Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) fatal` válasza Crus (#53542) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Simán balfaszkodnak.

(#53552) Raymond válasza Wasquez (#53550) üzenetére


Raymond
félisten

Mult het masodik feleben kb. Javitva mikor lesz az jo kerdes, nem tudni egyelore, gondolom dolgoznak rajta, par nap biztos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53553) Wasquez


Wasquez
senior tag

Oculus quest2 esetén a készülékre telepített játékok esetén lényeges, a jogtisztaság, vagy akkor is letilthatják a fiókot, ha a pc-n haszálva van így összedugva?

PC

(#53554) Danecay válasza Wasquez (#53553) üzenetére


Danecay
őstag

Én Air Link-en nem tudtam csatlakozni, az USB- kapcsolat működött, de a DEV. Update után, az Air Link is rendbejött.

(#53555) Danecay válasza Wasquez (#53553) üzenetére


Danecay
őstag

PC-s téren nyugiság van, azon keresztül mehet bármi.

(#53556) Raymond válasza Wasquez (#53553) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ide valo tema. Lasd a forum alapelveket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53557) Dyingsoul válasza gulasoft (#53539) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Biztosan hiányoztatok arról az óráról amikor azt vettük át, hogy a Meta mekkora leépítést tart a VR részlegen... :)) Tessék, itt az eredmény. Tökéletesen tapasztalható, kézzel fogható milyen az, amikor nem jön be annyi pénz amennyi a terv volt, ezért ciki torrentezni-warezolni. (ez nem nektek szól, hanem inkább azoknak akik már itt nem egyszer utaltak erre a tevékenységükre itt a topikban illetve akik nem nagyon szólnak hozzá, sunnyogók)

Szerk: na most olvastam végig a többi hsz-t amivel lemaradtam... Nem is kell nagyon magyarázkodnom akkor, hogy ki(k)nek szól.... Danecay hát te is? Most csalódtam... :(

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53558) nimfas válasza Danecay (#53518) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem a HL csomag 3,60 Euro. Bár az sem drága. :D

(#53559) ba3_2107


ba3_2107
tag

Sziasztok!

Videókártyát cseréltem és egyszerűen nem jövök rá a megoldásra, hátha itt valaki tudja. Szóval a helyzet, hogy van egy Rift S-em és egy autós szimulátorom, ami nem a számítógépnél van, szóval eddig odavittem a gépet, ha játszani akartam vele. De mivel ott nincs monitor, a windows asztalt meg el kellett érnem, hogy tudjam indítani a játékot, ezért vettem egy HDMI emulátort, ami frankón működött is. Gépbe emulátor be, bekapcsol, vártam mire elindul, oculus be, indul automatán az oculus progi, van kép a szemüvegben, asztalt elérem oculuson belülről. Most az új kártyával semmi. Emulátor nélkül nem indul a gép, sípol, h nincs semmi a kimeneten, ha bedugom akkor megy, viszont az oculust hiába dugom be, nem indul. Kipróbáltam monitor mellett, emulátorral indítottam a gépet, kihúztam, a helyére a monitort és nincs kép. Reset kell neki, h monitor legyen bedugva és úgy induljon. Ha az emulátort benne hagyom és display portra dugok monitort, akkor sincs kép. Viszont monitor mellett nyilván indul az oculus is. Az új kárty nem "eszi" meg az emulátort vagy valami beállítás lehet valahol amit nem találok? RTX 2060 Super volt benne, ennek a helyére került egy RTX 3070 TI.

(#53560) fatal` válasza Raymond (#53552) üzenetére


fatal`
titán

Nekem most szerencsém van, a headsetre még nem kaptam meg a 57-es frissítést, csak a PC apphoz.

Air Linket próbáltam, az működik.

