Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) barcalaci84 válasza izomman1 (#54047) üzenetére


barcalaci84
őstag

ezeket a füles megoldásokat szerintem felejtsd el :) a beépített jobban szól ezeknél...

(#54052) izomman1 válasza barcalaci84 (#54050) üzenetére


izomman1
senior tag

Mindegy megváloztattam a rendelésem , mert Quest Pro hoz is ez a jó ezeket rendeltem
TP-Link Archer AXE75 Router AXE5400 ( ha elég a Q3 hoz a vodafonen router vissza küldöm ezt 30 napon belül) - én is így használnám szoba és nappali között éppen hol van hely játszani... [link] elvileg tudja azt mondják a videoban 5ghz kevés laggol nem éles a kép stb. meglátom az is beüzemelem majd...
Quest 3
[link]

Egy ilyet fogok még rendelni hozzá ha lesz Q3 verzió belőle tökéletes battery fejpánt heaphone

[link]

Valamint ha VR cover csinál egy jó arc maszkot amivel esetleg több lesz az FOV azt is berendelek.. Mert ez a gyári nem nyújt több FOV ahogy nézem azért hogy bőr legyen tök felesleges ennyi lóvét kiadni : [link] Ez lesz a tökéletes setup a részemre.. elég sokat kellett variálni gondolkodni de köszi az erőfeszítést srácok hogy elmagyaráztátok mit miért éri meg venni vagy nem venni hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#54053) izomman1 válasza barcalaci84 (#54051) üzenetére


izomman1
senior tag

Meglátjuk azért én Valve index headphone hoz vagyok szokva :) Igaz ez a kiwi se lesz olyan.. de az hogy egy sima headphone le fel vegyek headsetre két játék között azt ne ...

[ Szerkesztve ]

(#54054) Raymond válasza Tyrone89 (#54046) üzenetére


Raymond
félisten

Sokkal jobb lesz a kep mint a Q2-n. Mar az edge to edge clarity is sokat dob a dolgokon es ehhez meg hozzajon a magasabb felbontas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54055) Márton válasza Raymond (#54054) üzenetére


Márton
nagyúr

picit szkeptikus vagyok a magasabb felbontás kapcsán, hisz ok, picit több pixel, de ha valós az a 9x->110 fok horizontális fov, akkor el is veszik a ppd előny, nem?
4k kell ide, oled feketével, nemtom mit sz*roznak :DDD :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54056) izomman1 válasza Márton (#54055) üzenetére


izomman1
senior tag

Azt én se értem hogy lehet a Q3 nak PPI értéke 25 ös míg a G2 nek csak 23,5 ös..
Mert két dual LCD használnak benne azért? lehet hatékonyabb a pixel elosztás a dual lcd kijelző miatt?

(#54057) izomman1 válasza Márton (#54055) üzenetére


izomman1
senior tag

Ez az FOV érték sokszor nem a mért a gyári behazudott mindig több de valami FOV moddal biztos ki lehet ezt is csikarni a készülékből legalább is remélem...

(#54058) Tyrone89 válasza Raymond (#54054) üzenetére


Tyrone89
tag

Akkor szerinted filmezésnél is érezhetően jobb lesz az összkép?

(#54059) Márton válasza izomman1 (#54057) üzenetére


Márton
nagyúr

Remélem a Q2-t is behazudták anno és akkor végülis az előrelépés megvan,
a nagyobb fov jó lenne.
Még mindig emlékszem mekkora wow.hatás ért az Allee-ban a totál pixeles htc vive kipróbálásakor. Ott megvolt a kellő fov.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54060) Raymond válasza Márton (#54055) üzenetére


Raymond
félisten

Majd meglatjuk milyen, a kijelzok fizikai tilajdonsagaitol is fugg a dolog (hogy a pixelek es a koztuk levo dead space aranya milyen). Egy het mulva kiderul :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54061) Raymond válasza Tyrone89 (#54058) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem, a Pico 4-es tapasztalataim utan, eszrevehetoen jobb lesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54062) fatal` válasza Márton (#54055) üzenetére


fatal`
titán

Mivel két kijelző lesz, ezért nem biztos. Ugye a Quest 2-n egy kijelző van, így egy részét sosem látod (középen), ott pixelek vesznek el. Ha jól emlékszem magasabb a PPD, mint a Quest Pron.

