Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Agyzuzo válasza LLKobe (#21649) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A Microlab Solo 5C-nek van azt hiszem még távirányítója, de sajnos nem tudom, hol tudnál szerezni. :( Próbálj rákeresni webshopokban.

Még ezt találtam ami szóba jöhet, de árban már nagyon nem a 25-ös kategória sajnos... MICROLAB FC 530U fa

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21652) zoldy válasza foosballfun (#21642) üzenetére


zoldy
tag

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a hang otthon filmezve is moziélményt nyújt. Van tere, és bőven megvannak a mélyek is. Nem az az érzésed, hogy szemből jön a hang, hanem körülvesz.

(#21653) aram01


aram01
nagyúr

srácok 1250b-hez milyen hangkártyát érdemes venni, játék és zene hallgatás is lenne, 10k-ig

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21654) PuMbA válasza aram01 (#21653) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DGX :) Használtan még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#21655) aram01 válasza PuMbA (#21654) üzenetére


aram01
nagyúr

miben jobb a dg-nél?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21656) PuMbA válasza aram01 (#21655) üzenetére


PuMbA
titán

Semmiben, PCI-E-s és nem PCI-os, tehát bele tudod rakni újabb alaplapokba:)

[ Szerkesztve ]

(#21657) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv

elég rég voltam már itt. Szóval van egy Xonar DX-em és egy Modecom SHF56U-m, mindkettőt nagy megelégedéssel használom pár hónapja (xonart használtan vettem). Szóval most észrevettem hogy a bal oldali hangfalon elkezdett jóval hangosabb lenni a zene. Mármint most tűnt fel hogy erőseb "balra húz". A xonar vezérlőközpontjában úgy ahogy kiegyensúlyoztam, de ehhez az kellett hogy a bal 45%, míg a jobb 80% körül legyen. Ez azért elég durva. Van valami ötlet hogy mitől lehet ez? Windowsban amit láttam, eddig minden középre volt állítva egyensúly terén.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#21658) Menthirist


Menthirist
veterán

Lol... érdekes. gondoltam letesztelem hogy a hangkártya vagy a hangfal körül van a gond, úgyhogy rádugom a kis gombfülesem (az akg fejes a melóhelyen maradt). furcsa volt hogy hiába állítom át hogy az szóljon, nem váltott át. úgyhogy újraindítottam a gépet, és láss csodát, "egyenesbe" váltott a hang (mármint most ugyanazon a %-on van a két oldal és így jó)
bár a fülesre még mindig nem hajlandó átváltani. Van valami minimum impedancia vagy akármi ami kell ahhoz hogy észrevegye hogy rá van dugva valami? :) a szoftver meg nem engedne olyanra váltani, amin nincs eszköz?

Mindegy, lényeg hogy most egyenesben van, ez már megnyugtató. úgy néz ki csak valami szoftveres gebasz van.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#21659) aram01 válasza PuMbA (#21656) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor logikusabb a pci-e-t venni, ha kihal a pci slot akkor sem jön az ember zavarba

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21660) Karex


Karex
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Genius SP-HF 3000A, ami az utóbbi időben a bal oldali csatornán egy kis alapzajt hallat. Régebben is volt ilyen, akkor kicsit átrendezve a kábeleket már nem szedte össze ezt a zajt a 220/ stb. környékéről.
Most viszont ez nem segít, ráadásul a jobb oldali csatorna halkabb is, mint a bal. Szoftveresen nem állítódott el a balansz, kipróbáltam több hangforrást és kábelt is, az eredmény mindig ugyanaz.

Szerintetek? :R

(#21661) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok!

Kellene Nekem egy kis segítség, mivel a témában nem vagyok szaki.

Kedves Édesanyámnak szeretnék venni születésnapjára egy 2.1 hangfal szettet, de ötletem sincs a választékból mi gagyi mi nem. Ezért fordultam a díszes társasághoz :)

Amire használná:
- Zene hallgatás (baráti összeröffenéseikkor laptopba betol és uccu youtube!)
- Filmezés

Árban 10-15 rugó között de ha 20 nagyon indokolt esetben

Előre is köszi!

