Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) SirAlo válasza SirAlo (#24395) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Komolyan mondom kikeszitnek ezek a garanciaval... azt mondja ha akarom vissza adjak a penzet de a szallitasi koltseget levonjak az arabol... hat nekem ne adjak igy vissza az arat... javitsak meg vagy kuldjek vissza hibasan de en nem fizetek szallitasi koltseget... Csak azt sajnalom hogy nem csinaltam a hibarol videot... nem gondoltam hogy ennyire idiotak dolgoznak ennel a cegnel:( Tanulsag: Roman garancianal jobb az ha magadnak szereled meg a hibat...

(#24402) Alan[HUN] válasza Shingen (#24400) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Nagyjából Modecom SHF80U/SHF120U ill. esetleg Thonet & Vander Kugel. Illetve használd a keresőt, hogy ott mivel hasonlítják össze. (Ha megvolt, tekintsd tárgytalannak.)

(#24403) SirAlo válasza SirAlo (#24401) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nah megjott garanciabol a hangszoro, le is videoztam hogy ugyanolyan hibas, szerintem egyertelmu... : https://www.youtube.com/watch?v=gqBLWMXMRMY

(#24404) Crank822 válasza Zsiráfnyál (#24352) üzenetére


Crank822
tag

Nekem MODECOM MC SHF120U van és hát azt kell hogy mondjam hogy marhajó! :R

Film alatt mintha nem is tudom mi lenne kegyetlen nagyon!!! :C

és akkor még a zenéről ne is beszéljünk nagyon szépen szól! :) :K

beyond...

(#24405) Crank822 válasza Francia91 (#24305) üzenetére


Crank822
tag

Olyan közép hangerő tájon megdöglesz úgy szól már :)

beyond...

(#24406) Crank822 válasza cyberkind (#24214) üzenetére


Crank822
tag

https://www.youtube.com/watch?v=8h_NXQ0ZBM4&list=UUVeSXykwEvXNEujfArRlyOQ Tájrexi Hádé rakott már fel erről a hangfalról videót! :U

beyond...

(#24407) #59070464


#59070464
törölt tag

Alesis 320 megveve. A meghallgatas abbol allt, hogy keverore kotve a jobb dobozt hallgathattam elektronikus zenevel. Nem volt pocsek, hat megvettem. Dedikalt zenehallgatas meg nem volt, de a hatterben hallgatva megallapithato, hogy jobb a Creative T20-nal (elso szeria). Debian beavatkozas nelkul felismerte USB-n. Ha mar ott voltam (Friendly House), meghallgattam a Genelec 8030-t. Azt hiszem a 30-as volt. Csak egy 8-as Genelec van kiallitva, de mar nem emlekszem pontosan melyik volt. A cel, hogy a 8-as sorozatbol meghallgassam valamelyiket, aminek legfeljebb 5 inch-es drivere van. Ezt is csak mono tudtam hallgatni. A melyei valami veszedelmesek. Nekem eleg lenne a 4 inch-es is (tehat a 8020-as). 5-10 percet szantam ra es a korulmenyek ellenere is megallapithato, hogy nekem nem kell hifi, bizony lehet rajta zenet hallgatni. Tetszett annyira, hogy talan meg sem fogok hallgatni mast, ha sorra kerul ezen upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#24408) #59070464 válasza #59070464 (#24407) üzenetére


#59070464
törölt tag

Meg annyit fuznek hozza, hogy bizonyos hangszereknel kicsit elesnek ereztem a magasat. Hazajottem es megneztem a honlapjukat. Metal dome. :)

(#24409) st6969


st6969
őstag

Üdv,
20-30-as árkategóriában a Modecom az egyedüli, ahol elöl van a reflexnyílás vagy van esetleg más is? Olyan kellene, ami bluetooth-on keresztül is működtethető. 30m2-es szobába kellene.
DAC-ból mit ajánlotok? Pár ezres ebayes is jó vagy inkább ne kockáztassak?

(#24410) Shingen válasza Crank822 (#24405) üzenetére


Shingen
addikt

Pc-re kötve használod?

風林火山

(#24411) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem ez a megfelelő topic, de nem találtam alkalmasabbat.

Szóval. Hordozható hangszórót keresek a telefonos zene kihangosítására oda, ahol nincsen áram (konkrétan sátrazáshoz, kempingezéshez). Az mindegy hogy bluetooth-os vagy vezetékes, a lényeg hogy akksis vagy elemes legyen. A keret ~15e ft.

