Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

Hangfal vásárlás előtt állok, de sajnos egyáltalán nem vagyok otthon a témában. A maximum keret 10k lenne, ezért az összefoglaló alapján egy Genius SP-HF1250B-vel szemezgetek. PC-hez csatlakoztatnám jelenleg, főleg játék, filmnézés és zenehallgatásra lenne használva.

Esetleg más ami szóba jöhet ebben az árkategóriában, vagy ezzel teljes mértékben meg leszek elégedve? (Eddig egy Logitech x-220at használtam.)
Illetve szükséges-e még ehhez a hangfalhoz valamilyen kábel a pc-re csatlakoztatáshoz, vagy amit kapok hozzá az megfelel?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#24252) Szulita28 válasza Jostee (#24251) üzenetére


Szulita28
senior tag

Elégedett leszel és megfelel :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24253) arminlok válasza b0t0nd (#24249) üzenetére


arminlok
senior tag

Nálam egyáltalán nem búg. Modecomokrol számoltak be hogy búg. Ugyhogy nem hsiezm h joljárnál ha lecserélnéd. Inkább küld vissza kérj ujat és ha az is zug akkor nagy valoszinüséggel tényleg te vagy tulérzékeny erre de azzal meg nem tudsz nagyon mit kezdeni, mindegyiknek lesz valamennyi alapzaja. De én arra gyanakszom mégis hogy hibás darabot kaptál.

(#24254) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Azt nem tudjatok hogy a youtub mennyit ront egy zenen ? Kiprobaltam egy szamot mp3 320-ba es youtubon... hat eg es fold a kulombseg , lehet hogy 128 kb-ra konvertalja le a youtub vagy meg kisebbre?

(#24255) Francia91 válasza SirAlo (#24254) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt nem tudom, mert én 60-150 MB-os FLAC-eket hallgatok (3-6 MB/s ) :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#24256) SirAlo válasza Francia91 (#24255) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ugy nez ki ezek utan en is le fogok minden zenet tolteni legalabb 320-ba mert a youtub nem alkalmas ra :( Solo 6C-vel ertelmetlen a Flac nem ?

(#24257) zsizsef válasza b0t0nd (#24249) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nálam csak akkor hallható, ha rányomom a fülem a reflexcsőre. Egyébként semmi bugás.

(#24258) Degeczi válasza b0t0nd (#24249) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyértelmű trafózúgás. Nem meglepő, hiszen ugyanaz a Modecomokkal azonos a gyártója, és azokra is jellemző - nyilván ebbe is ugyanolyan trafó került.
Megpróbálhatod picit rugalmasabban fölfüggeszteni benne a trafó gumialátétekre, h ne adja át rezgését a doboznak.

(#24259) t.benedek válasza b0t0nd (#24249) üzenetére


t.benedek
tag

Nálam is búg, de a búgás csak akkor hallható, ha TELJES csönd van a szobában. A notebook ventije hangosabb :D

(#24260) kungzi


kungzi
veterán

egy ilyet vennék a TV-mhez, és kellene valami jó 2.0 vagy 2.1-es szett. Most azért csak ennyi, mert felesleges lenne a mostani szobámba. Az új lakásban már lenne 5.1 is, ez meg menne megmaradna fateroméknak. Főleg filmeket nézek tv-n és tv műsorokat. Ez milyen lenne filmhez?

(#24261) Jostee válasza Szulita28 (#24252) üzenetére


Jostee
tag

oké, köszönöm a gyors választ! :)

(#24262) Bodz válasza #59070464 (#24248) üzenetére


Bodz
Topikgazda

99.99% hogy igen. Egyszerű PCM2704 van benne, az meg mindenen megy.