(#53561) gulasoft válasza Wasquez (#53546) üzenetére


gulasoft
őstag

Oculusra mindenképpen a store-ból tegyél fel játékot ne warezolj.
Nekem most működik az airlink.
Fel kell tenned a steamvr programot a gépedre és az oculus programot is.
Ha fent van az oculus program a gépeden, (nem árt erőmű inkább 1080ti+ mint alatta) és bekapcsolod a szemüveged, akkor ott a szemcsibenm beállíthatod, hogy engedélyezed az airlinket. Fogsz egy lehetőleg dedikált 5Ghz-es routert (acces ponint módba kapcsolva), ha kell írd át a jelszót de rajtad kívül senki ne menjen fel rá. Összedugod a routert meg a gépedet egy hálózati kábellel, a fejszetben a wifi beállításoknál beállítod ezt a routert, megadod a jelszót, és ha bekapcsolod a géped, majd a fejszettet, akkor egy egyszeri párosítás után minden alkalommal rányomsz alul ahol a töltöttség látszik, és bejön a a kis gyorsmenü és ott fogod látni a gépedet ami készen áll a csatlakozásra. Csatlakozol, kapsz egy rift-s emulátort. (Én a szobát lekapcsoltam kell a reteknek), és abban az egyik alsó menüponttal pl meg tudod nézni a monitorodat (olyan mintha a tügröznéd egy másik kivetítőre), az egér kurzorod a hadónászókkal megy, elindítod a steamvrt (ugye ezt feltelepítetted, tehát alul a steam ikonon elindítható lesz), megvárod míg betölt, elméletileg látszani fog az alix, elindítod tud magyarul, aztán élvezed és bozrzongsz. De rengeteg más játék is van de persze az alix egy mérce, de kinyílik a világ, egy csomó mod van, resident evilek, valheim, grounded, csak győzd önteni a lóvét

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53563) Wasquez válasza Raymond (#53556) üzenetére


Wasquez
senior tag

De idevaló téma, mert most vettem meg az alyx-et és most szeretném első alkalommal összekötni a pc-t az oculus szettel! Mivel gyerekek használják, hozzák, viszik, ezért szeretném tudni, hogy mire kell odafigyelniük a használatkor!
Az oculusra még a szürke zónából sem került fel program! Szóval ez pont nem az amire gondolsz!

PC

(#53564) Wasquez válasza gulasoft (#53561) üzenetére


Wasquez
senior tag

Onnan vannak felrakva, már kezd a frász kitörni, mikor jönnek, hogy van valami új játék, amit szeretnének felrakni! :Y
Kábellel nem úsznám meg egyszerűbben, a kényelmetlenségtől eltekintve? Macerás a routert és a gépet egy helyre összehoznom.
Jelenleg egy 960 oc 4gb kártyám van, az diavetítésre sem lesz elég hozzá?

Köszi az infót.

PC

(#53565) Dyingsoul válasza csicskusz (#53562) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nagyon helyes! Mindenkinek így kellene gondolkodnia és akkor nem lenne Quest 2 sem Quest 3.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53566) nimfas válasza gulasoft (#53561) üzenetére


nimfas
addikt

Év vége felé cserélném le a jelenlegi gépem.
i5 4570K, AMD 480/8 GB, 24 GB DDR3
Valami új i5-i7-re 32GB DDR5 RAM. A VGA-val vagyok bajban....
Quest 3-at vennék, 4070 vagy 4070Ti lenne jobb hozzá. Azért a 1080+-tól mindkettő jóval erősebb.

(#53568) Throme válasza csicskusz (#53562) üzenetére


Throme
veterán

Nem tudom mit értesz pontosan tartalmak alatt. Játékból van egy rakat és jók is.
Én csak a Q2-t használom, nincs airlink, meg PC... meg semmi. Ami arra meg lett véve, csak az és teljesen jó játékok elérhetők a hivatalos oculus oldalról.

#53567csicskusz
JA hogy te más VR gyártó termékét használod... ettől még jó dolgok mennek a Meta/Oculus fronton

[ Szerkesztve ]

(#53569) gulasoft válasza nimfas (#53566) üzenetére


gulasoft
őstag

Ha van rá pénz 4070ti, ha sok van akkor 4080.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53570) gulasoft válasza Wasquez (#53564) üzenetére


gulasoft
őstag

Diavetítésre sem nem fog felmenni rá az oculus szoftver, mert nem elég hozzá a hardver. Írtam 1080Ti+ Amin még épphogy elfut az a 1070ti, de ott azért kompromiszumokkal.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53571) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Játszik valaki Quest 2-vel Derail Valley-t? Régebben már gondolkodtam VR beszerzésén. Aztán elvetettem, most ismét felmerült a gondolat.

JÓ hozzá, vagy inkább valami mást nézzek? Ami fontos lehet, ülve játszanék.

(#53572) camaro79 válasza Hauptmann (#53571) üzenetére


camaro79
aktív tag

Fiam jatszott vele, teljesen jo volt.

(#53573) kolo válasza gulasoft (#53570) üzenetére


kolo
csendes tag

1050ti-vel én bele tudtam nézni, hogy mi is ez. Pár játékot ki is lehetett próbálni mindent legalacsonyabbra állítva.