[ Szerkesztve ]

(#54063) barcalaci84 válasza izomman1 (#54053) üzenetére


barcalaci84
őstag

Ezért mondom. Mert a kiwis rosszabb mint a quest2 gyári hangzás :)

(#54064) izomman1 válasza Raymond (#54060) üzenetére


izomman1
senior tag

Igen a dead pixelek...
Annyi még a témához nekem a 23 PPI os G2 is kevés volt filmek nézésére 4K TV jobb volt nézni bármit is és asztali játékot is jobb volt játszani még 4k TV is...
Ez lehet valamivel jobb lesz a 25 PPI os Q3 on nem tudom..

(#54065) izomman1 válasza barcalaci84 (#54063) üzenetére


izomman1
senior tag

huh... akkor a Q2 höz milyen fejpánt aksi és fülhallgató volt az ajánlott a pro szint? valaki tudna linkelni?
Olyan deluxe audio headstrap szint (Vive hoz volt de ott meg aksi tartó nincs !) legalább ami kényelmes aksi is van rajta és plusz jó aksival megpakolt ? ( vagy aksit se jó hátra tenni nehezít az egészen inkább valami zsebbe dughatós plusz aksiba kell gondolkodni? olyat én még nem is találtam az Amazonon..
Sajnos már most látom a plusz aksi is fog kelleni, ( játék időm egy huzamba 3-4-5 óra sokszor nem akarok még 2-3 órát töltésre várni 2 óránként ) de olyan fejpántot akarok amihez már fülhallgató is van csak a Kiwi be láttam ilyet... Mókolni nyomtatgatni plusz ez azt feltenni kicsit macera össze szedni mindent hozzá
Mondjuk a megdöbbentő számomra az, hogy a hivatalos oculus honlapon a kiegészítők között fejhallgatós verziós! elite strap nem létezik csak fejhallgató nélkül... Ennyire jó a gyári hangzás ne vicceljünk már Q2 re is ennyire jó volt?

[ Szerkesztve ]

(#54066) Tyrone89 válasza izomman1 (#54065) üzenetére


Tyrone89
tag

Ugyan nem nekem szól a kérdés, nekem a quest 2 az első vr szemüvegem és engem meglepett mennyire jó a hangja. Én nem gondoltam volna hogy egy ilyen eszközbe ilyen hangzást bele lehet pakolni. Igaz nincs összehasonlítási alapom, de szerintem nagyon korrektül szól a quest 2.

(#54067) barcalaci84 válasza Tyrone89 (#54066) üzenetére


barcalaci84
őstag

a q3 elvileg 40 %-kal hangosabb lesz és a bass is jobb lesz...ha jól láttam már két helyen jön majd a hang száranként.. szerintem játékok 90%-nál teljesen jó lesz...ha valami vájt fülű cucc kell , vagy nem akarom a családot zavarni akkor meg egy normális over ear headphone -t felkapok...
de szerintem kifejezetten előny h nagy általánosságban elég a beépített és nem kell plusz súlyt cipelni mint más headseteknél...

az akksi idővel is úgy vagyok h aksit se fogok cipelni a fejemen... ha végtelen játékidő kell , akkor zsebre vágok egy powerbankot és lehet órákat játszani ( az Apple is így csinálja majd :) )

[ Szerkesztve ]

(#54068) Raymond válasza izomman1 (#54064) üzenetére


Raymond
félisten

A hozzaszolasomnak a dead pixel-ekhez semmi koze :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54069) izomman1 válasza Raymond (#54068) üzenetére


izomman1
senior tag

a kijelző panel közötti dead pixelekről beszéltem amiről te is hogy a 2 lcd panel esetén nem lesz ennyi nem használt pixel és ezért lehet élesebb a Q3..

(#54070) Raymond válasza izomman1 (#54069) üzenetére


Raymond
félisten

De azok nem dead pixelek, hanem a fizikai pixelek kozti hezagok. Es itt teljesen mindegy hogy egy, ketto vagy tizenharom kijelzorol van szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54071) fatal` válasza Tyrone89 (#54066) üzenetére


fatal`
titán

Erről feljebb már volt diskurzus, szerintem borzasztó a hangja. De az audio chip is szar benne, ez fejhallgatón (összehasonlítva a PC-vel, akár alaplapi hangchipen keresztül is, de hangkártyával mindenképp) és fülessel nagyon hallható.

Remélem a Q3 jobb lesz ebből a szempontból is.

(#54072) izomman1 válasza Raymond (#54070) üzenetére


izomman1
senior tag

ja ok persze az más az is javulhatott...!