[ Szerkesztve ]

(#24263) Rover623 válasza SirAlo (#24254) üzenetére


Rover623
félisten

Google! :P
A legtöbb ocsmányul hangzó video azért olyan, mert úgy töltötték fel...és még a Youtube sem tud javítani rajta! :P
Rengeteg príma hanganyag van fenn. Az esetek legnagyobb részében az utolsó 2-3 évben felkerült anyagok jó alapokkal rendelkeznek. Nem ökölszabály, de ha megtekinthető HD formátumban is, akkor valószínűleg jó a hang.
Érdemes a zene keresésénél beszúrni a HD, HQ, stb. kifejezéseket is! ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#24264) dudika10 válasza SirAlo (#24254) üzenetére


dudika10
veterán

Tölts fel egy számot youtube-ra, és úgy teszteld, hogy mekkora a különbség.
Nem tudhatod, hogy más által feltöltött felvétel megegyezik-e az általad birtokolt felvétellel, így az összehasonlítás értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24265) #59070464 válasza Bodz (#24262) üzenetére


#59070464
törölt tag

Köszi. Megpróbálok elindulni ezen az úton. Eszembe nem jutott volna, hogy a chip-re hivatkozva próbáljak választ keresni.

[ Szerkesztve ]

(#24266) Cassio1987


Cassio1987
tag

Üdv, A kürbisen két rca bemenet van, a papírja szerint az input 1 gyengébb audió jelű az eszközökhöz (telefon tablet és mp3 lejátszó) az input 2 meg erősebbekhez (tv, dvd, komolyabb hangeszközök) Van ennek bármi jelentősége? Pl egy pár ezres dac melyiknek számít? Vagy mindegy melyik bemenet?

Ezt az infót írja a hivatalos oldalon angolul meg a hozzá kapott papíron is magyarul.

(#24267) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Pár hete vettem egy SP-HF1255B-t, és rá egy hétre elkezdett ciripelni (vagyis akkor vettem észre). Játék, film alatt is csinálja. Ez a hangszóró hibája, vagy az alaplapé? Esetleg be kell valamit állítani? Ki lelehet ezt valahogy küszöbölni, vagy szervizelni kell?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#24268) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Lehet rossz helyen kerdem de itt biztosan tudjatok a valaszt, felraktam a wasapi plugint foobarhoz , es ket fele output kozzul is valaszthatok , van egy event es van egy push , mi a kulombseg a ketto kozott ? Milyen pluginokat erdemes meg hasznalni hozza?

(#24269) b0t0nd válasza t.benedek (#24259) üzenetére


b0t0nd
csendes tag

"Mi lenne, ha amikor nem hallgatsz rajta zenét, akkor kikapcsolnád és nem búgna."
Ez egy logikus és célravezető megoldás:), de tudni akkor is tudom, hogy búg:)

"Nálam csak akkor hallható, ha rányomom a fülem a reflexcsőre."
Igen, akkor hallani a legjobban.

"A notebook ventije hangosabb"
Gyakorlatilag minden nesz hangosabb, mint ez a búgás:)

A válaszok alapján úgy tűnik, hogy előfordul ennél a típusnál, akkor valószínűleg marad. Köszönöm a visszajelzések és tök jó ez a hangláda:)

(#24270) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Egy Logitech Z-2300 magas hangszóróit mire lenne érdemes lecserélni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#24271) ToniSoprano válasza Unteroff (#24267) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Lehet, hogy az elosztóból jön a zaj nekem pl. Wifi, vezeték nélküli telefon zavart be. Lehet az alaplapból, próbáld ki mobillal, mp3 lejátszóval is csinálja-e. Ha az előző kettő nem hoz megoldást akkor jön a agarancia.

(#24272) #59070464 válasza Moonwolf (#24270) üzenetére


#59070464
törölt tag

Kompletten másik rendszerre.

(#24273) kungzi válasza kungzi (#24260) üzenetére


kungzi
veterán

erre tudna nekem valaki segítő választ adni? :F

(#24274) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, gaz van a Solo 6C-vel vagy nemtudom elkepzelni hogy mivel van gond... bedugom a Jack-RCA-t a hangfalba es gepbe , ha a Realtek HD audio driverbe nyomom hogy szolaltassa meg a jobbat es kulon a balt akkor csak 1 oldalon szolal meg a hang a masikon nem, bal oldalinal megszolal, jobbnal nem . Ha forditva dugom be az RCA-t a hangszoroba akkor pedig a jobb megy a bal meg nem , gondoltam hogy a kabel hibas , de masik kabellel is ugyanezt csinalja... ez meg hogy lehetseges ?:O

(#24275) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv,

Melyik lenne jobb géphez zene/játékra:

