Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) #24536576 válasza Degeczi (#24750) üzenetére


#24536576
törölt tag

Értem én, csak akkor a kisebb "dizájn" hangfalakat se kéne zsigerből leszólni. Egyébként van az ajánlottak közt is ami tetszik, viszont nem találok vásárlási elérhetőséget. Ez R1900T III Mindenhol csak II van, de a III magasabb, keskenyebb, jobban tetszik. Ez vajon még új modell és később jön majd be hozzánk is, vagy csak egyszerűen nincs itt?

(#24737) zsocy: Sajnos azok már kiesnek abból az árkategóriából, amennyit szánnék rájuk. :/

[ Szerkesztve ]

(#24752) Degeczi válasza #24536576 (#24751) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De: az a fizikából adódik, h mikrohangszóróból nem lehet elfogadható mélyeket kicsikarni. Ha meg még dizájnos is, az még rosszabb, mert akkor jórészt azt fizeted meg, ill. a tervezésnél nyilvánvalóan nem a jó hangzás volt a szempont.
Ugyanakkor természetesen a megfelelő méret sem jelenti azt, h jól fog szólni egy doboz, az csak az esélyét nem zárja ki.

(#24753) PuMbA válasza #24536576 (#24749) üzenetére


PuMbA
titán

" erre itt egy nagyobb, azt meg meg kell hallgatni, hogy milyen. "

Erre vannak okok: például nekem 7"-os középmély hangszóróim vannak és mégsem tud olyan mélyre lemenni / hangokat kiadni, mint a BX5 D2 az 5"-lal :)

[ Szerkesztve ]

(#24754) #24536576 válasza PuMbA (#24753) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hallottad már a DX5-öt? Ma akartam bemenni, erre látom, hogy hétvégén zárva vannak. 1ik ismerősöm azt mondta, hogy eléggé műanyag hangja van, másik meg, hogy a stúdiómonitorok inkább zenekeverésre jók, filmnézésre nem igazán. Viszont szvsz ha azzal vannak "reklámozva", hogy ezek adják vissza a legjovban a felvett anyagot, akkor a mélyebb hangokat, robbanásokat is vissza kéne. Meg am se akarok olyat ami kiszakítja a falat. 16nm-es szobában lenne.

(#24755) PuMbA válasza #24536576 (#24754) üzenetére


PuMbA
titán

Hallottam és én nem keresgélnék tovább a helyedben más hangfalakat, hanem először meghallgatnám a BX5-öt és utána már legalább lesz fogalmad, hogy hogy szólnak ezek :) Tök mindegy, hogy hogy reklámozzák, 5"-ból nem fogsz olyan hangot kicsikarni, mint egy 200 000 Ft-os 10"-os mélynyomóból.

[ Szerkesztve ]

(#24756) asdf_ válasza kungzi (#24708) üzenetére


asdf_
veterán

Veszel negy ilyet http://szerelvenyfutar.hu/shop_ordered/4268/shop_pic/10772.jpg, raraksz ket elfoliazott MDF lapot, arra meg a hangfalat es akkor meg furkalni sem kell azt. Mas kerdes, hogy igy csak vizszintesen allhat.

(#24757) kungzi válasza asdf_ (#24756) üzenetére


kungzi
veterán

köszi, de már megoldottam :)

(#24758) Grózi válasza Chappy (#24745) üzenetére


Grózi
veterán

Én belenyúltam egy szvr szériába,összesen eddig 7-t küldtem vissza-de mentségére legyen mondva hogy a cseredarabok eddig jók és összesen kb.20-22db-t rendeltem eddig.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24759) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok! Genius SP HF 1250B feketében is van? Ezek szerint? : [link]

(#24760) Zoli133 válasza bump3r111 (#24759) üzenetére


Zoli133
őstag

Rossz a kép, az a 1250a képe az oldalon.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24761) celf válasza #24536576 (#24754) üzenetére


celf
őstag

Ez Reloop, tehat alapvetoen eleg gyanus dologrol van szo, tekintve, hogy dj lemezjatszokkal foglalkozott eredetileg a marka, csak gondolom rajottek, hogy jol megy az aktiv hangfal biznisz. Ki tudja milyen noname szar drivereket meg erositoket tettek bele ebbe oszinten szolva.