Kolo

(#53574) Wasquez válasza gulasoft (#53570) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ha kábellel szeretném összekötni, akkor mik a lehetőségek?
Vga- kell lennie usb-c portnak, vagy alaplapra is dughatom az usb-c-t. Vagy usb 3.0 átalakító kábel, vagy usb-c to hdmi kell hozzá?

PC

(#53575) gulasoft válasza kolo (#53573) üzenetére


gulasoft
őstag

Instant rosszullét lesz belőle, 45fps a minimum amit szemenkét le kell generálni de már ez is kevés, lehet a steamvr alap elfut, de semmi komolyabb, aztán jön a fintorgás meg a nyavajgás, hogy ez ronda, meg szar, meg egyébként is rosszul lesz tőle az ember.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53576) a2d2 válasza csicskusz (#53562) üzenetére


a2d2
addikt

Én pl most néztem egy gameplay videót erről a Vampire: The Masquerade - Justice-ről és nagyon tetszett amit láttam. Asgard's Wrath 2 szintén várós. Mondjuk még az első részt sem toltam végig. (Én a kerti munkák miatt csak télen VR-ozok, úgyhogy nagyon el vagyok maradva mindig minden játékkal).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53577) gulasoft válasza Wasquez (#53574) üzenetére


gulasoft
őstag

Kell egy biztosan minimum USB3 kimenet a gépen. Lehet kapni olyan kábelt hozzá ami usb3 A->C, és kb. ennyi. Viszont! Ahhoz hogy ne tépd ki a kábelt a fülesből(tönkretéve az usb C portot esetleg és kuka a fejes) és a gépből sem (tönkretéve az usb A porot esetleg) ahhoz nem árt ha van egy hosszú kábel, ami a gépből felmegy a plafonra, ott profi kábelfüggesztőkön elmegy a fejeshez és ott lejön az usb c-be de úgy, hogy előtte a fejszett hátiulján stabilan rögzíted, és onnan egy fix kis íves kábeldarab megy az usb C-be így miközben mozogsz, legugolsz nem az usb C-t feszegeted hanem csak a kábelfüggesztők engednek a kábelen. Ez nem két fillér. Az ilyen hosszú nagyon jó minőségű usb kábel sem, és a 3 felfüggesztő sem. A kábeles összekötés kizárólag akkor megoldás, ha a fenti szetted megveszed, vagy ha szilárdan üldögélsz és nem mozogsz, max, 90 fokot forogsz jobbra balra, de már itt is a kábelt valahol a fejszett hátulján rögzíteni kell, nem az usb C portot feszegetni jobbra balra (attól függ, hogy jobb vagy bal oldalon van a géped, mert ugye a gép felé fordulva nem fogja feszíteni a portot mert onnan jön a kábel, viszont ellenkező irányba fordulva a testeden keresztül a hátra fogja feszíteni ezt a csatlakozót ahogy húzza magával a kábelt a földön), tehát rögzíteni itt is kell hátul. A földön vonszolom és közben lépkedemből előbb utóbb az lesz, hogy rálépsz a kábelre, és kitéped valamelyik helyről a kábelt.
Ha mégis a kábeles verziót választod, akkor az airlinket ki kell kapcsolnI (ha már be volt kapcsolva) és ha mind a steam vr mind az oculus szoftver fent van a gépen, akkor ha bedugos az usb-t akkor a fejesben feljön egy engedélyező ablak ott valami elfogadást kell nyomni, és ugyan úgy bejön a rift-s emulátor mint az airlinkkel.
Ha az airlink be van kapcsolva, akkor a kábel csak tölti a fejszettet.
Én nem szimulátorozok. Csak töltésre használom a kábelt. tudok forogni a joy-al és nem leszek rosszul tőle, ahogy ez előre hátra mozgástól sem.
2019 júliusában kaptam meg az Indexet (előrendelve volt hónapokkal előtte).
Az kábeles volt. Vettem felfüggesztőket, összeraktam a rendszert, cseréltem videókártyát, mert kevés volt ,egy 1070ti-al kezdtem, aztán ahogy jöttek a komolyabb játékok lett 1080ti, majd 2080super, és most 4070ti (procik is követték, hogy ki istudják hajtani a kártyákat).
Mikor 2 év múlva a 2 kábel is tönkrement (hiába volt profi felfüggesztő, azért a napi 2 óra alatt 1 év alatt tönkrement, (kaptam újat ingyen), majd mikor a 2. is tönkrement és lejárt a 2 év gari, akkor jófejségből küldtek még egyet, de az max egy hónapig volt használva mikor lecseréltem azegészet a quest2-re.
Kábeles indes után vettem hozzá usb kábeleket, de egy hónap után áttértem a vezetéknélküliségre. Natív játékoknál megszokod, és soha többet nem akarsz kábelezni. Én végigmentem a fokozatokon (eleinte nem is volt airlink, helyette egy külsős emberke által gyártott virtual desktop tudta a wifi megoldást, azt használta mindenki wifivel, aztán az akkor még oculus is rájött, hogy ebben van potenciál és jött az airlink ingyenesen).
Most vettem egy Asus RT-AXE7800 routert, mert családom rákapott az addig csak a questhez használt huawei AX3-pro-ra, és filmet ha filmet néztek rajta, akkor már beszaggatott az airlink.
Azért vettem ezt, mert már wifi 6e és q3-ban is ilyen kapcsolat lesz (kicsit előre nézve). Ez 104.000Ft volt. Van benne sok okosság, de persze ez a másik véglet. Kb. az usb kábelek és a felfüggesztők árából tudsz venni egy jó wifi routert, Én személy szerint ezt
wifis megoldást preferálom, de mindenki eldönti pénztárca függvényében mit választ.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53578) gulasoft válasza a2d2 (#53576) üzenetére