Ha nem jó a topic, linkeljetek egy másikat légyszi :D

Köszi, HB

(#24412) kungzi


kungzi
veterán

(#24413) Degeczi válasza kungzi (#24412) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itthon is kapsz ennyiért, ami különösen annak tudatában szempont, h a kínait manapság nagy eséllyel megfogják a vámon, akkor pedig már nem áll meg 17e alatt

(#24414) kungzi válasza Degeczi (#24413) üzenetére


kungzi
veterán

köszi, ez még egy kicsit komolyabbnak is néz ki

(#24415) Zola01 válasza Zola01 (#23780) üzenetére


Zola01
tag

Még sajnos nem volt időm visszavinni a cuccot. De gondoltam megmutatom ,hogy milyen hangot ad ki a hangfal, ha érdekel valakit.
hang

[ Szerkesztve ]

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#24416) Crank822 válasza Shingen (#24410) üzenetére


Crank822
tag

igen :)

http://www31.zippyshare.com/v/84303354/file.html Videot nézd meg igy használom :)

Creative Audigy 2 ZS-vel használom!

[ Szerkesztve ]

beyond...

(#24417) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Korábban meg voltam hülyülve a 5.1-esekért. Kellett nekem vezetéknélküli. Akkor hamar rájöttem, hogy nem az én pénztárcámnak való és a kanapét se tudom a szoba közepére helyezni.

Ami adott: 16nm szoba (4x4m). Egy LG42LK530 tv. Samsung Galaxy S4 Mini.

Amit szeretnék: 2.x, szépen, olykor erős mélyekkel rendelkező hangszórópárt.
Extraigény: Vezetéknélküliség.

Mennyi van rá: 20k, de 30 már tényleg a plafon lenne.

Néztem a Modecom 80-asát, de az már a határokat feszegetné a bluetooth adapterek miatt. A Kürbis BT tetszetős darab, de nem tudom, hogy falra lehet -e szerelni vagy maradjon a tv alatt bútoron? Energiát az USB-ről vagy hálózatról kapja? (Honlapjukon nincs manuál :S ) Ha ez lenne a nyerő, akkor éjszakára van -e alapzaj, ha bekapcsolva marad? A T&V TV Vier is tetszik, hogy USB-ről kapja az áramot, de ha filmet is USB-ről hajtom meg, nem -e lesz probléma.

Sorry, ha buta kérdéseket tettem fel, de a legkomolyabb "hangtechnikám" is egy Logitech V10 jelenleg. Fülesben meg a telefonhoz adott gyári :)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Mess with the best / Die like the rest

(#24418) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Ilyen a TV-m hátulja, egy Kürbis hangfalat szeretnék vele összekötni, jól gondolom, hogy RCA-RCA kábel megfelelő nekem?!

Köszi

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#24419) Degeczi válasza Cold5 (#24418) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem: írja az RCA mellett, h "component IN", tehát hangbemenet

Kimenet a szokásos optikai digitális, tehát D/A konverterre van szükséged, vagy pedig a fejhallgató kimenet jack-re csatlakozni (ha az is van valahol)

(#24420) Cold5 válasza Degeczi (#24419) üzenetére


Cold5
senior tag

A két HDMI között/felett az jack nem?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#24421) st6969 válasza Degeczi (#24419) üzenetére


st6969
őstag

Linkelnél egy ilyen DAC-ot? Melyik az ajánlott típus az egyszerűbbek közül? (bocs, ha már volt...)

(#24423) Degeczi válasza Cold5 (#24420) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vacak a kép ebből a szögből, de szerintem optikai (hangkimenet eleve az szokott lenni a mai tv-ken, hiszen a jack csak sztereó lehetne, aminél többet tudnak)

(#24424) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Lassan egy hónapja írtam ide egy kérdéssel. Kicsit csúszott a dolog, de ma megérkezett a hangfal amit ajánlottatok. Nekem nagyon tetszik. Az én igényeimet tökéletesen kielégíti. Igényelt némi állítgatást, ASIO stb. De meglepően jól szól. Persze hallottam már én is komoly hangcuccokat. De ez nekünk pont elég.

