Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) swado


swado
tag

Légyszi, ha valakinek van egy kis ideje, dobja föl a gépére a The Last Day Defense-t (ingyenes). Csak az érdekelne, hogy középen a kék falon látja-e a ranglistát, mert nálam szőrén-szálán eltűnt.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#19102) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, szerintetek mi lehet a fülesemmel. Valaki tapasztalt már ilyet?
Nevezetesen, most átlőttem hogy fülesben szóljon és csak a jobb oldal szól. Akár hogy mozgatom a bal fülest, kihuztam már a kábelt is vissza, mozgatom fülest is és semmi hang, semmi recsegés. Eddig semmi baja nem volt. Oda nem ütöttem. hm?
Oculus riftem van

Megcseréltem a két fülest is rajta, akkor is a jobb nem szól.

[ Szerkesztve ]

(#19103) fulton válasza fulton (#19102) üzenetére


fulton
addikt

Vagyis a bal nem szól, már belekavarodok.

(#19104) Raymond válasza fulton (#19103) üzenetére


Raymond
félisten

A jobb fules ismert problema ([link] es [link]) de meg ha a bal nem is jellemzo az is elofordul. Ha mar megcserelted es allandoan a bal problemas akkor lehet ugyanaz a kabel problema van ott is. Ha garis meg akkor eloszor az Oculus-t nyaggatnam ezzel es ha mar nem garis nem akkor is, eleg kenyes tema ez nekik :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19105) fulton


fulton
addikt

szerintem az oculus nem fog szóba állni velem, mivel nem viszont eladótól van.
És először az eladónak kéne eljuttatni és onnan oculu , ami anglia - >usa nagy táv, féltem hogy rosszabbul járnék.

(#19106) Raymond válasza fulton (#19105) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor marad a DYI vagy a Palmer kit esetleg sajat fules.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19107) fulton


fulton
addikt

amit írtál azok mik pontosan, nem találok infot róla.

(#19108) Raymond válasza fulton (#19107) üzenetére


Raymond
félisten

Mindkettot linkeltem a #19104-ben. DIY = Do It Yourself.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19109) fulton válasza Raymond (#19108) üzenetére


fulton
addikt

sorry, oké :) köszi

(#19110) Márton válasza Raymond (#10061) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezeket letöltöttem, hogy végre megnézzem, de nem indulnak..
Nálam van a gond? Minden más ok..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19111) kiskuplung válasza Márton (#19110) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ezek szerintem sose működtek CV1-en, valami ősrégi SDK kell hozzá.
Amúgy nem tudom, de ezek a linkek már nem is élnek.

(#19112) Márton válasza kiskuplung (#19111) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt tudom, de egy steam hivatkozást beírva, mégis elérhetők steam-ről. Csak nincs listázva, akkor okkal.
Pedig van akinél fut.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19113) kiskuplung válasza Márton (#19112) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, és ott is írják, hogy nem megy, a kommentekben :)

Esetleg ez megoldást jelent?
"if you run the steam id for back to dinosaur island in "run" trough windows both of them are working now"

Szóval ezzel a paranccsal akár működhetne is : steam://rungameid/412940

(#19114) Raymond válasza Márton (#19110) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

De ezek mar mind nagyon regi dolgok, nem biztos hogy menni fog a legujabb Oculus runtime-al mert a wrapper target is egy masfel eves SDK.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19115) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Szükségem van egy laptopra. Főként grafikai munkákhoz használnám, de ha már van, talán néha játékra is. :) Sok szó volt már itt a notebookos korlátokról, ezért lenne egy kérdésem.
Ezt néztem ki - szerintetek ezen elindulhat a Rift és ha igen, élvezhető minőségben?

(#19116) #54625216 válasza Tomdriver (#19115) üzenetére


#54625216
törölt tag

Laptopoknál egy kritikus szempont van a PC-khez képest: ha az nvidia GPU csak az intel chipseten keresztül éri el a hdmi portot, akkor nem kompatibilis az Oculussal.
Bár a konkrét típusról (G3 3779) nem találtam erre vonatkozó adatot, a hasonló kategóriás dell-ekkel nem szokott probléma lenni.
Minden más szempontból ugyanaz a kérdés: elég-e a GPU, CPU, ram.
Esetedben CPU, ram gondok nem lesznek, az 1060 karcsú ugyan, de a legtöbb dologra elég lesz.