gulasoft
őstag

Te kertész vagy, vagy zöldségtermesztő? Nem tudtam a múltkor sem felfogni, hogy este 8-9 felé már nyáron is sötét van, mit kertészkedsz te olyankor? (Ráadásul amit mutattál az egy sima kertes ház, ott ha napi két ótát kertezel, akkor is olyan rend és tisztaság lesz, hogy a földről lehet enni.)
:DD

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53579) Hauptmann válasza gulasoft (#53577) üzenetére


Hauptmann
addikt

Régen nem az volt, hogy az Airlink kicsit késleltet? Vagy ezt már megoldották?

(#53580) Apollyon válasza gulasoft (#53570) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Just for the record, haver amíg nem lett meg az új gépe, egy 1060-nal VR-ozott mindent is, nyilván nem max. grafikán. (Tavaly nyáron volt a váltás.) A 960 mondjuk már tényleg kevés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53581) gulasoft válasza Hauptmann (#53579) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát mostanában már nem látszik nagy különbség egy kábeles meg egy airlink között azok szerint akik mind a 2-őt használják. Én nem használok kábelt. Sajnos néha jön néha egy upgrade ami elrontja, de azokat azért javítják, addig meg ott a virtual desktop. Most még nem nyilatkozok szuperlatívuszokban az asus routerről, mert egy hete van fent, de azóta lag nem volt, de BS-t nem toltam rajta, csak golfoztunk meg valheimeztünk.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53582) gulasoft válasza Apollyon (#53580) üzenetére


gulasoft
őstag

És mit hajtott azzal a 1060-al, csak mert a link request szerint:
NVIDIA GeForce GTX 1060 Desktop, 3GB nem támogatott
NVIDIA GeForce GTX 1060 Desktop, 6GB támogatott
NVIDIA GeForce GTX 1060M nem támogatott. Ezek szerint a 1060 6Gb-os modelje lehetett ha oculuson tolta.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53583) fatal` válasza Hauptmann (#53579) üzenetére


fatal`
titán

A WiFi nyilván kicsit késik a kábelhez képest. De egy normális routerrel és beconfigolt hálózattal olyan hatalmas észrevehető különbség nincs.

Egy jóideje már nem használok kábelt, még szimezéshez sem.

(#53584) a2d2 válasza gulasoft (#53578) üzenetére


a2d2
addikt

Sima családi ház, 2700m2, csak épp még nem készült el minden amit gondoltam. Szóval nem csak az állapotmegőrzés van hátra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53585) Apollyon válasza gulasoft (#53582) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, 6 GB-os 1060-nal nyilván, és igen, Q2-vel. Ott voltam, láttam, annyira jól bekonfigolta (FSR stb.), hogy simán jó élmény volt, így lett végül nekem is Q2-m. De azért jót tett a gépcsere.

