Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Wasquez válasza Raymond (#54438) üzenetére


Wasquez
senior tag

Demo nincs ezekből? Azt sem tudom, jó lesz e arra, amire akarom használni, nem szeretném megvenni az összeset, hogy kipróbáljam, hogy jó e!?

PC

(#54502) Raymond válasza Wasquez (#54501) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanugy mukodik mint a standard Quest Store, csak nem annyira szigoruak a kovetelmenyek a bekerulesre, tehat a refund is ugyanugy mukodik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54503) BusinessGuy válasza nimfas (#54490) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nevetséges jól kiröhögték őket facebookon is jópáran, közel 20 rugóval többért adják mint amennyiért behúzhatod amazonról, és az árat direkt úgy lőtték be 10 forinttal a határ alá nehogy 3 év garit kelljen adni. A gariztatásuk meg egyébként jóval lassabb mint az amazon megoldás, sajnos volt szerencsém, az extra cseregar meg amiért van pofájuk plusz pénzt kérni gyakorlatilag az amazon cseregarija amit ott kvázi ingyé kapsz ha onnan rendelsz.

[ Szerkesztve ]

(#54504) Raymond válasza Raymond (#54502) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt az App Lab-re irtam, de azt hiszem vilagos belole hogy a Quest Store-ban van refund, ugyanaz mint a Steam refund mert mindegyik ugyanazt a minimumot adja amit az EU megkovetel.

Szerk. a Pigasus viszont tuti, nem hinnem hogy refund kell majd.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54505) Wasquez válasza Raymond (#54504) üzenetére


Wasquez
senior tag

Akkor 2 óra használatig van refound, ha jól emlékszem?

Köszönöm az infókat!

PC

(#54506) bali777 válasza Per Degaton (#54442) üzenetére


bali777
aktív tag

Szia!
Részemről ugyanúgy szeretem a nem VR játékokat is, szerintem efelől ne aggódj

Meta Quest 3

(#54507) bali777 válasza Wasquez (#54505) üzenetére


bali777
aktív tag

"What is the Oculus refund policy?
Meta app: Menu > Settings > Purchase History, select a game, and tap Request Refund. You can request a refund if you bought the game in the last 14 days and played it for fewer than two hours. Gifted games are subject to the same restrictions. The refund is applied to the gifter's original purchase method."

Meta Quest 3

(#54508) a2d2 válasza Dyingsoul (#54494) üzenetére


a2d2
addikt

Alien Isolation-t én nem bírtam valamiért fél óránál tovább. Valahogy rossz a mozgás benne.
Resident Evil 7-nél nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54509) KRoy19 válasza a2d2 (#54508) üzenetére


KRoy19
őstag

Amúgy ha már Resident Evil. Mindenki úgy isteníti a Resi VR modokat, de én 3 percnél tovább nem tudtam játszani sem a Resi 2-vel, sem a Resi 7-el, mert olyan brutális shimmering van még extrém magas felbontáson is, hogy számomra játszhatatlan. Van erre valami megoldás?

(#54510) kiskuplung válasza KRoy19 (#54509) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem mindenki, engem is kb addig érdekelt, míg megcsináltam, mert játszani nem lehet vele, azok miatt amit írtál. Plusz szerintem VR-ban elviselhetetlen a legkisebb akadozás is, és ezek a pakolt megoldások nekem sose voltak elég jók.
Ami szerintem még idegesítő volt, hogy a karakter úgy tartja a zseblámpát a kezében, ahogy én sose tenném, így törve meg az illúziót :D

Nekem az egyetlen működő mod az Alien volt, de abban meg kontrollerrel kell bohóckodni.

Ja meg a Subnautica, az is akadozott itt-ott, de azt végig tudtam csinálni VR-ban, ott a kontrolleres irányítás egész jó volt, főleg a járművek miatt.

(#54511) Tyrone89


Tyrone89
tag

Korábban említettem, hogy engem egyelőre még a gaming rész nem érint vr téren, így nem is vagyok még benne a játék témában igazából, DE ha még is kipróbálnám..laikusként kérdezem pl Medal of Honor Above and Beyond vagy Zero Caliber játékok futnak standalone is? Illetve ha igen, nyilván jóval jóval gyengébb a grafikai megjelenítés mint pc vr-ban, viszont felmerült bennem, ha jobb teljesítményre képes majd a quest 3 akkor esetleg már standalone játékban is jobb lehet valamivel a megjelenítés a pl quest 2 standalone-hoz képest?