(#54073) izomman1


izomman1
senior tag

Ha streamingeljük az adatot PC ről Q3 ra akkor az média fogyasztásnak vagyis kb mintha az eszközön egy filmet megnéznénk annyit tesz? mert akkor 2,9 órát bír az aksi ha gaming akkor 2,2 őt ha mixed reality akkor meg csak 1,5 órát..
Azért nagyon nem mindegy 2,9 óra vagy 2,2 vagy 1,5...
Mert 2,9 el már kiegyezek ha PC VR ról van szó (8:19 nél a video [link] )
De avarage usage re 2,2 őt ír tehát sztem ennyi lehet a streaming VR ra is... mik a Q2 tapasztalatok streaming játákidőbe? Az nagyon meghajtha a chipsetet ( ami viszi az energiát ) vagy egyáltalán nem mert nem igazán dolgozik benne ?(PC adja a játékot csak egy video nézésnek felel meg az egész )

[ Szerkesztve ]

(#54074) Tyrone89 válasza fatal` (#54071) üzenetére


Tyrone89
tag

Ahogy írtam nekem nincs összehasonlítási alapom, engem mivel még nem volt ilyen eszközöm meglepett, számomra jónak tűnt nagyon. Legalább is nem panaszkodtam soha erről.

(#54075) fatal` válasza izomman1 (#54073) üzenetére


fatal`
titán

Q2 1,5 óra kb.

Rákötsz egy 10k-s powerbankot és 6-7.

(#54076) Apollyon válasza Tyrone89 (#54074) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem se olyan borzasztó a hangja mint ahogy sokan mondják, legalábbis játékokhoz, zenét még nem próbáltam. De ma kipróbálom, van egy rakat szimfonikus black metal zeném losslessben, meg egy jazz felvételem dsd-ben (kb 1-2 GB egy pár perces track).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54077) izomman1 válasza fatal` (#54075) üzenetére


izomman1
senior tag

Ilyenre gondolsz? [link]
De neten ezt találtam ez jóval drágább de ezt javasolták Q2 höz : [link]
Ilyenre kéne költenem a pénzem kábel helyett?
Ezekben lehet usb c kábel rálököm a Q3 at ezt a zsebembe és mehet a móka 6 órát is ? Sokkal jobb mintha a fejpántba lenne beépítve kényelmesebb?

[ Szerkesztve ]

(#54078) izomman1


izomman1
senior tag

ezt a kábelt is párosítja hozzá ezt is kéne rendelni hozzá? 30 cm elégséges? kicsit rövidnek tűnik a fejtől a zsebig...
[link]

(#54079) izomman1 válasza izomman1 (#54078) üzenetére


izomman1
senior tag

Talán a headstrapba beépített aksi konfortosabb lehet és 50 euró mikor egy komplett fejpántot aksival fülessel 100 ért kapok majd ha kijön talán nem is biztos megér.. Ez is kieshet a zsebedből elesel vele stb .. inkább headstrap be épített akkor már még ha egy kicsit nagyobb a fejre a súly akkor is ha jól passzol nincs azzal gond..

(#54080) gulasoft válasza Njozsef1 (#54032) üzenetére


gulasoft
őstag

Ja enyémen is van 6. Látszik rajta hogy erős :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54081) fatal` válasza izomman1 (#54077) üzenetére


fatal`
titán

Rohadt mindegy milyen, sima USB-C-s power bank, nekem alzás van és rá van velcrozva a pánt hátuljára KiWi velcroval (ami elég drága mondjuk, de megérte, ez jó lesz a Q3-hoz is).

De zsebbe is teheted.

(#54082) izomman1 válasza fatal` (#54081) üzenetére


izomman1
senior tag

valami ilyenre gondolsz?
[link]

Ez nem túl elegáns bár biztos olcsóbb mintha eleve aksis fejpántot vennél..
Kiwibe létezik aksis és fejhallgatós is vagy fejhallgató nélküli...
csak ugye a fejpánt vacak még kell hozzá egy csati ami kompatibilissé teszi a Q3 hoz ezért nem tudom berendelni sajna még amúgy simán venném vagy már van valami nyomtatott átalkító hozzá tervez gondolom a kiwi hozzá vagy hónapokat várhatunk Q3 kompatibilis verzióra? ... [link]

[ Szerkesztve ]

(#54083) gulasoft válasza nimfas (#54037) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát majd kiderül mire lesz elég. Az a 20% az pont arra kellett, hogy pl a luke ross féle modok tudják a 90fps-t. Ha kijön végre valaha is a praydogmod, akkor kiderül mire elég a TI. Egy 4070TI tényleg 100.000-el drágább mint egy sima, neked kell eldöntened megér e 20%-ot. Egy 4080-as viszont még 4070ti-hoz képest is 160.000Ft-al több. (ok van benne még 30%-al több ram), a 4070-nél meg 260.000-al több. Az igazán jó az talán az lenne, de 530.000Ft!!!!! Valahol meg kell húzni a határt. Én a TI-nál húztam ezt meg. Hogy te hol húzod meg az a Te döntésed. Én 2080superről váltottam, hirtelen játszahó lett a Luke Rossos modok 90fps-el, és az nagy javulás lesz, ha sima vr-os játékokat játszanék lehet elég lett volna a 4070 is.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54084) izomman1


izomman1
senior tag

Itt a cuccos már ami kellene találtam egy helyen, de csak USA Kína és Hong Kong lehetséges a kiszállítási helyként !:S
[link]