(#19117) fulton


fulton
addikt

Tudnátok ajánlani olyan játék rögzítőt ami jó VR ban, nem bántja a 90 fps -t?
Szeretném felvenni ahogy játszom kiváncsiságból, de hozzá vágnám a játékot is.

(#19118) fulton válasza fulton (#19117) üzenetére


fulton
addikt

OBS tökéletes

(#19119) #54625216


#54625216
törölt tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#19120) swado válasza swado (#19101) üzenetére


swado
tag

Közben magához tért, bár most meg az oculus store-t és magát a web lapot sem tölti be. Na mindegy, ez most annyira nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#19121) Raymond válasza swado (#19120) üzenetére


Raymond
félisten

Az osszes FB tulajdonban levo szolgaltatas kohog vilagszerte per pillanat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19122) swado válasza Raymond (#19121) üzenetére


swado
tag

:R

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#19123) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

MSI AB, EVGA XOC programokat használ valaki? Ha kitolom a power limitet vagy 100%-ra teszem a voltage csúszkát akkor a gépigényesebb programok (pl PC2, ACC) kifagynak. Tapasztalt valaki hasonlót?

Nem tudom, hogy a szoftverek zavarnak be valamibe, vagy a közel 10 éves tápom kezdi a végét járni, bár utóbbi esetén inkább újraindulna a gép szerintem.

www.smart-bus.hu

(#19124) kiskuplung válasza -Solt- (#19123) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nekem eddig az összes nVidia gyári OC kártyám ilyen volt.
Volt olyan játék (pl. pont az Elite Dangerous), ami előtt direkt le is kellett venni a gyári tuningfrekvenciát egy picit.

(#19125) Raymond válasza -Solt- (#19123) üzenetére


Raymond
félisten

AB-t hasznalok de amiota megvan a kartya azota UV van. Probald meg ugy. Nagy alltalanossagban a gyarinal picit tobb frekit (olyan 2000Mhz korul) elvisznek a Pascal kartyak 1V alatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19126) -Solt-


-Solt-
veterán

Az a fura Urak, hogy pl superposition alatt simán bírja, pedig az jóval nagyobb terhelés a VGA-nak mint az említett játékok...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19127) Enton válasza -Solt- (#19126) üzenetére


Enton
addikt

Semmi meglepő nincs ebben. Ha tuningolsz arra teszteld amire használni szeretnéd és nem fog meglepetésként hatni az ilyen.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19128) -Solt- válasza Enton (#19127) üzenetére


-Solt-
veterán

Hol olvastál tuningot?

www.smart-bus.hu

(#19129) Jacek válasza -Solt- (#19128) üzenetére


Jacek
veterán

Kitolod a voltage/powerlimit csúszkát az nem tuning? Magától elkezd boostolni a kártya.

(#19130) -Solt- válasza Jacek (#19129) üzenetére


-Solt-
veterán

Fix 45 FPS (asw) mellett cirka 1800 MHz környékén ketyeg a kártya ha kitolom a power limitet, ha nem, ha 100%-ra húzom a voltage csúszkát, ha nem. Emellet a power limit végig 100% alatt van, akkor is ha kitolom 120%-ra.

Ehhez képest Superposition alatt majdnem 2 GHz-n jár, power limit plafonon és “visítanak” a ventik.

Ha a “tuning” miatt nem bírná a VGA akkor nem mennének a szintetikus tesztek sem, és fagyna az a kevés 2D-s játék is amit néha előveszek.

Tapasztalataim alapján a vga-k esetében nem az van mint a cpu-k esetében, hogy órákat megy valami stressz teszt, utána játékok alatt meg elhasal...