(#54512) Márton válasza Dyingsoul (#54494) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt a lényeg:
"pedig az még a CV1-es idő volt"

Ott még volt mélyfekete és remek hang alapból! :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54513) barcalaci84 válasza Tyrone89 (#54511) üzenetére


barcalaci84
őstag

Mindkettőnek van standalone módja.Nyilvan pc-n szebbek.
Q3 -n meg szebb lesz mint q2-n...

(#54514) Tyrone89 válasza barcalaci84 (#54513) üzenetére


Tyrone89
tag

Köszi, akkor amíg meglesz az ehhez való pc addig lehet kipróbálom ezeket majd így standalone. Kíváncsi vagyok azért milyen

(#54515) VincentVG válasza BusinessGuy (#54503) üzenetére


VincentVG
aktív tag

250 felett kotelezoen 3 ev garit kell adni elektronikai termekekre?

(#54516) barcalaci84 válasza Tyrone89 (#54514) üzenetére


barcalaci84
őstag

Sok cím crossbuy : Megveszed a quest storeban és a pc oculus storeban ingyen beszerezhető PC-re is.

(#54517) Per Degaton válasza kiskuplung (#54479) üzenetére


Per Degaton
tag

Igen, szerintem mindenképp van értelme, nekem sokat segítettek ezek az infók.
Lehet majd még kérdezek, de igyekszem nem menni az agyára senkinek :)

És akkor egyértelmű, hogy egyelőre elég lesz az alapgép, nem kell túlbonyolítani.

(#54518) hito válasza VincentVG (#54515) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, ha magánszemélyként vásárolod, nem cégre és itthoni forgalmazótól.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54519) KRoy19 válasza VincentVG (#54515) üzenetére


KRoy19
őstag

*tartós fogyasztási cikkekre...

(#54520) Dyingsoul válasza Márton (#54512) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Így is van! :K Valóban sokat hozzátett a játékélményhez, de a mérleg másik nyelvén ott volt a szúnyogháló... Nagyon messze élesen azért nem látunk a CV1-ben.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#54521) fatal` válasza nimfas (#54493) üzenetére


fatal`
titán

Ha itthon veszi valaki, akkor is várnék az Alzára, olcsóbb is szokott lenni és kényelmesebb is.

Ez a dronozok általában rohadt drága.

De nekem még várni kell a Q3 rendeléssel, mert nincs prescription lens adapter még :) Meg ki is fogyott az 512-es.

[ Szerkesztve ]

(#54522) izomman1 válasza Raymond (#53947) üzenetére


izomman1
senior tag

Lehet tudni róla valamit, hogy az Meta is bele teszi dolgozik rajta, hogy bele tegye az AV1 codecet az airlink be vagy még csak a VD tart itt?
Igazán ekkor lehet a PCVR képességét megtekinteni a régi codecec tök homályos képet adtak legalább is a képek- cikk alapján én ezt látom.
[link]
Startkor ez lehet még el se lesz érhető lehet érdemesebb várni a berendeléssel és a teszttel..
Létezik az, hogy azonos minőséget tud a VA1 codec elérni majd , mint egy dedikált display portos VR eszköz vagy ez kizárt mondjuk good like módba akkor is megmarad a különbség latency be és képminőségbe..

[ Szerkesztve ]

(#54523) Raymond válasza izomman1 (#54522) üzenetére


Raymond
félisten

"a régi codecec tök homályos képet adtak legalább is a képek- cikk alapján én ezt látom."

Ez hulyeseg, majd nezd meg a sajat szemeddel. Magas felbontas es bitrate mellett nincs homalyos kep.