Köszönöm mindenkinek aki segített: tibbike01, Degeczi, .DLL felhasználóknak! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24425) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan sztereó hangfalpárt beszerezni, amelyben van fejhallgató kimenet és legalább megközelítőleg hozza a Genius 1250X minőségét, valamint árában is megfelel egy kisembernek. Mit ajánlanátok?

(#24426) Degeczi válasza Dhampir (#24425) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Veszel pl. egy "kicsi olcsó de jó" DAC-ot, amin van füles kimenet is, és akkor mindegy, milyen hangszóró van kötve a vonalkimenetére

(#24427) Louro válasza Louro (#24417) üzenetére


Louro
őstag

Sziasztok!

A lenti kérdéshez még annyi, hogy adott a lentihez hasonló bútor. Barna a bútor, fekete a TV.

A lenti két lehetőség butaság, mert minőségbeli romlást okoz vagy bátran lehet játszani az elhelyezéssel?

Oldalsó gipszkartonfalhoz rögzítve:

Felső bútorhoz rögzítve:

Mess with the best / Die like the rest

(#24428) Dhampir válasza Degeczi (#24426) üzenetére


Dhampir
félisten

A DAC mellékszálon jó ötlet és már korábban tervbe is vettem (habár lásd az aláírásomban :D), de egy szép hangú és nem túl drága hangszórópárra ezen túlmenően is igényt tartok, másrészt nincsen pénzem külön DAC-ra is, tehát vagy az egyiket vagy a másikat vehetném csak meg, a hangszóró pedig most kellene, tehát az "akkó' gyűjtcsé' még rá szépecsém" realitása is elvetendő.

Máskülönben ha ennyire egyszerű lenne az élet (és sokszor valóban az) akkor be lehetne zárni ezt a topicot vagy átnevezni egy "Milyen DAC-ot vegyek?" címűre. :)

Valószínűleg könnyebb dolgom lenne, ha kapható lenne még garanciásan a Genius 1250X vagy a 1255A. Talán a Genius SP-HF1800A is elviselhető lenne, de reménykedtem abban, hogy létezik más, színvonalas termék is az alsó kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#24429) Degeczi válasza Dhampir (#24428) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Keress rá itt az "1800"-ra, nagyon nem ajánlott típus...

A fejhallgató kimenet nagyobbaknál sem általános, de nem is kár érte: az említett 1250x-ben is nagyon ratyi módon oldották meg (fejhallgatótól függően halkan szóltak tovább a hangszórók is...), és más típusokban is teljesen tipikus, h abszolút elhanyagolt mellékfunkció a füleskimenet, rossz minőséggel

Ezért jársz jobban, ha ez nem szempont, már a DAC-ban megoldod, és jócskán megnő a választási lehetőségeid száma + az előbbiek miatt az eredmény is jobb lesz

(#24430) B1T3 válasza Dhampir (#24428) üzenetére


B1T3
addikt

A Genius SP-HF1800A nem egy jó széria, és nem csak a hangját tekintve voltak rá eddig is panaszok, hanem eleve nem egy „szívós” konstrukciónak tűnik. Jobban jársz egy 1250/1255B-vel, ráadásul még olcsóbbak is.

(#24431) Dhampir válasza Degeczi (#24429) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a jó tanácsokat, megszívlelem, mert te jobban átlátod ezt a területet. :R

(#24430) B1T3

A 1255B-ben - ha jól tudom - csak vonalbemenet van, a fejhallgató-kimenetet kihagyták (habár az előzőekben említettek szerint nem működik jól, hiába van benne).

[ Szerkesztve ]

(#24432) B1T3 válasza Dhampir (#24431) üzenetére


B1T3
addikt

Pont azért mertem ajánlani ezt a kettőt, mert ha megveszed a Degeczi által ajánlott DAC-ot, illetve a kettő hangfal közül valamelyiket, akkor még mindig jól állsz árban, és a minőség terén sem lesz jó eséllyel panasz, ha tudod, mit várhatsz el ettől a kategóriától.

(#24433) Dhampir válasza B1T3 (#24432) üzenetére


Dhampir
félisten

A kategória stimmelne. Viszont ha vennék DAC-ot (ám egyenlőre hangcsóró is + a DAC együtt nem megy), de az ajánlott Behringer 16-bites mintavételezése kevésnek tűnik, nem 24-bitesekkel kezdődnek a jobbfélék?