2.1:
H/K Soundstick III

Altec Lansing MX6021

2.0:
Altec Lansing FX3022

Arion Legacy AR604H-BR 2.0 Studio Monitor Speakers

(#24276) SirAlo válasza SirAlo (#24274) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Kozbe kiprobaltam fulessel is a hangkartyaba dugva es azon van jobb-bal, ha a kabel se hibas , a hangkartya se akkor hol a hiba ? ( Szerintem a hangfal se hibas mert ha felcserelem a jobb-balt kabelbol akkor a masik oldala nem megy)

(#24277) Degeczi válasza SirAlo (#24276) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miért írod, h a "kábel se hibás"?
Ha a hangszóróban a 2 RCA fölcserélésétől függően változik, h melyik oldal a néma, akkor nyilvánvalóan a kábel hibás...
(vagy annak csatlakozása a hangkártyánál. Az is elképzelhető, h a fülesed dugója kisebb, és könnyebben bement a helyére, míg a picit vastagabb dugójú kábelt nem dugtad be jól, ezért csak az egyik oldal érintkezik)

(#24278) zsizsef válasza kungzi (#24273) üzenetére


zsizsef
senior tag

Jó.

(#24279) Moonwolf válasza #59070464 (#24272) üzenetére


Moonwolf
senior tag

:)

A mélynyomója elég jó, viszont a 120w os mélynyomóhoz az a két 40w os magas egy picit kevés.
Ha leakarnám cserélni akkor úgy kérdeztem volna. De akkor már egy jobb hangkártyára is szükség lenne ami rendesen meghajtja az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#24280) Degeczi válasza Moonwolf (#24279) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kevés a 40W, sőt.
Hogy nem szól jól, az más kérdés - de nem a teljesítménye miatt.

(#24281) Moonwolf válasza Degeczi (#24280) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Max. mélyhangnál torzul a magas. 45/80 aránynál viszont szépen szól.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#24282) Degeczi válasza Moonwolf (#24281) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vacak lehet az erősítője, gyenge a tápja - hangsugárzó csere nem segítene rajta.
(bár a teljesen föltekert mély eleve ritkán ad jó hangzást, pláne 2.1-en)

(#24283) Moonwolf válasza Degeczi (#24282) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Azért azt nem mondanám. :) Hallottál már Z-2300-ast élőben szólni, nem alaplapi hangkártyával? :) Kint szebb a hangzása mint bent.
Lehet egy jobb hangkártyával kicsit többet ki lehetne belőle hozni, de az is 25 től kezdődik. :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#24284) mrhero válasza b0t0nd (#24269) üzenetére


mrhero
tag

lehet, hogy földhurok miatt búg. Nem vagyok egy elektromos szaki, de kipróbáltam, hogy az elosztóból egyesével kihúztam a dugókat (egy konnektorba dugott hosszabbítós elosztóba van dugva a telefon töltő, hangfal, monitor, dokkoló (laptop). Egyesével kihúztam mindet és kiderült, hogy a monitor és a dokkoló miatt búg. Bővebben erről itt:

http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/foldhurok_avagy_mit_csinaljunk_mikor_minden_zug.html?pg=1

(#24285) Degeczi válasza Moonwolf (#24283) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magad írtad le, h kifogy az erősítő szuflája...
(attól torzítanak a magasak, nem azért, mert kicsi lenne a teljesítményük)

(#24286) SirAlo válasza Degeczi (#24277) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Kozben kiprobaltam azt hogy egyszerre csak 1 rca-t dugtam be elsonek a feher rca bemenetre, aztan ugyanazt a pirosba, a feherbe megy a hang , mind a 2 hangszoro szol , viszont ha a pirosba dugom egyik se ad hangot. Szoval szerintem hangfal biba (elfelejtettek bekotni a piroa-jobb rca bemenetet, vagy erosito hiba?)

(#24287) Moonwolf válasza Degeczi (#24285) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Maxon járatva, normál hangerővel viszont rendben van. :)

Na de akkor összességében nem érné meg a beruházást a lecserélése. Köszi a segítséget. :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#24288) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Megoszlik a Tábor itt:
Szerintetek melyik hangfalnak jobb a hangzása?

Kürbis vagy a Modecom?
(Elvileg ugyan az a cég gyártja őket?)
Valamint a Modecomnak mivel a hangerőszabályzójának hosszú a vezetéke, nem gyújt be interferenciát?

Köszi..........

