Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) Raymond válasza ericdrawen74 (#55900) üzenetére


Raymond
félisten

A jelek szerint soha, v60 lesz a kovetkezo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55902) AeSDé Team válasza Citroware (#55885) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Az AI sok dologra jó, de ez most nem túl valós infó :D Más az, ha ráadod valakire a headsetet és egyből bedobod egy "extrém mozgásos" élménybe, és más az ha szépen lassan építgeted a toleranciád. Lehet hogy első nap nem bírod a hullámvasutazást (ami nálam 2. helyett inkább az 5. kategóriába illene), de ha minden nap játszol egy kis VR-t, újabb és újabb dolgokat kipróbálva, akkor gyorsan fogsz fejlődni.

Plusz számítanak a körülmények is, pl. ne legyél dehidratált, ne legyen túl meleg, legyen friss a levegő, és segít az is ha van valami konstans légmozgás (pl. ventilator ami enyhén feléd fúj).

--

Már pár hónapja VR-ozok és egész jól tolerálok szimulátorokat, hullámvasutazást, pókemberszerű mozgást is, ezért pár napja totál meglepett hogy a Synth Riders - League of Legends "experience" közben lettem rosszul, annyira hogy félbe kellett hagynom a számot :D Van még valaki aki ezt hasonlóan nehezen viselte?

[ Szerkesztve ]

(#55903) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Ez a Virtual Desktop miért állítja át a monitorom felbontását ha fut 1440p-ről 1080p-re? :U

(#55904) Raymond válasza GeneraL_XTX (#55903) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a "Use Optimal Resolution" opcio aktiv, deaktivald es nem fogja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55905) kiskuplung válasza Raymond (#55904) üzenetére


kiskuplung
őstag

[link]

Guy enabled-et ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#55907) Raymond válasza kiskuplung (#55905) üzenetére


Raymond
félisten

Tokmindegy hogy mit ajanl mert ha nem 1080p felbontasu monitorod van es nem akarod hogy a desktop felbontasodat 1080p-re allitsa mindig akkor ki kell kapcsolnod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55908) LazaCCC


LazaCCC
tag

Q2 tulajként próbálkozott bárki a Q3-mat a referral reward 'trükkel' regisztrálni? Működött?
Elvileg ha generálsz egy meghívót és az azzal készített accounthoz regeled a Q3-at, akkor mindkét account kap 30-30$-t. Viszont nem láttam konkrétumot arra vonatkozóan, hogy ha utána gyári reseteled a masinát és belépsz a régi accoddal, akkor a AW2-t a régi accodhoz tudod e adni.
Próbálkozott ezzel valaki?

(#55909) AeSDé Team válasza LazaCCC (#55908) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Igen. Az új account-on amivel először belépsz, nem kell azonnal claim-elned az AW2-t, hanem mondhatod neki azt is, hogy majd később. Aztán reseteled a Quest-et, belépsz a régi fiókoddal, és utána ismét fel fogja kínálni az AW2-t és hozzá fogod tudni adni. Ezt csináltam én is.

(#55910) LazaCCC válasza AeSDé Team (#55909) üzenetére


LazaCCC
tag

Ha azt mondja, hogy nem elérhető az én területemen, akkor ez a régió miatt lesz gondolom :(

(#55911) jilian


jilian
addikt

Hol kell azt állítani, hogy ha 3 ablakot teszel egymás mellé akkor azok feléd nézzenek hajlítva?
Nekem a 3 ablak egy síkban van és az nagyon gáz.

(#55912) fulton válasza BusinessGuy (#55676) üzenetére


fulton
addikt

Olvasgatva a véleményeket, ezek szerint nagy ugrás lenne Cv1 hez képest. Elképzelni nem tudom, gondolom pesten nincs olyan bolt, szimulátor terem ahol ki lehetne próbálni.
Ez a film dolog érdekelne leginkább a mobilitása miatt, mivel otthon van a szobában egy 77 colos sony oled, az kellő film élményt ad 3.5 mről(más is tudja nézni). De ha nem otthon vagyok személy szerint, akkor hasznos lenne. meg eleve vonz ez az egész. Arra is gondoltam hogy meg kellene várni az apple 4kper eye szemcsijét, nagyon szomjazom a jó képminőségre.
Ez az aksi idő lebeg előttem hogy most ez frissítéssel rendbe tehető majd, vagy ez ilyen mint a panaszokat olvastam a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#55913) barcalaci84 válasza jilian (#55911) üzenetére


barcalaci84
őstag

a gyors menüben (elem ikonra katt): switch view (tablet nézetről itt válthatsz a klasszikus nagy ívelt kijelzőkre

(#55914) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Most próbáltuk ki a Dungeons of Eternity-t. Akinek a Karnage Chronicles tetszett (nekünk a kedvenc coop játékunk volt), annak ez is kötelezőnek tűnik.

