Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Dyingsoul válasza bunnyhu (#19200) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Azt hiszem ez a link már körbejárt a topikban.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19202) Raymond


Raymond
félisten

Olyan suru volt a program hogy elfeletkeztem rola, de igy utolag is

Happy 3rd Birthday, Rift! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19203) Márton


Márton
nagyúr

Ez meg mi lesz?
Mozinéző szemüveg? Az a 180g nem kicsit tetszik.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19204) Joshi válasza Márton (#19203) üzenetére


Joshi
titán

70 fokos fov, az nem hangzik túl jól. :B

(#19205) Márton válasza Joshi (#19204) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezért írtam, hogy mozira, oda bőven jó.
Cserébe ilyen rövid és könnyűűű.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19206) tobias88888 válasza Joshi (#19204) üzenetére


tobias88888
őstag

Az meg hogy jön ki? Felbontásra 3840*1080-at irnak

(#19207) Joshi válasza tobias88888 (#19206) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, a hivatalos oldalon valami ilyesmit írnak, de fura mert alig találtam meg. Még az összefoglaló táblázatban se tüntetik fel. A fov nem a lencsétől függ?

[ Szerkesztve ]

(#19208) Márton válasza Joshi (#19207) üzenetére


Márton
nagyúr

De. Ezért nem értem én se a kérdést. Mi köze a felbontáshoz :F
Lehet 8k is 50 fokon, mert 1280x720 120 fokon. Kijelző méret/lencsetípustól függ.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19209) rossitibi


rossitibi
tag

Ez akkor igazából egy kijelző lesz? És szinte bármit rá lehet kötni?

(#19210) schawo válasza rossitibi (#19209) üzenetére


schawo
titán

3dof

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19211) bunnyhu válasza Dyingsoul (#19201) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Bocs, nem futottam bele :)

https://divecenter.hu

(#19212) supercharley


supercharley
tag

Egy Beat Saber kérdés: Jó sok custom songs van letöltve a BS-hez, de mostanában a játékban a zene kiválasztásakor nem lehet sem rendezéseket megadni(pl. az újonnan letöltötteket előre), és a több oldalas görgetésre sincs mód! Ezek szerint ez is egy mod volt? Most ezt a mod-ot nem töltöttem újra le(vagy még nincs is kész), vagy csak be kellene állítanom valahol?

(#19213) Dyingsoul válasza supercharley (#19212) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Emlékeim szerint rendezés ugyanúgy van, mint eddig. Mondjuk most kb egy hete nem játszottam vele. Customsong loaderben volt azt hiszem. Este megnézem ha addig nem jön válasz.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19214) Kis Bokrász


Kis Bokrász
csendes tag

Üdv! Gyors kérdés! Megrendeltem a WMR Headsetet és kiváncsiságból lefuttattam a Windows Store komptatibilitási tesztjét. Meglepetésre a VGAnál egy i- jel volt és azt irja alatta hogy This ghrapics Card Wont Work with Windows Mixed reality. Egy R9 290X kátya. DVIon van csatlakoztatva a monitorom. Azért irhatja ezt mert nem találta meg a HDMIt vagy valamiért tényleg nem fog menni ?

(#19215) Raymond válasza Kis Bokrász (#19214) üzenetére


Raymond
félisten

Be tudod tenni a kepet a tesztbol? Amig nem egy piros X van ott addig nem aggodnak feleslegesen, de elmeletileg WDDM 2.2-es meghajtok kellenek neki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19216) Kis Bokrász válasza Raymond (#19215) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Ez a helyzet:

(#19217) Raymond válasza Kis Bokrász (#19216) üzenetére


Raymond
félisten

Utanna neztem meg, a HDMI port is lehet amiert sir. Eloszor probald meg azzal ami van mert a kovetelmenyekben azt irja hogy eleg neki a HMDI 1.4 ami a kartyadon van ha nem WMR "Ultra" van es csak 60Hz-en fog menni, de voltak problemak a port miatt:

""We root caused the issue. This generation of AMD cards doesn't support HDMI 2.0. When the display on the headset is trying to step down, it hits a compatibility issue. The solution was indeed to use a display port to HDMI adapter. This is our recommendation: [link]"

Innen van az info: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19218) Kis Bokrász válasza Raymond (#19217) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Szerintem ugysem lenne stabil 90FPS. Az a lényeg hogy működjön. Attol hogy sir attol fog menni ?:D

(#19219) Raymond válasza Kis Bokrász (#19218) üzenetére


Raymond
félisten

Ha nem megy akkor vagy veszel azt a DP2HDMI atalakitot vagy GPU upgrade.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19220) Kis Bokrász válasza Raymond (#19219) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Ilyen 1500FTos átalakitó is megteszi, vagy az sem lesz 2.0?

