Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Régi jó noname 2.1-es cuccom megadta magát, és gondoltam itt az idő venni valami újat/jobbat.
Olvastam, hogy sokan ajánljátok a Genius 1250B-t a hasonló árú 2.1-esek helyett.
Az MM-ben meg is hallgattam, és kellemesen csalódtam. Nem volt rossz, nyilván a mély kevesebb volt mint a régi cuccnál, de legalább pontosabb, és azért nem éreztem annyira a hiányát.
1255B sajnos nem volt az MM-ben, nem tudom, hogy hangzásban van-e különbség a kettő között. Esetleg erről tud valaki valamit?
Még az SW-HF 2.1 1700-et hallgattam meg, na annál a régi Dana cuccom sokkal jobban szólt. :)

( Amúgy, mikor megláttam az 1250 árát az MM-ben, azt hittem elájulok... 22k... :D
11k-ért van itt a közelemben, szerintem annyit megér. Bár nem volt raktáron, így rendelni kellett, de a héten meglesz. )

Köszi a tanácsot, és remélem hosszútávon sem fogok csalódni benne :)

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#22202) Minike


Minike
csendes tag

Sziastok

Audioengine A5+ melle vettem egy Audioengine S8-at.

Segitseget szeretnek kerni a beallitasokkal.

Ket hangfal oldaliranyrol az asztalon van a sub meg balra a labamtol a foldon. Hangfalrol van egy audioout az van a melybe beledugva.

Phase-t ha 180-ra allitom akkor jobbnak tunik mint a 0. Ez mire valo pontosan, mi alapjan kell beallitani?
Crossover-t nem tudom beloni. 80-50 kozott probalkozok de nem az igazi. Mi az idealis? Deep house, dance, house zenet hallgatok.

Koszi elore is.

(#22203) #59070464 válasza Minike (#22202) üzenetére


#59070464
törölt tag

Phase-t ha 180-ra allitom akkor jobbnak tunik mint a 0. Ez mire valo pontosan, mi alapjan kell beallitani?

Fázis állítás. Csak is fül alapján. Esetek többségében 0 fokra van beállítva.

Crossover-t nem tudom beloni. 80-50 kozott probalkozok de nem az igazi. Mi az idealis?

Ezt megint csak fül alapján. Nincs rá teszt, se semmi 'majd valaki megmondja a frankót beállítás'. Elképzelhető, hogy az egyik zenénél ez, másiknál az lesz a jobbnak tűnő beállítás. Minél feljebb állítod, annál (csúnyán fogalmazva) "kopogósabb" lesz. Minél lejjebb engeded, annál kellemesebb, de egyre nagyobb lyuk keletkezhet a hangsugárzó és a sub között. Egy kis gyakorlás és még több tapasztalat alapján majd megtalálod a legkisebb kompromiusszummal járó beállítást és úgy hagyod. Minél drágább egy rendszer (és jobb az akusztika), annál egyszerűbb összelőni a két elemet. A pont az ilyen szívás miatt nem szeretem a subot, pedig volt REL subom (bár azt azért szeretgettem :B ).

A sub ideális helye általában a hallgatói pozíció és a jobb hangsugárzó között van. De rossz akusztika miatt ez egyéb beállítást is megkívánhat.

[ Szerkesztve ]

(#22204) 3LVW


3LVW
csendes tag

Sziasztok!
Van egy özönvíz előtti Pioneer hifim, 2 hangfallal. A hifi nem kellene már (kazettás-CDs), viszont a hangfalakat használnám. Az a probléma, hogy fekete-piros kábelpár (sima vezeték) megy be a hifibe, nekem pedig jack kellene és ehhez keresek átalakítót. Hol kaphatok ilyet Budapesten, vagy egyáltalán hogy hívják pontosan? Köszi a válaszokat előre is!

(#22205) Ndruu válasza 3LVW (#22204) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Forrasztható jack dugó az, amire gondolsz.

