Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) Márton válasza Raymond (#54645) üzenetére


Márton
nagyúr

Nyugi, van ilyen Mo-n is.
Egész délelőtt itthon ültem, merthogy jött az értesítés, hogy aznap délig érkezik, erre úgy 11:30 körül jön az sms, hogy holnap átvehető a raktárukban, merthogy a címzett nem volt otthon. Rém ideg lettem :((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54652) Tyrone89 válasza fatal` (#54650) üzenetére


Tyrone89
tag

Igen, de ha már le volt foglalva akkor hogy fogy el? Tehat aki le tudta adni a rendelési igényét, annak gondolom le volt foglalva. A nemet amazontól még semmit nem kaptam ezzel kapcsolatban. A rendelési státuszomnál a csík elvileg holnap ér dispatched állapotba. Na meg ez a 20 eurós ajándékutalvány sincs ott a fiókomban. Pedig az emailben azt írták.

(#54653) b_alazs


b_alazs
tag

Hello! Sorry, ha off, apróban nem találtam sok opciót, VR2-re keresek elsődlegesen lemezes, másodsorban digitális kulcson játékokat. Ha valakinek vannak megunt / fel nem használt játékok, jöhet PM. Nincs kinézett cím, berepülő pilóta vagyok, jöhet bármilyen game :)

(#54654) kevike576 válasza BusinessGuy (#54633) üzenetére


kevike576
senior tag

ja mert hogy te a 128Gb-t rendelted, azzal nincs gond, az 512 lesz kitolva okt 31-re sokaknál

(#54655) Aki21 válasza kevike576 (#54654) üzenetére


Aki21
aktív tag

Én is 128-ast rendeltem a németről, de nekem még nem vonta le az árát.gyors szállítást is kértem.

(#54656) LazaCCC válasza Tyrone89 (#54652) üzenetére


LazaCCC
tag

Most mind az IT és DE Amazonon az 512-es már elfogyott, nem rendelhető státuszban van. Ez gyors volt.

(#54657) LazaCCC


LazaCCC
tag

Amúgy 512-eset rendeltem, tőlem még hajnal 2 körül akarta a DE levonni a pénzt, de egyszer használatos virtuális kártyát csináltam, és azt 'elhasználta' az ellenőrzés. Még délután csináltam egy másikat összeghatással, remélem azt sikerül megterhelniük végre.

(#54658) kevike576 válasza LazaCCC (#54656) üzenetére


kevike576
senior tag

Az már okt 4.én elfogyott...amúgy amcsiból még rendelhetsz +60k HUF csak a differencia...

(#54659) kevike576 válasza LazaCCC (#54657) üzenetére


kevike576
senior tag

Ajjaj, hát akkor finger crossed...

(#54660) Tyrone89 válasza LazaCCC (#54656) üzenetére


Tyrone89
tag

Igen, csak azt nem értem hogy aki le tudta adni a rendelést, ez a dolog miért érinti? Gondolom a meglévő készletre lehetett rendelést leadni, (ami valószínüleg kevesebb volt az 512es esetében) amikor a leadott rendelések mennyísége elérte raktáron lévő készlet számát utána került nem rendelhető státuszba, mert gondolom mivel nem volt mire felvenni a rendelést, és nem tudják mikor lesz újra készleten így átváltották nem rendelhetőre. Na mind1 kíváncsi vagyok mi lesz a fejlemény. Holnap ránézek változott e valami a rendelés állapotában.

(#54661) LazaCCC válasza kevike576 (#54659) üzenetére


LazaCCC
tag

Még aznap megrendeltem, hogy nyitott a preorder ... de ha nem jön meg se megyek a Dunának, akkor megveszem a Dungeon of Eternity-t és elkezdem Q2-n :)

(#54662) LazaCCC válasza Tyrone89 (#54660) üzenetére


LazaCCC
tag

Preorder esetén még nem biztos, hogy ott a készlet. Ráadásul ha az Amazonnál ugyanarra a nemzetközi készletre több oldalon is le lehet adni rendelést, akkor bibi lehet. Azt tippeltem volna amúgy, hogy a kisebbre nagyobb lesz a kereslet, így az fogy el előbb.