Nekem is volt olyan vga-m ami nem bírta a gyári tuningot sem, pont a 3D mark-l szemléltetettem a kiskernek.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19131) kiskuplung válasza -Solt- (#19130) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Tapasztalataim alapján a vga-k esetében nem az van mint a cpu-k esetében, hogy órákat megy valami stressz teszt, utána játékok alatt meg elhasal..."

Nem olvastad amit írtam? De, nálam pontosan ez volt.

Amikor eladtam a legutolsó ilyen kártyámat (GTX660) azzal is az volt, hogy 1 órán át ment rajta a szintetikus teszt, aztán imádkoztam, hogy ne olyan játékot akarjon játszani rajta a vevő, ami percek alatt megdöglik rajta.
Aztán persze mondtam is neki, hogy erre azért számítson.

Természetesen hívott is 3 nap múlva, hogy SZ@R a kártya, mert a World of Tanks ugyanígy percek alatt összeomlik, mint nálam az Elite. Pontosan így, ahogy itt is írják: [link]

Nekem csak az segített, hogy ha visszavettem a gyári tuningból 1 picit.

(#19132) Raymond válasza -Solt- (#19130) üzenetére


Raymond
félisten

"Fix 45 FPS (asw) mellett cirka 1800 MHz környékén ketyeg a kártya ha kitolom a power limitet, ha nem, ha 100%-ra húzom a voltage csúszkát, ha nem. Emellet a power limit végig 100% alatt van, akkor is ha kitolom 120%-ra.

Ehhez képest Superposition alatt majdnem 2 GHz-n jár, power limit plafonon és “visítanak” a ventik."

Megnezted a GPU Usage mennyi 45FPS+ASW mellett? Mert ha a Rift levalt 45FPS-re akkor nem lesz annyira leterhelve a GPU es nincs is oka hogy a max orajeleket tolja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19133) #54625216 válasza kiskuplung (#19131) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nekem 2005-ben volt olyan kártyám geforce 5700 (ha jól emlékszem), ami rögtön telepítés után mindenben fagyott, amíg rivatntvel vissza nem vettem egy kicsit a memória órajelből. Gondoltam így jár, aki inno3D meg hasonló "márkát" vesz.
Aztán a cégnél ugyanez előjött az 5700 quadro változatán is, fogta is a fejét a rendszergazda, hogy akkor most mi van, mondtam neki a rivatnt módszert és be is jött.
Tehát régebben is előfordult, hogy a gyári órajelből vissza kell csippenteni.

Esetleg érdemes előbb a memória órajellel játszani, mert a gpu-n általában hatékonyabb a hűtés, így az OC-t is jobban tűri.

(#19134) -Solt- válasza kiskuplung (#19131) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is találkoztam már ilyen kártyákkal, de azok egyrészt jellemzően az “illesztő program nem válaszol” hibákat dobták, másrészt jellemzően akkor hasaltak el amikor a max órajelt elérték.

De kipróbálom, hogy mi van akkor ha visszaveszek az órajelből.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19135) Raymond válasza -Solt- (#19134) üzenetére


Raymond
félisten

Csak a feszbol vegyel vissza, ne az orajelbol. Szerintem eleg lesz az is. Beallitod az AB-ben a curve-ot ugy hogy 1V fole ne menjen olyan 2000Mhz korul es ez egy jo kezdet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19136) -Solt- válasza Raymond (#19132) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, 60% körül ketyeg, pont emiatt furcsállom a sztorit és gondolok valami szoftveres nyűgre. 2D-n sokkal nagyobb terhelésen is gond nélkül működik kitolt power limittel.

@Oké, kiprobálom... köszi.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19137) Kis Bokrász


Kis Bokrász
csendes tag

Üdv! VR Headsetet szeretnék váltani. Egy DK2t váltok és eléggé Roomscale re szeretném használni, amellett meg van egy Simulátorom egy G27el. Nagyon szemeződöm a Mixed reality Headsetekkel, főként a HPval. Vélemény ? Esetleg más ajánlat ? 70-80Kig főként használtan nézelődöm.

