint méretre megfelelne a kukkerem (13 cm széles), meg ugye szét is lehet egy-két centit húzni a hmd-t, hogy beleférjen a szemüge.
Most külön lencsét 80 euróért éppen nem rendelnék , ezért fontos kérdés ez.

Nem nyomja nagyon az ember orrát a nyereg, nem ér össze a két lencse?

Köszi előre is!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#59548) ferzoli válasza zsozsa74 (#59547) üzenetére


ferzoli
Ármester

Élhető, elfér benne, de én pl féltem, hogy összeér a két lencse, ezért inkább rendeltem hozzá külön.
VR Rock-tól 44 dollár volt, tokkal, törlőkendővel, 12 nap alatt ért ide. Kényelmesebb így használni szerintem.

(#59549) fatal` válasza zsozsa74 (#59547) üzenetére


fatal`
titán

Én nem feltétlen erőltetném. Elférni elfér, de félnék, hogy összekarcolódik a lencse levételkor vagy felrakáskor.

Ugyan a Q3-mal nem próbáltam, de a kényelmi faktor a Q2-nél is szörnyű volt szemüveggel.

(#59550) VincentVG válasza Danecay (#59546) üzenetére


VincentVG
aktív tag

persze. :) 23k volt. tudtam h noname, akitol vettem mondta h tobbet kiprobaltak es teszt alapjan jonak tunt. nekem ennyi felar belefert, sejtettem h nem a 2 szep szememert hozza el megbeszelt helyszinre meg aznap :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.