(#54663) Tyrone89 válasza LazaCCC (#54662) üzenetére


Tyrone89
tag

Én is mivel az az olcsóbb, de mivel az az olcsóbb vélhetően ők is arra várták a több rendelést, ezért annál szerintem nagyobb induló készletet kértek

(#54664) LazaCCC


LazaCCC
tag

Amúgy valamitől meg kéne már szabaduljak, mert a Quest2 mellett itt van még a PSVR és a HP Reverb G2 is, most meg jön a Q3 ... nincs ennyi fejem :)

(#54665) Tyrone89 válasza LazaCCC (#54664) üzenetére


Tyrone89
tag

Van pénz lóvéra :D

(#54666) gulasoft


gulasoft
őstag

Nekem még mindíg a Disptched előtt áll a csík.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54667) gulasoft válasza kiskuplung (#54641) üzenetére


gulasoft
őstag

A pörköltszaftosat ígérted, mi ez a színvonalcsökkenés kérem! Zsemlemorzsás, az kinek nincs!?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54668) kevike576


kevike576
senior tag

Azért ez az AI tracking nem szar, csákó háta mögé rakja a kontrollert és úgy lövöldöz.
Cv1-nél vehettük meg a 3. szenzort, mert mindig elvesztette a trackinget..

(#54669) stfx


stfx
aktív tag

Most hogy mindenki varja a Quest 3 szemelyes tapasztalatokat, had osszam meg a sajatomat a Pimax Crystalrol :D Questem volt, Indexem van, es sok rosszat olvastam a Pimaxrol. Ahoz kepest pozitiv csalodas volt, a telepites tok sima volt, a hardvernak sincs semmi hibaja. Amitol feltem az a sulya, de jol ki van egyensulyozva a hatso akksival, es index (810g) utan nem volt szamomra gaz, de nehezebb (960g). A gyari firmwarrel nem volt stand alone mod, nem volt auto IPD, nem volt foveated rendering, es nem volt tul jo a tracking. Aztan raszantam magam a firmware frissitesre (amitol fostam, mert 1-2 hete volt tobbszoros aramszunet nalunk). Az emlitetteket mind beletettek/javitottak, tehat amikor tok szar trackingrol beszelnek az meg regi firmware-el volt. Az egyetlen hibaja most hogy kicsit kesik a hang displayporton (ehez kepest usb-c meg nem kesik), ezt allitolag az oktoberi frissites orvosolni fogja. Minimum konfignak 8magos Ryzen 7 3700-at irnak, ehez kepest siman megy a 6magos Ryzen 5 3600-amon. RTX 3080-al hajtom, balanced modban aminek a felbontasa 3232*3824, 90Hz-el szepen viszi a 3080. Maximum felbontasban 4312*5100 mar a legtobb jatek csak diavetites, de pl az Aircart viszi maximumba, 70fps-el, majd a dynamic foveated renderinget bekapcsolva felugrott 90fps-re. Amit nem ertek hogy lehet allitani a DFR-t, es extreme-n se latok sehol se pixeleket, akarmilyen gyorsan nezek mashova. Ettol nagyon feltem, hogy ha valahova odanezek akkor eloszor pixeles lesz a kep, aztan berakja a nagyobb felbontasut, de nem, olyan mintha az egesz kep a full felbontason keszulne, nem birok olyan gyorsan mashova nezni hogy szarabb legyen a kep. Es hat igen, a kepminoseg odab@sz. Nemcsak a felbontas, hanem a szinek is, meg a local dimmingel a fekete az nagyon adja. 2D filmet is nagyon jo nezni rajta. Nincs godray, nincs SDE, jok a lencsek. A Phasmophobiat kipobaltam, de a full tok sotetben egybol befostam, inkabb kileptem :D Jelenleg 90 es 120Hz van, de beta firmweareben mar van 72Hz , tehat nem csak a sim editionban lesz, es meg igernek 144/160 Hz-et, de ez se erdekel az indexet se hasznaltam 144Hz-en, a 120 nekem eleg volt. Ami meg furcsa volt szamomra hogy tok jo a fulese, nem is ertettem hogy miert vesznek hozza DMAS-t, de megneztem hogy nez ki a DMAS meg az eredeti fules, es kiderult hogy en DMAS-al kaptam alapbol. A stand alone mod az nem erdekel, a storeba is csak par jatek van, de hulye aki nem questet vesz stand alone gamingre. Jelenleg nincs hozza program pc-s streamingre, azt csak jovore igerik. A pass through az nagyon gaz kb mint quest1-en, fekete feher, lehet hogy nincs is, csak kalibralaskor lattam. Indexen ki tudtam alul kukucskalni ha pl inni akartam, itt nem lehet, le kell vennem a headsetet. En azt mondom nekem nagyon megerte ...
... azt a par like-ot amit dobtam az MRTV nyeremenyjatekara, ahol megnyertem :D