(#21662) B1T3 válasza Mentior (#21661) üzenetére


B1T3
addikt

Ha zenét is szeretne értékelhetően hallgatni, én 2.0 rendszerre tenném a voksom, ilyen árban van pl. a Genius SP-HF1250B és 1255B.

[ Szerkesztve ]

(#21663) schawo válasza Mentior (#21661) üzenetére


schawo
titán

Gratulálunk! Ön megnyerte a lehetőséget, hogy vásárljon egy Genius SP-HF 1250B vagy egy 1255B hangsugárzót.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21664) Kampó


Kampó
senior tag

üdv mindenki.
Pár hete szereztem ingyen 2db nagyon retró hangfalat.(kompaktbox)
jó nehezek és a cimke szerint 15-20w\db...
Mondom na ez aztán a teljesítmény a watt dömpinges világba sokan megmosolyogják.... Gondoltam belenézek:)
Háát no.. a mai hangváltók hoz képest ebbe egy 30-40 dekás réztekercs volt:)

a 2 hangszoró se a szokásos méret.. hangzásuk is korrekt:) Valami vélemény infó stb??


nyilván nem 100e ft os cucc de korához képest 80-as évekre tippelek rá is kötöttem gépre és tökéletes zenét hallgatni:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21665) Bitpalace válasza Kampó (#21664) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Szia!

Ha tökéletes zenehallgatásra, használd egészséggel! :K De ehhez csak egy dolgot fűznék, hogy a régi dolgokat ne hasonlítsuk a maiakhoz. :N Régen még minőségre mentek, ez ma már nem minden esetben mondható el...

üdv!

(#21666) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Ma elindultam hangsugárzókat venni, mióta a régi 500-as kis Genius tönkrement, semmi nem volt a koliszobában és hát ide is kell valami. Először a 1250/55 vonalon nézelődtem, de útba eső boltokban nem volt, így benéztem a Media Marktba. Csak a 800-as volt, de valami 18 ezerért, az 500-as is 15-ért, szóval inkább csak legyintettem. Aztán járkáltam kicsit és a telefonos, okoskütyüs, dokkolós kihangosítós részlegre értem, ahol egy érdekességre bukkantam, aminek vásárlás lett a vége. A Peaq PPA100BT az említett termék, 19 ezerre volt lenyomva az ára, utolsó darab volt. Azért akadt meg rajta a szemem, mert kifejezetten igényesen néz ki és nem tűnt vészesnek az ára sem. Gyorsan kerestem egy eladót és meghallgattam, teljesen korrekt a cucc. Először kékfogról ment a zene (az is van benne), de kíváncsi voltam arra is, hogy mit tud kábelről. Van egy kis mély kiemelése, illetve nem a részletek bajnoka, de egy kicsi dobozról beszélünk, illetve egy relatíve olcsó darabról van szó, ezek beleférnek. Összességében elégedett vagyok vele, a 19 ezres áráért szerintem megérte, az eredeti, 25 ezres árért csak azoknak ajánlanám, akiknek viszonylag kicsi dobozra van szükségük, illetve látják a BT előnyét (számomra - annak ellenére, hogy kábelről fogom hallgatni - van haszna, mert a koliban ha a szobatársak zenélni akarnak, nem kell kábelt átrángatni az egész szobán, a kis Geniusnak így lett vége, borult egy szépet). Íme maga a cucc (a kép kattintható):

[ Szerkesztve ]

(#21667) perempe válasza Kampó (#21664) üzenetére


perempe
addikt

[link]
hallhattam egy éve rezonátor dobozt RFT hangszórókkal egy hifi találkozón. gyors, dinamikus hangja volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#21668) aram01


aram01
nagyúr

gyerekek vettem egy xtremegamert a 1250b alá, hát a pofám leszakad, nagyon durva :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21669) HUAFBANDITA válasza Kampó (#21664) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Szia!