És egyre fényesebbnek látom a mobil VR jövőjét, ,mert Quest 3 módban ez is kis túlzással hozza sok PC-s cím grafikai szintjét, nagyon jó. Most már nem félek annyira a mobilos Asgard-tól se.

Az aksiról annyit, hogy elsőre kb 110 percet toltuk, itt merültek le a Q2-esek, nekem még 9% maradt a Q3-mal-

(#55915) AeSDé Team válasza LazaCCC (#55910) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A meghívást nem én csináltam, azt az aprós eladó. Én csak meghívott voltam. Szóval nem egészen vágom ezt a részét. Azt tudom csak, hogy először beléptem az új meghívott felhasználómmal, arra megkaptam a kreditet, majd utána factory reset, beléptem a fő felhasználómmal és arra pedig claim-eltem a játékot.

(#55916) kevike576


kevike576
senior tag

Hijj, bigscreen airlinken keresztül ZABÁLJA az aksit...gondolom ez mindenkinek ilyen

(#55917) evitiguF válasza fulton (#55912) üzenetére


evitiguF
senior tag

Oled után/ mellett ez a fekete amit a q3 tud szerintem igen nagy csalódás lenne.
Nekem "csak" qledem van, de én itt játékokban folyamatosan azt látom, hogy a sötét részeknél ilyen szürkés-kékes a fekete.
Red Matter elején is pl mikor a leszállás után el kell menni a hangárig, a sziklákon, vagy akár bent a hangárban.
Már megnéztem, nincs-e még egy védőfólia a lencsén, mert kb olyan hatást kelt, mintha egy fólián keresztül nézné az ember a képet.
De most a Ghostbustersben is ez a helyzet, ahogy az elején bemegyek a házba, jobbra elfordulok, ott van egy sötét rész egyből, és kékes-szürkés, mintha köd lenne.
Nem tudom, hogy ezt lehet-e finomhangolni, nekem ez eddig a legnagyobb negatívuma a q3nak.
Plusz ha fekete háttéren fehér vagy világos kép van, na az meg mintha a minta mögött lenne egy lámpa, és világítanának vele feléd. Ahogy a fejed mozgatod, látszik az a fénycsóva.
Haverét nemsokára felpróbálom, mert ő váltig állítja, hogy neki a fekete az fekete.
Szóval vagy kifogtam valami hibásat, vagy az ő szemével van a gond.

(#55918) LazaCCC válasza AeSDé Team (#55915) üzenetére


LazaCCC
tag

A meta-dog -ról kértem egy linket, de az új acc amit regeltem, az sem ette meg régiós problémára hivatkozva, úgyhogy elengedtem :)

(#55919) LazaCCC válasza evitiguF (#55917) üzenetére


LazaCCC
tag

Most nyomtam 1,5 órát a DoE-vel, olyan pályán, ahol sötét van és fáklyát kell használni ... ez a fekete nem fekete. Már-már azt kell mondjam lehet a Q2-nek is jobb volt, de azt ki kéne próbálnom.

(#55920) kevike576 válasza LazaCCC (#55919) üzenetére


kevike576
senior tag

Én most próbáltam felváltva a G2-t és Q3-at, HL alyx, Asgard
Tök ugyanaz a feketéjük..az tuti, hogy a PSVR2-nek az OLED+Hdr feketéje jobb volt...de ott volt a mura, és szarabb volt a res, na melyik ujjamba harapjak..
A kontroller tracking viszont brutál jó még mindig, ezt folyamatosan érzem..

[ Szerkesztve ]

(#55921) Gigi01 válasza kevike576 (#55920) üzenetére


Gigi01
őstag

Quest 3 milyen a reverB-hez képest?
Én is berendelek mellé egyet.