Egy 5 incses belepo kategoria (alatti) aktiv hangfal, pl. egy krk rokit is nagyon keves onmagaban egy melynyomo vagy nagyobb testver nelkul, nem beszelve arrol, hogy nagyon szepen ki fogja hozni a geped vagy a halozatod osszes statikus zajat. Aztan ott van, hogy tisztan szol, adni is kene neki valami minosegi hangot, ahhoz viszont jo hangkartya az alap. Ami megint nem keves kesh.

Szoval hallgass szerintem a tanacsokra, es vegyel valami jol osszerakott kevesbe parasztvakitas-marketinges dolgot fele ennyiert. Illetve ha ilyen alap aktiv hangfalat veszel, akkor mindenkepp egy nagyobbat.
Persze hallgasd meg, ha meg tudod, elkepzelheto, hogy jo. De erre eleg keves esely van, foleg az ar/ertek aranyt tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#24762) Exfury válasza Exfury (#24707) üzenetére


Exfury
tag

ebben tudna valaki segíteni ? :R

(#24763) foosballfun válasza Exfury (#24707) üzenetére


foosballfun
tag

Nekem egy tapasztalatom van a SAL márkával kapcsolatban: soha többet! :)
Egy régi Tesla hangfal magas illetve mély hangszóróját cseréltem ki SAL márkájúra, mivel a magas tönkrement, és az eredmény valami borzalom lett. Igaz kb. a legolcsóbb hangszórókat vettem meg, de ahogy olvasgattam, más sem igazán ajánlotta őket. Ettől függetlenül ez a hangfal akár még jó is lehet, de tapasztalata szerintem nem sok embernek van vele.
Ennyi pénzért én inkább vennék egy Genius 1250B-t. Édesanyámnak van ilyen, és az árát nagyon megéri, igaz én is egy gyári hibásat fogtam ki elsőre, de garanciában rögtön cserélték, az újjal pedig semmi gond.

(#24764) Rover623 válasza foosballfun (#24763) üzenetére


Rover623
félisten

Egy régi Tesla hangfal magas illetve mély hangszóróját cseréltem ki SAL márkájúra, mivel a magas tönkrement, és az eredmény valami borzalom lett.
Persze a csere során gondot fordítottál arra, hogy a választott hangszóróknak megfelel a Tesla doboz méretezése, a frekvenciamenetük megfelelő módon lapolódjon át, az érzékenységük passzoljon egymáshoz, illetve, ha volt, az eredeti hangváltó korrektül illeszkedjen az új hangszórók karakterisztikájához.
Köszönjük Emese! ;)

primus inter pares

(#24765) foosballfun válasza Rover623 (#24764) üzenetére


foosballfun
tag

Ez így van sajnos. Idő és szakértelem híján csak ennyit tudtam tenni.
De írtam is Neki, hogy ettől függetlenül még lehet jó az a hangfal. Viszont a Genius már bevált elég sok ember számára, ezért is ajánlottam Neki azt.

(#24766) ToniSoprano válasza Exfury (#24762) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ja 10nm-es szobára a Genius 1250b jó választás filmre, zenére is. Nekünk kettő is van a családban, jól működnek, szépen szólnak.
Vigyázni kell rá, és ezek azért nagyon olcsó, érzékeny cuccok, ezért nem egy életre szólnak.Azért 2 év a gari néhány helyen bíztató, ha nekem 3-5 évet kibírna akkor is megérte, mert nekem nagyon bejön a .hangja

[ Szerkesztve ]

(#24767) Exfury válasza ToniSoprano (#24766) üzenetére


Exfury
tag

értem, és van valakinek tapasztalata a SAL 10-el ?
tudom, hogy mindenki ajánlja a Genius 1250B-t de nagyon nem szeretem magát a márkát :)

(#24768) Degeczi válasza Exfury (#24767) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Önmagában érthető, mindenkinek vannak hasonló beidegződései ezzel vagy azzal szemben - nade pont egy noname kínai SAL vacak kapcsán említeni ilyet azért kicsit furcsa

(#24769) Exfury


Exfury
tag

ha azt nézed majdnem mindegyikben kínai szív dobog... a márka "jelzés" már csak szimbólikus szerintem :)

(#24770) #24536576 válasza Exfury (#24769) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem gyártás helyével van a baj, hanem, hogy van amit tervezve készítenek és van amit csak összeraknak szutyok alkatrészekből. Kínában nem szar a munkaerő, hanem olcsó.