(#54670) Raymond válasza stfx (#54669) üzenetére


Raymond
félisten

Koszi a beszamolot es gratula a szerencsedhez hogy nincsenek problemak! :)

"Amit nem ertek hogy lehet allitani a DFR-t, es extreme-n se latok sehol se pixeleket, akarmilyen gyorsan nezek mashova. Ettol nagyon feltem, hogy ha valahova odanezek akkor eloszor pixeles lesz a kep, aztan berakja a nagyobb felbontasut, de nem, olyan mintha az egesz kep a full felbontason keszulne, nem birok olyan gyorsan mashova nezni hogy szarabb legyen a kep."

Ez igy mukodik, olyan gyors hogy nem latod a valtozast. Ha latnad akkor nem lenne ertelme. A mobil SoC-os Quest Pro-nal se latni, pedig sokan probaltak eszrevenni a Red Matter 2-ben.

Pillanatkep izomman1-rol a hozzaszolasod olvasasa utan:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54671) gulasoft válasza Raymond (#54670) üzenetére


gulasoft
őstag

Pillanatkep izomman1-rol a hozzaszolasod olvasasa utan:
Főleg hogy nyerted pár like-al :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#54672) Raymond válasza gulasoft (#54671) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk ez is passzolna:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54673) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok srácok!
Kormányos topikból irányítottak ide.
Mostanában rámjött a VR simezhetnék és gondoltam beszerzek egy Quest 2-t innen HA-ról. 1-2 helyen olvastam véleményeket és ott írtak olyanokat, hogy a gyári pánt kényelmetlen meg, hogy gyorsan bele izzadnak. Ezek valós problémák?
Szóval a kérdésem az lenne, hogy miket lenne javasolt rendelnem hozzá?(Elite strap?)

(#54674) Tyrone89 válasza gulasoft (#54666) üzenetére


Tyrone89
tag

Szintén.. Szerintem ez nem is fog már változni csak amikor küldik majd. Bár nem tudom Te melyik verziót rendelted. A 128-nál 1-2 napot ír szállításnak.

(#54675) a2d2 válasza Raymond (#54670) üzenetére


a2d2
addikt

:DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54676) barcalaci84 válasza -Rolika- (#54673) üzenetére


barcalaci84
őstag

hát ha hardverapróban gondolkodsz , akkor keress olyat amelyikhez adnak másik fejpántot ...

(#54677) Raymond válasza kiskuplung (#54641) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy gontolam, nem lesz ebbol ma "release day delivery", 7 ora mult es meg a Dispatched statuszt se erte el es mar Out for Delivery-nek kene lennie ilyenkor :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54678) Márton válasza stfx (#54669) üzenetére


Márton
nagyúr

Felüdülés volt olvasni a Q3 csík beszámolók után a posztot.
A végén meg feltetted az i-re a pontot! Hatalmas gratula. :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54679) a2d2 válasza stfx (#54669) üzenetére


a2d2
addikt

Gratulálok, ráadásul ide jött Pécsre a szomszédba! Mekkora az esély már egy ilyenre, nem semmi.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54680) D1Rect


D1Rect
félisten

Amikor az ember okos és megfontolt akar lenni, hogy nem ugrik rá az előrendelésre és eladják az összeset...