[ Szerkesztve ]

(#55922) D1Rect válasza Citroware (#55885) üzenetére


D1Rect
félisten

Én úgy szoktam, hogy játszok, ha nem esik jól, akkor abbahagyom.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#55923) Márton


Márton
nagyúr

Fekete:
- vegyétek le a menüben a fényerőt, én közel minimumon használom Q2-n. Csúszka felétől nekem már túl sok a fény a szemnek, hiszen kb. egy zárt teremben (denevérbarlangban) vagyok.
- valahol lehet kontrasztot is állítani a menüben, tudom ez a feketét nem mélyíti, de hátha az összhatás mégis jobb lesz, ha enyhén feltolod a csúszkát.
- ha mindez nem válik be, akkor inkább világos, relax appokat kell használni :))
- naigen, ezért (is) van még meg a CV1-em... :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55924) gulasoft válasza fatal` (#55890) üzenetére


gulasoft
őstag

Egy lányrokonom a bs-től is rosszul lesz 10mp-en belül.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55925) gulasoft válasza Márton (#55923) üzenetére


gulasoft
őstag

Ne mond már, hogy a cv1-et azóta mióta q2-őd megvan felvetted, hogy nézhesd a feketeséget!

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55926) gulasoft


gulasoft
őstag

Mit kéne állítani a q3-nál, hogy megjegyezze a területet? Értem én hogy felméri, de a székemet és az asztalomat be szoktam rakni a területbe, hogy ha leülök ne legyek területen kívül, és a hogy a walkaboutba, ne területen kívül tegyem le bal kontrollert.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55927) Márton válasza gulasoft (#55925) üzenetére


Márton
nagyúr

De! BS-re pl. ég és föld. Sötét jelenetes hullámvasútra is vagy Brink traveler éjszakai módjára.. Egy vicc itt a Q2.
És persze nincs szivem eladni, sokat nem is ér, jó a kábele, hisz 1-2 hetente kapcsolom csak be, időhiány miatt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55928) gulasoft válasza Márton (#55927) üzenetére


gulasoft
őstag

De hát felbontásban messze alulmarad minden maitól. Értem én hogy fekete a paca, de mi az?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55929) kevike576 válasza Gigi01 (#55921) üzenetére


kevike576
senior tag

Egyértelműen jobb. Ha crosslink&airlink&vd-vel belövöd olyanra a játékaidat , mint a G2-n volt, akkor sztem a G2-t el is rakhatod a dobozába... Egy bobovr, 6m crosslink, füles, 2x10k powerbank, és megvagy.
Nem tudom másnak is van e ilyen problémája, de mióta frissítették a steamvr-t, a G2 állandóan kifagy, (kép 3DOF, kontrollerek nem reagálnak) és manuálisan desktopon kell kilőni a steamvr-t hogy visszatérjen wmr-ba. Kontrolleren windows gomb se reagál semmire ! Ha Q3-at használom steamvr-ban semmi fagyás...márcsak ezért sincs ingerenciám használni mostanában a G2-t.

[ Szerkesztve ]

(#55930) Márton válasza gulasoft (#55928) üzenetére


Márton
nagyúr

BS-nél számít, hogy mennyire részletes a kocka?
Az oled színekről még nem is beszéltem :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55931) gulasoft válasza Márton (#55930) üzenetére


gulasoft
őstag

BS-nél számít hogy mennyire fekete?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55932) Márton válasza gulasoft (#55931) üzenetére


Márton
nagyúr

Van akinek igen. Aki a kontrasztosabb, dinamikusabb látványt szereti.
Igen, BS Q2-n nem csak hangban jóval gyengébb, hanem fakóbbnak is tűnik cv1 után

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55933) izomman1


izomman1
senior tag

Pár gondolat így hosszabb tesztelés után a Q3 ról.