Volt egy pár RFT 30cm-es mélyhangszoróval szerelt dobozom, magas nélkül, bass reflex! Imádtam, eléggé jól meghajtotta a Videoton rádióerősítő! Képek alapján nagyon jó kis doboz a Tiéd szerintem! Használd egészséggel!

(#21670) Kampó válasza HUAFBANDITA (#21669) üzenetére


Kampó
senior tag

köszi valóban nem rossz:) házimozi erősítöre kötöttem egy mély ládával egész korrekt:) (2.1 lett )

de EZT néztem ki magamnak.. elöbb a képeken lévöt elkéne dnom:)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21671) fradi81 válasza aram01 (#21668) üzenetére


fradi81
veterán

Mit váltott alaplapit? Windows 7-el megy az a régi kártya?

moto g72, Ninebot d28e

(#21672) aram01 válasza fradi81 (#21671) üzenetére


aram01
nagyúr

Igen alaplapit, megy vele szépen, miért voltak gondok?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21673) HUAFBANDITA válasza Kampó (#21670) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Ha meg vagy elégedve a hangjával, akkor használd, arra az ipari hulladékra még véletlenül se cseréld le amit linkeltél...

(#21674) fradi81 válasza aram01 (#21672) üzenetére


fradi81
veterán

a fórumában olvastam régebben driverproblémákról. Lehet én is beszerzek majd egy xtrememusicot akkor.

moto g72, Ninebot d28e

(#21675) Aerodyn


Aerodyn
csendes tag

Sziasztok!

A minap úgy döntöttem, hogy az őskövület Logitech z-340-es szettemet nyugdíjazom, és benevezek valami komolyabbra. Eddig úgy gondoltam, hogy a befutó a z-623-as Logi lesz, de van kihasználatlanul egy Sony Ta-Fe370-es sztereó erősítőm, amihez a 623 árából uszkve kijön egy pár Tannoy Mercury V1, amit ahogy olvasom mindenhol csak ajánlanak. A kérdés az lenne, hogy a Tannoy 13 centis mélyközepei mennyire tudnak élvezhető mélyet csiholni nekem? Valamint a hangszórókat PC-hez használnám, ideje nagy részében zenélne, de e mellé azért sokszor teamspeak, meg némi nemű játék is kapcsolódik...mennyire bírja egy ilyen, alapvetően nem erre kitalált hangfal ezt az irányú terhelést? Meg úgy amúgy is, ha valakinek van tapasztalata az említett két típussal ne tartsa magában! :) Ha számít valamelyest a jelet a gép egy sound blaster x-fi xtreme audio-n adja ki magából.

(#21676) aram01 válasza fradi81 (#21674) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem nem bánod meg :N

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21677) PuMbA válasza Aerodyn (#21675) üzenetére


PuMbA
titán

z-623-as Logi = szar :) Hifi topikban kérdezősködj hangfal után :)

(#21678) Kampó válasza HUAFBANDITA (#21673) üzenetére


Kampó
senior tag

mert az kaki?? nagyon..??

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21679) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Egy Kis fejlesztés előtt állok :)
Az elmúlt napokban elég sokat olvastam a témában és végül úgy érzem hogy 2.1 helyett 2.0át választok.

Kérdéseim: Mi a különbség e között a két szépség között?

- M-Audio BX5 D2
- Behringer MS40

Mennyire számít a Behringer digitális kimenete?
Melyiket és miért ajánlanátok?

Köszönöm.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21680) schawo válasza konradl (#21679) üzenetére


schawo
titán

Különbségek:
Más a márkanév, más a típusnév, más a külméret, más a hangszóróméret, más a szín, más az elrendezés, mások a csatlakozók, más az ár, más a hang, és más a szag.

Hasonlóságok:
Mindkettő aktív hangsugárzó pár.

Mennyire számít a Behringer digitális kimenete?
Digitális bemenet és DAC van benne.