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#54681) Raymond válasza D1Rect (#54680) üzenetére


Raymond
félisten

Az elorendelesi aranyokat nezve (az europai Amazon-on es amit a reddit-en is olvastam mashol) szerintem nem szamitottak ra hogy az 649USD/699EUR-os 512GB-os ilyen kapos lesz. A standard 80/20 arany helyett a rendelesek tobb mint 1/3 az 512GB lett.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54682) LazaCCC


LazaCCC
tag

Az Amazon csak naponta egyszer, akkor is hajnalban triggereli a fizetést? Már második éjszaka nem tudta levenni a pénzt, mert a virtuális kártyán elfelejtettem, hogy alacsonyabb a vásárlási limit (elsőre már problémára gyanakodtam) .... most megoldottam, de nem tudom rávenni, hogy most vegye le :(

(#54683) a2d2 válasza LazaCCC (#54682) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom, de lassan tele lehet a tökük a virtuális kártyáddal :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54684) sheep válasza stfx (#54669) üzenetére


sheep
addikt

Bazzz, abban a játékban én is részt vettem, nem mondod hogy te nyerted :Y Gratula hozzá. Épp lecseréltem a 3080-ast egy 4090-re, gondoltam tök jó lenne mellé egy a Crystalt megnyerni és lecserélni a Reverbet :)
Szóval mikor mehetek kipróbálni a FS-t? ;]

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#54685) kiskuplung válasza Márton (#54678) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem tudom, de nem igaz, hogy nincs itt valami moderáció. Hát ki a tökömet érdekel, hogy kinek mit meg hogy hoz a futár, meg hogy 2023-ban nem tudja megoldan, hogy meg tudjon rendelni és ki is tudjon fizetni egy szórakoztatótechnikai eszközt a világ legnagyobb webshopjában??

De ha ez valami "Életem megosztása egy Amazonos rendelés tükrében, avagy hogy osszuk meg a legutolsó rendelési státuszt ismeretlen emberekkel" topik, akkor szóljatok, és légyszi mutassatok egy topikot, ahol érdemi VR tartalom van.

Mint például az a2d2 által linkelt Tested videó.

Szerintem ezért nem érdemes az átlag mainstream youtuber "review-t" nézegetni, mert az kimerül a "húú nagyon jók a lencsék, meg aztaaaa, király az MR, és igen sajnos a sötétszürke a fekete" panelek ismételgetésében.

Itt viszont kitérnek arra a kis tényre, ami eddig sehol se hangzott el, hogy a kijelzőket ferdén szerelik a headsetbe, emiatt nagyobb a FOV, cserébe recésebbek az egyenesnek szánt vonalak, mint a központi GUI-ban a téglalap elemek, és a karakter fontok. 8:00-tól beszél erről, és 10:41-nél van róla kép is, hogy milyen recések ettől az elemek.

(#54686) a2d2 válasza Raymond (#54681) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, megint eljátszották ezt a szemét húzást hogy direkt alul méretezték kicsit a tárhelyet, hogy aki megteheti az nyúljon csak mélyen a zsebébe a nagyobb modellért.
Én az előző modellnél is maradtam a karcsú 64-es modellnél, az akkor 40e Ft-ot jelentett ha hozzáadtam még az áfakülönbözetet is. Most ez 60+, ezt megint berakom szépen a virtuális HMD upgrade kalapba inkább.
A másik tényleg a ram mennyiség amit a Tested-es srác is mondott, a mai ram árak mellett szerintem mindenki ki tudta volna perkálni még azt a plusz 4GB-ot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54687) a2d2 válasza kiskuplung (#54685) üzenetére


a2d2
addikt

Ez engem is meglepett, de ha ez kellett a 110 fokos FOV-hoz akkor legyen :)
Elsősorban ez egy játékra szánt eszköz, ott meg aztán teljesen mindegy mert nem vízszintes vonalakat nézeget az ember.
Viszont ránéztem utána a Virtual reality oasis-os "full tesztre", az viszont nagy csalódás volt. Egyetlen hasznos infó belőle hogy a BT fejhallgatók támogatását most sem sikerült megoldaniuk.