Standalone mód : Pár Quest játékot néztem ( igaz Q2 es játék ) – hát látszik a mobil VR színvonal nem egy PC kaliber amihez hozzá vagyok szokva távolba homályos játszani lehet így is, de nem az igazi aki PC VR hoz szokott, de nem is ezért rendeltem be.
Screen door effect: Alig látszik, de azért látszik ha kicsit megpihen a szemed és nézed. Nem zavaró , de látszik nincs semmi ugrás felbontásba G2 után kb azonos ha! VD vel tolod vezeték nélkül VA1 10 bitbe.. akkor ha goodlike módba teszed wifin keresztül akkor elér középen is a kép élessége a G2 őt.
De csak akkor egyébkén link kábelen keresztül mivel nincs VA1 es codec .. ezért nem éri el közép kép élessége a G2 szívonalát nem sokkal marad el kb 5-10 % al . Artifect minimális mind a két verzió esetén de azért néha néha elő jön .
Késleletésem 35-45 között mozgott azért észrevehető egy FPS Onward esetén hogy őszinték legyünk nem azonos egy lézeres PC VR al vezetéken . Ott azonnal leköveti a kéz mozgásodat ahogy tartod a fegyvert itt kis késleltetés van lehet játszani így is , de nem egészen 100 % élmény néha azért zavaró még egy AX 3000 es Assus routerrel is.
Kábelen a késleltetés ok mert vezeték, de ott nincs AV1 támogatás.. lesz szerintetek az Oculus dolgozik rajta? Az lenne az igazán jó.
A lencsétől nem vagyok elájulva ok tiszta az egész, de az utolsó 10-15% nál a lencse szélén itt is homályosabba kép de lehet én már csak középre nézek nekem túl nagy különb A 3d hatás ok , de a bionocular overlap kisebb mint a G2 esetén..
FOV kicsit nagyobb mint a moddolt G2 esetén. Szoftver támogatás jobb kb 20-30 % al a moddolt VR tartalmak is jobban mennek teljesítményben több FPS- t kapsz.
A követés egészen jó nincs a headsethez közel tartva a kontollert tracking vesztés egészen kiválló
VD esetén a rotuterem egészen hihetetlen 2400 mb / secet nyom (160 hz en ) ami egészen durva közel a rotuerhez lent a nappaliban leesik 500-600 ra leesik de ott is a késletetésem nem megy fel 50 felé.
Viszont lehet kövezni lapos föld hívőnek hinni, de szerintem közvetlenül a fejnél ekkora adatforgalom nem egészséges Lehet én vagyok a bolond és őrült, de én érzem, hogy ha 1-2 órát nyomom így akkor a fejem az agyam környékén kicsit lezsibbad az egész van különbség ha offline veztéken használom az eszközt és ha wifin ilyen 2,4 gb/sec sebességgel közvetlenül a szemem előtt szerintem aki ennyire bízik ebben az nagy hibát követ el később az egészségére így én vissza küldöm
Egyenlőre vezetéken használom kizárólag PC VR ra még nem döntöttem el megtartom e vagy nem.. kiváncsi vagyok az új címekre hogy eléri e a PCVR minőséget vagy nem (Assasins Creed Nexus és Asgard Wrath 2) - Standalone módban mivel a gép maga generálja az adatot a chip sztem nincs egészség kockázat , de a színvonal nem biztos eléri egy átlag PC telesítményét grafikailag itt jól taglalja a srác miért jobb egy Blade and Sorcerery és miért nem annyira jó az Assassins : [link]