Hogy mit hoz az AV1 azt majd meglaatjuk, mert hiaba jo a kep ha magas felbontas mellett aranytalanul magas lesz a decode latency. Peldaul a Quest 1-nel is van H265, de a decode latency eleve magas meg alacsonyabb felbontasnal es bitrate-nel is (10-12ms) es 100Mbps-nel mar boven a 15-20ms tartomanyban van inkabb az utobbihoz kozelitve. Ezzel szemben a Quest 2-nel (es Pico 4-nel) a H265 10bit meg 150Mbps es magas felbontas mellett is csak 12-15ms. Ha a felbontas kisebb (tehat nem Godlike vagy Ultra VD-ben) vagy a bitrate 120Mbps korul van akkor 10ms alatt van a decode latency.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54524) Wasquez


Wasquez
senior tag

_Használja valaki a Firefox böngészőjét oculus 2-n?
Hogy lehet odébb tenni az ablakot és a kezelő panelt? Nagyon rosz helyre rakja be, és nem jöttem rá, még, hogy lehetne eltenni onnan?

Add ons csak az a 8-10 db van ami jön a listában, nem lehet sehol keresni benne továbbiakat!?

PC

(#54525) BusinessGuy válasza izomman1 (#54522) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Baszki,komolyan, minden áldott nap valami marhaság. Vagy router vagy wireless problémázás vagy VR problémázás vagy latency, vagy homályos vagy a kanócos jobb.... Milliószor kaptál választ mindenre tonnányi fórum van az összes témakörröl a neten mégis mindig ugyan oda lyukadunk ki, megtalálod a neten kb az egyetlen videót vagy infót aminél van valami gixer és megy minden elölről....Most épp az Nvidia fizetett hirdetésével amiben cseppet parasztvakitó módon tálalják az újgenerációs kártyák megoldását, hisz reklám....
Vigan használják az emberek netszerte Quest 2-vel és Quest Pro-val a PCVR-t nüansznyi különbségekkel a kábellel bekötött verziókhoz képest wirelessként. Tonnányi infó van róla mit hogyan mivel kell beállitani hogy ne kapj olyan homály képet mint annó megjelenéskor pláne hogy azóta számtalan frissitést kapott a VD az Airlink és még a Q2 is. Milliónyi user használja vigan a headseteket wireless módban köztük számtalan szimulátorossal leváltva a kábeles megoldásokat. A kutyát nem érdekli már hogy a headseteken nincs már Display port és társai, 2023-ban már egyenesen cinkes zsinóros megoldást használni annyira elhanyagolható a különbség és annyira diszkomfortosabb a zsinóros verzió....Most pedig megint ott tartunk hogy mert XY azt a baromságot mondta ezért "csak" az AV1-el lehet azonos minőséget elérni mint kanócon (nem)... Igy latency ugy latency, ember 10-20ms különbségekről beszélünk amit maximum egy profi érzékel egy kompetitiv multiplayer játékban....! Nem arról van szó hogy neked wirelessben 100+ms latency-d lesz....!
Aztán ha ez lecseng majd jön megint valami...? Router, wifi6 wifi6e, ez miért az miért.....?

Tényleg egyre jobban az az érzése az embernek hogy trollkodni jársz fel vagy szimplán alátámasztod az "izomemberekkel" kapcsolatos sztereotipiákat...

[ Szerkesztve ]

(#54526) Raymond válasza hito (#54483) üzenetére


Raymond
félisten

Demozashoz meg ez is jo (na es ha meg nem probaltad akkor neked is :) )

theBlu [link]

Egy experience van abban az ingyenes verzioban de az egyebkent is az ami miatt a legtobben hasznaltak demozasra - a Whale Encounter. Van meg harom fizetos (2eur) experience is, de abbol csak a Reef Migration az amire erdemes raaldozni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54527) izomman1 válasza BusinessGuy (#54525) üzenetére


izomman1
senior tag

Most komolyan ha nem világosítotok fel honnan tudjam ez csak egy nvidia paraszt vakító hirdetés? Mikor még Raymond is úgy linkelte , hogy azért várható itt VD fejlesztés is - gondoltam ez egy áttörés .. [link] Miért kell ennyire kiakadni rá? nem is értem :S Peace lassan már azt érzem kérdezi sem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#54528) gulasoft válasza Tyrone89 (#54514) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem ezekkel kéne indulni. Ha még nincs vr lábad, akkor rosszul leszel.
Üdőgélössel mint pla moss, utána kis csilles walkabout minigolffal amiben lehet teleportálni, meg m/secundumba sebességet állítani ha már ateleport és a joyos forgás megy....
És utána az ilyen rohangászós komolyabb címek, mert instant rosszul leszel ha ilyenekkel kezdesz zéró vr tapasztalattal. Skyrimet vettem meg elsőnek, 3 vagy 4 hónap után már tudtam vele játszani (mondjuk akciós volt)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54529) Busterftw válasza izomman1 (#54527) üzenetére