Melyiket és miért ajánlanátok?
Ha van vagy lesz egy jobb hangkártyád, akkor az M-Audiót. Ha alaplapid, vagy olcsóbb diszkét hangkártyád van csak, és nem is tervezel változtani mostanában, akkor inkább a Behringert.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21681) konradl válasza schawo (#21680) üzenetére


konradl
tag

Eléggé izgatja a fantáziámat ez a digitális bemenet.
Milyen különbség lenne egy analógon xonar D1-el és a digitális úton hallgatott hangok között?
Ha jól tudom nincs értelme digitálisnál a hangkártyának?!

Illetve ha mindkettő xonar d1 analógon hallgatnám melyik lenne szebb?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21682) schawo válasza konradl (#21681) üzenetére


schawo
titán

Illetve ha mindkettő xonar d1 analógon hallgatnám melyik lenne szebb?
Ezt így önmagában nehéz lenne meghatározni, ez csak akkor derülne ki, ha te meghallgatnád/kipróbálnád. Nem csodálkoznék, ha kábé egykutya lenne a kettő.
Ha a Behringert vennéd, és van alaplapi koax kimeneted, akkor eladhatnád a D1-et és így 15-tel olcsóbban jönnél ki. Ha az M-Audiót vennéd, akkor meg jobb lenne a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21683) konradl válasza schawo (#21682) üzenetére


konradl
tag

Ez a "te hallgatnád"-ot kérlek fejtsd ki :)
Ha te hallgatnád mit vennél észre?

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21684) konradl válasza schawo (#21682) üzenetére


konradl
tag

Azt mondod hogy ha digitálisan hallgatnám nem biztos, hogy kijönne a különbség egy analóggal szemben ha rendes kártyát használok?

Tehát megint eljutottunk oda, hogy rajtam múlik, vagyis a fülemen melyik tetszene jobban?!

Hol lehetne őket kipróbálni?

Esetleg ebben a minőség/ár kategóriában van e még javaslatod?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21685) schawo válasza konradl (#21683) üzenetére


schawo
titán

Neked van ilyen hangkártyád, és ha vásárolsz, akkor neked lesz ilyen hangsugárzód egyszerre, tehát csak te lehetsz az, aki képes erre válaszolni :)

(#21684) konradl
A digitális csatlakozás esetén is analóg lesz belőle (természetesen), csak az analóg átalakítás a hangsugárzó dobozán belül történik. A kérdés, hogy a D1 hangkártyája jobb-e, vagy a Behringeré.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21686) konradl válasza schawo (#21685) üzenetére


konradl
tag

Akkor leegyszerűsítem az utamat :)

Ha te vennél melyiket vennéd? Esetleg mást ebben az ár/értékben?!
És nem válaszoltál rá hogy te kihallanád a különbséget és mit hallanál? :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21687) B1T3 válasza konradl (#21686) üzenetére


B1T3
addikt

„te kihallanád a különbséget és mit hallanál?”

Már boncolgatta, hogy ez a kérdés miért nem értelmezhető. Bármennyire is szeretnénk, egyikünk sem látnok, a tapasztalatokat nem lehet feltételezésekkel kiváltani.

(#21688) konradl válasza B1T3 (#21687) üzenetére


konradl
tag

Azt értettem :)
A kérdésem arra irányult, hogy különbség van egy 10.000Ft os logitech meg ez között, ami egyértelmű. (gondolom én), de mi "lehet" a különbség.
Tehát előfordulhat, hogy az én fülem nem fogja hallani a különbséget akár digitálisan akár analóg hallgatnám?!

Továbbá milyen bolt van a városban, ahol ilyen kategóriájú hangfalakat ki lehet próbálni/hallgatni.

Sőt +1 kérdés:

Előfordulhat az is hogy valaki nem hallja a különbséget egy 10.000 ft os logitech és ezek között??

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21689) B1T3 válasza konradl (#21688) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem szinte mindenki képes meghallani a különbséget. Az már egy másik kérdés, hogy ezt a különbséget ki hogyan ítéli meg, és erre nem is igazán lehet válaszolni.