Másik fájdalmas pont a kényelem egészen elképesztő. zsibbad az arcom tőle úgy szúr nyom ez az átkozott párna szerintem direkt ilyen szivacsot tettek bele, hogy vedd az uj facial interfacet meg vegyél pántot mert az egész orrnehéz és brutálisan nyomja a fejet majdhogynem fél óra után zsibbad az arcom.
nagyon minimálisan húzom meg ezért a pántot, hogy ne nyomja a fejem az arcom úgy még elviselhető de egy bőr foam elkél hozzá VR cover rulez ha lenne már végre ( már borítást lehet venni rá de akkor FOV vesztel vele ami amugy se óriási de még jó és elfogadható )
Aksi idő is elég rövid de egy olyan link kábellel amivel folyamatosan töltheted a készüléket és használhatod is ez kiküszöbölhető .
Lehet túl Hipohander vagyok ( szeretem a VR és a technologiát ) de én a fejemnél pár órás wireless után érzem valami nem oks kicsit furcsa nem tudom megfogalmazni de tompítja a fejem az agyamnál valamit csinál ez a 2,4 gb/sec sebesség azért ez elég giga adatforgalom amit nyom a VD
Valószínűleg az Oculus is inkább azért erőlteti a standalone módot és mert az veszélytelen és tudja micsoda per bár mi lehet ebből a wireless technológiából ezért ez nem is egy annyira hivatalos felhasználási módja az eszköznek.
Bele ástam a témában magam egy kicsit és ezeket találtam csak szerettem volna figyelmeztetni a csapatot jobb vezetéklen maradni akinek nem inge ne vegye magára mindenki azt csinál amit akar én küldöm vissza az ASSUS routerem nem ér az egész ennyit hogy beteg legyek több órás VR után évekig ugyanis ahol a mobil és a VR veszi a jelet ott erősebb sokkal a sugárzás természetesen a 5 ghz et nem tudod kikerülni van mindenütt már , de a vételi eszközöknél a legkárosabb és legsugárzóbb az egész 2-3 m után már majdhogynem elhanyagolható ezt pedig 2-5 cm re használod a fejed mellett nagyon extrém sebbesség mellett extrém körülmény között ha ez nem káros akkor nem tudom mi tud az lenni itt van pár videó a témával kapcsolatban professzorok véleménye doktoroké és tudományos módszerekkel műszerekkel vizsgálták a dolgot + csirázási kísérletekből is látható mit tesz az élő szervezetekkel az eszköz közvetlen közelről :
[link]
[link]
Nem probléma ha lehülyéztek nem számít nem azért írtam ezeket a gondolatokat le ez csak az én véleményem egyébként nem lenne rossz eszköz ha javítja az ember a hiányosságait . Remélem egyszer vezetéken is lesz AV1 támogatás mert igy 10 % ban kb a kép élesség elmarad VD hez képest.
Bár ha megjelenik egy Valve Index 2 csak vezetékes verzióban PC VR ként szerintem dobom a Q3 at érte az fix mert annyira a mobil VR nem nyűgözött le eléggé gyenge minőség PC VR hoz képest!
Lehet anyázni úgyis léptem de mivel korrekt és jószándékú ember vagyok ezért beírtam én mire jöttem rá és hogy értékeltem ezt a csoda „eszközt” ami biztos sokaknak nem fog tetszeni mert védik a játékszerüket foggal körömmel telesen elvakultan. ( Ezért ez lesz az utolsó hozzászólásom nem fogok válaszolni nem akarok vitatkozásokba bele menni ) Peace !

[ Szerkesztve ]

(#55934) bali777 válasza izomman1 (#55933) üzenetére


bali777
aktív tag

Köszi a beszámolót! Engem személy szerint minden ilyen felcsigáz, alig várom már a jövő hetet, hogy kapjam a Q3-at (akkorra ígérték). Ahhoz képest, hogy mennyire nem izgatott még pár hónapja, most teljesen az ellentettje van :)

Meta Quest 3

(#55935) gulasoft


gulasoft
őstag

Mókás, 1000$ ha mindent megveszel hozzá, de egy normális headstreppel nem próbáltad ki. De ne is tedd meg, mer akkor talán nem jössz vissza az agymenéseiddel, meg hogy a 80%-os sweetpotot szidod a 20%-os hp g2-vel szemben. Egyébként a sima szíj, botrányosn rossz, és sok embernek okoz fejfájást, de vedd úgy hogy nem írtam semmit, nehogy véletlenül visszagyere. Sok sikert a crystalhoz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55936) GalaHU válasza izomman1 (#55933) üzenetére


GalaHU
őstag

"ha 1-2 órát nyomom így akkor a fejem az agyam környékén kicsit lezsibbad az egész"

Óh, ez sokmindent megmagyaráz... :D

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#55937) LazaCCC válasza Gigi01 (#55921) üzenetére


LazaCCC
tag

Nincs kábel ... van még kérdés? :)
Nekem is van egy ReverB G2-m, azóta nem vettem elő, hogy megvan a Q2.
Amúgy a kábel egy dolog, mert a headsetet szerettem és kényelmes is volt (az eddigi legkényelmesebb), viszont a kontrollere hulladék (a rezgés botrány) és a tracking használhatatlan - ég és föld a Q2/Q3-hoz képest

(#55938) kiskuplung válasza evitiguF (#55917) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Plusz ha fekete háttéren fehér vagy világos kép van, na az meg mintha a minta mögött lenne egy lámpa, és világítanának vele feléd. Ahogy a fejed mozgatod, látszik az a fénycsóva."