(#53584) a2d2: 2700 négyzetméteres családi ház? Az akkor szép nagy család lehet. :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53586) setup


setup
junior tag

Hello, van itt az internet népének valami tapasztalata arról, hogy Intel Arc kártyákkal mi a harci helyzet?
Nekem egy régi configom van, még bányászat előtti. Nagyon keveset használom, CV1-el DirtVR -ozom, amikor mégis és hát erősen kompromisszumos grafikával.
Most körbe néztem és azért mára már nem kell annyira zsebbe nyúlni egy erősebb VGA-hoz. Felmerült, hogy esetleg Intel, de valahol olvastam, hogy egy srácnak nem működött a 4K TV-je azzal a HDMI kábellel, amivel korábban az NV kártyával működött és utána kipróbált jóval drágább vezetéket, azzal sem, majd végül egy méteres röviddel lett csak képe HDMI kimeneten.
Rögtön az villant be, hogy akkor a CV1 lehet, hogy élből felejtős is Intellel? Mert én aktív HDMI repeater-rel még toldom is ráadásul a gyárit és úgy ér el kényelmesen a cockpit-ig.
A procim egy 6 magos, Ryzen 5, 1600AF, 16GB DDR4-el. Szóval minden régi, de ha már veszek VGA-t a VR miatt több VRAM-mal venném már 8GB-nál.

(#53587) Wasquez válasza gulasoft (#53577) üzenetére


Wasquez
senior tag

Jó, hát akkor a kábelt egyenlőre hanyagolom!
AX 58U routerem van, lehet, akkor azt kimentem a munkából, berakok valami gyengébbet oda és dedikáltan csak ezt fogom erre használni.
AMD kártyáknak van létjogosultsága a témában, és ha igen, akkor hol van az a szint amitől érdemes foglalkozni velük!? Nem a minimum érdekel, egy darabig nem akarok cserélni majd.

A 960-al a beállításokig sem tudok eljutni, hogy lássam, hogy elindul, amíg megjön a másik kártya?

PC

(#53588) Apollyon válasza Wasquez (#53587) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jelenleg nekem AMD 6700XT kártyám van, 12 GB VRAM-mal, de amikor összeraktam ezt a gépet, akkor max. 1080p gaminre vettem. Plusz én nagyrészt linuxozom, ezért is lett AMD.
Amúgy nem futottam hibába, az biztos, hogy a "VR only" játékok jobb teljesítménnyel futnak, de bármivel amivel akartam, mindennel tudtam eddig játszani. Még azt is remélem, hogy a Kiberpank húszhetvenhét (vr moddal) is jól fog futni, de egyelőre nincs meg.

Ha AMD oldalt választasz, akkor 6800 XT, 6900XT vagy 6950XT az ajánlott (ezek mind 16 GB VRAM-osok), a hetes szériát még egyelőre ne. De ha sokat VR-oznál, ajánlanám inkább az Nvidia oldalt, jobb teljesítményt kapsz, igaz drágább is. 3080 12 GB minimum (alatta ne, mert ott már kevés a VRAM), vagy 3090 (Ti), esetleg 4070 Ti és felfelé, és garantált, hogy pár évig nem kell még a géphez nyúlnod.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53589) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Van aki használ Oculus Go-t? Ha valaki olyan kapná vagy használná, aki csak néhány 360-as tartalmat (főleg videót) nézne meg rajta, annak még vajon működni fog egy ideig?

meg

(#53590) Wasquez válasza Apollyon (#53588) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ezt a mondatot nem értem:
Amúgy nem futottam hibába, az biztos, hogy a "VR only" játékok jobb teljesítménnyel futnak, de bármivel amivel akartam, mindennel tudtam eddig játszani.
Hol futnak jobb teljesítménnyel?

A 7-es széria miért nem ajánlott jelenleg?
AMD hogy nem ajánlott akkor, ha drágábban van jobb teljesítmény NV oldalon?

PC

(#53591) nimfas válasza Wasquez (#53590) üzenetére


nimfas
addikt

Én is azt olvastam régebben hogy Intel/Nvidia-t valahogy jobban preferálja mint az AMD párost. Biztos volt alapja, kérdés hogy az új kártyákkal és a Quest 3-al mi lesz a helyzet. Mert hát nem vagyok a pénztárcám ellensége. :DD

(#53593) Wasquez válasza nimfas (#53591) üzenetére


Wasquez
senior tag

És az is érdekes lenne, hogy az AMD új felbontás felskálázó technológiája mennyi többletet tud hozni a VR-nak? A PC-s játékokban elég nagyot dob a sebességen állítólag!?

PC

(#53594) nimfas válasza Wasquez (#53593) üzenetére


nimfas
addikt

Már amelyik játék épp támogatja.... és/vagy az NVidia hasonló megoldásával mi a helyzet?