(#19138) Raymond válasza Kis Bokrász (#19137) üzenetére


Raymond
félisten

Egyelore varj ket hetet. A honap vegen es majus elejen jon a Rift S, talan lesz addigra a HP is es a valve Index-rol is akkor lesz tobb info.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19139) Kis Bokrász válasza Raymond (#19138) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Értem. Közbe találtam egy Medion Mixed Reality Headsetet a közelbe. A Medionról nem találok semmit a Micrrosoft oldalán. Miért van ez ? Ugyan ugy mükszik mint a többi WMR headset ? 60K Ft. Szinte uj. Ki lehet probálni stb. Tapasztalat ezzel ? Vagy infó hogy hogyan van ez hogy nincs a Microsoft oldalán mégis WMR.

(#19140) Dyingsoul válasza Kis Bokrász (#19137) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A Valve Index is május elején jön, azt mindenképp várd meg. A specifikációját még nem ismerjük, de okozhat némi meglepetést a pletykák biztatóak. (tippre viszont húzós lesz az ára)

(#19139) Kis Bokrász: Valami kínai vacak. Én most hallok róla először, de nem ajánlom. Vegyél egy normális, minőségi HMD-t. Ha nincs pénz akkor meg maradj a DK2-nél inkább. (Esetleg várj Levono Explorer akcióra, az volt korábban 60k körül)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19141) Jacek válasza Dyingsoul (#19140) üzenetére


Jacek
veterán

Lenovo Kinai:)) De a viccet félre téve a Medion német cég aki gyártat minden szart. De az a Medion fejes egy Lenovo :) Lenovo gyártja a medionnak szerintem.

Elég megnézni a Medion teszt videot a youtubon és megnézni a Lenovo fejest 100%-ig megeggyezik, Lenovon fekete a csík az elején a Medionon kék kb ennyi.

(#19142) Tomdriver válasza #54625216 (#19116) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi a részletes választ! :R
Majd megírom, hogy viselkedik valójában.

(#19143) Kis Bokrász válasza Jacek (#19141) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Most néztem épp. Lenovo tulaj a Medionnál Wikipédia szerint is. Szoval valszeg Lenovo magának más néven is futtat olcsóbban, ami valszeg 1/1 Lenovo

(#19144) Jacek válasza Kis Bokrász (#19143) üzenetére


Jacek
veterán

60 pénzt megérhet, annyiért szart se kapni. Nem tudom mi lehet a hátránya a normál Lenovohoz képest..

(#19145) Raymond válasza Kis Bokrász (#19143) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem van Explorer-em, meg mindig amondo vagyok hogy vard meg az ujakat 203 het mulva. Igaz ezek nem lesznek 60e Ft, de sokkal jobb is mind ennel a Medion-nal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19146) schawo válasza Raymond (#19145) üzenetére


schawo
titán

Nem 60 ezer nem lesz, hanem sokszorosa lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19147) Raymond válasza schawo (#19146) üzenetére


Raymond
félisten

A Rift S lesz 449EUR, az valamivel tobb mint a duplaja. Csak minosegben is mas es az ingyenes jatekok/app-ok is nyomnak valamit a latba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19148) sheep válasza Raymond (#19147) üzenetére


sheep
addikt

Attól függ mire használja.
Én csak repszimezek, de nem cserélném el a Lenovómat egy CV1-re vagy egy Vive pro-ra.
Ha roomscale és egyéb játékok is képben vannak ahogy írta, akkor más a helyzet, abban nem a legjobb a wmr a tracking miatt.

@Kis Bokrász:
én azt mondom ha teheted próbáld ki, és ha tetszik akkor vedd meg, olcsóbban nem fogsz kapni jobbat. Szerintem ugyan az mint a Lenovo, ha garit is adnak akkor meg nincs veszteni valód.
Ha nem annyira sürgős és az ár sem lényeges akkor tényleg várj egy picit, most jön ki egy raklap új cucc.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19149) bunnyhu válasza sheep (#19148) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Miért nem cserélnél?

https://divecenter.hu

(#19150) schawo válasza bunnyhu (#19149) üzenetére


schawo
titán

CV1-re biztos nem, annak sokkal gyengébb a képe. A Vive Pro nekem sem világos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.