(#24771) Degeczi válasza Exfury (#24769) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban nem a gyártás helyén van a lényeg, hanem hogy míg más cégek saját terveiket gyártatják le ott, saját minőségi előírásaikkal, addig a SAL a legolcsóbb ipari hulladékokat keresi, azokat próbálja itthon elsózni: mindenképpen jóval a Genius alatti színvonalra számíthatsz, akármit tartasz is a márkáról

(#24772) dudika10 válasza Exfury (#24769) üzenetére


dudika10
veterán

Azt értem, hogy mi bajod a Geniussal, rengeteg hulladékon van ez a név, és ritka a jó termék.
De csak azzal tudom magyarázni, hogy számodra a SAL megváltást jelentene a Geniushoz képest, hogy még soha nem találkoztál a márkával, ugyanis messze a genius alatt helyezkedik el.

Hidd el, ha a SAL active 10-es jó választás lenne, az lenne az 1250B helyén az ajánlóban.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24773) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Sziasztok!
Modecom 120U tulajok felé lenne egy kérdésem:
Ha már szólt valami, de éppen nem hallgattok semmit, akkor előfordul, hogy kissé recseg-ropog a hangfal? :F Néha halkabban, néha hangosabban. Épp ahogy kedve tartja. Bekapcsoláskor még nem hallom, csak a halk búgást közelről, de az nem zavaró.
(Egyet már visszaküldtem azért, mert laza volt a hangerőszabályzó csatlakozója, kijött a helyéről és elkezdett hangosan recsegni a jobb hangfal.)

Üdv: pedrosh

(#24774) Degeczi válasza pedrosh (#24773) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha időnkénti rövid reccsenés, az lehet közelben föl/le kapcsolt lámpa, hűtőgép, arra érzékenyek

(#24775) celf


celf
őstag

Engem olyan kissebb, nem aksis, 2.0-as hangfal erdekelne, ami bluetooth-t tud és kb.10 ezer ft körül van. Létezik olyan márka, modell, ami minőséget képvisel ebben az árketóriában?

[ Szerkesztve ]

(#24776) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!
2.1es hangfalt keresek zenehallgatásra és játékra. Filmnézés nem szükséges.
A helyzet az, hogy van egy 5.1es Genius, de az a tévéhez lesz belőve, kéne valami a PC-hez.
Nem kell valami nagy cucc, hiszen a Genius-szal is meg vagyok elégedve és hát tudom, hogy nem éppen top :)
Lényeg, hogy a rászánt keretből egy korrekt jöjjön ki.
Mondjuk 10-15k között.

szerk.: persze ha meggyőztök arról, hogy van olyan 2.0, amivel jobban járok, nyitott vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

(#24777) Francia91 válasza pedrosh (#24773) üzenetére


Francia91
veterán

Pici bugasa az enyemnek is van. A serceges meg akkor hallatszik, ha a hazban vki villanyt kapcsol fel vagy le.

whatnot:
Zenehallgatasra x.1 hangfal kaki.... Egy jo 2.0-val mar oke. En is 2.0-an filmezek, jatszok (szimulator) es zenet hallgatok, miota az eszemet tudom. Genius 1250/1255B-t itt dicserik, talan az megerne.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#24778) bancsi62


bancsi62
csendes tag

Nekem is 120U van, de azon kívül, hogy a középtartomány tetejétől felfele gyenge, meg a mélypoti bizonyos állásokban nem megy, más baja nincs. Picit többet vártam tőle - bár a dinamika az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#24779) celf válasza whatnot (#24776) üzenetére


celf
őstag

Első hsz-ben nem találtál kedvedre valót?

(#24780) whatnot válasza Francia91 (#24777) üzenetére


whatnot
őstag

Köszönöm :)

(#24781) ToniSoprano válasza celf (#24775) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Genius 1250B, plusz annak a line-in bemenetébe egy külső jack-es bluetooth adapter pl. Ebayről. Keress rá, volt ezzel kapcsolatban már kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#24782) ToniSoprano válasza ToniSoprano (#24781) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Sziasztok, lenne a témához egy kérdésem:
Ha én is vennék egy 1500-2000 Ft-os ilyesmi bluetooth adaptert, pl. ebből a listából az első kettő, ezek honnan kapják az áramot, ezek akkor akkus adapterek lehetnek? : [link]

Szóval, ha nem akkusat akarok akkor kell hozzá egy 500 Ft-os USB töltő is, hogy áramot kapjon, ami csak annyiból baj, hogy egy újabb kábelt jelene a gyakorlatban. Az akkusk mennyit bírhatnak, van valakinek ilyen tapasztalata, bírják a leírt 8 órát, vagy a felét csak? Van valakinek belső akkus Bluetooth adaptere?