(#53595) Apollyon válasza Wasquez (#53590) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Flatscreenen is sok (driver)hiba volt az AMD 7000-es szériával, a VR meg állítólag használhatatlan. Volt. Most passz, mi a helyzet. Ellenben a korábbi, 6000-es szériával nincs gond, nekem sincs. AMD oldal akkor ajánlottabb, ha kevesebb pénzed van videokártyára, és a ray tracing sem fontos. Nvidia bár drágább, de a felsőházas kártyák jobb teljesítményűek. Meg a ray tracing is jobb, bár jelenleg számomra itt is elég gyenge ahhoz, hogy egyáltalán törődni kelljen vele. Még flatscreenen is akadós, hát még VR-ban, lol.

A VR only játékok meg jobban futnak, szebbek, de mégis több az átlag fps (képkocka/mp), mint egy random vr supported játéknál, amibe csak belerakták a vr supportot, de nincs optimalizálva, és rondább grafikával akadozgat az egész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53596) nimfas válasza Apollyon (#53595) üzenetére


nimfas
addikt

Azt hiszem fel lesz adva a lecke nekem pár hónap múlva. :D

(#53597) Busterftw válasza Apollyon (#53595) üzenetére


Busterftw
veterán

A Nvidiak a teljesitmenyen felul azert ajanlottak VR-ra, mert az NVENC codec jobb mint az AMD megoldasa.

(#53598) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok! mi a helyzet azzal a vrmoddal amely szerint az unreal engines jàtékok vrban játszhatóvá válnak? hol tart?

We are only Stardust...

(#53599) gulasoft válasza Wasquez (#53587) üzenetére


gulasoft
őstag

Sajnos nem. 970-től támogatott. De talán virtual desktoppal felmegy ott nem kell az oculus(meta) szoftver a gépre, csak az mneg 15$ körül van. Fontos , hogy a szemüvegen a meta store-ban vedd meg, és a szemüvegre telepítsd, a windowsos kiszolgáló oldal ingyenes.
Egyébként az oculus-hoz a progit itt tudod letölteni:
[link]
Majd ha megjött a kártyád.
Én AMD-ben nem gondolkodom, főleg a dlss3 az ami az nvidia 40-es sorozatban sokat dob AMD-nél az fsr vagy mi a retek van, gondolom itt is minél erósebb kártyák felé kell nézelődni ha nem akarsz videókártyát cserélni egy darabig.
Valami ilyesmi ott most a csúcs:
ASRock RX7900XT - Radeon RX 7900 XT 20GB
ASROCK RX7900XT - RADEON RX 7900 XT 20GB 354 770 Ft
(279 346 FT + ÁFA)
AMD Radeon Radeon RX 7900XT Ventilátor (Félpasszív) 20 GB GDDR6 HDMI 2.1 DisplayPort USB Type-C 2 x 8pin 276mm
Persze a 24Gb-osak drágábbak.
Sapphire RX7900XTX - PULSE - 11322-02-20G
SAPPHIRE RX7900XTX - PULSE - 11322-02-20G 445 540 Ft
(350 818 FT + ÁFA)
AMD Radeon Radeon RX 7900XTX Ventilátor (Félpasszív) 24 GB GDDR6 HDMI 2.1 DisplayPort 3 x 8pin 313mm
Ahogy elnéztem ez a topp.

Nvidiánál meg ez a top legolcsóbbja:
Palit RTX4090 - GameRock - NED4090019SB-1020G
PALIT RTX4090 - GAMEROCK - NED4090019SB-1020G 717 800 Ft
(565 196 FT + ÁFA)
NVIDIA GeForce RTX4090 Ventilátor (Félpasszív) 24 GB GDDR6X HDMI 2.1 DisplayPort 1 x 16pin 329mm

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53600) gulasoft válasza Apollyon (#53588) üzenetére


gulasoft
őstag

[kép]
A 4070ti-ommal már lehetett egész szép eredményt kihozni a cyberpunk-ból.
A tiéd a 2080superemmel van egy szinten, hát ott azért elég alacson felbontáson alacson fps-el lehett játszani, de a VR elvitte az élményt, azzal toltam végig, most várom az új kiegészítőt és akkor azt a 4070ti-al tolom majd. A luke rossos modok nem kezelik az dlss3-at csak a 2-őt, 90Fps-t kell kicsikarni a kártyából, úgy lesz 45 45 szemenként, és akkor megszűnik a szellemkék, lehet az fsr-el boldugul az ugyan úgy felskáláz mint a dlss2.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.