Ezzel viszont valószínűleg semmire nem mész, ha nincs mivel meghajtani a hangszórókat. Ezek ugyanis passzív dobozok, tehát nincs bennük erősítő (az erősítő a hifiben van), így hangkártyáról vagy bármi más hasonló forrásról nem fogod tudni meghajtani.
Ha van hozzá külön erősítőd, amihez hozzáilleszthetőek (impedancia, terhelés) a dobozok, akkor nem kell hozzá semmilyen átalakító, mert a legtöbb erősítőnek van normális (RCA, csíptetős) kimenete.

Harrrr!!!!

(#22206) AMDFan válasza #59070464 (#22203) üzenetére


AMDFan
addikt

+1
ismeretlen szubot nagyon-nagyon nehéz rendszerbe illeszteni. én 2x próbáltam meg de feladtam.
kell egy jó sztereó és kész. egyszer kell megvenni, és sok szívástól megkímél. mondjuk az audioengine szub valszeg a saját szatelitjéhez jól illeszthető emiatt akár egész frankó is lehet a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#22207) Kathan


Kathan
újonc

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy Genius SP-HF1250B 2.0 hangfalpárt, nagyon meg vagyok vele elégedve az áráért. Egyetlen egy hibája van:

Egy bizonyos mély frekvencián elkezd búgni arra a kis időre amíg maga az adott hang megszólal. (nem tudom mi lenne a jó szó rá, búgás, berezonálás) Úgy hallom hogy nem ilyen összeszerelés jellegű rezgő alkatrész probléma lehet.
Általában akkor jön elő mikor hangosan hallgatom, (nem bömböltetem) csak hogy kicsit élvezetesebb legyen a zene.
Hammerfall - Riders of the storm szám alatt kifejezetten idegesítő. Nem vagyok zenész, de szerintem a basszusgitárral játsszák ebben a számban az általam felerősödni, búgni vélt hangokat.

Olyan létezik hogy a fa doboznak van egy saját frekvenciája, aztán azon a frekvencián felerősödnek a hangok?
[link]
Ebben a cikkben láttam hogy ki lett bélelve a hangfal, mi célt is szolgál a bélelés pontosan?

Valaki tapasztalt már ilyet, van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#22208) MIG21 válasza nbk (#22171) üzenetére


MIG21
tag

Modecom MC-SHF56U tulajdonosaként év elején már szóba hoztam ezt a témát, itt visszaolvashatod a kommenteket: [link]

@ (#22183) B1T3:
Igen, én is hasonlóképpen gondolkozok, jó vásár lehet egy Thonet & Vander Kürbis készülék.
Pont ebben az árkategóriában keresek egy másik hangfalat az albérletembe is. Csak az esik egy kicsit rosszul, hogy pár nappal ezelőtt még 21.990,- Ft-ért adták: [link].
Az USA-ban viszont már jóval drágábban kapható: [link].
Egyébként jó pár bolt ajánlatát átvizsgáltam, és azt találtam, hogy itt lehet most a legkedvezőbb áron megkapni.
Mindenesetre még gondolkodom a dolgon. :F

[ Szerkesztve ]

(#22209) #59070464 válasza MIG21 (#22208) üzenetére


#59070464
törölt tag

Modecom MC-SHF56 / 56U: 45 Hz (hátsó reflexnyílás; 4"-os középsugárzó) - lemértem, valóban ennyi

Nem lehet ennyi. Fizikailag lehetetlen. Többnyire állódoboz kell hozzá.

(#22210) B1T3 válasza MIG21 (#22208) üzenetére


B1T3
addikt

Ez engem is idegesítene, de még így, 26k körül sem tűnik a földtől elrugaszkodottnak az ára. Szerintem ez csökkenni már nem nagyon fog, ha a kínálatot nézzük.

(#22211) schawo válasza MIG21 (#22208) üzenetére


schawo
titán

Süketszobában mérőmikrofonnal mérted?

Egyébként megoldható, hogy legyen 45Hz is egy 4"-osból, de akkor ott hatalmas harmonikus torzítást produkál. Szóval kap egy 45 Hz szinuszt, és szól minden, közöttük a 45 Hz is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22212) MIG21 válasza #59070464 (#22209) üzenetére


MIG21
tag

Sajnos nem értek hozzá, hogy tudták ezt így kivitelezni, de most is megerősítem ezt az állításomat. Kijelenthetjük, hogy a Modecom ennél a sorozatnál valószínűleg nem hasraütés alapján adta meg ezeket az adatokat a specifikációban.