Busterftw
veterán

Jó és a G2-t hogy vetted ha te semminek nem hiszel és minden random videó alapján elbizonytalanodsz?
Ha érdekel a Quest 3, rendeld be Amazonról és van rá 30 napod ezeket megnézni. Ha érdekel a Pimax mert az az isten a "net alapján" akkor rendeld észt és kipróbálod.

De komolyan ezerszer random és ugyanazokat megkérdezed.
Amikor valaki meg válaszol és elmagyarázza (20x), mintha át se jutna hozzád, mert egy másik random netes poszt miatt aztán ugyanazt megkérdezed.

(#54530) barcalaci84


barcalaci84
őstag

vodoode fején így alkaulnak a FOV-ok ( nála egyértelműen nagyobb a FOV quest 3-n )

(#54531) Raymond válasza Raymond (#54170) üzenetére


Raymond
félisten

Update a VD-hez hogy a Quest 3-nal ugyanazok a felbontasok lesznek mint a Q2/Pro-nal beleertve a Godlike-ot is. A fejlesztok szerint a Q3 AV1 decode latency kb. ugyanolyan mint a H265/HEVC latency.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54532) KRoy19 válasza Raymond (#54531) üzenetére


KRoy19
őstag

Amúgy én nem gondolnám, hogy az AV1 jelentősen jobb képminőséget nyújtana mint egy HEVC 10 bit. Vagy igen?

(#54533) Raymond válasza KRoy19 (#54532) üzenetére


Raymond
félisten

Mivel egyforma minoseg eleresehez kevesebb bitrate kell igy ha mindkettonel 200Mbps a limit akor az AV1 jobb minoseget nyujt 200-on mint a HEVC. Majd a decode latency-re leszek kivancsi, mert az autos szimulatorokon kivul nekem nincs mar a 150Mbps-el se problemam most ami a minoseget illeti, deha ha az AV1 hozza ugyanazt a minoseget 100-120Mbps mellett akkor orulni fogok hogy a decode latency lemegy 15-20ms ertekekrol 9-12ms ertekekre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54534) -Solt- válasza Raymond (#54531) üzenetére


-Solt-
veterán

Azt tudni, hogy milyen VGA-l nézték?

www.smart-bus.hu

(#54535) Raymond válasza -Solt- (#54534) üzenetére


Raymond
félisten

A decode latency-nel mindegy mi van a PC-ben, az a Quest-en tortenik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54536) KRoy19 válasza Raymond (#54533) üzenetére


KRoy19
őstag

Értem. Q3-nál várható kisebb latency a Q2-vel szemben, azonos bitrate dekódolásánál az erősebb hardver miatt?

[ Szerkesztve ]

(#54537) KRoy19 válasza KRoy19 (#54536) üzenetére


KRoy19
őstag

Mármint mondjuk egy HEVC 10bit XMbs vs HEVC 10bit XMbs esetében, nem pedig AV1 XMbs vs valami más XMbs esetében.

[ Szerkesztve ]

(#54538) Raymond válasza KRoy19 (#54536) üzenetére


Raymond
félisten

Arrol nincs info.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54539) -Solt- válasza Raymond (#54535) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahh, decode... köszi!

www.smart-bus.hu

(#54540) barcalaci84 válasza Raymond (#54533) üzenetére


barcalaci84
őstag

Guy olyasmit írt h kb ugyanaz a decode latency av1 és Hevc között azonos bitrate mellett.