(#21690) Agyzuzo válasza konradl (#21688) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"Előfordulhat az is hogy valaki nem hallja a különbséget egy 10.000 ft os logitech és ezek között??"

Persze, aki kellő fokú kognitív disszonanciával küzd és mindenáron meg akarja magyarázni magának hogy nincs különbség, vagy az a pénz amit kiadott a dögös dizsis tuti 2.1-es cuccára az marha jó döntés volt. :)

A hangcuccok elég jól skálázódnak hangzás terén egy bizonyos szintig, onnantól válik szubjektívvé a dolog. És ez a szint azért fölötte van annak, amit írtál.

Én nem erőltetném a digitálisat, próbáltam, de pl. a zenék esetén csomó részlet elveszik (olyan mintha rányomna egy dynamic compression-t a hangra). És nem egy gagyi cuccal próbálkoztam, egy Focusrite Saffire Pro 14 külső és egy M-Audio Audiophile 192 belső hangkártya digitális és analóg kimenetét hasonlítottam össze. Digitális 2 dologra kiváló - AC3/DTS pass-through-ra és játékoknál ha erősítőre kötöd ki a kártyát és adsz neki mondjuk egy Dolby keverést 5.1-re, ott elég jól működik a dolog. Pl. egy Tomb Raidert elég jó volt így végigjátszani nagy rendszeren.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21691) haypro


haypro
senior tag

10k körül egyértelműen a Genius SP-HF1250 a legjobb?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#21692) fradi81 válasza haypro (#21691) üzenetére


fradi81
veterán

igen

moto g72, Ninebot d28e

(#21693) konradl válasza Agyzuzo (#21690) üzenetére


konradl
tag

Arra jutottam, hogy az élményt nem lehet kifejezni szavakkal.
Elmegyek néhány üzletbe, ami foglalkozik ilyennel.

Melyikbe érdemes és hogy a legcélszerűbb tesztelni?

Valószínűleg a telefonomról és egy Xonar D1-ről nem ugyan olyan minőségben fog megszólalni?!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#21694) osi68


osi68
csendes tag

Üdv. A MUSILAND 01 us 2012 hangkártyán az ASIO beállítást (win xp-alatt) hogyan tudom bekapcsolni? Olvastam itt a fórumon, hogy a precision beállítással lényegesen jobban szól. Mivel jelenleg nem lehet kapcsolni, gondolom ASIO-ban lehet aktiválni. Felraktam az ASIO4ALL 2-11-beta2 drivert, de semmi eredmény. Segítséget kérnék. Köszönöm.

(#21695) Kovbob válasza osi68 (#21694) üzenetére


Kovbob
senior tag

Így működésre lehet bírni.

(#21696) osi68 válasza Kovbob (#21695) üzenetére


osi68
csendes tag

:R Köszönöm!

(#21697) Kovbob válasza osi68 (#21696) üzenetére


Kovbob
senior tag

Bár szerintem próbáld ki majd a kernel streaming-et is, mert nekem például annak jobban bejön a hangzása, mondjuk nekem Xonar DS-em van.

[ Szerkesztve ]

(#21698) PuMbA válasza osi68 (#21694) üzenetére


PuMbA
titán

Precision-t lehet kapcsolni mindig, nem tudom, hogy nálad miért nem, de valószínű amiatt, mert ezt a Win XP-t hanyagolni kéne, már kiment a divatból :)

[ Szerkesztve ]

(#21699) osi68 válasza PuMbA (#21698) üzenetére


osi68
csendes tag

Igen szívesen hanyagolnám az xp-t, de kénytelen vagyok ezt használni azon a gépen más programok miatt.

(#21700) schawo válasza Agyzuzo (#21690) üzenetére


schawo
titán

Egy jó hangkártyához képest biztosan gyengébb az MS40 belső konvertere. Az én M-Audio monitorom is belső DAC-os, sok hangkártyánál sokkal jobb, de amit én használok, annál sokkal gyengébb. Szóval a kérdés, marad, hogy a Behringer belső DAC-ja gyengébb-e a D1-nél.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.