@ (#22211) schawo:
Nem, legutóbb egy családi ház tetőterében, most pedig egy panellakás nappalijában mértem Sinegen 2.1 programmal, illetve saját fülemmel. -12 dB jelszintnél (alapbeállítás), max. hangerőnél, 45.5 Hz-nél, 1 m távolságról is hallható a hangja.

(#22213) #59070464 válasza MIG21 (#22212) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ja, hogy -12 dB. Akkor nem szóltam. Ez így lényegtelen. Ennyi erővel a 20 Hz-t is tudja, -64 dB. :D

(#22214) Degeczi válasza MIG21 (#22212) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezek szerint nem igazán érted a frekvenciaátviteli adat lényegét

az nem azt jelenti, h képes-e egyáltalán olyan hangot kiadni, hanem meddig tud egy adott, szűk tűréshatáron belül maradni a tartomány többi részéhez képest

az emberi érzékelésben a leghangsúlyosabb a középtartomány (pár kHz): ha ahhoz képest sokkal halkabb, az éppúgy gyakorlatilag nem létezőt jelent, mint a suttogás egy nyomdagép mellett

márpedig a zenében erről van szó: nem egy önálló 45 Hz-es mérőhangot hallgatsz, hanem egy komplex szövevényt - és ott egy ilyen doboz bizony nem tud értékelhetően ennyire mély hangot megszólaltatni

tovább bonyolítja a dolgot, h méréskor nagyon nem mindegy a mikrofon pozíciója, és persze a szoba akusztikája

ilyen noname "gyártóknál" (a Modecom is csak címkézi egy kínai beszállító termékeit) teljesen általános a hasraütéses specifikáció - és valószínűleg már a beszállítótól is olyat kapnak

de tökmindegy, nem ezen múlik

(#22216) #59070464 válasza Degeczi (#22214) üzenetére


#59070464
törölt tag

Pontosan errol van szo.

(#22218) Csolt


Csolt
tag

Sziasztok!

Az új konfigurációmhoz vettem egy filléres Genius "hangrendszert". A probléma az, hogy zajt hallok, ha például egy oldal töltődik, vagy mozgatom az egeret, pedig semmilyen hanggal járó program nem fut a háttérben. Mi lehet a baj?

(#22219) csabyka666 válasza Csolt (#22218) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Valamiért összeakad a hangfalcucc a gépedben lévő alkatrészekkel, bár gondolom ezzel nem mondtam újat. Esetleg próbáld meg, hogy akkor is csinálja-e, ha átdugod másik konnektorba a hangrendszert.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22221) Csolt válasza csabyka666 (#22219) üzenetére


Csolt
tag

A helyzet az, hogy nem a konnektorból kapja az áramot, hanem USB-ről. Ha előre dugom, az elülső hang kimenetbe, akkor még rosszabb a helyzet.

(#22222) csabyka666 válasza Csolt (#22221) üzenetére


csabyka666
addikt

Hú, na USB, az a probléma. Felszed valami zavart. Akkor nem jut más eszembe, esetleg egy HUB-ot ha eléraksz, de szerintem az sem javít rajta sokat.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22223) csabyka666 válasza csabyka666 (#22222) üzenetére


csabyka666
addikt

Illetve, ha USB-ről kapja, akkor még azzal lehet trükközni, hogy valami adapterrel adni neki a "betápot", de ha a vonalbemeneten veszi fel a zavart, akkor ez sem fog érdemben segíteni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22226) schawo válasza MIG21 (#22212) üzenetére


schawo
titán

Tehát akkor ebből megtudtad, hogy amikor a Sinegen 45 Hz-re van beállítva, akkor kijön valamilyen hang a hangszóróból. Se a relatív hangnyomást, se az abszolút hangnyomást, se a kapott frekvenciát nem tudod. És akkor a körülmények még szóba se kerültek. Ezt a kísérletedet nyugodtan félre is teheted magadban is, saját magad számára sem bír semmilyen jelentőséggel, csak tévútra visz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22230) B1T3