és olyasmit is elkotyogott h q2- höz képest kicsit kisebb eleve a decode latency...tulajdonképp ezért lehet q3-n 200 Mbps -ig menni szemben a q2 150-es maximumával HEVC-en...
dulajdonképp még mindig a quest decode képessége a szűk keresztmetszet (nem a routerek , kártyák stb)
de a q3 azért előrelépés ilyen téren is

(#54541) a2d2 válasza KRoy19 (#54509) üzenetére


a2d2
addikt

Én is írtam itt róla, eltököltem fél órát hogy megpróbáljam eltűntetni (sikertelenül). Aztán valaki írta hogy menjek be a házba, mert csak kültéren zavaró, és valóban így volt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54542) Raymond válasza izomman1 (#54527) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom utannaneztel-e mar a VD ajanlott routereknek, de ezen azok:

Sole/Upgrade (AX) - Asus RT-AX86U ($300 US)
Dedicated (AXE - Wifi 6e *) - TP-Link AXE5400/AXE75 ($160-$200)
Dedicated (AX) - Netgear WAX202 ($60 US)
Portable (AC) - Opal GL-SFT1200 ($50 US)
Dedicated (AC) - TP-Link Archer C6 or A6 ($40 US)

TP-Link AX and Huawei routers have been known to have issues we are unable to identify. Higher end TP-Link AX/AXE routers not listed here may work well but as with any router not on this list, should be considered untested.

Ebbol valamit csak talalsz majd ha a szolgaltatoi routerel nem lesz jo a kapcsolat. Az Archer C6-hoz annyit mondhatok hogy mukodik, de mivel csak wifi5 igy ma mar nem vennek. Plusz par honap utan az is eljut abba a stadioumba hogy rendszeres hardveres ujrainditas kell neki maskepp kohogni fog es nem lesz stabil kapcsolat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54543) izomman1 válasza Raymond (#54542) üzenetére


izomman1
senior tag

Igen írtad már ezt nekem... és feljegyeztem.. de ezt is javasoltátok: ASUS RT-AX55 ami optimálisabb lesz ár érték arány bajnok.

(#54544) BusinessGuy válasza Raymond (#54542) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Én eddig az AX86U-n agyaltam mondom hó végén majd... Erre az összes magyar oldalról lekerült a napokban (85k-ról indult) és a PRO változat került fel mindenhova 110+-ért totál felesleg minimum differenciákkal.... :C
TP Axe5400/axe 75 a netes fórumok tanúlsága alapján plusz tesztek alapján szerintem ne vegye senki, packet loss, latency és egyéb problémákkal küzd.

Én végül a GT-AX6000-en agyalok igy hogy AX86U kilőve, de kivárok... Wifi6e sajnos 170 alatt nem nagyon van, még az Asus Axe7800-asát is sok helyen problémásnak találták....

(#54545) fatal` válasza Raymond (#54542) üzenetére


fatal`
titán

Én két AX58U-t használok két külön helyiségben (az egyiken lóg a többi eszköz is), tökéletesen működik, sokkal olcsóbb azért, mint a 86U.

(#54546) Aki21


Aki21
aktív tag

Hali. Esetleg azt lehet tudni hogy a quest 3nak milyen hosszú lesz a töltő kábele? Kerestem már de erre nem igazán találtam választ.

(#54547) barcalaci84 válasza Aki21 (#54546) üzenetére


barcalaci84
őstag

Vélhetőleg 1m.
De hasznalhatsz sajátot is (usb C -usb C)

(#54548) Aki21 válasza barcalaci84 (#54547) üzenetére


Aki21
aktív tag

Köszi szépen. Akkor berendelek majd egy 2méterest 😃

(#54549) kiskuplung válasza Aki21 (#54548) üzenetére


kiskuplung
őstag

Aminek ugyanúgy semmi értelme, mint az 1 méteresnek?

Minimum 3m, amivel már mozogni is tudsz.

Vagy még inkább nem költesz ilyen elavult dolgokra, mint a kábel, és visszaolvasod az elmúlt 1-2 hetet itt, miszerint nem 2017et írunk, és a a kábelmentes VR a jelen?

(#54550) Márton válasza kiskuplung (#54549) üzenetére


Márton
nagyúr

De lehet csak töltésre kell neki és az 1m rövid :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.