(#19221) Raymond válasza Kis Bokrász (#19220) üzenetére


Raymond
félisten

Nem hinnem, a WMR csapat is a Club3D-t ajanlotta ott a linken es a Rift-hez is az volt a tuti megoldas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19222) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

BoxVR 10€ Steamen.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#19223) Márton válasza ZsZso (#19222) üzenetére


Márton
nagyúr

Jöhetne már valami beat saberes akció is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19224) kiskuplung válasza Márton (#19223) üzenetére


kiskuplung
őstag

Még mindig nem vetted meg? :D

Én szívesen odaadnám az én példányomat, csak lepi a virtuális por.

(#19225) Márton válasza kiskuplung (#19224) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, de még van idő.
Sok meglévőt ki kell próbálnom addig :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19226) swado válasza Márton (#19225) üzenetére


swado
tag

Nemrég volt volt az oculus-nál a 15-ért valami új kieg-el, csodálkoztam is.

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#19227) kiskuplung válasza swado (#19226) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nincs mit csodálkozni, mert a kiegészítő került annyiba.

Akinek megvan már 1 játék, annak az árát értelemszerűen levonja.
Ugyanezt csinálják, amikor csomagban árulnak dolgokat.

Én is majdnem benéztem, de böngészőből (ahol nem vagyok belépve) le lehet ellenőrizni az árakat.

(#19228) swado válasza kiskuplung (#19227) üzenetére


swado
tag

Akkor mégsem volt annyiért. :D

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#19230) Raymond


Raymond
félisten

Elite Dangerous - Commander Deluxe Edition - 17.49EUR - [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19234) Imre077


Imre077
csendes tag

Üdv!

Lehet hogy volt már téma, de átfutva az utóbbi pár nap bejegyzéseit nem találtam meg (lehet nem voltam elég szemfüles). Van már bármi hivatalos/megbízható infónk arról, hogy európában mennyi lesz a Rift S?
Ha jól emlékszem Amazon.de-en 399 euró volt a Rift + touch bundle, esetleg más beszerzési lehetőségünk lesz?

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :)

(#19235) Raymond válasza Imre077 (#19234) üzenetére


Raymond
félisten

449eur.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19236) izomman1


izomman1
senior tag

Sziasztok!

Pimax 5k plus hoz szeretnék egy átalakítót venni méghozzá anya – anya kellene és display port - HDMI átalakító.. Lehetőleg HDM 2.0 ba , de ha 1.4 be lenne talán azzal is működne ha a vive erősítős Link boxát használom hosszabbításra.
Van ilyen eszköz ? Valaki be tudna linkelni ?

[ Szerkesztve ]

(#19237) izomman1 válasza izomman1 (#19236) üzenetére


izomman1
senior tag

Bocsánat elírtam tehát ez a fajta átalakító kellene pontosan:

Display port ( Anya ) - HDMI - apa kimenettel
Ha valaki tud segíteni megköszönném..

(#19238) Joshi válasza izomman1 (#19237) üzenetére


Joshi
titán

Mit akarsz vele? Meghosszabbítani a DP kábelt vagy mit?

(#19239) izomman1 válasza Joshi (#19238) üzenetére


izomman1
senior tag

Igen meghosszabbítani... A felső szobából le a nappaliba elhosszabbítani a display portos kimenetű Pimax kábelt. simán megy Vive al is link box beiktatásával 5 méter hosszabbítás.. csak kéne egy átalakító , de pont ilyen nincs sehol se csak a fordítottja display port apa és anya HDMI vel.. :S

(#19240) Joshi válasza izomman1 (#19239) üzenetére


Joshi
titán

Van hasonló, de nem mind1 hogy milyen jel megy át rajta. Nekem pl van egy átalakítóm, de a 4K@60Hz-et nem tudja az átalakító. Lehet jobban járnál egy kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#19241) izomman1 válasza Joshi (#19240) üzenetére


izomman1
senior tag

Nagyon szépen köszi, Vagy melyik 5 méteres display port hosszabbító kábellel menne a Pimax 5k + .. ? elvileg van erősítő is rajta a kábel végén , mert konnektoros ..

(#19242) izomman1


izomman1
senior tag

Közben kutattam ez jó lenne talán :

[link]

Csak kíváncsi leszek az USB 5 méteres rész jó lesz e..

[ Szerkesztve ]

(#19243) Imre077


Imre077
csendes tag

Helló!

A hamarosan megjelenő Rift S mellé szeretnék egy új PC-t építeni. Ha minden igaz minden alkatrész megkapta a VR Ready besorolást, valamint megütik az új Rift recommended spec-it is.