(#24434) Degeczi válasza Dhampir (#24433) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem ennyire belépőszintű hangszórók, de kategóriákkal drágábbak esetén sem hallanál emiatt különbséget...

Más miatt persze lehet rossz egy DAC, ez azonban a $25 ára ellenére kimondottan korrekt, vállalható kis cucc - ezért ajánlható nyugodt szívvel ilyen célra

(#24435) Dhampir válasza Degeczi (#24434) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez tényleg nem rossz kis kütyü. (Külföldről rendelve sajnos még jobban megéri.) :K

(#24436) Degeczi válasza Dhampir (#24435) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak külföldről éri meg, itthon majdnem a duplája. Pláne, h még áfaveszély sincs, hiszen 22 EUR alatti.

(#24437) st6969 válasza kungzi (#24422) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm! :)
Közben találtam egy ilyet is. Azt hiszem, valaki itt is linkelte korábban... Gyanúsan olcsó...Felejtős?

Más: 2.0-ás hangfalszett létezik, amihez van távirányító 20-30ezer között (nagyon max. 40)? Elülső reflex nyílással lenne jó, mert falhoz kell tennem. 30m2-es szobába kellene.

[ Szerkesztve ]

(#24438) #59070464 válasza Degeczi (#24426) üzenetére


#59070464
törölt tag

Egy ilyen az összes létező integrált chip-t magasan maga mögé helyezni? És itt a hangsúly a magasan szón lenne. A kérdés azért szólt, mert lehetséges, hogy én is vennék valami DAC-t. Nem fogom elkapkodni, időm van.

A történet a következő. Hétvégén vettem egy Alesis M1Active 320 USB dobozt. Azóta szólt 20 órát. Bejáratási héten akkor is szól, amikor nem vagyok itthon illetve egész nap, kivéve éjszaka. Közben kapott egy kölcsön E-MU 0202 USB-t. Lejátszó: Debian / ALSA / DeaDBeeF egyelőre, később lehet Music Player Daemon-ban elmerülök. Szóval az Alesis-ben van egy DAC, viszont az E-MU keményen lemossa azt. Ez kettőt jelenthet. 1. Az dobozban lévő DAC egy kalap ****. 2. Van olyan jó doboz, hogy már a legkisebb E-MU DAC-ból is drasztikusan kamatozik a kicsike. Szerinted? A kérdés mindenki felé szól. :) A Realtek ALC892-re inkább nem kötöttem rá. Kéne?

Az E-MU-val sokkal részletesebbek, húsosabbak a középhangok. A mélyeket jobban megfogja, mindamellett erősebb is (=nem több). Az énekhangokat jobban előtérbe, tisztábban szólaltatja meg. Egyszerre több hangszer megjelenítése kevésbé maszatos. Sorolhatnám.

P.S. A Creative T20-nál messze jobb, most már teljesen egyértelműen kijelenthetem. Elsőre is jobbnak véltem, de még bizonytalan volt. Az a 20 óra előnyére vált.

[ Szerkesztve ]

(#24439) PuMbA válasza #59070464 (#24438) üzenetére


PuMbA
titán

"Az dobozban lévő DAC egy kalap ****."

Ezt tudjuk, nem kell nagy mágusnak lenni, hogy ilyen áron, ilyen hangfalba csak szar lehet, ezért nem ajánlottuk az Alesist :)

(#24440) #59070464 válasza PuMbA (#24439) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ettől még lehet jó maga a doboz.

(#24441) hunderbörd


hunderbörd
tag

Erre valaki?
Köszi

(#24442) ToniSoprano válasza hunderbörd (#24441) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha jó hangminőséget akarsz akkor Thonet&Vander Vier kb. 10,5.ért megkapod, mondjuk ennek elég nagy mérete van 150 x 185 x 240 mm és a súlya is lehet nem tudom mennyi, de min 3 kg, de egy kolléga akinek van ilyen pontosan meg tudja mondani. Cserébe a hangja is elég jó lehet és 14 W-os elvileg ami azért elég lehet a tábortűzhöz.

Amúgy meg kell még venni kb. 10.000 mAh-s külső hordozható USB-s akkut arról gondolom lehet üzemeltetni egy darabig. (De az a fórumtárs aki Vier-t vett az biztos meg tudja mondani, hogy mennyit bír külső akkuról a Vier, vagy egyátalán jól működik-e arról, nem próbáltam ezt a megoldást, de elvileg szerintem működnie kell.)