Az akkus előnye, hogy kocsiban is egyszerűen tudom használni, attól hogy akkus még lehet van plusz hangminőség romlás, vs USB-s töltés? Továbbá az USB 3.0 lefelé kompatibilis a 2.0-val. Egyébként a 3.0 érezjhetően jobb hangminőséget jelent, ha van ami megszólaltatja?

(Bocs a hülye kérdéseket és köszi előre is a válaszokat.)

[ Szerkesztve ]

(#24783) pedrosh válasza Francia91 (#24777) üzenetére


pedrosh
csendes tag

De ezt a zúgást egyfolytában csinálja ilyenkor. Azt a kis pukit is hallom amikor valamit fel- vagy lekapcsolok, de az se zavar különösebben. Ezt olyankor csinálja, ha leállítom ami éppen szól, ha újraindítom akkor is hallani kicsit, de nyílván elnyomja ami szól. Én arra tippelek, hogy a melegedés miatt csinálja... Küldjem vissza vagy valószínüleg ők is ugyanezt fogják csinálni?

Üdv: pedrosh

(#24784) Rockland


Rockland
tag

Heló.

Az lenne a kérdés hogy van egy Genius SP-HF 1800A 2.0-ás hangfalam és megéri-e lecserélni egy Thonet & Vander Hoch 2.0-ás hangfal párra? Meg gondoltam mellé egy Thone & Vander SW 10 mélysugárzót is.

(#24785) celf válasza pedrosh (#24783) üzenetére


celf
őstag

Szerintem azzal lehet gond, amirol kapja a jelet. Lehet ilyen zajos az alaplapod. Nekem is volt hasonló, háztól, lakástól, országtól függetlenül jelentkezett. Lecseréltemh a tápot is enermaxra, fsp-ről, nem mintha az előbbi nem lett volna kiváló, és semmi javulás nem volt... Cseréltem integralt hagkartyat külsőre, vincsesztert ssd-re(ettől mondjuk nem hallatszott a csipogás a hangfalon, ahogy számolt a vinyó), de igazan jobb sohasem lett. A forrást kell rendberakni . Ettől még lehet, hogy te kifogtál 2 hibás darabot......

(#24786) celf válasza ToniSoprano (#24781) üzenetére


celf
őstag

Köszi :)

(#24787) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg asztali géppel használok (alaplapról) egy Logitech Z4i-t, de le szeretném váltani, mert ha picit megemelem a hangerőt, a jobb oldal bizonyos frekvenciákra zizegni kezd, és egyre jobban feltűnik, ahogy a mélynyomó a durva basszusokat torzítja.
Nem akarom 0-24 szétszedni a falakat, de néha jól esik az embernek egy fél óra erős, tiszta basszus. Ettől függetlenül sokat játszok, és zenész lévén viszonylag audiofil is vagyok. Nem szoktam hangosan bömböltetni, szeretem, ha normál hangerőnél is kijönnek szépe a dolgok.
Tehát szeretnék valami újat venni (leginkább hardveraprón használtan), mondjuk 20k alatt. Tudtok ilyesmi árú használt 2.1-eket javasolni? Megjegyzem, ezzel a Z4i-vel pozitív tapasztalataim voltak, de hát nem mai gyerek már. Hangkártya váltást is tervezek, tehát jó helye lesz a következő darabnak.
Köszi mindenkinek! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#24788) ToniSoprano válasza ToniSoprano (#24782) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Bocs elrontottam, Bluetooth 3.0-s szabványt akartam írni. És az a kérdésem, miért nem oldják meg az újabb szabványok esetén, hogy mondjuk ne legyen jelentős a hangminőségromlás Bluetooth használata esetén a kábel használatához képest?

A BT 3.0-ás szabvány elméleti maximális sebesség 24 Mbit/s. Ha ennek csak harmada a gyakorlatban, akkor is a sávszélesség alapján simán át kéne vinnie egy 192–256 kbps-os, vagy egy 384 kbps-os mp3 fájlt-t, ami azért már jó minőség.

[ Szerkesztve ]

(#24789) PuMbA válasza mrgergoke (#24787) üzenetére


PuMbA
titán

20k alatt nem veszel jó 2.1-et, csak olyan bénábbat, mint most neked a Z4i :) Modecom MC-SHF56U például vagy 80U, Thonet Kürbis, Edifier R1900 vagy R1600 használtan.