風林火山

(#24289) Degeczi válasza Shingen (#24288) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a hosszú (és nem túl jól árnyékolt) madzag is fölszed zavarokat, amin minimális, pár centisre cserélése segít vmit - de meg nem szünteti, mert maga az elektronika sincs árnyékolva a dobozban, így könnyen zavarhatja közelben lévő telefon, szikrázó villanykapcsoló

Nem rémlik, h lett volna közvetlen összehasonlítás - de nagy különbség nem is várható a teljesen azonos alkatrészkészletből építkezés miatt

Inkább pl. elhelyezésfüggő lehet: a Modecom-nál előny, h elöl van rajta a reflexnyílás, ezért kevésbé háklis a fal közelségére

(#24290) SirAlo válasza SirAlo (#24286) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintetek is hibas hardveresen?Csak ugy kuldenem vissza gariba ha biztos a hiba, mivel ha hibatlan en kell a szallitast fizessem

(#24291) Shingen válasza Degeczi (#24289) üzenetére


Shingen
addikt

Bocs a megosztást úgy értettem, hogy vki Kürbist használ, vki Modecomot a forumon.
Mindenki azzal elégedett amit választott! :DD

Melyik lenne a jobb választás? :))

Véleményed szerint akkor ha pl. Tv-re szeretném kötni a hangfalakat, melyik lenne a jobb választás?
Szoba kb. 20 m2.
hangfalak a falhoz közel lennének, pl. elvileg nincs nagy különbség a 2 márka között mert azonos alkatrészekből épül fel, de ahogy írtad a Modecomnál elöl van rajta a feflex nyílás akkor ez + pont neki, de ott a hangerőszabályzó madzagja az az interferencia miatt meg - pont a Modecomnál. :((

Véleményed szerint melyik lenne a jobb választás Kürbis vagy a Modecom a Tv-hez.
Illetve a teljesítmény mennyire mérvadó, sajna nincs összehasonlítási lehetőségem. :(
Kürbis az RMS 50W
Modecomnál meg írták a 80U, szebben szól mint a többi, és ugye az RMS 80W ????
Köszi...........

風林火山

(#24292) zsizsef válasza SirAlo (#24286) üzenetére


zsizsef
senior tag

"a feherbe megy a hang , mind a 2 hangszoro szol"
Nem szólhat a kettő egyszerre. Fehér bal, piros jobb.

Szvsz mehet vissza.

(#24293) XtremLor válasza Shingen (#24291) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem hiszem hogy rosszul lehetne valasztani, orbitalis kulonbseg nincs, a modecom nalam azert gyozott mert elol van a reflex nyilas....nem bug a trafo nem is zajos, szepen teszi a dolgat.
Valaki kevesli a melyet nekem 16m2 boven eleg...

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24294) SirAlo válasza zsizsef (#24292) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Akkor gari lessz belole, szerencse hogy eszre vettem, mivel mukodott rendesen , csak a monot osztotta el a 2 hangszoro kozott...

(#24295) .DLL válasza SirAlo (#24294) üzenetére


.DLL
veterán

Ez azért elég durva o.O Szegény kínai munkás a 16. munkaórájában félreköthette az erősítőt, és nem tesztelték le oldalanként...

(P.H.)

(#24296) SirAlo válasza .DLL (#24295) üzenetére


SirAlo
aktív tag

szerintem is a jobb es balt egybe kotottek

(#24297) Degeczi válasza SirAlo (#24296) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Panelba forrasztott csatlakozók vannak ezeken, így elkötni nem lehet, inkább valószínű egyszerű forrasztási hiba (akár maga a forrasztás okoz ilyen zárlatot, akár egyszerűen túl hosszúra vágták le egy alkatrész lábát, és hozzáér egy másikhoz, az gyakori kínai hiba)

(#24298) Grózi válasza .DLL (#24295) üzenetére


Grózi
veterán

Viccelsz?Azoknak a 16. munkaórában még éphogy csak megjött a munkakedvük... :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24299) .DLL válasza Grózi (#24298) üzenetére


.DLL
veterán

Én nem...

(P.H.)

(#24300) Szulita28 válasza Shingen (#24291) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nagyobb teljesítmény, elülső reflex, 2 év gari. Mindez +5e Ft-ért (nettó). Szvsz a Modecom jobban megéri. Igaz, a Kürbis szebb :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.