Alaplap - ASROCK B450M-PRO4
CPU - AMD RYZEN 5 1600X 3.60GHZ
GPU - MSI RADEON RX 580 ARMOR 8G
RAM - G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ
SSD – 2x KINGSTON 240GB A400 SATA 3 2.5"
Táp - BE QUIET! PURE POWER 11 400W
Ház - COOLERMASTER MASTERBOX LITE 3.1 ABLAKOS
CPU hűtő - COOLERMASTER HYPER TX3 EVO

A kérdésem az lenne, hogy esetleg használt-e már valaki ilyen vagy hasonló setupot, illetve, hogy milyen minőségű játékmenetre számítsak vele?

Nagy általánosságban kisebb igényű játékokat játszanék, de azért egy-két komolyabbat is kipróbálnék vele, pl: DOOM, Skyrim, Arizona Sunshine

Mindent választ és segítséget előre is köszi! :)

(#19244) sheep válasza Imre077 (#19243) üzenetére


sheep
addikt

Attól függ hogy mennyit szánsz rá.
Ez most valszeg vitákat fog szülni, de elmondom az én véleményem:
vr-ra szerintem a legfontosabb a minél magasabb órajelen működő proci, és a minél erősebb videokártya.
A Ryzen nagyon jó ár/érték arányú proci, de nem túl acélos az órajele. Persze működni fog vele a Rift csak kompromisszumot kell kötni a grafikában.
Az szinte biztos hogy a 400w-os táp kevés lesz, főleg ha tuningolni is akarsz.
Gpu-ból inkább Nvidiát vennék, de jó lehet az AMD is, nem ismerem annyira azokat. 100k körül inkább vennék egy használt gtx1080 vagy 1070ti-t az apróról.
A TX3 hűtő is elég karcsú, bár az alap Ryzen órajelhez talán elég lesz.
Ha nem fontos hogy új legyen minden alkatrész, egyenesen a boltból, akkor én az aprón nézelődnék a garis cuccok között, és akkor ebből a pénzből jobb gépet is össze lehet állítani kis szerencsével.
(jobb intel proci+nvidia gpu+hűtő+táp)
Ha újat akarsz akkor persze más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19245) Imre077 válasza sheep (#19244) üzenetére


Imre077
csendes tag

Először is, köszi a gyors választ! Annyi lenne a kérdésem, hogy tápnak hány wattosnak kellene minimum lennie?
Nekem fontos az hogy minden új legyen, csak boltból, szóval ebben az árkategóriában az AMD bizonyult a legjob ár/érték arányú megoldásnak (nekem legalább is úgy tűnt, de nem vagyok profi)

[ Szerkesztve ]

(#19246) sheep válasza Imre077 (#19245) üzenetére


sheep
addikt

Tápból ahogy látom a Radeonhoz 580-hoz minimum 500w-t írnak, szerintem az alá ne menj.
Ha új cucc kell akkor marad az AMD, az jóval olcsóbb az Intelnél.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19247) Raymond válasza Imre077 (#19245) üzenetére


Raymond
félisten

A GPU-bol tenyleg az NV vonalon kene nezelodni, de persze ott nehez a 200EUR alatti aron talalni mint az RX580. Ha uj kell akkor mondjuk egy 1660Ti, valamelyik 260-270EUR-os kivitel. Ott a mostani tap is eleg lesz, azok 120W kartyak.

Az SSD-bol inkabb egy nagyobbat mint ket kicsit es valami mast az A400 helyett. Ha az olcsobbaknal maradsz akkor mondjuk egy WD Blue 3D-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19248) -Solt- válasza Imre077 (#19243) üzenetére


-Solt-
veterán

Nemsokára érkeznek az új Ryzenek ha jól tudom, azt mindenképpen megvárnám a helyedben.

Egyébként van “milyen gépet vegyek” topik, szerintem ott érdeklődj, mert vérzik pár sebből az összeállításod és sok off hozzászólást generálnánk mire a végére érnénk.

VR alapvetően GPU igényes, szóval olyan konfigurációt válassz amiben minél erősebb GPU van, a többiből veheted azt amit ár/érték arányban javasolnak.

www.smart-bus.hu

(#19249) Imre077 válasza Raymond (#19247) üzenetére


Imre077
csendes tag

Akkor úgylátom mindenképpen jó lenne Nvidia GPU, a többi tippet is köszi :)

Esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata a HardverAprós garanciás kártyákról? Az előbb néztem rájuk és már van 80-85k-tól GTX1070. Van benne annyi kockázat, hogy ne érje meg ezt a nagy árkülönbséget (az új legkevesebb 130k-ról indul)

Ez lesz az első épített gépem (gimnázium mellett már nyomom a diákmelót egy ideje) és még nem nagyon vagyok jártas az ilyen dolgokban...

[ Szerkesztve ]

(#19250) Imre077 válasza -Solt- (#19248) üzenetére


Imre077
csendes tag

Ott már jártam, kaptam ott is tanácsokat; többek között azt, hogy nézzek be ide is tapasztalatokért :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.