Egyébként most nézem megint az új árakat és hihetetlen, hogy hova mennek fel már. 2 év múlva szerintem 100k lesz a belépőszint :DDD Egyre rosszabb vételek ezek, mert az M-Audio BX5 ára meg stagnál.

[ Szerkesztve ]

(#24790) Rathrol


Rathrol
aktív tag

CREATIVE GigaWorks T3 ez szerintetek milyen?

[ Szerkesztve ]

(#24791) PuMbA válasza Rathrol (#24790) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem jó, elég ránézni a miniatűr szatelit hangszórókra és egyből tudod, hogy jó hangzás nem lesz belőlük :)

(#24792) #24536576 válasza PuMbA (#24789) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szóval a BX5 jó vétel lehet, ha esetleg tetszik a hangja? Mindig közbejön valami és nem tudom meghallgatni, péntekre vagyok most "ráfeküdve". :D Remélem van elég basszus benne a filmekhez is.

(#24793) PuMbA válasza #24536576 (#24792) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel ezt az árat szabtad meg felső határnak így ennél jobb vétel nincs ebben a kategóriában :)

[ Szerkesztve ]

(#24794) Dantor


Dantor
csendes tag

Üdv,

új T&V Kürbis tulajként szeretném megköszönni a topik tagjainak hozzászólásait amivel ilyen jó termék megvételére bíztattatok engem és másokat is.

Erős félelem volt bennem, mert 12 évig használtam egy Genius 5.1-et, eléggé hozzászoktam a hangjához, és sajnos a baráti köröm nem túl audiofil, ezért nem is hallottam annál jobban hangzó rendszert.

Soha nem gondoltam volna, hogy két ilyen doboz, mint a Kürbisé, ennyire frankón tud szólni. Írtátok, hogy a "rossz" mélyekhez szokott fülnek érdekes lehet, és nem hallani majd úgy a mélyeket (ami igazából csak egy búgás), stb-stb.
Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, rögtön kellemesen és tisztán szólt minden egyes próbára szánt zeneszámnál! Tisztán dübörög, az Audigymmal pedig olyan mélyeket rakhatnék alá hogy jurassic park-osan remeg a víz az asztalra rakott pohárban. Hála Istennek ez szükségtelenül rontja el az élményt, de tény, hogy szuperül hangzik.

Még egyszer köszi a hozzászólásokat és az összefoglalót!

(#24795) Feri02


Feri02
csendes tag

Egy Thonet&Vander Ratsel-ről mi a véleményetek? Valami értelmesebb hangkártya kell mellé? És nem leszólni, rájöttem hogy nem 2.0-ás. :P

(#24796) Grózi válasza Dantor (#24794) üzenetére


Grózi
veterán

Vagyunk páran ezzel így!
10 évig különböző 2.1 rendszereket használtam,de hála ennek a topicnak soha többé nem vennék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24797) mrgergoke válasza PuMbA (#24789) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi szépen a segítséget! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#24798) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Van egy Logitech Z5300-as szettem, viszont sajnos megtört a gyári kábel.
Nem találok sehol gyárit. Ha veszek egy sima jack-jack kábelt és a zöld-zöldet összedugom akkor sima sztereoban fog tovább szólni az összes hangszóró ? :)

(#24799) PuMbA válasza Feri02 (#24795) üzenetére


PuMbA
titán

2.1-ek közül elég jó :) Értelmesebb hangkártya kellhet :)

(#24800) Murty válasza PuMbA (#24799) üzenetére


Murty
csendes tag

Én is pont ezt a terméket nézegetem, vásárlás előtt vagyok, 2.1 akarok venni mindenképpen!

Amúgy a Thonet & Vander Ratsel 2.1 BT verzióból hogy-hogy jobb teljesítményt kapott, mint a sima?
BT verizó: 72W RMS(32W + 20W x 2)
Sima: 66W RMS (30W + 18W x 2)

Van különbség a kettő között hangzásilag?

Másik kérdésem az lenne hogy az alaplapi hangkártyám jó minőségű-e hozzá, nem akarok a másik fórumba feltenni a kérdést ha nemgond. :)
Tulajdonság:
Audiojellemző :
- SupremeFX Shielding™ (árnyékolási) technológia
- ELNA felsőkategóriás audiokondenzátorok
- Optikai S/PDIF kimeneti csatlakozó hátul
- Sonic Radar II
- Kiváló minőségű, 115 dB jel-zaj arányú (SNR) sztereo visszajátszás
- Hi-Fi minőségű műveleti erősítők

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.