Én pontosan ezt írtam első benyomásnak, és ez sajnos azóta is zavaró.

A Red matter 2ben annyira látszik ez az egész, hogy ott pont jól jön ki mert azt érzem, hogy egy szkafanderen keresztül nézem a világot, de minden máshol olyan, mintha egy üvegfal lenne köztem és a külvilág közt.

Én is azt hittem, hogy hibás készüléket kaptam, de Raymond azt mondta hogy ez ilyen. Nekem meg nincs összehasonlítási alapom.

Azért szomorú ezcsak szerintem mert, az ÖSSZES sztár-streamer csak a hihetetlen edge-to-edge clarity-t ajnározza, meg hogy a pancake megoldja a világ összes problémáját, de erről egy büdös szót se hallottam előtte (mielőtt be nem írtam ide :D)

(#55939) D1Rect


D1Rect
félisten

Befejeztem a Red Mattert, nekem nagyon tetszett.
A második részt kicsit még elrakom, most valami kicsit más jellegűt akarok kipróbálni.
Valószínűleg megnézek pár demot, tegnap a pistol whipet próbáltam, kifejezetten jó az is, szerintem behúzom még akcióban.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#55940) AeSDé Team válasza izomman1 (#55933) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Akkor a WiFi-t/vezetékes AV1-et leszámítva mondhatjuk hogy izomman1 approved? :D

Ha jól értem, gyári pánttal (nem elite) használod a Quest 3-at, amiről már sokan írták hogy simán okozhat komoly diszkomfortot, akár fejfájást is. Mindenképp szerezz be egy jobb megoldást amint elérhető.

Régebben kicsit én is beleástam magam ebbe a mobiltelefon/fejhallgató/stb sugárzás témába, arra jutottam hogy mikrohullámú sugárzás, nem ionizál, maximum olyan elhanyagolható mértékben melegíti a fejed hogy ha egy párnára fekszel nagyobb "kár" ér :D Van néhány cég akik nyomják ezeket a kutatásokat, és mellette olyan termékeket árulnak mint a sugárzásmentes vezetéknélküli fejhallgató. Ahol pedig az eredmények gyanúsan az adott cég érdekeit szolgálják, ott célszerű kicsit szkeptikusnak lenni.

De ha nem hiszel nekem, vegyél egy ilyet, meg ilyet is, ezen van sugárzásálló bevonat.

(#55941) Raymond válasza izomman1 (#55933) üzenetére


Raymond
félisten

A VD-ben a kep nem az AV1 miatt elesebb hanem azert mert magasabb felbontason renderel. A Link-nel meg mindig a Q2-es 5408 (szemenkent 2704) felbontas van. A tobbire majd talan valaszolok ha lesz idom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55942) a2d2 válasza kiskuplung (#55938) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, ez ilyen, én is látom pl fekete háttér + fehér logo esetében.
De Q2-nél még rondább volt az ilyen :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55943) Márton válasza a2d2 (#55942) üzenetére


Márton
nagyúr

Valami tanfolyamra kéne beiratni azt a fejlesztőt, aki fekete háttéren rak ki tök fehér logót..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55944) izomman1 válasza Raymond (#55941) üzenetére


izomman1
senior tag

Hiába nyomod fel steam VR ba még magasabba nem nagyon javul a képminőség élessége akkor már a VD felbontást eléri de nekem az AV1 "élesebbnek tűnik azonos felbontáson" ( +5 %-10 % kb ) Remélem az Oculus bele nyúl és fejleszti a link elérhetőséget is egyszer .. Egyébként igen nem rossz eszköz..

Valamint a fejpánt és bőr foam elkél az eszközhöz.. kötelező a beszerzése.
VD vel kapcsolatban lehet én vagyok hipochonder de nekem ez túl van az ingerküszöbömön amin merném használni ( 2,4 ghz / sec 2cm re a fejtől az agy mellett - wifi azért nem káros annyira mert a távolság a barátod benne van a videókban)
Már mobilra is írták és mérték lehet káros hatása (vita tárgya tudományos körökben is majd 10-20 év múlva fogjuk tudni mi van ha VR ban ilyen adatmennyiség esetén használod az eszközt évekig évtizedekig ) az töredék sugárzás hatás a VR egészen extrém sebesség és közelség a fej körül én óvatos ember vagyok ebből a szempontból.
Na de léptem peace!