Gondolom jegyzetelsz közben: nekem leemelték a pénzt de még nem postázták :DDD

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54688) Raymond válasza kiskuplung (#54685) üzenetére


Raymond
félisten

;]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54689) a2d2 válasza Raymond (#54688) üzenetére


a2d2
addikt

Úgy látom teleporttal fog érkezni ;]
Közben nézem hogy PM akkor lehet.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54690) Raymond válasza a2d2 (#54686) üzenetére


Raymond
félisten

Hat igen, a RAM mennyiseg picit csalodas vagy inkabb erthetetlen. Sporolni nemigen sporoltak vele es hogy tenyleg azert nem lett 12GB hogy a Pro-nak maradjon valami elonye a szemkovetes mellett az szamomra santit picit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54691) a2d2 válasza Raymond (#54690) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, arra ott lenne még a local dimming, a kontrollerek az extra kamerákkal meg haptics-al, meg a fejpánt. Na mindegy, gondolom megoldják a fejlesztők majd.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54692) D1Rect válasza Raymond (#54681) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem a vége felé sokaknak kényelmetlen volt a 64-es és nem akarták megint ezt bevállalni.
Pláne ott ahol van pár gyerek, nagyon macera tud lenni, hogy minden fent legyen amit a család akar.
Egyedül én is ellennék a 128-assal.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#54693) KRoy19 válasza kiskuplung (#54685) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez már így volt a Quest Pro-nál is. Várható volt, hogy a Quest 3-ba is ferdén fogják elhelyezni a kijelzőket....

(#54694) KRoy19 válasza -Rolika- (#54673) üzenetére


KRoy19
őstag

Szerintem simezéshez jobban járnál egy Pico 4-el. Sokkal jobb a képminőség és a gyári pánt is teljesen kényelmes. Persze figyelni kell, hogy nehogy lencse problémás darabot akarjanak rádsózni.

(#54695) kevike576 válasza D1Rect (#54680) üzenetére


kevike576
senior tag

Aránytalanul elszaporodtak a béta teszterek...

(#54696) GL820 válasza LazaCCC (#54682) üzenetére


GL820
tag

Én ma reggel rendeltem meg, pénzt eddig nem vont le. Régen még mikor a CV1-et rendeltem akkor délután adtam le a rendelést és este már le is vonta. Nem tudom most vajon hogy van, de igazán haladhatna. Szállítást is 13 és 17 közé írta, addig meg nagyon lassan telnek a napok.

(#54697) Raymond válasza KRoy19 (#54693) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54698) a2d2 válasza GL820 (#54696) üzenetére


a2d2
addikt

Ha ez vigasztal valamennyit, akkor én első nap megrendeltem és nekem is csak jövő hétfőn hozzák, most kaptam az emailt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#54699) GL820 válasza a2d2 (#54698) üzenetére


GL820
tag

Az komoly! Hát gondolom rengetegen megrendelték, nem győzik. Emlékszem mikor anno a CV1-et rendeltem az 2 nap múlva itt volt, ezzel most sajnos nem így lesz.

Egyébként ki milyen fejpántot fog használni hozzá? Én rendeltem azt is pluszba, mert a gyári megoldás elég gagyinak tűnik.

(#54700) izomman1 válasza kiskuplung (#54685) üzenetére


izomman1
senior tag

Ilyen recés a cucc? most akkor a távolba éles lesz kép vagy nem kristály tiszta crystal clear ahogy mondják sokan teszt közben vagy nem? mert nagyon nem mindegy nekem ez a zoom felvétel - én is láttam a Tested videót néztem ezt - úgy mutatja mintha aliasing es lenne kissé nem kristály tiszta... G2 középen majdhogynem az volt.. igaz Pimax Crystalt még nem néztem..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.