(#54085) gulasoft válasza izomman1 (#54084) üzenetére


gulasoft
őstag

Fú de undormány. Én nyomtattam az m2-höz elemtartót, az elemhez meg terveztem egy tokot.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54086) izomman1 válasza gulasoft (#54085) üzenetére


izomman1
senior tag

Mit javasolsz? Te mit szereznél be? El nem tudom hinni a basszus jó lenne a gyári fejhalgatóba... kizárt...

(#54087) nimfas válasza gulasoft (#54083) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm a választ! Megvárom míg megjön neked a Quest 3 és teszteled. :)
Félek tőle, hogy év végéig nem lesznek olcsóbbak az alkatrészek, inkább drágulást várok. :((

(#54088) gulasoft válasza izomman1 (#54086) üzenetére


gulasoft
őstag

Énaz Bobovr m2-höz ilyet csináltam
A zöld rápattan az m2 hátuljára,a sárga meg az adott akumhoz terveztem egyedileg, és fölülről becsúsztatható a tartóba. az egész cakli pakli fent van a fejszetten, van kihagyás a tekerőnek hogy hozzáférj. Persze nem ilyen sárga zöld, hanem fekete.
Ez így új korában 7 óra vr, mostanában már csak 6 körül.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54089) gubabela válasza jilian (#54024) üzenetére


gubabela
senior tag

5000 mAh körül. 4-6 órával tolja meg a használat idejét. (+a saját 2, 2.5 óra persze használat függő)

(#54090) kiskuplung válasza gulasoft (#54088) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez az egész cucc hány gramm? Mert én egyszer-kétszer próbáltam a velcros megoldást a DAS-sal, és szerintem 15 perc után azt mondtam, hogy ez az közel 1 kiló már nem ér annyit, hogy tönkremenjen a nyakam.

(#54092) v2 válasza csicskusz (#54091) üzenetére


v2
senior tag

Szőnyeg?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#54093) Raymond válasza csicskusz (#54091) üzenetére


Raymond
félisten

A megoldas ezek es ehhez hasonlok:

[link]
[link]
[link]
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54095) v2 válasza csicskusz (#54094) üzenetére


v2
senior tag

Használtan, vagy lomtalanítás

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#54096) gulasoft válasza kiskuplung (#54090) üzenetére


gulasoft
őstag

Az aksi 178 gramm a többi is van vagy 30-40. Mivel hátul van kb ki is egyensúlyozza a questet.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54097) izomman1


izomman1
senior tag

Itt egy érdekes ellenvideo Q3 miért nem biztos jó döntés : [link]

Ok sok az előny, de hamarosan megjelenik Index 2 nagyon úgy néz ki abban lehet lesz szemkövetés meg magasabb felbontás magasabb FOV és display port kapcsolat is..
Akkor mi lesz? Jó pont ezért rendelek amazontól, hogy 30 napon belül vissza küldhessem, ha még jobb PCVR sisak jönne ki..
szemkövetés amúgy kezd a VR ban sztenderd lenni (streaming Q3 VR ban ez nem opció nem megoldható ) egyre olcsóbb és jobb VR sisakok vannak PSVR is ezt tudja és a VArjo és a Pimax jó utóbbi még méreg drága.
Szóval én fogadni mernék az Index eléggé odacsapós lesz ha bejelentik amire készülnek elvileg hetek hónapok a bejelentés... De a Q3 berendelésnek én se tudok ellen állni..

[ Szerkesztve ]

(#54098) izomman1


izomman1
senior tag

Most őszintén van különbség mondjuk egy Half Life Alyx esetén Pico 4 al wireless VR ban wifi 6 al képminőségben (topp grafikus kártyával 4080-4090 el ami tudja az új codecet ) vagy nincs egy PCVR display port os VR hoz képest? A codec a GPU csinálja a tömörítést és nincs plusz erőforrás igénye?

[ Szerkesztve ]

(#54099) Busterftw válasza izomman1 (#54097) üzenetére


Busterftw
veterán

Index 2 ha lesz, nem jön 2024 előtt.

(#54100) Jacek válasza Busterftw (#54099) üzenetére


Jacek
veterán

+ az ára...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.