B1T3
addikt

Miért tűnt el olyan gyorsan két hozzászólás, köztük az enyém is? :D

(#22231) Alan[HUN] válasza B1T3 (#22230) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Úgy fest, velem ellentétben valaki, nem vajszívű, és nagyon szúrta a szemét... A többi meg járulékos veszteség:DDD

(#22232) Ndruu válasza B1T3 (#22230) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az illető kérte saját hozzászólása törlését. A tiéd azért tűnt el, mert erre válaszoltál.

csabyka666: Szakmaiban (de máshol is, a Lokál topikokat és a Hardveraprót kivéve) tilos hirdetni.

A többieket kérem szépen, térjenek vissza a topik témájához. Kicsit sok mostanában az off.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#22233) csabyka666


csabyka666
addikt

Akkor fel is teszek egy kérdés. Most, hogy meggyőztetek, a Geniusok közül válasszak 2.0-t, kérdezném, hogy a dizájnon kívül mi a különbség az SP-HF1250B és az SP-HF1255B között? Néztem a specifikációt, a frekvenciatartomány kicsivel szélesebb az utóbbinál, de ettől eltekintve nem találtam különbséget.

Most látom, hogy van rajta plusz vonalbemenet, még egy okkal több, hogy ezek közül válasszak.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22234) PuMbA válasza csabyka666 (#22233) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs különbség a kettő között, csak egy csatlakozó vagy kapcsoló vagy mi.. :)

[ Szerkesztve ]

(#22235) csabyka666 válasza PuMbA (#22234) üzenetére


csabyka666
addikt

A 1255B hátuljáról egyszerűen nem találok képet, de mindegy is, az lesz a kiválasztott. :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22236) B1T3 válasza csabyka666 (#22235) üzenetére


B1T3
addikt

Úgy látom, ebben a videóban 3:10 körül megmutatja a hátulját.

(#22237) csabyka666 válasza B1T3 (#22236) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, ezt én is néztem, de ennek az elején azt mondja a srác, hogy 70-20kHz-es a frekitartomány , és a weboldalon meg 20-20kHz van. Na tényleg csak szőrszálhasogatás ám ez a részemről... :U

Az 1250B-nél 20...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22238) Degeczi válasza csabyka666 (#22237) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elírás, totális kamu...
nagyságrendekkel drágább hangdobozok sem tudnak olyat, ilyen picik pedig eleve nem

(#22239) B1T3 válasza csabyka666 (#22237) üzenetére


B1T3
addikt

Attól, hogy a weboldalon azt írták, a dobozon még lehet más. Linkeltem is róla egy vicces képet:

(#22238) Degeczi
Szerintem arra utalt, hogy úgy gondolja, a srác a videóban a 1250B-ről beszél.

[ Szerkesztve ]

(#22240) csabyka666 válasza B1T3 (#22239) üzenetére


csabyka666
addikt

A kommentelő biztos valami szuperhallású egyén... :)

Na, komolyra fordítva, nem hinném, hogy ezt a különbséget meghallja valaki, csak nem értettem, hogy akkor most mi van.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22241) schawo válasza csabyka666 (#22240) üzenetére


schawo
titán

A 20 Hz és a 70 Hz között majdnem két teljes oktáv van. Óriási különbség. Ugyanakkora, mint 20 kHz és 6 kHz között.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22242) Degeczi válasza csabyka666 (#22240) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bárki, azonnal meghallaná a gyatyalengető mélyeket - csak éppen garantáltan téves, nem igaz
("20-20" legföljebb a beépített erősítője lehet, de azt nincs értelme külön specifikálni)

A 70 Hz-es alsó határ nagyjából valós lehet, természetesen mindkét típusra egyaránt, hiszen egyformák

(#22243) #59070464 válasza csabyka666 (#22240) üzenetére


#59070464
törölt tag

A különbség olyan nagy, hogy míg a 70 Hz-t hallod, a 20 Hz-t már nem (vagy épp még igen, de inkább csak érzed). Ráadásul a 20 Hz valós lesugárzásához majd több százezer forintos mélysugárzó szükséges (és egy bazi nagy szoba, vagy inkább terem). Míg a 70 Hz-t egy valamire való polcsugárzó is leadja (most első soron nem számítógépes hangfalra gondoltam).