(#55945) GeneraL_XTX válasza izomman1 (#55944) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ja az 5G is kinyírta az összes madarat, régebben épp ezzel riogatták a népet... :DDD

(#55946) gulasoft válasza izomman1 (#55944) üzenetére


gulasoft
őstag

Ehh, pedig megígérted, hogy nem válaszolsz! (egyébként meg mintha az lett volna a mondás, hogy nem a steamen belüll kell emelgetni a felbontást, hanem az eszközön a steamet meg 100%-ra rakni)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#55947) Raymond válasza izomman1 (#55944) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a Steam-ben kell felnyomni. Az Oculus Home-ban allitot be az 5408-asra. Utanna az ODT-ben a Distortion Profile Low es az Encode Resolution Width 4128 a Sharpening pedig Quality. Ezzel kell kezdeni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55948) izomman1


izomman1
senior tag

Nem akarok hosszabban időzni de a link kábel sem egészen tökéletes , mert minden második alkalommal ismeri fel kapcsolódik a gépemhez.. sokszor újra kell indítani a windowst vagy a Q3 at eléggé idegesítő és valamikor a hang is elmegy a vezérlőpultba kell vissza hozni ráállítani stb... Ez betudható az utángyártott kábelnek is egyébként.
Szóval ez sem egy tökéletes eszköz , de javítható és aki szereti nem fél a wireless kockázataitól és el tudja fogadni a kis késletetést akkor egészen jó eszköz lehet. és sokoldalú felhasználás. Mixed Reality ről meg annyit igen gyengébb a képminőség, de használható látható a valóság nem kell mindig levenni a készüléket ha valami történik és csinálnál a tech demó se rossz a VR tartalom eléggé éles és élvezhető így is az MR tartalom, de van hova fejlődni még ebben is .. Talán a Q4 vagy Q5 egészen jó lesz ebben is.. KB a VR kezdeti időszakához lehet hasonlítani a minőségét amit most az MR tud ..
Film nézésre kb FULL HD képminőség nem anyira látszik a pixel, de nem egy 4K TV azért arra ne számítsunk. Standalone módban is szépen megy a film bár VD alatt valami codec problémám volt az új Avatar 3d alatt , mert a hang nem működött viszont VR 180 fokos (6-7 k) videok szépen mentek rajta akadás mentesen ami egészen jó teljesítmény.
Az igazán érdekes az lesz, hogy az új Assassins Creed vagy a Asgard Wrath 2 milyen minőséget tud hozni , de félek a grafika Q2 szintre lesz ledegradálva és homály lesz a távolba minden ( vagy ha lenne egy Q3 kapcsoló magasabb feolbontásra az lenne sztem az igazán jó megoldás - ha bírni fogja az eszköz... ). Peaky Blinders Quest 2 játékot néztem rajta az egészen "akadt " még Q3 on is - pedig nem egy nagy szám grafikailag- ez az egy cím ami akadt (lehet rosszul optimalizálták) nézem még a Star wars címet a Resident Evilt is nem rossz, de látszik homály távolba az egész nem egy PC VR minőség na.. Mit várunk egy mobil chipsettől.. ... ... Hubris VR egészen elfogadható minőség de ott csak egy demót néztem és csak a tutorial ig jutottam tehát távolba nem teszteltet az eszközt éles e a kép. (1600x1600 kb a felbontás amit generál nem is lehet éles a kép mint egy PC VR ban )
Összeségébe jobb a G2 től sok tekintetben, de kép élesség esetén kissé elmarad itt ott (PC VR ban) de nagyon minimálisan csak.

[ Szerkesztve ]

(#55949) izomman1 válasza Raymond (#55947) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszi megnézem így is ott is mókoltam a debug tool ba a Sharpening Quality , de az Encode Resolution Width 0 volt így ezzel is meglesem köszi! ;-) Hülyén halok meg ha nem szólsz! Ha növelhetném a sharpeninget vezetéken még az is lehet megtartom :D

[ Szerkesztve ]

(#55950) Raymond válasza izomman1 (#55948) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem lassan az az erzesem hogy nalad ez a "tavolban minden homalyos" nem HMD problema hanem talan egy szemeszkez kene elmenni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.