Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20009) gabortoth74 válasza Viper26 (#20005) üzenetére


gabortoth74
csendes tag

Gyermekbetegségei ellenére (a legtöbb szoftveres, ami javítva lesz) meg vagyok én is elégedve a Rift S-emmel. Nekem volt CV1-em is és van összehasonlítási alapom. Nagyon szép a kép. Főleg 1-3 méterre. Ha magad elé teszel egy virtuális monitort, szinte mintha az igazi előtt ülnél (nekem). Filmnézésre is tökéletes. Lehetne nagyobb felbontása az igaz, de szebb a kép mint a CV1-en. Egyszerűbb a setup. Már nincs a 2 IR kamera, már minden a HMD-ben van, aminek kis hiányossága hogy egyik kezeddel be tudod takarni lassú mozdulatnál a másik controllert és akadhat.. De ez nagyon ritka. Emellett nálam, és még másnál is jelentkezik egy pici villanás néha (ilyen statikus zaj), de csak a mp tört részére. Ez a Facebook által ismert hiba, és javítva lesz. Engem már nem zavar. Viszont amióta újraraktam a firmware-t mintha nem tapasztalnám. De ez nagyon keveset ront nálam az élményen. Kicsit világosabb a kép is, nincsenek annyira tiszta feketék, de csak mivel látod oldalt a fekete keretet, ha ahhoz viszonyítod, akkor tűnik fel. Összességében jó a kép és tényleg a feketével sincs baj. A beépített hangszórókról már nincs ilyen jó véleményem, de a funkcióját betölti. Nem rossz. Viszont bármikor rádughatod jack-el a saját fülesed. Nekem pont rossz élményem van a CV1 fülesével. Szóval a régi Rift meg tervezési hibás, mert a fejpántban egy szalagkábel fut, ami a le-felvételtől kikophat és elhallgathat a jobb oldali fejhallgató.. Azt pont azért adtam vissza. Tetszik a Rift S kialakítása is, könnyebb a fejre húzni, más fejére állítani. Jó a súlypontja. Ezen kívül nekem, mintha pontosabb is lenne az S fejkövetése. kevésbe okoz rosszullétet. Nem voltam beteg tőle, de most még azt a kis minimálisat sem nagyon érzem. Tetszik a Passthrough is, hogy át tudsz váltani szoba nézetbe. Sőt, ha elhagyod a biztonságos zónát, akkor automatikusan is átkapcsol. Nagyon tetszik, amikor odanyúlok a controllerekért az asztalhoz és amivel az kívül esik a zónán, átkapcsol. Így látom hol a 2 touch :) A controllerek picit tényleg mintha gyengébb anyagból lennének mint a CV1-nél, de nekem tökéletesen működik. Szóval összegezve meg vagyok elégedve az enyémmel. Aztán reméhetőleg jönnek sorban rá a frissítések. Ki kell hogy forrja magát. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.