A kettő együtt 20-22 körül van, de kapsz egy külső USB-s mobiltöltőt is vele, ami a táborozáshoz jól jöhet :K .

(A durvább megoldás, hogy veszel egy benzines aggregátort és akkor már elvileg bármilyen teljesítményt köthetsz rá, szerintem még egy 120 W-os Modecom 120u-t is, bár itt azért az Aggregátorral együtt kb 90-be fájna+ a 20-30 kg ciplése, de azért egy elég nagy tábortűzhöz elég lenne, sőt a környéken is hallhatnák kicsit a zenét de ez inkább csak poén, okoskodás jellegű rész volt)

[ Szerkesztve ]

(#24443) dudika10 válasza hunderbörd (#24441) üzenetére


dudika10
veterán

Egyáltalán nincs komoly összehasonlítási alapom a témában, én egy HMDX Jam Classic-ot használok a kerti sütögetések mellé, és erre azt tudom mondani, hogy nem lehet durva meglepetés.
A hangminőség elfogadható egy ilyen kis vacaktól, a hangerő meglepő tud lenni, bluetoothon és kábelen is megy. Egyedül az akku az, ami nem olyan jó, de lehet venni mellé egy akkumulátorbankot (ne kínai szart, mert az az ötödét se fogja tudni a ráírt kapacitásnak), és úgy már elmegy jópár órát.

A konkurenciáról lényegében semmit nem tudok, tehát ár/érték arányról sem tudok nyilatkozni a többihez képest (ez a hordozható hangfal téma nem igazán foglalkoztat).

(#24442) ToniSoprano:
Egyrészt az USB maximális terhelhetősége 2.5W, amiből nincs az az ingyenenergia áramkör ami 14W-ot képes lenne előállítani. Marketing kutyaszar. (A 14W a beépített hangszórók terhelhetősége ha jól emlékszem, aminek semmihez semmi köze.)
Másrészt sátrazni feltételezem táskával megy az ember, akkor meg nem felel meg a célnak.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24444) ToniSoprano válasza dudika10 (#24443) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hát a Vier honlapján az van írva: [link] output power of 14 watt RMS, de lehet ez csak egy elvi dolog, én sem értem a dolgot, mert USB csatlakozóról a telefonom is alig tudom feltölteni. Ja a méretben igazad van, és ez a kütyü amit írtál elég egy tábortűzhöz?

(#24445) dudika10 válasza ToniSoprano (#24444) üzenetére


dudika10
veterán

"Hát a Vier honlapján az van írva ... "

Ezért mondtam, hogy marketinges baromság.

Egy 8-10 fős tábortűzhöz elég (ha valaki egy ilyet maxra tekerne egy erdő közepén, azt én magam ásnám el; egy kempingben sem tolerálnák). Szabadtéri diszkóhoz nem elég természetesen.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24446) ToniSoprano válasza dudika10 (#24445) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ok köszi, az infor, akkor gondolom között ezért is nem ajánlott a T&V Vier sem, hiába a külső fizikai méretei és paraméterei nem rosszak,de a 2,5W amit ténylegesen le tud adni az azért nem sok.

Csak azt nem értem, hogy ez a 2,5 W amit te is írtál elég hangos tud lenni, meg a Vier-re is azt írták, hogy pl. egy TV-hez kisebb szobában elég, akkor hogy is van ez a WATT dolog pontosan. Pl. az 1250B-nek elvileg 40W az RMS-e, mondjuk a Samu TV-mé 2*5 Watt. Nem érezem, hogy az 1250B max hangerőn négyszer olyan hangos lenne, inkább kb 2-szer olyan hangos, bár ez csak inkább érzésre van, nem hasonlítottam össze igazán. (meg az 1250B-t sokkal alacsonyabban vannak, mint a TV hangfalai.)

(Mondjuk max hangerőn azért nem próbáltam ki, a kettőt egyrészt akkor az 1250B nagyon hangos már, a TV meg 50-60% felett elkezd torzítan, és eléggé zúg.)