[ Szerkesztve ]

(#22244) csabyka666


csabyka666
addikt

Akkor ezt rosszul gondoltam. Tehát 70 lesz az a 20, bármit is írnak a dobozra...

Továbbra is elgondolkodtató, hogy miért adtak neki külön típust, a dizájnon kívül. Úgyértem, miért csináltak volna egy ugyanolyan hardverre egy másik külsőt, más néven, ráadásul ugyanaz a gyártó?!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22245) zsizsef


zsizsef
senior tag

Thonet & Vander Kurbis/Kürbis :
Nem zúg, nem búg, nincs alapzaj. Telefon nem zavarja. Még bejáratós. Külsőleg is rendben van részemről. Első hallásra szimpatikus.

(#22246) Rover623 válasza zsizsef (#22245) üzenetére


Rover623
félisten

Legyen vele szerencséd! :C
Várjuk a bejáratás utáni tapasztalatokat! :R

primus inter pares

(#22247) B1T3 válasza zsizsef (#22245) üzenetére


B1T3
addikt

Örülök, hogy bevállalta valaki a topikból, illetve hogy úgy néz ki, be is válik. Majd még írj róla tapasztalatot! :)
Én is kísértésbe esek egyébként néha, hogy kipróbáljak valami ilyesmi hangfalat, pl. albérletbe pont jó lenne. :)

(#22248) Kathan


Kathan
újonc

Sziasztok!
Nemrégiben vásároltam egy Genius SP-HF1250B 2.0 hangfalpárt, nagyon meg vagyok vele elégedve az áráért. Egyetlen egy hibája van:
Egy bizonyos mély frekvencián elkezd búgni arra a kis időre amíg maga az adott hang megszólal. (nem tudom mi lenne a jó szó rá, búgás, berezonálás) Úgy hallom hogy nem ilyen összeszerelés jellegű rezgő alkatrész probléma lehet.
Általában akkor jön elő mikor hangosan hallgatom, (nem bömböltetem) csak hogy kicsit élvezetesebb legyen a zene.
Hammerfall - Riders of the storm szám alatt kifejezetten idegesítő. Nem vagyok zenész, de szerintem a basszusgitárral játsszák ebben a számban az általam felerősödni, búgni vélt hangokat.
Olyan létezik hogy a fa doboznak van egy saját frekvenciája, aztán azon a frekvencián felerősödnek a hangok?
http://logout.hu/cikk/genius_sp-hf_1250x_tuning/befejezes.html
Ebben a cikkben láttam hogy ki lett bélelve a hangfal, mi célt is szolgál a bélelés pontosan?
Valaki tapasztalt már ilyet, van rá megoldás?

(#22249) PuMbA válasza Kathan (#22248) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem a szobád kiemel :)

[ Szerkesztve ]

(#22250) Ndruu válasza Kathan (#22248) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Előfordulhat, hogy berezonál a doboz vagy esetleg valamelyik dobozon belüli komponens, de az is lehet, hogy a környezetedben rezget meg egy tárgyat.

Elég gagyi minőségű, de azért az alsóbb frekvenciákat még viszonylag normálisan visszaadja, hallgasd meg ezt és ezt. A másodiknál ki is írja, hogy milyen frekvenciát hallasz éppen, ez alapján meg tudod keresni a frekvenciát, ami zavar.

Ha maga a doboz rezonál, akkor -a megtalált frekvenciát játszva- kézzel nyomd össze a doboz két oldalát. Ha javul, akkor segíthet rajta a bélelés (például ilyen szivaccsal, ha nem, akkor valami más rezonál be. Ha valamelyik kábel a belsejében, akkor meg kell igazítani, viszont ha szétszeded, ugrik a garancia!

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.