[ Szerkesztve ]

(#24447) tibbike01 válasza ToniSoprano (#24446) üzenetére


tibbike01
őstag

2 fajta watt lehetőség lehet.
1: az a watt amivel az adott hangszórót terhelni lehet, úgy hogy nem purcan ki.
2: a hangfalban lévő erősítőhöz tartozó tápegység maximális áramfelvétele.

Mint a képen látható, egy felső kategóriás nehézbombázó erősítő maximális hangerő melletti áramfelvétele 920Watt!!

Ezzel a teljesítménnyel torzítás mentesen, szépen, hangosan tud szólni, úgy hogy még tartalékja is marad.
Viszont egy 2.5watt teljesítményű erősítőnek igencsak küszködnie kell, hogy ha hangosan szeretnéd hogy szóljon, és a minőség is romlani fog.

Egy szó mint 100:
Az usb-ről meghajtott hangfalak, sohasem lesznek jobbak mint egy vele egy ársávban lévő 220-as hangfal.
Egyszerűen nincs energia (szufla), ahogy emeled a hangerőt úgy vékonyodik, könnyül a hang.

U.i.: nekem volt Edifier R600...most pedig 1250b-m van. Van mihez viszonyítanom.

[ Szerkesztve ]

(#24448) tibbike01


tibbike01
őstag

Még annyit, hogy amíg egy usb-s hangfalban kb annyi elekronika (erősítő hangváltó) van mint egy mezei usb hangkártyában.

Viszont egy 220-as táppal rendelkezőben, már végfokkal, hűtőbordával ellátott, erősítő van.

Fontos: nem azt nézzük egy hangfalnál, hogy milyen hangosan tud szólni, hanem hogy HOGYAN szól bizonyos hangerőn.

U.i.: ha megemeltem az edifier r600 jobb-és bal hangfalakat ugyanolyan nehezek voltak...viszont az 1250b a jobb oldali hangfal sokkal nehezebb, mivel abban van az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#24449) ToniSoprano válasza tibbike01 (#24448) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk én pont az 1250B-nél nem látom a hűtbordákat, ennek ellenére nem melegszik, legalábbis kívülről nem nagyon érezni. Ez azért is érdekes, mert egy Vertragban, vagy 56 U-ban is van hűtőborda és ami melegszik is ahogy írták, ami persze nem baj mert leadja a hőt.

Az 1250B hol adja le a hőt, vagy az belül elég szellős ahhoz hogy leadja a hőt? Vagy a 40W-nál még nem kell foglalkozni a hőleadással, vagy más típusú az erősítő?
(No mindegy csak vannak hülye kérdéseim, ennyi.)

(#24450) dudika10 válasza ToniSoprano (#24446) üzenetére


dudika10
veterán

2.5W-ból az erősítő mg elfűt 0.3-1W-ot attól függően, hogy milyen osztályú (minden bizonnyal D osztályú az említett, és így csak 0.3W körüli veszteséggel kell számolni), marad csatornánként 1-1W folyamatos üzemben.
1-1W-tal egyébként még mindig el lehet érni halláskárosodást, ha megfelelően érzékeny hangszóróval párosítja az ember. Önmagában a teljesítmény mint egy darab megadott szám semmiről nem ad információt!

A hangosság a teljesítménynek nem lineáris függvénye, a nálad lévő 4-szeres különbség jó közelítésben kétszeres hangerőnek felel meg (teljesítményduplázás +3dB-nek felel meg, és 6-10dB közé szokták helyezni valahova a kétszeres hangosságérzetet (~4-8x-os teljesítményarány), ami persze nem egy egzaktul megfogható valami, nem tudom mire mondom azt, hogy ez kétszer hangosabb).

Hűtőbordára sincs minden esetben szükség. Gyakran a hátsó fémlemezre csavarozzák a hűtendő alkatrészeket, és kis teljesítménynél még ez sem muszáj sokszor.

Ahogy Degeczi is mutatja, a Geniusnál a hűtőborda a doboz belsejébe került, a keletkezett hőt az átmelegedő fa, és a reflexnyíláson keresztül mozgó levegő vezeti el.

tibbike01: nem az erősítő a nehéz, hanem a trafó (ha egy vas magra feltekerünk egy valag rezet, az nem lesz éppenséggel könnyű). USB-s vackoknál trafóra nincs szükség, s mivel az erősítő súlya picike (2W-os teljesítménynél még csak hűtőbordára sincs szükség), így nincs különbség a két oldal súlya közt.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.